okular - en to sl translation catalogue (991 entries)

en:  Loaded a one-page document. |  Loaded a %1-page document.
sl[0]:  Naložen %1-stranski dokument.
sl[1]:  Naložen %1-stranski dokument.
sl[2]:  Naložen %1-stranski dokument.
sl[3]:  Naložen %1-stranski dokument.

en: "Unique instance" control
sl: Nadzor »edinstvenega primerka«

en: %1 (%2 bits)
sl: %1 (%2 bitov)

en: %1 Properties
sl: Lastnosti za %1

[ctx: %1 is a error code]
en: Internal signing error. Please report a bug with the steps to reproduce it. Error code %1
sl: Notranja napaka pri podpisovanju. Prijavite napako s koraki za njeno reprodukcijo. Koda napake %1

[ctx: %1 is a filename with path]
en: Could not sign the document: <filename>%1</filename>
sl: Ni bilo mogoče podpisati dokumenta: <filename>%1</filename>

[ctx: %1 is a filename with path]
en: Could not write the signed document to <filename>%1</filename>, please ensure you have selected a folder with write permission
sl: Ni bilo mogoče zapisati podpisanega dokumenta v <filename>%1</filename>, zagotovite, da ste izbrali mapo z dovoljenjem za pisanje

[ctx: %1 is the file name]
en: %1
    
    One bookmark | %1
    
    %2 bookmarks
sl[0]: %1
    
    %2 zaznamkov
sl[1]: %1
    
    %2 zaznamek
sl[2]: %1
    
    %2 zaznamka
sl[3]: %1
    
    %2 zaznamki

[ctx: %1 is the name of the file to save]
en: &Save '%1'…
sl: &Shrani '%1'…

[ctx: %1 is the screen number (0, 1, ...)]
en: Screen %1
sl: Zaslon %1

[ctx: %1 is width, %2 is height, %3 is paper size name]
en: %1 × %2 in (%3)
sl: %1 ⨯ %2 palcev (%3)

[ctx: %1 is width, %2 is height, %3 is paper size name]
en: %1 × %2 mm (%3)
sl: %1 ⨯ %2 mm (%3)

en: &Add…
sl: Dod&aj…

en: &Align:
sl: Poravnaj:

en: &Annotations
sl: Zabeležke

en: &Appearance
sl: Videz

en: &Author:
sl: &Avtor:

en: &Auto Fit
sl: S&amodejno prilagodi

en: &Bookmarks
sl: Zaznamki

en: &Browse
sl: &Brskanje

en: &Color:
sl: Barva:

en: &Continuous
sl: Zvezno

en: &Copy Path
sl: Kopiraj pot

en: &Default Font:
sl: Privzeta pisava:

en: &Delete
sl: Izbriši

en: &Edit
sl: Ur&ejanje

en: &Edit…
sl: Ur&edi…

en: &Embedded Files
sl: Vgrajene datoteke

en: &File
sl: Datoteka

en: &Fonts
sl: Pisave

en: &General
sl: Splošno

en: &Go
sl: Pojdi

en: &Help
sl: Pomoč

en: &Import PostScript as PDF…
sl: Uvozi PostScript kot PDF…

en: &Magnifier
sl: Povečevalno steklo

en: &Name:
sl: Ime:

en: &Opacity:
sl: Motnost:

en: &Open Containing Folder
sl: Odpri vsebovano mapo

en: &Open Pop-up Note
sl: &Odpri pojavno opombo

en: &Orientation
sl: Usmerjenost

en: &Page Sizes
sl: Velikosti strani

en: &Page:
sl: Stran:

en: &Pen Width:
sl: Širina &peresa:

en: &Properties
sl: Lastnosti

en: &Remove
sl: Odst&rani

en: &Settings
sl: Nastavitve

en: &Sign…
sl: Podpiši…

en: &Text Selection
sl: Izbira besedila

en: &Tools
sl: Orodja

en: &Trim Margins
sl: Obreži robove

en: &Trim View
sl: Obreži pogled

en: &Type:
sl: Vrs&ta:

en: &View
sl: Pogled

en: &View Mode
sl: Prikaz strani

en: &Width:
sl: Širina:

en: &Zoom
sl: &Približanje

[ctx: &label:listbox Config dialog, accessibility page]
en: Text-to-speech voice:
sl: Glas pretvorbe besedila v glas:

[ctx: 'File' as normal file, that can be opened, saved, etc..]
en: File
sl: Datoteka

[ctx: 'source' is a source file]
en: Source: %1
sl: Vir: %1

en: (C) 2002 Wilco Greven, Christophe Devriese
    (C) 2004-2005 Enrico Ros
    (C) 2005 Piotr Szymanski
    (C) 2004-2017 Albert Astals Cid
    (C) 2006-2009 Pino Toscano
sl: © 2002 Wilco Greven, Christophe Devriese
    © 2004–2005 Enrico Ros
    © 2005 Piotr Szymanski
    © 2004–2017 Albert Astals Cid
    © 2006–2009 Pino Toscano

en: *.ico *.png *.xpm *.svg *.svgz | Icon Files (*.ico *.png *.xpm *.svg *.svgz)
sl: *.ico *.png *.xpm *.svg *.svgz | Datoteke ikon (*.ico *.png *.xpm *.svg *.svgz)

en: <b>Click</b> to open a file or <b>Click and hold</b> to select a recent file
sl: <b>Kliknite</b>, da odprete datoteko ali <b>kliknite in držite</b>, da izberete nedavno datoteko

en: <div align=center><h3>No annotations</h3>To create new annotations press F6 or select <i>Tools -&gt; Annotations</i> from the menu.</div>
sl: <div align=center><h3>Ni zabeležk</h3>Da bi ustvarili nove zabeležke, pritisnite tipko F6 ali pa iz menija izberite<i>Orodja → Zabeležke</i>.</div>

en: <qt><strong>File Error!</strong> Could not create temporary file <nobr><strong>%1</strong></nobr>.</qt>
sl: <qt><strong>Napaka datoteke!</strong> Ni bilo mogoče ustvariti začasne datoteke<nobr><strong>%1</strong></nobr>.</qt>

en: <qt><strong>File Error!</strong> Could not open the file <nobr><strong>%1</strong></nobr> for uncompression. The file will not be loaded.</qt>
sl: <qt><strong>Napaka datoteke</strong> Ni bilo mogoče odpreti datoteke <nobr><strong>%1</strong></nobr> za razširjanje. Datoteka ne bo naložena.</qt>

en: <qt><strong>File Error!</strong> Could not uncompress the file <nobr><strong>%1</strong></nobr>. The file will not be loaded.</qt>
sl: <qt><strong>Napaka datoteke</strong> Ni bilo mogoče razširiti datoteke <nobr><strong>%1</strong></nobr>. Datoteka ne bo naložena.</qt>

en: <qt>More than one backend found for the MIME type:<br /><b>%1</b> (%2).<br /><br />Please select which one to use:</qt>
sl: <qt>Za to vrsto dokumenta je na voljo več zaledij:<br /><b>%1</b> (%2).<br /><br />Izberite tisto, ki bi jo radi uporabljali:</qt>

en: <qt>This error typically occurs if the file is corrupt. If you want to be sure, try to decompress the file manually using command-line tools.</qt>
sl: <qt>Do te napake običajno pride, če je datoteka poškodovana. Da se prepričate, poskusite datoteko razširiti z uporabo orodij iz ukazne vrstice.</qt>

en: <qt>This error typically occurs if you do not have enough permissions to read the file. You can check ownership and permissions if you right-click on the file in the Dolphin file manager, then choose the 'Properties' option, and select 'Permissions' tab in the opened window.</qt>
sl: <qt>Do te napake običajno pride, če nimate dovolj dovoljenj za branje datoteke. Preverjanje lastništva in dovoljenj si lahko storite v upravljalniku datotek tako da z desnim gumbom miške kliknete na datoteko in z menija izberete možnost Lastnosti.</qt>

[ctx: @action]
en: Configure Color Modes…
sl: Nastavi barvne načine…

[ctx: @action]
en: Geometrical shapes
sl: Geometrijske oblike

[ctx: @action]
en: Selection Tools
sl: Orodja izbire

[ctx: @action]
en: Stamp
sl: Žig

[ctx: @action Change Colors feature toggle action]
en: Change Colors
sl: Zamenjaj barve

[ctx: @action When checked, line annotations are constrained to 15° steps, shape annotations to 1:1 ratio]
en: Constrain Ratio and Angle of Annotation Tools
sl: Omeji razmerja proporcev in kote orodij za pripombe

[ctx: @action page layout]
en: Use Right to Left Reading Direction
sl: Uporabi smer branja z desne proti levi

[ctx: @action:button]
en: Choose New Name
sl: Izberite novo ime

[ctx: @action:button]
en: Sign
sl: Podpiši

[ctx: @action:button]
en: Start Over
sl: Spet začni

[ctx: @action:button]
en: View
sl: Pogled

[ctx: @action:button finish the signing process]
en: Finish Signing
sl: Dokončaj podpisovanje

[ctx: @action:inmenu]
en: &Extract Font
sl: Razširi pisavo

[ctx: @action:inmenu]
en: &Save As…
sl: %Shrani kot…

[ctx: @action:inmenu]
en: &View…
sl: Pogled…

[ctx: @action:inmenu menu that contains actions to control text to speach]
en: Speak
sl: Govori

[ctx: @action:intoolbar Add current annotation tool to the quick annotations list]
en: Add to Quick Annotations
sl: Dodaj med hitre zabeležke

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Arrow
sl: Puščica

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Ellipse
sl: Elipsa

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Freehand Line
sl: Prosto-ročna črta

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Highlighter
sl: Poudarjalnik

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Inline Note
sl: Znotrajvrstična opomba

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Polygon
sl: Mnogokotnik

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Popup Note
sl: Pojavna opomba

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Rectangle
sl: Pravokotnik

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Squiggle
sl: Zavito

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Straight line
sl: Ravna črta

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Strike Out
sl: Prečrtano

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Typewriter
sl: Pisalni stroj

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Underline
sl: Podčrtano

[ctx: @action:intoolbar Current annotation advanced settings]
en: Annotation Settings
sl: Nastavitve zabeležk

[ctx: @action:intoolbar Current annotation config option]
en: Color
sl: Barva

[ctx: @action:intoolbar Current annotation config option]
en: Fill Color
sl: Barva polnila

[ctx: @action:intoolbar Current annotation config option]
en: Font
sl: Pisava

[ctx: @action:intoolbar Current annotation config option]
en: Line width
sl: Širina vrste

[ctx: @action:intoolbar Current annotation config option]
en: Opacity
sl: Neprosojnost

[ctx: @action:intoolbar Hide the toolbar]
en: Hide
sl: Skrij

[ctx: @action:intoolbar Show list of quick annotation tools]
en: Quick Annotations
sl: Hitre zabeležke

[ctx: @action:intoolbar Show the builtin annotation toolbar]
en: Show more annotation tools
sl: Prikaži več orodij za ustvarjanje zabeležk

[ctx: @action:intoolbar When checked keep the current annotation tool active after use]
en: Keep Active
sl: Vzdržuj aktivno

[ctx: @info]
en: A signature of this size may be too small to read. If you would like to create a potentially more readable signature, press <interface>Start over</interface> and draw a bigger rectangle.
sl: Podpis te velikosti je morda premajhen za branje. Če želite ustvariti potencialno bolj berljiv podpis, pritisnite <interface>Začni znova</interface> in narišite večji pravokotnik.

[ctx: @info]
en: Could not load the file <filename>%1</filename>
sl: Ni bilo mogoče naložiti datoteke <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Could not overwrite <filename>%1</filename> because that file is read-only. Try saving to another location or changing that file's permissions.
sl: Ni bilo mogoče prepisati datoteke <filename>%1</filename>, ker jo je dovoljeno le brati. Poskusite jo shraniti na drugo mesto ali spremenite njena dovoljenja datoteke.

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> has been modified by another program. If you save now, any changes made in the other program will be lost. Are you sure you want to continue?
sl: Datoteko <filename>%1</filename> je spremenil nek drug program. Če jo shranite zdaj, bodo spremembe zaradi drugega programa izgubljene. Ali ste prepričani, da želite nadaljevati?

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> has unsaved changes but has been modified by another program. Closing it will replace the unsaved changes with the changes made in the other program.<nl/><nl/>Do you want to continue closing the file?
sl: Na datoteki <filename>%1</filename> obstajajo neshranjene spremembe poleg tega pa jo je spremenil še nek drug program. Zapiranje bo zamenjalo neshranjene spremembe s spremembami drugega programa.<nl/><nl/>Ali želite nadaljevati z zapiranjem datoteke?

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> has unsaved changes but has been modified by another program. Reloading it will replace the unsaved changes with the changes made in the other program.<nl/><nl/>Do you want to continue reloading the file?
sl: Na datoteki <filename>%1</filename> obstajajo neshranjene spremembe poleg tega pa jo je spremenil še nek drug program. Ponovno nalaganje bo zamenjalo neshranjene spremembe s spremembami drugega programa.<nl/><nl/>Ali želite nadaljevati s ponovnim nalaganjem datoteke?

[ctx: @info %1 is a page size]
en: Most pages are %1.
sl: Večina strani so %1.

[ctx: @info Config dialog, accessibility page]
en: <b>Warning:</b> these options can badly affect drawing speed.
sl: <b>Opozorilo:</b> te možnosti lahko slabo vplivajo na hitrost izrisovanja.

[ctx: @info Config dialog, annotations page]
en: <b>Note:</b> the information here is used only for annotations. The information is saved in annotated documents, and so will be transmitted together with the document.
sl: <b>Opomba</b>: informacije se tukaj uporabljajo samo za pripombe. Informacije o pripombah se shranjujejo v dokumente in bodo posredovane skupaj z dokumentom.

[ctx: @info:tooltip]
en: Add the current annotation to the quick annotations menu
sl: V meni za hitre zabeležke dodajte trenutno zabeležko

[ctx: @info:tooltip]
en: Add the current annotation to the quick annotations menu (No annotation selected)
sl: Dodaj trenutno zabeležko v meni za hitre zabeležk (Nobena zabeležka ni izbrana)

[ctx: @info:tooltip]
en: Advanced settings for the current annotation tool
sl: Napredne nastavitve za trenutno orodje zabeležk

[ctx: @info:tooltip]
en: Advanced settings for the current annotation tool (No annotation selected)
sl: Napredne nastavitve za trenutno orodje zabeležk (Ni izbrane zabeležke)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation border color
sl: Barva obrobe zabeležke

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation color
sl: Barva zabeležke

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation color (No annotation selected)
sl: Barva zabeležk (Nobena ni izbrana)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation fill color
sl: Barva polnila zabeležke

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation fill color (Current annotation has no fill color)
sl: Barva polnila zabeležk (Trenutna zabeležka nima barve polnila)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation fill color (No annotation selected)
sl: Barva polnila zabeležk (Nobena ni izbrana)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation font
sl: Pisava zabeležke

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation font (Current annotation has no font)
sl: Pisava zabeležk (Trenutna zabeležka nima pisave)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation font (No annotation selected)
sl: Pisava zabeležk (Nobena ni izbrana)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation line width
sl: Širina vrstice zabeležke

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation line width (Current annotation has no line width)
sl: Širina vrstice zabeležke (Trenutna zabeležka nima širine)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation line width (No annotation selected)
sl: Širina vrstice zabeležk (ni izbranih zabeležk)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation opacity
sl: Neprosojnost zabeležke

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation opacity (No annotation selected)
sl: Neprosojnost zabeležk (Nobena ni izbrana)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation text color
sl: Barva besedila zabeležke

[ctx: @info:tooltip]
en: Choose an annotation tool from the quick annotations
sl: Izberite orodje za pripombe iz hitrih pripomb

[ctx: @info:tooltip]
en: Constrain line angle to 15° steps
sl: Omejite kote v korakih po 15°

[ctx: @info:tooltip]
en: Constrain shape ratio to 1:1
sl: Omejitev oblike v razmerju 1:1

[ctx: @info:tooltip]
en: Constrain shape ratio to 1:1 or line angle to 15° steps (No annotation selected)
sl: Omeji razmerje proporcev na 1:1 ali na kote v korakih po 15° (Nobena pripomba ni izbrana)

[ctx: @info:tooltip]
en: Constrain shape ratio to 1:1 or line angle to 15° steps (Not supported by current annotation)
sl: Omeji razmerje proporcev na 1:1 ali na kote v korakih po 15° (ni podprto v trenutnem obvestilu)

[ctx: @info:tooltip]
en: Keep the annotation tool active after use
sl: Ohranjaj aktivno orodje za zabeležke tudi po uporabi

[ctx: @info:tooltip]
en: Select a custom stamp symbol from file
sl: Izberite obliko žiga po meri iz datoteke

[ctx: @info:tooltip Config dialog, general page]
en: Defines how much of the current viewing area will still be visible when pressing the Page Up/Down keys.
sl: Določa koliko trenutnega vidnega polja je še vidno, ko pritiskate tipke Page Up/Down.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <qt>Set the command of a custom text editor to be launched.<br />
    You can also put few placeholders:
    <ul>
      <li>%f - the file name</li>
      <li>%l - the line of the file to be reached</li>
      <li>%c - the column of the file to be reached</li>
    </ul>
    If %f is not specified, then the file name is appended to the specified command.
sl: <qt>Nastavite ukaz za zagon urejevalnika besedila po meri.<br />
    Uporabite lahko nekaj vsebnikov:
    <ul>
    <li>%f – ime datoteke</li>
    <li>%l – vrstica v datoteki</li>
    <li>%c – stolpec v datoteki</li>
    </ul>
    Če %f ni naveden, bo ime datoteke dodano na konec podanega ukaza.

[ctx: @info:whatsthis Config dialog, editor page]
en: Choose the editor you want to launch when Okular wants to open a source file.
sl: Izberite urejevalnik, ki ga želite zagnati, ko Okular odpre datoteko z izvorno kodo.

[ctx: @item:inlistbox]
en: %1%
sl: %1 %

[ctx: @item:inlistbox]
en: Custom Color…
sl: Barva po meri…

[ctx: @item:inlistbox]
en: Width %1
sl: Širina %1

[ctx: @item:inlistbox Annotation opacity percentage level, make sure to include %1 in your translation]
en: %1%
sl: %1 %

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Black
sl: Črna

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Blue
sl: Modra

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Cyan
sl: Cijan

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Gray
sl: Siva

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Green
sl: Zelena

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Orange
sl: Oranžna

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Red
sl: Rdeča

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Transparent
sl: Prosojno

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: White
sl: Bela

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Yellow
sl: Rumena

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Change dark & light colors
sl: Zamenjaj temne in svetle barve

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Change paper color
sl: Zamenjaj barvo papirja

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Convert to black & white
sl: Pretvori v črno-belo

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Invert colors
sl: Obrni barve

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Invert lightness
sl: Obrni svetlost

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Invert luma (sRGB linear)
sl: Obrni lumo (linearni sRGB)

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Invert luma (symmetric)
sl: Obrni lumo (simetrično)

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Shift hue negative
sl: Pomakni negativni odtenek

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Shift hue positive
sl: Pomakni pozitivni odtenek

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, editor page]
en: Custom Text Editor
sl: Urejevalnik besedila po meri

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, editor page]
en: Emacs client
sl: Odjemalec Emacs

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, editor page]
en: Lyx client
sl: Odjemalec Lyx

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, general page, default zoom]
en: Auto Fit
sl: Samodejno prilagodi

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, general page, default zoom]
en: Custom
sl: Po meri

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, general page, default zoom]
en: Defines the default zoom mode for files which were never opened before. For files which were opened before the previous zoom is applied.
sl: Določi privzet način približanja za datoteke, ki še niso bile nikoli odprte. Za že odprte datoteke je uporabljena prejšnja vrednost za približanje.

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, general page, default zoom]
en: Fit Page
sl: Prilagodi strani

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, general page, default zoom]
en: Fit Width
sl: Prilagodi širini

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, performance page, memory usage]
en: Aggressive
sl: Agresivna

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, performance page, memory usage]
en: Greedy
sl: Grabežljiva

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, performance page, memory usage]
en: Low
sl: Nizka

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, performance page, memory usage]
en: Normal (default)
sl: Navadna (privzeto)

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, cursor visibility]
en: Always hidden
sl: Vedno skrito

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, cursor visibility]
en: Always visible
sl: Vedno vidno

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, cursor visibility]
en: Hidden after delay
sl: Skrito po zakasnitvi

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, preferred screen]
en: Current Screen
sl: Trenutni zaslon

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, preferred screen]
en: Default Screen
sl: Privzeti zaslon

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, preferred screen. %1 is the screen number (0, 1, ...), hopefully not 0.]
en: Screen %1 (disconnected)
sl: Zaslon %1 (odklopljen)

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, preferred screen. %1 is the screen number (0, 1, ...). %2 is the screen manufacturer name. %3 is the screen model name. %4 is the screen name like DVI-0]
en: Screen %1 (%2 %3 %4)
sl: Zaslon %1 (%2 %3 %4)

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, tap navigation]
en: Disabled
sl: Onemogočeno

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, tap navigation]
en: Tap anywhere to go forward
sl: Dotaknite se kjerkoli, da se pomaknete naprej

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, tap navigation]
en: Tap left/right side to go back/forward
sl: Dotaknite se leve/desne strani, da se pomikate nazaj/naprej

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Blinds horizontal
sl: Zapri vodoravno

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Blinds vertical
sl: Zapri navpično

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Box in
sl: V škatlo

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Box out
sl: Iz škatle

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Dissolve
sl: Razpusti

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Fade
sl: Pojemaj

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Glitter down
sl: Zablešči dol

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Glitter right
sl: Zablešči desno

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Glitter right-down
sl: Zablešči desno dol

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Instant (Never use animations)
sl: Trenutno (Nikoli ne uporabljaj animacij)

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Random transition
sl: Naključen prehod

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Replace
sl: Zamenjaj

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Split horizontal in
sl: Razdeli vodoravno noter

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Split horizontal out
sl: Razdeli vodoravno ven

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Split vertical in
sl: Razdeli navpično noter

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Split vertical out
sl: Razdeli navpično ven

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Wipe down
sl: Pobriši dol

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Wipe left
sl: Pobriši levo

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Wipe right
sl: Pobriši desno

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Wipe up
sl: Pobriši gor

[ctx: @item:inmenu]
en: &Facing Pages
sl: Dve strani nasproti

[ctx: @item:inmenu]
en: &Overview
sl: Pregled

[ctx: @item:inmenu]
en: &Single Page
sl: Ena stran

[ctx: @item:inmenu]
en: Facing Pages (&Center First Page)
sl: Dve strani nasproti (prva stran na sredini)

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: &Invert Colors
sl: Obrni barve

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: &Normal Colors
sl: Normalne barve

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Change &Dark && Light Colors
sl: Zamenjaj temne za svetle barve

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Change &Paper Color
sl: Zamenjaj barvo papirja

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Convert to &Black && White
sl: Pretvori v črno-belo

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Invert &Lightness
sl: Obrni svetlost

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Invert L&uma (sRGB Linear)
sl: Obrni lumo (linearni sRGB)

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Invert Luma (&Symmetric)
sl: Obrni lumo (simetrično)

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Shift Hue N&egative
sl: Pomakni negativni odtenek

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Shift Hue P&ositive
sl: Pomakni pozitivni odtenek

[ctx: @label Config dialog, annotations page, heading line for Quick Annotations tool manager]
en: <h3>Quick Annotation Tools</h3>
sl: <h3>Orodje za urejanje hitrih zabeležk</h3>

[ctx: @label Config dialog, performance page]
en: CPU usage:
sl: Uporaba procesorja:

[ctx: @label Config dialog, presentation page, heading line for drawing tool manager]
en: <h3>Drawing Tools</h3>
sl: <h3>Orodje za risanje</h3>

[ctx: @label:chooser Config dialog, accessibility page]
en: Dark color:
sl: Temna barva:

[ctx: @label:chooser Config dialog, accessibility page]
en: Light color:
sl: Svetla barva:

[ctx: @label:chooser Config dialog, accessibility page]
en: Paper color:
sl: Barva papirja:

[ctx: @label:chooser Config dialog, presentation page]
en: Background color:
sl: Barva ozadja:

[ctx: @label:listbox Config dialog, accessibility page]
en: Color mode:
sl: Barvni način:

[ctx: @label:listbox Config dialog, accessibility page]
en: Text-to-speech engine:
sl: Program za pretvorbo besedila v glas:

[ctx: @label:listbox Config dialog, editor page]
en: Editor:
sl: Urejevalnik:

[ctx: @label:listbox Config dialog, general page]
en: Use custom background color:
sl: Uporabi barvo ozadja po meri:

[ctx: @label:listbox Config dialog, performance page, memory usage]
en: Memory usage:
sl: Uporaba pomnilnika:

[ctx: @label:listbox Config dialog, presentation page, cursor visibility]
en: Mouse cursor:
sl: Miškin kazalec:

[ctx: @label:listbox Config dialog, presentation page, preferred screen]
en: Preferred screen:
sl: Prednostni zaslon:

[ctx: @label:listbox Config dialog, presentation page, tap navigation]
en: Touch navigation:
sl: Krmarjenje z dotikom:

[ctx: @label:listbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Default transition:
sl: Privzet prehod:

[ctx: @label:slider Config dialog, accessibility page]
en: Contrast:
sl: Kontrast:

[ctx: @label:slider Config dialog, accessibility page]
en: Threshold:
sl: Prag:

[ctx: @label:spinbox Advance automatically: Every n second]
en: every %v second | every %v seconds
sl[0]: vsakih %v sekund
sl[1]: vsako %v sekundo
sl[2]: vsaki %v sekundi
sl[3]: vsake %v sekunde

[ctx: @label:spinbox Config dialog, general page]
en: Items in recent history:
sl: Postavke v novejši zgodovini:

[ctx: @label:spinbox Config dialog, general page]
en: Overview columns:
sl: Stolpci pregleda:

[ctx: @label:spinbox Config dialog, general page]
en: Page Up/Down overlap:
sl: Prekrivanje Page Up/Down:

[ctx: @label:spinbox Config dialog, presentation page]
en: Advance automatically:
sl: Samodejno napreduj:

[ctx: @label:textbox Config dialog, annotations page]
en: Author:
sl: Avtor:

[ctx: @label:textbox Config dialog, editor page]
en: Command:
sl: Ukaz:

[ctx: @option:check Config dialog, accessibility page]
en: Change colors
sl: Spremeni barve

[ctx: @option:check Config dialog, accessibility page]
en: Draw border around links
sl: Nariši obrobo okoli povezav

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Display document title in titlebar if available
sl: Če je na voljo, pokaži naslov dokumenta v nazivni vrstici

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: For files without file information, open in continuous mode by default
sl: Datoteke brez podatkov o datoteki privzeto odpri v zveznem načinu

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Link the thumbnails with the page
sl: Poveži sličice s stranjo

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Notify about embedded files, forms, or signatures
sl: Obvesti o vdelanih datotekah, obrazcih ali podpisih

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Obey DRM limitations
sl: Upoštevaj omejitve DRM

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Open in continuous mode by default
sl: Privzeto odpri v zveznem načinu

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Open new files in tabs
sl: Odpri nove datoteke v zavihkih

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Reload document on file change
sl: Po spremembi datoteke znova naloži dokument

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Right to left reading direction
sl: Smer branja z desne proti levi

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Show backend selection dialog
sl: Prikaži pogovorno okno za izbiro zaledja

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Show hints and info messages
sl: Prikaži namige in informacijska sporočila

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Show scrollbars
sl: Pokaži drsnike

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Switch to existing tab if file is already open
sl: Preklopi na obstoječi zavihek, če je datoteka že odprta

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Use file information to determine whether to open in continuous mode by default
sl: Uporabi informacije o datoteki za odločitev ali naj se privzeto odpre v zveznem načinu

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Use smooth scrolling
sl: Uporabi gladko drsenje

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: When using Browse Tool, wrap cursor at screen edges
sl: Ob uporabi orodja za brskanje previjaj kazalko na robovih zaslona

[ctx: @option:check Config dialog, performance page]
en: Enable graphics antialias
sl: Omogoči glajenje robov grafike

[ctx: @option:check Config dialog, performance page]
en: Enable text antialias
sl: Omogoči glajenje robov besedila

[ctx: @option:check Config dialog, performance page]
en: Enable text hinting
sl: Omogoči namige besedila

[ctx: @option:check Config dialog, performance page]
en: Enable transparency effects
sl: Omogoči učinke prozornosti

[ctx: @option:check Config dialog, presentation page]
en: Loop after last page
sl: Po zadnji strani zanka nazaj na prvo

[ctx: @option:check Config dialog, presentation page]
en: Show progress indicator
sl: Pokaži kazalnik napredka

[ctx: @option:check Config dialog, presentation page]
en: Show summary page
sl: Pokaži stran s povzetkom

[ctx: @option:radio]
en: Only PGP keys
sl: Samo ključi PGP

[ctx: @title:column]
en: Created
sl: Ustvarjena

[ctx: @title:column]
en: Description
sl: Opis

[ctx: @title:column]
en: Modified
sl: Spremenjena

[ctx: @title:column]
en: Name
sl: Ime

[ctx: @title:column]
en: Size
sl: Velikost

[ctx: @title:group Config dialog, general page]
en: Appearance:
sl: Videz:

[ctx: @title:group Config dialog, general page]
en: Program features:
sl: Zmožnosti programa:

[ctx: @title:group Config dialog, performance page]
en: Rendering options:
sl: Možnosti upodabljanja:

[ctx: @title:menu]
en: &Color Mode
sl: Barvni način

[ctx: @title:window]
en: Embedded Files
sl: Vgrajene datoteke

[ctx: @title:window]
en: Invalid file
sl: Neveljavna datoteka

[ctx: @title:window]
en: Print
sl: Natisni

[ctx: @title:window]
en: Select color
sl: Izberi barvo

[ctx: @title:window file chooser]
en: Select custom stamp symbol
sl: Izberi žig po meri

en: A good compromise between memory usage and speed gain. Preload next page and boost searches. (For systems with 2GB of memory, typically.)
sl: Dober kompromis med uporabo pomnilnika in pridobljeno hitrostjo. Prednaloži naslednjo stran in pospeši iskanja. (Običajno za sisteme z 2 GB pomnilnika.)

en: A problem occurred during the execution of the 'dvipng' command.
sl: Med izvajanjem ukaza »dviping« je prišlo do napake.

en: A problem occurred during the execution of the 'latex' command.
sl: Med izvajanjem ukaza »latex« je prišlo do napake.

en: Abort Closing
sl: Prekini zapiranje

en: Abort Reloading
sl: Prekini ponovno nalaganje

en: About Backend
sl: O zaledju

en: Accessibility
sl: Dostopnost

en: Accessibility Reading Aids
sl: Pomoč pri branju

en: Add Bookmark
sl: Dodaj zaznamek

[ctx: Add an annotation to the page]
en: add annotation
sl: dodaj zabeležko

en: Add favorite annotation
sl: Dodaj priljubljeno zabeležko

en: Additional Information
sl: Dodatne informacije

en: Advance to the Next Page
sl: Napreduj na naslednjo stran

en: After saving, the current document format requires the file to be reloaded. Your undo/redo history will be lost.<br />Do you want to continue?
sl: Oblika trenutnega dokumenta zahteva, da se datoteka po shranitvi znova naloži. Vaša zgodovina urejanj bo izgubljena.<br />Ali želite nadaljevati?

en: All
sl: Vsa

en: All Files (*)
sl: Vse datoteke (*)

en: All editing and interactive features for this document are disabled. Please save a copy and reopen to edit this document.
sl: Vse urejanje in interaktivne funkcije za ta dokument so onemogočene. Prosim shranite kopijo in znova jo odprite za urejanje dokumenta.

en: All files (*)
sl: Vse datoteke (*)

en: All supported files (%1)
sl: Vse podprte datoteke (%1)

en: All your signing certificates are invalid. In case signing worked before, please check their validity dates.
sl: Vsa vaša potrdila za podpisovanje so neveljavna. Če je podpisovanje prej delovalo, preverite njihove datume veljavnosti.

en: Annotation
sl: Zabeležka

en: Annotation Options
sl: Možnosti zabeležk

en: Annotation Properties
sl: Lastnosti zabeležk

en: Annotation Toolbar
sl: Orodna letvica zabeležk

en: Annotation improvements
sl: Izboljšave zabeležk

[ctx: Annotation tool]
en: Draw a freehand line
sl: Nariši prosto-ročno črto

[ctx: Annotation tool]
en: Draw a polygon (click on the first point to close it)
sl: Nariši mnogokotnik (za zaključitev kliknite na začetno točko)

[ctx: Annotation tool]
en: Draw a rectangle
sl: Nariši pravokotnik

[ctx: Annotation tool]
en: Draw a straight line
sl: Nariši ravno črto

[ctx: Annotation tool]
en: Draw an ellipse (drag to select a zone)
sl: Nariši elipso (povlecite, da izberete območje)

[ctx: Annotation tool]
en: Highlight text
sl: Poudari besedilo

[ctx: Annotation tool]
en: Inline Text Annotation (drag to select a zone)
sl: Znotrajvrstična besedilna zabeležka (povlecite, da izberete območje)

[ctx: Annotation tool]
en: Put a pop-up note
sl: Postavi pojavno opombo

[ctx: Annotation tool]
en: Put a stamp symbol
sl: Postavi žig

[ctx: Annotation tool]
en: Squiggle text
sl: Vijugasto besedilo

[ctx: Annotation tool]
en: Strike out text
sl: Prečrtaj besedilo

[ctx: Annotation tool]
en: Typewriter Annotation (drag to select a zone)
sl: Opomba s pisalnim strojem (povlecite, da izberete cono)

[ctx: Annotation tool]
en: Underline text
sl: Podčrtaj besedilo

en: Annotations
sl: Zabeležke

en: Annotations artwork
sl: Grafične podobe za zabeležke

en: Appearance
sl: Videz

en: Approved
sl: Odobreno

en: Area &Selection
sl: Izbira področja

en: Arrow
sl: Puščica

en: Arrow with Comment
sl: Puščica s komentarjem

en: As Is
sl: Kot je

en: Author
sl: Avtor

en: Author name
sl: Ime avtorja

en: Author name for the annotation:
sl: Ime avtorja zabeležke:

en: Author: %1
sl: Avtor: %1

en: Auto Fit
sl: Samodejno prilagodi

en: Back
sl: Nazaj

en: Backend Selection
sl: Izbira zaledja

en: Background:
sl: Ozadje:

en: Beginning of the document
sl: Začetek dokumenta

en: Black
sl: Črna

en: Blue
sl: Modra

en: Bookmark
sl: Zaznamek

en: Bookmarks
sl: Zaznamki

en: Border &width:
sl: Širina roba:

en: Butt
sl: Zadnjica

en: CID Type 0
sl: CID vrste 0

en: CID Type 0C
sl: CID vrste 0C

en: Can not find a plugin which is able to handle the document being passed.
sl: Ni bilo mogoče najti vstavka, ki bi znal prebrati dani dokument.

en: Cannot find dvipng executable.
sl: Ni bilo mogoče najti izvedljive datoteke dvipng.

en: Cannot find latex executable.
sl: Izvedljive datoteke latex ni bilo mogoče najti.

[ctx: Caption for a rich media annotation]
en: Rich Media
sl: Obogatena predstavnost

[ctx: Caption for a screen annotation]
en: Screen
sl: Zaslon

[ctx: Caption for a widget annotation]
en: Widget
sl: Gradnik

en: Caret
sl: Strešica

en: Caret Properties
sl: Lastnosti kazalke

en: Caret symbol:
sl: Simbol strešice:

en: Case Sensitive
sl: Ločevanje velikosti črk

en: Case sensitive
sl: Ločevanje velikosti črk

en: Category
sl: Kategorija

en: Center
sl: Na sredino

en: Certificate Data:
sl: Datum potrdila:

en: Certificate File (*.cer)
sl: Datoteka potrdila (*.cer)

en: Certificate Viewer
sl: Pregledovalnik potrdil

en: Certificate has Expired.
sl: Potrdilo je poteklo.

en: Certificate has been Revoked.
sl: Potrdilo je bilo preklicano.

en: Certificate has not yet been verified.
sl: Potrdilo še ni bilo preverjeno.

en: Certificate is Trusted.
sl: Potrdilo je zaupanja vedno.

en: Certificate issuer is unknown.
sl: Izdajatelj potrdila je neznan.

en: Certificate issuer isn't Trusted.
sl: Izdajatelj potrdila ni zaupanja vreden.

en: Certificate validation in progress
sl: Preverjanje potrdila v teku

en: Certificates
sl: Potrdila

[ctx: Change an annotation's size]
en: adjust annotation
sl: prilagodi zabeležko

en: Choose...
sl: Izbor …

en: Circle
sl: Krog

en: Click to begin
sl: Kliknite za pričetek

en: Click to open a file
    Click and hold to open a recent file
sl: Kliknite, da odprete datoteko
    Kliknite in držite, da odprete nedavno datoteko

en: Click to see the magnified view.
sl: Kliknite za povečani prikaz.

en: Close
sl: Zapri

en: Close &Find Bar
sl: Zapri iskalno vrstico

en: Close Document
sl: Zapri dokument

en: Close Tabs
sl: Zapri zavihke

en: Close this note
sl: Zapri to opombo

en: Closed Arrow
sl: Zaprta puščica

en: Collapse All
sl: Skrči vse

en: Collapse Whole Section
sl: Skrči celotni razdelek

en: Collapse all elements
sl: Skrči vse elemente

en: Color:
sl: Barva:

en: Comment
sl: Opomba

en: Common Name(CN)
sl: Splošno ime (CN)

en: Confidential
sl: Zaupno

en: Configure Annotations…
sl: Konfiguriraj zabeležke…

en: Configure Backends
sl: Nastavi zaledja

en: Configure Backends…
sl: Nastavi zaledja…

en: Configure Okular…
sl: Konfiguiriraj Okular…

en: Configure Viewer
sl: Nastavi pregledovalnik

en: Configure Viewer Backends
sl: Nastavi zaledja pregledovalnika

en: Configure Viewer Backends…
sl: Nastavi zaledja pregledovalnika…

en: Configure Viewer…
sl: Konfiguriraj pregledovalnik…

en: Configure Web Shortcuts…
sl: Nastavi spletne bližnjice…

en: Confirm Close
sl: Potrdi zaprtje

en: Contents
sl: Vsebina

en: Continue
sl: Nadaljuj

en: Continue Closing
sl: Nadaljuj z zapiranjem

en: Continue Reloading
sl: Nadaljuj s ponovnim nalaganjem

en: Continue losing changes
sl: Nadaljuj z izgubo sprememb

en: Continuing search from beginning
sl: Nadaljevanje iskanja z vrha

en: Continuing search from bottom
sl: Nadaljevanje iskanja z dna

en: Copy Link Address
sl: Kopiraj naslov povezave

en: Copy Table Contents to Clipboard
sl: Kopiraj vsebino tabele v odložišče

en: Copy Text
sl: Kopiraj besedilo

en: Copy Text (Without line breaks)
sl: Kopiraj besedilo (brez prelomov vrstic)

en: Copy Text to Clipboard
sl: Kopiraj besedilo na odložišče

en: Copy forbidden by DRM
sl: DRM prepoveduje kopiranje

en: Copy to Clipboard
sl: Kopiraj v odložišče

en: Copyright
sl: Avtorske pravice

en: Could not export the certificate
sl: Ni bilo mogoče izvoziti potrdila

en: Could not find a suitable binary for printing. Make sure CUPS lpr binary is available
sl: Ni bilo mogoče najti ustreznega programa za tiskanje. Prepričajte se, da je na voljo CUPS-ov program lpr

en: Could not load print preview part
sl: Ni bilo mogoče naložiti dela za predogled tiskanja

en: Could not open "%1" for writing. File was not saved.
sl: Ni bilo mogoče odpreti »%1« za pisanje. Datoteka ni bila shranjena.

en: Could not open %1. %2
sl: Ni bilo mogoče odpreti %1.%2

en: Could not open %1. Reason: %2
sl: Ni bilo mogoče odpreti %1. Razlog: %2

en: Could not open '%1' (%2)
sl: Ni bilo mogoče odpreti »%1« (%2)

en: Could not open '%1'. File does not exist
sl: Ni bilo mogoče odpreti »%1«. Datoteka ne obstaja

en: Could not open a temporary file
sl: Ni bilo mogoče odpreti začasne datoteke

en: Could not open the temporary file for saving.
sl: Ni bilo mogoče odpreti začasne datoteke za shranjevanje.

en: Could not print the document. Detailed error is "%1". Please report to bugs.kde.org
sl: Ni bilo mogoče natisniti dokumenta. Podrobna napaka je »%1«. Sporočite jo na bugs.kde.org

en: Could not print the document. Unknown error. Please report to bugs.kde.org
sl: Ni bilo mogoče natisniti dokumenta. Neznana napaka. Sporočite jo na bugs.kde.org

en: Could not save file %1.
sl: Ni bilo mogoče shraniti datoteke %1.

en: Could not sign. Wrong passphrase
sl: Ni bilo mogoče podpisati. Napačna geselna fraza

en: Could not view revision.
sl: Ni bilo mogoče videti te revizije.

en: Create annotation tool
sl: Orodje za ustvarjanje zabeležk

en: Create drawing tool
sl: Ustvari orodje za risanje

en: Created
sl: Ustvarjeno

en: Created Okular from KPDF codebase
sl: Iz kode KPDF-ja je ustvaril Okular

en: Created:
sl: Ustvarjeno:

en: Creator
sl: Ustvarjalec

en: Custom annotation name:
sl: Ime zabeležke po meri:

en: Decrypt Keys
sl: Dešifriraj ključe

en: Default Drawing Tool #%1
sl: Privzeto orodje za risanje št. %1

en: Deny Request
sl: Zavrni zahtevo

en: Departmental
sl: Za oddelek

en: Description
sl: Opis

en: Description:
sl: Opis:

en: Details
sl: Podrobnosti

en: Developer
sl: Razvijalec

en: Diamond
sl: Romb

en: Digest Mismatch occurred.
sl: Pojavil se je problem izračuna povzetka.

en: Digital Signature
sl: Digitalni podpis

[ctx: Digital signature]
en: Signature placeholder %1
sl: Polje za podpis %1

[ctx: Digital signature]
en: Signature placeholder (Click to Sign)
sl: Polje podpisa (Kliknite za podpis)

[ctx: Digital signature]
en: This document has signature placeholder fields.
sl: Ta dokument ima podpisna polja.

[ctx: Digital signature type]
en: PGP Signature
sl: Podpis PGP

[ctx: Digital signature type]
en: Signature placeholder
sl: Polje podpisa

[ctx: Digital signature type]
en: Unknown
sl: Neznano

en: Digitally &Sign…
sl: Digitalno podpiši…

en: Do not show this message again
sl: Ne kaži tega sporočila več

en: Do you want to save your changes to "%1" or discard them?
sl: Ali želite shraniti vaše spremembe v »%1« ali jih zavreči?

en: Document Modifications:
sl: Spremembe dokumenta:

en: Document Password
sl: Geslo za dokument

[ctx: Document Revision <current> of <total>]
en: Document Revision %1 of %2
sl: Revizija dokumenta %1 od %2

en: Document Version
sl: Verzija dokumenta

en: Document can't be saved
sl: Dokumenta  ni mogoče shraniti

en: Document shared successfully
sl: Dokument je bil uspešno deljen

en: Documents to open. Specify '-' to read from stdin.
sl: Dokumenti za odprtje. Za branje iz standardnega vhoda uporabite »-«.

en: Draft
sl: Osnutek

en: Draw a rectangle around the page area you wish to keep visible
sl: Narišite pravokotnik okoli območja strani, ki naj ostane vidno

en: Draw a rectangle around the table, then click near edges to divide up; press Esc to clear.
sl: Narišite pravokotnik okrog razpredelnice in nato kliknite na bližnje robove, da jo razdelite: pritisnite Esc, da izbor počistite.

en: Draw a rectangle around the text/graphics to copy.
sl: Narišite pravokotnik okoli besedila ali grafike, da ga kopirate.

en: Draw a rectangle to insert the signature field
sl: Narišite pravokotnik za vstavljanje polja podpisa

en: Drawing Tool: %1
sl: Orodje za risanje: %1

en: Duplicated Name
sl: Podvojeno ime

en: E&xport As
sl: Izvozi kot

en: EMail
sl: E-pošta

[ctx: Edit a combo form's selection]
en: edit combo form selection
sl: uredi izbor spustnega polja obrazca

[ctx: Edit a list form's choices]
en: edit list form choices
sl: uredi seznam izbir obrazca

[ctx: Edit an annotation's text contents]
en: edit annotation contents
sl: uredi vsebino zabeležke

[ctx: Edit an form's text contents]
en: edit form contents
sl: uredi vsebino obrazca

en: Edit annotation tool
sl: Orodje za urejanje zabeležk

en: Edit drawing tool
sl: Uredi orodje za risanje

[ctx: Edit the state of a group of form buttons]
en: edit form button states
sl: uredi stanja gumbov obrazca

en: Editor
sl: Urejevalnik

en: Editor Options
sl: Možnosti urejevalnika

en: Ellipse
sl: Elipsa

en: Ellipse with Comment
sl: Elipsa s komentarjem

en: Embedded (subset)
sl: Vgrajeno (delno)

en: Embedded: %1
sl: Vgrajeno: %1

[ctx: Enable case sensitive search in the side navigation panels]
en: Case Sensitive
sl: Ločevanje velikosti črk

[ctx: Enable regular expression search in the side navigation panels]
en: Regular Expression
sl: Regularni izraz

en: Enabled
sl: Omogočeno

en: Encrypt Keys
sl: Šifriraj ključe

en: Encrypt Only
sl: Samo šifriraj

en: End Presentation
sl: Končaj predstavitev

en: End of the document
sl: Konec dokumenta

en: Enter Presentation Mode
sl: Vstopi v predstavitveni način

en: Enter at least 3 letters to filter pages
sl: Vnesite vsaj 3 črke, da filtrirate strani

en: Enter certificate password
sl: Vnesite geslo za potrdilo

en: Enter document password
sl: Vnesite geslo za dokument

en: Enter password (if any) to unlock certificate: %1
sl: Vnesite geslo (če obstaja) za odklepanje potrdila: %1

en: Enter the new name of the bookmark:
sl: Vnesite novo ime za zaznamek:

en: Erase Drawing
sl: Izbriši risbo

en: Eraser
sl: Radirka

en: Error: Can't open more than one document with the --find switch
sl: Napaka: Ni mogoče odpreti več kot enega dokumenta z atributom --find

en: Error: Can't open more than one document with the --page switch
sl: Napaka: s stikalom --page ni mogoče odpreti več kot enega dokumenta

en: Error: Can't open more than one document with the --presentation switch
sl: Napaka: s stikalom --presentation ni mogoče odpreti več kot enega dokumenta

en: Error: Can't open more than one document with the --print switch
sl: Napaka: s stikalom --print ni mogoče odpreti več kot enega dokumenta

en: Error: Can't open more than one document with the --unique switch
sl: Napaka: s stikalom --unique ni mogoče odpreti več kot enega dokumenta

en: Execute '%1'…
sl: Izvedi '%1'…

en: Exit Presentation Mode
sl: Zapusti predstavitveni način

en: Expand All
sl: Razširi vse

en: Expand Whole Section
sl: Razširi celotni razdelek

en: Expand all elements
sl: Razširi vse elemente

en: Experimental
sl: Poskusno

en: Expired
sl: Zapadlo

en: Expires On
sl: Poteče

en: Export…
sl: Izvozi…

en: Field: %1 on page %2
sl: Polje: %1 na strani %2

en: File
sl: Datoteka

en: File Attachment
sl: Priložena datoteka

en: File Attachment Properties
sl: Lastnosti priložene datoteke

en: File Changed
sl: Datoteka spremenjena

en: File Path
sl: Pot do datoteke

en: File Size
sl: Velikost datoteke

en: File attachment symbol:
sl: Simbol priložene datoteke:

en: File could not be saved in '%1'. %2
sl: Datoteke ni bilo mogoče shraniti v »%1«. %2

en: File could not be saved in '%1'. Error: '%2'. Try to save it to another location.
sl: Ni bilo mogoče shraniti datoteke v »%1«. Napaka: »%2«. Poskusite jo shraniti na drugo mesto.

en: File could not be saved in '%1'. Try to save it to another location.
sl: Ni bilo mogoče shraniti datoteke v »%1«. Poskusite jo shraniti na drugo mesto.

en: File not saved.
sl: Datoteka ni bila shranjena.

en: Filled form contents
sl: Vsebina obrazca zapolnjena

en: Filter Options
sl: Možnosti filtra

en: Final
sl: Končno

en: Find Next
sl: Najdi naslednje

en: Find a string on the text
sl: Najdi niz v besedilu

[ctx: Find and go to the next search match]
en: Next
sl: Naslednje

[ctx: Find and go to the previous search match]
en: Previous
sl: Predhodno

en: Find as you type
sl: Iskanje med tipkanjem

[ctx: Find text]
en: F&ind:
sl: Najdi:

en: Find…
sl: Najdi…

en: Fingerprints
sl: Prstni odtis

en: First Page
sl: Prva stran

en: Fit &Page
sl: Prilagodi strani

en: Fit &Width
sl: Prilagodi širini

en: Fit Page
sl: Prilagodi strani

en: Fit Wi&ndow to Page
sl: Prilagodi ok&no strani

en: Fit Width
sl: Prilagodi širini

en: Fit to full page
sl: Prilagodi celotni strani

en: Fit to printable area
sl: Prilagodi prostoru za tisk

en: Follow This Link
sl: Sledi tej povezavi

en: Font:
sl: Pisava:

en: For Comment
sl: Za opombo

[ctx: For Presentation]
en: Pause
sl: Naredi premor

[ctx: For Presentation]
en: Play
sl: Predvajaj

en: For Public Release
sl: Za javno objavo

en: Forget all images
sl: Pozabi vse slike

en: Forget image
sl: Pozabi sliko

en: Former maintainer
sl: Prejšnji vzdrževalec

en: Forward
sl: Naprej

en: Freehand Line
sl: Prosto-ročna črta

en: Freehand Line Properties
sl: Lastnosti prosto-ročne črte

en: Freehand Line with Comment
sl: Prosto-ročna črta s komentarjem

en: From current page
sl: Od trenutne strani

en: Fully embedded
sl: Povsem vgrajeno

en: General
sl: Splošno

en: General Options
sl: Splošne možnosti

[ctx: Generic text edit command]
en: edit text
sl: uredi besedilo

en: Geometrical shape
sl: Geometrijska oblika

en: Geometry Properties
sl: Lastnosti geometrije

[ctx: Give the user a hint, that it enabled the option --editor-cmd together with the current value of the option.]
en: The editor was set by the command line to 
     %1 
    If you want to use the setting, start okular without the option --editor-cmd
sl: Urejevalnik je bil nastavljen z ukazno vrstico na 
     %1 
    Če želite uporabiti nastavitev, začnite okular brez možnosti --editor-cmd

en: Go To Page…
sl: Pojdi na stran…

en: Go back to the Previous Page
sl: Vrni se na predhodno stran

en: Go to '%1'
sl: Pojdi na »%1«

en: Go to Page
sl: Pojdi na stran

en: Go to This Bookmark
sl: Pojdi do tega zaznamka

en: Go to page %1
sl: Pojdi na stran %1

en: Go to the next bookmark
sl: Pojdi do naslednjega zaznamka

en: Go to the place you were after
sl: Pojdite na mesto, kjer ste bili kasneje

en: Go to the place you were before
sl: Pojdite na mesto, kjer ste bili prej

en: Go to the previous bookmark
sl: Pojdi do predhodnega zaznamka

en: Green
sl: Zelena

en: Green Highlighter
sl: Zeleni poudarjalnik

en: Group by Author
sl: Združi po avtorju

en: Group by Page
sl: Združi po strani

en: Help
sl: Pomoč

en: Hide welcome screen
sl: Skrij zaslon dobrodošlice

en: Highlight
sl: Poudarek

en: Highlight with Comment
sl: Poudarek s komentarjem

en: Highlighter
sl: Poudarjalnik

en: Icon:
sl: Ikona:

en: Image (%1 × %2 pixels)
sl: Slika (%1 × %2 slikovnih točk)

en: Image [%1 × %2] copied to clipboard.
sl: Slika [%1 × %2] je bila prekopirana na odložišče.

en: Image [%1 × %2] saved to %3 file.
sl: Slika [%1 × %2] je bila shranjena v datoteko %3.

en: Images (*.png *.jpeg)
sl: Slike (*.png *.jpeg)

en: Importing PS file as PDF (this may take a while)…
sl: Uvažanje datoteke PS kot PDF (to lahko traja nekaj časa) …

en: Incorrect password. Try again:
sl: Napačno geslo. Poskusite znova:

en: Information
sl: Podrobnosti

en: Inline Note
sl: Znotrajvrstična opomba

en: Inline Note Properties
sl: Lastnosti znotrajvrstične opombe

en: Insert
sl: Vstavi

en: Insert Text
sl: Vstavi besedilo

en: Issued By
sl: Izdajatelj

en: Issued On
sl: Izdano

en: Issued To
sl: Izdano za

en: Issuer
sl: Izdajatelj

en: JavaScript Script
sl: Skript JavaScript

en: Jiri Baum - NICTA
sl: Jiri Baum – NICTA

en: Jump to next match
sl: Pojdi na naslednje ujemanje

en: Jump to previous match
sl: Pojdi na predhodno ujemanje

en: KDE Certificate Manager (kleopatra) not found
sl: Programa KDE Certificate Manager (kleopatra) ni mogoče najti

en: KPDF developer
sl: Razvijalec KPDF

en: Keeps everything in memory. Preload next pages. Boost searches. (For systems with more than 4GB of memory.)
sl: Hrani vse v pomnilniku. Prednaloži naslednje strani. Pospeši iskanja. (Za sisteme z več kot 4 GB pomnilnika.)

en: Keeps used memory as low as possible. Do not reuse anything. (For systems with low memory.)
sl: Čimmanj hrani v pomnilniku. Nič ne uporablja znova. (Za sisteme z malo pomnilnika.)

en: Key
sl: Tipka

en: Key Agreement
sl: Sporazum o ključu

en: Key Usage
sl: Uporaba ključa

en: Keywords
sl: Ključne besede

en: LaTeX rendering failed
sl: Izrisovanje LaTeX je spodletelo

en: Last Page
sl: Zadnja stran

en: Layers
sl: Plasti

[ctx: Layouted like: '5 [pages] of 10']
en: of
sl: od

en: Leader line extensions length:
sl: Dolžina podaljška vodilne črte:

en: Leader line length:
sl: Dolžina vodilne črte:

en: Left
sl: Levo

en: Line end:
sl: Konec vrste:

en: Line start:
sl: Začetek vrste:

en: Loads and keeps everything in memory. Preload all pages. (Will use at maximum 50% of your total memory or your free memory, whatever is bigger.)
sl: Naloži in ohrani vse v pomnilniku. Prednaloži vse strani. (Uporabljeno bo največ 50 % celotnega pomnilnika ali prostega pomnilnika (katerega je več).)

en: Location:
sl: Lokacija:

en: Location: %1
sl: Lokacija: %1

en: Lock Sidebar
sl: Zakleni stransko letvico

en: Lots of framework work, FictionBook backend and former ODT backend
sl: Veliko dela na ogrodju, zaledju za FictionBook in prejšnjem ODT

en: MIME Type
sl: Vrsta MIME

en: Main Toolbar
sl: Glavna orodna vrstica

en: Match All Words
sl: Ujemanje z vsemi besedami

en: Match Any Word
sl: Ujemanje s katerokoli besedo

en: Match Phrase
sl: Ujemanje z izrazom

[ctx: Menu title]
en: Annotation | %1 Annotations
sl[0]: %1 zabeležk
sl[1]: %1 zabeležka
sl[2]: %1 zabeležki
sl[3]: %1 zabeležke

en: Modified
sl: Spremenjeno

en: Modified:
sl: Spremenjeno:

[ctx: Modify an annotation's internal properties (Color, line-width, etc.)]
en: modify annotation properties
sl: spremeni lastnosti zabeležke

en: Modify search behavior
sl: Spremeni potek iskanja

en: Move &Down
sl: Premakni &dol

en: Move &Up
sl: Premakni gor

en: Moves to the beginning of the document
sl: Premakne se na začetek dokumenta

en: Moves to the end of the document
sl: Premakne se na konec dokumenta

en: Moves to the next page of the document
sl: Premakne se na naslednjo stran dokumenta

en: Moves to the previous page of the document
sl: Premakne se na prejšnjo stran dokumenta

en: Movie
sl: Film

en: Movie Properties
sl: Lastnosti filma

en: Name
sl: Ime

en: Name:
sl: Ime:

en: New Text Note
sl: Nova besedilna opomba

en: New paragraph
sl: Nov odstavek

en: Next Bookmark
sl: Naslednji zaznamek

en: Next Page
sl: Naslednja stran

en: Next Tab
sl: Naslednji zavihek

[ctx: Next page]
en: Next
sl: Naslednja

en: No
sl: Ne

en: No Bookmarks
sl: Ni zaznamkov

en: No Usage Specified
sl: Ni določena raba

en: No application found for opening file of mimetype %1.
sl: Ni bilo mogoče najti program za odpiranje datoteke zvrsti MIME %1.

en: No certificates found
sl: Ni najdenih potrdil

en: No description available.
sl: Opis ni na voljo.

en: No valid certificates
sl: Ni veljavnih potrdil

en: Non-Repudiation
sl: Nezatajivost

en: None
sl: Nič

en: Not Approved
sl: Ni odobreno

en: Not Available
sl: Ni na voljo

en: Not For Public Release
sl: Ni za javno objavo

[ctx: Not available size]
en: N/A
sl: NP

en: Not raise window
sl: Ne dviguj okna

en: Note
sl: Opomba

[ctx: OT means OpenType]
en: CID Type 0C (OT)
sl: CID vrste 0C (OT)

[ctx: OT means OpenType]
en: Type 1C (OT)
sl: Vrsta 1C (OT)

en: Okular cannot copy %1 to the specified location.
    
    The document does not exist anymore.
sl: Okular ne more kopirati %1 na dano mesto.
    
    Dokument ne obstaja več.

en: Okular, a universal document viewer
sl: KDE-jev vsestranski pregledovalnik dokumentov

en: Only QES certificates
sl: Samo potrdila QES

en: Open Arrow
sl: Odprta puščica

en: Open Certificate Manager
sl: Odpri Certificate Manager

en: Open Con&taining Folder
sl: Odpri vsebovano mapo

en: Open Document
sl: Odpri dokument

en: Open external file
sl: Odpri zunanjo datoteko

[ctx: Opens the selected document]
en: Open Document
sl: Odpri dokument

en: Options
sl: Možnosti

en: Options for Presentation Mode
sl: Možnosti za predstavitveni način

en: Organization(O)
sl: Organizacija

en: Original Orientation
sl: Prvotna usmerjenost

en: P&resentation
sl: P&redstavitev

en: Page
sl: Stran

en: Page %1
sl: Stran %1

en: Page Number
sl: Številka strani

en: Page Size
sl: Velikost strani

[ctx: Page label (number)]
en: Page %1 (%2)
sl: Stran %1 (%2)

en: Page of the document to be shown
sl: Stran dokumenta, ki naj bo prikazana

en: Pages
sl: Strani

en: Pages: %1
sl: Strani: %1

en: Paragraph
sl: Odstavek

en: Pause movie
sl: Prekini film

en: Pause/Resume Speaking
sl: Premor/Nadaljevanje govora

en: Performance
sl: Hitrost delovanja

en: Performance Tuning
sl: Nastavljanje hitrosti delovanja

en: Plain &Text…
sl: Navadno besedilo…

en: Play movie
sl: Predvajaj film

en: Play movie…
sl: Predvajaj film…

en: Play sound…
sl: Predvajaj zvok…

en: Play this Sound
sl: Zaigraj ta zvok

en: Play/Pause Presentation
sl: Preklopi predstavitev

en: Please enter the password to read the document:
sl: Pred branjem dokumenta je potrebno vnesti geslo:

en: Polygon
sl: Mnogokotnik

en: Polygon Properties
sl: Lastnosti mnogokotnika

en: Polygon with Comment
sl: Poligon s komentarjem

en: Pop-up Note
sl: Pojavna opomba

en: Pop-up Note Properties
sl: Lastnosti pojavne opombe

en: PostScript files (%1)
sl: Datoteke Postscript (%1)

en: Presentation
sl: Predstavitev

en: Previous Bookmark
sl: Predhodni zaznamek

en: Previous Page
sl: Predhodna stran

en: Previous Tab
sl: Predhodni zavihek

[ctx: Previous page]
en: Previous
sl: Predhodna

en: Print Options
sl: Možnosti tiskanja

en: Print Preview
sl: Predogled tiskanja

en: Print conversion failed
sl: Pretvorba za tiskanje je spodletela

en: Printer was in invalid state
sl: Tiskalnik ni bil v veljavnem stanju

en: Printing process could not start
sl: Procesa za tiskanje ni bilo mogoče zagnati

en: Printing process crashed
sl: Proces za tiskanje se je sesul

en: Printing this document is not allowed.
sl: Tiskanje tega dokumenta ni dovoljeno.

en: Printing to file failed
sl: Tiskanje v datoteko je spodletelo

en: Producer
sl: Izdelovalec

en: Properties
sl: Lastnosti

en: Property
sl: Lastnina

en: Public Key
sl: Javni ključ

[ctx: Qualified electronic signature, see wikipedia]
en: Qualified
sl: Kvalificirana

en: Quick Annotation Bar
sl: Vrstica hitrih zabeležk

en: Quick Annotation Toolbar
sl: Orodna vrstica hitrih zabeležk

en: Quit
sl: Končaj

en: Reading font information…
sl: Branje podatkov o pisavah…

[ctx: Reason for inhibiting the screensaver activation, when the presentation mode is active]
en: Giving a presentation
sl: Izvajanje predstavitve

en: Reason:
sl: Razlog:

en: Reason: %1
sl: Razlog: %1

en: Recent backgrounds:
sl: Nedavna ozadja:

en: Rectangle
sl: Pravokotnik

en: Rectangle with Comment
sl: Pravokotnik s komentarjem

en: Red
sl: Rdeča

en: Reloa&d
sl: Znova naloži

en: Reload the current document from disk.
sl: Znova naloži trenutni dokument z diska.

en: Reloading the document…
sl: Ponovno nalaganje dokumenta…

en: Remove Bookmark
sl: Odstrani zaznamek

en: Remove all Bookmarks for this Document
sl: Odstrani vse zaznamke za ta dokument

[ctx: Remove an annotation from the page]
en: remove annotation
sl: odstrani zabeležko

en: Remove this Bookmark
sl: Odstrani ta zaznamek

en: Rename Bookmark
sl: Preimenuj zaznamek

en: Rename the current bookmark
sl: Preimenuj trenutni zaznamek

en: Rename this Bookmark
sl: Preimenuj ta zaznamek

[ctx: Replacing missing font with another one]
en: %1 (substituting with %2)
sl: %1 (zamenjano za %2)

en: Request to Change Viewing Mode
sl: Zahteva za spremembo načina pogleda

en: Resume movie
sl: Nadaljuj film

en: Rev. %1: Signed By %2
sl: Rev. %1: Podpisano od %2

en: Revision Preview
sl: Predogled revizije

en: Right
sl: Desno

en: Right Closed Arrow
sl: Zaprta puščica na desno

en: Right Open Arrow
sl: Odprta puščica na desno

en: Rotate &Left
sl: Zavrti v &levo

en: Rotate &Right
sl: Zavrti v desno

[ctx: Rotate left]
en: Left
sl: Levo

[ctx: Rotate right]
en: Right
sl: Desno

en: S&hare
sl: Deli

en: SHA-1 Fingerprint
sl: Prstni odtis SHA-1

en: SHA-256 Fingerprint
sl: Prstni odtis SHA-256

en: Save - Warning
sl: Shranjevanje – opozorilo

en: Save As
sl: Shrani kot

en: Save Signed File As
sl: Shrani podpisano datoteko kot

en: Save a Copy Elsewhere
sl: Shrani kopijo nekje drugje

en: Save as Okular document archive…
sl: Shrani kot arhiv dokumentov za Okular…

en: Save file
sl: Shrani datoteko

en: Save to File…
sl: Shrani v datoteko…

en: Scale mode:
sl: Način lestvice:

en: Scroll Down
sl: Drsenje navzdol

en: Scroll Page Down
sl: Eno stran nižje

en: Scroll Page Up
sl: Eno stran višje

en: Scroll Up
sl: Drsenje navzgor

en: Search Options
sl: Možnosti iskanja

en: Search for '%1' in this document
sl: Poišči »%1« v tem dokumentu

en: Search for '%1' with
sl: Poišči »%1« z

en: Search…
sl: Išči…

en: Select All Text on Current Page
sl: Izberi vso besedilo na trenutni strani

en: Select background image
sl: Izberi sliko ozadja

en: Select certificate to sign with:
sl: Izberite potrdilo, s katerim se želite podpisati:

en: Select text
sl: Izberite besedilo

en: Select zooming area. Right-click to zoom out.
sl: Izberite območje približanja. Kliknite z desnim miškinim gumbom za oddaljevanje.

en: Serial Number
sl: Serijska številka

en: Sets the external editor command
sl: Nastavi ukaz zunanjega urejevalnika

en: Shape fill:
sl: Polnilo lika:

en: Share
sl: Deli

en: Show &Page Bar
sl: Prikaži vrstico s stranmi

en: Show &Signatures Panel
sl: Pokaži pult &podpisov

en: Show Forms
sl: Pokaži obrazce

en: Show S&idebar
sl: Prikaži stransko letvico

en: Show annotations for current page only
sl: Prikaži zabeležke samo za trenutno stran

en: Show bookmarked pages only
sl: Pokaži samo strani iz zaznamkov

en: Show for all documents
sl: Pokaži za vse dokumente

en: Sidebar
sl: Stranska letvica

en: Sign CRL
sl: Podpiši CRL

en: Sign Certificate
sl: Podpiši potrdilo

en: Signature Properties
sl: Lastnosti podpisa

en: Signature Type: %1
sl: Vrsta podpisa: %1

en: Signature Validity:
sl: Veljavnost podpisa:

en: Signatures
sl: Podpisi

en: Signed By:
sl: Podpisal:

en: Signed by: %1
    
    Date: %2
sl: Podpisal: %1
    
    Datum: %2

en: Signing Time:
sl: Čas podpisa:

en: Signing Time: %1
sl: Čas podpisa: %1

en: Signing cancelled by user
sl: Podpisovanje je preklical uporabnik

en: Signing in progress. You can adjust the position and size of the signature
sl: Podpisovanje v teku. Prilagodite lahko položaj in velikost podpisa

en: Size
sl: Velikost

en: Slash
sl: Poševna črta

en: Sold
sl: Prodano

en: Sound
sl: Zvok

en: Sound Properties
sl: Lastnosti zvoka

en: Speak Current Page
sl: Govori trenutno stran

en: Speak From Current Page
sl: Govori iz trenutne strani

en: Speak Text
sl: Izgovori besedilo

en: Speak Whole Document
sl: Govori celoten dokument

en: Square
sl: Kvadrat

en: Squiggle
sl: Zavito

en: Squiggle with Comment
sl: Vijuga s komentarjem

en: Stamp
sl: Žig

en: Stamp Properties
sl: Lastnosti žiga

en: Stamp symbol:
sl: Simbol žiga:

en: Stamp with Comment
sl: Žig s komentarjem

en: Start Presentation
sl: Zaženi predstavitev

en: Start the document in presentation mode
sl: Odpri dokument v predstavitvenem načinu

en: Start with print dialog
sl: Začni s pogovornim oknom za tiskanje

en: Start with print dialog and exit after printing
sl: Začni s pogovornim oknom za tiskanje in končaj po tisku

en: Stop Sound
sl: Zaustavi zvok

en: Stop Speaking
sl: Zaustavi govor

en: Stop movie
sl: Zaustavi film

en: Straight Line
sl: Ravna črta

en: Straight Line Properties
sl: Lastnosti ravne črte

en: Straight Line with Comment
sl: Ravna črta s komentarjem

en: Strike Out
sl: Prečrtaj

en: Strike Out with Comment
sl: Prečrtano s komentarjem

en: Strike out
sl: Prečrtano

en: Subject
sl: Zadeva

en: Switch Blackscreen Mode
sl: Preklop načina črnega zaslona

en: Switch Screen
sl: Preklopi zaslon

[ctx: Symbol for caret annotations]
en: None
sl: Brez

[ctx: Symbol for file attachment annotations]
en: Graph
sl: Graf

[ctx: Symbol for file attachment annotations]
en: Paperclip
sl: Sponka za papir

[ctx: Symbol for file attachment annotations]
en: Push Pin
sl: Žebljiček

[ctx: Symbol for file attachment annotations]
en: Tag
sl: Oznaka

en: Sync Thumbnail with Page
sl: Sinhroniziraj sličice s stranjo

en: T&able Selection
sl: Izbira tabele

en: Table selection tool
sl: Orodje za izbor razpredelnic

en: TeX Font Metric
sl: Metrika pisav TeX

en: TeX FreeType-handled
sl: TeX s pomočjo FreeType

en: TeX virtual
sl: Navidezno TeX

en: Text &color:
sl: Barva besedila:

en: Text (1 character) | Text (%1 characters)
sl[0]: Besedilo (%1 znakov)
sl[1]: Besedilo (%1 znak)
sl[2]: Besedilo (%1 znaka)
sl[3]: Besedilo (%1 znaki)

en: Text Markup Properties
sl: Lastnosti oznake besedila

en: Text markup
sl: Oznaka besedila

en: Text of the new note:
sl: Besedilo nove opombe:

en: Text to search for
sl: Iskano besedilo

en: The current document is protected with a password.<br />In order to save, the file needs to be reloaded. You will be asked for the password again and your undo/redo history will be lost.<br />Do you want to continue?
sl: Trenutni dokument je zaščiten z geslom.<br />Da ga shranite, morate datoteko ponovno naložiti. Ponovno boste vprašani za geslo, vaša zgodovina urejanj pa bo izgubljena.<br />Ali želite nadaljevati?

en: The document has been modified in a way not permitted by a previous signer.
sl: Dokument je bil spremenjen na način, ki ga prejšnji podpisnik ni dovolil.

en: The document has not been modified since it was signed.
sl: Dokument ni bil spremenjen po njegovem podpisu.

en: The document integrity verification could not be completed.
sl: Preverjanja celovitosti dokumenta ni bilo mogoče zaključiti.

en: The document is trying to execute an external application and, for your safety, Okular does not allow that.
sl: Dokument poskuša izvesti zunanji program, zaradi vaše varnosti pa Okular tega ne dovoljuje.

en: The loading of %1 has been canceled.
sl: Nalaganje %1 je bilo preklicano.

en: The page print size is invalid
sl: Velikost strani za tisk ni veljavna

[ctx: The person/company that made the signature]
en: Subject
sl: Zadeva

en: The program "ps2pdf" was not found, so Okular can not import PS files using it.
sl: Ni bilo mogoče najti programa »ps2pdf«. Okular ne more uvoziti datotek PostScript.

en: The requested signature is not present in the document.
sl: Zahtevanega podpisa ni prisotnega v dokumentu.

en: The revision of the document that was covered by this signature has not been modified;
    however there have been subsequent changes to the document.
sl: Revizija tega dokumenta, ki ga pokriva ta podpis ni bila spremenjena;
    a bile so še nadaljnje spremembe tega dokumenta.

en: The signature CMS/PKCS7 structure is malformed.
sl: Struktura podpisa CMS/PKCS7 je napačno oblikovana.

en: The signature could not be verified.
sl: Podpisa ni bilo mogoče preveriti.

en: The signature is cryptographically invalid.
sl: Podpis je kriptografsko neveljaven.

en: The signature is cryptographically valid.
sl: Podpis je kriptografsko veljaven.

en: There are no available signing certificates.<br/>For more information, please see the section about <a href="%1">Adding Digital Signatures</a> in the manual.
sl: Na voljo ni potrdil za podpisovanje.<br/>Za več informacij glejte razdelek <a href="%1">Adding Digital Signatures – Dodajanje digitalnih podpisov</a> v priročniku.

en: There are no available signing certificates.<br/>Launch Certificate Manager to import or manage certificates<br/>For more information, please see the section about <a href="%1">Adding Digital Signatures</a> in the manual.
sl: Ni razpoložljivih potrdil za podpisovanje.<br/>Za uvoz ali upravljanje potrdil zaženite Certificate Manager.<br/>Za več informacij glejte razdelek o <a href="%1">Dodajanju digitalnih podpisov</a> v priročniku.

en: There are two ways of exiting presentation mode, you can press either ESC key or click with the quit button that appears when placing the mouse in the top-right corner. Of course you can cycle windows (Alt+TAB by default)
sl: Na voljo sta dve možnosti za izhod iz predstavitvenega načina. Lahko pritisnete tipko Esc, ali pa kliknete na gumb za izhod, ki se prikaže, ko se z miško približate gornjemu desnemu kotu zaslona. Seveda lahko še vedno preklapljate med okni (privzeto z Alt+Tab).

en: There is already a unique Okular instance running. This instance won't be the unique one.
sl: Edinstven primerek programa Okular že teče. Ta primerek ne bo edinstven.

en: There was a problem sharing the document: %1
sl: Med deljenjem dokumenta je prišlo do težave: %1

en: There was no file to print
sl: Datoteka za tiskanje ne obstaja

en: There's already a tool with that name. Using a default one
sl: Orodje s takim imenom že obstaja. Uporabljeno bo privzeto

en: This Okular is built without audio support
sl: Ta Okular je zgrajen brez podpore za zvok

en: This annotation may contain LaTeX code.
    Click here to render.
sl: Ta zabeležka morda vsebuje kodo LaTeX.
    Kliknite semkaj za izris.

en: This document contains annotations or form data that were saved internally by a previous Okular version. Internal storage is <b>no longer supported</b>.<br/>Please save to a file in order to move them if you want to continue to edit the document.
sl: Ta dokument vsebuje zabeležke ali podatke obrazcev, ki jih je notranje shranila predhodna različica Okular-ja. Notranja shramba <b>ni več podprta</b>.<br/>Če želite nadaljevati z urejanjem dokumenta, shranite v datoteko, da jih premaknete.

en: This document has XFA forms, which are currently <b>unsupported</b>.
sl: Ta dokument vsebuje obrazce XFA, ki trenutno <b>niso</b> podprti.

en: This document has embedded files. <a href="okular:/embeddedfiles">Click here to see them</a> or go to File -> Embedded Files.
sl: Ta dokument vsebuje vgrajene datoteke. <a href="okular:/embeddedfiles">Kliknite sem, da jih vidite</a> ali pa iz menija Datoteka izberite »Vgrajene datoteke«.

en: This document has forms. Click on the button to interact with them, or use View -> Show Forms.
sl: Ta dokument vsebuje obrazce. Za uporabo kliknite gumb ali pa iz menija Pogled izberite ukaz Pokaži obrazce.

en: This document is digitally signed.
sl: Ta dokument je digitalno podpisan.

en: This document is digitally signed. Some of the signatures could not be validated properly.
sl: Ta dokument je digitalno podpisan. Za nekatere podpise ni bilo mogoče potrditi pravilnosti.

en: This document is digitally signed. There have been changes since last signed.
sl: Ta dokument je digitalno podpisan. Bile so spremembe po zadnjem podpisu.

en: This document wants to be shown full screen.
    Leave normal mode and enter presentation mode?
sl: Ta dokument želi biti prikazan v celozaslonskem načinu.
    Zapustim običajen način in preidem v predstavitveni način?

[ctx: This is the document format]
en: OpenDocument Text
sl: Besedilo OpenDocument

en: This link points to a close document action that does not work when using the embedded viewer.
sl: Ta povezava kaže na dejanje za zaprtje dokumenta, ki ne deluje, ko je v uporabi vgrajen pregledovalnik.

en: This link points to a quit application action that does not work when using the embedded viewer.
sl: Ta povezava kaže na dejanje za izhod iz programa, ki ne deluje, ko je v uporabi vgrajen pregledovalnik.

en: Thumbnails
sl: Sličice

en: Title
sl: Naslov

en: Title: %1
sl: Naslov: %1

en: Tools
sl: Orodja

en: Top Secret
sl: Strogo zaupno

[ctx: Translate an annotation's position on the page]
en: translate annotation
sl: prevedi zabeležko

en: Trim To &Selection
sl: Obreži na izbor

en: Type
sl: Vrsta

en: Type 1
sl: Vrsta 1

en: Type 1C
sl: Vrsta 1C

en: Type 3
sl: Vrsta 3

en: Type:
sl: Vrsta:

en: Typewriter
sl: Pisalni stroj

en: Typewriter Properties
sl: Lastnosti pisalnega stroja

en: Unable to find file to print
sl: Ni bilo mogoče najti datoteke za tiskanje

en: Unable to find the Okular component.
sl: Ni bilo mogoče najti sestavnega dela Okular.

en: Unable to find the Okular component: %1
sl: Ni bilo mogoče najti sestavnega dela Okular: %1

en: Underline
sl: Podčrtano

en: Underline with Comment
sl: Podčrtava s komentarjem

en: Undo close tab
sl: Razveljavi zavihek zapiranja

en: Unknown Algorithm
sl: Neznan algoritem

en: Unknown File
sl: Neznana datoteka

en: Unknown Type
sl: Neznana vrsta

[ctx: Unknown author]
en: Unknown
sl: Neznano

[ctx: Unknown date]
en: Unknown
sl: Neznano

en: Unknown font
sl: Neznana pisava

[ctx: Unknown font type]
en: Unknown
sl: Neznano

en: Unknown issue with Certificate or corrupted data.
sl: Neznana težava s potrdilom ali pokvarjeni podatki.

en: Unknown signing error
sl: Neznana napaka pri podpisovanju

[ctx: Unsupported action]
en: Signing not implemented for this document type
sl: Podpisovanje ni izvedeno za to vrsto dokumenta

en: Unsupported extension
sl: Nepodprt podaljšek

[ctx: Used when suggesting a new name for a digitally signed file. %1 is the old file name and %2 its extension]
en: %1_signed.%2
sl: %1_podpisano.%2

en: User annotations
sl: Uporabniške zabeležke

en: Validity
sl: Veljavnost

en: Validity Status
sl: Status veljavnosti

en: Value
sl: Vrednost

en: Version
sl: Verzija

en: Videos not supported in this Okular
sl: Videi niso podprti v tem Okularju

en: Videos not supported in this okular
sl: Videi niso podprti v tem Okularju

en: View Certificate…
sl: Ogled potrdila…

en: View Signed Version…
sl: Ogled podpisane različice…

en: View in Certificate Manager
sl: Poglej v programu Certificate Manager

en: Viewer Toolbar
sl: Orodna vrstica pregledovalnika

en: Warn me when I attempt to close multiple tabs
sl: Opozori me pred poskusom zaprtja več zavihkov

en: Warning
sl: Opozorilo

en: Welcome
sl: Dobrodošli

en: Welcome to Okular
sl: Dobrodošli v Okular

en: Where do you want to save %1?
sl: Kam želite shraniti %1?

en: Where do you want to save this certificate?
sl: Kam želite shraniti to potrdilo?

en: Where do you want to save this revision?
sl: Kam želite shraniti to revizijo?

en: White
sl: Bela

en: Yellow
sl: Rumena

en: Yellow Highlighter
sl: Rumeni poudarjalnik

en: Yes
sl: Da

en: Yes (subset)
sl: Da (delno)

en: You are about to close %1 tabs. Are you sure you want to continue?
sl: Pravkar boste zaprli %1 zavihkov. Ali ste prepričani, da želite nadaljevati?

en: You are about to save changes, but the current file format does not support saving the following elements. Please use the <i>Okular document archive</i> format to preserve them.
sl: Pravkar boste shranili spremembe z naslednjimi predmeti, ki jih trenutna vrsta dokumenta ne podpira. Da jih ohranite, uporabite vrsto <i>arhiv dokumentov za Okular</i>.

en: You are about to save changes, but the current file format does not support saving the following elements. Please use the <i>Okular document archive</i> format to preserve them. Click <i>Continue</i> to save the document and discard these elements.
sl: Pravkar boste shranili spremembe z naslednjimi predmeti, ki jih trenutna vrsta dokumenta ne podpira. Da jih ohranite, uporabite vrsto <i>arhiv dokumentov za Okular</i>. Kliknite <i>Nadaljuj</i>, da shranite dokument in zavržete te predmete.

en: You are about to save changes, but the current file format does not support saving the following elements. Please use the <i>Okular document archive</i> format to preserve them. Click <i>Continue</i> to save, but you will lose these elements as well as the undo/redo history.
sl: Pravkar boste shranili spremembe z naslednjimi predmeti, ki jih trenutna vrsta dokumenta ne podpira. Da jih ohranite, uporabite vrsto <i>arhiv dokumentov za Okular</i>. Kliknite <i>Nadaljuj</i>, da shranite dokument, bodo pa pri tem ti predmeti zavrženi, izgubljena pa bo tudi zgodovina urejanj.

en: You can find the shared document at: <a href="%1">%1</a>
sl: Deljen dokument lahko najdete na: <a href="%1">%1</a>

en: You cannot set the editor command in an already running okular instance. Please disable the tabs and try again. Please note, that unique is also not supported when setting the editor command at the commandline.
sl: Ukaza urejevalnika ne morete nastaviti v že zagnanem primerku okularja. Onemogočite zavihke in poskusite znova. Upoštevajte, da edinstveno tudi ni podprto pri nastavitvi ukaza urejevalnika v ukazni vrstici.

en: You have chosen to save an Okular Archive without the file name ending with the '%1' extension. That is not allowed, do you want to choose a new name?
sl: Izbrali ste shranjevanje Okularjevega arhiva brez podaljška imena datoteke »%1«. To ni dovoljeno, ali želite izbrati novo ime?

en: You have just modified the open document, but this kind of document can not be saved.
    Any modification will be lost once Okular is closed.
sl: Spremenili ste odprti dokument, a te vrste dokumenta ni mogoče shraniti.
    Vse spremembe bodo izgubljene, ko boste zaprli Okular.

en: You have unsaved changes. Please save the document before signing it.
sl: Imate neshranjene spremembe. Shranite dokument pred podpisom.

en: Zoom
sl: Približanje

[ctx: Zoom percentage value %1 will be replaced by the actual zoom factor value, so make sure you include it in your translation in order to not to break anything]
en: %1%
sl: %1 %

en: Zoom to 100%
sl: Približanje na 100 %

[ctx: [document title/filename] – Presentation]
en: %1 – Presentation
sl: %1 – Predstavitev

[ctx: file types in a file open dialog]
en: Images (%1)
sl: Slike (%1)

[ctx: font name not available (empty)]
en: [n/a]
sl: [n/d]

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page]
en: Display file name only
sl: Pokaži samo ime datoteke

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page]
en: Display full file path
sl: Pokaži polno pot datoteke

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page]
en: Full Annotation Toolbar
sl: Orodna vrstica vseh zabeležk

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page]
en: Quick Annotation Toolbar
sl: Orodna vrstica hitrih zabeležk

[ctx: label:listbox Config dialog, general page]
en: Annotation toolbar:
sl: Orodna vrstica zabeležk:

[ctx: label:listbox Config dialog, general page]
en: When not displaying document title:
sl: Kadar ni prikazan naslov dokumenta:

[ctx: label:listbox Config dialog, general page, default zoom]
en: Default zoom:
sl: Privzeto približanje:

[ctx: on welcome screen]
en: No recent documents
sl: Ni nedavnih dokumentov

[ctx: on welcome screen]
en: Open Document...
sl: Odpri dokument …

[ctx: on welcome screen]
en: Recent documents
sl: Nedavni dokumenti

[ctx: on welcome screen (recent document list)]
en: Forget All
sl: Pozabi vse

en: optional
sl: neobvezno

[ctx: paper type and orientation (eg: Portrait A4)]
en: Landscape %1
sl: Ležeče %1

[ctx: paper type and orientation (eg: Portrait A4)]
en: Portrait %1
sl: Pokončno %1

[ctx: pause the movie playback]
en: Pause
sl: Premor

en: ps2pdf not found
sl: ps2pdf ni bilo mogoče najti

[ctx: recent items context menu]
en: &Forget This Item
sl: Pozabi to postavko

[ctx: remove a collection of annotations from the page]
en: remove annotations
sl: odstrani zabeležke

[ctx: start the movie playback]
en: Play
sl: Predvajaj

[ctx: stop the movie playback]
en: Stop
sl: Zaustavi
