libkleopatra - en to pl translation catalogue (500 entries)

[ctx: %1 is a placeholder for the name of a compliance mode. E.g. NATO RESTRICTED compliant or VS-NfD compliant]
en: The signature <b>is not</b> %1.
pl: Podpisem <b>nie</b> jest %1.

[ctx: %1 is a placeholder for the name of a compliance mode. E.g. NATO RESTRICTED compliant or VS-NfD compliant]
en: The signature is %1
pl: Podpisem jest %1

en: %1-bit %2
pl: %1-bitowy %2

en: %1-bit %2 (secret key available)
pl: %1-bitowy %2 (dostępny klucz poufny)

en: '%1' empty or not found
pl: '%1' pusty lub nieznaleziony

en: '%1' entry is empty/missing
pl: Wpis '%1' jest pusty/brakujący

en: '%1' too complex (would need shell)
pl: '%1' zbyt złożone (potrzebna byłaby powłoka)

en: 'file-patterns' entry is empty/missing
pl: Wpis 'file-patterns' jest pusty/brakujący

en: 'id' entry is empty/missing
pl: Wpis 'id' jest pusty/brakujący

en: 'output-file' entry is empty/missing
pl: Wpis 'output-file' jest pusty/brakujący

[ctx: (validity, protocol, creation date)]
en: (%1, %2, created: %3)
pl: (%1, %2, utworzony: %3)

en: 0 - None
pl: 0 - Nic

en: 1 - Basic
pl: 1 - Podstawy

[ctx: 1 is a date]
en: Signature created on %1 using an unknown certificate with fingerprint %2
pl: Podpis utworzono %1 przy użyciu nieznanego certyfikatu o odcisku %2

[ctx: 1 is a date]
en: Signature created on %1 with certificate: %2
pl: Podpis utworzono %1 przy użyciu certyfikatu: %2

en: 1 server configured | %1 servers configured
pl[0]: Ustawiono %1 serwer
pl[1]: Ustawiono %1 serwery
pl[2]: Ustawiono %1 serwerów

en: 2 - Verbose
pl: 2 - Szczegóły

en: 3 - More Verbose
pl: 3 - Większe szczegóły

en: 4 - All
pl: 4 - Wszystko

[ctx: <b>User ID of certificate</b> (serial number serial no. of certificate)]
en: <b>%1</b> (serial number %2)
pl: <b>%1</b> (numer seryjny %2)

[ctx: <b>User ID of key</b> (Key ID key ID of key in hex notation)]
en: <b>%1</b> (Key ID 0x%2)
pl: <b>%1</b> (ID klucza 0x%2)

en: <p>The OpenPGP key for</p><p align=center>%1</p><p>expired less than a day ago.</p>
pl: <p>Twój klucz OpenPGP dla</p><p align=center>%1</p>wygasł mniej niż dzień temu.</p>

en: <p>The OpenPGP key for</p><p align=center>%1</p><p>expires today.</p>
pl: <p>Klucz OpenPGP dla</p><p align=center>%1</p><p>wygasa dzisiaj.</p>

en: <p>The OpenPGP key for</p><p align=center>%2</p><p>expired yesterday.</p> | <p>The OpenPGP key for</p><p align=center>%2</p><p>expired %1 days ago.</p>
pl[0]: <p>Klucz OpenPGP dla</p><p align=center>%2</p><p>wygasł wczoraj.</p>
pl[1]: <p>Klucz OpenPGP dla</p><p align=center>%2</p><p>wygasł %1 dni temu.</p>
pl[2]: <p>Klucz OpenPGP dla</p><p align=center>%2</p><p>wygasł %1 dni temu.</p>

en: <p>The OpenPGP key for</p><p align=center>%2</p><p>expires tomorrow.</p> | <p>The OpenPGP key for</p><p align=center>%2</p><p>expires in %1 days.</p>
pl[0]: <p>Klucz OpenPGP dla</p><p align=center>%2</p><p>wygasa jutro.</p>
pl[1]: <p>Klucz OpenPGP dla</p><p align=center>%2</p><p>wygasa za %1 dni.</p>
pl[2]: <p>Klucz OpenPGP dla</p><p align=center>%2</p><p>wygasa za %1 dni.</p>

en: <p>The S/MIME certificate for</p><p align=center>%1</p><p>expired less than a day ago.</p>
pl: <p>Certyfikat S/MIME dla</p><p align=center>%1</p> wygasł mniej niż dzień temu.</p>

en: <p>The S/MIME certificate for</p><p align=center>%2</p><p>expired yesterday.</p> | <p>The S/MIME certificate for</p><p align=center>%2</p><p>expired %1 days ago.</p>
pl[0]: <p>Twój certyfikat S/MIME dla </p><p align=center>%2</p><p>wygasł wczoraj.</p>
pl[1]: <p>Twój certyfikat S/MIME dla </p><p align=center>%2</p><p>wygasł %1 dni temu.</p>
pl[2]: <p>Twój certyfikat S/MIME dla </p><p align=center>%2</p><p>wygasł %1 dni temu.</p>

en: <p>The S/MIME certificate for</p><p align=center>%2</p><p>expires today.</p>
pl: <p>Twój certyfikat S/MIME dla</p><p align=center>%2</p><p>wygasa dzisiaj.</p>

en: <p>The S/MIME certificate for</p><p align=center>%2</p><p>expires tomorrow.</p> | <p>The S/MIME certificate for</p><p align=center>%2</p><p>expires in %1 days.</p>
pl[0]: <p>Twój certyfikat S/MIME dla </p><p align=center>%2</p><p>wygasa jutro.</p>
pl[1]: <p>Twój certyfikat S/MIME dla </p><p align=center>%2</p><p>wygasa za %1 dni.</p>
pl[2]: <p>Twój certyfikat S/MIME dla </p><p align=center>%2</p><p>wygasa za %1 dni.</p>

en: <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%2</b></p><p>for S/MIME certificate</p><p align=center>%1</p><p>expired less than a day ago.</p>
pl: <p>Certyfikat pośredni UC</p><p align=center><b>%2</b></p><p>dla certyfikatu S/MIME<</p><p align=center>%1</p><p>wygasł mniej niż dzień temu.</p>

en: <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%2</b></p><p>for your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%1</p><p>expired less than a day ago.</p>
pl: <p>Certyfikat pośredni UC</p><p align=center><b>%2</b></p><p>dla twojego certyfikatu szyfrującego S/MIME<</p><p align=center>%1</p><p>wygasł mniej niż dzień temu.</p>

en: <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%2</b></p><p>for your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%1</p><p>expired less than a day ago.</p>
pl: <p>Certyfikat pośredni UC</p><p align=center><b>%2</b></p><p>dla twojego certyfikatu podpisującego S/MIME<</p><p align=center>%1</p><p>wygasł mniej niż dzień temu.</p>

en: <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for S/MIME certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired yesterday.</p> | <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for S/MIME certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired %1 days ago.</p>
pl[0]: <p>Pośredni certyfikat UC</p><p align=center><b>%3</b></p><p>dla certyfikatu S/MIME </p><p align=center>%2</p><p>wygasł wczoraj.</p>
pl[1]: <p>Pośredni certyfikat UC</p><p align=center><b>%3</b></p><p>dla certyfikatu S/MIME </p><p align=center>%2</p><p>wygasł %1 dni temu.</p>
pl[2]: <p>Pośredni certyfikat UC</p><p align=center><b>%3</b></p><p>dla certyfikatu S/MIME </p><p align=center>%2</p><p>wygasł %1 dni temu.</p>

en: <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for S/MIME certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires today.</p>
pl: <p>Certyfikat pośredni UC</p><p align=center><b>%3</b></p><p>dla certyfikatu S/MIME<</p><p align=center>%2</p><p>wygasa dzisiaj.</p>

en: <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for S/MIME certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires tomorrow.</p> | <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for S/MIME certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires in %1 days.</p>
pl[0]: <p>Pośredni certyfikat UC</p><p align=center><b>%3</b></p><p>dla certyfikatu S/MIME </p><p align=center>%2</p><p>wygasa jutro.</p>
pl[1]: <p>Pośredni certyfikat UC</p><p align=center><b>%3</b></p><p>dla certyfikatu S/MIME </p><p align=center>%2</p><p>wygasa za %1 dni.</p>
pl[2]: <p>Pośredni certyfikat UC</p><p align=center><b>%3</b></p><p>dla certyfikatu S/MIME </p><p align=center>%2</p><p>wygasa za %1 dni.</p>

en: <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired yesterday.</p> | <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired %1 days ago.</p>
pl[0]: <p>Pośredni certyfikat UC</p><p align=center><b>%3</b></p><p>dla twojego certyfikatu szyfrującego  S/MIME </p><p align=center>%2</p><p>wygasł wczoraj.</p>
pl[1]: <p>Pośredni certyfikat UC</p><p align=center><b>%3</b></p><p>dla twojego certyfikatu szyfrującego  S/MIME </p><p align=center>%2</p><p>wygasł %1 dni temu.</p>
pl[2]: <p>Pośredni certyfikat UC</p><p align=center><b>%3</b></p><p>dla twojego certyfikatu szyfrującego  S/MIME </p><p align=center>%2</p><p>wygasł %1 dni temu.</p>

en: <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires today.</p>
pl: <p>Pośredni certyfikat UC</p><p align=center><b>%3</b></p><p>dla twojego certyfikatu szyfrującego  S/MIME </p><p align=center>%2</p><p>wygasa dzisiaj.

en: <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires tomorrow.</p> | <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires in %1 days.</p>
pl[0]: <p>Pośredni certyfikat UC</p><p align=center><b>%3</b></p><p>dla twojego certyfikatu szyfrującego  S/MIME </p><p align=center>%2</p><p>wygasa jutro.</p>
pl[1]: <p>Pośredni certyfikat UC</p><p align=center><b>%3</b></p><p>dla twojego certyfikatu szyfrującego  S/MIME </p><p align=center>%2</p><p>wygasa za %1 dni.</p>
pl[2]: <p>Pośredni certyfikat UC</p><p align=center><b>%3</b></p><p>dla twojego certyfikatu szyfrującego  S/MIME </p><p align=center>%2</p><p>wygasa za %1 dni.</p>

en: <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired yesterday.</p> | <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired %1 days ago.</p>
pl[0]: <p>Pośredni certyfikat UC</p><p align=center><b>%3</b></p><p>dla twojego certyfikatu podpisującego  S/MIME </p><p align=center>%2</p><p>wygasł wczoraj.</p>
pl[1]: <p>Pośredni certyfikat UC</p><p align=center><b>%3</b></p><p>dla twojego certyfikatu podpisującego  S/MIME </p><p align=center>%2</p><p>wygasa za %1 dni.</p>
pl[2]: <p>Pośredni certyfikat UC</p><p align=center><b>%3</b></p><p>dla twojego certyfikatu podpisującego  S/MIME </p><p align=center>%2</p><p>wygasa za %1 dni.</p>

en: <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires today.</p>
pl: <p>Certyfikat pośredni UC</p><p align=center><b>%3</b></p><p>dla twojego certyfikatu podpisującego S/MIME<</p><p align=center>%2</p><p>wygasł dzisiaj.</p>

en: <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires tomorrow.</p> | <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires in %1 days.</p>
pl[0]: <p>Pośredni certyfikat UC</p><p align=center><b>%3</b></p><p>dla twojego certyfikatu podpisującego  S/MIME </p><p align=center>%2</p><p>wygasa jutro.</p>
pl[1]: <p>Pośredni certyfikat UC</p><p align=center><b>%3</b></p><p>dla twojego certyfikatu podpisującego  S/MIME </p><p align=center>%2</p><p>wygasa za %1 dni.</p>
pl[2]: <p>Pośredni certyfikat UC</p><p align=center><b>%3</b></p><p>dla twojego certyfikatu podpisującego  S/MIME </p><p align=center>%2</p><p>wygasa za %1 dni.</p>

en: <p>The root certificate</p><p align=center><b>%2</b></p><p>for S/MIME certificate</p><p align=center>%1</p><p>expired less than a day ago.</p>
pl: <p>Certyfikat główny</p><p align=center><b>%2</b></p><p>dla  certyfikatu S/MIME</p><p align=center>%1</p><p>wygasł mniej niż dzień temu.</p>

en: <p>The root certificate</p><p align=center><b>%2</b></p><p>for your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%1</p><p>expired less than a day ago.</p>
pl: <p>Certyfikat główny</p><p align=center><b>%2</b></p><p>dla twojego certyfikatu szyfrującego S/MIME</p><p align=center>%1</p><p>wygasł mniej niż dzień temu.</p>

en: <p>The root certificate</p><p align=center><b>%2</b></p><p>for your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%1</p><p>expired less than a day ago.</p>
pl: <p>Certyfikat główny</p><p align=center><b>%2</b></p><p>dla twojego certyfikatu podpisującego S/MIME</p><p align=center>%1</p><p>wygasł mniej niż dzień temu.</p>

en: <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for S/MIME certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired yesterday.</p> | <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for S/MIME certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired %1 days ago.</p>
pl[0]: <p>Główny certyfikat UC</p><p align=center><b>%3</b></p><p>dla certyfikatu S/MIME </p><p align=center>%2</p><p>wygasł wczoraj.</p>
pl[1]: <p>Główny certyfikat UC</p><p align=center><b>%3</b></p><p>dla certyfikatu S/MIME </p><p align=center>%2</p><p>wygasł %1 dni temu.</p>
pl[2]: <p>Główny certyfikat UC</p><p align=center><b>%3</b></p><p>dla certyfikatu S/MIME </p><p align=center>%2</p><p>wygasł %1 dni temu.</p>

en: <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for S/MIME certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires today.</p>
pl: <p>Główny certyfikat</p><p align=center><b>%3</b></p><p>dla certyfikatu  S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>wygasa dzisiaj.</p>

en: <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for S/MIME certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires tomorrow.</p> | <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for S/MIME certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires in %1 days.</p>
pl[0]: <p>Główny certyfikat UC</p><p align=center><b>%3</b></p><p>dla certyfikatu S/MIME </p><p align=center>%2</p><p>wygasa jutro.</p>
pl[1]: <p>Główny certyfikat UC</p><p align=center><b>%3</b></p><p>dla certyfikatu S/MIME </p><p align=center>%2</p><p>wygasa za %1 dni.</p>
pl[2]: <p>Główny certyfikat UC</p><p align=center><b>%3</b></p><p>dla certyfikatu S/MIME </p><p align=center>%2</p><p>wygasa za %1 dni.</p>

en: <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired yesterday.</p> | <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired %1 days ago.</p>
pl[0]: <p>Główny certyfikat UC</p><p align=center><b>%3</b></p><p>dla twojego certyfikatu szyfrującego  S/MIME </p><p align=center>%2</p><p>wygasł wczoraj.</p>
pl[1]: <p>Główny certyfikat UC</p><p align=center><b>%3</b></p><p>dla twojego certyfikatu szyfrującego  S/MIME </p><p align=center>%2</p><p>wygasł %1 dni temu.</p>
pl[2]: <p>Główny certyfikat UC</p><p align=center><b>%3</b></p><p>dla twojego certyfikatu szyfrującego  S/MIME </p><p align=center>%2</p><p>wygasł %1 dni temu.</p>

en: <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires today.</p>
pl: <p>Główny certyfikat</p><p align=center><b>%3</b></p><p>dla twojego certyfikatu szyfrującego  S/MIME </p><p align=center>%2</p><p>wygasa dzisiaj.</p>

en: <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires tomorrow.</p> | <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires in %1 days.</p>
pl[0]: <p>Główny certyfikat UC</p><p align=center><b>%3</b></p><p>dla twojego certyfikatu szyfrującego  S/MIME </p><p align=center>%2</p><p>wygasa jutro.</p>
pl[1]: <p>Główny certyfikat UC</p><p align=center><b>%3</b></p><p>dla twojego certyfikatu szyfrującego  S/MIME </p><p align=center>%2</p><p>wygasa za %1 dni.</p>
pl[2]: <p>Główny certyfikat UC</p><p align=center><b>%3</b></p><p>dla twojego certyfikatu szyfrującego  S/MIME </p><p align=center>%2</p><p>wygasa za %1 dni.</p>

en: <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired yesterday.</p> | <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired %1 days ago.</p>
pl[0]: <p>Główny certyfikat UC</p><p align=center><b>%3</b></p><p>dla twojego certyfikatu podpisującego  S/MIME </p><p align=center>%2</p><p>wygasł wczoraj.</p>
pl[1]: <p>Główny certyfikat UC</p><p align=center><b>%3</b></p><p>dla twojego certyfikatu podpisującego  S/MIME </p><p align=center>%2</p><p>wygasł %1 dni temu.</p>
pl[2]: <p>Główny certyfikat UC</p><p align=center><b>%3</b></p><p>dla twojego certyfikatu podpisującego  S/MIME </p><p align=center>%2</p><p>wygasł %1 dni temu.</p>

en: <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires today.</p>
pl: <p>Główny certyfikat</p><p align=center><b>%3</b></p><p>dla twojego certyfikatu podpisującego  S/MIME </p><p align=center>%2</p><p>wygasa dzisiaj.</p>

en: <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires tomorrow.</p> | <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires in %1 days.</p>
pl[0]: <p>Główny certyfikat UC</p><p align=center><b>%3</b></p><p>dla twojego certyfikatu podpisującego  S/MIME </p><p align=center>%2</p><p>wygasa jutro.</p>
pl[1]: <p>Główny certyfikat UC</p><p align=center><b>%3</b></p><p>dla twojego certyfikatu podpisującego  S/MIME </p><p align=center>%2</p><p>wygasa za %1 dni.</p>
pl[2]: <p>Główny certyfikat UC</p><p align=center><b>%3</b></p><p>dla twojego certyfikatu podpisującego  S/MIME </p><p align=center>%2</p><p>wygasa za %1 dni.</p>

en: <p>Your OpenPGP encryption key</p><p align=center>%1</p><p>expired less than a day ago.</p>
pl: <p>Twój klucz szyfrujący OpenPGP</p><p align=center>%1</p>wygasł mniej niż dzień temu.</p>

en: <p>Your OpenPGP encryption key</p><p align=center>%1</p><p>expires today.</p>
pl: <p>Twój klucz szyfrujący OpenPGP</p><p align=center>%1</p><p>wygasa dzisiaj.</p>

en: <p>Your OpenPGP encryption key</p><p align=center>%2</p><p>expired yesterday.</p> | <p>Your OpenPGP encryption key</p><p align=center>%2</p><p>expired %1 days ago.</p>
pl[0]: <p>Twój klucz szyfrujący OpenPGP</p><p align=center>%2</p><p>wygasł wczoraj.</p>
pl[1]: <p>Twój klucz szyfrujący OpenPGP</p><p align=center>%2</p><p>wygasł %1 dni temu.</p>
pl[2]: <p>Twój klucz szyfrujący OpenPGP</p><p align=center>%2</p><p>wygasł %1 dni temu.</p>

en: <p>Your OpenPGP encryption key</p><p align=center>%2</p><p>expires tomorrow.</p> | <p>Your OpenPGP encryption key</p><p align=center>%2</p><p>expires in %1 days.</p>
pl[0]: <p>Twój klucz szyfrujący OpenPGP</p><p align=center>%2</p><p>wygasa jutro.</p>
pl[1]: <p>Twój klucz szyfrujący OpenPGP</p><p align=center>%2</p><p>wygasa za %1 dni.</p>
pl[2]: <p>Twój klucz szyfrujący OpenPGP</p><p align=center>%2</p><p>wygasa za %1 dni.</p>

en: <p>Your OpenPGP signing key</p><p align=center>%1</p><p>expired less than a day ago.</p>
pl: <p>Twój klucz podpisujący OpenPGP</p><p align=center>%1</p> wygasł mniej niż dzień temu.</p>

en: <p>Your OpenPGP signing key</p><p align=center>%1</p><p>expires today.</p>
pl: <p>Twój klucz podpisujący OpenPGP</p><p align=center>%1</p><p>wygasa dzisiaj.</p>

en: <p>Your OpenPGP signing key</p><p align=center>%2</p><p>expired yesterday.</p> | <p>Your OpenPGP signing key</p><p align=center>%2</p><p>expired %1 days ago.</p>
pl[0]: <p>Twój klucz podpisujący OpenPGP</p><p align=center>%2</p><p>wygasł wczoraj.</p>
pl[1]: <p>Twój klucz podpisujący OpenPGP</p><p align=center>%2</p><p>wygasł %1 dni temu.</p>
pl[2]: <p>Twój klucz podpisujący OpenPGP</p><p align=center>%2</p><p>wygasł %1 dni temu.</p>

en: <p>Your OpenPGP signing key</p><p align=center>%2</p><p>expires tomorrow.</p> | <p>Your OpenPGP signing key</p><p align=center>%2</p><p>expires in %1 days.</p>
pl[0]: <p>Twój klucz podpisujący OpenPGP</p><p align=center>%2</p><p>wygasa jutro.</p>
pl[1]: <p>Twój klucz podpisujący OpenPGP</p><p align=center>%2</p><p>wygasa za %1 dni.</p>
pl[2]: <p>Twój klucz podpisujący OpenPGP</p><p align=center>%2</p><p>wygasa za %1 dni.</p>

en: <p>Your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%1</p><p>expired less than a day ago.</p>
pl: <p>Twój certyfikat szyfrujący S/MIME</p><p align=center>%1</p>wygasł mniej niż dzień temu.</p>

en: <p>Your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired yesterday.</p> | <p>Your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired %1 days ago.</p>
pl[0]: <p>Twój certyfikat szyfrujący S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>wygasł wczoraj.</p>
pl[1]: <p>Twój certyfikat szyfrujący S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>wygasł %1 dni temu.</p>
pl[2]: <p>Twój certyfikat szyfrujący S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>wygasł %1 dni temu.</p>

en: <p>Your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires today.</p>
pl: <p>Twój certyfikat szyfrujący S/MIME</p><p align=center>%2</p>wygasa dzisiaj.</p>

en: <p>Your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires tomorrow.</p> | <p>Your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires in %1 days.</p>
pl[0]: <p>Twój certyfikat szyfrujący S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>wygasa jutro.</p>
pl[1]: <p>Twój certyfikat szyfrujący S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>wygasa za %1 dni.</p>
pl[2]: <p>Twój certyfikat szyfrujący S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>wygasa za %1 dni.</p>

en: <p>Your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%1</p><p>expired less than a day ago.</p>
pl: <p>Twój certyfikat podpisujący S/MIME</p><p align=center>%1</p>wygasł mniej niż dzień temu.</p>

en: <p>Your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired yesterday.</p> | <p>Your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired %1 days ago.</p>
pl[0]: <p>Twój certyfikat podpisujący S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>wygasł wczoraj.</p>
pl[1]: <p>Twój certyfikat podpisujący S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>wygasł %1 dni temu.</p>
pl[2]: <p>Twój certyfikat podpisujący S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>wygasł %1 dni temu.</p>

en: <p>Your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires today.</p>
pl: <p>Twój certyfikat podpisujący S/MIME</p><p align=center>%2</p>wygasa dzisiaj.</p>

en: <p>Your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires tomorrow.</p> | <p>Your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires in %1 days.</p>
pl[0]: <p>Twój certyfikat podpisujący S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>wygasa jutro.</p>
pl[1]: <p>Twój certyfikat podpisujący S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>wygasa za %1 dni.</p>
pl[2]: <p>Twój certyfikat podpisujący S/MIME</p><p align=center>%2</p><p>wygasa za %1 dni.</p>

en: <placeholder>none</placeholder>
pl: <placeholder>brak</placeholder>

en: <placeholder>unknown</placeholder>
pl: <placeholder>nieznany</placeholder>

en: <qt><p>An error occurred while fetching the keys from the backend:</p><p><b>%1</b></p></qt>
pl: <qt><p>Wystąpił błąd podczas pobierania kluczy z narzędzia:</p><p><b>%1</b></p></qt>

en: <qt><p>If you check this box your choice will be stored and you will not be asked again.</p></qt>
pl: <qt><p>Jeśli zaznaczysz to pole, to twój wybór zostanie zapamiętany i to pytanie więcej się nie pojawi.</p></qt>

en: <qt>One backend returned truncated output.<p>Not all available keys are shown</p></qt> | <qt>%1 backends returned truncated output.<p>Not all available keys are shown</p></qt>
pl[0]: <qt>Narzędzie zwróciło obcięty wynik.<p>Nie wszystkie dostępne klucze są pokazane.</p></qt>
pl[1]: <qt>%1 narzędzia zwróciły obcięty wynik.<p>Nie wszystkie dostępne klucze są pokazane.</p></qt>
pl[2]: <qt>%1 narzędzi zwróciło obcięty wynik.<p>Nie wszystkie dostępne klucze są pokazane.</p></qt>

[ctx: @action:button]
en: &Copy to Clipboard
pl: Skopiuj do s&chowka

[ctx: @action:button]
en: &Reread Keys
pl: &Odczytaj klucze ponownie

[ctx: @action:button]
en: &Save to Disk...
pl: Zapi&sz na dysku...

[ctx: @action:button]
en: &Start Certificate Manager
pl: &Przejdź do zarządzania certyfikatami

[ctx: @action:button]
en: Add
pl: Dodaj

[ctx: @action:button]
en: Change...
pl: Zmień...

[ctx: @action:button]
en: Delete
pl: Usuń

[ctx: @action:button]
en: Diagnostics
pl: Diagnostyka

[ctx: @action:button]
en: Edit
pl: Edytuj

[ctx: @action:button]
en: Move Down
pl: Przesuń w dół

[ctx: @action:button]
en: Move Up
pl: Przesuń w górę

[ctx: @action:button]
en: Move to Bottom
pl: Przenieś na dół

[ctx: @action:button]
en: Move to Top
pl: Przenieś na górę

[ctx: @action:button]
en: Remove
pl: Usuń

[ctx: @action:button]
en: Search for &External Certificates
pl: Poszukaj z&ewnętrznych certyfikatów

[ctx: @action:button]
en: Show Details
pl: Pokaż szczegóły

[ctx: @action:button]
en: Show Matching Keys
pl: Pokaż pasujące klucze

[ctx: @action:button The Audit Log is a detailed error log from the gnupg backend]
en: Show Audit Log
pl: Pokaż dziennik audytu

[ctx: @action:button short for 'Show all keys']
en: Show All
pl: Pokaż wszystkie

[ctx: @info]
en: Error: %1
pl: Błąd: %1

[ctx: @info]
en: GnuPG provides support for OpenPGP/LibrePGP and S/MIME.
pl: GnuPG zapewnia obsługę OpenPGP/LibrePGP oraz S/MIME.

[ctx: @info]
en: Libgcrypt is a general purpose cryptographic library.
pl: Libgcrypt jest biblioteką kryptograficzną ogólnego przeznaczenia.

[ctx: @info]
en: The date cannot be changed.
pl: Daty nie można zmienić.

[ctx: @info ... between <a date> and <another date>.]
en: Enter a date between %1 and %2.
pl: Wpisz datę z zakresu od %1 do %2.

[ctx: @info Used as error message for a required text input]
en: Enter a value.
pl: Wpisz wartość.

[ctx: @info Used as generic error message for a text input]
en: Enter a value in the correct format.
pl: Wpisz wartość w poprawnej postaci.

[ctx: @info the compliance of the key with certain requirements is unknown]
en: unknown
pl: nieznany

[ctx: @info the expiration date of the key is unknown]
en: unknown
pl: nieznany

[ctx: @info:label]
en: Error: Enter a hostname in the correct format, like ldap.example.com.
pl: Błąd: Wpisz nazwę gospodarza poprawnie, np. ldap.example.com.

[ctx: @info:tooltip]
en: <b>(Optional, can usually be left empty)</b> Enter the base DN for this LDAP server to limit searches to only that subtree of the directory.
pl: <b>(Niewymagane, zazwyczaj może być puste)</b> Proszę podać podstawową nazwę (DN) tego serwera LDAP aby ograniczyć wyszukiwanie do tego poddrzewa katalogu.

[ctx: @info:tooltip]
en: <b>(Optional, the default is fine in most cases)</b> Pick the port number the directory service is listening on.
pl: <b>(Niewymagane, wartość domyślna jest właściwa w większości przypadków)</b> Wybierz numer portu, na którym nasłuchuje usługa katalogowa.

[ctx: @info:tooltip]
en: <para>Select the smart card reader that GnuPG shall use.<list><item>The first item will make GnuPG use the first reader that is found.</item><item>The last item allows you to enter a custom reader ID or reader port number.</item><item>All other items represent readers that were found by GnuPG.</item></list></para>
pl: <para>Wybierz czytnik kart inteligentnych, do którego ma podłączyć się GnuPG.<list><item>Pierwsza rzecz spowoduje, że GnuPG użyje pierwszego czytnika, który znajdzie.</item><item>Ostatnia rzecz umożliwia wpisanie własnego identyfikatora czytnika lub numer portu.</item><item>Wszystkie inne rzeczy przedstawiają czytnika, które zostały znalezione przez GnuPG.</item></list></para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Authenticate to the LDAP server with your LDAP credentials.
pl: Uwierzytelnij na serwerze LDAP przy użyciu danych dostępowych do LDAP.

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear
pl: Wyczyść

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to add a directory service provided by an LDAP server.
pl: Naciśnij, aby dodać usługę katalogową dostarczaną przez serwer LDAP.

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to add a directory service.
pl: Naciśnij, aby dodać usługę katalogową.

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to edit the selected service.
pl: Naciśnij, aby edytować zaznaczoną usługę.

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to remove the selected service.
pl: Naciśnij, aby usunąć zaznaczoną usługę.

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to use a directory service running on your Active Directory. This works only on Windows and requires GnuPG 2.2.28 or later.
pl: Naciśnij, aby użyć usługi katalogowej, działającej na twoim Aktywnym Katalogu. Działa to tylko na Windowsie i wymaga GnuPG 2.2.28 lub późniejszego.

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter the name or IP address of the server hosting the directory service.
pl: Podaj nazwę lub adres IP serwera, na którym działa usługa katalogowa.

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter your LDAP user resp. Bind DN for authenticating to the LDAP server.
pl: Wpisz swojego użytkownika LDAP. Powiąż DN o uwierzytelnienia na serwerze LDAP.

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter your password for authenticating to the LDAP server.<nl/><warning>The password will be saved in the clear in a configuration file in your home directory.</warning>
pl: Wpisz swoje hasło do wejścia na serwer LDAP.<nl/><warning>Hasło zostanie zapisane jawnym tekstem w pliku ustawień w twoim katalogu domowym.</warning>

[ctx: @info:tooltip]
en: Here you can enter additional flags that are not yet (or no longer) supported by Kleopatra. For example, older versions of GnuPG use <code>ldaps</code> to request a TLS secured connection.
pl: Tutaj możesz wpisać dodatkowe flagi, które nie są jeszcze (lub już nie są) obsługiwane przez Kleopatrę. Na przykład, starsze wersje GnuPG używają <code>ldaps</code> do żądania połączenia zabezpieczonego TLS.

[ctx: @info:tooltip]
en: On Windows, authenticate to the LDAP server using the Active Directory with the current user.
pl: Na Windowsie, uwierzytelnij się na serwerze LDAP przy użyciu Aktywnego Katalogu bieżącego użytkownika.

[ctx: @info:tooltip]
en: Open file dialog
pl: Otwórz okno pliku

[ctx: @info:tooltip]
en: Show all keys
pl: Pokaż wszystkie klucze

[ctx: @info:tooltip]
en: Show certificate list
pl: Pokaż listę certyfikatów

[ctx: @info:tooltip]
en: Show keys matching the email address
pl: Pokaż klucze pasujące do adresu pocztowego

[ctx: @info:tooltip]
en: Some of the certificates in this group cannot be used for encryption. Using this group can lead to unexpected results.
pl: Niektórych certyfikatów w tej grupie nie można użyć do szyfrowania. Używanie tej grupy może prowadzić do nieoczekiwanych wyników.

[ctx: @info:tooltip]
en: This group does not contain any keys.
pl: Ta grupa nie zawiera żadnych kluczy.

[ctx: @info:tooltip]
en: Use GnuPG's default to connect to the LDAP server. By default, GnuPG 2.3 and earlier use a plain, not TLS secured connection. <b>(Not recommended)</b>
pl: Użyj domyślnych ustawień GnuPG do łączenia się z serwerem LDAP. Domyślnie, GnuPG 2.3 i wcześniejsze używają połączenia zwykłego, a nie zabezpieczonego TLS. <b>(niezalecane)</b>

[ctx: @info:tooltip]
en: Use a TLS secured connection through which the connection to the LDAP server is tunneled. <b>(Not recommended)</b>
pl: Użyj połączenia zabezpieczonego TLS, przez które jest tunelowany serwer LDAP. <b>(niezalecane)</b>

[ctx: @info:tooltip]
en: Use a plain, not TLS secured connection to connect to the LDAP server. <b>(Not recommended)</b>
pl: Użyj zwykłego, a nie zabezpieczonego połączenia TLS do łączenia się z serwerem LDAP. <b>(niezalecane)</b>

[ctx: @info:tooltip]
en: Use a standard TLS secured connection (initiated with STARTTLS) to connect to the LDAP server. <b>(Recommended)</b>
pl: Użyj standardowego, zabezpieczonego połączenia TLS (zaczętego poprzez STARTTLS) do łączenia się z serwerem LDAP. <b>(Zalecane)</b>

[ctx: @info:tooltip]
en: Use an anonymous LDAP server that does not require authentication.
pl: Użyj anonimowego serwera LDAP, który nie wymaga uwierzytelnienia.

[ctx: @info:tooltip for No Key selected for a specific recipient.]
en: Do not select a key for this recipient.<br/><br/>The recipient will receive the encrypted email, but it can only be decrypted with the other keys selected in this dialog.
pl: Nie wybieraj klucza dla tego odbiorcy.<br/><br/>Odbiorca otrzyma zaszyfrowaną wiadomość, lecz można będzie ją odszyfrować innymi kluczami wybranymi w tym oknie dialogowym.

[ctx: @info:tooltip for a 'Generate new key pair' action in a combobox when a user does not yet have an OpenPGP or S/MIME key.]
en: Generate a new key using your email address.<br/><br/>The key is necessary to decrypt and sign emails. You will be asked for a passphrase to protect this key and the protected key will be stored in your home directory.
pl: Utwórz nowy klucz przy użyciu adresu e-mail.<br/><br/>Klucz jest potrzebny do szyfrowania i podpisywania wiadomości. Zostanie wyświetlone hasło potrzebne do ochrony tego klucza, a sam klucz zostanie zapisany w katalogu domowym.

[ctx: @info:tooltip for not selecting a key for signing.]
en: The email will not be cryptographically signed.
pl: Wiadomość nie zostanie podpisana kryptograficznie.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Click this button to add a directory service to the list of services. The change will only take effect once you acknowledge the configuration dialog.
pl: Naciśnij ten przycisk, aby dodać usługę katalogową do listy usług. Zmiana nastąpi dopiero po potwierdzeniu w oknie ustawień.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Click this button to edit the settings of the currently selected directory service. The changes will only take effect once you acknowledge the configuration dialog.
pl: Naciśnij ten przycisk, aby edytować ustawienia obecnie zaznaczonej usługi katalogowej. Zmiana nastąpi dopiero po potwierdzeniu w oknie ustawień.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Click this button to remove the currently selected directory service. The change will only take effect once you acknowledge the configuration dialog.
pl: Naciśnięcie tego przycisku spowoduje usunięcie obecnie wybranej usługi katalogowej. Zmiana odbędzie się po potwierdzeniu w oknie ustawień.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This is a list of all directory services that are configured for use with X.509.
pl: To jest lista wszystkich usług katalogowych ustawionych do użycia z X.509.

[ctx: @item:inlistbox]
en: Custom reader ID or port number
pl: ID własnego czytnika lub numer portu

[ctx: @item:inlistbox]
en: Default reader
pl: Domyślny czytnik

[ctx: @item:inlistbox]
en: One year from now
pl: Rok od dziś

[ctx: @item:inlistbox]
en: Three years from now
pl: Trzy lata od dziś

[ctx: @item:inlistbox]
en: Two years from now
pl: Dwa lata od dziś

[ctx: @label]
en: Directory services
pl: Usługi katalogowe

[ctx: @label]
en: Email address
pl: Adres e-mail

[ctx: @label]
en: Name
pl: Nazwa

[ctx: @label ... (between <a date> and <another date>):]
en: Valid until (between %1 and %2):
pl: Ważny do (z zakresu od %1 do %2):

[ctx: @label Valid until (<a date>):]
en: Valid until (%1):
pl: Ważny do (%1):

[ctx: @label label text (required)]
en: %1 (required)
pl: %1 (wymagane)

[ctx: @label:listbox Reader for smart cards]
en: Reader to connect to
pl: Czytnik, do którego się podłączyć

[ctx: @label:textbox]
en: &Search for:
pl: Po&szukaj:

[ctx: @label:textbox]
en: Available attributes:
pl: Dostępne atrybuty:

[ctx: @label:textbox]
en: Current attribute order:
pl: Obecny porządek atrybutów:

[ctx: @label:textbox]
en: Encryption keys:
pl: Klucze szyfrujące:

[ctx: @label:textbox]
en: Encryption preference:
pl: Preferencje szyfrowania:

[ctx: @label:textbox]
en: Recipient:
pl: Odbiorca:

[ctx: @label:textbox]
en: Set the debugging level to
pl: Ustaw poziom diagnostyki na

[ctx: @label:textbox]
en: The following keys will be used for encryption:
pl: Do szyfrowania użyte będą następujące klucze:

[ctx: @label:textbox]
en: Your keys:
pl: Twoje klucze:

[ctx: @option:check]
en: &Remember choice
pl: Zapamiętaj wybó&r

[ctx: @option:check]
en: Set up this key for shared usage in teams
pl: Ustaw ten klucz do użytku wspólnego w zespołach

[ctx: @title:column]
en: Algorithm
pl: Algorytm

[ctx: @title:column]
en: Certification Trust
pl: Zaufanie certyfikatu

[ctx: @title:column]
en: E-Mail
pl: E-mail

[ctx: @title:column]
en: Fingerprint
pl: Odcisk certyfikatu

[ctx: @title:column]
en: Issuer
pl: Wystawca

[ctx: @title:column]
en: Key ID
pl: ID klucza

[ctx: @title:column]
en: Keygrip
pl: Uchwyt klucza

[ctx: @title:column]
en: Last Update
pl: Ostatnie uaktualnienie

[ctx: @title:column]
en: Name
pl: Nazwa

[ctx: @title:column]
en: Origin
pl: Pochodzenie

[ctx: @title:column]
en: Protocol
pl: Protokół

[ctx: @title:column]
en: Serial Number
pl: Numer seryjny

[ctx: @title:column]
en: Status
pl: Stan

[ctx: @title:column]
en: Tags
pl: Znaczniki

[ctx: @title:column]
en: Valid From
pl: Ważny od

[ctx: @title:column]
en: Valid Until
pl: Ważny do

[ctx: @title:menu]
en: View Columns
pl: Obejrzyj kolumny

[ctx: @title:window]
en: Certificate Manager Error
pl: Błąd zarządzania certyfikatami

[ctx: @title:window]
en: Configure Directory Services
pl: Ustawienia usług katalogowych

[ctx: @title:window]
en: Edit Directory Service
pl: Edytuj usługę katalogową

[ctx: @title:window]
en: Encryption Key Approval
pl: Potwierdzenie klucza szyfrującego

[ctx: @title:window]
en: Error
pl: Błąd

[ctx: @title:window]
en: File Save Error
pl: Błąd zapisu pliku

[ctx: @title:window]
en: GnuPG Audit Log Viewer
pl: Przeglądarka dziennika GnuPG

[ctx: @title:window]
en: Information
pl: Informacje

[ctx: @title:window]
en: Key Listing Failed
pl: Wyświetlanie kluczy zakończyło się niepowodzeniem

[ctx: @title:window]
en: Key generation
pl: Tworzenie klucza

[ctx: @title:window]
en: LDAP Directory Service
pl: Usługa katalogowa LDAP

[ctx: @title:window]
en: No GnuPG Audit Log
pl: Brak dziennika GnuPG

[ctx: @title:window]
en: Operation Failed
pl: Nieudane działanie

[ctx: @title:window]
en: Security approval
pl: Potwierdzenie bezpieczeństwa

[ctx: @title:window]
en: System Error
pl: Błąd systemowy

[ctx: @title:window]
en: View GnuPG Audit Log
pl: Pokaż dziennik audytu GnuPG

en: Active Directory
pl: Aktywny Katalog

en: Add
pl: Dodaj

en: Add to current attribute order
pl: Dodaj do obecnego porządku atrybutów

en: Additional flags:
pl: Dodatkowe flagi:

en: Advanced Settings
pl: Ustawienia rozszerzone

en: Advanced options
pl: Ustawienia rozszerzone

[ctx: All Certificates]
en: All
pl: Wszystkie

en: All User IDs are certified.
pl: Wszystkie ID użytkownika są scertyfikowane.

en: All certificates (except disabled ones)
pl: Wszystkie certyfikaty (z wyjątkiem wyłączonych)

en: All keys are certified.
pl: Wszystkie klucze są scertyfikowane.

en: All others
pl: Wszystkie inne

en: Always Ask
pl: Zawsze pytaj

en: Always Encrypt
pl: Zawsze szyfruj

en: Always Encrypt If Possible
pl: Zawsze szyfruj, jeśli to możliwe

en: Always Encrypt with This Key
pl: Zawsze szyfruj tym kluczem

en: Always Sign
pl: Zawsze podpisuj

en: Always Sign If Possible
pl: Zawsze podpisuj, jeśli to możliwe

en: An error occurred importing this certificate: %1
pl: Wystąpił błąd przy importowaniu tego certyfikatu: %1

en: An error occurred while trying to retrieve the GnuPG Audit Log:
    %1
pl: Wystąpił błąd, podczas uzyskiwania dziennika audytu GnuPG:
    %1

en: Anonymous
pl: Anonimowy

en: Any
pl: Dowolny

en: Any OpenPGP
pl: Dowolny OpenPGP

en: Any S/MIME
pl: Dowolny S/MIME

[ctx: As in 'this user ID is not certified']
en: not certified
pl: niescertyfikowany

[ctx: As in 'this user ID is valid.']
en: certified
pl: scertyfikowany

[ctx: As in all keys are valid.]
en: all certified
pl: wszystkie scertyfikowane

[ctx: As in all user IDs are valid.]
en: certified
pl: scertyfikowany

[ctx: As in not all keys are valid.]
en: not all certified
pl: nie wszystkie scertyfikowane

[ctx: As in not all user IDs are valid.]
en: not certified
pl: niescertyfikowany

en: Ask
pl: Pytaj

en: Ask Whenever Encryption is Possible
pl: Pytaj, jeśli szyfrowanie jest możliwe

en: Ask Whenever Possible
pl: Pytaj, jeśli to możliwe

en: Authenticate
pl: Uwierzytelnianie

en: Authenticate via Active Directory
pl: Uwierzytelnij poprzez Aktywny Katalog

en: Authenticate via Active Directory (requires GnuPG 2.2.28 or later)
pl: Uwierzytelnij poprzez Aktywny Katalog (wymaga GnuPG 2.2.28 lub późniejszego)

en: Authenticate with user and password
pl: Uwierzytelnij użytkownikiem i hasłem

en: Authentication
pl: Uwierzytelnianie

en: Bad policy
pl: Błędna polityka

en: Bad signature
pl: Zły podpis

en: Bad signature by %1: %2
pl: Zły podpis przez %1: %2

en: Bad signature by an unknown certificate: %1
pl: Zły podpis przez nieznany certyfikat: %1

en: Bad signature by unknown certificate %1: %2
pl: Zły podpis przez nieznany certyfikat %1: %2

en: Base DN:
pl: Podstawowa DN:

en: Business category
pl: Kategoria biznesowa

en: CRL missing
pl: Brakuje CRL-a

en: CRL too old
pl: CRL zbyt stary

en: Cannot use both %f and | in '%1'
pl: Nie można użyć obydwu %f oraz | w '%1'

[ctx: Caption for signing key selection]
en: Confirm identity '%1' as:
pl: Potwierdź tożsamość '%1' jako:

en: Caught unknown exception in group %1
pl: Przechwycono nieznany wyjątek w grupie %1

en: Certificate is not available
pl: Certyfikat jest niedostępny

en: Certificates for which all user IDs are certified (except disabled ones)
pl: Certyfikaty, dla których wszystkie ID użytkownika są scertyfikowane (z wyjątkiem wyłączonych)

en: Certificates for which not all user IDs are certified (except disabled ones)
pl: Certyfikaty, dla których nie wszystkie ID użytkownika są scertyfikowane (z wyjątkiem wyłączonych)

en: Certificates for which the primary user ID is certified (except disabled ones)
pl: Certyfikaty, dla których główny ID użytkownika jest certyfikowany (z wyjątkiem wyłączonych)

en: Certificates for which the primary user ID is not certified (except disabled ones)
pl: Certyfikaty, dla których główny ID użytkownika nie jest certyfikowany (z wyjątkiem wyłączonych)

en: Certificates that are not fully certified and that you may want to certify yourself (except disabled ones)
pl: Certyfikaty, które nie są w pełni scertyfikowane i które możesz chcieć samodzielne certyfikować (z wyjątkiem wyłączonych)

[ctx: Certificates to certify by the user]
en: To Certify
pl: Do certyfikowania

en: Certification trust
pl: Zaufanie certyfikatu

[ctx: Certified Certificates]
en: Certified
pl: Scertyfikowane

[ctx: Certifies this key as fully trusted introducer for 'domain name'.]
en: Certifies this key as fully trusted introducer for '%1'.
pl: Certyfikuje ten klucz jako w pełni zaufany wprowadzający dla '%1'.

[ctx: Certifies this key as partially trusted introducer for 'domain name'.]
en: Certifies this key as partially trusted introducer for '%1'.
pl: Certyfikuje ten klucz jako częściowo zaufany wprowadzający dla '%1'.

en: Certify
pl: Certyfikowanie

en: Certifying User IDs
pl: Certyfikowanie ID użytkowników

en: Checking selected keys...
pl: Sprawdzanie wybranych kluczy...

en: Choose File to Save GnuPG Audit Log to
pl: Wybierz plik, do którego ma być zapisany dziennik GnuPG

en: Common name
pl: Nazwa publiczna

[ctx: Compliance of key]
en: Compliance
pl: Zgodność

en: Connection Security
pl: Bezpieczeństwo połączenia

en: Connection Security (requires GnuPG 2.2.28 or later)
pl: Bezpieczeństwo połączenia (wymaga GnuPG 2.2.28 lub późniejszego)

en: Could not save to file "%1": %2
pl: Nie można zapisać do pliku "%1": %2

en: Could not start certificate manager; please check your installation.
pl: Nie można przejść do zarządzania certyfikatami, proszę sprawdzić poprawność instalacji

en: Country code
pl: Kod kraju

en: Description
pl: Opis

en: Disabled
pl: Wyłączony

en: Do not sign this email
pl: Nie podpisuj tej wiadomości

en: Do not use a TLS secured connection
pl: Nie używaj połączenia zabezpieczonego TLS

en: Domain component
pl: Składnik domeny

en: Edit...
pl: Zmień...

en: Email
pl: E-mail

en: Email address
pl: Adres e-mail

en: Encrypt
pl: Szyfrowanie

en: Encrypt Whenever Encryption is Possible
pl: Szyfruj, jeśli to możliwe

en: Encrypt to others:
pl: Zaszyfruj innym:

[ctx: Encrypt to self (email address):]
en: Encrypt to self (%1):
pl: Zaszyfruj samemu sobie (%1):

en: Encryption
pl: Szyfrowanie

en: Encrypts the secret key with an unrecoverable passphrase. You will be asked for the passphrase during key generation.
pl: Szyfruje tajny klucz nieodzyskiwalnym hasłem. Zostaniesz poproszony o hasło przy tworzeniu klucza.

en: Enter a name and an email address to use for the certificate.
pl: Wpisz nazwę oraz adres pocztowy do użycia przez certyfikat.

en: Enter a name and/or an email address to use for the certificate.
pl: Wpisz nazwę oraz/lub e-mail używany przez certyfikat.

en: Enter a name or an email address.
pl: Wpisz nazwę oraz adres pocztowy.

en: Enter a name.
pl: Wpisz nazwę.

en: Enter an email address in the correct format required by your organization.
pl: Wpisz adres pocztowy w postaci wymaganej przez twoją organizację.

en: Enter an email address in the correct format, like name@example.com.
pl: Wpisz adres pocztowy w poprawnej postaci, jak np. nazwa@przyklad.com.

en: Enter an email address.
pl: Wpisz adres pocztowy.

en: Error in checksum definition %1: %2
pl: Błąd w definicji sumy sprawdzającej %1: %2

en: Error: Signature not verified
pl: Błąd: nie sprawdzono podpisu

en: Expired
pl: Przedawniony

en: Exportable
pl: Do eksportu

en: Fax number
pl: Numer faksu

en: Fetching keys...
pl: Pobieranie kluczy...

en: File import
pl: Import z pliku

en: Fingerprint
pl: Odcisk certyfikatu

[ctx: Fully Certified Certificates]
en: Fully Certified
pl: W pełni scertyfikowane

en: Generate
pl: Generuj

en: Generate a new key pair
pl: Utwórz nową parę kluczy

en: Generated
pl: Utworzony

en: Generating key for '%1'...
pl: Tworzenie klucza dla '%1'...

en: Given name
pl: Imię

en: GnuPG Audit Log Error
pl: Błąd dziennika audytu GnuPG

en: Good signature
pl: Poprawny podpis

en: Good signature by %1.
pl: Dobry podpis przez %1.

en: Good signature by an unknown certificate.
pl: Dobry podpis przez nieznany certyfikat.

en: Good signature by unknown certificate %1.
pl: Dobry podpis przez nieznany certyfikat %1.

en: HTML files (*.html)
pl: Pliki HTML (*.html)

en: Host:
pl: Gospodarz:

en: Inline OpenPGP (deprecated)
pl: OpenPGP w treści (wycofany)

en: Invalid hex char '%1' in input stream.
pl: Nieprawidłowy znak szesnastkowy '%1' w strumieniu wejściowym.

en: Invalid signature by %1: %2
pl: Niepoprawny podpis przez %1: %2

en: Invalid signature by an unknown certificate: %1
pl: Niepoprawny  podpis przez nieznany certyfikat: %1

en: Invalid signature by unknown certificate %1: %2
pl: Niepoprawny podpis przez nieznany certyfikat %1: %2

en: Issuer
pl: Wystawca

en: Key ID
pl: Identyfikator klucza

en: Key List Result
pl: Wynik wyświetlania kluczy

en: Key Selection
pl: Wybór klucza

[ctx: Key fingerprint]
en: Fingerprint
pl: Odcisk klucza

[ctx: Key issuer]
en: Issuer
pl: Wystawca

[ctx: Key status]
en: Status
pl: Stan

en: Keys:
pl: Klucze:

en: Keyserver
pl: Serwer kluczy

en: LDAP Server
pl: Serwer LDAP

en: Loading keys ...
pl: Wczytywanie kluczy ...

en: Loading...
pl: Wczytywanie...

en: Location
pl: Miejscowość

en: Mail address
pl: Adres pocztowy

en: Mobile phone number
pl: Numer telefonu komórkowego

en: Move one down
pl: Przenieś niżej

en: Move one up
pl: Przenieś wyżej

en: Move to bottom
pl: Przenieś na dół

en: Move to top
pl: Przenieś na szczyt

[ctx: My own Certificates]
en: My Own
pl: Moje własne

en: My own certificates (except disabled ones)
pl: Moje własne certyfikaty (z wyjątkiem wyłączonych)

en: Name
pl: Nazwa

en: Never Encrypt
pl: Nigdy nie szyfruj

en: Never Encrypt with This Key
pl: Nigdy nie szyfruj tym kluczem

en: Never Sign
pl: Nigdy nie podpisuj

en: New signatures were added to this certificate by the import.
pl: Poprzez importowanie zostały dodane nowe podpisy do tego certyfikatu.

en: New subkeys were added to this certificate by the import.
pl: Poprzez importowanie zostały dodane nowe podklucze do tego certyfikatu.

en: New user-ids were added to this certificate by the import.
pl: Poprzez importowanie zostały dodane nowe ID użytkowników do tego certyfikatu.

en: No
pl: Nie

en: No GnuPG Audit Log available for this operation.
pl: Nie ma dostępnego dziennika GnuPG dla tej operacji.

en: No backends found for listing keys. Check your installation.
pl: Nie znaleziono narzędzia do wyświetlania kluczy. Proszę sprawdzić swoją instalację.

en: No key. Recipient will be unable to decrypt.
pl: Brak klucza. Odbiorca nie będzie w stanie odszyfrować.

en: None configured
pl: Nic nie ustawiono

[ctx: Not Certified Certificates]
en: Not Certified
pl: Niescertyfikowane

[ctx: Not Fully Certified Certificates]
en: Not Fully Certified
pl: Nie w pełni scertyfikowane

en: Not VS-NfD compliant
pl: Niezgodny z VS-NfD

en: One User ID is not certified. | %1 User IDs are not certified.
pl[0]: Jeden ID użytkownika jest niescertyfikowany.
pl[1]: %1 ID użytkownika są niecertyfikowane.
pl[2]: %1 ID użytkownika jest niecertyfikowanych.

en: Open file dialog
pl: Otwórz okno pliku

en: OpenPGP Key Selection
pl: Wybór klucza OpenPGP

en: OpenPGP key for <b>%1</b>
pl: Klucz OpenPGP dla <b>%1</b>

en: Organization
pl: Organizacja

en: Organizational unit
pl: Jednostka organizacyjna

en: Password:
pl: Hasło:

en: Please select an (OpenPGP or S/MIME) key to use.
pl: Wybierz klucz (OpenPGP lub S/MIME), do użycia.

en: Please select an OpenPGP key to use.
pl: Wybierz klucz OpenPGP, do użycia.

en: Please select an S/MIME key to use.
pl: Wybierz klucz S/MIME, do użycia.

en: Postal code
pl: Kod pocztowy

en: Premature end of hex-encoded char in input stream
pl: Przedwczesny koniec znaku zapisanego szesnastkowo w strumieniu wejściowym

en: Protect the generated key with a passphrase.
pl: Chroń utworzony klucz hasłem.

en: Quoting error in '%1' entry
pl: Błąd cytowania we wpisie '%1'

en: Recheck Key
pl: Sprawdź klucz ponownie

en: Remove from current attribute order
pl: Usuń z obecnego porządku atrybutów

en: Revoked
pl: Unieważniony

en: S/MIME Key Selection
pl: Wybór klucza S/MIME

en: S/MIME Opaque
pl: S/MIME nieprzezroczysty

en: S/MIME key for <b>%1</b>
pl: Klucz S/MIME dla <b>%1</b>

en: SSH Authentication
pl: Uwierzytelnienie SSH

en: Serial number
pl: Numer seryjny

en: Show certificate list
pl: Pokaż listę certyfikatów

en: Show...
pl: Pokaż...

en: Sign
pl: Podpisywanie

en: Signature created using an unknown certificate with fingerprint %1
pl: Podpis utworzono przy użyciu nieznanego certyfikatu o odcisku %1

en: Signature created with certificate: %1
pl: Podpis utworzono przy użyciu certyfikatu: %1

en: Signature expired
pl: Podpis wygasł

en: Signing
pl: Podpisywanie

en: Signing (Qualified)
pl: Podpisywanie (kwalifikowane)

en: Signing certificate is expired
pl: Certyfikat podpisujący wygasł

en: Signing certificate was revoked
pl: Certyfikat podpisujący został unieważniony

en: Some keys are not certified.
pl: Niektóre z kluczy nie są scertyfikowane.

en: Some keys are revoked, expired, disabled, or invalid.
pl: Niektóre z kluczy zostały odwołane, wyłączone, wygasły lub są nieprawidłowe.

en: State or province
pl: Stan lub województwo

en: Status
pl: Stan

en: Stored
pl: Zapisany

en: Street address
pl: Ulica

en: Strength
pl: Siła

en: Subject
pl: Temat

en: Surname
pl: Nazwisko

en: System error
pl: Błąd systemowy

en: Tags
pl: Znaczniki

en: Telephone number
pl: Numer telefonu

en: The OpenPGP backend does not support listing keys. Check your installation.
pl: Narzędzie do OpenPGP nie obsługuje wyświetlania kluczy. Proszę sprawdzić Twoją instalację.

en: The S/MIME backend does not support listing keys. Check your installation.
pl: Narzędzie do S/MIME nie obsługuje wyświetlania kluczy. Proszę sprawdzić Twoją instalację.

[ctx: The algorithm and strength of encryption key]
en: Key Material
pl: Materiał klucza

en: The certificate belongs to this recipient.
pl: Certyfikat należy do tego odbiorcy.

en: The certificate is marked as your own.
pl: Certyfikat został oznaczony jako twój własny.

en: The gpgconf tool used to provide the information for this dialog does not seem to be installed properly. It did not return any components. Try running "%1" on the command line for more information.
pl: Wygląda na to, że narzędzie gpgconf, wykorzystywane do dostarczania informacji o tym oknie dialogowym, nie zostało zainstalowane poprawnie. Narzędzie nie zwróciło żadnych składników. Spróbuj uruchomić "%1" w wierszu poleceń po więcej informacji.

en: The import contained no new data for this certificate. It is unchanged.
pl: Importowanie nie zawierało nowych danych dla tego certyfikatu. Pozostał on bez zmian.

en: The import of this certificate was canceled.
pl: Porzucono importowanie certyfikatu.

en: The key can be used.
pl: Można użyć tego klucza.

en: The key is disabled.
pl: Ten klucz jest wyłączony.

en: The key is expired.
pl: Ten klucz wygasł.

en: The key is not designated for authentication.
pl: Ten klucz nie jest przeznaczony do uwierzytelnienia.

en: The key is not designated for certifying.
pl: Ten klucz nie jest przeznaczony do certyfikowania.

en: The key is not designated for encryption.
pl: Ten klucz nie jest przeznaczony do szyfrowania.

en: The key is not designated for signing.
pl: Ten klucz nie jest przeznaczony do podpisywania.

en: The key is not secret.
pl: Ten klucz nie jest tajny.

en: The key is not trusted enough.
pl: Ten klucz nie jest dostatecznie zaufany.

en: The key is not valid.
pl: Ten klucz jest niepoprawny.

en: The key is revoked.
pl: Ten klucz został odwołany.

en: The name must be in the format required by your organization and it must not include <, >, and @.
pl: Nazwa musi być zapisana w postaci wymaganej przez twoją organizację i nie może zawierać znaków <, > oraz @.

en: The name must not include <, >, and @.
pl: Nazwa nie może zawierać <, > oraz @.

en: The signature is invalid: %1
pl: Podpis jest niepoprawny: %1

en: The signature is valid and the certificate's validity is fully trusted.
pl: Podpis jest ważny, a zaufanie co do ważności certyfikatu pełne.

en: The signature is valid and the certificate's validity is ultimately trusted.
pl: Podpis jest poprawny, a zaufanie co do ważności certyfikatu jest całkowite.

en: The signature is valid but the certificate's validity is <em>not trusted</em>.
pl: Podpis jest ważny, ale certyfikat jest <em>nie zaufany</em>.

en: The signature is valid but the certificate's validity is undefined.
pl: Podpis jest ważny, ale ważność certyfikatu jest niezdefiniowana.

en: The signature is valid but the certificate's validity is unknown.
pl: Podpis jest ważny, ale nie jest znana ważność certyfikatu.

en: The signature is valid but the trust in the certificate's validity is only marginal.
pl: Podpis jest poprawny, ale zaufanie co do ważności certyfikatu jest minimalne.

en: The trust model indicates marginally that the certificate belongs to this recipient.
pl: Model zafuania wskazuje marginalnie, że ten certyfikat należy do tego odbiorcy.

en: The validity cannot be checked at the moment.
pl: Nie można w tej chwili sprawdzić prawidłowości.

en: The validity of the keys cannot be checked at the moment.
pl: Nie można w tej chwili sprawdzić prawidłowości kluczy.

[ctx: The validity of the user IDs has not been/could not be checked]
en: not checked
pl: niesprawdzone

[ctx: The validity of this user ID has not been/could not be checked]
en: not checked
pl: niesprawdzone

en: There is a problem.
pl: Wystąpił problem.

en: There is no indication that this certificate belongs to this recipient.
pl: Nic nie wskazuje na to, że ten certyfikat należy do tego odbiorcy.

en: This can take several minutes.
pl: Może to zająć kilka minut.

en: This certificate is new to your keystore.
pl: Certyfikat jest nowym dla twojej przechowalni kluczy.

en: This certificate should not be used.
pl: Nie należy używać tego certyfikatu.

en: This certificate was imported from the following sources:
pl: Certyfikat zaimportowano z następujących źródeł:

en: This certificate was new to your keystore. The secret key is available.
pl: Certyfikat okazał się nowym dla twojej przechowalni kluczy. Klucz poufny jest dostępny.

en: This group does not contain any keys.
pl: Ta grupa nie zawiera żadnych kluczy.

en: Title
pl: Tytuł

[ctx: Translate this to 'yes' or 'no' (use the English words!) depending on whether your language uses Sentence style capitalization in GUI labels (yes) or not (no). Context: We get some backend strings in that have the wrong capitalization (in English, at least) so we need to force the first character to upper-case. It is this behaviour you can control for your language with this translation.]
en: yes
pl: tak

en: Trust Signature For
pl: Zaufaj podpisowi dla

en: Trusted issuer?
pl: Zaufany wystawca?

en: Tunnel LDAP through a TLS connection
pl: Tuneluj LDAP przez połączenie TLS

en: Type
pl: Rodzaj

en: Unique ID
pl: Niepowtarzalny identyfikator

en: Unknown certificate
pl: Nieznany certyfikat

[ctx: Unknown encryption protocol]
en: Unknown
pl: Nieznany

en: Usage
pl: Używany do

en: Use TLS secured connection
pl: Użyj połączenia zabezpieczonego TLS

en: Use default
pl: Użyj domyślnych

en: Use default connection (probably not TLS secured)
pl: Użyj domyślnego połączenia (prawdopodobnie niezabezpieczonego TLS)

en: User ID
pl: Identyfikator użytkownika

en: User ID / Certification Key ID
pl: ID użytkownika / ID klucza certyfikującego

en: User ID is certified.
pl: ID użytkownika jest scertyfikowany.

en: User ID is not certified.
pl: ID użytkownika jest niecertyfikowany.

en: User:
pl: Użytkownik:

en: VS-NfD compliant
pl: Zgodny z VS-NfD

en: Valid From
pl: Ważny od

en: Valid Until
pl: Ważny do

en: Valid from
pl: Ważny od

en: Valid until
pl: Ważny do

en: Yes
pl: Tak

en: You can search the certificate on a keyserver or import it from a file.
pl: Możesz poszukać certyfikatu na serwerze kluczy lub zaimportować go z pliku.

en: Your system does not have support for GnuPG Audit Logs
pl: W Twoim systemie brakuje obsługi dzienników GnuPG

[ctx: a group of keys/certificates]
en: Group
pl: Grupa

[ctx: accessible text for empty list of tags]
en: none
pl: brak

en: available attributes
pl: dostępne atrybuty

en: certificate expired
pl: certyfikat wygasł

en: class %1
pl: klasa %1

en: current attribute order
pl: obecny porządek atrybutów

en: disabled
pl: wyłączony

en: expired
pl: przedawniony

[ctx: fake/invalid signature]
en: bad
pl: zły

[ctx: full trust]
en: full
pl: pełny

en: invalid
pl: niepoprawny

en: key disabled
pl: wyłączono klucz

en: key expired
pl: klucz wygasł

en: key revoked
pl: odwołano klucz

[ctx: marginal trust]
en: marginal
pl: marginalny

[ctx: name <email> (validity, protocol, creation date)]
en: %1 (%2, %3, created: %4)
pl: %1 (%2, %3, utworzony: %4)

[ctx: name of group of keys (n key(s), validity)]
en: %2 (1 key, %3) | %2 (%1 keys, %3)
pl[0]: %2 (1 klucz, %3)
pl[1]: %2 (%1 klucze, %3)
pl[2]: %2 (%1 kluczy, %3)

[ctx: name of group of keys (n key(s), validity, group ...)]
en: %2 (1 key, %3, unknown origin) | %2 (%1 keys, %3, unknown origin)
pl[0]: %2 (1 klucz, %3, nieznane pochodzenie)
pl[1]: %2 (%1 klucze, %3, nieznane pochodzenie)
pl[2]: %2 (%1 kluczy, %3, nieznane pochodzenie)

[ctx: name of group of keys (n key(s), validity, tag)]
en: %2 (1 key, %3, tag) | %2 (%1 keys, %3, tag)
pl[0]: %2 (1 klucz, %3, znacznik)
pl[1]: %2 (%1 klucze, %3, znacznik)
pl[2]: %2 (%1 kluczy, %3, znacznik)

en: no public key
pl: brak klucza publicznego

[ctx: no specific preference]
en: <none>
pl: <brak>

[ctx: no specific preference]
en: <placeholder>none</placeholder>
pl: <placeholder>brak</placeholder>

[ctx: no, is not exportable]
en: no
pl: nie

en: not applicable
pl: nie ma zastosowania

en: revoked
pl: unieważniony

[ctx: stored...]
en: on SmartCard with serial no. %1
pl: na karcie inteligentnej o nr seryjnym %1

[ctx: stored...]
en: on this computer
pl: na tym komputerze

[ctx: text for screen readers]
en: The name must be in the format required by your organization and it must not include less-than sign, greater-than sign, and at sign.
pl: Nazwa musi być zapisana w postaci wymaganej przez twoją organizację i nie może zawierać znaków: mniejszy niż, większy niż oraz małpy.

[ctx: text for screen readers]
en: The name must not include less-than sign, greater-than sign, and at sign.
pl: Nazwa nie może zawierać znaków mniejszy-niż, większy-niż oraz małpy.

[ctx: text for screen readers]
en: not applicable
pl: nie ma zastosowania

[ctx: text for screen readers for an empty email address]
en: no email
pl: bez adresu

[ctx: text for screen readers for an empty name]
en: no name
pl: bez nazwy

[ctx: text for screen readers to indicate that the associated object, such as a form field, has an error]
en: invalid entry
pl: nieprawidłowy wpis

[ctx: this follows a list of keys]
en: and 1 more key | and %1 more keys
pl[0]: dodaj jeszcze 1 klucz
pl[1]: dodaj jeszcze %1 klucze
pl[2]: dodaj jeszcze %1 kluczy

[ctx: title:window]
en: Create OpenPGP Certificate
pl: Utwórz certyfikat OpenPGP

[ctx: ultimate trust]
en: ultimate
pl: całkowity

[ctx: undefined trust]
en: undefined
pl: nieokreślony

en: unknown
pl: nieznany

[ctx: unknown trust level]
en: unknown
pl: nieznany

en: unlimited
pl: nieograniczony

en: untrusted
pl: niezaufany

en: valid
pl: poprawny

[ctx: yes, is exportable]
en: yes
pl: tak
