kdelibs4 - en to nb translation catalogue (180 entries)

[ctx: %1 is the number of ambiguous shortcut clashes (hidden)]
en: The "%2" shortcut is ambiguous with the following shortcut.
    Do you want to assign an empty shortcut to this action?
    %3 | The "%2" shortcut is ambiguous with the following shortcuts.
    Do you want to assign an empty shortcut to these actions?
    %3
nb[0]: Hurtigtasten «%2» er i konflikt med følgende hurtigtast.
    Vil du tilordne en tom hurtigtast til handlinga?
    %3
nb[1]: Hurtigtasten «%2» er i konflikt med følgende hurtigtaster.
    Vil du tilordne en tom hurtigtast til handlingene?
    %3

[ctx: %1 is the number of conflicts]
en: Shortcut Conflict | Shortcut Conflicts
nb[0]: Hurtigtastkonflikt
nb[1]: Hurtigtastkonflikter

[ctx: %1 is the number of conflicts (hidden), %2 is the key sequence of the shortcut that is problematic]
en: The shortcut '%2' conflicts with the following key combination:
     | The shortcut '%2' conflicts with the following key combinations:
nb[0]: Hurtigtasten «%2» er i konflikt med følgende hurtigtast:
nb[1]: Hurtigtasten «%2» er i konflikt med følgende hurtigtastene:

[ctx: %1 is the number of shortcuts with which there is a conflict]
en: Conflict with Registered Global Shortcut | Conflict with Registered Global Shortcuts
nb[0]: Konflikt med registrert global snarvei
nb[1]: Konflikt med registrerte globale snarveier

[ctx: %1 is the program version, %2 is the kde framework version]
en: %1 with KDE Frameworks %2
nb: %1 med KDE Frameworks %2

en: &Bookmarks
nb: &Bokmerker

en: &Edit
nb: &Rediger

en: &File
nb: &Fil

en: &Game
nb: S&pill

en: &Go
nb: &Gå

en: &Help
nb: &Hjelp

en: &Settings
nb: &Innstillinger

en: &Toolbar:
nb: &Verktøylinje:

en: &Tools
nb: V&erktøy

en: &View
nb: &Vis

en: --- expanding spacer ---
nb: — utvidende mellomrom —

en: --- separator ---
nb: — skillelinje —

en: <Merge %1>
nb: <Slå sammen %1>

en: <Merge>
nb: <Slå sammen>

en: <h2>Accelerators added (just for your info)</h2>
nb: <h2>Hurtigtastene lagt til (bare til informasjon) </h2>

en: <h2>Accelerators changed</h2>
nb: <h2>Hurtigtaster endret</h2>

en: <h2>Accelerators removed</h2>
nb: <h2>Hurtigtastene fjernet</h2>

en: <html><b>KDE</b> is a world-wide community of software engineers, artists, writers, translators and creators who are committed to <a href="%1">Free Software</a> development. KDE produces the Plasma desktop environment, hundreds of applications, and the many software libraries that support them.<br /><br />KDE is a cooperative enterprise: no single entity controls its direction or products. Instead, we work together to achieve the common goal of building the world's finest Free Software. Everyone is welcome to <a href="%2">join and contribute</a> to KDE, including you.<br /><br />Visit <a href="%3">%3</a> for more information about the KDE community and the software we produce.</html>
nb: <html><b>KDE</b> er et  verdensomspennende fellesskap av programmere, tegnere, skribenter, oversettere og skapere som bidrar til utvikling av <a href="%1">fri programvare</a>. KDE utvikler skrivebordsmiljøet Plasma, hundrevis av programmer, og de mange programbibliotekene disse bygger på.<br /><br />KDE er et fellesskap der ingen enkelt gruppe, firma eller organisasjon har eierskap til produktene eller styrer retningen den videre utviklingen skal gå i. Derimot arbeider vi sammen for å oppnå vårt felles mål om å lage fri programvare i verdensklasse. Alle er <a href="%2">velkomne til å bidra</a> til KDE, du også.<br /><br />Besøk <a href="%3">%3</a> for mer informasjon om KDE fellesskapet og programmene vi utvikler.</html>

en: <html>KDE software is and will always be available free of charge, however creating it is not free.<br /><br />To support development the KDE community has formed the KDE e.V., a non-profit organization legally founded in Germany. KDE e.V. represents the KDE community in legal and financial matters. See <a href="%1">%1</a> for information on KDE e.V.<br /><br />KDE benefits from many kinds of contributions, including financial. We use the funds to reimburse members and others for expenses they incur when contributing. Further funds are used for legal support and organizing conferences and meetings. <br /> <br />We would like to encourage you to support our efforts with a financial donation, using one of the ways described at <a href="%2">%2</a>.<br /><br />Thank you very much in advance for your support.</html>
nb: <html>KDE-programmene er og vil alltid være tilgjengelige vederlagsfritt, men det koster å utvikle dem.<br /><br />KDE-fellesskapet har derfor opprettet KDE e.V., en ikke-kommersiell organisasjon registrert i Tyskland. KDE e.V. representerer KDE-fellesskapet i juridiske og finansielle saker. På <a href="%1">%1</a> finner du mer om KDE e.V.<br /><br />KDE drar fordel av mange slags bidrag, også pengestøtte. Det meste av midlene brukes til å dekke utgifter som medlemmene pådrar seg ved å bidra til KDE. Midler brukes også til juridisk hjelp og til å organisere konferanser og møter. Det er fint om du også kan bidra. Se <a href="%2">%2</a>for mer informasjon.<br /><br />På forhånd mange takk for støtten.</html>

en: <html>Software can always be improved, and the KDE team is ready to do so. However, you - the user - must tell us when something does not work as expected or could be done better.<br /><br />KDE has a bug tracking system. Visit <a href="%1">%1</a> or use the "Report Bug..." dialog from the "Help" menu to report bugs.<br /><br />If you have a suggestion for improvement then you are welcome to use the bug tracking system to register your wish. Make sure you use the severity called "Wishlist".</html>
nb: <html>Programvare kan alltid forbedres, og KDE-gruppa er klare til å gjøre det. Men du som bruker, må si fra når noe ikke fungerer som det skal, eller kunne vært bedre.<br /><br />KDE har et feilsporingssystem. Besøk <a href="%1">%1</a> eller bruk «Meld fra om feil» fra «Hjelp»-menyen for å rapportere feil.<br /><br />Hvis du har forslag til forbedringer er du velkommen til å bruke feilsporingssystemet for å rapportere ditt ønske. Merk at du må bruke alvorlighetsgraden «Ønskeliste».</html>

en: <html>You do not have to be a software developer to be a member of the KDE team. You can join the language teams that translate program interfaces. You can provide graphics, themes, sounds, and improved documentation. You decide!<br /><br />Visit <a href="%1">%1</a> for information on some projects in which you can participate.<br /><br />If you need more information or documentation, then a visit to <a href="%2">%2</a> will provide you with what you need.</html>
nb: <html>Du trenger ikke være programvareutvikler for å være medlem av KDE-gruppa. Du kan bidra med oversettelser, lage grafikk, tema, lyder eller bedre hjelpetekster. Her er det noe for alle!<br /><br />Besøk <a href="%1">%1</a> så finner du opplysninger om de prosjektene du kan delta i.<br /><br />Hvis du trenger mer informasjon eller dokumentasjon, kan du gå til <a href="%2">%2</a>.</html>

en: <qt>The '%1' key combination is already used by the <b>%2</b> action.<br>Please select a different one.</qt>
nb: <qt>Hurtigtasten «%1» er allerede i bruk for handlinga <b>%2</b>. <br/>Velg en annen hurtigtast.</qt>

en: <qt>To submit a bug report, click on the button below. This will open a web browser window on <a href="%1">%2</a>.</qt>
nb: <qt>Trykk på knappen nedenfor for å sende en feilrapport. Dette vil åpne et nettleservindu på <a href="%1">%2</a>.</qt>

en: <qt>To submit a bug report, click on the button below. This will open a web browser window on <a href="https://bugs.kde.org">https://bugs.kde.org</a> where you will find a form to fill in. The information displayed above will be transferred to that server.</qt>
nb: <qt>Trykk på lenka nedenfor for å sende inn en feilrapport. Dette åpner et nettleservindu på <a href="http://bugs.kde.org">http://bugs.kde.org</a> der du kan fylle ut et skjema. Informasjonen ovenfor vil bli overført til den tjeneren.</qt>

[ctx: @action:button]
en: &Launch Bug Report Wizard
nb: &Start en veiviser for feilrapportering

[ctx: @action:button]
en: &Submit Bug Report
nb: &Send feilrapport

[ctx: @action:button]
en: Add Fallback Language
nb: Legg til reservespråk

[ctx: @action:button]
en: Change &Icon…
nb: Endre &ikon ...

[ctx: @action:button]
en: Change Te&xt…
nb: Endre &tekst …

[ctx: @action:button]
en: Copy to Clipboard
nb: Kopier til utklippstavla

[ctx: @action:button]
en: Delete
nb: Slett

[ctx: @action:button]
en: More Actions
nb: Flere handlinger

[ctx: @action:button]
en: New…
nb: Ny …

[ctx: @action:button]
en: Reassign
nb: Tilordne på nytt

[ctx: @action:button]
en: Remove
nb: Fjern

[ctx: @action:button]
en: Visit author's homepage
nb: Besøk hjemmesiden til opphavspersonene

[ctx: @action:button]
en: Visit component's homepage
nb: Besøk hjemmesiden til komponenten

[ctx: @action:button Send an email to a contributor]
en: Email contributor
nb: Send e-post til bidragsyter

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure Shortcut…
nb: Sett opp snarvei …

[ctx: @action:inmenu]
en: Export Scheme…
nb: Eksporter oppsett …

[ctx: @action:inmenu]
en: Import Scheme…
nb: Importer oppsett …

[ctx: @action:inmenu]
en: Save shortcuts to scheme
nb: Lagre hurtigtaster til hurtigtastoppsett

[ctx: @info]
en: Collection of libraries created by the KDE Community to extend Qt.
nb: Samling av biblioteker laget av KDE-fellesskapet for å utvide Qt.

[ctx: @info]
en: Cross-platform application development framework.
nb: Rammeverk for programvareutvikling på tvers av plattformer.

[ctx: @info]
en: Underlying platform.
nb: Underliggende plattform.

[ctx: @info:tooltip]
en: <small><font color="%1">Press <b>Shift</b> for more Info.</font></small>
nb: <small><font color="%1">Trykk <b>Shift</b> for å lese mer.</font></small>

[ctx: @info:tooltip]
en: Adds one more language which will be used if other translations do not contain a proper translation.
nb: Legg til et språk som brukes når andre oversettelser mangler.

[ctx: @info:tooltip]
en: Click on the button, then enter the shortcut like you would in the program.
    Example for Ctrl+A: hold the Ctrl key and press A.
nb: Trykk på knappen, og tast inn hurtigtasten slik du ville gjort i programmet.
    For eksempel for «Ctrl + A»: Hold «Ctrl»-tasten og trykk «A».

[ctx: @info:tooltip]
en: Email contributor: %1
nb: Send e-post til bidragsyter: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: This is the language which will be used if any previous languages do not contain a proper translation.
nb: Dette er språket som brukes når forrige språk ikke er skikkelig oversatt.

[ctx: @info:tooltip]
en: This is the main application language which will be used first, before any other languages.
nb: Dette er hovedspråket, som brukes før eventuelle andre språk.

[ctx: @info:tooltip]
en: Visit author's homepage
    %1
nb: Besøk hjemmesiden til opphavspersonene
    %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Visit components's homepage
    %1
nb: Besøk hjemmesiden til komponentene
    %1

[ctx: @info:tooltip keep short]
en: %1<br/><small><font color="%2">Press <b>Shift</b> for more.</font></small>
nb: %1<br/><small><font color="%2">Trykk <b>Shift</b> for å lese mer.</font></small>

[ctx: @item:inmenu]
en: Icons Only
nb: Bare ikon

[ctx: @item:inmenu]
en: Text Alongside Icons
nb: Tekst ved siden av ikon

[ctx: @item:inmenu]
en: Text Only
nb: Bare tekst

[ctx: @item:inmenu]
en: Text Under Icons
nb: Tekst under ikon

[ctx: @item:inmenu Icon size]
en: Default
nb: Standard

[ctx: @option:check]
en: &Hide text when toolbar shows text alongside icons
nb: &Skjul tekst når verktøylinja viser tekst ved siden av ikoner

[ctx: @option:check]
en: Disable automatic checking
nb: Slå av automatisk sjekking

[ctx: @option:radio]
en: Custom:
nb: Tilpasset:

[ctx: @option:radio]
en: Default:
nb: Standard:

[ctx: @title:group]
en: Shortcut Schemes
nb: Hurtigtastoppsett

[ctx: @title:menu]
en: Show Text
nb: Vis tekst

[ctx: @title:menu]
en: Toolbar Settings
nb: Verktøylinjeinnstillinger

[ctx: @title:menu Game move]
en: &Move
nb: &Flytt

[ctx: @title:tab]
en: &Join KDE
nb: &Bli med i KDE

[ctx: @title:tab]
en: &Report Bugs or Wishes
nb: &Rapporter fra om feil eller ønsker

[ctx: @title:tab]
en: &Support KDE
nb: &Støtt KDE

[ctx: @title:tab]
en: About
nb: Om

[ctx: @title:tab]
en: Author | Authors
nb[0]: Opphavsperson
nb[1]: Opphavspersoner

[ctx: @title:tab]
en: Components
nb: Komponenter

[ctx: @title:tab]
en: Thanks To
nb: Takk til

[ctx: @title:tab]
en: Translation
nb: Oversettelse

[ctx: @title:tab About KDE]
en: &About
nb: &Om

[ctx: @title:window]
en: About %1
nb: Om %1

[ctx: @title:window]
en: About KDE
nb: Om KDE

[ctx: @title:window]
en: Ambiguous shortcut detected
nb: Oppdaget tvetydig hurtigtast

[ctx: @title:window]
en: Application Language Changed
nb: Programspråk endret

[ctx: @title:window]
en: Change Text
nb: Endre tekst

[ctx: @title:window]
en: Configure Keyboard Shortcuts
nb: Sett opp hurtigtaster

[ctx: @title:window]
en: Configure Language
nb: Sett opp språk

[ctx: @title:window]
en: Configure Toolbars
nb: Sett opp verktøylinjer

[ctx: @title:window]
en: Conflict with Standard Application Shortcut
nb: Konflikt med standard programsnarvei

[ctx: @title:window]
en: Dr. Klash' Accelerator Diagnosis
nb: Snarveitastdiagnose fra Dr. Klash

[ctx: @title:window]
en: Export Shortcuts
nb: Eksporter hurtigtaster

[ctx: @title:window]
en: Import Shortcuts
nb: Importer hurtigtaster

[ctx: @title:window]
en: License Agreement
nb: Lisensavtale

[ctx: @title:window]
en: Name for New Scheme
nb: Navn på nytt oppsett

[ctx: @title:window]
en: Shortcut conflict
nb: Hurtigtastkonflikt

[ctx: @title:window]
en: Submit Bug Report
nb: Send feilrapport

en: A scheme with this name already exists.
nb: Det finnes allerede et oppsett med dette navnet.

en: A&vailable actions:
nb: Tilgjengelige &handlinger:

en: Action
nb: Handling

en: Action Name
nb: Handlingsnavn

en: ActionList: %1
nb: Handlingsliste: %1

en: Add to Toolbar
nb: Legg til verktøylinje

en: Alternate
nb: Alternativ

en: Alternate:
nb: Alternativ:

en: Ambiguous Shortcuts
nb: Tvetydige hurtigtaster

en: Application Language Changed
nb: Programspråk endret

en: Application:
nb: Program:

en: Change Icon
nb: Endre ikon

en: Curr&ent actions:
nb: Gjeld&ende handlinger:

en: Current scheme:
nb: Gjeldende oppsett:

en: Description
nb: Beskrivelse

en: Do you really want to delete the scheme %1?
    Note that this will not remove any system wide shortcut schemes.
nb: Er du sikker på at du vil slette oppsettet «%1»?
    Merk at dette ikke vil fjerne eventuelle systemoppsett.

en: Do you really want to reset all toolbars of this application to their default? The changes will be applied immediately.
nb: Vil du virkelig tilbakestille alle verktøylinjene i dette programmet? Endringene tas i bruk med en gang.

en: Error saving the shortcut scheme.
nb: Feil ved lagring av hurtigtastoppsettet.

en: Fallback language:
nb: Reservespråk:

en: Find Action…
nb: Finn handling …

en: Global
nb: Globalt

en: Global Alternate
nb: Globalt alternativ

en: Global alternate:
nb: Globalt alternativ:

en: Global:
nb: Globalt:

en: Here you can see a list of key bindings, i.e. associations between actions (e.g. 'Copy') shown in the left column and keys or combination of keys (e.g. Ctrl+V) shown in the right column.
nb: Her kan du se en liste over hurtigtaster, dvs tilordninger mellom handlinger (for eksempel «Kopier») i venstre kolonne og taster eller kombinasjoner (for eksempel «Ctrl + C») i høyre kolonne.

en: Huge (%1x%2)
nb: Enorm (%1x%2)

en: Icon Size
nb: Ikonstørrelse

en: Icon te&xt:
nb: Ikon&tekst:

en: Large (%1x%2)
nb: Stor (%1x%2)

en: License: %1
nb: Lisens: %1

en: Lock Toolbar Positions
nb: Lås verktøylinjeplasseringer

en: Main Toolbar
nb: Hovedverktøylinje

en: Main:
nb: Hoved:

en: Manage &Schemes
nb: Håndter %hurtigtastoppsett

en: Medium (%1x%2)
nb: Middels (%1x%2)

en: Mouse Button Gesture
nb: Museknapp-bevegelse

en: Mouse Shape Gesture
nb: Musebevegelse

en: Name for new scheme:
nb: Navn på nytt oppsett:

en: New Scheme
nb: Nytt oppsett

en: New Text
nb: Ny tekst

[ctx: No shortcut defined]
en: None
nb: Ingen

en: No text
nb: Ingen tekst

en: Old Text
nb: Gammel tekst

en: Please choose the language which should be used for this application:
nb: Velg språk for dette programmet:

en: Primary language:
nb: Hovedspråk:

en: Redo
nb: Gjør om

[ctx: Reference to email address]
en: Please report bugs to %1.
nb: Send feilrapporter til %1.

en: Reserved Shortcut
nb: Reservert snarvei

en: Reset
nb: Tilbakestill

en: Reset Toolbars
nb: Tilbakestill verktøylinjer

en: Search interactively for shortcut names (e.g. Copy) or combination of keys (e.g. Ctrl+C) by typing them here.
nb: Søk interaktivt etter hurtigtastnavn (for eksempel «Kopier») eller kombinasjoner av taster (for eksempel «Ctrl+C») ved å skrive dem her.

en: Shortcut
nb: Hurtigtast

en: Shortcut '%1' for action '%2'
nb: Hurtigtasten «%1» for handlinga «%2»

en: Shortcut '%1' in Application '%2' for action '%3'
nb: Hurtigtasten «%1» for handlinga «%3» i programmet «%2»

en: Shortcut scheme successfully saved.
nb: Hurtigtastoppsettet er nå lagret.

en: Shortcuts
nb: Hurtigtaster

en: Shortcuts (*.shortcuts)
nb: Hurtigtaster (*.shortcuts)

en: Small (%1x%2)
nb: Liten (%1x%2)

en: Submit Bug Report
nb: Send feilrapport

en: Text Position
nb: Tekstposisjon

en: The '%1' key combination is also used for the standard action "%2" that some applications use.
    Do you really want to use it as a global shortcut as well?
nb: Hurtigtasten «%1» er allerede i bruk for standardhandlinga «%2» som noen program bruker.
    Er du sikker på at du vil bruke den som global snarvei også?

en: The F12 key is reserved on Windows, so cannot be used for a global shortcut.
    Please choose another one.
nb: F12-tasten er reservert under Windows, og kan derfor ikke brukes som en global snarvei.
    Velg en annen hurtigtast.

en: The application for which you wish to submit a bug report - if incorrect, please use the Report Bug menu item of the correct application
nb: Programmet du vil sende feilrapport for. Dersom dette er feil, bruk «Meld fra om feil» fra «hjelp»-menyen i det aktuelle programmet.

en: The current shortcut scheme is modified. Save before switching to the new one?
nb: Det gjeldende snarveisoppsettet er endret. Vil du lagre før du bytter til det nye?

en: The key sequence '%1' is ambiguous. Use 'Configure Keyboard Shortcuts'
    from the 'Settings' menu to solve the ambiguity.
    No action will be triggered.
nb: Tastesekvensen «%1» er tvetydig. Bruk «Sett opp hurtigtaster» 
    fra «Innstillinger»-menyen for å løse konflikten.
    Ingen handlinger ble utført.

en: The language for this application has been changed. The change will take effect the next time the application is started.
nb: Språket for dette programmet er endret. Endringene trer i kraft neste gang du starter programmet.

en: The version of this application - please make sure that no newer version is available before sending a bug report
nb: Versjonen av programmet – Sjekk at det ikke finnes en nyere versjon før du sender feilrapporten.

en: There are two actions (%1, %2) that want to use the same shortcut (%3). This is most probably a bug. Please report it in <a href='https://bugs.kde.org'>bugs.kde.org</a>
nb: Det finnes to handlinger (%1 og %2) som ønsker å bruke den samme hurtigtasten (%3). Dette er sannsynligvis en feil. Meld gjerne fra om feilen på <a href='https://bugs.kde.org'>bugs.kde.org</a>.

en: This element will be replaced with all the elements of an embedded component.
nb: Dette elementet blir erstattet med alle elementene til en innebygd komponent.

en: This is a dynamic list of actions. You can move it, but if you remove it you will not be able to re-add it.
nb: Dette er en dynamisk handlingsliste. Du kan flytte den, men hvis du fjerner den, kan du ikke legge den inn igjen senere.

[ctx: Toolbar orientation]
en: Orientation
nb: Retning

en: Toolbars Shown
nb: Viste verktøylinjer

en: Undo
nb: Angre

en: Using %1 and built against %2
nb: Bruker %1 og bygd mot %2

[ctx: Version version-number]
en: Version %1
nb: Versjon %1

en: Version:
nb: Versjon:

[ctx: What the user inputs now will be taken as the new shortcut]
en: Input
nb: Inndata

[ctx: header for an applications shortcut list]
en: Shortcuts for %1
nb: Hurtigtaster for %1

en: no version set (programmer error)
nb: ingen versjon angitt (programmeringsfeil)

[ctx: toolbar position string]
en: Bottom
nb: Nederst

[ctx: toolbar position string]
en: Left
nb: Venstre

[ctx: toolbar position string]
en: Right
nb: Høyre

[ctx: toolbar position string]
en: Top
nb: Øverst
