okular - en to ka translation catalogue (985 entries)

en:  Loaded a one-page document. |  Loaded a %1-page document.
ka[0]:  ჩაიტვირთა ერთგვერდიანი დოკუმენტი.
ka[1]:  ჩაიტვირთა %1-გვერდიანი დოკუმენტი.

en: "Unique instance" control
ka: "უნიკალური გაშვებული ასლის" კონტროლი

en: %1 (%2 bits)
ka: %1 (%2 ბიტი)

en: %1 Properties
ka: %1 -ის თვისებები

[ctx: %1 is a error code]
en: Internal signing error. Please report a bug with the steps to reproduce it. Error code %1
ka: შიდა ხელმოწერის შეცდომა. მოგვწერეთ ამის შესახებ ნაბიჯებით, როგორ გავიმეოროთ იგივე. შეცდომის კოდია %1

[ctx: %1 is a filename with path]
en: Could not sign the document: <filename>%1</filename>
ka: ხელმოწერის შეცდომა დოკუმენტისთვის: <filename>%1</filename>

[ctx: %1 is a filename with path]
en: Could not write the signed document to <filename>%1</filename>, please ensure you have selected a folder with write permission
ka: ხელმოწერილი დოკუმენტის ჩაწერის შეცდომა ფაილში <filename>%1</filename>. დარწმუნდით, რომ არჩეული საქაღალდის ჩაწერის უფლებები სწორია

[ctx: %1 is the file name]
en: %1
    
    One bookmark | %1
    
    %2 bookmarks
ka[0]: %1
    
    ერთი სანიშნე
ka[1]: %1
    
    %2 სანიშნე

[ctx: %1 is the name of the file to save]
en: &Save '%1'…
ka: '%1'-ის &შენახვა…

[ctx: %1 is the screen number (0, 1, ...)]
en: Screen %1
ka: %1-ე ეკრანი

[ctx: %1 is width, %2 is height, %3 is paper size name]
en: %1 × %2 in (%3)
ka: %1 x %2 დუიმი (%3)

[ctx: %1 is width, %2 is height, %3 is paper size name]
en: %1 × %2 mm (%3)
ka: %1 x %2 მმ (%3)

en: &Add…
ka: დ&ამატება…

en: &Align:
ka: &სწორება:

en: &Annotations
ka: &ანოტაციები

en: &Appearance
ka: &გარეგნობა

en: &Author:
ka: &ავტორი:

en: &Auto Fit
ka: &ავტომატური ჩატევა

en: &Bookmarks
ka: &სანიშნეები

en: &Browse
ka: &არჩევა

en: &Color:
ka: &ფერი:

en: &Continuous
ka: &უწყვეტი

en: &Copy Path
ka: ბილიკის &კოპირება

en: &Default Font:
ka: &ნაგულისხმევი ფონტი:

en: &Delete
ka: &წაშლა

en: &Edit
ka: რ&ედაქტირება

en: &Edit…
ka: &ჩასწორება…

en: &Embedded Files
ka: &ჩაშენებული ფაილები

en: &File
ka: &ფაილი

en: &Fonts
ka: &ფონტები

en: &General
ka: &ზოგადი

en: &Go
ka: &გადასვლა

en: &Help
ka: &დახმარება

en: &Import PostScript as PDF…
ka: PostScript-ის შ&ემოტანა PDF-ის სახით…

en: &Magnifier
ka: &გამადიდებელი

en: &Name:
ka: &სახელი:

en: &Opacity:
ka: &გაუმჭვირვალობა:

en: &Open Containing Folder
ka: შემცველი საქაღალდის &გახსნა

en: &Open Pop-up Note
ka: მხტუნარა შეტყობინების &გახსნა

en: &Orientation
ka: &ორიენტაცია

en: &Page Sizes
ka: &გვერდის ზომები

en: &Page:
ka: &გვერდი:

en: &Pen Width:
ka: &ფანქრის სიგანე:

en: &Properties
ka: &თვისებები

en: &Remove
ka: &წაშლა

en: &Settings
ka: &პარამეტრები

en: &Sign…
ka: ხელმო&წერა…

en: &Text Selection
ka: &მონიშნული ტექსტი

en: &Tools
ka: &ხელსაწყოები

en: &Trim Margins
ka: &ველების წაკვეთა

en: &Trim View
ka: &წაკვეთა

en: &Type:
ka: &ტიპი:

en: &View
ka: &ხედი

en: &View Mode
ka: &ხედის რეჟიმი

en: &Width:
ka: &სიგანე:

en: &Zoom
ka: &გადიდება

[ctx: &label:listbox Config dialog, accessibility page]
en: Text-to-speech voice:
ka: ტექსტიდან-საუბრამდე ხმა:

[ctx: 'File' as normal file, that can be opened, saved, etc..]
en: File
ka: ფაილი

[ctx: 'source' is a source file]
en: Source: %1
ka: წყარო: %1

en: *.ico *.png *.xpm *.svg *.svgz | Icon Files (*.ico *.png *.xpm *.svg *.svgz)
ka: *.ico *.png *.xpm *.svg *.svgz | ხატულის ფაილები (*.ico *.png *.xpm *.svg *.svgz)

en: <b>Click</b> to open a file or <b>Click and hold</b> to select a recent file
ka: <b>დააწკაპუნეთ</b> ფაილის გასახსნელად, ან <b>დააწკაპუნეთ და გეჭიროთ</b> უახლესი ფაილის ასარჩევად

en: <div align=center><h3>No annotations</h3>To create new annotations press F6 or select <i>Tools -&gt; Annotations</i> from the menu.</div>
ka: <div align=center><h3>ანოტაციების გარეშე</h3>ახალი ანოტაციის შესაქმნელად დააწექით ღილაკს F6, ან აირჩიეთ მენიუდან <i>ხელსაწყოები -&gt; ანოტაციები</i>.</div>

en: <qt><strong>File Error!</strong> Could not create temporary file <nobr><strong>%1</strong></nobr>.</qt>
ka: <qt><strong>ფაილის შეცდომა!</strong> ვერ შევქმენი დროებითი ფაილი <nobr><strong>%1</strong></nobr>.</qt>

en: <qt><strong>File Error!</strong> Could not open the file <nobr><strong>%1</strong></nobr> for uncompression. The file will not be loaded.</qt>
ka: <qt><strong>ფაილის შეცდომა!</strong> ვერ გავხსენი ფაილი <nobr><strong>%1</strong></nobr> გასაშლელად. ფაილი არ ჩაიტვირთება.</qt>

en: <qt><strong>File Error!</strong> Could not uncompress the file <nobr><strong>%1</strong></nobr>. The file will not be loaded.</qt>
ka: <qt><strong>ფაილის შეცდომა!</strong> ვერ გავშალე ფაილი <nobr><strong>%1</strong></nobr>. ფაილი არ ჩაიტვირთება.</qt>

en: <qt>More than one backend found for the MIME type:<br /><b>%1</b> (%2).<br /><br />Please select which one to use:</qt>
ka: <qt>ამ MIME ტიპისთვის აღმოჩენილია ერთზე მეტი უკანაბოლო:<br /><b>%1</b> (%2).<br /><br />აირჩიეთ, რომელი გნებავთ, გამოიყენოთ:</qt>

en: <qt>This error typically occurs if the file is corrupt. If you want to be sure, try to decompress the file manually using command-line tools.</qt>
ka: <qt>ეს შეცდომა, ჩვეულებრივ, ხდება მაშინ, როცა ფაილი დაზიანებულია. თუ გნებავთ, დარწმუნდეთ, სცადეთ, ფაილი ხელით, ბრძანების სტრიქონის ბრძანებებით გაშალოთ</qt>

en: <qt>This error typically occurs if you do not have enough permissions to read the file. You can check ownership and permissions if you right-click on the file in the Dolphin file manager, then choose the 'Properties' option, and select 'Permissions' tab in the opened window.</qt>
ka: <qt>ეს შეცდომა ჩვეულებრივ ნიშნავს, რომ თქვენ საკმარისი წვდომები არ გაგაჩნიათ, რომ ფაილი წაიკითხოთ. მფლობლის და წვდომების შემოწმება შეგიძლიათ, თუ Dolphin-ში ფაილზე მარჯვენა ღილაკით დააწკაპუნეთ, შემდეგ აირჩევთ 'თვისებებს' და 'წვდომების' ჩანართს ფანჯარაში, რომელიც გაიხსნება.</qt>

[ctx: @action]
en: Configure Color Modes…
ka: ფერის რეჟიმების მორგება…

[ctx: @action]
en: Geometrical shapes
ka: გეომეტრიული ფიგურები

[ctx: @action]
en: Selection Tools
ka: მონიშვნის ხელსაწყოები

[ctx: @action]
en: Stamp
ka: შტამპი

[ctx: @action Change Colors feature toggle action]
en: Change Colors
ka: ფერების შეცვლა

[ctx: @action When checked, line annotations are constrained to 15° steps, shape annotations to 1:1 ratio]
en: Constrain Ratio and Angle of Annotation Tools
ka: ანოტაციის ხელსაწყოების მასშტაბისა და კუთხის შეზღუდვა

[ctx: @action page layout]
en: Use Right to Left Reading Direction
ka: მარჯვნიდან-მარცხნივ კითხვის მიმართულების გამოყენება

[ctx: @action:button]
en: Choose New Name
ka: აირჩიეთ სახელი

[ctx: @action:button]
en: Sign
ka: ხელმოწერა

[ctx: @action:button]
en: Start Over
ka: თავიდან დაწყება

[ctx: @action:button]
en: View
ka: ხედო

[ctx: @action:button finish the signing process]
en: Finish Signing
ka: ხელმოწერის დასრულება

[ctx: @action:inmenu]
en: &Extract Font
ka: &ფონტის გაშლა

[ctx: @action:inmenu]
en: &Save As…
ka: &შენახვა, როგორც…

[ctx: @action:inmenu]
en: &View…
ka: &ხედი…

[ctx: @action:inmenu menu that contains actions to control text to speach]
en: Speak
ka: ლაპარაკი

[ctx: @action:intoolbar Add current annotation tool to the quick annotations list]
en: Add to Quick Annotations
ka: სწრაფი ანოტაციებისთვის დამატება

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Arrow
ka: ისარი

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Ellipse
ka: ოვალი

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Freehand Line
ka: ხელით დახატული ხაზი

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Highlighter
ka: გამომკვეთი

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Inline Note
ka: სანიშნი ხაზშივე

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Polygon
ka: მრავალკუთხედი

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Popup Note
ka: მხტუნარა სანიშნე

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Rectangle
ka: მართკუთხედი

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Squiggle
ka: დაკლაკნილი ხაზი

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Straight line
ka: სწორი ხაზი

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Strike Out
ka: ხაზის გადასმა

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Typewriter
ka: საბეჭდი მანქანა

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Underline
ka: ხაზგასმული

[ctx: @action:intoolbar Current annotation advanced settings]
en: Annotation Settings
ka: ანოტაციის მორგება

[ctx: @action:intoolbar Current annotation config option]
en: Color
ka: ფერი

[ctx: @action:intoolbar Current annotation config option]
en: Fill Color
ka: შემვსები ფერი

[ctx: @action:intoolbar Current annotation config option]
en: Font
ka: შრიფტი

[ctx: @action:intoolbar Current annotation config option]
en: Line width
ka: ხაზის სიგანე

[ctx: @action:intoolbar Current annotation config option]
en: Opacity
ka: გაუმჭვირვალობა

[ctx: @action:intoolbar Hide the toolbar]
en: Hide
ka: დამალვა

[ctx: @action:intoolbar Show list of quick annotation tools]
en: Quick Annotations
ka: სწრაფი ანოტაციები

[ctx: @action:intoolbar Show the builtin annotation toolbar]
en: Show more annotation tools
ka: მეტი ანოტაციის ხელსაწყოის ჩვენება

[ctx: @action:intoolbar When checked keep the current annotation tool active after use]
en: Keep Active
ka: აქტიურად დატოვება

[ctx: @info]
en: A signature of this size may be too small to read. If you would like to create a potentially more readable signature, press <interface>Start over</interface> and draw a bigger rectangle.
ka: ამ ზომის ხელმოწერა წასაკითხად მეტისმეტად პატარაა. თუ გნებავთ, შექმნათ უფრო კითხვადი ხელმოწერა, დააწექით <interface>თავიდან დაწყებას</interface> და უფრო დიდი მართკუთხედი დახატეთ.

[ctx: @info]
en: Could not load the file <filename>%1</filename>
ka: შეცდომა <filename>%1</filename> ფაილის ჩატვირთვისას

[ctx: @info]
en: Could not overwrite <filename>%1</filename> because that file is read-only. Try saving to another location or changing that file's permissions.
ka: ფაილს <filename>%1</filename> თავზე ვერ გადავაწერე, რადგან ფაილ მხოლოდ-კითხვადია. სცადეთ, სხვა ადგილას შეინახოთ, ან ფაილის წვდომები შეცვალეთ.

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> has been modified by another program. If you save now, any changes made in the other program will be lost. Are you sure you want to continue?
ka: ფაილი <filename>%1</filename> სხვა პროგრამამ შეცვალა. თუ ახლა შეინახავთ, სხვა პროგრამის მიერ შეტანილი ცვლილებები დაიკარგება. დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ, გააგრძელოთ?

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> has unsaved changes but has been modified by another program. Closing it will replace the unsaved changes with the changes made in the other program.<nl/><nl/>Do you want to continue closing the file?
ka: ფაილს <filename>%1</filename> შეუნახავი ცვლილებები აქვს, მაგრამ ის სხვა პროგრამამ შეცვალა. დახურვა შეუნახავ ცვლილებებს სხვა პროგრამის მიერ შეტანილი ცვლილებებით ჩაანაცვლებს.<nl/><nl/>გნებავთ ფაილის დახურვის გაგრძელება?

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> has unsaved changes but has been modified by another program. Reloading it will replace the unsaved changes with the changes made in the other program.<nl/><nl/>Do you want to continue reloading the file?
ka: ფაილს <filename>%1</filename> შეუნახავი ცვლილებები აქვს, მაგრამ ის სხვა პროგრამამ შეცვალა. თავიდან ჩატვირთვა შეუნახავ ცვლილებებს სხვა პროგრამის მიერ შეტანილი ცვლილებებით ჩაანაცვლებს.<nl/><nl/>გნებავთ ფაილის თავიდან ჩატვირთვის გაგრძელება?

[ctx: @info %1 is a page size]
en: Most pages are %1.
ka: გვერდების უმეტესობა %1-ია.

[ctx: @info Config dialog, accessibility page]
en: <b>Warning:</b> these options can badly affect drawing speed.
ka: <b>გაფრთხილება:</b> ამ პარამეტრებს ხატვის სიჩქარეზე შეიძლება ცუდი გავლენა ჰქონდეთ.

[ctx: @info Config dialog, annotations page]
en: <b>Note:</b> the information here is used only for annotations. The information is saved in annotated documents, and so will be transmitted together with the document.
ka: <b>შენიშვნა:</b> ინფორმაცია, რომელსაც აქ შეიყვანთ, მხოლოდ, ანოტაციისთვის იქნება გამოყენებული. ინფორმაცია ანოტაციების მქონე დოკუმენტში შეინახება, ასე რომ, მას დოკუმენტთა ერთად გააგზავნით.

[ctx: @info:tooltip]
en: Add the current annotation to the quick annotations menu
ka: მიმდინარე ანოტაციის დამატება სწრაფი ანოტაციების მენიუში

[ctx: @info:tooltip]
en: Add the current annotation to the quick annotations menu (No annotation selected)
ka: მიმდინარე ანოტაციის დამატება სწრაფი ანოტაციების მენიუში (ანოტაცია მონიშნული არაა)

[ctx: @info:tooltip]
en: Advanced settings for the current annotation tool
ka: დამატებითი პარამეტრები მიმდინარე ანოტაციის ხელსაწყოსთვის

[ctx: @info:tooltip]
en: Advanced settings for the current annotation tool (No annotation selected)
ka: დამატებითი პარამეტრები მიმდინარე ანოტაციის ხელსაწყოსთვის (ანოტაცია მონიშნული არაა)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation border color
ka: ანოტაციის საზღვრის ფერი

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation color
ka: ანოტაციის ფერი

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation color (No annotation selected)
ka: ანოტაციის ფერი (ანოტაცია მონიშნული არაა)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation fill color
ka: ანოტაციის შესავსები ფერი

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation fill color (Current annotation has no fill color)
ka: ანოტაციის შევსების ფერი (მიმდინარე ანოტაციას შემვსები ფერი არ გააჩნია)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation fill color (No annotation selected)
ka: ანოტაციის შესავსები ფერი (ანოტაცია მონიშნული არაა)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation font
ka: ანოტაციის ფონტი

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation font (Current annotation has no font)
ka: ანოტაციის ფონტი (მიმდინარე ანოტაციას ფონტი არ გააჩნია)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation font (No annotation selected)
ka: ანოტაციის ფონტი (ანოტაცია მონიშნული არაა)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation line width
ka: ანოტაციის ხაზის სიგანე

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation line width (Current annotation has no line width)
ka: ანიტაციის ხაზის სიგანე (მიმდინარე ანოტაციას ხაზის სიგანე არ გააჩნია)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation line width (No annotation selected)
ka: ანოტაციის ხაზის სიგანე (ანოტაცია მონიშნული არაა)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation opacity
ka: ანოტაციის გაუმჭვირვალობა

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation opacity (No annotation selected)
ka: ანოტაციის გაუმჭვირვალობა (ანოტაცია მონიშნული არაა)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation text color
ka: ანოტაციის ტექსტის ფერი

[ctx: @info:tooltip]
en: Choose an annotation tool from the quick annotations
ka: აირჩიეთ ანოტაციის ხელსაწყო სწრაფი ანოტაციებიდან

[ctx: @info:tooltip]
en: Constrain line angle to 15° steps
ka: ხაზის კუთხის 15° ბიჯებზე შეზღუდვა

[ctx: @info:tooltip]
en: Constrain shape ratio to 1:1
ka: მოხაზულობის ფარდობის 1:1-ზე შეზღუდვა

[ctx: @info:tooltip]
en: Constrain shape ratio to 1:1 or line angle to 15° steps (No annotation selected)
ka: მოხაზულობის მასშტაბის 1:1-ზე ან ხაზის კუთხის 15° ბიჯებზე შეზღუდვა (ანოტაცია არჩეული არაა)

[ctx: @info:tooltip]
en: Constrain shape ratio to 1:1 or line angle to 15° steps (Not supported by current annotation)
ka: მოხაზულობის მასშტაბის 1:1-ზე ან ხაზის კუთხის 15° ბიჯებზე შეზღუდვა (მიმდინარე ანოტაციის მიერ მხარდაჭერილი არაა)

[ctx: @info:tooltip]
en: Keep the annotation tool active after use
ka: ანოტაციის ხელსაწყოს აქტიურად შენარჩუნება გამოყენების შემდეგ

[ctx: @info:tooltip]
en: Select a custom stamp symbol from file
ka: შტამპის სიმბოლოს ფაილიდან არჩევა

[ctx: @info:tooltip Config dialog, general page]
en: Defines how much of the current viewing area will still be visible when pressing the Page Up/Down keys.
ka: განსაზღვრავს, მიმდინარე ხედის ფართობიდან რამდენი იქნება ჯერ კიდევ ხილული Page Up/Down ღილაკებზე დაწოლისას.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <qt>Set the command of a custom text editor to be launched.<br />
    You can also put few placeholders:
    <ul>
      <li>%f - the file name</li>
      <li>%l - the line of the file to be reached</li>
      <li>%c - the column of the file to be reached</li>
    </ul>
    If %f is not specified, then the file name is appended to the specified command.
ka: <qt>დააყენეთ სასურველი ტექსტური რედაქტორის ბრძანება. <br />
    ასევე, შეგიძლიათ გამოიყენოთ რამდენიმე ადგილმჭერი:
    <ul>
      <li>%f - ფაილი სახელი</li>
      <li>%l - ხაზი ფაილში, რომელზეც გადასვლა გნებავთ</li>
      <li>%c - სვეტი ფაილში, რომელზეც გადასვლა გნებავთ.</li>
    </ul>
    თუ %f მითითებული არაა, ფაილი სახელი მითითებულ ბრძანებას ბოლოში მიეწერება.

[ctx: @info:whatsthis Config dialog, editor page]
en: Choose the editor you want to launch when Okular wants to open a source file.
ka: აირჩიეთ რედაქტორი, რომელიც გნებავთ გაუშვათ, როცა Okular კოდის ფაილის გახსნას შეეცდება.

[ctx: @item:inlistbox]
en: Custom Color…
ka: მორგებული ფერი…

[ctx: @item:inlistbox]
en: Width %1
ka: სიგანე %1

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Black
ka: შავი

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Blue
ka: ლურჯი

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Cyan
ka: ცისფერი

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Gray
ka: ნაცრისფერი

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Green
ka: მწვანე

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Magenta
ka: ალისფერი

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Orange
ka: ნარინჯისფერი

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Red
ka: წითელი

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Transparent
ka: გამჭვირვალე

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: White
ka: თეთრი

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Yellow
ka: ყვითელი

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Change dark & light colors
ka: მუქი და ღია ფერების შეცვლა

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Change paper color
ka: ქაღალდის ფერის შეცვლა

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Convert to black & white
ka: შავთეთრში გადაყვანა

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Invert colors
ka: ფერების ინვერსია

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Invert lightness
ka: განათების ინვერსია

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Invert luma (sRGB linear)
ka: სიკაშკაშის ინვერსია (წრფივი sRGB)

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Invert luma (symmetric)
ka: სიკაშკაშის ინვერსია (სიმეტრიული)

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Shift hue negative
ka: ტონის უარყოფითი წანაცვლება

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Shift hue positive
ka: ტონის დადებითი წანაცვლება

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, editor page]
en: Custom Text Editor
ka: რედაქტორის ხელით მითითება

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, editor page]
en: Emacs client
ka: Emacs -ის კლიენტი

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, editor page]
en: Lyx client
ka: Lyx -ის კლიენტი

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, general page, default zoom]
en: Auto Fit
ka: ავტომატური ჩატევა

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, general page, default zoom]
en: Custom
ka: მომხმარებლის

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, general page, default zoom]
en: Defines the default zoom mode for files which were never opened before. For files which were opened before the previous zoom is applied.
ka: განსაზღვრავს ნაგულისხმევ გადიდების რეჟიმს ფაილებისთვის, რომლებიც აქამდე არასდროს გახსნილა. ფაილებისთვის, რომლებიც უკვე გახსენით, წინა მასშტაბი იქნება გამოყენებული.

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, general page, default zoom]
en: Fit Page
ka: გვერდის ჩატევა

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, general page, default zoom]
en: Fit Width
ka: სიგანის ჩატევა

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, performance page, memory usage]
en: Aggressive
ka: აგრესიული

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, performance page, memory usage]
en: Greedy
ka: ხარბი

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, performance page, memory usage]
en: Low
ka: დაბალი

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, performance page, memory usage]
en: Normal (default)
ka: ნორმალური (ნაგულისხმევი)

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, cursor visibility]
en: Always hidden
ka: ყოველთვის დამალული

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, cursor visibility]
en: Always visible
ka: ყოველთვის ხილული

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, cursor visibility]
en: Hidden after delay
ka: დამალვა დაყოვნების შემდეგ

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, preferred screen]
en: Current Screen
ka: მიმდინარე ეკრანი

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, preferred screen]
en: Default Screen
ka: ნაგულისხმევი ეკრანი

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, preferred screen. %1 is the screen number (0, 1, ...), hopefully not 0.]
en: Screen %1 (disconnected)
ka: ეკრანი %1 (გათიშულია)

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, preferred screen. %1 is the screen number (0, 1, ...). %2 is the screen manufacturer name. %3 is the screen model name. %4 is the screen name like DVI-0]
en: Screen %1 (%2 %3 %4)
ka: ეკრანი %1 (%2 %3 %4)

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, tap navigation]
en: Disabled
ka: გამორთულია

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, tap navigation]
en: Tap anywhere to go forward
ka: დაატყაპუნეთ სადმე წინა გადასასვლელად

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, tap navigation]
en: Tap left/right side to go back/forward
ka: დაატყაპუნეტ მარცხენა/მარჯვენა მხარეს შესაბამისად უკან/წინ გადასასვლელად

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Blinds horizontal
ka: ჰორიზონტალური ჟალუზი

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Blinds vertical
ka: ვერტიკალური ჟალუზი

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Box in
ka: მართკუთხედი შიგნით

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Box out
ka: მართკუთხედი გარეთ

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Dissolve
ka: გახსნა

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Fade
ka: მინავლება

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Glitter down
ka: გამოსვლა ზემოდან

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Glitter right
ka: გამოსვლა მარჯვნივ

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Glitter right-down
ka: გამოსვლა მარჯვნივ-ზემოდან

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Instant (Never use animations)
ka: მყისი (ანიმაციების გარეშე)

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Random transition
ka: შემთხვევითი გადასვლა

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Replace
ka: ჩანაცვლება

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Split horizontal in
ka: ჰორიზონტალურად გაყოფა შიგნით

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Split horizontal out
ka: ჰორიზონტალურად გაყოფა გარეთ

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Split vertical in
ka: ვერტიკალურად გაყოფა შიგნით

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Split vertical out
ka: ვერტიკალურად გაყოფა გარეთ

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Wipe down
ka: გადაშლა ქვემოთ

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Wipe left
ka: გადაშლა მარცხნივ

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Wipe right
ka: გადაშლა მარჯვნივ

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Wipe up
ka: გადაშლა ზემოთ

[ctx: @item:inmenu]
en: &Facing Pages
ka: &გადაბრუნებები

[ctx: @item:inmenu]
en: &Overview
ka: &გადახედვა

[ctx: @item:inmenu]
en: &Single Page
ka: &ერთი გვერდი

[ctx: @item:inmenu]
en: Facing Pages (&Center First Page)
ka: გადაფურცვლა (&პირველი გვერდი ცალკე)

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: &Invert Colors
ka: &ინვერსიული ფერები

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: &Normal Colors
ka: &ნორმალური ფერები

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Change &Dark && Light Colors
ka: &მუქი და ღია ფერების შეცვლა

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Change &Paper Color
ka: &ქაღალდის ფერის შეცვლა

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Convert to &Black && White
ka: &შავთეთრში გადაყვანა

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Invert &Lightness
ka: &განათების ინვერსია

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Invert L&uma (sRGB Linear)
ka: &სიკაშკაშის ინვერსია (წრფივი sRGB)

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Invert Luma (&Symmetric)
ka: სიკაშკაშის &ინვერსია (სიმეტრიული)

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Shift Hue N&egative
ka: ტონის &უარყოფითი წანაცვლება

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Shift Hue P&ositive
ka: &ტონის დადებითი წანაცვლება

[ctx: @label Config dialog, annotations page, heading line for Quick Annotations tool manager]
en: <h3>Quick Annotation Tools</h3>
ka: <h3>სწრაფი ანოტაცის ხელსაწყოები</h3>

[ctx: @label Config dialog, performance page]
en: CPU usage:
ka: CPU -ის გამოყენება:

[ctx: @label Config dialog, presentation page, heading line for drawing tool manager]
en: <h3>Drawing Tools</h3>
ka: <h3>ხატვის ხელსაწყოები</h3>

[ctx: @label:chooser Config dialog, accessibility page]
en: Dark color:
ka: მუქი ფერი:

[ctx: @label:chooser Config dialog, accessibility page]
en: Light color:
ka: ღია ფერი:

[ctx: @label:chooser Config dialog, accessibility page]
en: Paper color:
ka: ქაღალდის ფერი:

[ctx: @label:chooser Config dialog, presentation page]
en: Background color:
ka: ფონის ფერი:

[ctx: @label:listbox Config dialog, accessibility page]
en: Color mode:
ka: ფერის რეჟიმი:

[ctx: @label:listbox Config dialog, accessibility page]
en: Text-to-speech engine:
ka: ტექსტიდან-საუბრამდე ძრავა:

[ctx: @label:listbox Config dialog, editor page]
en: Editor:
ka: რედაქტორი:

[ctx: @label:listbox Config dialog, general page]
en: Use custom background color:
ka: ფონის ფერის მითითება:

[ctx: @label:listbox Config dialog, performance page, memory usage]
en: Memory usage:
ka: მეხსიერების გამოყენება:

[ctx: @label:listbox Config dialog, presentation page, cursor visibility]
en: Mouse cursor:
ka: თაგუნას კურსორი:

[ctx: @label:listbox Config dialog, presentation page, preferred screen]
en: Preferred screen:
ka: რჩეული ეკრანი:

[ctx: @label:listbox Config dialog, presentation page, tap navigation]
en: Touch navigation:
ka: შეხებით მართვა:

[ctx: @label:listbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Default transition:
ka: ნაგულისხმევი გარდასვლა:

[ctx: @label:slider Config dialog, accessibility page]
en: Contrast:
ka: კონტრასტი:

[ctx: @label:slider Config dialog, accessibility page]
en: Threshold:
ka: ზღვარი:

[ctx: @label:spinbox Advance automatically: Every n second]
en: every %v second | every %v seconds
ka[0]: ყოველ %v წამში
ka[1]: ყოველ %v წამში

[ctx: @label:spinbox Config dialog, general page]
en: Items in recent history:
ka: ელემენტები უახლეს ისტორიაში:

[ctx: @label:spinbox Config dialog, general page]
en: Overview columns:
ka: სვეტების მიმოხილვა:

[ctx: @label:spinbox Config dialog, general page]
en: Page Up/Down overlap:
ka: Page Up/Down გადაფარვა:

[ctx: @label:spinbox Config dialog, presentation page]
en: Advance automatically:
ka: გადაშლა ავტომატურად:

[ctx: @label:textbox Config dialog, annotations page]
en: Author:
ka: ავტორი:

[ctx: @label:textbox Config dialog, editor page]
en: Command:
ka: ბრძანება:

[ctx: @option:check Config dialog, accessibility page]
en: Change colors
ka: ფერების შეცვლა

[ctx: @option:check Config dialog, accessibility page]
en: Draw border around links
ka: ბმულებს გარშემო საზღვრის დახატვა

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Display document title in titlebar if available
ka: დოკუმენტის სათაურის სათაურის ზოლში ჩვენება, თუ ის ხელმისაწვდომა

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: For files without file information, open in continuous mode by default
ka: ფაილების, რომლებსაც ინფორმაცია არ აქვთ, ნაგულისხმევად გახსნა უწყვეტ რეჟიმში

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Link the thumbnails with the page
ka: მინიატურის მიბმა გვერდზე

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Notify about embedded files, forms, or signatures
ka: გაფრთხილებები ჩაშენებული ფაილების, ფორმებისა და ხელმოწერების შესახებ

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Obey DRM limitations
ka: საავტორო უფლებების დაცვა

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Open in continuous mode by default
ka: ნაგულისხმევად გახსნა უწყვეტ რეჟიმში

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Open new files in tabs
ka: ახალი ფაილების ჩანართებში გახსნა

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Reload document on file change
ka: დოკუმენტის თავიდან ჩატვირთვა მისი შეცვლისას

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Right to left reading direction
ka: მარჯვნიდან-მარცხნივ კითხვის მიმართულება

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Show backend selection dialog
ka: უკანაბოლოს არჩევის დიალოგის ჩვენება

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Show hints and info messages
ka: მინიშნებების და ინფორმაციის ჩვენება

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Show scrollbars
ka: ჩოჩიების ჩვენება

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Switch to existing tab if file is already open
ka: გადართვა არსებულ ჩანართზე, თუ ფაილი უკვე ღიაა

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Use file information to determine whether to open in continuous mode by default
ka: ფაილის ინფორმაციის გამოყენება დასადგენად, მოხდება თუ არა გახსნა უწყვეტ რეჟიმში

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Use smooth scrolling
ka: გლუვი გადახვევა

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: When using Browse Tool, wrap cursor at screen edges
ka: ძებნის ხელსაწყოს გამოყენებისას, ეკრანის გადატანა ეკრანის წიბოებთან

[ctx: @option:check Config dialog, performance page]
en: Enable graphics antialias
ka: გრაფიკის მომრგვალების ჩართვა

[ctx: @option:check Config dialog, performance page]
en: Enable text antialias
ka: ტექსტის მომრგვალების ჩართვა

[ctx: @option:check Config dialog, performance page]
en: Enable text hinting
ka: ტექსტის მომრგვალების ჩართვა

[ctx: @option:check Config dialog, performance page]
en: Enable transparency effects
ka: გამჭვირვალობის ეფექტების ჩართვა

[ctx: @option:check Config dialog, presentation page]
en: Loop after last page
ka: მარყუჟი ბოლო გვერდის შემდეგ

[ctx: @option:check Config dialog, presentation page]
en: Show progress indicator
ka: მიმდინარეობის ინდიკატორის ჩვენება

[ctx: @option:check Config dialog, presentation page]
en: Show summary page
ka: შემაჯამებელი გვერდის ჩვენება

[ctx: @option:radio]
en: Only PGP keys
ka: მხოლოდ PGP გასაღებები

[ctx: @title:column]
en: Created
ka: შექმნილია

[ctx: @title:column]
en: Description
ka: აღწერა

[ctx: @title:column]
en: Modified
ka: შეიცვალა

[ctx: @title:column]
en: Name
ka: სახელი

[ctx: @title:column]
en: Size
ka: ზომა

[ctx: @title:group Config dialog, general page]
en: Appearance:
ka: გარეგნობა:

[ctx: @title:group Config dialog, general page]
en: Program features:
ka: პროგრამის თვისებები:

[ctx: @title:group Config dialog, performance page]
en: Rendering options:
ka: რენდერის მორგება:

[ctx: @title:menu]
en: &Color Mode
ka: &ფერის რეჟიმი

[ctx: @title:window]
en: Embedded Files
ka: ჩაშენებული ფაილები

[ctx: @title:window]
en: Invalid file
ka: არასწორი ფაილი

[ctx: @title:window]
en: Print
ka: ამობეჭდვა

[ctx: @title:window]
en: Select color
ka: ფერის არჩევა

[ctx: @title:window file chooser]
en: Select custom stamp symbol
ka: შტამპის სიმბოლოს ფაილიდან არჩევა

en: A good compromise between memory usage and speed gain. Preload next page and boost searches. (For systems with 2GB of memory, typically.)
ka: კარგი კომპრომისი მეხსიერების გამოყენებასა და სიჩქარეს შორის. შემდეგი გვერდი წინასწარ ჩაიტვირთება და ძებნა ასწრაფდება. (2გბ ან მეტი მეხსიერების მქონე სისტემებისთვის.)

en: A problem occurred during the execution of the 'dvipng' command.
ka: პრობლემა ბრძანება 'dvipng'-ის შესრულებისას.

en: A problem occurred during the execution of the 'latex' command.
ka: პრობლემა ბრძანება 'latex'-ის შესრულებისას.

en: Abort Closing
ka: დახურვის შეწყვეტა

en: Abort Reloading
ka: თავიდან ჩატვირთვის გაუქმება

en: About Backend
ka: უკანაბოლოს შესახებ

en: Accessibility
ka: წვდომადობა

en: Accessibility Reading Aids
ka: კითხვის დამხმარე შესაძლებლობები

en: Add Bookmark
ka: სანიშნის დამატება

[ctx: Add an annotation to the page]
en: add annotation
ka: ანოტაციის დამატება

en: Add favorite annotation
ka: რჩეული ანოტაციის დამატება

en: Additional Information
ka: დამატებითი ინფორმაცია

en: Advance to the Next Page
ka: შემდეგ გვერდზე გაასვლა

en: After saving, the current document format requires the file to be reloaded. Your undo/redo history will be lost.<br />Do you want to continue?
ka: შენახვის შემდეგ, მიმდინარე დოკუმენტის ფორმატი მოითხოვს, რომ ფაილი თავიდან ჩატვირთოთ. თქვენი გაუქმება/გამეორების ისტორია დაიკარგება. <br />გნებავთ, გააგრძელოთ?

en: All
ka: ყველა

en: All Files (*)
ka: ყველა ფაილი (*)

en: All editing and interactive features for this document are disabled. Please save a copy and reopen to edit this document.
ka: ამ დოკუმენტისთვის ყველა ჩასწორებისა და ურთიერთობის ფუნქციები გამორთულია. ამ დოკუმენტის ჩასასწორებლად შეინახეთ მისი ასლი და თავიდან გახსენით.

en: All files (*)
ka: ყველა ფაილი (*)

en: All supported files (%1)
ka: ყველა მხარდაჭერილი ფაილი (%1)

en: All your signing certificates are invalid. In case signing worked before, please check their validity dates.
ka: ყველა თქვენი ხელმოწერის სერტიფიკატი არასწორია. თუ ხელმოწერა ადრე მუშაობდა, შეამოწმეთ მათი ვარგისობის ვადა.

en: Annotation
ka: ანოტაცია

en: Annotation Options
ka: ანოტაციის მორგება

en: Annotation Properties
ka: ანოტაციის თვისებები

en: Annotation Toolbar
ka: ანოტაციის ხელსაწყოების ზოლი

en: Annotation improvements
ka: ანოტაციის გაუმჯობესებები

[ctx: Annotation tool]
en: Draw a freehand line
ka: ხელით დახატული ხაზი

[ctx: Annotation tool]
en: Draw a polygon (click on the first point to close it)
ka: მრავალკუთხედის დახატვა (დასახურად დააწკაპუნეთ პირველ წერტილს)

[ctx: Annotation tool]
en: Draw a rectangle
ka: მართკუთხედის დახაზვა

[ctx: Annotation tool]
en: Draw a straight line
ka: სწორი ხაზის დახატვა

[ctx: Annotation tool]
en: Draw an ellipse (drag to select a zone)
ka: ოვალის დახატვა (გადაათრიეთ ზონის მოსანიშნად)

[ctx: Annotation tool]
en: Highlight text
ka: ტექსტის გამოკვეთა

[ctx: Annotation tool]
en: Inline Text Annotation (drag to select a zone)
ka: ტექსტის ანოტაცია ხაზშივე (გადაათრიეთ ზონის მოსანიშნად)

[ctx: Annotation tool]
en: Put a pop-up note
ka: ხტუნარა შენიშვნის ჩამატება

[ctx: Annotation tool]
en: Put a stamp symbol
ka: შტამპის დასმა

[ctx: Annotation tool]
en: Squiggle text
ka: ტექსტის ხაზგასმა კლაკნილით

[ctx: Annotation tool]
en: Strike out text
ka: ტექსტზე ხაზის გადასმა

[ctx: Annotation tool]
en: Typewriter Annotation (drag to select a zone)
ka: საბეჭდი მანქანის ანოტაცია (გადაათრიეთ ზონის მოსანიშნად)

[ctx: Annotation tool]
en: Underline text
ka: ტექსტის ხაზგასმა

en: Annotations
ka: ანოტაციები

en: Annotations artwork
ka: ანოტაციების დიზაინი

en: Appearance
ka: გარემოს იერსახე

en: Approved
ka: დამტკიცებულია

en: Area &Selection
ka: მონიშნული &მონაკვეთი

en: Arrow
ka: ისარი

en: Arrow with Comment
ka: ისარი კომენტარით

en: As Is
ka: როგორც არის

en: Author
ka: ავტორი

en: Author name
ka: ავტორის სახელი

en: Author name for the annotation:
ka: ავტორის სახელი ანოტაციისთვის:

en: Author: %1
ka: ავტორი: %1

en: Auto Fit
ka: ავტომატური ჩატევა

en: Back
ka: უკან

en: Backend Selection
ka: უკანბოლოს არჩევა

en: Background:
ka: ფონი:

en: Beginning of the document
ka: დოკუმენტის დასაწყისში

en: Black
ka: შავი

en: Blue
ka: ლურჯი

en: Bookmark
ka: სანიშნი

en: Bookmarks
ka: სანიშნები

en: Border &width:
ka: საზღვრის &სიგანე:

en: Butt
ka: სქელი

en: CID Type 0
ka: CID ტიპი 0

en: CID Type 0C
ka: CID ტიპი 0C

en: Can not find a plugin which is able to handle the document being passed.
ka: დამატება, რომელიც გადმოცემული დოკუმენტის დასამუშავებლადაა საჭირო, აღმოჩენილი არაა.

en: Cannot find dvipng executable.
ka: შეცდომა dvipng პროგრამის გაშვებისას.

en: Cannot find latex executable.
ka: შეცდომა find პროგრამის გაშვებისას..

[ctx: Caption for a rich media annotation]
en: Rich Media
ka: მდიდარი ტექსტი

[ctx: Caption for a screen annotation]
en: Screen
ka: ეკრანი

[ctx: Caption for a widget annotation]
en: Widget
ka: ვიჯეტი

en: Caret
ka: კარეტის დაბრუნება

en: Caret Properties
ka: კარეტის თვისებები

en: Caret symbol:
ka: კარეტის სიმბოლო:

en: Case Sensitive
ka: დიდი ასოს გმრძნობიარე

en: Case sensitive
ka: დიდი და პატარა ასოების განსხვავება

en: Category
ka: კატეგორია

en: Center
ka: ცენტრი

en: Certificate Data:
ka: სერტიფიკატის მონაცემები:

en: Certificate File (*.cer)
ka: სერტიფიკატის ფაილი (* .cer)

en: Certificate Viewer
ka: სერტიფიკატების ნახვა

en: Certificate has Expired.
ka: სერტიფიკატი ვადაგასულია.

en: Certificate has been Revoked.
ka: სერტიფიკატი გაუქმებულია.

en: Certificate has not yet been verified.
ka: სერტიფიკატი ჯერ არ შემოწმებულა.

en: Certificate is Trusted.
ka: სერტიფიკატი სანდოა.

en: Certificate issuer is unknown.
ka: სერთიფიკატის გამცემი უცნობია.

en: Certificate issuer isn't Trusted.
ka: სერთიფიკატის გამცემი სანდო არაა.

en: Certificate validation in progress
ka: მიმდინარეობს სერტიფიკატის გადამოწმება

en: Certificates
ka: სერტიფიკატები

[ctx: Change an annotation's size]
en: adjust annotation
ka: ანოტაციის სწორება

en: Choose...
ka: აირჩიეთ...

en: Circle
ka: წრე

en: Click to begin
ka: დასაწყებად დააწკაპუნეთ

en: Click to open a file
    Click and hold to open a recent file
ka: დააწკაპუნეთ ფაილის გასახსნელად
    დააწკაპუნეთ და გეჭიროთ უახლესი ფაილის გასახსნელად

en: Click to see the magnified view.
ka: დააწკაპუნეთ გადიდებული ხედის სანახავად.

en: Close
ka: დახურვა

en: Close &Find Bar
ka: ძებნის &ზოლის დახურვა

en: Close Document
ka: დოკუმენტის დახურვა

en: Close Tabs
ka: ჩანართების დახურვა

en: Close this note
ka: ამ შენიშვნის დახურვა

en: Closed Arrow
ka: დახურული ისარი

en: Collapse All
ka: ყველას აკეცვა

en: Collapse Whole Section
ka: მთელი სექციის აკეცვა

en: Collapse all elements
ka: ყველა ელემენტის ჩაკეცვა

en: Color:
ka: ფერი:

en: Comment
ka: კომენტარი

en: Common Name(CN)
ka: საერთო სახელი(CN)

en: Confidential
ka: კონფიდენციალური

en: Configure Annotations…
ka: ანოტაციების მორგება…

en: Configure Backends
ka: უკანაბოლოების მორგება

en: Configure Backends…
ka: უკანაბოლოების მორგება…

en: Configure Okular…
ka: Okular-ის მორგება…

en: Configure Viewer
ka: დამთვალიერებლის მორგება

en: Configure Viewer Backends
ka: დამთვალიერებლის უკანაბოლოების მორგება

en: Configure Viewer Backends…
ka: დამთვალიერებლის უკანაბოლოების მორგება…

en: Configure Viewer…
ka: დამთვალიერებლის მორგება…

en: Configure Web Shortcuts…
ka: ვებ-მალსახმობების მორგება…

en: Confirm Close
ka: დახურვის დასტური

en: Contents
ka: შიგთავსი

en: Continue
ka: გაგრძელება

en: Continue Closing
ka: დახურვის გაგრძელება

en: Continue Reloading
ka: თავიდან ჩატვირთვის გაგრძელება

en: Continue losing changes
ka: გაგრძელება ცვლილებების დაკარგვით

en: Continuing search from beginning
ka: ძებნის თავიდან გაგრძელება

en: Continuing search from bottom
ka: ძებნის ბოლოდან გაგრძელება

en: Copy Link Address
ka: ბმულის მისამართის კოპირება

en: Copy Table Contents to Clipboard
ka: ცხრილის შემცველობის კოპირება ბუფერში

en: Copy Text
ka: ტექსტის კოპირება

en: Copy Text (Without line breaks)
ka: ტექსტის კოპირება (ხაზის გადატანების გარეშე)

en: Copy Text to Clipboard
ka: ტექსტის კოპირება გაცვლის ბუფერში

en: Copy forbidden by DRM
ka: კოპირება აკრძალულია DRM-ის მიერ

en: Copy to Clipboard
ka: გაცვლის ბუფერში კოპირება

en: Copyright
ka: საავტორო უფლებები

en: Could not export the certificate
ka: სერტიფიკატის გატანის შეცდომა

en: Could not find a suitable binary for printing. Make sure CUPS lpr binary is available
ka: დაბეჭდვისთვის საჭირო გამშვები ფაილი აღმოჩენილი არაა. დარწმუნდით, რომ CUPS-ის lpr გამშვები ფაილი ხელმისაწვდომია

en: Could not load print preview part
ka: ბეჭდვის მინიატურის ნაწილის ჩატვირთვის შეცდომა

en: Could not open "%1" for writing. File was not saved.
ka: "%1"-ის ჩასაწერად გახსნის შეცდომა. ფაილი არ აშენახულა.

en: Could not open %1. %2
ka: %1-ის გახსნის შეცდომა. %2

en: Could not open %1. Reason: %2
ka: %1-ის გახსნის შეცდომა. მიზეზი: %2

en: Could not open '%1' (%2)
ka: '%1'-ის გახსნის შეცდომა (%2)

en: Could not open '%1'. File does not exist
ka: '%1' ვერ გავხსენი. ფალი არ არსებობს

en: Could not open a temporary file
ka: დროებითი ფაილის გახსნის შეცდომა

en: Could not open the temporary file for saving.
ka: დროებითი ფაილის შესანახად გახსნა შეუძლებელია.

en: Could not print the document. Detailed error is "%1". Please report to bugs.kde.org
ka: დოკუმენტი ვერ დავბეჭდე. დეტალური შეცდომაა "%1". მოგვწერეთ შეცდომის შესახებ საიტზე bugs.kde.org

en: Could not print the document. Unknown error. Please report to bugs.kde.org
ka: დოკუმენტი ვერ დავბეჭდე. უცნობი შეცდომა. მოგვწერეთ შეცდომის შესახებ საიტზე bugs.kde.org

en: Could not save file %1.
ka: ფაილის შენახვა შეუძლებელია: "%1".

en: Could not sign. Wrong passphrase
ka: ხელმოწერა შეუძლებელია. საკვანძო ფრაზა არასწორია

en: Could not view revision.
ka: რევიზიის ნახვა შეუძლებელია.

en: Create annotation tool
ka: ანოტაციის ხელსაწყოს შექმნა

en: Create drawing tool
ka: ხატვის ხელსაწყოს შექმნა

en: Created
ka: შექმნილია

en: Created Okular from KPDF codebase
ka: შექმნა Okular KPDF-ის კოდისგან

en: Created:
ka: შექმნილია:

en: Creator
ka: შემქმნელი

en: Custom annotation name:
ka: მომხმარებლის ანოტაციის სახელი:

en: Decrypt Keys
ka: გაშიფვრის გასაღებები

en: Default Drawing Tool #%1
ka: ნაგულისხმევი სახატავი პროგრამა #%1

en: Deny Request
ka: მოთხოვნის უარყოფა

en: Departmental
ka: სამსახურეობრივი გამოყენებისთვის

en: Description
ka: აღწერა

en: Description:
ka: აღწერა:

en: Details
ka: დეტალები

en: Developer
ka: პროგრამისტი

en: Diamond
ka: პრიზმა

en: Digest Mismatch occurred.
ka: დაიჯესტი არ ემთხვევა.

en: Digital Signature
ka: ციფრული ხელმოწერა

[ctx: Digital signature]
en: Signature placeholder %1
ka: ხელმოწერის ადგილმჭერი %1

[ctx: Digital signature]
en: Signature placeholder (Click to Sign)
ka: ხელმოწერის ადგილმჭერი (წკაპი ხელმოსაწერად)

[ctx: Digital signature]
en: This document has signature placeholder fields.
ka: ამ დოკუმენტს ხელმოწერის ადგილმჭერის ველები გააჩნია.

[ctx: Digital signature type]
en: PGP Signature
ka: PGP ხელმოწერა

[ctx: Digital signature type]
en: Signature placeholder
ka: ხელმოწერის ადგილმჭერი

[ctx: Digital signature type]
en: Unknown
ka: უცნობი

en: Digitally &Sign…
ka: ციფრული &ხელმოწერა…

en: Do not show this message again
ka: მეტჯერ აღარ აჩვენო ეს გაფრთხილება

en: Do you want to save your changes to "%1" or discard them?
ka: გნებავთ, შეინახოთ ცვლილებები "%1"-ში თუ მოაცილოთ ისინი?

en: Document Modifications:
ka: დოკუმენტის ცვლილებები:

en: Document Password
ka: დოკუმენტის პაროლი

[ctx: Document Revision <current> of <total>]
en: Document Revision %1 of %2
ka: დოკუმენტის გადასინჯვა %1 %2-დან

en: Document Version
ka: დოკუმენტის ვერსია

en: Document can't be saved
ka: დოკუმენტის შენახვა შეუძლებელია

en: Document shared successfully
ka: დოკუმენტი წარმატებით გაზიარდა

en: Documents to open. Specify '-' to read from stdin.
ka: გასახსნელი დოკუმენტი. სტანდარტული შეყვანიდან წასაკითხად მიუთითეთ '-'.

en: Draft
ka: მონახაზი

en: Draw a rectangle around the page area you wish to keep visible
ka: დახატეთ მართკუთხედი იმ გვერდის გარშემო, რომელიც გნებავთ, ხილული დარჩეს

en: Draw a rectangle around the table, then click near edges to divide up; press Esc to clear.
ka: დახატეთ მართკუთხედი ცხრილის გარშემო, შემდეგ დააწკაპუნეთ წიბოებთან, რომ გაყოთ. დააწექით Esc-ს გასასუფთავებლად.

en: Draw a rectangle around the text/graphics to copy.
ka: დახატეთ მართკუთხედი ტექსტის/გრაფიკის გარშემო, მის დასაკოპირებლად.

en: Draw a rectangle to insert the signature field
ka: დახატეთ მართკუთხედი ხელმოწერის ველის ჩასასმელად

en: Drawing Tool: %1
ka: ხატვის ხელსაწყო: %1

en: Duplicated Name
ka: დუბლირებული სახელი

en: E&xport As
ka: &გატანა, როგორც

en: EC
ka: ეჩ

en: EMail
ka: ელ-ფოსტა

[ctx: Edit a combo form's selection]
en: edit combo form selection
ka: კომბო ფორმის მონიშნულების ჩასწორება

[ctx: Edit a list form's choices]
en: edit list form choices
ka: სიის ფორმის არჩევანების ჩასწორება

[ctx: Edit an annotation's text contents]
en: edit annotation contents
ka: ანოტაციის შემცველობის ჩასწორება

[ctx: Edit an form's text contents]
en: edit form contents
ka: ფორმის შემცველობის ჩასწორება

en: Edit annotation tool
ka: ანოტაციის ხელსაწყოს ჩასწორება

en: Edit drawing tool
ka: ხატვის ხელსაწყოს ჩასწორება

[ctx: Edit the state of a group of form buttons]
en: edit form button states
ka: ფორმის ღილაკის მდგომარეობების ჩასწორება

en: Editor
ka: რედაქტორი

en: Editor Options
ka: რედაქტორის მორგება

en: Ellipse
ka: ოვალი

en: Ellipse with Comment
ka: ოვალი კომენტარით

en: Embedded (subset)
ka: ჩაშენებული ქვესიმრავლე

en: Embedded: %1
ka: ჩაშენებული: %1

[ctx: Enable case sensitive search in the side navigation panels]
en: Case Sensitive
ka: დიდი ასოს გმრძნობიარე

[ctx: Enable regular expression search in the side navigation panels]
en: Regular Expression
ka: რეგულარული ექსპრესია

en: Enabled
ka: ჩართულია

en: Encrypt Keys
ka: დაშიფვრის გასაღებები

en: Encrypt Only
ka: მხოლოდ დაშიფვრა

en: End Presentation
ka: პრეზენტაციის დასასრული

en: End of the document
ka: დოკუმენტის დასასრული

en: Enrico Ros
ka: ენრიკო როსი

en: Enter Presentation Mode
ka: პრეზენტაციის რეჟიმში გადასვლა

en: Enter at least 3 letters to filter pages
ka: გვერდების გასაფილტრად შეიყვანეთ სულ ცოტა 3 სიმბოლო

en: Enter certificate password
ka: შეიყვანეთ სერტიფიკატის პაროლი

en: Enter document password
ka: შეიყვანეთ დოკუმენტის პაროლი

en: Enter password (if any) to unlock certificate: %1
ka: შეიყვანეთ პაროლი (თუ არსებობს) სერტიფიკატის განსაბლოკად: %1

en: Enter the new name of the bookmark:
ka: შეიყვანეთ სანიშნეს ახალი სახელი:

en: Erase Drawing
ka: ნახატის წაშლა

en: Eraser
ka: საშლელი

en: Error: Can't open more than one document with the --find switch
ka: შეცდომა: პარამეტრით --find ერთ დოკუმენტზე მეტს ვერ გავხსნი

en: Error: Can't open more than one document with the --page switch
ka: შეცდომა: პარამეტრით --page ერთ დოკუმენტზე მეტს ვერ გავხსნი

en: Error: Can't open more than one document with the --presentation switch
ka: შეცდომა: პარამეტრით --presentation ერთ დოკუმენტზე მეტს ვერ გავხსნი

en: Error: Can't open more than one document with the --print switch
ka: შეცდომა: პარამეტრით --print ერთ დოკუმენტზე მეტს ვერ გავხსნი

en: Error: Can't open more than one document with the --unique switch
ka: შეცდომა: პარამეტრით --unique ერთ დოკუმენტზე მეტს ვერ გავხსნი

en: Execute '%1'…
ka: '%1'-ის შესრულება…

en: Exit Presentation Mode
ka: პრეზენტაციის რეჟიმიდან გასვლა

en: Expand All
ka: ყველას ჩამოშლა

en: Expand Whole Section
ka: მთელი სექციის ჩამოშლა

en: Expand all elements
ka: ყველა ელემენტის ამოკეცვა

en: Experimental
ka: ექსპერიმენტალური

en: Expired
ka: ვადაგასული

en: Expires On
ka: ვადა იწურება

en: Export…
ka: გატანა…

en: Fabio D'Urso
ka: ფაბიო დ'ურსო

en: Field: %1 on page %2
ka: ველი: %1 გვერდზე %2

en: File
ka: ფაილი

en: File Attachment
ka: დანართი ფაილი

en: File Attachment Properties
ka: მიბმული ფაილის თვისებები

en: File Changed
ka: ფაილი შეცვლილია

en: File Path
ka: ფაილის ბილიკი

en: File Size
ka: ფაილის ზომა

en: File attachment symbol:
ka: მიმაგრებული ფაილის სიმბოლო:

en: File could not be saved in '%1'. %2
ka: ფაილი '%1'-ში ვერ შევინახე: %2

en: File could not be saved in '%1'. Error: '%2'. Try to save it to another location.
ka: ფაილის შენახვა '%1'-ში შეუძლებელია. შეცდომა: '%2'. სცადეთ, სხვა ადგილას შეინახოთ.

en: File could not be saved in '%1'. Try to save it to another location.
ka: ფაილის შენახვა '%1'-ში შეუძლებელია. სცადეთ, სხვა ადგილას შეინახოთ.

en: File not saved.
ka: ფაილი არ შენახულა.

en: Filled form contents
ka: შევსებული ფორმის შემცველობა

en: Filter Options
ka: ფილტრის მორგება

en: Final
ka: საბოლოო

en: Find Next
ka: მომდევნოს მოძებნა

en: Find a string on the text
ka: სტრიქონის ძებნა ტექსტში

[ctx: Find and go to the next search match]
en: Next
ka: შემდეგი

[ctx: Find and go to the previous search match]
en: Previous
ka: წინა

en: Find as you type
ka: ტექსტის პოვნა აკრეფისას

[ctx: Find text]
en: F&ind:
ka: &ძებნა:

en: Find…
ka: ძებნა…

en: Fingerprints
ka: ანაბეჭდები

en: First Page
ka: პირველი გვერდი

en: Fit &Page
ka: &გვერდში ჩატევა

en: Fit &Width
ka: სიგანეში &ჩატევა

en: Fit Page
ka: გვერდის ჩატევა

en: Fit Wi&ndow to Page
ka: &ფანჯრის ჩატევა გვერდში

en: Fit Width
ka: სიგანის ჩატევა

en: Fit to full page
ka: სრულ გვერდში ჩატევა

en: Fit to printable area
ka: დაბეჭდვად ფართობში ჩატევა

en: Follow This Link
ka: ამ ბმულის მიყოლა

en: Font:
ka: ფონტი:

en: For Comment
ka: კომენტარისთვის

[ctx: For Presentation]
en: Pause
ka: შეჩერება

[ctx: For Presentation]
en: Play
ka: დაკვრა

en: For Public Release
ka: საჯარო გამოყენებისთვის

en: Forget all images
ka: ყველა გამოსახულების დავიწყება

en: Forget image
ka: გამოსახულების დავიწყება

en: Former maintainer
ka: ყოფილი პროგრამისტი

en: Forward
ka: წინ

en: Freehand Line
ka: ხელით დახატული ხაზი

en: Freehand Line Properties
ka: ხელით დახატული ხაზის თვისებები

en: Freehand Line with Comment
ka: ხელით დახატული ხაზი კომენტარით

en: From current page
ka: მიმდინარე გვერდიდან

en: Fully embedded
ka: სრულად ჩაშენებული

en: General
ka: ძირითადი

en: General Options
ka: ზოგადი პარამეტრები

[ctx: Generic text edit command]
en: edit text
ka: ტექსტის ჩასწორება

en: Geometrical shape
ka: გეომეტრიული ფიგურა

en: Geometry Properties
ka: გეომეტრიის თვისებები

[ctx: Give the user a hint, that it enabled the option --editor-cmd together with the current value of the option.]
en: The editor was set by the command line to 
     %1 
    If you want to use the setting, start okular without the option --editor-cmd
ka: რედაქტორი დაყენებულია ბრძანების სტრიქონით, მნიშვნელობაზე 
     %1 
    თუ გნებავთ, ეს პარამეტრი გამოიყენოთ, Okular --editor-cmd პარამეტრის გარეშე გაუშვით

en: Go To Page…
ka: გადასვლა გვერდზე…

en: Go back to the Previous Page
ka: წინა გვერდზე დაბრუნება

en: Go to '%1'
ka: %1-ზე გადასვლა

en: Go to Page
ka: გვერდზე გადასვლა

en: Go to This Bookmark
ka: არჩეულ სანიშნზე გადასვლა

en: Go to page %1
ka: %1-ე გვერდზე გადასვლა

en: Go to the next bookmark
ka: შემდეგ სანიშნზე გადასვლა

en: Go to the place you were after
ka: გადასვლა ადგილზე, სადაც შემდეგ იყავით

en: Go to the place you were before
ka: გადასვლა ადგილზე, სადაც მანამდე იყავით

en: Go to the previous bookmark
ka: წინა სანიშნზე გადასვლა

en: Green
ka: მწვანე

en: Green Highlighter
ka: მვანე გამმოკვეთა

en: Group by Author
ka: ავტორით დაჯგუფება

en: Group by Page
ka: გვერდით დაჯგუფება

en: Help
ka: დახმარება

en: Hide welcome screen
ka: საწყისი ეკრანის დამალვა

en: Highlight
ka: მოუნიშნავის გაბუნდოვნება

en: Highlight with Comment
ka: გამოკვეთა კომენტარით

en: Highlighter
ka: გამომკვეთი

en: Icon:
ka: ხატულა:

en: Image (%1 × %2 pixels)
ka: გამოსახულება (%1 x %2 პიქსელი)

en: Image [%1 × %2] copied to clipboard.
ka: გამოსახულება [%1 x %2] ბუფერში დაკოპირდა.

en: Image [%1 × %2] saved to %3 file.
ka: გამოსახულება [%1 x %2] შენახულია ფაილში %3.

en: Images (*.png *.jpeg)
ka: გამოსახულებები (*.png *.jpeg)

en: Importing PS file as PDF (this may take a while)…
ka: PS ფაილის შემოტანა PDF ფაილი სახით (ამას დიდი დრო შეიძლება დასჭირდეს)…

en: Incorrect password. Try again:
ka: არასწორი პაროლი. თავიდან სცადეთ:

en: Information
ka: ინფორმაცია

en: Inline Note
ka: სანიშნი ხაზშივე

en: Inline Note Properties
ka: ხაზში ჩამატებული სანიშნის თვისებები

en: Insert
ka: ჩამატება

en: Insert Text
ka: ტექსტის ჩასმა

en: Issued By
ka: გამომცემელი

en: Issued On
ka: გამოცემის თარიღი

en: Issued To
ka: ვისთვისაა გამოცემული

en: Issuer
ka: გამომცემელი

en: JavaScript Script
ka: JavaScript-ის სკრიპტი

en: Jiri Baum - NICTA
ka: ჯიმი ბაუმი - NICTA

en: Jump to next match
ka: შემდეგ დამთხვევაზე გადასვლა

en: Jump to previous match
ka: წინა დამთხვევაზე გადასვლა

en: KDE Certificate Manager (kleopatra) not found
ka: KDE-ის სერტიფიკატების მმართველი (kleopatra) აღმოჩენილი არაა

en: KPDF developer
ka: KPDF პროგრამისტი

en: Keeps everything in memory. Preload next pages. Boost searches. (For systems with more than 4GB of memory.)
ka: ყველაფრის მეხსიერებაში შენარჩუნება. შემდეგ გვერდების წინაწარი ჩატვირთვა. სწრაფი ძებნა (4გბ ან მეტი მეხსიერების მქონე სისტემებისთვის.)

en: Keeps used memory as low as possible. Do not reuse anything. (For systems with low memory.)
ka: მინიმალური რაოდენობის მეხსიერების გამოყენება. თავიდან არაფერი იქნება გამოყენებული. (მცირე რაოდენობის მეხსიერების მქონე სისტემებისთვის.)

en: Key
ka: გასაღები

en: Key Agreement
ka: გასაღების შეთანხმება

en: Key Usage
ka: გასაღების გამოყენება

en: Keywords
ka: საკვანძო სიტყვები

en: LaTeX rendering failed
ka: LaTeX -ის რენდერის შეცდომა

en: Last Page
ka: ბოლო გვერდი

en: Layers
ka: ფენები

[ctx: Layouted like: '5 [pages] of 10']
en: of
ka: დან

en: Leader line extensions length:
ka: ლიდერის ხაზის სიგრძის გაფართოება:

en: Leader line length:
ka: ლიდერი ხაზის სიგრძე:

en: Left
ka: მარცხენა

en: Line end:
ka: ხაზის ბოლო:

en: Line start:
ka: ხაზის დასაწყისი:

en: Loads and keeps everything in memory. Preload all pages. (Will use at maximum 50% of your total memory or your free memory, whatever is bigger.)
ka: ყველაფრის მეხსიერებაში ჩატვირთვა და იქ შენარჩუნება. ყველა გვერდის წინასწარი ჩატვირთვა (გამოყენებს მაქსიმუმ 50% თქვენი კომპიუტერის სრული მეხსიერების ან თავისუფალი მეხსიერების, რომელიც უფრო მეტია.)

en: Location:
ka: მდებარეობა:

en: Location: %1
ka: მდებარეობა: %1

en: Lock Sidebar
ka: გვერდითი პანელის დაბლოკვა

en: Lots of framework work, FictionBook backend and former ODT backend
ka: უკანაბოლოს ბიბლიოთეკის სტანდარტიზაცია, უკანაბოლო FicrionBook და ყოფილი ODT უკანაბოლო

en: MIME Type
ka: MIME ტიპი

en: Main Toolbar
ka: ხელსაწყოთა მთავარი ზოლი

en: Match All Words
ka: ყველა სიტყვის დამთხვევა

en: Match Any Word
ka: ნებისმიერი სიტყვის დამთხვევა

en: Match Phrase
ka: ფრაზის დამთხვევა

[ctx: Menu title]
en: Annotation | %1 Annotations
ka[0]: ანოტაცია
ka[1]: %1 ანოტაცია

en: Modified
ka: შეიცვალა

en: Modified:
ka: შეცვლილია:

[ctx: Modify an annotation's internal properties (Color, line-width, etc.)]
en: modify annotation properties
ka: ანოტაციის თვისებების შეცვლა

en: Modify search behavior
ka: ძებნის ქცევის შეცვლა

en: Move &Down
ka: ჩამოწევა

en: Move &Up
ka: აწევა

en: Moves to the beginning of the document
ka: გადავა დოკუმენტის დასაწყისში

en: Moves to the end of the document
ka: გადავა დოკუმენტის ბოლოში

en: Moves to the next page of the document
ka: დოკუმენტის შემდეგ გვერდზე გადასვლა

en: Moves to the previous page of the document
ka: დოკუმენტის წინა გვერდზე გადასვლა

en: Movie
ka: ფილმი

en: Movie Properties
ka: ფილმის თვისებები

en: Name
ka: სახელი

en: Name:
ka: სახელი:

en: New Text Note
ka: ახალი ტექსტური შენიშვნა

en: New paragraph
ka: ახალი პარაგრაფი

en: Next Bookmark
ka: შემდეგი სანიშნი

en: Next Page
ka: შემდეგი გვერდი

en: Next Tab
ka: შემდეგი ჩანართი

[ctx: Next page]
en: Next
ka: შემდეგი

en: No
ka: არა

en: No Bookmarks
ka: სანიშნების გარეშე

en: No Usage Specified
ka: გამოყენება მითითებული არაა

en: No application found for opening file of mimetype %1.
ka: MIME ტიპის, %1 მქონე ფაილის გასახსნელად აპლიკაცია აღმოჩენილი არაა.

en: No certificates found
ka: სერტიფიკატები აღმოჩენილი არაა

en: No description available.
ka: აღწერის გარეშე.

en: No valid certificates
ka: სწორი სერტიფიკატების გარეშე

en: Non-Repudiation
ka: არ გაანულო

en: None
ka: არც ერთი

en: Not Approved
ka: დაუმტკიცებელია

en: Not Available
ka: ხელმიუწვდომელია

en: Not For Public Release
ka: არაა განკუთვნილი საჯარო გამოყენებისთვის

en: Not raise window
ka: არ ასწიო ფანჯარა

en: Note
ka: შენიშვნა

[ctx: OT means OpenType]
en: CID Type 0C (OT)
ka: CID ტიპი 0C (OT)

[ctx: OT means OpenType]
en: Type 1C (OT)
ka: ტიპი 1C (OT)

en: Okular cannot copy %1 to the specified location.
    
    The document does not exist anymore.
ka: Okular-მა %1 მითითებულ მდებარეობაზე ვერ დააკოპირა.
    
    დოკუმენტი აღარ არსებობს.

en: Okular, a universal document viewer
ka: Okular- უნივერსალური დოკუმენტების გამხსნელი

en: Only QES certificates
ka: მხოლოდ QES სერთიფიკატები

en: Open Arrow
ka: ღია ისარი

en: Open Certificate Manager
ka: სერტიფიკატების მმართველის გახსნა

en: Open Con&taining Folder
ka: შ&ემცველი საქაღალდის ჩვენება

en: Open Document
ka: დოკუმენტის გახსნა

en: Open external file
ka: გარე ფაილის გახსნა

[ctx: Opens the selected document]
en: Open Document
ka: დოკუმენტის გახსნა

en: Options
ka: პარამეტრები

en: Options for Presentation Mode
ka: პარამეტრები პრეზენტაციის რეჟიმისთვის

en: Organization(O)
ka: ორგანიზაცია(O)

en: Original Orientation
ka: ორიგინალური ორიენტაცია

en: P&resentation
ka: &პრეზენტაცია

en: Page
ka: გვერდი

en: Page %1
ka: გვერდი %1

en: Page Number
ka: გვერდის ნომერი

[ctx: Page label (number)]
en: Page %1 (%2)
ka: გვერდი %1 (%2)

en: Page of the document to be shown
ka: დოკუმენტის გვერდი საჩვენებლად

en: Pages
ka: გვერდები

en: Pages: %1
ka: გვერდები: %1

en: Paragraph
ka: პარაგრაფი

en: Pause movie
ka: ფილმის შეჩერება

en: Pause/Resume Speaking
ka: თქმის შეჩერება/გაგრძელება

en: Performance
ka: წარმადობა

en: Performance Tuning
ka: წარმადობის მორგება

en: Plain &Text…
ka: უბრალო &ტექსტი…

en: Play movie
ka: ფილმის დაკვრა

en: Play movie…
ka: ფილმის დაკვრა…

en: Play sound…
ka: ხმის დაკვრა…

en: Play this Sound
ka: ამ ხმის დაკვრა

en: Play/Pause Presentation
ka: პრეზენტაციის დაკვრა/შეჩერება

en: Please enter the password to read the document:
ka: შეიყვანეთ პაროლი დოკუმენტის წასაკითხად:

en: Polygon
ka: მრავალკუთხედი

en: Polygon Properties
ka: მრავალკუთხედის თვისებები

en: Polygon with Comment
ka: მრავალკუთხედი კომენტარით

en: Pop-up Note
ka: მხტუნარა სანიშნი

en: Pop-up Note Properties
ka: მხტუნარა შეტყობინების თვისებები

en: PostScript files (%1)
ka: PostScript ფაილები (%1)

en: Presentation
ka: პრეზენტაცია

en: Previous Bookmark
ka: წინა სანიშნი

en: Previous Page
ka: წინა გვერდი

en: Previous Tab
ka: წინა ჩანართი

[ctx: Previous page]
en: Previous
ka: წინა

en: Print Options
ka: ბეჭდვის მორგება

en: Print Preview
ka: დასაბეჭდის გადახედვა

en: Print conversion failed
ka: ბეჭდვის გადაყვანის შეცდომა

en: Printer was in invalid state
ka: პრინტერი არასწორ მდგომარეობაშია

en: Printing process could not start
ka: ბეჭდვის პროცესის გაშვების შეცდომა

en: Printing process crashed
ka: ბეჭდვის პროცესი ავარიულად დასრულდა

en: Printing this document is not allowed.
ka: ამ დოკუმენტის დაბეჭდვა დაშვებული არაა.

en: Printing to file failed
ka: ფაილში დაბეჭდვის შეცდომა

en: Producer
ka: პროდუსერი

en: Properties
ka: პარამეტრები

en: Property
ka: პარამეტრი

en: Public Key
ka: საჯარო გასაღები

[ctx: Qualified electronic signature, see wikipedia]
en: Qualified
ka: წინასწარ შეთანხმებული

en: Quick Annotation Bar
ka: სწრაფი ანოტაციების ანელი

en: Quick Annotation Toolbar
ka: ანოტაციის სწრაფი ხელსაწყოების ზოლი

en: Quit
ka: &გასვლა

en: Reading font information…
ka: ფონტის ინფორმაციის წაკითხვა…

[ctx: Reason for inhibiting the screensaver activation, when the presentation mode is active]
en: Giving a presentation
ka: პრეზენტაციის წარდგენა

en: Reason:
ka: მიზეზი:

en: Reason: %1
ka: მიზეზი: %1

en: Recent backgrounds:
ka: ბოლო ფონი:

en: Rectangle
ka: მართკუთხედი

en: Rectangle with Comment
ka: მართკუთხედი კომენტარით

en: Red
ka: წითელი

en: Reloa&d
ka: &თავიდან ჩატვირთვა

en: Reload the current document from disk.
ka: მონიშნული დოკუმენტის დისკიდან თავიდან ჩატვირთვა.

en: Reloading the document…
ka: დოკუმენტის თავიდან ჩატვირთვა…

en: Remove Bookmark
ka: სანიშნეების ამოღება

en: Remove all Bookmarks for this Document
ka: ამ დოკუმენტისთვის ყველა სანიშნის წაშლა

[ctx: Remove an annotation from the page]
en: remove annotation
ka: ანოტაციის წაშლა

en: Remove this Bookmark
ka: სანიშნის წაშლა

en: Rename Bookmark
ka: სანიშნის გადარქმევა

en: Rename the current bookmark
ka: მიმდინარე სანიშნეს სახელის გადარქმევა

en: Rename this Bookmark
ka: სანიშნის გადარქმევა

[ctx: Replacing missing font with another one]
en: %1 (substituting with %2)
ka: %1 (ჩანაცვლება %2-ით)

en: Request to Change Viewing Mode
ka: თვალიერების რეჟიმის შეცვლის მოთხოვნა

en: Resume movie
ka: ფილმის გაგრძელება

en: Rev. %1: Signed By %2
ka: რევ. %1: ხელმომწერი %2

en: Revision Preview
ka: რევზიის გადახედვა

en: Right
ka: მარჯვენა

en: Right Closed Arrow
ka: მარჯვენა დახურული ისარი

en: Right Open Arrow
ka: მარჯვენა ღია ისარი

en: Rotate &Left
ka: &მარცხნივ შებრუნება

en: Rotate &Right
ka: მარჯვნივ &შებრუნება

[ctx: Rotate left]
en: Left
ka: მარცხენა

[ctx: Rotate right]
en: Right
ka: მარჯვენა

en: S&hare
ka: &გაზიარება

en: SHA-1 Fingerprint
ka: SHA-1 ანაბეჭდი

en: SHA-256 Fingerprint
ka: SHA-256 ანაბეჭდი

en: Save - Warning
ka: შენახვა - გაფრტხილება

en: Save As
ka: შენახვა, როგორც

en: Save Signed File As
ka: ხელმოწერილი ფაილის შენახვა, როგორც

en: Save a Copy Elsewhere
ka: ასლის სადმე სხვაგან შენახვა

en: Save as Okular document archive…
ka: შენახვა, როგორც Okular-ის დოკუმენტების არქივის…

en: Save file
ka: ფაილის შენახვა

en: Save to File…
ka: ფაილში შენახვა…

en: Scale mode:
ka: გადიდების რეჟიმი:

en: Scroll Down
ka: ქვემოთ ჩამოწევა

en: Scroll Page Down
ka: გვერდის ქვემოთ ჩამოწერვა

en: Scroll Page Up
ka: გვერდის მაღლა აწევა

en: Scroll Up
ka: მაღლა აქაჩვა

en: Search Options
ka: ძებნის მორგება

en: Search for '%1' in this document
ka: '%1'-ის მოძებნა ამ დოკუმენტში

en: Search for '%1' with
ka: '%1'-ის მოძებნა მოხდება

en: Search…
ka: ძებნა…

en: Select All Text on Current Page
ka: მიმდინარე გვერდის ტექსტის სრულად მონშვნა

en: Select background image
ka: აირჩიე ფონის გამოსახულება

en: Select certificate to sign with:
ka: აირჩიეთ ხელმოსაწერი სერტიფიკატი:

en: Select text
ka: ტექსტის მონიშვნა

en: Select zooming area. Right-click to zoom out.
ka: აირჩიეთ გასადიდებელი ადგილი. მარჯვენა წკაპი დასაპატარავებლად.

en: Serial Number
ka: სერიული ნომერი

en: Sets the external editor command
ka: აყენებს გარე რედაქტორის ბრძანებას

en: Shape fill:
ka: ფორმის შევსება:

en: Share
ka: გაზიარება

en: Show &Page Bar
ka: &გვერდის პანელის ჩვენება

en: Show &Signatures Panel
ka: &ხელმოწერების პაჯნელის ჩვენება

en: Show Forms
ka: ფორმების ჩვენება

en: Show S&idebar
ka: &გვერდითი პანელის ჩვენება

en: Show annotations for current page only
ka: ანოტაციების, მხოლოდ, მიმდინარე გვერდისთვის ჩვენება

en: Show bookmarked pages only
ka: მხოლოდ, სანიშნეებში ჩამატებული გვერდების ჩვენება

en: Show for all documents
ka: ყველა დოკუმენტისთვის ჩვენება

en: Sidebar
ka: გვერდითი ზოლი

en: Sign CRL
ka: გაუქმებული სერტიფიკატების სიის ხელმოწერა

en: Sign Certificate
ka: სერტიფიკატის ხელმწერა

en: Signature Properties
ka: ხელმოწერის თვისებები

en: Signature Type: %1
ka: ხელმოწერის ტიპი: %1

en: Signature Validity:
ka: ხელმოწერის სისწორე:

en: Signatures
ka: ხელმოწერები

en: Signed By:
ka: ხელმომწერი:

en: Signed by: %1
    
    Date: %2
ka: ხელმომწერი: %1
    
    თარიღი: %2

en: Signing Time:
ka: ხელმოწერის დრო:

en: Signing Time: %1
ka: ხელმოწერის დრო: %1

en: Signing cancelled by user
ka: ხელმოწერა გაუქმდა მომხმარებლის მიერ

en: Signing in progress. You can adjust the position and size of the signature
ka: მიმდინარეობს ხელმოწერა. შეგიძლიათ, ხელმოწერის მდებარეობა და ზომა გაასწოროთ

en: Size
ka: ზომა

en: Slash
ka: დახრილი ხაზი

en: Sold
ka: გაყიდულია

en: Sound
ka: ხმა

en: Sound Properties
ka: ხმის თვისებები

en: Speak Current Page
ka: მიმდინარე გვერდის თქმა

en: Speak From Current Page
ka: წარმოთქმა მიმდინარე გვერდიდან

en: Speak Text
ka: ტექსტის წაკითხვა

en: Speak Whole Document
ka: მთელი დოკუმენტის თქმა

en: Square
ka: კვადრატი

en: Squiggle
ka: დაკლაკნილი ხაზი

en: Squiggle with Comment
ka: კლაკნილი ხაზით გასმული, კომენტარით

en: Stamp
ka: შტამპი

en: Stamp Properties
ka: შტამპის თვისებები

en: Stamp symbol:
ka: შამპის სიმბოლო:

en: Stamp with Comment
ka: შტამპი კომენტარით

en: Start Presentation
ka: პრეზენტაციის დაწყება

en: Start the document in presentation mode
ka: დოკუმენტის გაშვება პრეზენტაციის რეჟიმში

en: Start with print dialog
ka: ბეჭდვის დიალოგით გაშვება

en: Start with print dialog and exit after printing
ka: ბეჭდვის დიალოგით გაშვება და გასვლა დაბეჭდვის შემდეგ

en: Stop Sound
ka: ხმის გაჩერება

en: Stop Speaking
ka: ლაპარაკის დასრულება

en: Stop movie
ka: ფილმის გაჩერება

en: Straight Line
ka: სწორი ხაზი

en: Straight Line Properties
ka: სწორი ხაზის თვისებები

en: Straight Line with Comment
ka: სწორი ხაზი კომენტარით

en: Strike Out
ka: ხაზის გადასმა

en: Strike Out with Comment
ka: ხაზის გადასმა კომენტარით

en: Strike out
ka: ხაზის გადასმა

en: Subject
ka: თემა

en: Switch Blackscreen Mode
ka: შავი ეკრანის რეჟიმზე გადართვა

en: Switch Screen
ka: ეკრანის გადართვა

[ctx: Symbol for caret annotations]
en: None
ka: არაფერი

[ctx: Symbol for file attachment annotations]
en: Graph
ka: გრაფიკი

[ctx: Symbol for file attachment annotations]
en: Paperclip
ka: სამაგრი

[ctx: Symbol for file attachment annotations]
en: Push Pin
ka: ღილაკი

[ctx: Symbol for file attachment annotations]
en: Tag
ka: იარლიყი

en: Sync Thumbnail with Page
ka: მინიატურის სინქრონიზაცია გვერდთან

en: T&able Selection
ka: მონიშნული &ცხრილი

en: Table selection tool
ka: ცხრილის მონიშვნის ხელსაწყო

en: TeX Font Metric
ka: TeX ფონტის მეტრიკა

en: TeX FreeType-handled
ka: FreeType TeX-სთვის

en: TeX virtual
ka: TeX ვირტუალური

en: Text &color:
ka: &ტექსტის ფერი:

en: Text (1 character) | Text (%1 characters)
ka[0]: ტექსტი (1 სიმბოლო)
ka[1]: ტექსტი (%1 სიმბოლო)

en: Text Markup Properties
ka: ტექსტის ფორმატირების თვისებები

en: Text markup
ka: ტექსტის ფორმატირება

en: Text of the new note:
ka: ახალი შენიშვნის ტექსტი:

en: Text to search for
ka: მოსაძებნი ეტქსტი

en: The current document is protected with a password.<br />In order to save, the file needs to be reloaded. You will be asked for the password again and your undo/redo history will be lost.<br />Do you want to continue?
ka: მიმდინარე დოკუმენტი პაროლითაა დაცული.<br />იმისათვის, რომ შეინახოთ, ფაილი თავიდან უნდა ჩატვირთოთ. პაროლს თავიდან გკითხავ და თქვენი გაუქმება/გამეორების ისტორია დაიკარგება.<br />გნებავთ, გააგრძელოთ?

en: The document has been modified in a way not permitted by a previous signer.
ka: დოკუმენტი შეიცვალა გზით, რომელიც წინა ხელმომწერის მიერ დაშვებული არ იყო.

en: The document has not been modified since it was signed.
ka: ხელმოწერის შემდეგ დოკუმენტი არ შეცვლილა.

en: The document integrity verification could not be completed.
ka: დოკუმენტის მთლიანობის გადამოწმების დასრულება შეუძლებელია.

en: The document is trying to execute an external application and, for your safety, Okular does not allow that.
ka: დოკუმენტი ცდილობს, გაუშვას გარე აპლიკაცია და თქვენი უსაფრთხოებისთვის Okular მას ამის უფლებას არ აძლევს.

en: The loading of %1 has been canceled.
ka: %1-ის ჩატვირთვა გაუქმდა.

en: The page print size is invalid
ka: გვერდის დასაბეჭდი ზომა არასწორია

[ctx: The person/company that made the signature]
en: Subject
ka: თემა

en: The program "ps2pdf" was not found, so Okular can not import PS files using it.
ka: პროგრამა "ps2pdf" ვერ ვიპოვე, ასე რომ Okular-ს PS ფაილების შემოტანა მისი გამოყენებით არ შეუძლია.

en: The requested signature is not present in the document.
ka: მოთხოვნილი ხელმოწერა დოკუმენტში არ არსებობს.

en: The revision of the document that was covered by this signature has not been modified;
    however there have been subsequent changes to the document.
ka: დოკუმენტის რევიზია დაცული იყო ხელმოწერით, რომელიც არ შეცვლილა.
    მაგრამ დოკუმენტში მაინცაა აღმოჩენილი ცვლილებები.

en: The signature CMS/PKCS7 structure is malformed.
ka: ხელმოწერის CMS/PKCS7 სტრუქტურა არასწორია.

en: The signature could not be verified.
ka: ხელმოწერის შემოწმება შეუძლებელია.

en: The signature is cryptographically invalid.
ka: ხელმოწერა კრიპტოგრაფიულად არასწორია.

en: The signature is cryptographically valid.
ka: ხელმოწერა კრიპტოგრაფიულად სწორია.

en: There are no available signing certificates.<br/>For more information, please see the section about <a href="%1">Adding Digital Signatures</a> in the manual.
ka: ხელმოწერის სერტიფიკატები ვერ ვიპოვე.<br/>მეტი ინფორმაციისთვის იხილეთ სექცია <a href="%1">ციფრული ხელმოწერების დამატებაზე</a> სახელმძღვანელოში.

en: There are no available signing certificates.<br/>Launch Certificate Manager to import or manage certificates<br/>For more information, please see the section about <a href="%1">Adding Digital Signatures</a> in the manual.
ka: ხელმისაწვდომი ხელმოწერის სერტიფიკატები აღმოჩენილი არაა.<br/>გაუშვით სერტიფიკატების მმართველი, რომ შემოიტანოთ, ან მართოთ ისინი<br/>მეტი ინფორმაციისთვის სახელმძღვანელოში იხილეთ სექცია <a href="%1">ციფრული ხელმოწერების დამატება</a>.

en: There are two ways of exiting presentation mode, you can press either ESC key or click with the quit button that appears when placing the mouse in the top-right corner. Of course you can cycle windows (Alt+TAB by default)
ka: პრეზენტაციის რეჟიმიდან გასვლის ორი გზა გაქვთ. შეგიძლიათ, დააწვეთ ღილაკს Esc ან დააწკაპუნოთ გასვლის ღილაკზე, რომელი გამოჩნდება, როცა თაგუნას კურსორს ზედა მარჯვენა კუთხესთან მიიტანთ. რა თქმა უნდა, ფანჯრების გადართვაც (Alt-Tab ნაგულისხმევად) მუშაობს)

en: There is already a unique Okular instance running. This instance won't be the unique one.
ka: უნიკალური Okular-ის გაშვებული ასლი უკვე არსებობს. ეს გაშვებული ასლი უნიკალური არ იქნება.

en: There was a problem sharing the document: %1
ka: პრობლემა დოკუმენტის გაზიარებისას: %1

en: There was no file to print
ka: დასაბეჭდი ფაილი ვერ ვიპოვე

en: There's already a tool with that name. Using a default one
ka: პროგრამა ამ სახელით უკვე არსებობს. ვიყენებ ნაგულისხმევს

en: This Okular is built without audio support
ka: Okular-ის ეს ვერსია აუდიოს მხარდაჭერის გარეშეა აგებული

en: This annotation may contain LaTeX code.
    Click here to render.
ka: ანოტაცია, შეიძლება, LaTeX-ის კოდს შეიცავდეს.
    დასარენდერებლად აქ დააწკაპუნეთ.

en: This document contains annotations or form data that were saved internally by a previous Okular version. Internal storage is <b>no longer supported</b>.<br/>Please save to a file in order to move them if you want to continue to edit the document.
ka: ეს დოკუმენტი შეიცავს ანოტაციებს ან ფორმის მონაცემებს, რომლებიც შიგნით იქნა შენახული Okular-ის წინა ვერსიის მიერ. შიდა საცავი <b>მხარდაჭერილი აღარაა</b>.<br/>შენახეთ ფაილი იმისთვის, რომ გადააადგილოთ ისინი, თუ გნებავთ, მისი ჩასწორება გააგრძელოთ.

en: This document has XFA forms, which are currently <b>unsupported</b>.
ka: ამ დოკუმენტს აქვს XFA ფორმები, რომლებიც ამჟამად <b>მხარდაჭერილი არაა</b>.

en: This document has embedded files. <a href="okular:/embeddedfiles">Click here to see them</a> or go to File -> Embedded Files.
ka: ამ დოკუმენტს ჩაშენებული ფაილები გააჩნიათ. <a href="okular:/embeddedfiles">მათ სახანავად დააწკაპუნეთ აქ</a> ან გადადით მენიუში ფაილი -> ჩაშენებული ფაილები.

en: This document has forms. Click on the button to interact with them, or use View -> Show Forms.
ka: ამ დოკუმენტს ფორმები აქვს. დააწკაპუნეთ ღილაკზე, რათა მათთან ურთიერთობა იქონიოთ. ან გამოიყენეთ მენიუ ხედი -> ფორმების ჩვენება.

en: This document is digitally signed.
ka: დოკუმენტი ციფრულად ხელმოწერილია.

en: This document is digitally signed. Some of the signatures could not be validated properly.
ka: ეს დოკუმენტი ციფრულადაა ხელმოწერილი. ზოგიერთი ხელმოწერის სისწორის გადამოწმება შეუძლებელია.

en: This document is digitally signed. There have been changes since last signed.
ka: ეს დოკუმენტი ციფრულადაა ხელმოწერილი. ის შეცვლილია ბოლო ხელმოწერის შემდეგ.

en: This document wants to be shown full screen.
    Leave normal mode and enter presentation mode?
ka: ეს დოკუმენტი მოითხოვს, სრულ ეკრანზე გაიშალოს.
    გავიდე ნორმალური რეჟიმიდან და გადავიდე პრეზენტაციის რეჟიმზე?

en: This link points to a close document action that does not work when using the embedded viewer.
ka: ეს ბმული მიუთითებს დოკუმენტის დახურვის ქმედებაზე, რომელიც არ მუშაობს, როცა ჩაშენებულ დამთვალიერებელს იყენებთ.

en: This link points to a quit application action that does not work when using the embedded viewer.
ka: ეს ბმული მიუთითებს აპლიკაციიდან გასვლის ქმედებაზე, რომელიც არ მუშაობს, როცა ჩაშენებულ დამთვალიერებელს იყენებთ.

en: Thumbnails
ka: ესკიზები

en: Title
ka: სათაური

en: Title: %1
ka: სათაური: %1

en: Tools
ka: ხელსაწყოები

en: Top Secret
ka: უმაღლესი დონის საიდუმლო

[ctx: Translate an annotation's position on the page]
en: translate annotation
ka: ანოტაციის თარგმანი

en: Trim To &Selection
ka: &მონიშნულამდე წაკვეთა

en: Type
ka: ტიპი

en: Type 1
ka: ტიპი 1

en: Type 1C
ka: ტიპი 1C

en: Type 3
ka: ტიპი 3

en: Typewriter
ka: საბეჭდი მანქანა

en: Typewriter Properties
ka: საბეჭდი მანქანის თვისებები

en: Unable to find file to print
ka: დასაბეჭდი ფაილის აღმოჩენის შეცდომა

en: Unable to find the Okular component.
ka: Okualar-ის კომპონენტის პოვნა ვერ მოხერხდა.

en: Unable to find the Okular component: %1
ka: ვერ ვიპოვე Okular-ის კომპონენტი: %1

en: Underline
ka: ხაზგასმული

en: Underline with Comment
ka: ხაზგასმა კომენტარით

en: Undo close tab
ka: ჩანართის დახურვის გაუქმება

en: Unknown Algorithm
ka: უცნობ ალგორითმი

en: Unknown File
ka: უცნობი ფაილი

en: Unknown Type
ka: უცნობი ტიპი

[ctx: Unknown author]
en: Unknown
ka: უცნობი

[ctx: Unknown date]
en: Unknown
ka: უცნობი

en: Unknown font
ka: უცნობი ფონტი

[ctx: Unknown font type]
en: Unknown
ka: უცნობი

en: Unknown issue with Certificate or corrupted data.
ka: სერტიფიკატის უცნობი გამომცემელი ან მონაცემები დაზიანებულია.

en: Unknown signing error
ka: უცნობი ხელმოწერის შეცდომა

[ctx: Unsupported action]
en: Signing not implemented for this document type
ka: ამ დოკუმენტის ტიპისთვის ხელმოწერა განხორციელებული არაა

en: Unsupported extension
ka: მხარდაუჭერელი გაფართოება

en: User annotations
ka: მომხმარებლის ანოტაციები

en: Validity
ka: სისწორე

en: Validity Status
ka: გადამოწმების სტატუსი

en: Value
ka: მნიშვნელობა

en: Version
ka: ვერსია

en: Videos not supported in this Okular
ka: ამ Okular-ში ვიდეოები მხარდაჭერილი არაა

en: Videos not supported in this okular
ka: ამ Okular-ში ვიდეოები მხარდაჭერილი არაა

en: View Certificate…
ka: სერტიფიკატის ნახვა…

en: View Signed Version…
ka: ხელმოწერილი ვერსიის ნახვა…

en: View in Certificate Manager
ka: სერტიფიკატის მმართველში ნახვა

en: Viewer Toolbar
ka: დათვალიერების ხელსაწყოთა ზოლი

en: Warn me when I attempt to close multiple tabs
ka: გამაფრთხილე, როცა ერთზე მეტი ჩანართის დახურვას დავაპირებ

en: Warning
ka: გაფრთხილება

en: Welcome
ka: კეთილი იყოს თქვენი მობრძანება

en: Welcome to Okular
ka: მოგესალმებათ Okular

en: Where do you want to save %1?
ka: სად გნებავთ %1-ის შენახვა?

en: Where do you want to save this certificate?
ka: სად გნებავთ ამ სერტიფიკატის შენახვა?

en: Where do you want to save this revision?
ka: სად გნებავთ, ეს რევიზია შეინახოთ?

en: White
ka: თეთრი

en: Yellow
ka: ყვითელი

en: Yellow Highlighter
ka: ყვითელი გამოკვეთა

en: Yes
ka: კი

en: Yes (subset)
ka: დიახ (ქვესეტი)

en: You are about to close %1 tabs. Are you sure you want to continue?
ka: აპირებთ, დახუროთ %1 ჩანართი. დარწმუნებული ბრძანდებით?

en: You are about to save changes, but the current file format does not support saving the following elements. Please use the <i>Okular document archive</i> format to preserve them.
ka: აპირებთ, შეინახოთ ცვლილებები, მაგრამ მიმდინარე ფაილის ფორმატს შემდეგი ელემენტების შენახვის მხარდაჭერა არ აქვს. მათ შესანახად შეგიძლიათ <i>Okular-ი დოკუმენტის არქივი</i> გამოიყენოთ.

en: You are about to save changes, but the current file format does not support saving the following elements. Please use the <i>Okular document archive</i> format to preserve them. Click <i>Continue</i> to save the document and discard these elements.
ka: აპირებთ, შეინახოთ ცვლილებები, მაგრამ მიმდინარე ფაილის ფორმატს შემდეგი ელემენტების შენახვის მხარდაჭერა არ აქვს. მათ შესანახად შეგიძლიათ <i>Okular-ი დოკუმენტის არქივი</i> გამოიყენოთ. დააწკაპუნეთ <i>გაგრძელებაზე</i>, რომ დოკუმენტი შეინახოთ, ეს ელემენტები კი მოაცილოთ.

en: You are about to save changes, but the current file format does not support saving the following elements. Please use the <i>Okular document archive</i> format to preserve them. Click <i>Continue</i> to save, but you will lose these elements as well as the undo/redo history.
ka: აპირებთ, შეინახოთ ცვლილებები, მაგრამ მიმდინარე ფაილის ფორმატს შემდეგი ელემენტების შენახვის მხარდაჭერა არ აქვს. მათ შესანახად შეგიძლიათ <i>Okular-ი დოკუმენტის არქივი</i> გამოიყენოთ. დააწკაპუნეთ <i>გაგრძელებაზე</i>, რომ დოკუმენტი შეინახოთ, მაგრამ ამ ელემენტებს, ისევე, როგორც გაუქმება/გამეორების ისტორიას, დაკარგავთ.

en: You can find the shared document at: <a href="%1">%1</a>
ka: გაზიარებული დოკუმენტის ხილვა შეგიძლიათ მისამართზე: <a href="%1">%1</a>

en: You cannot set the editor command in an already running okular instance. Please disable the tabs and try again. Please note, that unique is also not supported when setting the editor command at the commandline.
ka: უკვე გაშვებულ Okular-ის ასლზე რედაქტორის ბრძანებას ვერ დააყენებთ. გამორთეთ ჩანართები და თავიდან სცადეთ. დაიმახსოვრეთ, რომ უნიკალურიც არაა მხარდაჭერილი, როცა რედაქტორს ბრძანებას ბრძანების სტრიქონიდან უთითებთ.

en: You have chosen to save an Okular Archive without the file name ending with the '%1' extension. That is not allowed, do you want to choose a new name?
ka: აირჩიეთ, რომ შეინახოთ Okular-ის არქივი ფაილის სახელის გარეშე, რომელიც '%1' გაფართოებით სრულდება. ეს დაუშვებელია. გნებავთ, ახალი სახელი აირჩიოთ?

en: You have just modified the open document, but this kind of document can not be saved.
    Any modification will be lost once Okular is closed.
ka: ახლახანს ღია დოკუმენტი შეცვალეთ, მაგრამ ამნაირ დოკუმენტს ვერ შეინახავთ.
    ყველა ცვლილება დაიკარგება, როცა Okular-ს დახურავთ.

en: You have unsaved changes. Please save the document before signing it.
ka: გაქვთ შეუნახავი ცვლილებები. შეინახეთ დოკუმენტი, სანამ მას ხელს მოაწერთ.

en: Zoom
ka: თემა

en: Zoom to 100%
ka: 100%-მდე გადიდება

[ctx: [document title/filename] – Presentation]
en: %1 – Presentation
ka: %1 – პრეზენტაცია

[ctx: file types in a file open dialog]
en: Images (%1)
ka: სურათები (%1)

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page]
en: Display file name only
ka: მხოლოდ ფაილის სახელების ჩვენება

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page]
en: Display full file path
ka: ფაილის სრული ბილიკის ჩვენება

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page]
en: Full Annotation Toolbar
ka: ანოტაციის სრული ხელსაწყოების ზოლი

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page]
en: Quick Annotation Toolbar
ka: ანოტაციის სწრაფი ხელსაწყოების ზოლი

[ctx: label:listbox Config dialog, general page]
en: Annotation toolbar:
ka: ანოტაციის ხელსაწყოების ზოლი:

[ctx: label:listbox Config dialog, general page]
en: When not displaying document title:
ka: როცა დოკუმენტის სათაური ნაჩვენები არაა:

[ctx: label:listbox Config dialog, general page, default zoom]
en: Default zoom:
ka: ნაგულისხმევი მასშტაბირება:

[ctx: on welcome screen]
en: No recent documents
ka: ახლახანს გახსნილი დოკუმენტების გარეშე

[ctx: on welcome screen]
en: Open Document...
ka: დოკუმენტის გახსნა...

[ctx: on welcome screen]
en: Recent documents
ka: ახლახანს გასნილი დოკუმენტები

[ctx: on welcome screen (recent document list)]
en: Forget All
ka: ყველას დავიწყება

en: optional
ka: არასავალდებულო

[ctx: paper type and orientation (eg: Portrait A4)]
en: Landscape %1
ka: ლანდშაფტი %1

[ctx: paper type and orientation (eg: Portrait A4)]
en: Portrait %1
ka: პორტრეტი %1

[ctx: pause the movie playback]
en: Pause
ka: შეჩერება

en: ps2pdf not found
ka: ps2pdf ვერ ვიპოვე

[ctx: recent items context menu]
en: &Forget This Item
ka: &ამ ელემენტის დავიწყება

[ctx: remove a collection of annotations from the page]
en: remove annotations
ka: ანოტაციების წაშლა

[ctx: start the movie playback]
en: Play
ka: დაკვრა

[ctx: stop the movie playback]
en: Stop
ka: შეჩერება
