kleopatra - en to ka translation catalogue (1879 entries)

en:  hours
ka:  საათი

en: "gpgconf --reload gpg-agent" failed: %1
ka: "gpgconf --reload gpg-agent" -ის შეცდომა: %1

[ctx: %1 == number]
en: Recipient (%1)
ka: მიმღები (%1)

en: %1 is a filemanager mode command, connection seems to be in email mode (%2 present)
ka: %1 ფაილის მმართველის რეჟიმის ბრძანებაა, მიერთება კი, როგორც ჩანს, ელფოსტის რეჟიმშია (არსებობს %2)

[ctx: %1 is a link to a wiki article]
en: You can learn more about this on <a href="%1">Wikipedia</a>.
ka: ამის შესახებ მეტის გაგება <a href="%1">Wikipedia</a>-ზე შეგიძლიათ.

[ctx: %1 is a placeholder for the name of a compliance mode. E.g. NATO RESTRICTED compliant or VS-NfD compliant]
en: The decryption <b>is not</b> %1.
ka: გაშიფვრა %1 <b>არაა</b>.

[ctx: %1 is a placeholder for the name of a compliance mode. E.g. NATO RESTRICTED compliant or VS-NfD compliant]
en: The decryption is %1.
ka: გაშიფვრა %1-ა.

[ctx: %1 is a smartcard manufacturer]
en: %1 PKCS#15 card
ka: %1 PKCS#15 ბარათი

[ctx: %1 is error message]
en: Failed to export: '%1'
ka: გატანის შეცდომა: '%1'

[ctx: %1 is the version number]
en: Version %1 is available.
ka: ხელმისაწვდომია ვერსია %1.

[ctx: %1 is version]
en: Welcome to Kleopatra %1
ka: მოგესალმებათ Kleopatra %1

[ctx: %1 version number]
en: PIV v%1 card
ka: PIV v%1 ბარათი

en: %1: All operations completed.
ka: %1: ყველა ოპერაცის დასრულდა.

[ctx: %1=protocol (S/Mime, OpenPGP), %2=certificate]
en: Sign using %1: %2
ka: %1-ით ხელმოწერა: %2

en: &Certificates
ka: &სერტიფიკატები

en: &Certification Management
ka: &სერტიფიკაციის მართვა

en: &File
ka: &ფაილი

en: &HTTP Requests
ka: &HTTP მოთხოვნები

en: &Help
ka: &დახმარება

en: &LDAP Requests
ka: &LDAP მოთხოვნები

en: &Mail Encryption in Outlook
ka: &ელფოსტის დაშიფვრა Outlook-ში

en: &Maximum number of items returned by query:
ka: მოთხოვნის მიერ დაბრუნებული ელემენტების &მაქსიმალური რაოდენობა:

en: &More Documentation
ka: &მეტი დოკუმენტაცია

en: &Password-based Encryption
ka: &პაროლზე-ბაზირებული დაშიფვრა

en: &Quick Guide Encrypt and Sign
ka: &დაშიფვრისა და ხელმოწერის სწრაფი გიდი

en: &Settings
ka: მორგე&ბა

en: &Smartcard Setup
ka: &სმარტ ბარათების მორგება

en: &Tools
ka: &ხელსაწყოები

en: &View
ka: &ხედი

en: '%1' empty or not found
ka: '%1' ჩანაწერი ცარიელია ან არ არსებობს

en: '%1' entry is empty/missing
ka: '%1' ჩანაწერი ცარიელია ან არ არსებობს

en: '%1' too complex (would need shell)
ka: '%1' მეტისმეტად რთულია (სჭირება გარსი)

[ctx: 'unlimited' means 'forever', here]
en: Same validity as the primary key (unlimited)
ka: იგივე ვარგისიანობა, რაც ძირითად გასაღებს (შეუზღუდავი)

en: (Current system setting: %1)
ka: (მიმდინარე სისტემური პარამეტრი: %1)

en: (no matching certificates found)
ka: (შესაბამისი სერტიფიკატები აღმოჩენილი არაა)

en: (optional) Set Initial PIN (SigG)
ka: (არასავალდებულო) საწყისი PIN-კოდის (SigG) დაყენება

en: (please choose between OpenPGP and S/MIME first)
ka: (ჯერ, აუცილებელია OpenPGP-სა და S/MIME-ს შორის აირჩიოთ)

en: (select test first)
ka: (ჯერ ტესტი აირჩიეთ)

en: --protocol is not allowed here
ka: --protocol აქ დაშვებული არაა

[ctx: 1 is a Version number]
en: NetKey v%1 Card
ka: ბარათი NetKey v%1

[ctx: 1 is protocol]
en: Export %1 Certificates
ka: %1 სერტიფიკატის გატანა

en: <b>Choose Operation to be Performed</b>
ka: <b>აირჩიეთ სასურველი ოპერაცია</b>

en: <b>Note:</b> You cannot be sure who encrypted this message as it is not signed.
ka: <b>შენშვნა:</b> თქვენ ვერ იქნებით დარწმუნებული ვინ დაშიფრა ეს შეტყობინება, რადგან ის ხელმოწერილი არაა.

en: <b>Objects</b>
ka: <b>ობექტები</b>

en: <b>Recipients</b>
ka: <b>მიმღებები</b>

en: <b>Results</b>
ka: <b>შედეგები</b>

en: <b>Warning:</b> None of the selected certificates seem to be your own. You will not be able to decrypt the encrypted data again.
ka: <b>გაფრთხილება:</b>მონიშნული სერტიფიკატებიდან თქვენ არცერთი გეკუთვნით. დაშიფრულ მონაცემებს კიდევ ერთხელ ვეღარ გაშიფრავთ.

en: <i>No certificate selected</i>
ka: <i>სერტიფიკატი არ აგირჩევნიათ</i>

en: <p>An error occurred while trying to add a new subkey to <b>%1</b>:</p><p>%2</p>
ka: <p>აღმოჩენილია შეცდომა <b>%1</b>-სთვის ახალი ქვეგასაღების დამატების მცდელობისას:</p><p>%2</p>

en: <p>An error occurred while trying to certify<br/><br/><b>%1</b>:</p><p>	%2</p>
ka: <p>შეცდომა <br/><br/><b>%1</b>-ის სერტიფიცირებისას:</p><p>	%2</p>

en: <p>An error occurred while trying to change the end of the validity period for <b>%1</b>:</p><p>%2</p>
ka: <p>აღმოჩენილია შეცდომა ვარგისიანობის ბოლოს შეცვლისას სერტიფიკატისთვის <b>%1</b>:</p><p>%2</p>

en: <p>An error occurred while trying to change the passphrase for <b>%1</b>:</p><p>%2</p>
ka: <p>აღმოჩენილია შეცდომა <b>%1</b>-სთვის პაროლის შეცვლის მცდელობისას:</p><p>%2</p>

en: <p>Changing the certification trust of the key <b>%1</b> failed:</p><p>%2</p>
ka: <p>სერტიფიკაციის ნდობს შეცვლა გასაღებისთვის <b>%1</b> ჩავარდა:</p><p>%2</p>

en: <p>If no system proxy is set, or you need to use a different proxy for GpgSM, you can enter its location here.</p><p>It will be used for all HTTP requests relating to S/MIME.</p><p>The syntax is host:port, for instance myproxy.nowhere.com:3128.</p>
ka: <p>თუ სისტემური პროქსი დაყეენბული არაა, ან გჭირდებათ, GpgSM-ისთვის სხვა პროქსი გამოიყენოთ, მისი მისამართი, აქ შეგიძლიათ, შეიყვანოთ.</p><p>ის S/MIME-სთან დაკავშირებული ყველა HTTP მოთხოვნისთვის იქნება გამოყენებული.</p><p>სინტაქსია ჰოსტი:პორტი. მაგ: chemiproqsi.kompania.ge:3128.</p>

en: <p>On this SmartCard, there is space for two certificates:
    <ol>
    <li>A normal certificate</li>
    <li>A special certificate for making <em>qualified signatures</em> according to the German Signaturgesetz</li>
    </ol>
    You need to set initial PINs before you can use them.</p>
ka: <p>ამ სმარტ-ბარათზე ადგილი ორი სერტიფიკატისთვისაა:
    <ol>
    <li>ნორმალური სერტიფიკატი</li>
    <li>სპეციალური სერტიფიკატი <em>კვალიფიცირებული ხელმოწერების</em> შესაქმნელად, გერმანული Signaturgesetz-ის მიხედვით</li>
    </ol>
    მათ გამოყენებამდე საწყისი PIN-კოდი უნდა დააყენოთ.</p>

en: <qt><p>An error occurred while trying to delete the certificate:</p><p><b>%1</b></p></qt>
ka: <qt><p>შეცდომა სერტიფიკატის წაშლის მცდელობისას:</p><p><b>%1</b></p></qt>

en: <qt><p>An error occurred while trying to export the certificate:</p><p><b>%1</b></p></qt>
ka: <qt><p>შეცდომა სერტიფიკატის გატანის მცდელობისას:</p><p><b>%1</b></p></qt>

en: <qt><p>An error occurred while trying to import the certificate %1:</p><p><b>%2</b></p></qt>
ka: <qt><p>შეცდომა სერტიფიკატის %1 შემოტანის მცდელობისას:</p><p><b>%2</b></p></qt>

en: <qt><p>An error occurred while trying to import the certificate:</p><p><b>%1</b></p></qt>
ka: <qt><p>შეცდომა სერტიფიკატის შემოტანის მცდელობისას:</p><p><b>%1</b></p></qt>

en: <qt><p>Recipients predefined via GnuPG settings:</p>%1</qt>
ka: <qt><p>GnuPG-ის პარამეტრებში წინასწარ-აღწერილი მიმღებები:</p>%1</qt>

[ctx: @action]
en: Add Certification
ka: სერტიფიკაციის დამატება

[ctx: @action]
en: Certificate Import
ka: სერტიფიკატის შემოტანა

[ctx: @action]
en: Change Admin Key
ka: ადმინის გასაღების შეცვლა

[ctx: @action]
en: Change Admin PIN
ka: ადმინის PIN-კოდისის შეცვლა

[ctx: @action]
en: Change Cardholder
ka: ბარათის მფლობელის შეცვლა

[ctx: @action]
en: Change PIN
ka: PIN კოდის შეცვლა

[ctx: @action]
en: Change PUK
ka: PUK-ის შეცვლა

[ctx: @action]
en: Change Public Key URL
ka: საჯარო გასაღების URL-ის შეცვლა

[ctx: @action]
en: Create OpenPGP Certificate
ka: OpenPGP სერთიფიკატის შექმნა

[ctx: @action]
en: Create S/MIME Certification Request
ka: S/MIME სერტიფიკაციის მოთხოვნის შექმნა

[ctx: @action]
en: Decrypt/Verify...
ka: გაშიფვრა/გადამოწმება....

[ctx: @action]
en: Encrypt...
ka: დაშიფვრა...

[ctx: @action]
en: Generate New Key
ka: ახალი გასაღების გენერაცია

[ctx: @action]
en: Generate New Keys
ka: ახალი გასაღებების გენერაცია

[ctx: @action]
en: Import Certificate from Card
ka: სერტიფიკატის შემოტანა ბარათიდან

[ctx: @action]
en: Reload
ka: თავიდან ჩატვირთვა

[ctx: @action]
en: Revoke Certification
ka: სერტიფიცირების გაუქმება

[ctx: @action]
en: Set Focus to Quick Search
ka: ფოკუსის სწრაფ ძებნაზე დაყენება

[ctx: @action]
en: Set PUK
ka: PUK-კოდის დაყენება

[ctx: @action]
en: Show Certificate Details
ka: სერტიფიკატის დეტალების ჩვენება

[ctx: @action]
en: Sign...
ka: ხელმოწერა...

[ctx: @action]
en: Sign/Encrypt...
ka: ხელმოწერა/დაშიფვრა...

[ctx: @action]
en: Unblock Card
ka: ბარათის განბლოკვა

[ctx: @action]
en: Write Certificate to Card
ka: სერტიფიკატის ჩაწერა ბარათზე

[ctx: @action]
en: Write Key to Card
ka: გასაღების ჩაწერა ბარათზე

[ctx: @action NKS is an identifier for a type of keys on a NetKey card]
en: Change NKS PIN
ka: NKS PIN-კოდის შეცვლა

[ctx: @action NKS is an identifier for a type of keys on a NetKey card]
en: Set NKS PIN
ka: NKS PIN-ის დაყენება

[ctx: @action SigG is an identifier for a type of keys on a NetKey card]
en: Change SigG PIN
ka: SigG PIN-კოდის შეცვლა

[ctx: @action SigG is an identifier for a type of keys on a NetKey card]
en: Set SigG PIN
ka: SigG PIN-კოდის დაყენება

[ctx: @action show smartcard management view]
en: Smartcards
ka: სმარტ ბარათები

[ctx: @action:button]
en: &Encrypt
ka: &დაშიფვრა

[ctx: @action:button]
en: &Get update
ka: განახლების &მიღება

[ctx: @action:button]
en: &Next
ka: &შემდეგი

[ctx: @action:button]
en: &Quit <application>%1</application>
ka: <application>%1</application>-დან &გასვლა

[ctx: @action:button]
en: &Sign
ka: &ხელმოწერა

[ctx: @action:button]
en: &Sign / Encrypt
ka: ხელმო&წერა / დაშიფვრა

[ctx: @action:button]
en: Actions
ka: ქმედებები

[ctx: @action:button]
en: Add ADSK
ka: ADSK-ის დამატება

[ctx: @action:button]
en: Add Selected Certificates
ka: მონიშნული სერტიფიკატების დამატება

[ctx: @action:button]
en: Add User ID
ka: მომხმარებლის ID-ის დამატება

[ctx: @action:button]
en: Add subkey
ka: ქვეგასაღების დამატება

[ctx: @action:button]
en: Append
ka: ბოლოში მიწერა

[ctx: @action:button]
en: Cancel
ka: გაუქმება

[ctx: @action:button]
en: Card Actions
ka: ბარათის ქმედებები

[ctx: @action:button]
en: Certify
ka: სერტიფიკაცია

[ctx: @action:button]
en: Certify User IDs
ka: მომხმარებლის ID-ების სერტიფიკაცია

[ctx: @action:button]
en: Change Passphrase
ka: საკვანძო ფრაზის შეცვლა

[ctx: @action:button]
en: Change Validity
ka: სისწორის შეცვლა

[ctx: @action:button]
en: Change validity
ka: სისწორის შეცვლა

[ctx: @action:button]
en: Close
ka: დახურვა

[ctx: @action:button]
en: Continue
ka: გაგრძელება

[ctx: @action:button]
en: Copy
ka: კოპირება

[ctx: @action:button]
en: Copy fingerprint
ka: ანაბეჭდის კოპირება

[ctx: @action:button]
en: Copy to Card
ka: ბარათზე კოპირება

[ctx: @action:button]
en: Copy to Clipboard
ka: ბუფერში კოპირება

[ctx: @action:button]
en: Correct
ka: სწორია

[ctx: @action:button]
en: Create
ka: შექმნა

[ctx: @action:button]
en: Create backup
ka: მარქაფის შექმნა

[ctx: @action:button]
en: Default Appearance
ka: ნაგულისხმევი გარეგნობა

[ctx: @action:button]
en: Delete
ka: წაშლა

[ctx: @action:button]
en: Delete copy on disk
ka: ასლის წაშლა დისკიდან

[ctx: @action:button]
en: Disable Certificate
ka: სერტიფიკატის გამორთვა

[ctx: @action:button]
en: Do It
ka: მიდი

[ctx: @action:button]
en: Edit
ka: ჩასწორება

[ctx: @action:button]
en: Encrypt
ka: დაშიფრვა

[ctx: @action:button]
en: Encrypt Notepad
ka: ბლოკნოტის დაშიფვრა

[ctx: @action:button]
en: Export
ka: გატანა

[ctx: @action:button]
en: Export Certificate | Export Certificates
ka[0]: სერტიფიკატის გატანა
ka[1]: სერტიფიკატების გატანა

[ctx: @action:button]
en: Export Group
ka: ჯგუფის გატანა

[ctx: @action:button]
en: Export Groups
ka: ჯგუფების გატანა

[ctx: @action:button]
en: Export OpenSSH key
ka: OpenSSH გასაღების გატანა

[ctx: @action:button]
en: Export secret subkey
ka: საიდუმლო ქვეგასაღების გატანა

[ctx: @action:button]
en: Fetch Missing Keys
ka: ნაკლული გასაღებების გამოთხოვა

[ctx: @action:button]
en: Find Next
ka: შემდეგის პოვნა

[ctx: @action:button]
en: Find Previous
ka: წინას პოვნა

[ctx: @action:button]
en: Finish
ka: დასრულება

[ctx: @action:button]
en: Flag as Primary
ka: ძირითადად მონიშვნა

[ctx: @action:button]
en: Generate Revocation Certificate
ka: გაუქმების სერტიფიკატის გენერაცია

[ctx: @action:button]
en: Grant Power
ka: უფლების მინიჭება

[ctx: @action:button]
en: Groups...
ka: ჯგუფები...

[ctx: @action:button]
en: Import...
ka: შემოტანა...

[ctx: @action:button]
en: Keep copy on disk
ka: ასლის შენარჩუნება დისკზე

[ctx: @action:button]
en: List Imported Certificates
ka: შემოტანილი სერტიფიკატების სია

[ctx: @action:button]
en: Lookup...
ka: მოძებნა...

[ctx: @action:button]
en: New
ka: ახალი

[ctx: @action:button]
en: New...
ka: ახალი...

[ctx: @action:button]
en: Next
ka: შემდეგი

[ctx: @action:button]
en: No, Save As <filename>%1</filename>
ka: არა. შეინახე, როგორც <filename>%1</filename>

[ctx: @action:button]
en: No, it's not mine
ka: არა, ჩემი არაა

[ctx: @action:button]
en: No, others also use this key
ka: არა, ამ გასაღებს სხვებიც იყენებენ

[ctx: @action:button]
en: Only &Close Window
ka: &მხოლოდ ფანჯრის დახურვა

[ctx: @action:button]
en: Overwrite
ka: თავზე გადაწერა

[ctx: @action:button]
en: Overwrite All
ka: ყველას ზედგადაწერა

[ctx: @action:button]
en: Overwrite Existing Key
ka: არსებულ გასაღებზე გადაწერა

[ctx: @action:button]
en: Publish Revocation | Publish Revocations
ka[0]: გაუქმების გამოქვეყნება
ka[1]: გაუქმების გამოქვეყნება

[ctx: @action:button]
en: Reload
ka: თავიდან ჩატვირთვა

[ctx: @action:button]
en: Remove Selected Certificates
ka: მონიშნული სერტიფიკატების წაშლა

[ctx: @action:button]
en: Rename
ka: გადარქმევა

[ctx: @action:button]
en: Rename All
ka: ყველას გადარქმევა

[ctx: @action:button]
en: Rerun Tests
ka: ტექსტების თავიდან გაშვება

[ctx: @action:button]
en: Restore printed backup
ka: დაბეჭდილი მარქაფის აღდგენა

[ctx: @action:button]
en: Revoke Certificate
ka: სერტიფიკატის გაუქმება

[ctx: @action:button]
en: Revoke Certifications
ka: სერტიფიცირებების გაუქმება

[ctx: @action:button]
en: Revoke Power
ka: უფლების გაუქმება

[ctx: @action:button]
en: Revoke User ID
ka: მომხმარებლის ID-ის გაუქმება

[ctx: @action:button]
en: Run Command
ka: ბრძანების გაშვება

[ctx: @action:button]
en: Save to File
ka: აირჩიეთ ფაილი

[ctx: @action:button]
en: Search
ka: ძებნა

[ctx: @action:button]
en: Set Background Color...
ka: ფონის ფერის დაყენება....

[ctx: @action:button]
en: Set Font...
ka: ფონტის დაყენება...

[ctx: @action:button]
en: Set Icon...
ka: ხატულის დაყენება...

[ctx: @action:button]
en: Set Text Color...
ka: ტექსტის ფერის დაყენება...

[ctx: @action:button]
en: Show Audit Log
ka: აუდიტის ჟურნალის ჩვენება

[ctx: @action:button]
en: Show Email
ka: ელფოსტის ჩვენება

[ctx: @action:button]
en: Show certificate
ka: სერტიფიკატის ჩვენება

[ctx: @action:button]
en: Sign
ka: ხელმოწერა

[ctx: @action:button]
en: Sign / Encrypt
ka: ხელმოწერა / დაშიფვრა

[ctx: @action:button]
en: Sign / Encrypt Notepad
ka: ბლოკნოტის ხელმოწერა/დაშიფვრა

[ctx: @action:button]
en: Sign Notepad
ka: ბლოკნოტის ხელმოწერა

[ctx: @action:button]
en: Skip
ka: გამოტოვება

[ctx: @action:button]
en: Skip All
ka: ყველას გამოტოვება

[ctx: @action:button]
en: Suggest New Name
ka: ახალი სახელის შეთავაზება

[ctx: @action:button]
en: Transfer to smartcard
ka: სმარტ ბარათზე გადატანა

[ctx: @action:button]
en: Update
ka: განახლება

[ctx: @action:button]
en: Write certificate
ka: სერტიფიკატის ჩაწერა

[ctx: @action:button]
en: Wrong
ka: არასწორია

[ctx: @action:button]
en: Yes
ka: დიახ

[ctx: @action:button]
en: Yes, I am the only user
ka: დიახ, ამას, მხოლოდ, მე ვიყენებ

[ctx: @action:button]
en: Yes, Save As <filename>%1</filename>
ka: დიახ. შეინახე, როგორც <filename>%1</filename>

[ctx: @action:button]
en: Yes, it's mine
ka: დიახ, ჩემია

[ctx: @action:button Update the log text widget]
en: &Update
ka: &განახლება

[ctx: @action:inmenu]
en: &About <application>%1</application>...
ka: <application>%1</application>-ის &შესახებ...

[ctx: @action:inmenu]
en: &Configure <application>%1</application>...
ka: <application>%1</application>-ის &მორგება...

[ctx: @action:inmenu]
en: &Open Certificate Manager...
ka: &სერტფიკატების მმართველის გახსნა...

[ctx: @action:inmenu]
en: &Shutdown <application>%1</application>
ka: <application>%1</application>-ის გამორთვა

[ctx: @action:inmenu]
en: Certify User ID... | Certify User IDs...
ka[0]: მომხმარებლის ID-ის სერტიფიკაცია...
ka[1]: მომხმარებლის ID-ების სერტიფიკაცია...

[ctx: @action:inmenu]
en: Certify User IDs...
ka: მომხმარებლის ID-ების სერტიფიკაცია...

[ctx: @action:inmenu]
en: Change Certification Power...
ka: სერტიფიცირების უფლების შეცვლა...

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure columns
ka: სვეტების მორგება

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure sorting
ka: დალაგების მორგება

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy to Card
ka: ბარათზე კოპირება

[ctx: @action:inmenu]
en: Create Group...
ka: ჯგუფის შექმნა...

[ctx: @action:inmenu]
en: Disable Certificate
ka: სერტიფიკატის გათიშვა

[ctx: @action:inmenu]
en: Disable and Hide Certificate
ka: სერტიფიკატის გამორთვა და დამალვა

[ctx: @action:inmenu]
en: Enable and Show Certificate
ka: სერტიფიკატის ჩართვა და ჩვენება

[ctx: @action:inmenu]
en: Flag as Primary User ID
ka: როგორც ძირითადი მომხმარებლის ID-ის, მონიშვნა

[ctx: @action:inmenu]
en: Publish at Mail Provider ...
ka: ელფოსტის მომწოდებელზე გამოცემა...

[ctx: @action:inmenu]
en: Restart Background Processes
ka: ფონური პროცესების გადატვირთვა

[ctx: @action:inmenu]
en: Revoke Certification... | Revoke Certifications...
ka[0]: სერტიფიკაციის გაუქმება...
ka[1]: სერტიფიკაციების გაუქმება...

[ctx: @action:inmenu]
en: Revoke Certifications...
ka: სერტიფიკაციების გაუქმება...

[ctx: @action:inmenu]
en: Revoke User ID
ka: მომხმარებლის ID-ის გაუქმება

[ctx: @action:inmenu]
en: Save Secret Team Key...
ka: გუნდის საიდუმლო გასაღების შენახვა...

[ctx: @action:inmenu]
en: Set NetKey v3 Initial PIN...
ka: NetKey v3-ის საწყისი PIN კოდის დაყენება...

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Details
ka: დეტალების ჩვენება

[ctx: @action:inmenu]
en: Update Card Status
ka: ბარათის სტატუსის განახლება

[ctx: @action:intoolbar]
en: Groups
ka: ჯგუფები

[ctx: @action:tooltip]
en: Disabled certificates are not offered when selecting a certificate to sign with or to encrypt for. They are not shown in the certificate list with most filters.
ka: ხელმოსაწერად ან დააშიფრად გათიშული სერტიფიკატები შემოთავაზებული არ იქნება. ფილტრების უმრავლესობა მას სერტიფიკატების სიაში არ აჩვენებს.

[ctx: @error]
en: <para>An error occurred when creating the mail to publish key:</para><message>%1</message>
ka: <para>შეცდომა ელფოსტის შექმნისას გასაღების გამოსაქვეყნებლად:</para><message>%1</message>

[ctx: @error]
en: <para>An error occurred while trying to export OpenPGP certificates.</para> <para>The output from GnuPG WKS client was: <message>%1</message></para>
ka: <para>შეცდომა OpenPGP-ის სერტიფიკატების გატანისას.</para> <para>GnuPG WKS კლიენტმა გამოიტანა: <message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: 1 of %2 certificates was certified successfully. | %1 of %2 certificates were certified successfully.
ka[0]: 1/%2 სერტიფიკატის სერტიფიცირება წარმატებულად დასრულდა.
ka[1]: %1/%2 სერტიფიკატის სერტიფიცირება წარმატებულად დასრულდა.

[ctx: @info]
en: <application>%1</application> may be used by other applications as a service.<nl/>You may instead want to close this window without exiting <application>%1</application>.
ka: <application>%1</application>, შეიძლება, სხვა აპლიკაციების მიერ, სერვისის სახით იყოს გამოყენებული.<nl/>შეიძლება, ფანჯარა უბრალოდ დახუროთ, <application>%1</application>-დან გასვლის გარეშე.

[ctx: @info]
en: <div>This is how the new user ID will be stored in the certificate:</div><center><strong>%1</strong></center>
ka: <div>ახალი მომხმარებლის ID სერტიფიკატში ასე იქნება დამახსოვრებული:</div><center><strong>%1</strong></center>

[ctx: @info]
en: <p>An error occurred while trying to add an ADSK to <b>%1</b>:</p><p>%2</p>
ka: <p>აღმოჩენილია შეცდომა <b>%1</b>-სთვის ახალი ADSK-ის დამატების მცდელობისას:</p><p>%2</p>

[ctx: @info]
en: <p>Certifying the following certificates failed:</p>
ka: <p>ჩავარდა შემდეგი სერტიფიკატების სერტიფიცირება:</p>

[ctx: @info]
en: <p>Next the certified certificates will be uploaded to the configured certificate directory.</p>
ka: <p>შემდეგ სერტიფიცირებული სერტიფიკატები მითითებულ სერტიფიკატების კატალოგში აიტვირთება.</p>

[ctx: @info]
en: <p>The card <em>%1</em> already contains a key in this slot. Continuing will <b>overwrite</b> that key.</p><p>If there is no backup the existing key will be irrecoverably lost.</p>
ka: <p>ბარათი <em>%1</em> ამ სლოტში გასაღებს უკვე შეიცავს. გაგრძელება ამ გასაღებს <b>თავზე გადააწერს</b>.</p><p>თუ მარქაფი არ გაქვთ, გასაღების დაკარგვა შეუქცევადია.</p>

[ctx: @info]
en: <p>There is already an OpenPGP key corresponding to the signing key on this card:</p><p>%1</p><p>Do you still want to create an OpenPGP key for the card keys?</p>
ka: <p>ამ ბარათზე ხელმოწერის გასაღების შესაბამისი OpenPGP-ის გასაღები უკვე არსებობს:</p><p>%1</p><p>მაინც გნებავთ ბარათის გასაღებებისთვის OpenPGP გასაღების შექმნა?</p>

[ctx: @info]
en: <p>This card already contains a key in this slot. Continuing will <b>overwrite</b> that key.</p><p>If there is no backup the existing key will be irrecoverably lost.</p>
ka: <p>ეს ბარათი ამ სლოტში გასაღებს უკვე შეიცავს.გაგრძელება <b>თავზე გადააწერს</b> ამ გასაღებს.</p><p>თუ მარქაფი არ გაქვთ, არსებული გასაღების დაკარგვა შეუქცევადი იქნება.</p>

[ctx: @info]
en: <para><application>%1</application> is required for this test, but does not seem available.</para><para>See tests further up for more information.</para>
ka: <para><application>%1</application> აუცილებელია ამ ტესტისთვის, მაგრამ, ხელმისაწვდომი არაა.</para><para>მეტი ინფორმაცია იხილეთ ზემოთ.</para>

[ctx: @info]
en: <para><application>%1</application> v%2.%3.%4 is required for this test, but only %5 is installed.</para>
ka: <para><application>%1</application> v%2.%3.%4 აუცილებელია ამ ტესტისთვი, დაყენებული კი, მხოლოდ v%5.</para>

[ctx: @info]
en: <para><application>GnuPG</application> is not configured for <icode>de-vs</icode> compliance.</para>
ka: <para><application>GnuPG</application> მორგებული არაა <icode>de-vs</icode>-სთან თავსებადობისთვის.</para>

[ctx: @info]
en: <para><application>Kleopatra</application> cannot be run as adminstrator without breaking file permissions in the GnuPG data folder.</para><para>To manage keys for other users please manage them as a normal user and copy the <filename>AppData\Roaming\gnupg</filename> directory with proper permissions.</para>
ka: <para><application>Kleopatra</application> ვერ გაეშვება ადმინისტრატორით GnuPG-ის საწყის საქაღალდეზე წვდომების დაზიანების გარეშე.</para><para>სხვა მომხმარებლების გასაღებების სამართავად, მართეთ ისინი, როგორც ნორმალური მომხმარებლები და დააკოპირეთ <filename>AppData\Roaming\gnupg</filename> საქაღალდე სწორი წვდომებით.</para>

[ctx: @info]
en: <para><application>Kleopatra</application> seems to be running for you already, but with different privileges.</para><para>This usually happens if <application>Kleopatra</application> is accidentally run as Administrator.</para><para>Please right click the tray icon of <application>Kleopatra</application> and select 'quit' to try again.</para>
ka: <para><application>Kleopatra</application>, როგორც ჩანს, თქვენთვის უკვე გაშვებულია, მაგრამ განსხვავებული პრივილეგიებით.</para><para>ეს ჩვეულებრივ ხდება, თუ <application>Kleopatra</application> შემთხვევით ადმინისტრატორის მომხმარებლით გაუშვით.</para><para>დააწკაპუნეთ მარჯვენა ღილაკით სისტემურ საათთან ხატულაზე <application>Kleopatra</application>, აირჩიეთ 'გასვლა' და თავიდან სცადეთ.</para>

[ctx: @info]
en: <para><application>Kleopatra</application> uses <application>PaperKey</application> to create a minimized and printable version of your secret key.</para><para>Please make sure it is installed.</para>
ka: <para><application>Kleopatra</application> თქვენ საიდუმლო გასაღების შემცირებული და დაბეჭდვადი ვერსიის შესაქმენლად <application>PaperKey</application>-ს იყენებს.</para><para>დარწმუნდით, რომ ის დაყენებულია.</para>

[ctx: @info]
en: <para><application>Kleopatra</application> uses <application>PaperKey</application> to import your text backup.</para><para>Please make sure it is installed.</para>
ka: <para><application>Kleopatra</application> თქვენი ტექსტური მარქაფის შემოსატანად <application>PaperKey</application>-ს იყენებს.</para><para>დარწმუნდით, რომ ის დაყენებულია.</para>

[ctx: @info]
en: <para><application>PaperKey</application> failed with error</para><para><message>%1</message></para>
ka: <para><application>PaperKey</application> ჩავარდა შეცდომით</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>A new OpenPGP certificate was created successfully, but it has not been found in the key ring.</para><para>Fingerprint of the new certificate:<nl/>%1</para>
ka: <para>ახალი OpenPGP სერტიფიკატი წარმატებით შეიქმნა, მაგრამ ბრელოკში ვერ ვიპოვე.</para><para>ახალი სერტიფიკატის ანაბეჭდი:<nl/>%1</para>

[ctx: @info]
en: <para>A new OpenPGP certificate was created successfully.</para><para>Fingerprint of the new certificate: %1</para>
ka: <para>ახალი OpenPGP სერტიფიკატი წარმატებით შეიქმნა.</para><para>ახალი სერტიფიკატის ანაბეჭდი: %1</para>

[ctx: @info]
en: <para>A problem was detected with the <application>%1</application> backend.</para>
ka: <para>პრობლემა <application>%1</application> უკანაბოლოსთან.</para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred during export of the secret key:</para><para><message>%1</message></para>
ka: <para>შეცდომა გატანისას საიდუმლო გასაღებისთვის:</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred during the backup of the secret key:</para><para><message>%1</message></para>
ka: <para>შეცდომა მარქაფისას საიდუმლო გასაღებისთვის:</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred during the export:</para><para><message>%1</message></para>
ka: <para>შეცდომა გატანისას:</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred during the revocation:</para><para><message>%1</message></para>
ka: <para>შეცდომა გაუქმებისას:</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred during the saving of the secret team key:</para><para><message>%1</message></para>
ka: <para>შეცდომა საიდუმლო გუნდის გასაღების შენახვისას:</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while granting certification power to '%1'.</para><para><message>%2</message></para>
ka: <para>შეცდომა '%1'-სთვის სერტიფიცირების უფლების მინიჭებისას.</para><para><message>%2</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while loading the certifications: <message>%1</message></para>
ka: <para>შეცდომა სერტიფიკაციების ჩატვირთვისას:</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while marking certificate '%1' as your certificate.</para><para><message>%2</message></para>
ka: <para>აღმოჩენილია შეცდომა '%1' სერტიფიკატის თქვენად მონიშვნისას.</para><para><message>%2</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while revoking the certification power of '%1'.</para><para><message>%2</message></para>
ka: <para>შეცდომა '%1'-ის სერტიფიცირების უფლების გაუქმებისას.</para><para><message>%2</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while trying to add the user ID: <message>%1</message></para>
ka: <para>აღმოჩენილია შეცდომა მომხმარებლის დამატებისას ID-ით: <message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while trying to export OpenPGP certificates.</para> <para>The output of <command>%1</command> was:<nl /><message>%2</message></para>
ka: <para>შეცდომა OpenPGP-ის სერტიფიკატების გატანის მცდელობისას.</para> <para>ბრძანებამ <command>%1</command> გამოიტანა:<nl /><message>%2</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while trying to flag the user ID<nl/><emphasis>%1</emphasis><nl/>as the primary user ID.</para><para><message>%2</message></para>
ka: <para>შეცდომა მომხმარებლის ID-ის<nl/><emphasis>%1</emphasis><nl/>, როგორც ძირითადი მომხმარებლის ID-ის დაყენებისას.</para><para><message>%2</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while trying to restore the secret key.</para> <para>The output from <command>%1</command> was:</para><para><message>%2</message></para>
ka: <para>შეცდომა საიდუმლო გასაღების აღდგენის მცდელობისას.</para> <para>ბრძანებამ <command>%1</command> გამოიტანა:</para><para><message>%2</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while trying to revoke the user ID<nl/><emphasis>%1</emphasis>.</para><para><message>%2</message></para>
ka: <para>შეცდომა მომხმარებლის გაუქმებისას, ID-ით<nl/><emphasis>%1</emphasis>.</para><para><message>%2</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>Archiving in combination with sign-only currently requires what are known as opaque signatures - unlike detached ones, these embed the content in the signature.</para><para>This format is rather unusual. You might want to archive the files separately, and then sign the archive as one file with Kleopatra.</para><para>Future versions of Kleopatra are expected to also support detached signatures in this case.</para>
ka: <para>დაარქივება მხოლოდ-ხელმოწერასთან ერთად, ამჟამად, მოითხოვს რაღაცას, რაც ცნობილია მღვრიე ხელმოწერების სახით - მოხსნილებისგან განსხვავებით, ისინი ხელმოწერაში დამატებით ინფორმაციას ინახავენ.</para><para>ეს ფორმატი, მთლად, ჩვეულებრივი არაა. ალბათ, უმჯობესია, ფაილები ცალკე დააარქივოთ და შემდეგ მოაწეროთ ხელი, Klepatra-ის გამოყენებით.</para><para>Kleopatra-ის მომავალ ვერსიებს, ალბათ, ამ შემთხვევაში, მოხსნილი ხელმოწერების მხარდაჭერაც ექნება.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Are you sure that you want to continue?</para>
ka: <para>დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ, გააგრძელოთ?</para>

[ctx: @info]
en: <para>Backend <command>%1</command> is installed in version %2, but at least version %3 is required.</para>
ka: <para>უკანაბოლოს <command>%1</command> დაყენებული ვერსიაა %2, მაგრამ აუცილებელია მინიმუმ v%3.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Backend <command>%1</command> is not installed properly.</para>
ka: <para>უკანაბოლო <command>%1</command> სწორად არაა დაყენებული.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Cannot write in the output folder <filename>%1</filename>.</para><para>Please select a different output folder.</para>
ka: <para>შეცდომა გამოტანის საქაღალდეში, <filename>%1</filename>, ჩაწერისას.</para><para>აირჩიეთ გამოტანის სხვა საქაღალდე.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Check that your firewall is not set to block local connections (allow connections to <resource>localhost</resource> or <resource>127.0.0.1</resource>).</para>
ka: <para>შეამოწმეთ, თქვენი ბრანდმაუერი ლოკალურ მიერთბებს ხომ არ ბლოკავს. (დაუშვით მიერთება <resource>localhost</resource>-მდე ან <resource>127.0.0.1</resource>-მდე).</para>

[ctx: @info]
en: <para>Copying the key to the card failed:</para><para><message>%1</message></para>
ka: <para>გასაღების ბართზე კოპირება ჩავარდა:</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>Delete registry key <resource>%1\%2</resource>.</para>
ka: <para>რეესტრის გასაღების<resource>%1\%2</resource> წაშლა.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Disabled certificates cannot be selected for signing or encryption. They are only visible when the <interface>%2</interface> filter is active.</para><para>You can undo this action at any time by switching to the <interface>%2</interface> filter and enabling the certificate again.</para><para><emphasis strong='true'>Are you sure you want to disable and hide the following certificate?</emphasis></para><list><item>%1</item></list>
ka: <para>გამორთულ სერტიფიკატებს ხელმოწერისთვის, ან დაშიფვრისთვის ვერ აირჩევთ. ისინი, მხოლოდ, მაშინაა ხილული, როცა ჩართულია ფილტრი <interface>%2</interface> .</para><para>ამ ქმედების გაუქმება ყოველთვის შეგიძლიათ, <interface>%2</interface> ფილტრზე გადართვით და სერტიფიკატის თავიდან ჩართვით.</para><para><emphasis strong='true'>მართლა გნებავთ, რომ გამორთოთ და დამალოთ ეს სერტიფიკატი?</emphasis></para><list><item>%1</item></list>

[ctx: @info]
en: <para>Do you distrust</para><para>%1</para><para>to correctly certify user certificates?</para>
ka: <para>არ ენდობით </para><para>%1-ს</para><para>, რომ სწორად დაადასტურებს მომხმარებლის სერტიფიკატებს?</para>

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to delete this %1 group?</para><para>Once deleted, it cannot be restored.</para> | <para>Do you really want to delete these %1 groups?</para><para>Once deleted, they cannot be restored.</para>
ka[0]: <para>მართლა გნებავთ ამ %1 ჯგუფის წაშლა?</para><para>წაშლა შეუქცევადია.</para>
ka[1]: <para>მართლა გნებავთ ამ %1 ჯგუფის წაშლა?</para><para>წაშლა შეუქცევადია.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to delete this group?</para><para><emphasis>%1</emphasis></para><para>Once deleted, it cannot be restored.</para>
ka: <para>მართლა გნებავთ ამ ჯგუფის წაშლა?</para><para><emphasis>%1</emphasis></para><para>წაშლის ქმედება შეუქცევადია.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to revoke the user ID<nl/><emphasis>%1</emphasis> ?</para>
ka: <para>მართლა გნებავთ, გააუქმოთ მომხმარებლის ID<nl/><emphasis>%1</emphasis> ?</para>

[ctx: @info]
en: <para>Do you ultimately trust</para><para>%1</para><para>to correctly certify user certificates?</para>
ka: <para>ენდობით საბოლოოდ </para><para>%1-ს</para><para>, რომ სწორად დაადასტურებს მომხმარებლის სერტიფიკატებს?</para>

[ctx: @info]
en: <para>Failed to create output folder <filename>%1</filename>.</para><para>Please select a different output folder.</para>
ka: <para>შეცდომა გამოტანის საქაღალდის<filename>%1</filename>-ის შექმნისას.</para><para>აირჩიეთ გამოტანის სხვა საქაღალდე.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Failed to delete the copy of the key stored on this computer:</para><para><message>%1</message></para>
ka: <para>თქვენს კომპიუტერში დამახსოვრებული გასაღების ასლის წაშლა ჩავარდა:</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>Failed to delete the copy of the secret key stored on this computer:</para><para><message>%1</message></para>
ka: <para>თქვენს კომპიუტერში დამახსოვრებული საიდუმლო გასაღების წაშლა ჩავარდა:</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>Failed to disable certificate:</para><para><message>%1</message></para>
ka: <para>ჩავარდა ჩართვა სერტიფიკატისთვის:</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>Failed to enable certificate:</para><para><message>%1</message></para>
ka: <para>ჩავარდა ჩართვა სერტიფიკატისთვის:</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>Failed to move <filename>%1</filename> to <filename>%2</filename>.</para>
ka: <para>შეცდომა <filename>%1</filename>-ის <filename>%2</filename>-ზე გადარქმევისას.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Failed to move <filename>%1</filename> to <filename>%2</filename>.</para><para><message>%3</message></para>
ka: <para>შეცდომა <filename>%1</filename>-ის <filename>%2</filename>-ში გადატანისას </para>.<para><message>%3</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>Failed to write the request to the file <filename>%1</filename>.</para><para><message>%2</message></para>
ka: <para>მოთხოვნის ჩაწერის შეცდომა ფაილში <filename>%1</filename>.</para><para><message>%2</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>Install <application>%1</application> version %2 or higher.</para>
ka: <para>დააყენეთ <application>%1</application>-ის ვერსია, რომელიც %2 ან უფრო ახალია.</para>

[ctx: @info]
en: <para>It seems that the <icode>gpgme</icode> library was compiled without support for this backend.</para>
ka: <para>როგორც ჩანს, ბიბლიოთეკა <icode>gpgme</icode> ამ უკანაბოლოს მხარდაჭერის გარეშე ააგეს.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Kleopatra detected an obsolete registry key (<resource>%1\%2</resource>), added by either a previous <application>Gpg4win</application> version or applications such as <application>WinPT</application> or <application>EnigMail</application>.</para><para>Keeping the entry might lead to an old GnuPG backend being used.</para>
ka: <para>Kleopatra-მა აღმოაჩინა მოძველებული რეესტრის გასაღები (<resource>%1\%2</resource>), რომელიც დაამატა ან <application>Gpg4win</application>-ის წინა ვერსიან ან ისეთმა აპლიკაციამ, როგორიცაა <application>WinPT</application> ან <application>EnigMail</application>.</para><para>ამ გასაღების შენარჩუნებამ, შეიძლება, ძველი GnuPG უკანაბოლოს გამოყენებამდე მიგიყვანოთ.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Kleopatra detected the following errors in the libkleopatrarc configuration:</para>%1
ka: <para>Kleopatra-მა აღმოაჩინა შემდეგი შეცდომები libkleopatrarc-ის კონფიგურაციაში:</para>%1

[ctx: @info]
en: <para>Make sure <application>%1</application> is installed and in <envar>PATH</envar>.</para>
ka: <para>დარწმუნდით, რომ <application>%1</application> დაყენებული და <envar>PATH</envar>-შია.</para>

[ctx: @info]
en: <para>None of the recipients you are encrypting to seems to be your own.</para><para>This means that you will not be able to decrypt the data anymore, once encrypted.</para><para>Do you want to continue, or cancel to change the recipient selection?</para>
ka: <para>მიმღებები, რომლებისთვისაც შიფრავთ, თქვენ არ შეგიცავთ.</para><para>ეს ნიშნავს, რომ მას შემდეგ, რაც მონაცემებს დაშიფრავთ, მისი გაშიფვრა აღარ შეგეძლებათ.</para><para>გააგრძელებთ, გააუქმებთ, თუ შეცვლით მიმღებების არჩევანს?</para>

[ctx: @info]
en: <para>Not every mail provider supports WKS, so any key being exported this way may fail individually.</para><para>If exported, a confirmation request mail will be sent to <email>%1</email> which needs to be acknowledged with a mail program to complete the export process.</para><para><application>KMail</application> can handle these mails, but not all mail programs can.</para><para>Once exported, the standard does not (yet) allow for automated removal of a published key.</para><para>Are you sure you want to continue?</para>
ka: <para>WKS-ის მხარდაჭერა ყველა ელფოსტის მომწოდებელს არ აქვს, ასე რომ, ყველა გასაღები, რომელსაც ამნაირად გაიტანთ, შეიძლება, ცალ-ცალკე ჩავარდეს.</para><para>თუ გაიტანთ, დადასტურების ელფოსტა გაიგზავნება <email>%1</email>-სთან, რომელიც უნდა დადასტურდეს ელფოსტის პროგრამით, რათა გატანის პროცესი დასრულდეს.</para><para><application>KMail</application>-ს შეუძლია დაამუშაოს ეს ელფოსტები, მაგრამ ყველა სხვას - არა.</para><para>როცა გაიტანთ, სტანდარტი (ჯერ) გატანილ გასაღების ავტომატური წაშლის უფლებას არ გვაძლევს.</para><para>გნებავთ, გააგრძელოთ?</para>

[ctx: @info]
en: <para>One of the X.509 directory services returned certificates without fingerprints. Those certificates are ignored because fingerprints are required as unique identifiers for certificates.</para><para>You may want to configure a different X.509 directory service in the configuration dialog.</para>
ka: <para>X.509 კატალოგის სერვისებიდან ერთ-ერთმა სერტიფიკატები ანაბეჭდის გარეშე დააბრუნა. ეს სერტიფიკატები გამოტოვებულია, რადგან სერტიფიკატის უნიკალურ იდენტიფიკატორად მისი გასაღებები გამოიყენება.</para><para>შეიძლება, მორგების ფანჯარაში სხვა X.509 კატალოგის სერვისის მითითება გჭირდებათ.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Please check the output of <command>%1 --version</command> manually.</para>
ka: <para>გაუშვით ხელით ბრძანება <command>%1 --version</command> და მისი გამოტანილი ინფორმაცია ხელით შეამოწმეთ.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Please verify that the certificate identified as:</para><para>%1</para><para>has the SHA-1 fingerprint:</para><para>%2</para>
ka: <para>გადაამოწმეთ, რომ სერტიფიკატის, რომლის იდენტიფიკატორია:</para><para>%1</para><para>SHA-1 ანაბეჭდი გააჩნია:</para><para>%2</para>

[ctx: @info]
en: <para>Replace the <icode>gpgme</icode> library with a version compiled with <application>%1</application> support.</para>
ka: <para>ჩაანაცვლეთ ბიბლიოთეკა <icode>gpgme</icode> ვერსიით, რომელიც <application>%1</application>-ის მხარდაჭერითაა აგებული.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Selected Key: <emphasis>%1</emphasis></para><para>Selected Smartcard: <emphasis>%2</emphasis></para><para>Choose one of the following options to continue:</para>
ka: <para>არჩეული გასაღები: <emphasis>%1</emphasis></para><para>არჩეული ჭკვიანი ბარათი: <emphasis>%2</emphasis></para><para>გასაგრძელებლად აირჩიეთ ერთ-ერთი ვარიანტი:</para>

[ctx: @info]
en: <para>Successfully wrote request to <filename>%1</filename>.</para><para>You should now send the request to the Certification Authority (CA).</para>
ka: <para>მოთხოვნა წარმატებით ჩაიწერა ფაილში <filename>%1</filename>.</para><para>ახლა ეს მოთხოვნა სერტიფიკატების ავტორიტეტს (CA) უნდა გაუგზავნოთ.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The <application>GpgME</application> library is new enough to support <application>gpg-agent</application>, but does not seem to do so in this installation.</para><para>The error returned was: <message>%1</message>.</para>
ka: <para>ბიბლიოთეკა <application>GpgME</application> საკმარისად ახალია, რომ <application>gpg-agent</application>-ის მხარდაჭერა ჰქონდეს, მაგრამ, როგორც ჩანს ის აგების დროს ჩართული არ იყო.</para><para>დაბრუნებული შეცდომაა: <message>%1</message>.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The GPG process that tried to export OpenPGP certificates ended prematurely because of an unexpected error.</para><para>Please check the output of <icode>%1</icode> for details.</para>
ka: <para>GPG-ის პროცესმა სცადა, გაეტანა OpenPGP-ის სერტიფიკატები, ნაადრევად დასრულდა, მოულოდნელი შეცდომის გამო.</para><para>ხელით გადაამოწმეთ გამოტანილი ინფორმაცია ხელით გაშვებული ბრძანებისთვის <icode>%1</icode>.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The GPG process that tried to restore the secret key ended prematurely because of an unexpected error.</para><para>Please check the output of <icode>%1</icode> for details.</para>
ka: <para>GPG-ის პროცესის მცდელობა, აღედგინა საიდუმლო გასაღები, ნაადრევად დასრულდა, მოულოდნელი შეცდომის გამო.</para><para>ხელით გადაამოწმეთ გამოტანილი ინფორმაცია ხელით გაშვებული ბრძანებისთვის <icode>%1</icode>.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The OpenPGP keyserver returned certificates without fingerprints. Those certificates are ignored because fingerprints are required as unique identifiers for certificates.</para><para>You may want to configure a different OpenPGP keyserver in the configuration dialog.</para>
ka: <para>OpenPGP-ის გასაღებების სერვერმა სერტიფიკატები ანაბეჭდების გარეშე დააბრუნა. ეს სერტიფიკატები გამოტოვებულია, რადგან სერტიფიკატების უნიკალურ იდენტიფიკატორად მათი ანაბეჭდები გამოიყენება.</para><para>შეიძლება, მორგების ფანჯარაში სხვა OpenPGP-ის გასაღების სერვერის მითითება გჭირდებათ.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The certificate was not found.</para> | <para>The certificates were not found.</para>
ka[0]: <para>სერტიფიკატი ვერ ვიპოვე.</para>
ka[1]: <para>სერტიფიკატი ვერ ვიპოვე.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The certificate was revoked successfully and uploaded to %1.</para><para>The revoked certificate was saved to <filename>%2</filename>.</para><para>You should send this file to your communication partners with the instruction to import it.</para>
ka: <para>სერტიფიკატი წარმატებით გაუქმდა და აიტვირთა %1-ში.</para><para>გაუქმებული სერტიფიკატი შენახულია ფაილში <filename>%2</filename>.</para><para>გაუგზავნეთ ეს ფაილი თქვენ პარტნიორებს ინსტრუქციებით, როგორ დააყენონ ის.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The certificate was revoked successfully and uploaded to the internal directory.</para><para>The revoked certificate was saved to <filename>%1</filename>.</para><para>You should send this file to your communication partners with the instruction to import it.</para>
ka: <para>სერტიფიკატი წარმატებით გაუქმდა და აიტვირთა შიდა კატალოგში.</para><para>გაუქმებული სერტიფიკატი შენახულია ფაილში <filename>%1</filename>.</para><para>გაუგზავნეთ ეს ფაილი თქვენ პარტნიორებს ინსტრუქციებით, როგორ დააყენონ ის.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The certificate was revoked successfully.</para><para>The revoked certificate was saved to <filename>%1</filename></para><para>You should send this file to your communication partners with the instruction to import it.</para>
ka: <para>სერტიფიკატი წარმატებით გაუქმდა.</para><para>გაუქმებული სერტიფიკატი შენახულია ფაილში <filename>%1</filename></para><para>გაუგზავნეთ ეს ფაილი პარტნიორებს, რომ მათაც შეძლონ ამ ფაილის შეტანა.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The certificate was updated.</para> | <para>The certificates were updated.</para>
ka[0]: <para>სერტიფიკატი განახლდა.</para>
ka[1]: <para>სერტიფიკატი განახლდა.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The certification has been revoked successfully.</para><para>Do you want to publish the revocation?</para> | <para>%1 certifications have been revoked successfully.</para><para>Do you want to publish the revocations?</para>
ka[0]: <para>სერტიფიკაცია წარმატებით გაუქმდა.</para><para>გნებავთ, გამოაქვეყნოთ გაუქმება?</para>
ka[1]: <para>%1 სერტიფიკაცია წარმატებით გაუქმდა.</para><para>გნებავთ, გამოაქვეყნოთ გაუქმება?</para>

[ctx: @info]
en: <para>The certification of all certificates failed.</para><para>Error: <message>%1</message></para>
ka: <para>ჩავარდა ყველა სერტიფიკატის სერტიფიკაცია.</para><para>შეცდომა: <message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>The certification of the certificates failed.</para><para>Error: <message>%1</message></para>
ka: <para>ჩავარდა სერტიფიკატის სერტიფიკაცია.</para><para>შეცდომა: <message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>The creation of a new OpenPGP certificate failed.</para><para>Error: <message>%1</message></para>
ka: <para>ახალი OpenPGP სერტიფიკატის შექმნა ჩავარდა.</para><para>შეცდომა: <message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>The creation of the certificate signing request failed.</para><para>Error: <message>%1</message></para>
ka: <para>სერტიფიკატის ხელმოწერის მოთხოვნის შექმნა ჩავარდა.</para><para>შეცდომა: <message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>The imported group</para><para><emphasis>%1</emphasis></para><para>contains certificates that cannot be used for encryption. This may lead to unexpected results.</para>
ka: <para>შემოტანილი ჯგუფი</para><para><emphasis>%1</emphasis></para><para>შეიცავს სერტიფიკატებს, რომლებსაც დაშიფვრისთვის ვერ გამოიყენებთ. ამან, შეიძლება, მოულოდნელ შედეგებამდე მიგიყვანოთ.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The key has been copied to the card and a backup has been written to <filename>%1</filename>.</para><para>Do you want to delete the copy of the key stored on this computer?</para>
ka: <para>გასაღები წარმატებით დაკოპირდა ბარათზე <filename>%1</filename>.</para><para>გნებავთ ამ გასაღების კომპიუტერში შენახული ასლი წავშალო?</para>

[ctx: @info]
en: <para>The key has been copied to the card.</para><para>You can now delete the copy of the key stored on this computer. Optionally, you can first create a backup of the key.</para>
ka: <para>გასაღები წარმატებით დაკოპირდა ბარათზე.</para><para>ახლა შეგიძლიათ, თქვენს კომპიუტერში შენახული გასაღების ასლი წაშალოთ. ან, შეგიძლიათ, ჯერ ამ გასაღების მარქაფი გააკეთოთ.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The key was copied to the smart card.</para>
ka: <para>გასაღები დაკოპირდა ჭკვიან ბარათზე.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The key was copied to the smart card.</para><para>A backup was exported to <filename>%1</filename></para>
ka: <para>გასაღები დაკოპირდა ჭკვიან ბარათზე:</para><para> მარქაფი გატანილია ფაილში <filename>%1</filename></para>

[ctx: @info]
en: <para>The query result has been truncated.</para><para>Either the local or a remote limit on the maximum number of returned hits has been exceeded.</para><para>You can try to increase the local limit in the configuration dialog, but if one of the configured servers is the limiting factor, you have to refine your search.</para>
ka: <para>მოთხოვნის შედეგი წაიკვეთა.</para><para>გადაცილებულია დამთხვევების ლოკალური ან დაშორებული ზღვარი.</para><para>შეგიძლიათ, ლოკალური ზღვარი მორგების ფანჯარაში გაზარდოთ, მაგრამ ზღვარს ერთ-ერთი მორგებული სერვერი აწესებს, ძებნის არეალის შევიწროვება მოგიწევთ.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The revocation of the certification of user ID<nl/>%1<nl/>made with key<nl/>%2<nl/>failed:</para><para><message>%3</message></para>
ka: <para>სერტიფიკაციის გაუქმება მომხმარებლის ID-სთვის<nl/>%1<nl/>რომელიც მოხდა გასაღებით<nl/>%2<nl/>ჩავარდა:</para><para><message>%3</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>The user ID<nl/><emphasis>%1</emphasis><nl/>has been flagged successfully as the primary user ID.</para>
ka: <para>მომხმარებლის ID<nl/><emphasis>%1</emphasis><nl/>წარმატებით მოინიშნა, როგორც ძირითადი მომხმარებლის ID.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The user ID<nl/><emphasis>%1</emphasis><nl/>has been revoked successfully.</para>
ka: <para>მომხმარებლის ID<nl/><emphasis>%1</emphasis><nl/>წარმატებით გაუქმდა.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The version of the <application>GpgME</application> library you are running against is older than the one that the <application>GpgME++</application> library was built against.</para><para><application>Kleopatra</application> will not function in this setting.</para><para>Please ask your administrator for help in resolving this issue.</para>
ka: <para><application>GpgME</application>ბიბლიოთეკის ვერსია, რომელიც გაქვთ, უფრო ძველია, ვიდრე ის, რომელზეც <application>GpgME++</application> ბიბლიოთეკა იყო აგებული.</para><para><application>Kleopatra</application> ასე არ იმუშავებს.</para><para>სთხოვეთ თქვენს სისტემურ ადმინისტრატორს, დაგეხმაროთ ან პრობლემის მოგვარებაში.</para>

[ctx: @info]
en: <para>These are the results of the Kleopatra self-test suite. Click on a test for details.</para><para>Note that all but the first failure might be due to prior tests failing.</para>
ka: <para>ეს Kleopatra-ის თვითტესტის შედეგია. დეტალებისთვის დააწკაპუნეთ ტესტზე.</para><para>დაიმახსოვრეთ, რომ ყველა, პირველის გარდა, შეიძლება ჩავარდეს, რადგან მისი წინა ტესტი ჩავარდა.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Unexpected error while asking <application>gpg-agent</application> for its version.</para><para>The error returned was: <message>%1</message>.</para>
ka: <para>მოულოდნელი შეცდომა <application>gpg-agent</application>-სთვის მისი ვერსიის კითხვისას.</para><para>დაბრუნდა შეცდომა: <message>%1</message>.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Update failed:</para><para><message>%1</message></para>
ka: <para>განახლება ჩავარდა:</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>Update skipped because no OpenPGP keyserver is configured.</para>
ka: <para>განახლება გამოტოვებულია, რადგან OpenPGP გასაღებების სერვერი მორგებული არაა.</para>

[ctx: @info]
en: <para>When OpenPGP certificates have been exported to a public directory server, it is nearly impossible to remove them again.</para><para>Before exporting your certificate to a public directory server, make sure that you have created a revocation certificate so you can revoke the certificate if it is compromised, lost, or you forgot the passphrase.</para><para>Are you sure you want to continue?</para>
ka: <para>როცა OpenPGP-ის სერტიფიკატები გატანილია საჯარო კატალოგის სერვერზე, მათი თავიდან წაშლა თითქმის შეუძლებელია.</para><para>სერტიფიკატის საჯარო კატალოგის სერვერზე გატანამდე დარწმუნდით, რომ შექმენით გაუქმების სერტიფიკატი, რომლითაც, თუ დაგჭირდათ, მოგვიანებით ამ სერტიფიკატის გაუქმებას შეძლებთ.</para><para>დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ, გააგრძელოთ?</para>

[ctx: @info]
en: <para>When you delete CA certificates (both root CAs and intermediate CAs), the certificates issued by them will also be deleted.</para><para>This can be nicely seen in <application>Kleopatra</application>'s hierarchical view mode: In this mode, if you delete a certificate that has children, those children will also be deleted. Think of CA certificates as folders containing other certificates: When you delete the folder, you delete its contents, too.</para>
ka: <para>როცა შლით CA სერტიფიკატებს, (ორივე, ძირითად CA-ებს და შუალედურ CA-ებს), მათ მიერ გამოცემული სერტიფიკატებიც წაიშლება.</para><para>ამის დანახვა <application>Kleopatra</application>-ის იერარქიული რეჟიმის ხედში შეგიძლიათ. ამ რეჟიმში, თუ წაშლით სერტიფიკატს, რომელსაც შვილები გააჩნია, ეს შვილებიც წაიშლება. CA სერტიფიკატები რაღაც საქაღალდეების მსგავსია. როცა წაშლით საქაღალდეს, მისი შემცველობაც იშლება.</para>

[ctx: @info]
en: <para>You are about to revoke the certification of user ID<nl/>%1<nl/>made with the key<nl/>%2.</para>
ka: <para>აპირებთ, გააუქმოთ სერტიფიკაცია მომხმარებლის ID-სთვის<nl/>%1<nl/>რომელიც მოხდა გასაღებით<nl/>%2.</para>

[ctx: @info]
en: <para>You are about to revoke the following certificate:</para><para>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;%1</para><para><emphasis strong='true'>The revocation will take effect immediately and cannot be reverted.</emphasis></para><para>Consequences: <list><item>You can still decrypt everything encrypted for this certificate.</item><item>You cannot sign anything with this certificate anymore.</item><item>You cannot certify other certificates with it anymore.</item><item>Other people can no longer encrypt with it after receiving the revocation.</item></list></para>
ka: <para>აპირებთ, გააუქმოთ შემდეგი სერტიფიკატი:</para><para>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;%1</para><para><emphasis strong='true'>გაუქმება ძალაში დაუყოვნებლივ შევა და ეს ქმედება შეუქცევადია.</emphasis></para><para>შედეგები: <list><item>ამ სერტიფიკატით დაშიფრულს, ყველაფერს გაშიფრავთ.</item><item>ამ სერტიფიკატით ხელს ვეღარაფერს მოაწერთ.</item><item>ამ სერტიფიკატით სხვა სერტიფიკატებს სწორად ვეღარ გამოაცხადებთ.</item><item>სხვა ხალხს ამ სერტიფიკატით დაშიფვრა აღარ შეეძლება, როცა გაუქმებას მიიღებენ.</item></list></para>

[ctx: @info]
en: <para>You do not have any directory servers configured.</para><para>You need to configure at least one directory server to search on one.</para><para>You can configure directory servers here: <interface>Settings->Configure Kleopatra</interface>.</para>
ka: <para>კატალოგის სერვისები მორგებული არ გაქვთ.</para><para>იმისათვის, რომ კატალოგში მოძებნით, საჭიროა, ერთი კატალოგის სერვერი მაინც მიუთითოთ.</para><para>კატალოგის სერვისების მორგება შეგიძლიათ აქ: <interface>მორგება->Kleopatra-ის მორგება</interface>.</para>

[ctx: @info]
en: <para>You have imported a certificate with a secret key.</para><para>Fingerprint: %1</para><para>User IDs:<list>%2</list></para><para>Are you the only user of this secret key?</para>
ka: <para>თქვენ შემოიტანეთ სერტიფიკატი საიდუმლო გასაღებით.</para><para>ანაბეჭდი: %1</para><para>მომხმარებლის ID-ები:<list>%2</list></para><para>ბრძანდებით თუ არა ამ საიდუმლო გასაღების ერთადერთი მომხმარებელი?</para>

[ctx: @info]
en: <para>You have imported a certificate with a secret key.</para><para>Fingerprint: %1<nl/>User ID: %2</para><para>Are you the only user of this secret key?</para>
ka: <para>თქვენ შემოიტანეთ სერტიფიკატი საიდუმლო გასაღებით.</para><para>ანაბეჭდი: %1<nl/>მომხმარებლის ID: %2</para><para>ბრძანდებით თუ არა ამ გასაღების ერთადერთი მომხმარებელი?</para>

[ctx: @info]
en: <para>You haven't certified all OpenPGP certificates in the groups listed below with exportable certifications. People relying on your certifications may not be able to verify the certificates.</para><para>Do you want to continue the export?</para>
ka: <para>თქვენ არ გაგიკეთებიათ ჩამოთვლილი ჯგუფების ყველა OpenPGP სერტიფიკატების სერტიფიცირება გატანის უფლებით. ხალხი, რომელიც თქვენს სერტიფიცირებებს ენდობა, სერტიფიკატს ვერ გადაამოწმებს.</para><para>გნებავთ, გააგრძელოთ გატანა?</para>

[ctx: @info]
en: <para>You haven't certified all OpenPGP certificates in this group with an exportable certification. People relying on your certifications may not be able to verify the certificates.</para><para>Do you want to continue the export?</para>
ka: <para>თქვენ არ გაგიკეთებიათ ამ ჯგუფის ყველა OpenPGP სერტიფიკატების სერტიფიცირება გატანის უფლებით. ხალხი, რომელიც თქვენს სერტიფიცირებებს ენდობა, სერტიფიკატს ვერ გადაამოწმებს.</para><para>გნებავთ, გააგრძელოთ გატანა?</para>

[ctx: @info]
en: <para>You haven't certified all valid user IDs of the certificates listed below with exportable certifications. People relying on your certifications may not be able to verify the certificates.</para><para>Do you want to continue the export?</para>
ka: <para>თქვენ არ გაგიკეთებიათ ჩამოთვლილი სერტიფიკატების ყველა სწორი მომხმარებლის ID-ების სერტიფიცირება გატანის უფლებით. ხალხი, რომელიც თქვენს სერტიფიცირებებს ენდობა, სერტიფიკატს ვერ გადაამოწმებს.</para><para>გნებავთ, გააგრძელოთ გატანა?</para>

[ctx: @info]
en: <para>You haven't certified all valid user IDs of this certificate with an exportable certification. People relying on your certifications may not be able to verify the certificate.</para><para>Do you want to continue the export?</para>
ka: <para>თქვენ არ გაგიკეთებიათ ამ სერტიფიკატის ყველა სწორი მომხმარებლის ID-ების სერტიფიცირება გატანის უფლებით. ხალხი, რომელიც თქვენს სერტიფიცირებებს ენდობა, სერტიფიკატს ვერ გადაამოწმებს.</para><para>გნებავთ, გააგრძელოთ გატანა?</para>

[ctx: @info]
en: ADSK added successfully.
ka: ADSK წარმატებით დაემატა.

[ctx: @info]
en: Admin PIN changed successfully.
ka: ადმინის PIN-კოდი წარმატებით შეიცვალა.

[ctx: @info]
en: After importing the team key, team members will be able to decrypt data with it.
ka: გუნდის გასაღების შემოტანის შემდეგ გუნდის წევრები მისი გამოყენებით მონაცემების გაშიფვრას შეძლებენ.

[ctx: @info]
en: All certificates were certified successfully.
ka: ყველა სერტიფიკატის სერტიფიცირება წარმატებულად დასრულდა.

[ctx: @info]
en: Anyone you share the password with can read the data.
ka: პაროლით დაშიფვრა. ყველას, ვისაც პაროლი აქვს, შეუძლია წაიკითხოს მონაცემები.

[ctx: @info]
en: Are you the only user of this secret key?
ka: ამ საიდუმლო გასაღებს, მხოლოდ, თქვენ იყენებთ?

[ctx: @info]
en: Audit log is empty.
ka: აუდიტის ჟურნალი ცარიელია.

[ctx: @info]
en: Authenticating to the card failed: %1
ka: ბარათზე ავთენტიკაციის შეცდომა: %1

[ctx: @info]
en: By adding an ADSK to your certificate, you allow the owner of the ADSK to decrypt all new messages that are encrypted for your certificate. Do you want to add the ADSK specified in the GnuPG configuration to your certificate?
ka: თუ თქვენი სერტიფიკატის ფაილს ADSK-ს დაამატებთ, ამით საშუალებას მისცემთ ADSK-ის მფლობელს, გაშიფროს ყველა ახალი შეტყობინება, რომელიც თქვენი სერტიფიკატისთვისაა დაშიფრული. გნებავთ დაამატოთ ADSK, რომელიც GnuPG-ის კონფიგურაციაში მითითებული, თქვენს სერტიფიკატს?

[ctx: @info]
en: Canceled setting PIN.
ka: PIN კოდის დაყენება გაუქმდა.

[ctx: @info]
en: Cannot open <filename>%1</filename> for reading.
ka: ფაილის <filename>%1</filename> წასაკითხად გახსნის შეცდომა.

[ctx: @info]
en: Cannot open file <filename>%1</filename> for writing.
ka: ფაილის <filename>%1</filename> ჩასაწერად გახსნის შეცდომა.

[ctx: @info]
en: Cannot open the file <filename>%1</filename> for writing.
ka: პირადი გასაღების <filename>%1</filename> ჩასაწერად გახსნის შეცდომა.

[ctx: @info]
en: Cannot open the private key file <filename>%1</filename> for reading.
ka: პირადი გასაღების ფაილის <filename>%1</filename> წასაკითხად გახსნის შეცდომა.

[ctx: @info]
en: Cannot overwrite existing <filename>%1</filename>.
ka: არსებული ფაილის <filename>%1</filename> თავზე გადაწერის შეცდომა.

[ctx: @info]
en: Certificate '%1' was marked as your certificate.
ka: სერტიფიკატი '%1' მონიშნულია, როგორც თქვენი საკუთარი.

[ctx: @info]
en: Certificate successfully created.<br><br>Note:<br>To prevent accidental import of the revocation<br>it is required to manually edit the certificate<br>before it can be imported.
ka: სერტიფიკატი წარმატებით შეიქმნა.<br><br>შენიშვნა:<br>გაუქმების შემთხვევით შემოტანის თავიდან ასაცილებლად, <br>აუცილებელია, ხელით ჩაასწოროთ სერტიფიკატი მანამდე, სანამ<br>მას შემოიტანთ.

[ctx: @info]
en: Certification means that you check the fingerprint against a trusted source.
ka: სერტიფიცირება ნიშნავს, რომ ანაბეჭდს სანდო წყაროს ადარებთ.

[ctx: @info]
en: Certification power was granted to '%1'.
ka: სერტიფიკაციის უფლება მინიჭებულია '%1'-ზე.

[ctx: @info]
en: Certifications are not available before the certificate is imported.
ka: სერტიფიცირება ხელმიუწვდომელია სერტიფიკატის შემოტანამდე.

[ctx: @info]
en: Changing the Admin PIN failed: %1
ka: ადმინის PIN-კოდის შეცვლის შეცდომა: %1

[ctx: @info]
en: Changing the NKS PIN failed: %1
ka: NKS PIN კოდის შეცვლის შეცდომა: %1

[ctx: @info]
en: Changing the PIN failed: %1
ka: PIN კოდის შეცვლის შეცდომა: %1

[ctx: @info]
en: Changing the PUK failed: %1
ka: PUK კოდის შეცვლის შეცდომა: %1

[ctx: @info]
en: Changing the SigG PIN failed: %1
ka: SigG PIN კოდის შეცვლის შეცდომა: %1

[ctx: @info]
en: Clipboard contents do not look like a certificate. Nothing imported.
ka: ბუფერის შემცველობა სერტიფიკატს არ წააგავს. არაფერი შემოტანილა.

[ctx: @info]
en: Copying the key to the card failed.
ka: გასაღების ბარათზე კოპირების შეცდომა.

[ctx: @info]
en: Correct the following errors:
ka: შეასწორეთ შემდეგი შეცდომები:

[ctx: @info]
en: Could not connect to UiServer: <message>%1</message>
ka: UiServer-თან მიერთების შეცდომა: <message>%1</message>

[ctx: @info]
en: Could not delete the registry key <resource>%1\%2</resource>
ka: რეესტრის გასაღების <resource>%1\%2</resource> წაშლა შეუძლებელია

[ctx: @info]
en: Could not determine certificate type of clipboard contents. Nothing imported.
ka: ბუფერის შემცველობის სერტიფიკატის ტიპის დადგენა შეუძლებელია. არაფერი შემოტანილა.

[ctx: @info]
en: Could not remove file <filename>%1</filename> for overwriting.
ka: ფაილის <filename>%1</filename> ჩასაწერად გახსნის შეცდომა.

[ctx: @info]
en: Create a new OpenPGP key pair.<nl/>To create an S/MIME certificate request use <interface>New S/MIME Certification Request</interface> from the <interface>File</interface> menu instead.
ka: ახალი OpenPGP გასაღების წყვილის შექმნა.<nl/>S/MIME სერტიფიკატის მოთხოვნის შესაქმნელად გამოიყენეთ <interface>ახალი S/MIME სერტიფიცირების მოთხოვნა</interface> <interface>ფაილის</interface> მენიუდან.

[ctx: @info]
en: Creating a CSR for the card key failed:
    %1
ka: ბარათის გასაღებისთვის CSR-ის შექმნა შეცდომით დასრულდა:
    %1

[ctx: @info]
en: Creating an OpenPGP key from the card keys failed: %1
ka: ბარათის გასაღებებიდან OpenPGP_ის გასაღების შექმნა ჩავარდა: %1

[ctx: @info]
en: Creating encrypted archive ...
ka: დაშიფრული არქივის შექმნა ...

[ctx: @info]
en: Creating signed and encrypted archive ...
ka: ხელმოწერილი და დაშიფრული არქივის შექმნა ...

[ctx: @info]
en: Creating signed archive ...
ka: ხელმოწერილი არქივის შექმნა ...

[ctx: @info]
en: Decryption and verification of <filename>%1</filename> canceled.
ka: <filename>%1</filename>-ის გაშიფვრა და გადამოწმება გაუქმდა.

[ctx: @info]
en: Decryption of <filename>%1</filename> canceled.
ka: <filename>%1</filename>-ის გაშიფვრა გაუქმდა.

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete the copy of the key stored on this computer?
ka: მართლა გნებავთ ამ კომპიუტერზე დამახსოვრებული გასაღების ასლის წაშლა?

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete the copy of the secret key stored on this computer?
ka: მართლა გნებავთ ამ კომპიუტერზე დამახსოვრებული საიდუმლო გასაღების ასლის წაშლა?

[ctx: @info]
en: Double spaces are not allowed
ka: ორმაგი გამოტოვებები დაშვებული არაა

[ctx: @info]
en: Encryption canceled.
ka: დაშიფვრა გაუქმებულია.

[ctx: @info]
en: Enter a search term to search for matching certificates.
ka: შეიყვანეთ ძებნის პირობა შესაბამისი სერტიფიკატების მოსაძებნად.

[ctx: @info]
en: Enter an email address to search for matching certificates.
ka: შეიყვანეთ ელფოსტის მისამართი შესაბამისი სერტიფიკატების მოსაძებნად.

[ctx: @info]
en: Error: %1
ka: შეცდომა: %1

[ctx: @info]
en: Exit code: %1
ka: გასვლის კოდი: %1

[ctx: @info]
en: Exporting the certificate failed: %1
ka: სერტიფიკატის გატანის შეცდომა: %1

[ctx: @info]
en: Exporting the certificate to a key server is not possible because the usage of key servers has been disabled explicitly. | Exporting the certificates to a key server is not possible because the usage of key servers has been disabled explicitly.
ka[0]: სერტიფიკატის გატანა გასაღებების სერვერზე შეუძლებელია, რადგან გასაღებების სერვერების გამოყენება აშკარადაა გათიშული.
ka[1]: სერტიფიკატების გატანა გასაღებების სერვერზე შეუძლებელია, რადგან გასაღებების სერვერების გამოყენება აშკარადაა გათიშული.

[ctx: @info]
en: Failed to create signing subkey: %1
ka: ჩავარდა შექმნა ხელმოწერის ქვეგასაღებისთვის: %1

[ctx: @info]
en: Failed to decrypt the clipboard: %1
ka: ჩავარდა გაშიფვრა ბუფერისთვის: %1

[ctx: @info]
en: Failed to decrypt the notepad: %1
ka: ჩავარდა გაშიფვრა ბლოკნოტისთვის: %1

[ctx: @info]
en: Failed to delete <filename>%1</filename>.
ka: <filename>%1</filename>-ის წაშლის შეცდომა.

[ctx: @info]
en: Failed to encrypt the clipboard: %1
ka: ჩავარდა დაშიფვრა ბუფერისთვის: %1

[ctx: @info]
en: Failed to encrypt the notepad: %1
ka: ჩავარდა დაშიფვრა ბლოკნოტისთვის: %1

[ctx: @info]
en: Failed to find encrypted or signed data in one or more files.<nl/>If they contain signed or encrypted data please report a bug (see Help->Report Bug).
ka: ერთ ან მეტ ფაილში დაშიფრული ან ხელმოწერილი მონაცემების აღმოჩენა ვერ მოხერხდა.<nl/>თუ ისინი შეიცავდნენ ხელმოწერილ ან დაშიფრულ მონაცემებს, მოგვწერეთ ამ შეცდომის შესახებ (იხილეთ დახმარება->შეცდომის ანგარიში).

[ctx: @info]
en: Failed to find the OpenPGP card with the serial number: %1
ka: OpenPGP ბარათის პოვნის შეცდომა სერიული ნომრით: %1

[ctx: @info]
en: Failed to generate new card keys and a certificate: %1
ka: ახალი გასაღების და სერტიფიკატის გენერაციის შეცდომა: %1

[ctx: @info]
en: Failed to move <filename>%1</filename> to <filename>%2</filename>.
ka: ფაილის <filename>%1</filename> <filename>%2</filename>-ში გადატანა ჩავარდა.

[ctx: @info]
en: Failed to move backup. The backup key is still stored under: %1
ka: მარქაფის გადატანა ჩავარდა. მარქაფი გასაღები ჯერ კიდევ დამახსოვრებულია ბილიკზე: %1

[ctx: @info]
en: Failed to overwrite <filename>%1</filename>.
ka: <filename>%1</filename>-ის თავზე გადაწერის შეცდომა.

[ctx: @info]
en: Failed to search on certificate server. The error returned was:
    %1
ka: სერტიფიკატის სერვერის მოძებნა ჩავარდა. დაბრუნებული შეცდომა იყო:
    %1

[ctx: @info]
en: Failed to sign the clipboard: %1
ka: ჩავარდა გადამოწმება ბუფერისთვის: %1

[ctx: @info]
en: Failed to sign the notepad: %1
ka: ჩავარდა ხელმოწერა ბლოკნოტისთვის: %1

[ctx: @info]
en: Failed to verify the clipboard: %1
ka: ჩავარდა გადამოწმება ბუფერისთვის: %1

[ctx: @info]
en: Failed to verify the notepad: %1
ka: ჩავარდა გადამოწმება ბლოკნოტისთვის: %1

[ctx: @info]
en: Failed to write the certificates to a temporary file.
ka: სერტიფიკატების დროებით ფაილში ჩაწერა ჩავარდა.

[ctx: @info]
en: For password based encryption see this <a href="action:help_doc_symenc">guide</a>.
ka: პაროლით დასაშიფრად, იხილეთ ეს <a href="action:help_doc_symenc">სახელმძღვანელო</a>.

[ctx: @info]
en: For public key encryption you generally have to create your own key pair.
ka: საჯარო გასაღბით დასაშიფრად, როგორც წესი, გასაღებების საკუთარი წყვილი უნდა შექმნათ.

[ctx: @info]
en: For technical reasons you can only use this option if <application>%1</application> is not already running.
ka: ტექნიკური მიზეზების გამო ამ პარამეტრის გამოყენება, მხოლოდ, მაშინაა შესაძლებელი, თუ <application>%1</application> უკვე გაშვებული არაა.

[ctx: @info]
en: Generating key failed: %1
ka: გასაღების გენერაციის შეცდომა: %1

[ctx: @info]
en: If you are confident that the file was not manipulated then you can decrypt it with gpg on the command line using the option <tt>--ignore-mdc-error</tt>. After decryption you should re-encrypt the file with your current key.
ka: თუ დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ ფაილი არ შეცვლილა, მაშინ შეგიძლიათ, გაშიფროთ ის gpg-ით ბრძანების სტრიქონზე პარამეტრით <tt>--ignore-mdc-error</tt>. გაშიფვრის შემდეგ ფაილი თავიდან, თქვენი გასაღებით უნდა დაშიფროთ.

[ctx: @info]
en: Import certificate from a file.<nl/>To import from a public keyserver use <interface>Lookup on Server</interface> instead.
ka: სერტიფიკატის შემოტანა ფაილიდან.<nl/>საჯარო გასაღებების სერვერიდან შემოსატანად <interface>სერვერზე მოძებნა</interface> გამოიყენეთ.

[ctx: @info]
en: Import was canceled.
ka: შემოტანა გაუქმდა.

[ctx: @info]
en: In order to use this shared secret key you should certify it.
ka: იმისათვის, რომ გამოიყენოთ ეს გაზიარებული საიდუმლო გასაღები, მას სერტიფიკაცია უნდა გაატაროთ.

[ctx: @info]
en: Is '%1' your own certificate?
ka: '%1' თქვენი საკუთარი სერტიფიკატია?

[ctx: @info]
en: It seems another <application>Kleopatra</application> is running (with process-id %1)
ka: როგორც ჩანს, გაშვებულია <application>Kleopatra</application>-ის სხვა ასლიც (პროცესის id %1)

[ctx: @info]
en: Key successfully generated.
ka: გასაღები წარმატებით დაგენერირდა.

[ctx: @info]
en: NKS PIN changed successfully.
ka: NKS -ის PIN კოდი წარმატებით შეიცვალა.

[ctx: @info]
en: NKS PIN set successfully.
ka: NKS -ის PIN კოდი წარმატებით დადგა.

[ctx: @info]
en: Name change failed: %1
ka: სახელის შეცვლის შეცდომა: %1

[ctx: @info]
en: No NullPin found. <warning>If this PIN was not set by you personally, the card might have been tampered with.</warning>
ka: NullPin აღმოჩენილი არაა.<warning>თუ ეს PIN-კოდი თქვენს მიერ არ დაყენებულა, შეიძლება, ბარათს ვინმე უჩხიკინებდა.</warning>

[ctx: @info]
en: No certificates found
ka: სერტიფიკატები აღმოჩენილი არაა

[ctx: @info]
en: No checksum files have been created.
ka: საკონტროლო ჯამის ფაილები არ შექმნილა.

[ctx: @info]
en: No empty smart card was found.
ka: ცარიელი ჭკვიანი ბარათი აღმოჩენილი არაა.

[ctx: @info]
en: No slot found for subkey %1 on the smart card.
ka: ქვეგასაღებისთვის %1 ჭკვიან ბარათზე სლოტი აღმოჩენილი არაა.

[ctx: @info]
en: No update found in the available version database.
ka: ხელმისაწვდომი ვერსიების ბაზაში განახლება აღმოჩენილი არაა.

[ctx: @info]
en: One or more certificates cannot be certified.
ka: ერთი ან მეტი სერტიფიკატის სერტიფიცირება შეუძებელია.

[ctx: @info]
en: One unknown recipient
ka: ერთი უცნობი მიმღები

[ctx: @info]
en: PIN changed successfully.
ka: PIN კოდი წარმატებით შეიცვალა.

[ctx: @info]
en: PIN set successfully.
ka: PIN კოდის დაყენება წარმატებულია.

[ctx: @info]
en: PIV Card Application Administration Key set successfully.
ka: PIV ბარათის აპლიკაციის ადმინისტრირების გასაღების დაყენება წარმატებით დასრულდა.

[ctx: @info]
en: PUK changed successfully.
ka: PUK კოდი წარმატებით შეიცვალა.

[ctx: @info]
en: Please choose whether members should also be allowed to sign data with the team key.
    Alternatively, they can use their personal key for signing.
ka: აირჩიეთ, უნდა ჰქონდეთ თუ არა წევრებს ასევე უფლება, მონაცემებს ხელი მოაწერონ გუნდის გასაღებით.
    ხელმოსაწერად მათ ასევე შეუძლიათ, საკუთარი გასაღები გამოიყენონ.

[ctx: @info]
en: Quit any other running instances of <application>Kleopatra</application>.
ka: გამოდით <application>Kleopatra</application>-ის ყველა სხვა გაშვებული ასლიდან.

[ctx: @info]
en: Reading certificates from smart card ...
ka: სერტიფიკატების ჩატვირთვა სმარტ ბარათიდან...

[ctx: @info]
en: Result of OpenPGP certificate update from keyserver, LDAP server, or Active Directory
ka: გასაღებების სერვერიდან, LDAP სერვერიდან ან Active Directory-დან OpenPGP სერტიფიკატის განახლების შედეგი

[ctx: @info]
en: Result of S/MIME certificate update
ka: S/MIME სერტიფიკატის განახლების შედეგი

[ctx: @info]
en: Result of update from Web Key Directory
ka: ვებ-გასაღებების კატალოგიდან განახლების შედეგი

[ctx: @info]
en: Searching for matching certificates ...
ka: სერტიფიკატების ძებნა, რომლებიც ემთხვევა ...

[ctx: @info]
en: Set this option to avoid using the users temporary directory.
ka: დააყენეთ ეს პარამეტრი მომხმარებლის დროებითი საქაღალდის გამოყენების თავიდან ასაცილებლად.

[ctx: @info]
en: Set this option to disable password-based encryption.
ka: დააყენეთ ეს პარამეტრი, რათა საჯარო გასაღების დაშიფვრა გამორთოთ.

[ctx: @info]
en: Set this option to disable public key encryption.
ka: დააყენეთ ეს პარამეტრი, რათა საჯარო გასაღების დაშიფვრა გამორთოთ.

[ctx: @info]
en: Set this option to encode encrypted or signed files as base64 encoded text. So that they can be opened with an editor or sent in a mail body. This will increase file size by one third.
ka: დააყენეთ ეს პარამეტრი დაშიფრული ან ხელმოწერილი ფაილების base64-ში კოდირებისთვის. ამ ხერხით, მისი რედაქტორით გახსნა და ელფოსტის ტანში გაგზავნაა შესაძლებელი. ეს ფაილის ზომას 1/3-ით გაზრდის.

[ctx: @info]
en: Setting the NKS PIN failed: %1
ka: NKS PIN კოდის დაყენების შეცდომა: %1

[ctx: @info]
en: Setting the PIV Card Application Administration Key failed: %1
ka: PIV ბარათის აპლიკაციის ადმინისტრირების გასაღების დაყენება ჩავარდა: %1

[ctx: @info]
en: Setting the SigG PIN failed: %1
ka: SigG PIN კოდის დაყენების შეცდომა: %1

[ctx: @info]
en: Shall the file be saved with the original file name <filename>%1</filename>?
ka: შევნახო ფაილი საწყისი სახელით <filename>%1</filename>?

[ctx: @info]
en: Show actions available for this smart card
ka: ამ ჭკვიანი ბარათისთვის ხელმისაწვდომი ქმედებების ჩვენება

[ctx: @info]
en: Show actions available for this smart card slot
ka: ამ ჭკვიანი ბარათის სლოტისთვის ხელმისაწვდომი ქმედებების ჩვენება

[ctx: @info]
en: Show the following information in certificate list tooltips:
ka: სერტიფიკატის სიის მინიშნებებში შემდეგი ინფორმაციის ჩვენება:

[ctx: @info]
en: SigG PIN changed successfully.
ka: SigG -ის PIN კოდი წარმატებით შეიცვალა.

[ctx: @info]
en: SigG PIN set successfully.
ka: SigG -ის PIN კოდი წარმატებით დადგა.

[ctx: @info]
en: Signing and encryption canceled.
ka: ხელმოწერა და დაშიფვრა გაუქმდა.

[ctx: @info]
en: Signing canceled.
ka: ხელმოწერა გაუქმდა.

[ctx: @info]
en: Sorry! Writing keys to the card <emphasis>%1</emphasis> is not supported.
ka: უკაცრავად! ბარათების ჩაწერა ბარათზე <emphasis>%1</emphasis> მხარდაჭერილი არაა.

[ctx: @info]
en: Successfully decrypted and verified the clipboard
ka: ბუფერის გაშიფვრა და გადამოწმება წარმატებულია

[ctx: @info]
en: Successfully decrypted and verified the notepad
ka: ბლოკნოტის გაშიფვრა და გადამოწმება წარმატებულია

[ctx: @info]
en: Successfully decrypted the clipboard
ka: ბუფერის გაშიფვრა წარმატებულია

[ctx: @info]
en: Successfully decrypted the notepad
ka: ბლოკნოტის გაშიფვრა წარმატებულია

[ctx: @info]
en: Successfully deleted the copy of the key stored on this computer.
ka: ამ კომპიუტერზე დამახსოვრებული გასაღებს ასლის წაშლა წარმატებით დასრულდა.

[ctx: @info]
en: Successfully encrypted and signed the clipboard
ka: ბუფერის დაშიფვრა და ხელმოწერა წარმატებულია

[ctx: @info]
en: Successfully encrypted and signed the notepad
ka: ბლოკნოტის დაშიფვრა და ხელმოწერა წარმატებულია

[ctx: @info]
en: Successfully encrypted the clipboard
ka: ბუფერის დაშიფვრა წარმატებულია

[ctx: @info]
en: Successfully encrypted the notepad
ka: ბლოკნოტის დაშიფვრა წარმატებულია

[ctx: @info]
en: Successfully generated an OpenPGP key from the card keys.
ka: ბარათის გასაღებებიდან OpenPGP-ის გენერაცია წარმატებით დასრულდა.

[ctx: @info]
en: Successfully generated new card keys and a certificate for this card.
ka: ამ ბარათისთვის ახალი გასაღების და სერტიფიკატის გენერაცია წარმატებით დასრულდა.

[ctx: @info]
en: Successfully restored the secret key parts from <filename>%1</filename>
ka: <filename>%1</filename>-დან საიდუმლო გასაღების ნაწილების აღდგენა წარმატებით დასრულდა

[ctx: @info]
en: Successfully signed the clipboard
ka: ბუფერის ხელმოწერა წარმატებულია

[ctx: @info]
en: Successfully signed the notepad
ka: ბლოკნოტის ხელმოწერა წარმატებულია

[ctx: @info]
en: Successfully verified the clipboard
ka: ბუფერის გადამოწმება წარმატებულია

[ctx: @info]
en: Successfully verified the notepad
ka: ბლოკნოტის გადამოწმება წარმატებულია

[ctx: @info]
en: Team members will not be able to change the name, email address, or expiration date of the team key.
ka: გუნდის წევრებს არ ექნებათ უფლება, შეცვალონ გუნდის გასაღების სახელი, ელფოსტის მისამართი, ან ამოწურვის ვადა.

[ctx: @info]
en: The "<" character may not be used.
ka: "<" სიმბოლოს გამოყენება აკრძალულია.

[ctx: @info]
en: The URL is too long.
ka: URL ძალიან გრძელია.

[ctx: @info]
en: The backup of the secret key was created successfully.
ka: საიდუმლო გასაღების მარქაფი წარმატებთ შეიქმნა.

[ctx: @info]
en: The certificate has been marked as not trusted because the fingerprint did not match.
ka: სერტიფიკატი მოინიშნა, როგორც არასანდო, რადგან ანაბეჭდები არ ემთხვევა.

[ctx: @info]
en: The certificate was revoked successfully.
ka: გასაღები წარმატებით გაუქმდა.

[ctx: @info]
en: The certification power of '%1' was revoked.
ka: '%1'-ის სერტიფიკაციის უფლება ჩამორთმეულია.

[ctx: @info]
en: The clipboard does not contain text.
ka: ბუფერი ტექსტს არ შეიცავს.

[ctx: @info]
en: The clipboard is empty. Nothing imported.
ka: ბუფერი ცარიელია: შემოტანა არ მომხდარა.

[ctx: @info]
en: The data was not encrypted for any secret key in your certificate list.
ka: მონაცემები არაა დაშიფრული არც ერთი საიდუმლო გასაღებით თქვენი სერტიფიკატების სიიდან.

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> already exists.
ka: ფაილი სახელით <filename>%1</filename> უკვე არსებობს.

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> already exists. Do you wish to overwrite it?
ka: ფაილი სახელით <filename>%1</filename> უკვე არსებობს. გნებავთ, თავზე გადავაწერო?

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> already exists. Please enter a different file name.
ka: ფაილი <filename>%1</filename> უკვე არსებობს. შეიყვანეთ სხვა ფაილის სახელი.

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> contains certificates and can't be decrypted or verified.
ka: ფაილი <filename>%1</filename> სერტიფიკატებს შეიცავს და მისი გაშიფვრა ან გადამოწმება შეუძლებელია.

[ctx: @info]
en: The following errors were encountered:
ka: აღმოჩენილია შემდეგი შეცდომები::

[ctx: @info]
en: The group contains certificates that cannot be used for encryption. This may lead to unexpected results.
ka: ჯგუფი შეიცავს სერტიფიკატებს, რომლებსაც დაშიფვრისთვის ვერ გამოიყენებთ. ამან, შეიძლება, მოულოდნელ შედეგებამდე მიგიყვანოთ.

[ctx: @info]
en: The private key file <filename>%1</filename> is empty.
ka: პირადი გასაღები <filename>%1</filename> ცარიელია.

[ctx: @info]
en: The result is empty. Maybe you entered an empty or a wrong passphrase.
ka: შედეგი ცარიელია. შეიძლება, შეყვანილი საკვანძო ფრაზა ცარიელი ან არასწორია.

[ctx: @info]
en: The result of the backup is empty. Maybe you entered an empty or a wrong passphrase.
ka: მარქაფის შედეგი ცარიელია. შეიძლება, შეყვანილი საკვანძო ფრაზა ცარიელი ან არასწორია.

[ctx: @info]
en: The result of the export is empty.
ka: გატანის შედეგი ცარიელია.

[ctx: @info]
en: The secret team key was saved to <filename>%1</filename>
ka: გუნდის საიდუმლო გასაღები შენახულია, როგორც <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: The size of the name may not exceed 38 characters.
ka: სახელის ზომა 38 სიმბოლოზე მეტი არ შეიძლება, იყოს.

[ctx: @info]
en: The subkey was exported successfully. | %1 subkeys were exported successfully.
ka[0]: ქვეგასაღების გატანა წარმატებით დასრულდა.
ka[1]: %1 ქვეგასაღების გატანა წარმატებით დასრულდა.

[ctx: @info]
en: The two keys you have entered do not match. Please retry.
ka: შეყვანილი ორი გასაღები არ ემთხვევა. თავიდან სცადეთ.

[ctx: @info]
en: There was an error setting the PIN: <message>%1</message>.
ka: შეცდომა PIN-კოდის დაყენებისას: <message>%1</message>.

[ctx: @info]
en: There were no errors.
ka: შეცდომების გარეშე.

[ctx: @info]
en: These checksum files have been successfully created:
ka: საკონტროლო ჯამის ფაილები წარმატებით შეიქმნა:

[ctx: @info]
en: This certificate cannot be used for encryption.
ka: ამ სერტიფიკატის დაშიფვრისთვის გამოყენება შეუძლებელია.

[ctx: @info]
en: This certificate cannot be used for signing.
ka: ამ სერტიფიკატის ხელმოსაწერად გამოყენება შეუძლებელია.

[ctx: @info]
en: This certificate expires today.
ka: სერტიფიკატს ვადა დღეს გასდის.

[ctx: @info]
en: This certificate expires tomorrow. | This certificate expires in %1 days.
ka[0]: სერტიფიკატს ვადა ხვალ გასდის.
ka[1]: სერტიფიკატს ვადა %1 დღეში გასდის.

[ctx: @info]
en: This certificate is expired.
ka: სერტიფიკატი ვადაგასულია.

[ctx: @info]
en: This certificate is revoked.
ka: ეს სერტიფიკატი გაუქმებულია.

[ctx: @info]
en: This group contains S/MIME certificates which cannot be certified.
ka: ეს ჯგუფი შეიცავს S/MIME სერტიფიკატებს, რომლების სერტიფიცირებაც შეუძლებელია.

[ctx: @info]
en: This key has already been revoked.
ka: ეს გასაღები უკვე გაუქმებულია.

[ctx: @info]
en: This key has been revoked. You cannot certify it.
ka: ეს გასაღები გაუქმებულია. მისი სერტიფიცირება არ შეგიძლიათ.

[ctx: @info]
en: This key has expired. You cannot certify it.
ka: ეს გასაღები ვადაგასულია. მისი სერტიფიცირება არ შეგიძლიათ.

[ctx: @info]
en: To certify other certificates, you first need to create an OpenPGP certificate for yourself.
ka: სხვა სერტიფიკატების სერტიფიცირებისთვის ჯერ OpenPGP-ის სერტიფიკატი თქვენთვის უნდა შექმნათ.

[ctx: @info]
en: URL change failed: %1
ka: URL-ის შეცვლის შეცდომა: %1

[ctx: @info]
en: Unblocked and set a new PIN successfully.
ka: განბლოკვა და ახალი PIN კოდის დაყენება წარმატებულია.

[ctx: @info]
en: Unblocking the PIN failed: %1
ka: PIN კოდის განბლოკვის შეცდომა: %1

[ctx: @info]
en: Updating certificate… | Updating %1 certificates…
ka[0]: სერტიფიკატის განახლება…
ka[1]: %1 სერტიფიკატის განახლება…

[ctx: @info]
en: Upload successful.
ka: ატვირთვა წარმატებულია.

[ctx: @info]
en: User ID successfully added.
ka: მომხმარებლის ID წარმატებით დაემატა.

[ctx: @info]
en: Verification of <filename>%1</filename> canceled.
ka: <filename>%1</filename>-ის გადამოწმება გაუქმდა.

[ctx: @info]
en: Verify the fingerprints, mark the user IDs you want to certify, and select the certificate you want to certify the user IDs with.<br><i>Note: Only the fingerprints clearly identify the certificate and its owner.</i>
ka: გადაამოწმეთ ანაბეჭდები, მონიშნეთ მომხმარებლის ID-ები, რომლის სერტიფიცირებაც გნებავთ და აირჩიეთ გასაღები, რომლითაც გნებავთ ამ მომხმარებლის ID-ების სერტიფიცირება.<br><i>დაიმახსოვრეთ: სერტიფიკატის და მისი მფლობელის აშკარა იდენტიფიკაცია მხოლოდ ანაბეჭდით შეიძლება.</i>

[ctx: @info]
en: Warning: The sender's mail address is not stored in the <a href="key:%1">certificate</a> used for signing. Stored:<ul>%2</ul>
ka: გაფრთხილება: გამგზავნის ელფოსტის მისამართი ხელმოწერისთვის გამოყენებულ <a href="key:%1">სერტიფიკატში</a> დამახსოვრებული არაა. დამახსოვრებულია:<ul>%2</ul>

[ctx: @info]
en: With Kleopatra you can encrypt using different methods. Please follow the regulations for classified information of your organization.
ka: Kleopatra-ით, დაშიფვრა, სხვადასხვა მეთოდებით შეგიძლიათ. მიჰყევით თქვენი ორგანიზაციაში საიდუმლო ინფორმაციის დაშიფვრის მოთხოვნებს.

[ctx: @info]
en: Writing certificates to file <filename>%1</filename> failed.
ka: სერტიფიკატების ფაილში <filename>%1</filename> ჩაწერა ჩავარდა.

[ctx: @info]
en: Writing groups to file <filename>%1</filename> failed.
ka: ჯგუფების ფაილში <filename>%1</filename> ჩაწერა ჩავარდა.

[ctx: @info]
en: Writing key to file <filename>%1</filename> failed.
ka: გასაღების ფაილში <filename>%1</filename> ჩაწერის შეცდომა.

[ctx: @info]
en: Writing subkey to file <filename>%2</filename> failed. | Writing subkeys to file <filename>%2</filename> failed.
ka[0]: ქვეგასაღების ფაილში <filename>%2</filename> ჩაწერის შეცდომა.
ka[1]: ქვეგასაღებების ფაილში <filename>%2</filename> ჩაწერის შეცდომა.

[ctx: @info]
en: Writing the backup of the secret key to <filename>%1</filename> failed.
ka: საიდუმლო გასაღების მარქაფის <filename>%1</filename>-ში ჩაწერა ჩავარდა.

[ctx: @info]
en: Writing the certificate to the card failed: %1
ka: სერტიფიკატის ბარათზე ჩაწერის შეცდომა: %1

[ctx: @info]
en: Writing the certificate to the card succeeded.
ka: სერტიფიკატის ბარათზე ჩაწერა წარმატებულია.

[ctx: @info]
en: You are not allowed to mark certificates as trusted or not trusted.
ka: სერტიფიკატების სანდოდ ან არასანდოდ მონიშვნის უფლება არ გაქვთ.

[ctx: @info]
en: You can find step-by-step instructions for public key encryption in this <a href="action:help_doc_quickguide">guide</a>.
ka: საჯარო გასაღებით დასაშიფრად დაწვრილებით ინსტრუქციის მისაღებად იხილეთ ეს <a href="action:help_doc_quickguide">სახელმძღვანელო</a>.

[ctx: @info]
en: You cannot generate a key on this smart card because it doesn't support any of the compliant algorithms.
ka: ამ სმარტ ბარათზე გასაღებების გენერაციას ვერ შეძლებთ, რადგან, როგორც ჩანს, მას თავსებადი ალგორითმის მხარდაჭერა არ გააჩნია.

[ctx: @info]
en: You cannot generate keys on this smart card because it doesn't support any of the compliant algorithms.
ka: ამ სმარტ ბარათზე გასაღებების გენერაციას ვერ შეძლებთ, რადგან, როგორც ჩანს, მას თავსებადი ალგორითმის მხარდაჭერა არ გააჩნია.

[ctx: @info]
en: You have imported a new certificate (public key).
ka: შემოიტანეთ ახალი სერტიფიკატი (საჯარო გასაღები).

[ctx: @info]
en: You have imported a shared secret key.
ka: თქვენ შემოიტანეთ გაზიარებული საიდუმლო გასაღები.

[ctx: @info]
en: no associated certificate
ka: ასოცირებული სერტიფიკატის გარეშე

[ctx: @info]
en: no key
ka: გასაღების გარეშე

[ctx: @info %1 is a placeholder for the name of a compliance mode. E.g. NATO RESTRICTED compliant or VS-NfD compliant]
en: <para>Install a version of <application>GnuPG</application> that is %1.</para>
ka: <para>დააყენეთ <application>GnuPG</application>-ის ვერსია, რომელიც %1.</para>

[ctx: @info %1 is a placeholder for the name of a compliance mode. E.g. NATO RESTRICTED compliant or VS-NfD compliant]
en: <para>Sorry! You cannot use <application>Kleopatra</application> for signing or encrypting files because the <application>GnuPG</application> system used by <application>Kleopatra</application> is not %1.</para>
ka: <para>უკაცრავად! <application>Kleopatra</application>-ს ფაილების დაშიფვრისთვის ან ხელმოსაწერად ვერ გამოიყენებთ, რადგან <application>GnuPG</application> სისტემა, რომელსაც <application>Kleopatra</application> იყენებს, %1 არაა.</para>

[ctx: @info %1 is a placeholder for the name of a compliance mode. E.g. NATO RESTRICTED compliant or VS-NfD compliant]
en: <para>Sorry! You cannot use <application>Kleopatra</application> for signing or encryption because the <application>GnuPG</application> system used by <application>Kleopatra</application> is not %1.</para>
ka: <para>უკაცრავად! <application>Kleopatra</application>-ს დაშიფვრისთვის ან ხელმოსაწერად ვერ გამოიყენებთ, რადგან <application>GnuPG</application> სისტემა, რომელსაც <application>Kleopatra</application> იყენებს, %1 არაა.</para>

[ctx: @info %1 is a placeholder for the name of a compliance mode. E.g. NATO RESTRICTED compliant or VS-NfD compliant]
en: <para>The <application>GnuPG</application> system used by <application>Kleopatra</application> is not %1.</para>
ka: <para><application>GnuPG</application> სისტემა, რომელსაც <application>Kleopatra</application> იყენებს, %1 არაა.</para>

[ctx: @info %1 is a placeholder for the name of a compliance mode. E.g. NATO RESTRICTED compliant or VS-NfD compliant]
en: <para>You cannot use <application>Kleopatra</application> for signing or encrypting files because the <application>GnuPG</application> system used by <application>Kleopatra</application> is not %1.</para>
ka: <para><application>Kleopatra</application>-ს ფაილების დაშიფვრისთვის ან ხელმოსაწერად ვერ გამოიყენებთ, რადგან <application>GnuPG</application> სისტემა, რომელსაც <application>Kleopatra</application> იყენებს, %1 არაა.</para>

[ctx: @info %1 is a placeholder for the name of a compliance mode. E.g. NATO RESTRICTED compliant or VS-NfD compliant]
en: <para>You cannot use <application>Kleopatra</application> for signing or encryption because the <application>GnuPG</application> system used by <application>Kleopatra</application> is not %1.</para>
ka: <para><application>Kleopatra</application>-ს დაშიფვრისთვის ან ხელმოსაწერად ვერ გამოიყენებთ, რადგან <application>GnuPG</application> სისტემა, რომელსაც <application>Kleopatra</application> იყენებს, %1 არაა.</para>

[ctx: @info %1 name of card slot, %2 serial number of card]
en: <p>Please confirm that you want to write the following certificate to the %1 slot of card %2:</p><center>%3</center>
ka: <p>დაადასტურეთ, რომ გნებავთ, შემდეგი სერტიფიკატი %2 ბარათის %1 სლოტზე ჩაწეროთ:</p><center>%3</center>

[ctx: @info %1: a certificate]
en: <para>Do you want to grant '%1' the power to mark certificates as valid for you?</para><para><emphasis>This means that the owner of this certificate properly checks fingerprints and confirms the identities of others.</emphasis></para>
ka: <para>გნებავთ მიანიჭოთ '%1'-ს პრივილეგია, მონიშნოს სერტიფიკატები, როგორც ვარგისი, თქვენი სახელით?</para><para><emphasis>ეს ნიშნავს, რომ ამ სერტიფიკატის მფლობელი სწორად ამოწმებს ანაბეჭდებს და სხვების იდენტიფიკატორებს ადასტურებს.</emphasis></para>

[ctx: @info %1: a certificate]
en: <para>The certificate '%1' is empowered to mark other certificates as valid for you.</para><para>Do you want to revoke this power?</para>
ka: <para>სერტიფიკატს '%1' აქვს მინიჭებული უფლება, თქვენთვის სხვა სერტიფიკატები, როგორც ვარგისი, მონიშნოს.</para><para>გნებავთ, გააუქმოთ ეს პრივილეგია?</para>

[ctx: @info %1: a certificate, %2: name of a compliance mode]
en: <para>Do you want to grant '%1' the power to mark certificates as %2 for you?</para><para><emphasis>This means that the owner of this certificate properly checks fingerprints and confirms the identities of others.</emphasis></para>
ka: <para>გნებავთ მიანიჭოთ '%1'-ს პრივილეგია, მონიშნოს სერტიფიკატები, როგორც '%2', თქვენი სახელით?</para><para><emphasis>ეს ნიშნავს, რომ ამ სერტიფიკატის მფლობელი სწორად ამოწმებს ანაბეჭდებს და სხვების იდენტიფიკატორებს ადასტურებს.</emphasis></para>

[ctx: @info %1: a certificate, %2: name of a compliance mode]
en: <para>The certificate '%1' is empowered to mark other certificates as %2 for you.</para><para>Do you want to revoke this power?</para>
ka: <para>სერტიფიკატს '%1' აქვს მინიჭებული უფლება, თქვენთვის სხვა სერტიფიკატები, როგორც '%2', მონიშნოს.</para><para>გნებავთ, გააუქმოთ ეს პრივილეგია?</para>

[ctx: @info %1: test name]
en: <para>See "%1" above.</para>
ka: <para>იხილეთ "%1" ზემოთ.</para>

[ctx: @info 'Failed' meaning that there was an error during decryption]
en: Failed to decrypt <filename>%1</filename>:
ka: <filename>%1</filename>-ის გაშიფვრა ჩავარდა:

[ctx: @info 'Failed' meaning that there was an error during decryption]
en: Failed to decrypt and verify <filename>%1</filename>:
ka: <filename>%1</filename>-ის გაშიფვრა და გადამოწმება ჩავარდა:

[ctx: @info 'Unable' meaning that decryption can't be started because there is no secret key]
en: Unable to decrypt <filename>%1</filename>:
ka: <filename>%1</filename>-ის გაშიფვრა შეუძლებელია:

[ctx: @info 'Unable' meaning that decryption can't be started because there is no secret key]
en: Unable to decrypt and verify <filename>%1</filename>:
ka: <filename>%1</filename>-ის გაშიფვრა და გადამოწმება შეუძლებელია:

[ctx: @info Error in Label of input field: Message]
en: Error in %1: %2
ka: შეცდომა %1-ში: %2

[ctx: @info Error in Label of input field: Message]
en: Error in <interface>%1</interface>: <message>%2</message>
ka: შეცდომა შეტყობინებაში <interface>%1</interface>: <message>%2</message>

[ctx: @info Failed to encrypt <file> and <file>: <reason>]
en: Failed to encrypt <filename>%1</filename> and <filename>%2</filename>: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>
ka: ჩავარდა დაშიფვრა ფაილისთვის <filename>%1</filename> და <filename>%2</filename>: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>

[ctx: @info Failed to encrypt <file> and <n> other(s): <reason>]
en: Failed to encrypt <filename>%2</filename> and %1 other: <emphasis strong='true'>%3</emphasis> | Failed to encrypt <filename>%2</filename> and %1 others: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>
ka[0]: ჩავარდა დაშიფვრა ფაილისთვის <filename>%2</filename> და კიდევ %1: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>
ka[1]: ჩავარდა დაშიფვრა ფაილისთვის <filename>%2</filename> და კიდევ %1: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>

[ctx: @info Failed to encrypt <file>: <reason>]
en: Failed to encrypt <filename>%1</filename>: <emphasis strong='true'>%2</emphasis>
ka: ჩავარდა დაშიფვრა ფაილისთვის <filename>%1</filename>: <emphasis strong='true'>%2</emphasis>

[ctx: @info Failed to sign <file> and <file>: <reason>]
en: Failed to sign <filename>%1</filename> and <filename>%2</filename>: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>
ka: ჩავარდა ხელმოწერა ფაილისთვის <filename>%1</filename> და <filename>%2</filename>: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>

[ctx: @info Failed to sign <file> and <n> other(s): <reason>]
en: Failed to sign <filename>%2</filename> and %1 other: <emphasis strong='true'>%3</emphasis> | Failed to sign <filename>%2</filename> and %1 others: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>
ka[0]: ჩავარდა ხელმოწერა ფაილისთვის <filename>%2</filename> და კიდევ %1: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>
ka[1]: ჩავარდა ხელმოწერა ფაილისთვის <filename>%2</filename> და კიდევ %1: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>

[ctx: @info Failed to sign <file>: <reason>]
en: Failed to sign <filename>%1</filename>: <emphasis strong='true'>%2</emphasis>
ka: ჩავარდა ხელმოწერა ფაილისთვის <filename>%1</filename>: <emphasis strong='true'>%2</emphasis>

[ctx: @info Failed to sign and encrypt <file> and <file>: <reason>]
en: Failed to sign and encrypt <filename>%1</filename> and <filename>%2</filename>: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>
ka: ჩავარდა ხელმოწერა და დაშიფვრა ფაილისთვის <filename>%1</filename> და <filename>%2</filename>: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>

[ctx: @info Failed to sign and encrypt <file> and <n> other(s): <reason>]
en: Failed to sign and encrypt <filename>%2</filename> and %1 other: <emphasis strong='true'>%3</emphasis> | Failed to sign and encrypt <filename>%2</filename> and %1 others: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>
ka[0]: ხელმოწერისა და დაშიფვრის შეცდომა ფაილისთვის <filename>%2</filename> და კიდევ %1: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>
ka[1]: ხელმოწერისა და დაშიფვრის შეცდომა ფაილისთვის <filename>%2</filename> და კიდევ %1: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>

[ctx: @info Failed to sign and encrypt <file>: <reason>]
en: Failed to sign and encrypt <filename>%1</filename>: <emphasis strong='true'>%2</emphasis>
ka: ჩავარდა ხელმოწერა და დაშიფვრა ფაილისთვის <filename>%1</filename>: <emphasis strong='true'>%2</emphasis>

[ctx: @info Failed to verify <file>:]
en: Failed to verify <filename>%1</filename>:
ka: <filename>%1</filename>-ის გადამოწმება ჩავარდა:

[ctx: @info Successfully decrypted <file> as <file>.]
en: Successfully decrypted <filename>%1</filename> as <filename>%2</filename>.
ka: გაშიფვრა წარმატებულია ფაილისთვის <filename>%1</filename> როგორც <filename>%2</filename>.

[ctx: @info Successfully decrypted and verified <file> as <file>.]
en: Successfully decrypted and verified <filename>%1</filename> as <filename>%2</filename>.
ka: გაშიფვრა და გადამოწმება წარმატებულია ფაილისთვის <filename>%1</filename> როგორც <filename>%2</filename>.

[ctx: @info Successfully encrypted <file> and <file> and saved it as <file>.]
en: Successfully encrypted <filename>%1</filename> and <filename>%2</filename> and saved it as <filename>%3</filename>.
ka: დაშიფვრა წარმატებულია ფაილისთვის <filename>%1</filename> და <filename>%2</filename> და შენახულია, როგორც <filename>%3</filename>.

[ctx: @info Successfully encrypted <file> and <n> other(s) and saved it as <file>.]
en: Successfully encrypted <filename>%2</filename> and %1 other and saved it as <filename>%3</filename>. | Successfully encrypted <filename>%2</filename> and %1 others and saved it as <filename>%3</filename>.
ka[0]: დაშიფვრა წარმატებულია ფაილისთვის <filename>%2</filename> და კიდევ %1 და შენახულია, როგორც <filename>%3</filename>.
ka[1]: დაშიფვრა წარმატებულია ფაილისთვის <filename>%2</filename> და კიდევ %1 და შენახულია, როგორც <filename>%3</filename>.

[ctx: @info Successfully encrypted <file> and saved it as <file>.]
en: Successfully encrypted <filename>%1</filename> and saved it as <filename>%2</filename>.
ka: დაშიფვრა წარმატებულია ფაილისთვის <filename>%1</filename> და შენახულია, როგორც <filename>%2</filename>.

[ctx: @info Successfully signed <file> and <file> and saved the signature in <file>.]
en: Successfully signed <filename>%1</filename> and <filename>%2</filename> and saved the signature in <filename>%3</filename>.
ka: ხელმოწერა წარმატებულია ფაილისთვის <filename>%1</filename> და <filename>%2</filename> და ხელმოწერა შენახულია ფაილში <filename>%3</filename>.

[ctx: @info Successfully signed <file> and <n> other(s) and saved the signature in <file>.]
en: Successfully signed <filename>%2</filename> and %1 other and saved the signature in <filename>%3</filename>. | Successfully signed <filename>%2</filename> and %1 others and saved the signature in <filename>%3</filename>.
ka[0]: ხელმოწერა წარმატებულია ფაილისთვის <filename>%2</filename> და კიდევ %1 და ხელმოწერა შენახულია ფაილში <filename>%3</filename>.
ka[1]: ხელმოწერა წარმატებულია ფაილისთვის <filename>%2</filename> და კიდევ %1 და ხელმოწერა შენახულია ფაილში <filename>%3</filename>.

[ctx: @info Successfully signed <file> and saved the signature in <file>.]
en: Successfully signed <filename>%1</filename> and saved the signature in <filename>%2</filename>.
ka: ხელმოწერა წარმატებულია ფაილისთვის <filename>%1</filename> და ხელმოწერა შენახულია ფაილში <filename>%2</filename>.

[ctx: @info Successfully signed and encrypted <file> and <file> and saved it as <file>.]
en: Successfully signed and encrypted <filename>%1</filename> and <filename>%2</filename> and saved it as <filename>%3</filename>.
ka: ხელმოწერა და დაშიფვრა წარმატებულია ფაილისთვის <filename>%1</filename> და <filename>%2</filename> და შენახულია, როგორც <filename>%3</filename>.

[ctx: @info Successfully signed and encrypted <file> and <n> other(s) as <file>.]
en: Successfully signed and encrypted <filename>%2</filename> and %1 other and saved it as <filename>%3</filename>. | Successfully signed and encrypted <filename>%2</filename> and %1 others and saved it as <filename>%3</filename>.
ka[0]: ხელმოწერა და დაშიფვრა წარმატებულია ფაილისთვის <filename>%2</filename> და კიდევ %1 ფაილისთვის და შენახულია, როგორც <filename>%3</filename>.
ka[1]: ხელმოწერა და დაშიფვრა წარმატებულია ფაილისთვის <filename>%2</filename> და კიდევ %1 ფაილისთვის და შენახულია, როგორც <filename>%3</filename>.

[ctx: @info Successfully signed and encrypted <file> and saved it as <file>.]
en: Successfully signed and encrypted <filename>%1</filename> and saved it as <filename>%2</filename>.
ka: ხელმოწერა და დაშიფვრა წარმატებით დასრულდა ფაილისთვის <filename>%1</filename> და შენახულია, როგორც ფაილი <filename>%2</filename>.

[ctx: @info Verified <file> with signature(s) in <file>.]
en: Verified <filename>%2</filename> with signature in <filename>%3</filename>. | Verified <filename>%2</filename> with %1 signatures in <filename>%3</filename>.
ka[0]: გადამოწმებულია <filename>%2</filename> ხელმოწერით ფაილში <filename>%3</filename>.
ka[1]: გადამოწმებულია <filename>%2</filename> %1 ხელმოწერით ფაილში <filename>%3</filename>.

[ctx: @info as in 'this certificate is unusable']
en: unusable
ka: არაგამოყენებადი

[ctx: @info date is unknown]
en: unknown
ka: უცნობი

[ctx: @info entry in Usage column of a smart card key]
en: none
ka: არა

[ctx: @info for assistive tools]
en: Either enter a text you want to sign or encrypt, or an encrypted or signed text you want to decrypt or verify. You can also enter certificates in text form to import them.
ka: ან შეიყვანეთ ტექსტი, რომლის ხელმოწერა, ან დაშიფვრაც გნებავთ, ან დაშიფრული, ან ხელმოწერილი ტექსტი, რომლის გაშიფვრა, ან გადამოწმებაც გნებავთ. ასევე შეგიძლიათ, შეიყვანოთ სერტიფიკატი ტექსტურ ფორმაში, თუ გნებავთ მათი შემოტანა.

[ctx: @info for assistive tools]
en: This is the result of decryption and signature verification.
ka: ეს გაშიფვრის, ან ხელმოწერის გადამოწმების შედეგია.

[ctx: @info for assistive tools]
en: This is the result of the decryption.
ka: ეს გაშიფვრის შედეგია.

[ctx: @info for assistive tools]
en: This is the result of the encryption.
ka: ეს დაშიფვრის შედეგია.

[ctx: @info for assistive tools]
en: This is the result of the sign and encrypt operation.
ka: ეს ხელმოწერის და დაშიფვრის ოპერაციის შედეგია.

[ctx: @info for assistive tools]
en: This is the result of the sign operation.
ka: ეს ხელმოწერის ოპერაციის შედეგია.

[ctx: @info for assistive tools]
en: This is the result of the signature verification.
ka: ეს ხელმოწერის გადამოწმების შედეგია.

[ctx: @info status of certificate]
en: expired
ka: ვადაგასულია

[ctx: @info status of certificate]
en: revoked
ka: გაუქმებულია

[ctx: @info status of certificate]
en: unknown
ka: უცნობი

[ctx: @info translate 'Encrypt for others' the same way as for the other string in this file]
en: Please choose at least one recipient or deselect <interface>Encrypt for others</interface>.
ka: აირჩიეთ, სულ ცოტა, ერთი მიმღები, ან გამორთეთ <interface>სხვებისთვის დაშიფვრა</interface>.

[ctx: @info unknown key algorithm]
en: unknown
ka: უცნობი

[ctx: @info::placeholder]
en: Enter search term
ka: შეიყვანეთ მოსაძებნი სტრიქონი

[ctx: @info:credit]
en: Mail viewer
ka: ფოსტის დამთვალიერებელი

[ctx: @info:credit]
en: UX redesign of smartcard view and certificate details
ka: ჭკვიანი ბარათისა და სერტიფიკატის დეტალების ინტერფეისის რედიზაინი

[ctx: @info:credit]
en: © 2001-%1 The Kleopatra developers
ka: © 2001-%1 Kleopatra-ის პროგრამისტები

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter a message to encrypt or decrypt...
ka: შეიყვანეთ დასაშიფრი ან გასაშიფრი შეტყობინება...

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter search term
ka: შეიყვანეთ საძებნი სტრიქონი

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter search term <%1>
ka: შეიყვანეთ საძებნი სტრიქონი <%1>

[ctx: @info:placeholder]
en: Please enter a name or email address...
ka: შეიყვანეთ სახელი ან ელფოსტის მისამართი...

[ctx: @info:progress]
en: Certifying certificates…
ka: სერტიფიკატების სერტიფიცირება…

[ctx: @info:progress]
en: Decrypting and/or verifying...
ka: გაშიფვრა ან/და გადამოწმება...

[ctx: @info:progress]
en: Encrypting notepad...
ka: ბლოკნოტის დაშიფვრა...

[ctx: @info:progress]
en: Signing and encrypting notepad...
ka: ბლოკნოტის ხელმოწერა და დაშიფვრა...

[ctx: @info:progress]
en: Signing notepad...
ka: ბლოკნოტის ხელმოწერა...

[ctx: @info:shell]
en: Create a new key pair or certificate signing request
ka: ახალი გასაღებების წყვილის ან სერტიფიკატის ხელმოწერის მოთხოვნის შექმნა

[ctx: @info:shell]
en: Create or check a checksum file
ka: საკონტროლო ჯამის ფაილის შექმნა ან შემოწმება

[ctx: @info:shell]
en: Decrypt and/or verify file(s)
ka: ფაილების გაშიფვრა ან/და შემოწმება

[ctx: @info:shell]
en: Decrypt file(s)
ka: ფაილების გაშიფვრა

[ctx: @info:shell]
en: Encrypt file(s)
ka: ფაილების დაშიფვრა

[ctx: @info:shell]
en: File(s) to process
ka: დასამუშავებელი ფაილები

[ctx: @info:shell]
en: Import certificate file(s)
ka: სერტიფიკატის ფაილების შემოტანა

[ctx: @info:shell]
en: Location of the socket the ui server is listening on
ka: სოკეტის მდებარეობა, რომელზეც UI სერვერი უსმენს

[ctx: @info:shell]
en: Open the config dialog
ka: კონფიგურაციის ფანჯრის გახსნა

[ctx: @info:shell]
en: Parent Window Id for dialogs
ka: მშობელი ფანჯრის ID დიალოგებისთვის

[ctx: @info:shell]
en: Run UI server only, hide main window
ka: მხოლოდ UI სერვერის გაშვება. მთავარი ფანჯრის დამალვა

[ctx: @info:shell]
en: Run as standalone app without system tray icon
ka: ცალკე პროგრამად გაშვება სისტემურ საათთან ხატულას გარეშე

[ctx: @info:shell]
en: Same as --sign-encrypt, do not use
ka: იგივე, რაც  --sign-encrypt. არ გამოიყენოთ

[ctx: @info:shell]
en: Search for a certificate on a keyserver
ka: გასაღებების სერვერზე სერტიფიკატის მოძებნა

[ctx: @info:shell]
en: Sign and/or encrypt file(s)
ka: ფაილების დაშიფვრა და ხელმოწერა

[ctx: @info:shell]
en: Sign file(s)
ka: ფაილების ხელმოწერა

[ctx: @info:shell]
en: String or Fingerprint for query and search
ka: სტრიქონი ან ანაბეჭდი მოთხოვნისა და ძებნისთვის

[ctx: @info:shell]
en: Use CMS (X.509, S/MIME) for the following operation
ka: CMS-ის (X.509, S/MIME) გამოყენება შემდეგი ოპერაციისთვის

[ctx: @info:shell]
en: Use OpenPGP for the following operation
ka: OpenPGP-ის გამოყენება შემდეგი ოპერაციისთვის

[ctx: @info:shell]
en: Verify file/signature
ka: ფაილის/ხელმოწერის გადამოწმება

[ctx: @info:status]
en: Backing up secret key...
ka: მიმდინარეობს საიდუმლო გასაღების მარქაფი...

[ctx: @info:status]
en: Exporting subkeys...
ka: ქვეგასაღებების გატანა...

[ctx: @info:status]
en: Importing certificates from smart cards...
ka: სერტიფიკატების შემოტანა სმარტ ბარათიდან...

[ctx: @info:status]
en: Loading smart cards...
ka: ჭკვიანი ბარათების ჩატვირთვა...

[ctx: @info:status]
en: Revoking key...
ka: გასაღების გაუქმება...

[ctx: @info:status]
en: Saving secret team key...
ka: გუნდის საიდუმლო გასაღების შენახვა...

[ctx: @info:status]
en: Updating certificate...
ka: სერტიფიკატის განახლება...

[ctx: @info:status]
en: Updating key...
ka: გასაღების განახლება...

[ctx: @info:status]
en: Updating smart card %1...
ka: მიმდინარეობს განახლება ჭკვიანი ბარათისთვის %1...

[ctx: @info:status]
en: Updating smart card...
ka: ჭკვიანი ბარათის განახლება...

[ctx: @info:tooltip]
en: <html>Add the ADSK specified in the GnuPG configuration to your certificate. By adding an ADSK to your certificate, you allow the owner of the ADSK to decrypt all new messages that are encrypted for your certificate, if the client encrypting the message supports this functionality.</html>
ka: <html>GnuPG-ის კონფიგურაციაში მითითებული ADSK-ის დამატება თქვენი სერტიფიკატისთვის. იმით, რომ სერტიფიკატს ADSK-ს დაამატებთ, ამ ADSK-ის მფლობელს საშუალებას მისცემთ, გაშიფროს ყველა ახალი შეტყობინება, რომელიც თქვენი სერტიფიკატისთვის იქნება დაშიფრული, თუ კლიენტის მიერ შეტყობინების დაშიფვრას ამის მხარდაჭერა გააჩნია.</html>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para>Generate three new keys on the smart card and create a new OpenPGP certificate with those keys. Optionally, the encryption key is generated off-card and a backup is created so that you can still access data encrypted with this key in case the card is lost or damaged.</para><para><emphasis strong='true'>Existing keys on the smart card will be overwritten.</emphasis></para>
ka: <para>სამი ახალი გასაღების გენერაცია ჭკვიან ბარათზე და ამ გასაღებებით ახალი OpenPGP სერტიფიკატის გენერაცია. ასევე შეგიძლიათ, დაშიფვრის გასაღები ბარათის გარეთ დააგენერიროთ და შექმნათ მისი მარქაფიც, ასე რომ ამ გასაღებით დაშიფრულ მონაცემებთან წვდომა მაშინაც გექნებათ, თუ ბარათი დაზიანდა ან დაკარგეთ.</para><para><emphasis strong='true'>ჭკვიან ბარათზე არსებულ გასაღებებს თავზე გადაეწერება.</emphasis></para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Add the selected certificates to the group
ka: მონიშნული სერტიფიკატების ჯგუფში დამატება

[ctx: @info:tooltip]
en: Append the new file to the existing file.
ka: ახალი ფაილის არსებული ფაილისთვის ბოლოში მიწერა.

[ctx: @info:tooltip]
en: Automatically save all files that would overwrite an already existing file with a different name.
ka: ყველა ფაილის, რაც არსებულ ფაილს თავზე გადააწერდა, სხვა სახელით შენახვა.

[ctx: @info:tooltip]
en: Backup the encryption key in a file.
ka: დაშიფვრის გასაღების მარქაფი ფაილში.

[ctx: @info:tooltip]
en: By default, Kleopatra only queries the certificate directories of providers (WKD) for user IDs that were originally retrieved from a WKD when you update an OpenPGP certificate. If this option is enabled, then Kleopatra will query WKDs for all user IDs.
ka: ნაგულისხმევად, Kleopatra მომწოდებლის სერტიფიკატის კატალოგებს (WKD) , მხოლოდ, იმ მომხმარებლის ID-ებისთვის ეკითხება, რომლებიც, თავიდან, WKD-დან OpenPGP სერტიფიკატის განახლებისას იქნა მიღებული. თუ ეს პარამეტრი ჩართულია, Kleopatra WKD-ებს ყველა მომხმარებლის ID-ებისთვის გამოითხოვს.

[ctx: @info:tooltip]
en: Card slot ID: %1
ka: ბარათის სლოტის ID: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Change the PIN Unblocking Key (PUK) that can be used to unblock the smart card after a wrong PIN has been entered too many times.
ka: დააყენეთ ან შეცვალეთ PUK-კოდი, რომელიც ჭკვიანი ბარათის განბლოკვისთვისაა საჭირო მას შემდეგ, რაც PIN-კოდს არასწორად შეიყვანთ მეტისმეტად ბევრჯერ.

[ctx: @info:tooltip]
en: Change the PIN required for administrative operations.
ka: ადმინისტრირებისთვის საჭირო PIN-კოდის შეცვლა.

[ctx: @info:tooltip]
en: Change the PIN required for using the keys on the smart card.
ka: სმარტ ბარათზე არსებული გასაღებების გამოყენებისთვის საჭირო PIN-კოდის შეცვლა.

[ctx: @info:tooltip]
en: Change the PIN required for using the keys on the smart card. The PIN must contain at least six characters.
ka: სმარტ ბარათზე არსებული გასაღებების გამოყენებისთვის საჭირო PIN-კოდის შეცვლა. PIN კოდი სულ ცოტა, ექვს სიმბოლოს უნდა შეიცავდეს.

[ctx: @info:tooltip]
en: Change the PIV Card Application Administration Key that is used by the PIV Card Application to authenticate the PIV Card Application Administrator and by the administrator (resp. Kleopatra) to authenticate the PIV Card Application.
ka: შეცვალეთ PIV ბარათის აპლიკაციის ადმინისტრატორის გასაღები, რომელიც PIV ბარათის აპლიკაციის მიერ გამოიყენება PIV ბარათის ადმინისტრატორის, ან ადმინისტრატორი (მაგ: Kleopatra) PIV ბარათის აპლიკაციის ავთენტიკაციისთვის.

[ctx: @info:tooltip]
en: Change the URL where the public key for the keys on this smartcard can be downloaded.
ka: ბმულის, სადაც საჯარო გასაღების პოვნა შეიძლება, ამ ჭკვიან ბარატზე შეცვლა.

[ctx: @info:tooltip]
en: Change the cardholder's name.
ka: ბარათის მფლობელის სახელის შეცვლა.

[ctx: @info:tooltip]
en: Change the end of the validity period
ka: მოქმედების პერიოდის ბოლოს შეცვლა

[ctx: @info:tooltip]
en: Check this option if you want to upload your certifications to a certificate directory after successful certification.
ka: ჩართეთ ეს პარამეტრი, თუ გნებავთ, თქვენი სერტიფიკაციები, მათი წარმატებულ სერტიფიცირების შემდეგ, სერტიფიკატის კატალოგში ატვირთოთ.

[ctx: @info:tooltip]
en: Check this option, if you want to share your certifications with others. If you just want to mark certificates as certified for yourself, then you can uncheck it.
ka: ჩართეთ ეს პარამეტრი, თუ გნებავთ, თქვენი სერტიფიკაციები სხვებს გაუზიაროთ. თუ, უბრალოდ, გნებავთ სერტიფიკატები სერტიფიცირებულად, მხოლოდ, თქვენთვის ჩათვალოთ, შეგიძლიათ, ეს გამორთოთ.

[ctx: @info:tooltip]
en: Choose output folder
ka: აირჩიეთ გამოტანის საქაღალდე

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to set the trust level of the selected certification key to ultimate trust. This is what you usually want to do for your own keys.
ka: დააწკაპუნეთ მონიშნული სერტიფიცირების ნდობის დონის უპირობო ნდობაზე დასაყენებლად. ეს, ჩვეულებრივ, ისაა, რასაც თქვენს გასაღებებს უშვრებით.

[ctx: @info:tooltip]
en: Close message
ka: შეტყობინების დახურვა

[ctx: @info:tooltip]
en: Copy the fingerprint to the clipboard
ka: ანაბეჭდის ბუფერში კოპირება

[ctx: @info:tooltip]
en: Copy the selected certificate to a smartcard
ka: მონიშნული სერტიფიკატების კოპირება ჭკვიან ბარათზე

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a group from the selected certificates
ka: ჯგუფის შექმნა მონიშნული სერტიფიკატებიდან

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new OpenPGP certificate
ka: ახალი OpenGPG სერტიფიკატის შექმნა

[ctx: @info:tooltip]
en: Create an OpenPGP certificate for the keys stored on the card.
ka: OpenPGP-ის სერტიფიკატის შექმნა ბარათზე შენახული გასაღებებისთვის.

[ctx: @info:tooltip]
en: Create an S/MIME certificate signing request for this key
ka: S/MME ხელმოწერის მოთხოვნის შექმნა ამ გასაღებისთვის

[ctx: @info:tooltip]
en: Do not write this file and any other files that would overwrite an already existing file.
ka: არ ჩაწერო ეს ფაილი და არც სხვა, რომლებიც უკვე არსებულ ფაილს თავზე გადააწერდა.

[ctx: @info:tooltip]
en: Do not write this file, skip to the next one instead.
ka: არ ჩაწერო ეს ფაილი. შემდეგზე გადადი.

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter the address of the keyserver to use when searching for OpenPGP certificates and when uploading OpenPGP certificates.
ka: შეიყვანეთ მისამართი გასაღებების სერვერისთვის, რომელიც გამოყენებული იქნება OpenPGP სერტიფიკატების ძებნისა და ატვირთვის დროს.

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter the address of the keyserver to use when searching for OpenPGP certificates and when uploading OpenPGP certificates. If you do not enter an address then an internal default will be used.
ka: შეიყვანეთ იმ გასაღებების სერვერის მისამართი, რომელიც OpenPGP სერტიფიკატების ძებნისა და ატვირთვის დროს უნდა იყოს გამოყენებული. თუ მისამართს არ შეიყვანთ, გამოყენებული იქნება შიდა ნაგულისხმევი.

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter the proxy to use for HTTP requests.
ka: შეიყვანეთ პროქსი HTTP მოთხოვნებისთვის.

[ctx: @info:tooltip]
en: Expired or revoked certificates cannot be certified.
ka: გაუქმებული ან ვადაამოწურული სერტიფიკატების სერტიფიცირება შეუძლებელია.

[ctx: @info:tooltip]
en: Flag the selected user ID as the primary user ID of this key.
ka: მონიშნული მომხმარებლის ID-ის, როგორც ამ გასაღების ძირითადი მომხმარებლის ID-ის დაყენება.

[ctx: @info:tooltip]
en: Grant or revoke the certification power of the selected certificate
ka: მონიშნული სერტიფიკატისთვის სერტიფიცირების უფლების მინიჭება ან მოხსნა

[ctx: @info:tooltip]
en: If enabled, then Kleopatra will automatically try to retrieve the keys that were used to certify the user IDs of newly imported OpenPGP keys.
ka: თუ ჩართულია, Kleopatra ავტომატურად შეეცდება, მიიღოს გასაღებები, რომლებიც ახლად შემოტანილი OpenPGP-ის გასაღებების მომხმარებლის ID-ების სერტიფიცირებისთვის იქნა გამოყენებული.

[ctx: @info:tooltip]
en: If the card slot already contains a key then the new key will irrevocably replace the old key.
ka: თუ ეს ბარათის სლოტი უკვე შეიცავს გასაღებს, მაშინ ახალი გასაღები შეუქცევადად გადაეწერება ძველს თავზე.

[ctx: @info:tooltip]
en: Import certificate from file
ka: სერტიფიკატების ფაილიდან შემოტანა

[ctx: @info:tooltip]
en: Import the certificate stored on the card
ka: ბარათზე დამახსოვრებული სერტიფიკატის შეოტანა

[ctx: @info:tooltip]
en: Jump to next match
ka: შემდეგ დამთხვევაზე გადასვლა

[ctx: @info:tooltip]
en: Jump to previous match
ka: წინა დამთხვევაზე გადასვლა

[ctx: @info:tooltip]
en: Keep each file separate instead of creating an archive for all.
ka: ყველა ფაილს ცალ-ცალკე დატოვება ერთი დიდი არქივის შექმნის მაგიერ.

[ctx: @info:tooltip]
en: Look up and import all keys that were used to certify the user IDs of this key
ka: ყველა იმ გასაღების მოძებნა და შემოტანა, რომლებიც ამ გასაღების მომხმარებლის ID-ების სერტიფიცირებისთვის იყო გამოყენებული

[ctx: @info:tooltip]
en: Look up certificate on server
ka: სერტიფიკატების სერვერზე მოძებნა

[ctx: @info:tooltip]
en: Manage certificate groups
ka: სერტიფიკატის ჯგუფების მართვა

[ctx: @info:tooltip]
en: Overwrite the existing file and any other files that already exist.
ka: გადააწერე არსებულ და ყველა სხვა ფაილს, რომელიც არსებობს.

[ctx: @info:tooltip]
en: Overwrite the existing file.
ka: არსებული ფაილის თავზე გადაწერა.

[ctx: @info:tooltip]
en: Refresh certificate list
ka: სერტიფიკატების სიის განახლება

[ctx: @info:tooltip]
en: Reload smart cards
ka: ჭკვიანი ბარათების თავიდან ჩატვირთვა

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove the selected certificates from the group
ka: მონიშნული სერტიფიკატების წაშლა ჯგუფიდან

[ctx: @info:tooltip]
en: Restart the background processes, e.g. after making changes to the configuration.
ka: ფონური პროცესების გადატვირთვა, მაგ: კონფიგურაციის ცვლილებების შემდეგ.

[ctx: @info:tooltip]
en: Revocation of self-certifications is currently not possible.
ka: თვით-სერტიფიცირებების გაუქმება ამჟამად შეუძლებელია.

[ctx: @info:tooltip]
en: S/MIME certificates cannot be certified.
ka: S/MIME სერტიფიკატების სერტიფიცირება შეუძლებელია.

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the file with the given name.
ka: ფაილის ჩაწერა მითითებული სახელით.

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the selected secret team key to share it with other team members
ka: მონიშნული საიდუმლო გუნდის გასაღების შენახვა სხვა გუნდის წევრებთან გასაზიარებლად

[ctx: @info:tooltip]
en: Search in output
ka: ძებნა გამოტანილში

[ctx: @info:tooltip]
en: Search on keyserver
ka: გასაღებების სერვერზე მოძებნა

[ctx: @info:tooltip]
en: Search the list for groups matching the search term.
ka: ყველა იმ ჯგუფების სია, რომელიც ძებნის პირობას ემთხვევა.

[ctx: @info:tooltip]
en: Search the list of available certificates for any that match the search term.
ka: საძიებო ტექსტის ნებისმიერი დამთხვევის ძებნა ხელმისაწვდომი სერტიფიკატების სიაში.

[ctx: @info:tooltip]
en: Search the list of certificates in the group for any that match the search term.
ka: ჯგუფის სერტიფიკატების სიაში საძებნი ტექსტის ძებნა.

[ctx: @info:tooltip]
en: See certifications for details.
ka: დეტალებისთვის იხილეთ სერტიფიკაციები.

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the number of days you want to be warned in advance, if another person's certificate is about to expire soon.
ka: აირჩიეთ დღეების რაოდენობა, რომლითაც ადრე გნებავთ, სხვა პიროვნების სერტიფიკატების ვადის ამოწურვის შესახებ გაგაფრთხილებთ.

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the number of days you want to be warned in advance, if your own certificate is about to expire soon.
ka: აირჩიეთ დღეების რაოდენობა, რომლითაც ადრე გნებავთ, თქვენი სერტიფიკატების ვადის ამოწურვის შესახებ გაგაფრთხილებთ.

[ctx: @info:tooltip]
en: Set or change the PUK that can be used to unblock the smart card. The PUK must contain at least eight characters.
ka: დააყენეთ ან შეცვალეთ PUK-კოდი, რომელიც ჭკვიანი ბარათის განბლოკვისთვისაა საჭირო. PUK კოდი, სულ ცოტა, რვა სიმბოლოს უნდა შეიცავდეს.

[ctx: @info:tooltip]
en: Show certificate list
ka: სერტიფიკატების სიის ჩვენება

[ctx: @info:tooltip]
en: Show more options
ka: მეტი პარამეტრის ჩვენება

[ctx: @info:tooltip]
en: Show only certificates that belong to the selected category.
ka: მხოლოდ იმ სერტიფიკატების ჩვენება, რომლებიც არჩეულ კატეგორიას ეკუთვნის.

[ctx: @info:tooltip]
en: Show only certificates that match the entered search term.
ka: მხოლოდ იმ სერტიფიკატების ჩვენება, რომლებიც შეყვანილ ძებნის პირობას ემთხვევა.

[ctx: @info:tooltip]
en: Show the issuer certificate
ka: გამომცემლის სერტიფიკატის ჩენება

[ctx: @info:tooltip]
en: Shows the number of remaining attempts for entering the correct PIN or PUK.
ka: აჩვენებს სწორი PIN ან PUK კოდის შეყვანის დარჩენილი მცდელობების რაოდენობას.

[ctx: @info:tooltip]
en: Start the certification process for all certificates in the group.
ka: ჯგუფში არსებული ყველა სერტიფიკატის სერტიფიკაციის პროცესის დაწყება.

[ctx: @info:tooltip]
en: Suggest a file name that does not already exist.
ka: ფაილის ისეთი სახელის შეთავაზება, რომელიც უკვე არ არსებობს.

[ctx: @info:tooltip]
en: The data was encrypted to this key / certificate.
ka: მონაცემები ამ გასაღები/სერტიფიკატითაა დაშიფრული.

[ctx: @info:tooltip]
en: The resulting files are written to this directory.
ka: მიღებული ფაილები ამ საქაღალდეში ჩაიწერება.

[ctx: @info:tooltip]
en: This certificate cannot be used for encryption.
ka: ამ სერტიფიკატის დაშიფვრისთვის გამოყენება შეუძლებელია.

[ctx: @info:tooltip]
en: This is the filename of the OpenPGP encrypted file.
ka: OpenPGP დაშიფრული ფაილის სახელი.

[ctx: @info:tooltip]
en: This is the filename of the OpenPGP-signed and encrypted file.
ka: OpenPGP ხელმოწერილი და დაშიფრული ფაილის სახელი.

[ctx: @info:tooltip]
en: This is the filename of the S/MIME encrypted file.
ka: S/MIME დაშიფრული ფაილის სახელი.

[ctx: @info:tooltip]
en: This is the filename of the S/MIME signature.
ka: S/MIME ხელმოწერის ფაილის სახელი.

[ctx: @info:tooltip]
en: This is the filename of the detached OpenPGP signature.
ka: მოხსნილი OpenPGP ხელმოწერის ფაილის სახელი.

[ctx: @info:tooltip]
en: This parameter has been locked down by the system administrator.
ka: ეს პარამეტრი დაბლოკილია თქვენი სისტემური ადმინისტრატორის მიერ.

[ctx: @info:tooltip]
en: Unblock the smart card with the PUK (if available) or the Admin PIN.
ka: განბლოკეთ ჭკვიანი ბარათი PUK კოდით (თუ ხელმისაწვდომია), ან ადმინისტრატორის PIN-კოდით.

[ctx: @info:tooltip]
en: Update the CRLs and do a full validation check of the certificate.
ka: სერტიფიკატის CRL-ების განახლება და სრული ვარგისიანობის შემოწმება.

[ctx: @info:tooltip]
en: Update the key from external sources.
ka: გასაღების განახლება გარე წყაროებიდან.

[ctx: @info:tooltip]
en: Write the certificate corresponding to this key to the card
ka: ბარათზე ამ გასაღების შესაბამისი სერტიფიკატის ჩაწერა

[ctx: @info:tooltip]
en: Write the key pair of a certificate to the card
ka: სერტიფიკატის გასაღებების წყვილის ბარათზე ჩაწერა

[ctx: @info:tooltip]
en: You cannot revoke this certification because the required secret key is not available.
ka: ამ სერტიფიკაციის გაუქმება არ შეგიძლიათ, რადგან აუცილებელი საიდუმლო გასაღები ხელმისაწვდომი არაა.

[ctx: @info:tooltip]
en: You cannot revoke this expired certification.
ka: ამ ვადაგასული სერტიფიკაციის გაუქმება არ შეგიძლიათ.

[ctx: @info:tooltip]
en: You cannot revoke this invalid certification.
ka: ამ არასწორი სერტიფიკაციის გაუქმება არ შეგიძლიათ.

[ctx: @info:tooltip]
en: You cannot revoke this revocation certification. (But you can re-certify the corresponding user ID.)
ka: გაუქმების სერტიფიკატს ვერ გააუქმებთ. (მაგრამ, შეგიძლიათ შესაბამისი მომხმარებლის ID-ის თავიდან სერტიფიკატია)

[ctx: @item never show expiry notification]
en: never
ka: არასოდეს

[ctx: @item:inlistbox]
en: Authentication
ka: ავთენტიკაცია

[ctx: @item:inlistbox]
en: Encryption
ka: დაშიფვრა

[ctx: @item:inlistbox]
en: Signature
ka: ხელმოწერა

[ctx: @item:valuesuffix]
en: %v day | %v days
ka[0]: %v დღე
ka[1]: %v დღე

[ctx: @label]
en: Available certificates
ka: ხელმისაწვდომი სერთიფიკატები

[ctx: @label]
en: Card type:
ka: ბარათის ტიპი:

[ctx: @label]
en: Categories
ka: კატეგორიები

[ctx: @label]
en: Certificate chain
ka: სერტიფიკატების ჯაჭვი

[ctx: @label]
en: Certificate usage
ka: სერტიფიკატის გამოყენება

[ctx: @label]
en: Certificates
ka: სერტიფიკატები

[ctx: @label]
en: Certificates in group
ka: სერტიფიკატები ჯგუფში

[ctx: @label]
en: Encrypt for others:
ka: სხვებისთვის დაშიფვრა:

[ctx: @label]
en: Enter the new public key URL:
ka: შეიყვანეთ ახალი საჯარო გასაღების ბმული:

[ctx: @label]
en: Groups
ka: ჯგუფები

[ctx: @label]
en: HTTP Proxy
ka: HTTP პროქსი

[ctx: @label]
en: Protocol:
ka: პროტოკოლი:

[ctx: @label]
en: Public key URL:
ka: საჯარო გასაღების ბმული:

[ctx: @label]
en: Rename:
ka: სახელის შეცვლა:

[ctx: @label]
en: Results
ka: შედეგები

[ctx: @label]
en: Revokers
ka: გამაუქმებლები

[ctx: @label]
en: Search available certificates
ka: ხელმისაწვდომი სერტიფიკატების ძებნა

[ctx: @label]
en: Search for certificates in the group
ka: სერტიფიკატების ძებნა ჯგუფში

[ctx: @label]
en: Search groups
ka: ჯგუფების ძებნა

[ctx: @label]
en: Search:
ka: ძებნა:

[ctx: @label]
en: Serial number:
ka: სერიული ნომერი:

[ctx: @label]
en: Settings
ka: მორგება

[ctx: @label]
en: Subkeys
ka: ქვეგასაღებები

[ctx: @label]
en: Enter the new cardholder name:
ka: შეიყვანეთ ბარათის მფლობელის სახელი:

[ctx: @label PIN to unlock the smart card for administrative operations]
en: Admin PIN
ka: ადმინისტრატორის PIN

[ctx: @label PIN to unlock the smart card for user operations]
en: PIN
ka: PIN კოდი

[ctx: @label The number of remaining attempts to enter a PIN or PUK, as in Remaining attempts: PIN: 2, PUK: 3, Admin PIN: 3]
en: Remaining attempts:
ka: დარჩენილი მცდელობები:

[ctx: @label The owner of a smartcard. GnuPG refers to this as cardholder.]
en: Cardholder:
ka: ბარათის მფლობელი:

[ctx: @label on SignEncryptPage]
en: Encrypt for &others:
ka: &სხვებისთვის დაშიფვრა:

[ctx: @label on SignEncryptPage]
en: Output &files/folder:
ka: გამოტანის &ფაილები/საქაღალდე:

[ctx: @label:checkbox]
en: Publish in internal directory
ka: გამოქვეყნება შიდა კატალოგში

[ctx: @label:checkbox]
en: Publish to %1
ka: გამოქვეყნება %1-ზე

[ctx: @label:checkbox]
en: Search missing keys when verifying a signature
ka: ნაკლული გასაღებების ძებნა ხელმოწერის გადამოწმებისას

[ctx: @label:checkbox]
en: Use OpenPGP keyserver
ka: OpenPGP -ის გასაღებების სერვერის გამოყენება

[ctx: @label:spinbox]
en: Threshold for other certificates:
ka: საზღვარი სხვა სერტიფიკატებისთვის:

[ctx: @label:spinbox]
en: Threshold for own certificates:
ka: საზღვარი საკუთარი სერტიფიკატებისთვის:

[ctx: @label:textbox]
en: &Output folder:
ka: &გამოტანის საქაღალდე:

[ctx: @label:textbox]
en: Additional email addresses
ka: დამატებითი ელფოსტის მისამართები

[ctx: @label:textbox]
en: Algorithm:
ka: ალგორითმი:

[ctx: @label:textbox]
en: Description (optional):
ka: აღწერა (არასავალდებულო):

[ctx: @label:textbox]
en: Domain names
ka: დომენის სახელები

[ctx: @label:textbox]
en: EMail:
ka: ელფოსტა:

[ctx: @label:textbox]
en: Name:
ka: სახელი:

[ctx: @label:textbox]
en: Please note that only one OpenPGP keyserver can be configured.
ka: დაიმახსოვრეთ, რომ შეგიძლიათ, მხოლოდ, ერთი OpenPGP-ის გასაღებების სერვერი მოირგოთ.

[ctx: @label:textbox]
en: Please select an action.
ka: აირჩიეთ ქმედება.

[ctx: @label:textbox]
en: This may take several minutes...
ka: შეიძლება, რამდენიმე წუთი დასჭირდეს...

[ctx: @label:textbox]
en: URIs
ka: URI-ები

[ctx: @label:textbox for assistive tools]
en: Decrypted and verified text
ka: გაშიფრული და გადამოწმებული ტექსტი

[ctx: @label:textbox for assistive tools]
en: Decrypted text
ka: გაშიფრული ტექსტი

[ctx: @label:textbox for assistive tools]
en: Encrypted text
ka: დაშიფრული ტექსტი

[ctx: @label:textbox for assistive tools]
en: Signed and encrypted text
ka: ხელმოწერილი და დაშიფრული ტექსტი

[ctx: @label:textbox for assistive tools]
en: Signed text
ka: ხელმოწერილი ტექსტი

[ctx: @label:textbox for assistive tools]
en: Text to process
ka: დასამუშავებელი ტექსტი

[ctx: @label:textbox for assistive tools]
en: Verified text
ka: გადამოწმებული ტექსტი

[ctx: @option:check]
en: Allow team members to sign with the team key
ka: გუნდის წევრებისთვის გუნდის გასაღებით ხელმოწერის უფლების მიცემა

[ctx: @option:check]
en: Authentication
ka: ავთენტიკაცია

[ctx: @option:check]
en: Automatically extract file archives after decryption
ka: გაშიფვრის შემდეგ არქივების ავტომატური გაშლა

[ctx: @option:check]
en: Backup encryption key
ka: დაშიფვრის გასაღების მარქაფი

[ctx: @option:check]
en: Bold
ka: სქელი

[ctx: @option:check]
en: Close window automatically on success
ka: ფანჯრის დახურვა წარმატების შემთხვევაში

[ctx: @option:check]
en: Create OpenPGP encrypted files with ".pgp" file extensions instead of ".gpg"
ka: OpenPGP-ით დაშიფრული ფაილებისთვის ".gpg"-ის მაგიერ ".pgp" გაფართოების გამოყენება

[ctx: @option:check]
en: Create signed or encrypted files as text files.
ka: შექმენით ხელმოწერილი ან დაშიფრული ფაილები ტექსტური ფაილების სახით.

[ctx: @option:check]
en: Create temporary decrypted files in the folder of the encrypted file.
ka: დროებითი დაშიფრული ფაილების შექმნა დაშიფრული ფაილის საქაღალდეში.

[ctx: @option:check]
en: Encrypt with password:
ka: დაშიფვრა პაროლით:

[ctx: @option:check]
en: Encryption
ka: დაშიფვრა

[ctx: @option:check]
en: Italic
ka: დახრილი

[ctx: @option:check]
en: Query certificate directories of providers for all user IDs
ka: მომწოდებლის სერტიფიკატის კატალოგების ყველა მომხმარებლის ID-ის გამოთხოვა

[ctx: @option:check]
en: Remember settings from last sign / encrypt operation
ka: პარამეტრების დამახსოვრება ბოლო ხელმოწერის / დაშიფვრის ოპერაციიდან

[ctx: @option:check]
en: Retrieve missing certification keys when importing new keys
ka: ნაკლული სერტიფიკაციის გასაღებების მიღება ახალი გასაღებების შემოტანისას

[ctx: @option:check]
en: Run these tests at startup
ka: ტექსტების შესრულება გაშვებისას

[ctx: @option:check]
en: Show all test results
ka: ყველა ტესტის შედეგის ჩვენება

[ctx: @option:check]
en: Show owner information
ka: მფლობელის შესახებ ინფორმაციის ჩვენება

[ctx: @option:check]
en: Show technical details
ka: ტექნიკური დეტალების ჩვენება

[ctx: @option:check]
en: Show this notification for future updates.
ka: ამ გაფრთხილების ჩვენება მომავალი განახლებებისთვის.

[ctx: @option:check]
en: Show upcoming certificate expiration
ka: სერტიფიკატის მომავალი ვადის ამოწურვის ჩვენება

[ctx: @option:check]
en: Show validity
ka: სისწორის ჩვენება

[ctx: @option:check]
en: Signing
ka: ხელმოწერა

[ctx: @option:check]
en: Strikeout
ka: ხაზგასმა

[ctx: @option:check]
en: Treat .p7m files without extensions as mails.
ka: გაფართოების არმქონე .p7m ფაილების ელფოსტად აღქმა.

[ctx: @option:check]
en: Upload revoked certificate to %1
ka: გაუქმებული სერტიფიკატი ატვრთვა %1-ზე

[ctx: @option:check]
en: Upload revoked certificate to internal directory
ka: გაუქმებული სერტიფიკატის ატვირთვა შიდა კატალოგში

[ctx: @option:check]
en: Use public-key encryption only.
ka: მხოლოდ სიმეტრიული დაშიფვრის გამოყენება.

[ctx: @option:check]
en: Use symmetric encryption only.
ka: მხოლოდ სიმეტრიული დაშიფვრის გამოყენება.

[ctx: @option:check]
en: Valid until:
ka: ვადა:

[ctx: @option:check on SignEncryptPage]
en: Enc&rypt / Sign each file separately.
ka: ყველა ფაილის სათითაოდ დაშიფვ&რა/ხელმოწერა.

[ctx: @option:check on SignEncryptPage]
en: Encrypt for &me:
ka: &ჩემთვის დაშიფვრა:

[ctx: @option:check on SignEncryptPage]
en: Encrypt with &password:
ka: დაშიფვრა &პაროლით:

[ctx: @option:check on SignEncryptPage]
en: Sign &as:
ka: ხელმოწერ&ა, როგორც:

[ctx: @option:radio]
en: Certificate has been compromised
ka: გასაღები გატეხეს

[ctx: @option:radio]
en: Certificate is no longer used
ka: სერტიფიკატი აღარ გამოიყენება

[ctx: @option:radio]
en: Certificate is superseded
ka: სერტიფიკაცია ჩანაცვლებულია

[ctx: @option:radio]
en: Delete secret key from disk.
ka: საიდუმლო გასაღების წაშლა დისკიდან.

[ctx: @option:radio]
en: For a different reason
ka: სხვა მიზეზით

[ctx: @option:radio]
en: I already have a backup of the secret key.
ka: მე უკვე მაქვს საიდუმლო გასაღების მარქაფი.

[ctx: @option:radio]
en: Keep secret key on disk.
ka: საიდუმლო გასაღების შენარჩუნება დისკზე.

[ctx: @option:radio]
en: Make a backup of the secret key to a file.
ka: საიდუმლო გასაღების მარქაფი ფაილში.

[ctx: @option:radio]
en: Make a printed backup of the secret key.
ka: საიდუმლო გასაღების დაბეჭდილი მარქაფის შექმნა.

[ctx: @option:radio]
en: Unlimited validity
ka: შეუზღუდავი სისწორე

[ctx: @title]
en: %1 Configuration Check
ka: %1 კონფიგურაციის სემოწმება

[ctx: @title]
en: <application>Kleopatra</application> failed to start
ka: <application>Kleopatra</application>-ის გაშვება ჩავარდა

[ctx: @title]
en: Available Certificates
ka: ხელმისაწვდომი სერთიფიკატები

[ctx: @title]
en: Certificates in the Group
ka: სერტიფიკატები ჯგუფში

[ctx: @title]
en: Certifications Loading Failed
ka: სერტიფიცირებების ჩატვირთვის შეცდომა

[ctx: @title]
en: Certify new certificate?
ka: გნებავთ ახალი სერტიფიკატის სერტიფიკაცია?

[ctx: @title]
en: Certify shared secret key?
ka: გნებავთ გაზიარებული საიდუმლო გასაღების სერტიფიკაცია?

[ctx: @title]
en: Compliance Check
ka: შესაბამისობის შემოწმება

[ctx: @title]
en: Config File 'libkleopatrarc'
ka: კონფიგურაციის ფაილი 'libkleopatrarc'

[ctx: @title]
en: Creating Key Pair...
ka: გასაღების წყვილის შექმნა...

[ctx: @title]
en: Encryption Settings
ka: დაშიფვრის პარამეტრები

[ctx: @title]
en: Error Deleting Registry Key
ka: რეესტრის გასაღების წაშლის შეცდომა

[ctx: @title]
en: Failed to find PaperKey executable.
ka: 'PaperKey'-ის გამშვები ფაილი ვერ ვიპოვე.

[ctx: @title]
en: GPG (OpenPGP Backend) installation
ka: GPG-ის (OpenPGP უკანაბოლო) დაყენება

[ctx: @title]
en: Gpg-Agent Connectivity
ka: Gpg-Agent-თან მიერთება

[ctx: @title]
en: GpgConf (Configuration) installation
ka: GpgConf-ის (კონფიგურაცია) დაყენება

[ctx: @title]
en: GpgME Too Old
ka: GpgME ძალიან ძველია

[ctx: @title]
en: GpgSM (S/MIME Backend) installation
ka: GpgSM-ის (S/MIME უკანაბოლო) დაყენება

[ctx: @title]
en: Invalid Server Reply
ka: სერვერის არასწორი პასუხი

[ctx: @title]
en: No Directory Servers Configured
ka: Directory-ის სერვერები მორგებული არაა

[ctx: @title]
en: OpenPGP Keyserver
ka: OpenPGP -ის გასაღებების სერვერი

[ctx: @title]
en: Reason for Revocation (optional)
ka: გაუქმების მიზეზი (არასავალდებულო)

[ctx: @title]
en: Result Truncated
ka: შედეგი მოკვეცილია

[ctx: @title]
en: Results
ka: შედეგები

[ctx: @title]
en: Running as Administrator
ka: გაშვებულია ადმინისტრატორით

[ctx: @title]
en: Save Request
ka: მოთხოვნის შენახვა

[ctx: @title]
en: Sign / Encrypt Files
ka: ფაილების დაშიფვრა/ხელმოწერა

[ctx: @title]
en: Sign/Encrypt Clipboard
ka: ბუფერის ხელმოწერა/დაშიფვრა

[ctx: @title]
en: Status and progress of the crypto operations is shown here.
ka: კრიპტოგრაფიული ოპერაციების სტატუსი და მიმდინარეობა აქ გამოჩნდება.

[ctx: @title]
en: Success
ka: წარმატება

[ctx: @title]
en: UiServer Connectivity
ka: UiServer-თან კავშირი

[ctx: @title]
en: Up to date
ka: განახლებულია

[ctx: @title]
en: Windows Registry
ka: Windows-ის რეესტრი

[ctx: @title]
en: card keys and certificates
ka: ბარათის გასაღებები და სერტიფიკატები

[ctx: @title %1:"OpenPGP" or "S/MIME"]
en: %1 Certificate Server
ka: %1 სერტიფიკატის სერვერი

[ctx: @title:column]
en: Actions
ka: ქმედებები

[ctx: @title:column]
en: Algorithm
ka: ალგორითმი

[ctx: @title:column]
en: Created
ka: შექმნილია

[ctx: @title:column]
en: Email
ka: ელფოტა

[ctx: @title:column]
en: Fingerprint
ka: თითის ანაბეჭდი

[ctx: @title:column]
en: Key ID
ka: გასაღების ID

[ctx: @title:column]
en: Name
ka: სახელი

[ctx: @title:column]
en: Origin
ka: საწყისი

[ctx: @title:column]
en: Protocol
ka: პროტოკოლი

[ctx: @title:column]
en: Status
ka: სტატუსი

[ctx: @title:column]
en: Storage
ka: საცავი

[ctx: @title:column]
en: Usage
ka: გამოყენება

[ctx: @title:column]
en: User ID
ka: მომხმარებლის ID

[ctx: @title:column]
en: Valid From
ka: Ძალაშია

[ctx: @title:column]
en: Valid Until
ka: ვადა

[ctx: @title:column Name or ID of a storage slot for a key on a smart card]
en: Card Slot
ka: ბარათის სლოტი

[ctx: @title:dialog]
en: Add ADSK
ka: ADSK-ის დამატება

[ctx: @title:dialog]
en: Copy Key to Smartcard
ka: გასაღების კოპირება სმარტ ბარათზე

[ctx: @title:dialog]
en: Disable Certificate
ka: სერტიფიკატის გამორთვა

[ctx: @title:dialog]
en: Results
ka: შედეგები

[ctx: @title:dialog]
en: Save Secret Team Key
ka: საიდუმლო გუნდის გასაღების შენახვა

[ctx: @title:dialog]
en: Sign / Encrypt Files
ka: ფაილების დაშიფვრა/ხელმოწერა

[ctx: @title:dialog]
en: Sign/Encrypt Clipboard
ka: ბუფერის ხელმოწერა/დაშიფვრა

[ctx: @title:dialog as in 'list of certificates that were imported']
en: Imported Certificates
ka: შემოტანილი სერტიფიკატები

[ctx: @title:group]
en: Certificate Usage
ka: სერტიფიკატის გამოყენება

[ctx: @title:group]
en: Details
ka: დეტალები

[ctx: @title:group]
en: Key Material
ka: გასაღების მასალა

[ctx: @title:group]
en: Proposed Corrective Action
ka: შეთავაზებული ჩასწორების ქმედება

[ctx: @title:menu]
en: SmartCard
ka: სმარტ ბარათი

[ctx: @title:tab]
en: Certificate Categories
ka: სერტიფიკატის კატეგორიები

[ctx: @title:tab]
en: Certificate Dump
ka: სერტიფიკატის დამპი

[ctx: @title:tab]
en: Certifications
ka: სერთიფიკაცია

[ctx: @title:tab]
en: General
ka: მთავარი

[ctx: @title:tab]
en: Related Addresses
ka: შესაბამისი მისამართები

[ctx: @title:tab]
en: Revokers
ka: გამაუქმებლები

[ctx: @title:tab]
en: Subkeys
ka: ქვეგასაღებები

[ctx: @title:tab]
en: Trust Chain Details
ka: ნდობის ჯაჭვის დეტალები

[ctx: @title:tab]
en: User IDs
ka: მომხმარებლის ID-ები

[ctx: @title:window]
en: Add Subkey
ka: ქვეგასაღების დამატება

[ctx: @title:window]
en: Add User ID Error
ka: მომხმარებლის ID-ის დამატების შეცდომა

[ctx: @title:window]
en: Add User ID Succeeded
ka: მომხმარებლის ID-ის დამატება წარმატებულია

[ctx: @title:window]
en: Advanced Settings
ka: დამატებითი პარამეტრები

[ctx: @title:window]
en: Apply Settings
ka: პარამეტრების გადატარება

[ctx: @title:window]
en: Backup Secret Key
ka: საიდუმლო გასაღების მარქაფის შეცდომა

[ctx: @title:window]
en: CRL Cache Dump
ka: CRL ქეშის დამპი

[ctx: @title:window]
en: Certificate Dump
ka: სერტიფიკატის დამპი

[ctx: @title:window]
en: Certificate Selection
ka: სერტიფიკატის არჩევანი

[ctx: @title:window]
en: Certificate Updated | Certificates Updated
ka[0]: სერტიფიკატი განახლებულია
ka[1]: სერტიფიკატები განახლებულია

[ctx: @title:window]
en: Certification Completed
ka: სერტიფიკაცია დასრულდა

[ctx: @title:window]
en: Certification Not Possible
ka: სერტიფიცირება შეუძლებელია

[ctx: @title:window]
en: Certification Trust Change Failed
ka: სერტიფიცირების ნდობის შეცვლა ჩავარდა

[ctx: @title:window]
en: Certify Certificates
ka: სერტიფიკატების სერტიფიკაცია

[ctx: @title:window]
en: Change Cardholder
ka: ბარათის მფლობელის შეცვლა

[ctx: @title:window]
en: Change Public Key URL
ka: საჯარო გასაღების URL-ის შეცვლა

[ctx: @title:window]
en: Change Validity Period
ka: ვარგისიანობის პერიოდის შეცვლა

[ctx: @title:window]
en: Checksum Verification Errors
ka: საკონტროლო რიცხვის შემოწმების შეცდომა

[ctx: @title:window]
en: Clear CRL Cache Error
ka: CRL ქეშის გასუფთავების შეცდომა

[ctx: @title:window]
en: Clear CRL Cache Finished
ka: CRL ქეშის გასუფთავება დასრულდა

[ctx: @title:window]
en: Configure
ka: მორგება

[ctx: @title:window]
en: Configure Groups
ka: ჯგუფების მორგება

[ctx: @title:window]
en: Confirm Certificate Export
ka: სერტიფიკატის გატანის დადასტურება

[ctx: @title:window]
en: Confirm Deletion
ka: წაშლის დადასტურება

[ctx: @title:window]
en: Confirm Group Export
ka: ჯგუფის გატანის დადასტურება

[ctx: @title:window]
en: Confirm Publication
ka: გამოცემის დადასტურება

[ctx: @title:window]
en: Confirm Revocation
ka: დაადასტურეთ გაუქმება

[ctx: @title:window]
en: Create Checksum Progress
ka: საკონტროლო ჯამის შექმნის მიმდინარეობა

[ctx: @title:window]
en: Create OpenPGP Key
ka: OpenPGP გასაღების შექმნა

[ctx: @title:window]
en: Decrypt/Verify E-Mail
ka: ელფოსტის გაშიფვრა/შემოწმება

[ctx: @title:window]
en: Decrypt/Verify Failed
ka: გაშიფვრა/გადამოწმების შეცდომა

[ctx: @title:window]
en: Decrypt/Verify Files
ka: ფაილების გაშიფვრა/შემოწმება

[ctx: @title:window]
en: Delete Certificates
ka: სერტიფიკატების წაშლა

[ctx: @title:window]
en: Delete Group | Delete Groups
ka[0]: ჯგუფის წაშლა
ka[1]: ჯგუფის წაშლა

[ctx: @title:window]
en: Distrust Root Certificate
ka: ძირითადი სერტიფიკატის სანდოობის გაუქმება

[ctx: @title:window]
en: Dump CRL Cache Error
ka: CRL ქეშის დამპის შეცდომა

[ctx: @title:window]
en: Dump Certificate Error
ka: სერტიფიკატის დამპის შეცდომა

[ctx: @title:window]
en: Edit Group
ka: ჯგუფის ჩასწორება

[ctx: @title:window]
en: Encrypt Text
ka: ტექსტის დაშიფრვა

[ctx: @title:window]
en: Encrypt-To-Self Warning
ka: თავის-თავში დაშიფვრის გაფრთხილება

[ctx: @title:window]
en: Enter User ID
ka: შეიყვანეთ მომხმარებლის ID

[ctx: @title:window]
en: Error
ka: შეცდომა

[ctx: @title:window]
en: Error creating revocation certificate
ka: გაუქმების სერტიფიკატის შექმნის შეცდომა

[ctx: @title:window]
en: Error importing secret key
ka: საიდუმლო გასაღების შემოტანის შეცდომა

[ctx: @title:window]
en: Export
ka: გატანა

[ctx: @title:window]
en: Export Certificate Group | Export Certificate Groups
ka[0]: სერტიფიკატების ჯგუფის გატანა
ka[1]: სერტიფიკატის ჯგუფების გატანა

[ctx: @title:window]
en: Export Error
ka: გატანის შეცდომა

[ctx: @title:window]
en: Export Failed
ka: გატანის შეცდომა

[ctx: @title:window]
en: Export Subkey | Export Subkeys
ka[0]: ქვეგასაღებების გატანა
ka[1]: ქვეგასაღების გატანა

[ctx: @title:window]
en: Failed to execute command
ka: ბრძანების შესრულების შეცდომა

[ctx: @title:window]
en: Failed to find some keys
ka: ზოგიერთი გასაღების პოვნა ჩავარდა

[ctx: @title:window]
en: Fetching Keys
ka: გასაღბების გამოთხოვა

[ctx: @title:window]
en: File Already Exists
ka: ფაილი უკვე არსებობს

[ctx: @title:window]
en: Generating Keys
ka: გასაღებების გენერაცია

[ctx: @title:window]
en: GnuPG Configuration Overview
ka: GnuPG-ის პარამეტრების გადახედვა

[ctx: @title:window]
en: Grant Certification Power
ka: სერტიფიცირების უფლების მინიჭება

[ctx: @title:window]
en: Group Cannot Be Certified
ka: ჯგუფის სერტიფიცირება შეუძლებელია

[ctx: @title:window]
en: Group Details
ka: ჯგუფის დეტალები

[ctx: @title:window]
en: Importing Certificates
ka: სერტიფიკატების შემოტანა

[ctx: @title:window]
en: Invalid Output Folder
ka: გამოტანის საქაღალდე არასწორია

[ctx: @title:window]
en: Key is Expired
ka: გასაღების ვადაგასულია

[ctx: @title:window]
en: Key is Revoked
ka: გასაღები გაუქმებულია

[ctx: @title:window]
en: Lookup on Server
ka: სერვერზე მოძებნა

[ctx: @title:window]
en: Manage Smart Cards
ka: ჭკვიანი ბარათების მართვა

[ctx: @title:window]
en: Mark Own Certificate
ka: საკუთარი სერტიფიკატის დანიშვნა

[ctx: @title:window]
en: No Output Folder
ka: გამოტანის საქაღალდის გარეშე

[ctx: @title:window]
en: OpenPGP Certificate
ka: OpenPGP სერთიფიკატი

[ctx: @title:window]
en: OpenPGP Certificate Export
ka: OpenPGP სერტიფიკაის გატანა

[ctx: @title:window]
en: OpenPGP Certificate Export Error
ka: OpenPGP სერტიფიკაის გატანის შეცდომა

[ctx: @title:window]
en: Overwrite Existing Key
ka: არსებულ გასაღებზე გადაწერა

[ctx: @title:window]
en: Overwrite File?
ka: ჩავანაცვლო ფაილი?

[ctx: @title:window]
en: Overwrite existing key
ka: არსებულ გასაღებზე გადაწერა

[ctx: @title:window]
en: Print Secret Key
ka: საიდუმლო გასაღების დაბეჭდვა

[ctx: @title:window]
en: Prohibited
ka: აკრძალულია

[ctx: @title:window]
en: Really Quit?
ka: მართლა გავიდე?

[ctx: @title:window]
en: Revocation Failed
ka: გაუქმების შეცდომა

[ctx: @title:window]
en: Revocation Succeeded
ka: გაუქმება წარმატებულია

[ctx: @title:window]
en: Revocation certificate created
ka: გაუქმების სერტიფიკატი შეიქმნა

[ctx: @title:window]
en: Revoke Certification Power
ka: სერტიფიცირების უფლების გაუქმება

[ctx: @title:window]
en: S/MIME Certificate
ka: S/MIME სერთიფიკატი

[ctx: @title:window]
en: Save Secret Team Key
ka: გუნდის საიდუმლო გასაღების შენახვა

[ctx: @title:window]
en: Secret Key Backup
ka: საიდუმლო გასაღების მარქაფი

[ctx: @title:window]
en: Secret Key Deletion
ka: საიდუმლო გასაღების წაშლა

[ctx: @title:window]
en: Select Certificate
ka: აირჩიეთ სერტიფიკატი

[ctx: @title:window]
en: Select Certificates for Message
ka: აირჩიეთ სერტიფიკატი შეტყობინებისთვის

[ctx: @title:window]
en: Select Certificates for Message "%1"
ka: აირჩიეთ სერტიფიკატი შეტყობინებისთვის "%1"

[ctx: @title:window]
en: Select Signing Certificates
ka: აირჩიეთ ხელმოსაწერი სერტიფიკატები

[ctx: @title:window]
en: Select the file to verify with the signature <filename>%1</filename>
ka: აირჩიეთ გადასამოწმებელი ფაილი ხელმოწერით <filename>%1</filename>

[ctx: @title:window]
en: Self Test
ka: თვითტესტი

[ctx: @title:window]
en: Set Initial Pin
ka: საწყისი PIN კოდის დაყენება

[ctx: @title:window]
en: Sign Text
ka: ტექსტის ხელმოწერა

[ctx: @title:window]
en: Subprocess Diagnostics
ka: ქვეპროცესის დიაგნოსტიკა

[ctx: @title:window]
en: Success
ka: წარმატება

[ctx: @title:window]
en: Trust Root Certificate
ka: სანდო ძირითადი სერტიფიკატი

[ctx: @title:window]
en: Unusable Output Folder
ka: გამოტანის საქაღალდე გამოუსადეგარია

[ctx: @title:window]
en: Unusual Signature Warning
ka: უჩვეულო ხელმოწერის გაფრთხილება

[ctx: @title:window]
en: Update Available
ka: ხელმისაწვდომია განახლება

[ctx: @title:window]
en: Update Failed
ka: განახლების შეცდომა

[ctx: @title:window]
en: Use Original File Name?
ka: გამოვიყენო ფაილის საწყისი სახელი?

[ctx: @title:window]
en: Verify Checksum Results
ka: გადაამოწმეთ საკონტროლო ჯამის შედეგები

[ctx: @title:window]
en: Verify Files
ka: ფაილების გადამოწმება

[ctx: @title:window]
en: Verify Fingerprint
ka: ანაბეჭდის გადამოწმება

[ctx: @title:window]
en: Write certificate to card
ka: სერტიფიკატის ჩაწერა ბარათზე

[ctx: @title:window Certify Certificate Group <group name>]
en: Certify Certificate Group %1
ka: სერტიფიკატების ჯგუფის სერტიფიკაცია: %1

[ctx: @title:window a group of keys]
en: Edit Group
ka: ჯგუფის ჩასწორება

[ctx: @title:window a group of keys]
en: New Group
ka: ახალი ჯგუფი

[ctx: @title:window arg is name, email of certificate holder]
en: Certify Certificate: %1
ka: სერტიფიკაცია სერტიფიკატისთვის: %1

[ctx: @warning]
en: <para><email>%1</email> has no usable transport for mailing a key available, WKS upload not possible.</para>
ka: <para><email>%1</email>-ს არ გააჩნია გამოსადეგი ტრანსპორტი გასაღების გასაგზავნად. WKS ატვირთვა შეუძლებელია.</para>

[ctx: A generic filename for exported certificate groups]
en: certificate groups
ka: სერტიფიკატის ჯგუფები

[ctx: A generic filename for exported certificates]
en: certificates
ka: სერტიფიკატები

[ctx: A generic filename for exported certificates]
en: certificates.%1
ka: სერტიფიკატები. %1

en: A phone call to the person.
ka: სატელეფონო ზარი პიროვნებასთან.

en: A revocation certificate is a file that serves as a "kill switch" to publicly declare that a key shall not anymore be used.  It is not possible to retract such a revocation certificate once it has been published.
ka: გაუქმების სერტიფიკატი "მკვლელი ჩასართავის" მსგავსი რამაა, რათა საჯაროდ განაცხადოთ, რომ ამ გასაღების გამოყენება აღარ უნდა მოხდეს.   ასეთი გაუქმების სერტიფიკატის გამოცემა შეუქცევადია.

en: A revocation certificate is a kind of "kill switch" to publicly
    declare that a key shall not anymore be used.  It is not possible
    to retract such a revocation certificate once it has been published.
ka: გაუქმების სერტიფიკატი "მკვლელი ჩასართავის" მსგავსი რამაა, რათა საჯაროდ
    განაცხადოთ, რომ ამ გასაღების გამოყენება აღარ უნდა მოხდეს.   ასეთი გაუქმების
    სერტიფიკატის გამოცემა შეუქცევადია.

en: Add ADSK
ka: ADSK-ის დამატება

en: Add Recipient...
ka: მიმღების დამატება...

en: Add User ID...
ka: მომხმარებლის ID-ის დამატება...

en: Additionally, one new key has been retrieved. | Additionally, %1 new keys have been retrieved.
ka[0]: დამატებით მიღებულია 1 ახალი გასაღები.
ka[1]: დამატებით მიღებულია %1 ახალი გასაღები.

en: Advanced
ka: დამატებით

en: Advanced options
ka: დამატებითი პარამეტრები

en: Algorithm:
ka: ალგორითმი:

en: All certificates with email addresses belonging to the domain that have been certified by the trusted introducer are treated as certified, i.e. a trusted introducer acts as a kind of intermediate CA for a domain.
ka: ყველა სერტიფიკატი, რომლის ელფოსტის მისამართიც ეკუთვნის დომენს, რომელიც სანდრო წარმომდგენის სერტიფიცირებულია, როგორც სანდო, მიღებულია, როგორც სერტიფიცირებული, ანუ, სანდო წარმომდგენი დომენისთვის შუალედური CA-ის მსგავსია.

en: All operations completed.
ka: ყველა ოპერაცია დასრულდა.

en: Allow S/MIME certificate creation
ka: S/MIME სერტიფიკატის შექმნის დასვება

en: Allow custom debug commands
ka: მორგებული გამართვის ბრძანებების დაშვება

en: Allow upload of public keys to keyservers
ka: საჯარო გასაღებების გასაღების სერვერებზე ატვირთვის დაშვება

en: Allows the creation of S/MIME certificate signing requests.
ka: S/MIME სერტიფიკატის ხელმოწერის მოთხოვნების შექმნის უფლების მინიჭება.

en: Also update the validity period of the subkeys
ka: ასევე განახლდება ქვეგასაღებების სისწორის პერიოდიც

en: Always search smartcard certificates on keyserver
ka: სმარტ-ბარათის სერტიფიკატები ყოველთვის გასაღებების სერვერზე მოიძებნება

en: Ambiguous commands "%1" and "%2"
ka: ბუნდოვანი ბრძანებები "%1" და "%2"

en: Ambiguous protocol: --openpgp and --cms
ka: გაურკვეველი პროტოკოლი: --openpgp და --cms

en: An error occurred while trying to clear the CRL cache. The output from %1 was:
    %2
ka: შეცდომა CRL კეშის გასუფთავებისას. %1-ის შეტყობინება იყო:
    %2

en: An error occurred while trying to dump the CRL cache. The output from GpgSM was:
    %1
ka: შეცდომა CRL კეშის დამპისას. GpgSM-ის შეტყობინება იყო:
    %1

en: An error occurred while trying to dump the certificate. The output from GpgSM was:
    %1
ka: შეცდომა სერტიფიკატის დამპისას. GpgSM-ის შეტყობინება იყო:
    %1

en: An error occurred while trying to import the CRL file. The output from gpgsm was:
    %1
ka: შეცდომა CRL ფაილის შემოტანის მცდელობისას. GpgSM-ის შეტყობინება იყო:
    %1

en: An error occurred: %1
ka: შეცდომა: %1

en: Any files
ka: ყველა ფაილი

en: Appearance
ka: გარემოს იერსახე

en: Archive and Encrypt Files
ka: ფაილების დაარქივება და დაშიფვრა

en: Archive and Sign Files
ka: ფაილების დაარქივება და ხელმოწერა

en: Archive and Sign/Encrypt Files
ka: ფაილების დაარქივება და ხელმოწერა/დაშიფვრა

en: Archive command to use when archiving files:
ka: არქივის ბრძანება ფაილების დასაარქივებლად:

en: Argument is not a valid RFC-2822 mailbox
ka: არგუმენტი სწორი RFC-2822 საფოსტო ყუთი არაა

en: Artwork
ka: ნამუშევრები

[ctx: As in 'this key is stored on this computer and on smart card(s)']
en: On this computer and on a smart card | On this computer and on %1 smart cards
ka[0]: ამ კომპიუტერზე და ჭკვიან ბარათზე
ka[1]: ამ კომპიუტერზე და %1 ჭკვიან ბარათზე

[ctx: As in 'this secret key is stored on a smart card']
en: smart card
ka: ჭკვიანი ბარათი

[ctx: As in 'this secret key is stored on smart card <serial number>']
en: smart card %1
ka: ჭკვიანი ბარათი %1

[ctx: As in 'this secret key is stored on this computer']
en: on this computer
ka: ამ კომპიუტერზე

en: At least one FILE must be present
ka: ერთი მითითებული ფაილი მაინც უნდა არსებობდეს

en: At least one INPUT must be present
ka: ერთი INPUT მაინც უნდა არსებობდეს

en: At least one INPUT needs to be provided
ka: საჭიროა სულ ცოტა, ერთი შეყვანის მითითება

en: At least one OUTPUT must be present
ka: ერთი OUTPUT მაინც უნდა არსებობდეს

en: At least one input needs to be provided
ka: საჭიროა სულ ცოტა, ერთი შეყვანის მითითება

en: Authentication Key
ka: ავთენტიკაციის გასაღები

en: Automatically extract archives after decryption.
ka: გაშიფვრის შემდეგ არქივების ავტომატური გაშლა.

en: Automatically load S/MIME certificates from PKCS#15 (CardOS) smartcards
ka: S/MIME სერტიფიკატების ავტომატური ჩატვირთვა PKCS#15 (CardOS) სმარტ-ბარათებიდან

en: Back
ka: უკან

en: Backend configuration framework, KIO integration
ka: უკანაბოლოს მორგება, KIO ინეგრაცია

en: Backend error: gpgconf does not seem to know the entry for %1/%2
ka: უკანაბოლოს შეცდომა: როგორც ჩანს, gpgconf-მა არ იცის, %1/%2-ის ჩანაწერი სადაა

en: Backend error: gpgconf has wrong type for %1/%2: %3 %4
ka: უკანაბოლოს შეცდომა: gpgconf-ის არასწორი ტიპი %1/%2-სთვის: %3 %4

en: Backup Key
ka: მარქაფი გასაღები

en: Backup Secret Keys...
ka: საიდუმლო გასაღების მარქაფი...

en: By default, GnuPG uses the file ~/.gnupg/policies.txt to check if a certificate policy is allowed. If this option is selected, policies are not checked.
ka: ნაგულისხმევად GnuPG სერტიფიკატის პოლიტიკის დაშვებულობის შესამოწმებლად ფაილს ~/.gnupg/policies.txt-ს ყენებს. თუ ეს თოლია დასმულია, პოლიტიკა არ შემოწმდება.

en: By default, Kleopatra only queries the certificate directories of providers (WKD)
             for user IDs that were originally retrieved from a WKD when you update an OpenPGP certificate.
             If this option is enabled, then Kleopatra will query WKDs for all user IDs.
ka: ნაგულისხმევად, Kleopatra მომწოდებლის სერტიფიკატის კატალოგებს (WKD) , მხოლოდ, იმ მომხმარებლის ID-ებისთვის
              ეკითხება, რომლებიც, თავიდან, WKD-დან OpenPGP სერტიფიკატის განახლებისას იქნა მიღებული. თუ ეს პარამეტრი ჩართულია, 
              Kleopatra WKD-ებს ყველა მომხმარებლის ID-ებისთვის გამოითხოვს.

en: By setting an expiration date, you can limit the validity of your certification to a certain amount of time. Once the expiration date has passed, your certification is no longer valid.
ka: ამოწურვის ვადის დაყენებით, შეგიძლიათ თქვენი სერტიფიკატის ვარგისიანობის ვადა შეზღუდოთ. როცა ვადა ამოიწურება, სერტიფიკატი ვარგისი აღარ იქნება.

en: CAPABILITIES does not take arguments
ka: CAPABILITIES არგუმენტებს არ იღებს

en: CMS backend: %1
ka: CMS უკანაბოლო: %1

en: CRL cache cleared successfully.
ka: CRL ქეში წარმატებით გასუფთავდა.

en: CRL file imported successfully.
ka: CRL ფაილის შემოტანა წარმატებულია.

en: Calculating total size...
ka: სრული ზომის გამოთვლა...

en: Call to EncryptEMailController::protocolAsString() is ambiguous.
ka: EncryptEMailController::protocolAsString()-ის გამოძახება ბუნდოვანია.

en: Call to NewSignEncryptEMailController::protocolAsString() is ambiguous.
ka: NewSignEncryptEMailController::protocolAsString()-ის გამოძახება ბუნდოვანია.

en: Cancel
ka: გაუქმენა

en: Cannot be configured with Kleopatra
ka: Kleopatra-სთან ერთად მორგება შეუძლებელია

en: Cannot determine protocol for task
ka: ამოცანისთვის პროტოკოლის დადგენა შეუძლებელია

en: Cannot determine the GnuPG home directory: %1 exists but is not a directory.
ka: GnuPG-ის საწყისი საქაღალდის დადგენა შეუძლებელია: %1 არსებობს, მაგრამ საქაღალდე არაა.

en: Cannot find checksums file for file %1
ka: საკონტროლო ჯამის ფაილი აღმოჩენილი არაა ფაილისთვის %1

en: Cannot find common base directory for these files:
    %1
ka: ვერ ვიპოვე საერთო ძირითადი საქაღალდე ფაილებისთვის:
    %1

en: Cannot flush data
ka: მონაცემების გასუფთავება შეუძლებელია

en: Cannot mix --info with non-info SENDER or RECIPIENT
ka: პარამეტრს --info-ს SENDER-თან ან RECIPIENT-თან ერთად ვერ გამოიყენებთ

en: Cannot open existing file "%1" for reading: %2
ka: არსებული ფაილის ("%1") წასაკითხად გახსნის შეცდომა: %2

en: Cannot open file "%1" for reading and writing: %2
ka: ფაილის ("%1") წასაკითხად და ჩასაწერად გახსნის შეცდომა: %2

en: Cannot read "%1"
ka: "%1"-ის წაკითხვა შეუძლებელია

en: Cannot remove directory %1
ka: საქაღალდის წაშლის შეცდომა %1

en: Cannot remove file %1: %2
ka: ფაილის (%1) წაშლის შეცდომა: %2

en: Cannot send "%1" status
ka: "%1" სტატუსის გაგზავნა შეუძლებელია

en: Cannot send data
ka: მონაცემების გაგზავნა შეუძლებელია

en: Cannot set restrictive permissions on file %1: %2
ka: ფაილზე %1 შეზღუდული წვდომების დაყენება შეუძლებელია: %2

en: Cannot use OUTPUT and MESSAGE simultaneously
ka: ერთდროულად OUTPUT და MESSAGE ვერ გამოიყენებთ

en: Cannot use RECIPIENT
ka: RECIPIENT-ის გამოყენება შეუძლებელია

en: Cannot use SENDER
ka: SENDER-ის გამოყენება შეუძლებელია

en: Cannot use both %f and | in '%1'
ka: ორივე, %f და |-ს ერთად, "%1"-ში ვერ გამოიყენებთ

en: Cannot use non-info RECIPIENT
ka: პარამეტრის RECIPIENT --info-ის გარეშე გამოყენება შეუძლებელია

en: Cannot use non-info SENDER
ka: პარამეტრის SENDER --info-ის გარეშე გამოყენება შეუძლებელია

en: Cannot use output and signed data simultaneously
ka: გამოტანას და ხელმოწერილ მონაცემებს, ერთდროულად, ვერ გამოიყენებთ

[ctx: Caption for an unknown key/certificate where only ID is known.]
en: Unknown Recipient:
ka: უცნობი მიმღები:

en: Card Authentication Key
ka: ბარათის ავთენტიკაციის გასაღები

en: Card Certificate
ka: ბარათის სერტიფიკატი

[ctx: CardOS is a smartcard operating system]
en: CardOS 5 (various apps)
ka: CardOS 5 (სხვადასხვა აპები)

en: Caught exception: %1
ka: ჩაჭერილია გამონაკლისი: %1

en: Caught unexpected exception in EncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1
ka: მოულოდნელი გამონაკლისი ფუნქციაში EncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1

en: Caught unexpected exception in PrepEncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1
ka: მოულოდნელი გამონაკლისი ფუნქციაში PrepEncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1

en: Caught unexpected exception in PrepSignCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1
ka: მოულოდნელი გამონაკლისი ფუნქციაში PrepSignCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1

en: Caught unexpected exception in SelectCertificateCommand::Private::slotDialogAccepted: %1
ka: მოულოდნელი გამონაკლისი ფუნქციაში SelectCertificateCommand::Private::slotDialogAccepted: %1

en: Caught unexpected exception in SignCommand::Private::slotMicAlgDetermined: %1
ka: მოულოდნელი გამონაკლისი ფუნქციაში SignCommand::Private::slotMicAlgDetermined: %1

en: Caught unexpected exception in SignCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1
ka: მოულოდნელი გამონაკლისი ფუნქციაში SignCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1

en: Caught unexpected exception in SignEncryptFilesController::Private::slotWizardOperationPrepared: %1
ka: მოულოდნელი გამონაკლისი ფუნქციაში SignEncryptFilesController::Private::slotWizardOperationPrepared: %1

en: Caught unexpected exception: %1
ka: ჩაჭერილია მოულოდნელი გამონაკლისი: %1

en: Caught unknown exception
ka: ჩაჭერილია უცნობი გამონაკლისი

en: Caught unknown exception - please report this error to the developers.
ka: დავიჭირეთ უცნობი გამონაკლისი - მისწერეთ ამის შესახებ პროგრამისტებს.

en: Caught unknown exception in EncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved
ka: მოულოდნელი გამონაკლისი ფუნქციაში EncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved

en: Caught unknown exception in PrepEncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved
ka: მოულოდნელი გამონაკლისი ფუნქციაში PrepEncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved

en: Caught unknown exception in PrepSignCommand::Private::slotRecipientsResolved
ka: მოულოდნელი გამონაკლისი ფუნქციაში PrepSignCommand::Private::slotRecipientsResolved

en: Caught unknown exception in SelectCertificateCommand::Private::slotDialogAccepted
ka: მოულოდნელი გამონაკლისი ფუნქციაში SelectCertificateCommand::Private::slotDialogAccepted

en: Caught unknown exception in SignCommand::Private::slotMicAlgDetermined
ka: მოულოდნელი გამონაკლისი ფუნქციაში SignCommand::Private::slotMicAlgDetermined

en: Caught unknown exception in SignCommand::Private::slotRecipientsResolved
ka: მოულოდნელი გამონაკლისი ფუნქციაში SignCommand::Private::slotRecipientsResolved

en: Caught unknown exception in SignEncryptFilesController::Private::slotWizardOperationPrepared
ka: მოულოდნელი გამონაკლისი ფუნქციაში SignEncryptFilesController::Private::slotWizardOperationPrepared

en: Caught unknown exception in group %1
ka: უცნობი გამონაკლისის ჯგუფიში %1

en: Certificate &Groups
ka: სერტიფიკატის ჯ&გუფები

en: Certificate Deletion Failed
ka: სერტიფიკატის წაშლის შეცდომა

en: Certificate Deletion Problem
ka: სერტიფიკატის წაშლის პრობლემა

en: Certificate Export Failed
ka: სერტიფიკატების გატანის შეცდომა

en: Certificate Groups
ka: სერტიფიკატის ჯგუფები

en: Certificate Import Failed
ka: სერტიფიკატების შემოტანის შეცდომა

en: Certificate Revocation Lists, DER encoded
ka: DER-ით კოდირებული სერტიფიკატის გაუქმების სიები

en: Certificate manager and cryptography app
ka: სერტიფიკატების მმართველი და კრიპტოგრაფიის აპი

en: Certificate refresh interval (in hours). Zero (0) disables.
ka: სერტიფიკატის განახლების ინტერვალი (საათებში). ნული (0) გამორთავს.

en: Certificates
ka: სერტიფიკატები

en: Certificates that can be used for encryption
ka: სერტიფიკატები, რომლებიც შეიძლება, დაშიფვრისთვის იქნას გამოყენებული

en: Certificates that can be used for signing
ka: სერტიფიკატები, რომლებიც შეიძლება, ხელმოწერისთვის იქნას გამოყენებული

en: Certificates without user IDs:
ka: სერტიფიკატები მომხმარებლის ID-ის გარეშე:

en: Certification Error
ka: სერტიფიკაციის შეცდომა

en: Certification Succeeded
ka: სერტიფიკაცია წარმატებულია

en: Certification successful.
ka: სერტიფიკაცია წარმატებულია.

en: Certify
ka: სერტიფიკაცია

en: Certify as trusted introducer
ka: სერტიფიკაცია სანდო წარმომდგენად

en: Certify for everyone to see (exportable)
ka: ყველასთვის დასანახად სერტიფიცირება (გატანადი)

en: Certify the validity of the selected certificate
ka: მონიშნული სერტიფიკატის ვარგისიანობის სერტიფიკაცია

en: Certify with:
ka: სერტიფიკაცია რით:

en: Certify...
ka: სერტიფიკაცია...

en: Certifying means that you check the Fingerprint.
ka: სერტიფიცირება ნიშნავს, რომ ანაბეჭდს თქვენ ამოწმებთ.

en: Change Certificate…
ka: სერტიფიკატის შეცვლა…

en: Change End of Validity Period...
ka: ვარგისიანობის პერიოდის დასასრულის შეცვლა...

en: Change Passphrase...
ka: საკვანძო ფრაზის შეცვლა...

en: Change Signing Certificates...
ka: ხელმოწერის სერტიფიკატების შეცვლა...

en: Change validity
ka: სისწორის შეცვლა

en: Check certificate validity every
ka: სერტიფიკატის სისწორის შემოწმება ყოველ

en: Check for updates
ka: განახლებების შემოწმება

en: Checksum program to use when creating checksum files
ka: საკონტროლო ჯამების გამოთვლისას გამოყენებული პროგრამა

en: Checksum program to use when creating checksum files:
ka: საკონტროლო ჯამების გამოთვლისას გამოყენებული პროგრამა:

en: Checksumming (%2) in %1
ka: საკონტროლო ჯამის გამოთვლა (%2) %1-ში

en: Choose here the certificate with which the OCSP server signs its replies.
ka: აქ აირჩიეთ სერტიფიკატი, რომლითაც OCSP სერვერი თავის პასუხებს მოაწერს ხელს.

en: City
ka: ქალაქი

en: Clear CRL Cache
ka: CRL ქეშის გასუფთავება

en: Clear CRL Cache Error
ka: CRL ქეშის გასუფთავების შეცდომა

en: Clipboard
ka: გაცვლის ბაფერი

en: Clipboard contents
ka: ბუფერის შემცველობა

en: Close Tab
ka: ჩანართის დახურვა

en: Close this tab
ka: ამ ჩანართის დახურვა

en: Collapse All
ka: ყველას ჩაკეცვა

en: Command (%1) failed: %2
ka: ბრძანება (%1) ჩავარდა: %2

en: Command not specified
ka: ბრძანება მითითებული არაა

en: Common Name
ka: სახელი

en: Compliance:
ka: შესაბამისობა:

en: Confirming it on a trusted website.
ka: სანდო ვებგვერდზე დადასტურება.

en: Could not allocate resources to connect to Kleopatra UI server at %1: %2
ka: რესურსების გამოყოფა შეუძლებელია Kleopatra-ის ინტერფეისის სერვერთან მისაერთებლად, მისამართზე: %1: %2

en: Could not bind to socket: %1
ka: შეცდომა სოკეტზე მიბმისას: %1

en: Could not connect to Kleopatra UI server at %1: %2
ka: Kleopatra UI სერვერთან მიერთების შეცდომა მისამართზე %1: %2

en: Could not create GnuPG home directory %1: %2
ka: GnuPG-ის საწყისი საქაღალდის %1 შექმნა შეუძლებელია: %2

en: Could not create socket: %1
ka: ვერ შევქმენი სოკეტი: %1

en: Could not create temporary file for output "%1"
ka: გამოტანისთვის "%1" დროებითი ფაილის შექმნა შეუძლებელია

en: Could not determine the GnuPG home directory. Consider setting the GNUPGHOME environment variable.
ka: შეცდომა GnuPG-ის საწყისი საქაღალდის დადგენისას. დააყენეთ გარემოს ცვლადი GNUPGHOME.

en: Could not determine whether this is an S/MIME or an OpenPGP signature - maybe it is not a signature at all?
ka: ვერ დავადგინე, ეს S/MIME ხელმოწერაა, თუ OpenPGP. თუ საერთოდ ხელმოწერა არაა?

en: Could not determine whether this is an S/MIME or an OpenPGP signature/ciphertext - maybe it is neither ciphertext nor a signature?
ka: ვერ გავარკვიე, ეს S/MIME ხელმოწერა/დაშიფრული ტექსტია, თუ OpenPGP - თუ ის არც ხელმოწერაა და არც შიფრი?

en: Could not determine whether this was S/MIME- or OpenPGP-encrypted - maybe it is not ciphertext at all?
ka: ვერ დავადგინე, ეს S/MIME-თია დაშიფრული, თუ OpenPGP-ით. თუ საერთოდ შიფრი არაა?

en: Could not find a key for the following recipients:
ka: გასაღები აღმოჩენილი არაა შემდეგი მიმღებებისთვის:

en: Could not find clipboard
ka: ბაფერის პოვნის შეცდომა

en: Could not find gpgconf executable
ka: 'gpgconf'-ის გამშვები ფაილი ვერ ვიპოვე

en: Could not get socket nonce: %1
ka: სოკეტის გარკვევის შეცდომა: %1

en: Could not get the process-id of the Kleopatra UI server at %1: %2
ka: Kleopatra UI სერვერის პროცესის ID-ის მიღების შეცდომა მისამართზე %1: %2

en: Could not listen to socket: %1
ka: სოკეტზე მოსმენის შეცდომა: %1

en: Could not open FD %1 for reading
ka: FD %1-ის წასაკითხად გახსნა შეუძლებელია

en: Could not open FD %1 for writing
ka: FD %1-ის ჩასაწერად გახსნა შეუძლებელია

en: Could not open clipboard for reading
ka: ბუფერის წასაკითხად გახსნა შეუძლებელია

en: Could not open file "%1" for reading
ka: ფაილის ("%1") წასაკითხად გახსნის შეცდომა

en: Could not open file %1 for reading: %2
ka: ფაილის (%1) წასაკითხად გახსნის შეცდომა: %2

en: Could not pass socket to Qt: %1. This should not happen, please report this bug.
ka: სოკეტის Qt-სთვის გადაცემა შეუძლებელია: %1. ეს არ უნდა მომხდარიყო. მოგვწერეთ ამის შესახებ.

en: Could not rename file "%1" to "%2"
ka: ფაილის "%1" სახელის "%2"-ზე გადარქმევა შეუძლებელია

en: Could not start %1 process: %2
ka: %1 პროცესის გაშვება შეუძლებელია: %2

en: Could not start key pair creation: %1
ka: გასაღებების წყვილის შექმნის დაწყების შეცდომა: %1

en: Could not start the GnuPG Log Viewer (kwatchgnupg). Please check your installation.
ka: GnuPG-ის ჟურნალის გამხსნელის (kwatchgnupg) გაშვება შეუძლებელია. შეამოწმეთ თქვენი ფაილები.

en: Could not write to clipboard
ka: ბუფერში ჩაწერა შეუძლებელია

en: Could not write to file %1.
ka: ფაილ %1-ში ჩაწერის შეცდომა.

[ctx: Count of revocations in a CRL]
en: Entries:
ka: ჩანაწერები:

en: Country
ka: ქვეყანა

en: Create Checksum Files Error
ka: საკონტროლო ჯამის ფაილების შექმნის შეცდომა

en: Create Checksum Files...
ka: საკონტროლო ჯამის ფაილების შექმნა...

en: Create Checksums: input files must be either all checksum files or all files to be checksummed, not a mixture of both.
ka: საკონტროლო ჯამების შექმნა: შეყვანილი ფაილები ან ყველა საკონტროლო ჯამის შემცველი ფაილი უნდა იყოს, ან ფაილები, რომლის საკონტროლო ჯამების გამოთვლაც გნებავთ, მაგრამ არა შერეული.

en: Create a new OpenPGP certificate
ka: ახალი OpenGPG სერტიფიკატის შექმნა

en: Create a new S/MIME certificate signing request (CSR)
ka: ახალი S/MIME სერტიფიკატის ხელმოწერის მოთხოვნის (CSR) შექმნა

en: Create certificate
ka: სერტიფიკატის შექმნა

en: Create signed or encrypted files as text files.
ka: შექმენით ხელმოწერილი ან დაშიფრული ფაილები ტექსტური ფაილების სახით.

en: Create temporary decrypted files in the folder of the encrypted file.
ka: დროებითი დაშიფრული ფაილების შექმნა დაშიფრული ფაილის საქაღალდეში.

en: Crypto Operations
ka: კრიპტოს ოპერაციები

en: Current selection
ka: მიმდინარე მონიშნული

en: Custom Welcome text
ka: მორგებული მისალმების ტექსტი

en: DECRYPT/VERIFY_FILES cannot use directories as input
ka: DECRYPT/VERIFY_FILES შეყვანისთვის საქაღალდეებს არ იღებს

en: DN display ordering support, infrastructure
ka: DN-ის ჩვენების დალაგების მხარდაჭერა, ინფრასტრუქტურა

en: DN-Attribute Order
ka: DN-ატრიბუტის მიმდევრობა

en: Decrypt / Verify Notepad
ka: ბლოკნოტის გაშიფვრა/შემოწმება

en: Decrypt and/or verify files
ka: ფაილების გაშიფვრა ან/და გადამოწმება

en: Decrypt/Verify Files Error
ka: ფაილების გაშიფვრა/გადამოწმების შეცდომა

en: Decrypt/Verify...
ka: გაშიფვრა/გადამოწმება....

en: Decrypting %1...
ka: გაშიფვრა: %1...

en: Decrypting: %1...
ka: გაშიფვრა: %1...

[ctx: Default Algorithm]
en: Default
ka: ნაგულისხმევი

en: Default certification validity
ka: სერტიფიკატის ნაგულისხმევი ვადა

en: Default validity period
ka: ნაგულისხმევი ვარგისიანობის პერიოდი

en: Delete
ka: წაშლა

en: Delete selected certificates
ka: მონიშნული სერტიფიკატების წაშლა

en: Deprecated PGP-2 keys skipped:
ka: მოძველებული PGP-2 გასაღებები გამოტოვებულია:

en: Deselect All
ka: მონიშვნის მოხსნა

en: Detailed results of import:
ka: დეტალური შედეგები შემოსატანად:

en: Detailed results of importing %1:
ka: დეტალური შედეგები %1-ის შემოსატანად:

en: Details
ka: დეტალები

en: Details...
ka: დეტალები...

en: Detected another running gnupg UI server listening at %1.
ka: აღმოჩენილია კიდევ ერთი gnupg UI სერვერი, რომელიც უსმენს მისამართზე %1.

en: Developer
ka: პროგრამისტი

en: Diagnostics
ka: დიაგნოსტიკა

en: Digital Signature Key
ka: ციფრული ხელმოწერის გასაღები

en: Directory Services
ka: დირექტორიის სერვისები

en: Disable profile settings
ka: პროფილის პარამეტრების გათიშვა

en: Distrust Root Certificate
ka: ძირითადი სერტიფიკატის სანდოობის გაუქმება

en: Do not check certificate policies
ka: სერტიფიკატის პოლიტიკა არ შემოწმდება

en: Do not perform any HTTP requests
ka: HTTP მოთხოვნები არ განხორციელდება

en: Do not perform any LDAP requests
ka: LDAP მოთხოვნები არ განხორციელდება

en: Do you wish to create one now?
ka: გნებავთ შექმნათ ახლა?

en: Do you wish to start this process now?
ka: გნებავთ, პროცესი ახლა გაუშვათ?

en: Domain:
ka: დომენი:

en: Done.
ka: მზადაა.

en: Dump CRL Cache
ka: CRL ქეშის დამპი

en: Dump Certificate Error
ka: სერტიფიკატის დამპის შეცდომა

en: Duplicate Tab
ka: ჩანართის დუბლირება

en: Duplicate this tab
ka: ამ ჩანართის დუბლირება

en: ECDH (Curve P-256)
ka: ECDH (მრუდი P-256)

en: ECDH (Curve P-384)
ka: ECDH (მრუდი P-384)

en: ECDSA (Curve P-256)
ka: ECDSA (მრუდი P-256)

en: ECDSA (Curve P-384)
ka: ECDSA (მრუდი P-384)

en: ENCRYPT is an email mode command, connection seems to be in filemanager mode
ka: ENCRYPT ელფოსტის რეჟიმის ბრძანებაა, მიერთება კი, როგორც ჩანს, ფაილების გაგზავნის რეჟიმშია

en: Email
ka: ელფოტა

en: Embedded file name: '%1'
ka: ჩაშენებული ფაილის სახელი: '%1'

en: Empty file path
ka: ფაილის ცარიელი ბილიკი

en: Enable Groups
ka: ჯგუფების ჩართვა

en: Enable S/MIME
ka: S/MIME-ის ჩართვა

en: Enable usage of groups of keys to create lists of recipients.
ka: მიმღებების სის შექმნისთვის გასაღებების ჯგუფის გამოყენების დაშვება.

en: Enable usage of groups of keys.
ka: გასაღებების ჯგუფის გამოყენების დაშვება.

en: Enables support for S/MIME (CMS).
ka: S/MIME-ის მხარდაჭერის ჩართვა (CMS).

en: Encrypt Files
ka: ფაილების დაშიფვრა

en: Encrypt and/or sign files
ka: ფაილების დაშიფვრა ან/და გადამოწმება

en: Encrypt and/or sign folders
ka: საქაღალდეების დაშიფვრა ან/და ხელმოწერა

en: Encrypt for me:
ka: ჩემთვის დაშიფვრა:

en: Encrypt only
ka: მხოლოდ დაშიფვრა

en: Encryption
ka: დაშიფვრა

en: Encryption Key
ka: დაშიფვრის გასაღები

en: Encryption Options
ka: დაშიფვრის მორგება

en: Encryption canceled.
ka: დაშიფვრა გაუქმებულია.

en: Encryption failed: %1
ka: დაშიფვრის შეცდომა: %1

en: Encryption succeeded.
ka: დაშიფვრა წარმატებულია.

en: End of validity period changed successfully.
ka: მოქმედების ვადა წარმატებით შეიცვალა.

en: Enter URIs in the correct format.
ka: შეიყვანეთ URI-ები სწორ ფორმატში.

en: Enter a name and an email address to use for the certificate.
ka: შეიყვანეთ სახელი და ელფოსტის მისამართი სერტიფიკატისთვის.

en: Enter a name and an email address to use for the user ID.
ka: შეიყვანეთ სახელი და ელფოსტის მისამართი ამ მომხმარებლის ID-სთვის.

en: Enter a name and/or an email address to use for the certificate.
ka: შეიყვანეთ სახელი ან/და ელფოსტის მისამართი სერტიფიკატისთვის.

en: Enter a name and/or an email address to use for the user ID.
ka: შეიყვანეთ სახელი ან/და ელფოსტის მისამართი ამ მომხმარებლის ID-სთვის.

en: Enter a name or an email address.
ka: შეიყვანეთ სახელი ან ელფოსტის მისამართი.

en: Enter domain names in the correct format, like www.example.com.
ka: შეიყვანეთ დომენის სახელები სწორ ფორმატში. მაგ: www.example.com.

en: Enter email addresses in the correct format, like name@example.com.
ka: შეიყვანეთ ელფოსტის მისამართი სწორ ფორმატში. მაგ: name@example.com.

en: Enter here the address of the server for online validation of certificates (OCSP responder). The URL is usually starting with http://.
ka: შეიყვანეთ აქ სერტიფიკატის ონლაინ-გადამოწმების მისამართი (OCSP მოპასუხე). ბმული ჩვეულებრივ იწყება პრეფიქსით http://.

en: Entering an LDAP server here will make all LDAP requests go to that server first. More precisely, this setting overrides any specified host and port part in a LDAP URL and will also be used if host and port have been omitted from the URL. Other LDAP servers will be used only if the connection to the "proxy" failed.
    The syntax is "HOST" or "HOST:PORT". If PORT is omitted, port 389 (standard LDAP port) is used.
ka: LDAP სერვერის აქ შეყვანა გამოიწვევს იმას, რომ ყველა LDAP მოთხოვნა ჯერ ამ სერვერთან მივა. უფრო ზუსტად, ეს პარამეტრი გადაფარავს ყველა მითითებულ ჰოსტს და პორტს LDAP-ის ბმულში და ასევე გამოიყენება, თუ ბმულიდან ჰოსტი და პორტი გამოტოვეთ. სხვა LDAP სერვერები გამოყენებული, მხოლოდ, მაშინ იქნება, თუ "პროქსისთან" მიერთება ჩავარდება.
    სინტაქსია "ჰოსტი" ან "ჰოსტი:პორტი". თუ პორტი გამოტოვებულია, გამოიყენება პორტი 389 (სტანდარტული LDAP).

en: Entirely disables the use of HTTP for S/MIME.
ka: S/MIME-სთვის HTTP-ის გამოყენების სრულად გამორთვა.

en: Entirely disables the use of LDAP for S/MIME.
ka: S/MIME-სთვის LDAP-ის გამოყენების სრულად გამორთვა.

en: Error Starting KWatchGnuPG
ka: KWatchGnuPG-ის გაშვების შეცდომა

en: Error in archive definition %1: %2
ka: შეცდომა არქივის აღწერაში %1: %2

en: Error while running %1:
    %2
ka: შეცდომა %1-ის შესრულებისას:
    %2

en: Error while running %1: %2
ka: შეცდომა %1-ის შესრულებისას: %2

en: Error: The description must not contain empty lines.
ka: შეცდომა: აღწერა არ შეიძლება, ცარიელ ხაზებს შეიცავდეს.

en: Errors found
ka: ნაპოვნი შეცდომა

en: Expand All
ka: ყველას ამოკეცვა

en: Expiration of primary key: %1
ka: ვადა ამოიწურა ძირითადი გასაღებისთვის: %1

en: Expiration:
ka: ვადა:

en: Export OpenSSH key
ka: OpenSSH-ის გასაღების გატანა

en: Export secret subkey
ka: საიდუმლო ქვეგასაღების გადატანა

en: Export the selected certificate (public key) to a file
ka: მონიშნული სერტიფიკატის (საჯარო გასაღების) ფაილში გატანა

en: Export...
ka: გატანა...

en: Exporting ...
ka: გატანა…

en: Exporting certificate groups...
ka: სერტიფიკატის ჯგუფების გატანა...

en: Exporting certificates...
ka: სერტიფიკატების გატანა...

en: FILES present
ka: მითითებული ფაილები არსებობს

en: Failed to execute %1: %2
ka: %1-ის შესრულების შეცდომა: %2

en: Failed to find the NetKey card with the serial number: %1
ka: NetKey ბარათის პოვნის შეცდომა სერიული ნომრით: %1

en: Failed to find the OpenPGP card with the serial number: %1
ka: OpenPGP ბარათის პოვნის შეცდომა სერიული ნომრით: %1

en: Failed to find the PIV card with the serial number: %1
ka: PIV ბარათის პოვნისა შეცდომა სერიული ნომრით: %1

en: Failed to find the card with the serial number: %1
ka: ბარათის პოვნის შეცდომა სერიული ნომრით: %1

en: Failed to find the smartcard with the serial number: %1
ka: შეცდომა ჭკვიანი ბარათის პოვნისას სერიული ნომრით: %1

en: Failed to move file %1 to its final destination, %2: %3
ka: %1-ის საბოლოო მდებარეობაზე, %2, გადატანა ჩავარდა: %3

en: Failed to restore any secret keys.
ka: საიდუმლო გასაღებების აღდგენა შეუძლებელია.

en: Failed to start uiserver %1
ka: UIServer-ის გაშვება ჩავარდა: %1

en: Failed to update the trust database:
    %1
ka: ნდობის ბაზის განახლების შეცდომა:
    %1

en: Failed to write input to %1 process: %2
ka: %1 პროცესის შეყვანაში ჩაწერა ჩავარდა: %2

en: Fetch missing issuer certificates
ka: ნაკლული გამომცემლის სერტიფიკატების გამოთხოვა

en: Fetching 1 key... (this can take a while) | Fetching %1 keys... (this can take a while)
ka[0]: 1 გასაღების გამოთხოვა... (ამას კარგა ხანი შეიძლება დასჭირდეს)
ka[1]: %1 გასაღების გამოთხოვა... (ამას კარგა ხანი შეიძლება დასჭირდეს)

en: Fetching 1 signer key... (this can take a while) | Fetching %1 signer keys... (this can take a while)
ka[0]: 1 ხელმომწერის გასაღების გამოთხოვა... (ამას კარგა ხანი შეიძლება დასჭირდეს)
ka[1]: %1 ხელმომწერის გასაღების გამოთხოვა... (ამას კარგა ხანი შეიძლება დასჭირდეს)

en: File "%1" is already open, but not for reading
ka: ფაილი "%1" უკვე ღიაა, მაგრამ არა წასაკითხად

en: Filter certificates by category
ka: სერტიფიკატების გაფილტვრა კატეგორიით

en: Filter certificates by text
ka: სერტიფიკატების გაფილტვრა ტექსტით

en: Find buffer
ka: ბაფერისპოვნა

en: Find:
ka: მოძებნა:

en: FindBuffer contents
ka: FindBuffer-ის შემცველობა

en: Fingerprint:
ka: ანაბეჭდი:

en: First message
ka: პირველი შეტყობინება

[ctx: First placeholder is manufacturer, second placeholder is a version number]
en: %1 OpenPGP v%2 card
ka: %1 OpenPGP v%2 ბარათი

en: For most actions you need either a public key (certificate) or your own secret key.
ka: ქმედებების უმრავლესობისთვის ან საჯარო გასაღები (სერტიფიკატი) გჭირდებათ, ან თქვენი პირადი საიდუმლო გასაღები.

en: Former Maintainer
ka: ყოფილი პროგრამისტი

en: From:
ka: ვისგან:

en: GPG UI Server Error
ka: GPG UI სერვერის შეცდომა

en: Garbage after valid RFC-2822 mailbox detected
ka: აღმოჩენილია ნაგავი, სწორი RFC-2822 საფოსტო ყუთის შემდეგ

en: Generate revocation certificate
ka: გაუქმების სერტიფიკატის შექმნა

[ctx: Generic filename for exported subkeys]
en: subkeys
ka: ქვეგასაღებები

en: GnuPG Command Line
ka: GnuPG-ის ბრძანების სტრიქონი

en: GnuPG Command&line
ka: GnuPG-ის &ბრძანების სტრიქონი

en: GnuPG Log Viewer
ka: GnuPG-ის ჟურნალის ნახვა

en: GnuPG System
ka: GnuPG სისტემა

en: GnuPG consulting
ka: GnuPG-ის კონსულტაცია

en: Gpg4win Compendium
ka: Gpg4win-ის მოკლე დოკუმენტაცია

en: GpgME does not support gpg-agent
ka: GpgME-ს gpg-agent-ის მხარდაჭერა არ გააჩნია

en: Help
ka: დახმარება

en: Hide advanced settings
ka: დამატებითი პარამეტრების დამალვა

en: Hierarchical Certificate List
ka: სერტიფიკატების იერარქიული სია

en: Hierarchical list of certificates
ka: სერტიფიკატების იერარქიული სია

en: Hint for EMAIL
ka: მინიშნება ელფოსტისთვის

en: Hint for NAME
ka: მინიშნება სახელისთვის

en: INPUT present
ka: INPUT არსებობს

en: INPUT/MESSAGE count mismatch
ka: INPUT/MESSAGE რაოდენობა არ ემთხვევა

en: INPUT/OUTPUT count mismatch
ka: INPUT/OUTPUT რაოდენობა არ ემთხვევა

en: INPUT/OUTPUT/MESSAGE may only be given after PREP_ENCRYPT
ka: INPUT/OUTPUT/MESSAGE-ის მითითება, მხოლოდ, PREP_ENCRYPT-ის შემდეგ შეგიძლიათ

en: INPUT/OUTPUT/MESSAGE may only be given after PREP_SIGN
ka: INPUT/OUTPUT/MESSAGE-ის მითითება, მხოლოდ, PREP_SIGN-ის შემდეგ შეგიძლიათ

en: INPUT/SENDER --info count mismatch
ka: INPUT/SENDER --info რაოდენობა არ ემთხვევა

[ctx: If a certificate is already known it shows the certificate details dialog. Otherwise it brings up the certificate search dialog.]
en: Show details of a local certificate or search for it on a keyserver by fingerprint
ka: ლოკალური სერტიფიკაის დეტალების ჩვენება ან მისი გასაღებების სერვერზე, ანაბეჭდით მოძებნა

en: If enabled, then Kleopatra will automatically try to retrieve the keys
             that were used to certify the user ids of newly imported OpenPGP keys. This is
             useful in combination with trusted introducers.
ka: თუ ჩართულია, Kleopatra ავტომატურად ეცდება, გამოითხოვოს გასაღებები, რომლებიც ახლახან 
         შემოტანილი OpenPGP-ის მომხმარებლის ID-ების სერტიფიცირებისთვის იყო გამოყენებული. 
         ეს სასარგებლოა სანდო წარმომდგენლებთან ერთად.

en: If enabled, then Kleopatra will show notifications in some place when using
            certificates that are about to expire soon.
ka: თუ ჩართულია, Klepatra, სადმე, გაჩვენებთ გაფრთხილებებს, როცა გამოიყენებთ
            სერტიფიკატებს, რომლის ვადაც მალე ამოიწურება.

en: If false, then Kleopatra will not offer the creation of S/MIME certificate signing requests.
ka: თუ გამორთულია, Kleopatra არ შემოგთავაზებთ S/MIME სერტიფიკატის ხელმოწერის მოთხოვნის შექმნას.

en: If false, then Kleopatra's main UI will not offer any functionality related to S/MIME (CMS).
ka: თუ გამორთულია, Kleopatra-ის მთავარი ინტერფეისი S/MIME-სთან (CMS) დაკავშირებულ ფუნქციონალს არ შემოგთავაზებთ.

en: If this option is checked, Certificate Revocation Lists are never used to validate S/MIME certificates.
ka: თუ ეს თოლია დასმულია, სერტიფიკატის გაუქმების სიები S/MIME სერტიფიკატების გადასამოწმებლად არასდროს გამოიყენება.

en: If this option is checked, missing issuer certificates are fetched when necessary (this applies to both validation methods, CRLs and OCSP).
ka: თუ ეს პარამეტრი ჩართულია, ნაკლული გამომცემლის სერტიფიკატები გამოითხოვება, როცა ეს საჭიროა (ეხება ორივე CRL და OCSP გადამოწმების მეთოდებს).

en: If this option is disabled then Kleopatra only allows the upload of OpenPGP keys for which the user has the secret key.
ka: თუ ეს პარამეტრი გამორთულია, Kleopatra, მხოლოდ, იმ OpenPGP გასაღებების ატვირთვას დაუშვებს, რომლებისთვისაც მომხმარებელს საიდუმლო გასაღები გააჩნია.

en: If this option is selected, S/MIME certificates are validated online using the Online Certificates Status Protocol (OCSP). Fill in the URL of the OCSP responder below.
ka: თუ ეს თოლია დასმულია, S/MIME სერტიფიკატები ონლაინ-სერტიფიკატების სტატუსის პროტოკოლით (OCSP) გადამოწმდება. შეავსეთ ქვემოთ OCSP მოპასუხის ბმული.

en: If this option is selected, the value of the HTTP proxy shown on the right (which comes from the environment variable http_proxy) will be used for any HTTP request.
ka: თუ ეს პარამეტრი ჩართულია, HTTP მოთხოვნებისთვის მარჯვენა მხარეს მითითებულ HTTP პროქსის გამოვიყენებ (მნიშვნელობა მიიღება გარემოს ცვლადიდან http_proxy).

en: If this option is set, then Kleopatra automatically extracts file archives after decryption.
ka: თუ ეს პარამეტრი დაყენებულია, Kleopatra გაშიფვრის შემდეგ ფაილებს არქივებიდან ავტომატურად გაშლის.

en: If true then the generated S/MIME certificate signing request will be saved using PEM format. Otherwise, it is saved in binary format (PKCS#10).
ka: თუ ჭეშმარიტია, მაშინ გენერირებული /SMIME სერტიფიკატის ხელმოწერის მოთხოვნა PEM ფორმატში იქნება შენახული. სხვა შემთხვევაში, შენახვა ბინარულ (PKCS#10) ფორმატში მოხდება.

en: If true, hides the advanced settings button in the new certificate wizard.
ka: თუ ჩართულია, ახალი სერტიფიკატის ოსტატი დამატებითი პარამეტრების ღილაკს არ გაჩვენებთ.

en: If true, then Kleopatra will call gpgsm --learn if a PKCS#15 Smartcard is inserted with unknown certificates. This can take a while and blocks the smartcard while the command is running.
ka: თუ ჩართულია, როცა შეაერთებთ PKCS#15 სმარტ-ბარათს, რომელზეც უცნობი სერტიფიკატებია, Kleopatra 'gpgsm --learn'-ს გამოიძახებს. ამას, შეიძლება, დიდი დრო დასჭირდეს და სანამ ის გაშვებულია, ბლოკავს სმარტ-ბარათს.

en: If true, then the common name (CN) field of S/MIME certificates will be prefilled with information gathered from the system,
             e.g., from the email settings of the desktop or, on Windows, from the Active Directory.
ka: თუ ჩართულია, S/MIME სერტიფიკატის საერთო სახელი(CN) ველი წინასწარ შეივსება სისტემიდან აღებული ინფორმაციით.
            მაგ: სამუშაო მაგიდის ელფოსტის პარამეტრებიდან, ან, Windows-ზე, Active Directory-დან.

en: If true, then the email address field of OpenPGP and S/MIME certificates will be prefilled with information gathered from the system,
             e.g., from the email settings of the desktop or, on Windows, from the Active Directory.
ka: თუ ჩართულია, OpenPGP და S/MIME სერტიფიკატის ელფოსტის ველი წინასწარ შეივსება სისტემიდან აღებული ინფორმაციით.
            მაგ: სამუშაო მაგიდის ელფოსტის პარამეტრებიდან, ან, Windows-ზე, Active Directory-დან.

en: If true, then the name field of OpenPGP certificates will be prefilled with information gathered from the system,
             e.g., from the email settings of the desktop or, on Windows, from the Active Directory.
ka: თუ ჩართულია, OpenPGP სერტიფიკატის სახელის ველი წინასწარ შეივსება სისტემიდან აღებული ინფორმაციით.
            მაგ: სამუშაო მაგიდის ელფოსტის პარამეტრებიდან, ან, Windows-ზე, Active Directory-დან.

en: If true, then the results are shown after successfully encrypting the clipboard.
ka: თუ ჭეშმარიტია, შედეგები, მხოლოდ, ბუფერის დაშიფვრის შემდეგ გამოჩნდება.

en: If true, then the results are shown after successfully signing the clipboard.
ka: თუ ჭეშმარიტია, შედეგები, მხოლოდ, ბუფერის ხელმოწერის შემდეგ გამოჩნდება.

en: Ignore HTTP CRL distribution point of certificates
ka: HTTP CRL სერტიფიკატების განაწილების წერტილების გამოტოვება

en: Ignore LDAP CRL distribution point of certificates
ka: LDAP CRL სერტიფიკატების განაწილების წერტილების გამოტოვება

en: Ignore service URL of certificates
ka: სერტიფიკატის სერვისის ბმულის გამოტოვება

en: Import
ka: იმპორტი

en: Import CRL Error
ka: CRL-ის შემოტანის შეცდომა

en: Import CRL Finished
ka: CRL-ის შემოტანა დასრულდა

en: Import CRL From File...
ka: CRL-ის ფაილიდან შემოტანა...

en: Import Notepad
ka: ბლოკნოტის შემოტანა

en: Import a certificate from a file
ka: სერტიფიკატების ფაილიდან შემოტანა

en: Import certificate
ka: სერტიფიკატის შემოტანა

en: Import...
ka: შემოტანა...

en: Imported:
ka: შემოტანილი:

en: Importing certificates from 1 file... | Importing certificates from %1 files...
ka[0]: სერტიფიკატების შემოტანა 1 ფაილიდან...
ka[1]: სერტიფიკატების შემოტანა %1 ფაილიდან...

en: Importing certificates... (this can take a while)
ka: სერტიფიკატების შემოტანა... (ამას კარგა ხანი შეიძლება დასჭირდეს)

en: Importing...
ka: შემოტანა...

en: In order to mark the certificate as valid it needs to be certified.
ka: იმისთვის, რომ სერტიფიკატი სწორად გამოაცხადოთ, საჭიროა მისი სერტიფიცირება.

en: Informative sender/signed data count mismatch
ka: საინფორმაციო გამგზავნის/ხელმოწერილი მონაცემების რაოდენობა არ ემთხვევა

en: Initializing...
ka: ინიციალიზაცია...

en: Input error: %1
ka: შეყვანის შეცდომა: %1

en: Input/Output count mismatch
ka: შეტანა/გამოტანის რაოდენობა არ ემთხვევა

[ctx: Integrity protection was missing because an old cipher was used.]
en: <b>Hint:</b> If this file was encrypted before the year 2003 it is likely that the file is legitimate.  This is because back then integrity protection was not widely used.
ka: <b>მინიშნება:</b> თუ ეს ფაილი 2003 წლამდეა დაშიფრული, დიდი შანსია, რომ ფაილი ნამდვილი იყოს.  იმიტომ, რომ წარსულში მთლიანობის დაცვა ფართოდ არ გამოიყენებოდა.

en: Invalid EMail
ka: ელ-ფოსტის არასწორი მისამართი

en: Invalid arguments: %1
ka: არასწორი არგუმენტები: %1

en: Invalid compliance settings for signing and encrypting files.
ka: არასწორი შესაბამისობის პარამეტრები ფაილების ხელმოწერისა და დასაშიფრად.

en: Invalid socket name!
ka: არასწორი სოკეტის სახელი!

en: Issuer Certificate Not Found (%1)
ka: გამომცემლის სერტიფიკატი აღმოჩენილი არაა (%1)

en: Issuer:
ka: გამომცემელი:

en: It will no longer be possible to decrypt past communication encrypted for the existing key.
ka: არსებული გასაღებისთვის ძველი კომუნიკაციის გაშიფვრა შესაძლებელი აღარაა.

en: Key Management Key
ka: გასაღებების მართვის გასაღები

[ctx: Key filter without user-assigned name]
en: <unnamed>
ka: <უსახელო>

en: Key-state dependent colors and fonts in the certificates list
ka: გასაღების მდგომარეობაზე დამოკიდებული ფერები და ფონტები სერტიფიკატების სიაში

en: Keyserver
ka: გასაღებების სერვერი

en: Kleopatra cannot unambiguously determine matching certificates for all recipients of the message.
    Please select the correct certificates for each recipient:
ka: Kleopatra-ს არ შეუძლია შეტყობინების ყველა მიმღების სერტიფიკატის შესაბამისობის დადგენა.
    აირჩიეთ სწორი სერტიფიკატი თითოეული მიმღებისთვის:

en: Kleopatra cannot unambiguously determine matching certificates for all recipients/senders of the message.
    Please select the correct certificates for each recipient:
ka: Kleopatra-ს არ შეუძლია შეტყობინების ყველა მიმღები/გამგზავნის სერტიფიკატის შესაბამისობის დადგენა.
    აირჩიეთ სწორი სერტიფიკატი თითოეული მიმღებისთვის:

en: Kleopatra cannot unambiguously determine matching certificates for the sender of the message.
    Please select the correct certificates for the sender:
ka: Kleopatra-ს არ შეუძლია შეტყობინების ყველა გამგზავნის სერტიფიკატის შესაბამისობის დადგენა.
    აირჩიეთ სწორი სერტიფიკატი თითოეული გამგზავნისთვის:

en: Kleopatra currently supports the following card types:
ka: Kleopatra-ს, ამჟამად, შემდეგი ბარათის ტიპების მხარდაჭერა გააჩნია:

en: Kleopatra is a front-end for the crypto software <a href="https://gnupg.org">GnuPG</a>.
ka: Kleopatra წინაბოლოა კრიპტოგრაფიის პროგრამისთვის <a href="https://gnupg.org">GnuPG</a>.

en: LDAP &timeout (minutes:seconds):
ka: LDAP-თან მიერთების მოლოდინის ვადა(წთ:წმ):

en: Last message
ka: ბოლო შეტყობინება

[ctx: Lineedit accessible name]
en: OpenPGP encrypted file
ka: OpenPGP დაშიფრული ფაილი

[ctx: Lineedit accessible name]
en: OpenPGP signature file
ka: OpenPGP ხელმოწერის ფაილი

[ctx: Lineedit accessible name]
en: OpenPGP signed and encrypted file
ka: OpenPGP ხელმოწერილი და დაშიფრული ფაილი

[ctx: Lineedit accessible name]
en: Output directory
ka: გამოტანის საქაღალდე

[ctx: Lineedit accessible name]
en: S/MIME encrypted file
ka: S/MIME დაშიფრული ფაილი

[ctx: Lineedit accessible name]
en: S/MIME signature file
ka: S/MIME ხელმოწერის ფაილი

[ctx: Link to NEWS style changelog]
en: See the <a href="https://www.gpg4win.org/change-history.html">new features</a>.
ka: ახალი თვისებებისთვის <a href="https://www.gpg4win.org/change-history.html">იხილეთ</a>.

en: List of certificates
ka: სერტიფიკატების სია

en: Loading certificate cache...
ka: სერტიფიკატების კეშის ჩატვირთვა...

en: Log Error: Could not open log file "%1" for writing.
ka: ჟურნალის შეცდომა: შეუძლებელია ჟურნალის ფაილის "%1" ჩასაწერად გახსნა.

en: Look up certificate
ka: სერტიფიკატის მოძებნა

en: Lookup on Server...
ka: სერვერზე მოძებნა...

en: MESSAGE can only be given for detached signature verification
ka: MESSAGE მხოლოდ მოხსნილ ხელმოწერის გადამოწმებას შეგიძლიათ, გადასცეთ

en: MESSAGE command is not allowed before ENCRYPT
ka: ბრძანება MESSAGE დაუშვებელია ბრძანებამდე ENCRYPT

en: MESSAGE command is not allowed before SIGN
ka: ბრძანება MESSAGE დაუშვებელია ბრძანებამდე SIGN

en: MESSAGE present
ka: MESSAGE არსებობს

en: Main Toolbar
ka: ხელსაწყოთა მთავარი ზოლი

en: Maintainer
ka: წამყვანი პროგრამისტი

en: Manage Groups...
ka: ჯგუფების მართვა…

en: Manage groups
ka: ჯგუფების მართვა

en: Manual for VS-NfD Approval
ka: სახელმძღვანელო VS-NfD-ის დადასტურებისთვის

en: Maximum validity period
ka: მაქსიმალური ვარგისიანობის პერიოდი

en: Message #%1
ka: შეტყობინება #%1

en: Message count
ka: შეტყობინებების რაოდენობა

en: Minimum validity period
ka: მინიმალური ვარგისიანობის პერიოდი

en: Move Tab Left
ka: ჩანართის მარცხნივ გადატანა

en: Move Tab Right
ka: ჩანართის მარჯვნივ გადატანა

en: Move this tab left
ka: ამ ჩანართის მარცხნივ გადატანა

en: Move this tab right
ka: ამ ჩანართის მარჯვნივ გადატანა

en: Multiple matching certificates or groups found
ka: აღმოჩენილია ერთზე მეტი სერტიფიკატი ან ჯგუფი, რომელიც ემთხვევა

en: Multiple matching certificates were found in directory service.
ka: კატალოგის სერვისში აღმოჩენილია ერთზე მეტი სერტიფიკატი, რომელიც ემთხვევა.

en: Name
ka: სახელი

[ctx: Name filter ASCII]
en: OpenPGP Files (*.asc)
ka: OpenPGP ფაილები (*.asc)

[ctx: Name filter ASCII]
en: OpenPGP Signatures (*.asc *.sig)
ka: OpenPGP ხელმოწერები (*.asc *.sig)

[ctx: Name filter ASCII]
en: S/MIME Files (*.p7m *.pem)
ka: S/MIME ფაილები(*.p7m *.pem)

[ctx: Name filter ASCII]
en: S/MIME Signatures (*.p7s *.pem)
ka: S/MIME ხელმოწერები (*.p7s *.pem)

[ctx: Name filter binary]
en: OpenPGP Files (*.gpg *.pgp)
ka: OpenPGP ფაილები (*.gpg *.pgp)

[ctx: Name filter binary]
en: OpenPGP Signatures (*.sig *.pgp)
ka: OpenPGP ხელმოწერები (*.sig *.pgp)

[ctx: Name filter binary]
en: S/MIME Files (*.p7m)
ka: S/MIME ფაილები (*.p7m)

[ctx: Name filter binary]
en: S/MIME Signatures (*.p7s)
ka: S/MIME ხელმოწერები (*.p7s)

[ctx: Name of a group of keys]
en: Name:
ka: სახელი:

en: Neither the OpenPGP nor the CMS backends support certificate deletion.
    Check your installation.
ka: სერტიფიკატის წაშლის მხარდაჭერა არც OpenPGP უკანაბოლოს აქვს, არც CMS.
    გადაამოწმეთ თქვენი ფაილები.

[ctx: NetKey refers to a smartcard protocol]
en: NetKey v3 or later
ka: NetKey v3 ან უფრო ახალი

en: Never consult a CRL
ka: CRL-სთან კონსულტაციის გარეშე

en: New Key Pair...
ka: ახალი გასაღებების წყვილი...

en: New OpenPGP Key Pair...
ka: ახალი OpenPGP-ის გასაღებების წყვილი...

en: New S/MIME Certification Request...
ka: ახალი S/MIME სერტიფიკაციის მოთხოვნა...

en: New Tab
ka: ახალი ჩანართი

en: New groups:
ka: ახალი ჯგუფები:

en: New recipients added after PREP_ENCRYPT command
ka: დამატებულია ახალი მიმღებები PREP_ENCRYPT ბრძანების შემდეგ

en: New senders added after PREP_ENCRYPT command
ka: დამატებულია ახალი გამგზავნები PREP_ENCRYPT ბრძანების შემდეგ

en: New signatures:
ka: ახალი ხელმოწერები:

en: New signatures: %1
ka: ახალი ხელმოწერები: %1

en: New subkeys:
ka: ახალი ქვეგასაღებები:

en: New subkeys: %1
ka: ახალი ქვეგასაღებები: %1

en: New tab title:
ka: ახალი ჩანართის სათაური:

en: New user IDs:
ka: ახალი მომხმარებლის ID-ები:

en: New user IDs: %1
ka: ახალი მომხმარებლის ID-ები: %1

en: Newly revoked:
ka: ახლახანს გაუქმებული:

en: No SENDER given
ka: SENDER მითითებული არაა

en: No backend support for %1
ka: %1 უკანაბოლოს მხარდაჭერის გარეშე

en: No backend support for OpenPGP
ka: OpenPGP-სთვის უკანაბოლოს მხარდაჭერა არ არსებობს

en: No backend support for S/MIME
ka: S/MIME-სთვის უკანაბოლოს მხარდაჭერა არ არსებობს

en: No certificate selected
ka: სერტიფიკატი არჩეული არაა

en: No checksum programs defined.
ka: საკონტროლო ჯამის პროგრამები აღწერილი არაა.

en: No errors occurred
ka: შეცდომების გარეშე

en: No files specified for "%1" command
ka: ბრძანებისთვის "%1" ფაილები მითითებული არაა

en: No fingerprint argument specified for --query
ka: პარამეტრისთვის --query ანაბეჭდის არგუმენტი მითითებული არაა

en: No imports (should not happen, please report a bug).
ka: შემოტანის გარეშე (ეს არ უნდა მომხდარიყო. მოგვწერეთ ამის შესახებ).

en: No input device
ka: შეყვანის მოწყობილობის გარეშე

en: No integrity protection (MDC).
ka: მთლიანობის შემოწმების (MDC) გარეშე.

en: No matching certificate was found in directory service.
ka: კატალოგის სერვისში გასაღები აღმოჩენილი არაა.

en: No matching certificates or groups found
ka: შესაბამისი სერტიფიკატები ან ჯგუფები აღმოჩენილი არაა

en: No option name given
ka: პარამეტრის სახელი მითითებული არაა

en: No output device
ka: გამოტანის მოწყობილობის გარეშე

en: No recipients given, or only with --info
ka: მიმღებები მითითებული არაა, ან, მხოლოდ --info-სთან ერთად

en: No search string specified for --search
ka: პარამეტრისთვის --search სტრიქონი მითითებული არაა

en: No senders given, or only with --info
ka: გამომგზავნები მითითებული არაა, ან, მხოლოდ --info-სთან ერთად

en: None of the selected certificates can be used for encryption. No group will be created.
ka: მონიშნული ამ სერტიფიკატის დაშიფვრისთვის გამოყენება შეუძლებელია. ჯგუფი არ შეიქმნება.

en: Not imported:
ka: არ შემოტანილა:

en: Note: This group is defined in the configuration files of gpg.
ka: შენიშვნა: ეს ჯგუფი gpg-ის კონფიგურაციის ფაილებშია აღწერილი.

en: Notify about upcoming certificate expiration
ka: გაფრთხილება სერტიფიკატის ვადის ამოწურვის მოახლოების შესახებ

[ctx: NullPIN is a word that is used all over in the netkey documentation and should be understandable by Netkey cardholders]
en: The NullPIN is still active on this card.
ka: ბარათზე NullPIN ჯერ კიდევ აქტიურია.

en: OCSP responder URL:
ka: OCSP მოპასუხის URL:

en: OCSP responder signature:
ka: OCSP მოპასუხის ხელმოწერა:

en: OUTPUT present
ka: OUTPUT არსებობს

en: Obsolete registry entries found
ka: აღმოჩენილია მოძველებული რეესტრის ჩანაწერები

en: One error occurred | %1 errors occurred
ka[0]: 1 შეცდომა
ka[1]: %1 შეცდომა

en: One of the certificates to be deleted is your own. It contains private key material, which is needed to decrypt past communication encrypted to the certificate, and should therefore not be deleted. | Some of the certificates to be deleted are your own. They contain private key material, which is needed to decrypt past communication encrypted to the certificate, and should therefore not be deleted.
ka[0]: ერთ-ერთი სერტიფიკატი თვითონ წაიშლება. ის შეიცავს პირადი გასაღების მასალას, რომელიც საჭიროა, წარსული დაშიფრული ურთიერთობის გასაშიფრად და ამიტომ, არ უნდა წაიშალოს.
ka[1]: ზოგიერთი სერტიფიკატი თვითონ წაიშლება. ისინი შეიცავენ პირადი გასაღების მასალას, რომელიც საჭიროა, წარსული დაშიფრული ურთიერთობის გასაშიფრად და ამიტომ, არ უნდა წაიშალოს.

en: One unknown recipient | %1 unknown recipients
ka[0]: ერთი უცნობი მიმღები
ka[1]: %1 უცნობი მიმღები

en: Ongoing Background Tasks
ka: მიმდინარე ფონური ამოცანები

en: Online Certificate Validation
ka: სერტიფიკატების ონლაინ-გადამოწმება

en: Only absolute file paths are allowed
ka: დაშვებულია მხოლოდ აბსოლუტური ფაილის ბილიკები

en: Only files are allowed in INPUT/OUTPUT FILE
ka: INPUT/OUTPUT FILE-ში მხოლოდ ფაილებია დაშვებული

en: Only show this dialog in case of conflicts (experimental)
ka: ამ ფანჯრის მხოლოდ კონფლიქტის არსებობის შემთხვევაში ჩვენება (ექსპერიმენტული)

en: Open a new tab
ka: ახალი ჩანართის გახსნა

en: OpenPGP Certificates
ka: OpenPGP -ის სერტიფიკატები

en: OpenPGP Signing Certificate:
ka: OpenPGP ხელმოწერის სერთიფიკატი:

en: OpenPGP backend: %1
ka: OpenPGP უკანაბოლო: %1

en: OpenPGP keyserver:
ka: OpenPGP -ის გასაღებების სერვერი:

[ctx: OpenPGP refers to a smartcard protocol]
en: OpenPGP v2.0 or later
ka: OpenPGP v2.0 ან უფრო ახალი

en: Opening an external link is administratively prohibited.
ka: გარე ბმული გახსნა აკრძალულია ადმინისტრაციულად.

en: Organization
ka: ორგანიზაცია

en: Origin
ka: საწყისი

en: Original Author
ka: საწყისი ავტორი

en: Output error: %1
ka: გამოტანის შეცდომა: %1

en: Overwriting declined
ka: თავზე გადაწერა უარყოფილია

en: Owner trust set successfully.
ka: მფლობლის ნდობა დაყენებულია.

en: PEM Certificate Requests
ka: PEM სერტიფიკატის მოთხოვნები

en: PIV Authentication Key
ka: PIV ავთენტიკაციის გასაღები

[ctx: PIV refers to a smartcard protocol]
en: PIV (requires GnuPG 2.3 or later)
ka: PIV (მოითხოვს GnuPG 2.3 ან უფრო ახალს)

en: PKCS#10 Requests (*.p10)
ka: PKCS#10 მოთხოვნები (*.p10)

en: PREP_ENCRYPT is an email mode command, connection seems to be in filemanager mode
ka: PREP_ENCRYPT ელფოსტის რეჟიმის ბრძანებაა, მიერთება კი, როგორც ჩანს, ფაილების გაგზავნის რეჟიმშია

en: PREP_SIGN is an email mode command, connection seems to be in filemanager mode
ka: PREP_SIGN ელფოსტის რეჟიმის ბრძანებაა, მიერთება კი, როგორც ჩანს, ფაილების გაგზავნის რეჟიმშია

en: Paper backup
ka: ქაღალდის მარქაფი

en: Parse error
ka: დამუშავების შეცდომა

en: Parse error: numeric session id too large
ka: დამუშავების შეცდომა: რიცხვითი სესიის ID მეტისმტად დიდია

en: Passed
ka: გაიარა

en: Passphrase Change Error
ka: საკვანძო ფრაზის შეცვლის შეცდომა

en: Passphrase Change Succeeded
ka: საკვანძო ფრაზა წარმატებით შეიცვალა

en: Passphrase changed successfully.
ka: საკვანძო ფრაზა წარმატებით შეიცვალა.

en: Perform Self-Test
ka: თვითტესტის შესრულება

en: Placeholder for CN
ka: CN-ის ადგილმჭერი

[ctx: Placeholder is a version number]
en: Unknown OpenPGP v%1 card
ka: უცნობი OpenPGP v%1 ბარათი

en: Please enter the PIV Card Application Administration Key in hex-encoded form.
ka: შეიყვანეთ PIV ბარათის აპლიკაციის ადმინისტრაციის გასაღები თექვსმეტობითად-დაშიფრულ ფორმატში.

en: Please enter the new PIV Card Application Administration Key again.
ka: კიდევ ერთხელ შეიყვანეთ ახალი PIV ბარათის აპლიკაციის ადმინისტრაციის გასაღები.

en: Please enter the new PIV Card Application Administration Key in hex-encoded form. The key needs to consist of 24 bytes, i.e. 48 hex-characters.
ka: შეიყვანეთ ახალი PIV ბარათის აპლიკაციის ადმინისტრაციის გასაღები თექვსმეტობითად-დაშიფრულ ფორმატში. გასაღები 24 ბაიტისგან, ანუ 48 თექვსმ. სიმბოლოსგან უნდა შედგებოდეს.

en: Please enter the old PIV Card Application Administration Key in hex-encoded form.
ka: შეიყვანეთ ძველი PIV ბარათის აპლიკაციის ადმინისტრაციის გასაღები თექვსმეტობითად-დაშიფრულ ფორმატში.

en: Please insert a compatible smartcard.
ka: შეაერთეთ თავსებადი სმარტ-ბარათი.

en: Please select a certificate
ka: აირჩეთ სერტიფიკატი

en: Please select a different output folder.
ka: აირჩიეთ გამოტანის სხვა საქაღალდე.

en: Please select a signing certificate for sender "%1"
ka: აირჩიეთ ხელმოწერის სერტიფიკატი გამომგზავნისთვის "%1"

en: Please select an encryption certificate for recipient "%1"
ka: აირჩიეთ ხელმოწერის სერტიფიკატი გამომგზავნისთვის "%1"

en: Please select an output folder.
ka: აირჩიეთ გამოსატანი საქაღალდე.

en: Please select one of the following certificates:
ka: აირჩიეთ შემდეგი სერტიფიკატებიდან ერთ-ერთი:

en: Please select one or more of the following certificates:
ka: აირჩიეთ ერთი ან მეტი შემდეგი სერტიფიკატებიდან:

en: Please select the card slot the key should be written to:
ka: აირჩიეთ ბარათის სლოტი, რომელზეც გასაღები ჩაიწერება:

en: Please select the card the key should be written to:
ka: აირჩიეთ ბარათი, რომელზეც გასაღები ჩაიწერება:

en: Please select the certificate whose key pair you want to write to the card:
ka: აირჩიეთ სერტიფიკატი, რომლის გასაღებების წყვილის ბარათზე ჩაწერაც გნებავთ:

en: Please select until when the certificate should be valid:
ka: აირჩიეთ, სადამდე იქნება სერტიფიკატი სწორი:

en: Please select until when the subkey should be valid:
ka: აირჩიეთ, სადამდე იქნება ქვეგასაღები სწორი:

en: Please verify that correct certificates have been selected for each recipient:
ka: გადაამოწმეთ, რომ აირჩიეთ სწორი სერტიფიკატი თითოეული მიმღებისთვის:

en: Please verify that the correct certificate has been selected for the sender:
ka: გადაამოწმეთ, რომ აირჩიეთ სწორი სერტიფიკატი გამგზავნისთვის:

en: Prefill CN automatically
ka: CN-ის ავტომატური შევსება

en: Prefill EMAIL automatically
ka: ელფოსტის ავტომატური შევსება

en: Prefill NAME automatically
ka: სახელის ავტომატური შევსება

en: Prefilled value for the email address field of OpenPGP and S/MIME certificates. This will override EMAIL_prefill. It is useful if no or unsuitable system settings are found for EMAIL_prefill.
ka: წინასწარშევსებული მნიშვნელობა OpenPGP და S/MIME სერტიფიაკატების ელფოსტის მისამართის ველისთვის. ეს გადაფარავს EMAIL_prefill-ს. გამოგადგებათ, თუ EMAIL_prefill_სთვის აღმოჩენილი პარამეტრები გამოსადეგი არაა.

en: Prefilled value for the name field of OpenPGP certificates. This will override NAME_prefill. It is useful if no or an unsuitable system setting is found for NAME_prefill.
ka: OpenPGP სერტიფიკატების სახელის ველის წინასწარი შევსება. ეს NAME_prefill-ს გადაფარავს. გამოგადგებათ, თუ NAME_prefill-სთვის შესაბამისი სისტემის პარამეტრი ნაპოვნი არაა.

en: Primary host for LDAP requests:
ka: ძირითადი ჰოსტი LDAP მოთხოვნებისთვის:

en: Print Secret Key...
ka: საიდუმლო გასაღების დაბეჭდვა...

en: Private Key:
ka: პირადი გასაღები:

en: Process finished
ka: პროცესი დასრულდა

en: Progress:
ka: მიმდინარეობა:

en: Protocol given conflicts with protocol determined by PREP_ENCRYPT
ka: მითითებული პროტოკოლი PREP_ENCRYPT-ის მიერ განსაზღვრულ პროტოკოლს არ შეესაბამება

en: Protocol given conflicts with protocol determined by PREP_ENCRYPT in this session
ka: მითითებული პროტოკოლი PREP_ENCRYPT-ის მიერ ამ სესიაში განსაზღვრულ პროტოკოლს არ შეესაბამება

en: Publish at Mail Provider...
ka: ელფოსტის მომწოდებელზე გამოცემა...

en: Publish on Server...
ka: სერვერზე გამოცემა...

en: Publish the selected certificate (public key) at mail provider's Web Key Directory if offered
ka: მონიშნული სერტიფიკატის (საჯარო გასაღების) ელფოსტის მომწოდებლის ვებ-გასაღების კატალოგზე გამოქვეყნება, თუ შემოთავაზებას მივიღებთ

en: Publish the selected certificate (public key) on %1
ka: მონიშნული სერტიფიკატის (საჯარო გასაღების) გამოქვეყნება %1-ზე

en: Publish the selected certificate (public key) to internal directory
ka: მონიშნული სერტიფიკატის (საჯარო გასაღების) გამოქვეყნება შიდა კატალოგში

en: Qt5 port, general code maintenance
ka: Qt5 -ზე პორტი, კოდის სუფთა სახით შენარჩულება

en: Query certificate directories of providers for all user IDs
ka: მომწოდებლის სერტიფიკატის კატალოგების ყველა მომხმარებლის ID-ის გამოთხოვა

en: Quoting error in '%1' entry
ka: '%1' ჩანაწერში შეცდომის ციტირება

en: RECIPIENT may not be given prior to SIGN, except with --info
ka: RECIPIENT-ის მითითება SIGN-მდე არ შეიძლება. მხოლოდ --info-სთან ერთად

en: RSA key transport (2048 bits)
ka: RSA გასაღების ტრანსპორტი (2048-ბიტიანი)

en: Recipient
ka: მიმღები

en: Recipient: | Recipients:
ka[0]: მიმღები:
ka[1]: მიმღები:

en: Redisplay
ka: თავიდან ჩვენება

en: Related addresses
ka: შესაბამისი მისამართები

en: Remember these as default for future operations
ka: მნიშვნელობების ნაგულისხმევად დამახსოვრება მომავალი ოპერაციებისთვის

en: Remove Selected
ka: მონიშნულის წაშლა

en: Rename Tab
ka: ჩანართის სახელის გადარქმევა

en: Rename Tab...
ka: ჩანართის სახელის გადარქმევა...

en: Rename this tab
ka: ამ ჩანართის სახელის გადარქმევა

en: Required --mode option missing
ka: აკლია აუცილებელი პარამეტრი --mode

en: Required --protocol option missing
ka: აკლია აუცილებელი პარამეტრი --protocol

en: Result
ka: შედეგი

en: Retrieve signer keys after import
ka: შემოტანის შემდეგ ხელმომწერის გასაღებების გამოთხოვა

en: Revert
ka: დაბრუნება

en: Revocation Certificates
ka: სერტიფიკატების გაუქმება

en: Revoke Certificate...
ka: სერტიფიკატის გაუქმება...

en: Revoke Certification
ka: სერტიფიცირების გაუქმება

en: Revoke Certification...
ka: სერტიფიკაციის გაუქმება...

en: Revoke Certifications
ka: სერტიფიცირებების გაუქმება

en: Revoke the certification of the selected certificate
ka: მონიშნული სერტიფიკატის სერტიფიკაციის გაუქმება

en: Revoke the selected OpenPGP certificate
ka: მონიშნული OpenPGP სერტიფიკატის სერტიფიკაციის გაუქმება

en: S/MIME Certificates
ka: S/MIME სერტიფიკატები

en: S/MIME Signing Certificate:
ka: S/MIME ხელმოწერის სერტიფიკატი:

en: S/MIME Validation
ka: S/MIME -ის გადამოწმება

en: SENDER may not be given prior to ENCRYPT, except with --info
ka: SENDER-ის მითითება ENCRYPT-მდე არ შეიძლება. მხოლოდ --info-სთან ერთად

en: SENDER may not be given prior to PREP_ENCRYPT, except with --info
ka: SENDER-ის მითითება PREP_ENCRYPT-მდე არ შეიძლება. მხოლოდ --info-სთან ერთად

en: SIGN is an email mode command, connection seems to be in filemanager mode
ka: SIGN ელფოსტის რეჟიმის ბრძანებაა, მიერთება კი, როგორც ჩანს, ფაილების გაგზავნის რეჟიმშია

en: START_CONFDIALOG does not take arguments
ka: START_CONFDIALOG არგუმენტებს არ იღებს

en: START_KEYMANAGER does not take arguments
ka: START_KEYMANAGER არგუმენტებს არ იღებს

en: Save As...
ka: შენახვა, როგორც...

en: Save backup of encryption key
ka: დაშიფვრის გასაღების მარქაფი ფაილში

en: Save generated CSR as PEM
ka: შექმნილი CSR-ის შენახვა PEM ფორმატში

en: Scanning directories...
ka: საქაღალდეების სკანირება...

en: Search
ka: ძებნა\

en: Search for certificates in internal directory
ka: სერტიფიკატების ძებნა შიდა კატალოგში

en: Search for certificates on %1
ka: სერტიფიკატების ძებნა %1-ზე

en: Searches for the certificates belonging the smartcard keys on the configured keyserver.
ka: მორგებულ გასაღებების სერვერზე ამ სმარტ-ბარათის კუთვნილი სერტიფიკატების ძებნა.

en: Searches on keyservers regardless of the protocol for the smartcards key, regardless
            of the keyserver protocol. Default behavior is to only do this for LDAP keyservers.
ka: მოძებნის გასაღებების სერვერზე, სმარტ-ბარათის გასაღების პროტოკოლის და გასაღებების სერვერის პროტოკოლის მიუხედავად.
             ნაგულისხმევად ეს, მხოლოდ, LDAP გასაღებების სერვერზე ხდება.

en: Searching for updates...
ka: განახლებების ძებნა...

en: Searching matching certificate in directory service...
ka: შესაბამისი სერტიფიკატის ძებნა კატალოგის სერვისში...

en: SecOps for VS-NfD Approval
ka: სახელმძღვანელო VS-NfD-ის დადასტურებისთვის

en: Secret Key Deletion
ka: საიდუმლო გასაღების წაშლა

en: Secret keys <em>not</em> imported:
ka: საიდუმლო გასაღებები <em>არ</em> შემოტანილა:

en: Secret keys imported:
ka: შემოტანილი საიდუმლო გასაღებები:

en: Secret keys processed:
ka: დამუშავებული საიდუმლო გასაღებები:

en: Secret keys unchanged:
ka: საიდუმლო გასაღებები არ შეცვლილა:

en: Select All
ka: ყველას მონიშვნა

en: Select CRL File to Import
ka: აირჩიეთ შემოსატანი CRL ფაილი

en: Select Card
ka: აირჩიეთ ბარათი

en: Select Card Slot
ka: აირჩიეთ ბარათის სლოტი

en: Select Certificate File
ka: აირჩიეთ სერტიფიკატის ფაილი

en: Select Encryption Certificate
ka: აირჩიეთ დაშიფვრის სერტიფიკატი

en: Select File
ka: აირჩიეთ ფაილი

en: Select Folder to Sign and/or Encrypt
ka: აირჩიეთ ხელმოსაწერი ან/და დასაშიფრი საქაღალდე

en: Select One or More Checksum Files
ka: აირჩიეთ საკონტროლო ჯამის ერთი ან მეტი ფაილი

en: Select One or More Files to Create Checksums For
ka: აირჩიეთ ერთი ან მეტი ფაილი, რომლისთვისაც საკონტროლო ჯამის შექმნა გნებავთ

en: Select One or More Files to Decrypt and/or Verify
ka: აირჩიეთ ერთი ან მეტი გასაშიფრი ან/და გადასამოწმებელი ფაილი

en: Select One or More Files to Sign and/or Encrypt
ka: აირჩიეთ ერთი ან მეტი ფაილი დასაშიფრად ან/და ხელმოსაწერად

en: Select Signing Certificate
ka: აირჩიეთ ხელმოსაწერი სერტიფიკატი

en: Select input file
ka: აირჩიეთ შეყვანის ფაილი

en: Selection
ka: მონიშნული

en: Set Initial PIN (NKS)
ka: საწყისი PIN-ის დაყენება (NKS)

en: Set this option to avoid using the users temporary directory.
ka: დააყენეთ ეს პარამეტრი მომხმარებლის დროებითი საქაღალდის გამოყენების თავიდან ასაცილებლად.

en: Set this option to disable password-based encryption.
ka: დააყენეთ ეს პარამეტრი, რათა საჯარო გასაღების დაშიფვრა გამორთოთ.

en: Set this option to disable public key encryption.
ka: დააყენეთ ეს პარამეტრი, რათა საჯარო გასაღების დაშიფვრა გამორთოთ.

en: Set this option to encode encrypted or signed files as base64 encoded text. So that they can be opened with an editor or sent in a mail body. This will increase file size by one third.
ka: დააყენეთ ეს პარამეტრი დაშიფრული ან ხელმოწერილი ფაილების base64-ში კოდირებისთვის. ამ ხერხით, მისი რედაქტორით გახსნა და ელფოსტის ტანში გაგზავნაა შესაძლებელი. ეს ფაილის ზომას 1/3-ით გაზრდის.

en: Set this to make kleopatra default to pgp file extensions for OpenPGP files.
ka: ჩართეთ ეს პარამეტრი OpenPGP-ის .pgp გაფართოებებისთვის ნაგულისხმევ აპლიკაციად kleopatra-ის დასაყენებლად.

en: Show Entries
ka: ჩანაწერების ჩვენება

[ctx: Show Errors]
en: Show
ka: ჩვენება

en: Show GnuPG system configuration
ka: GnuPG-ის სისტემის პარამეტრების ჩვენება

en: Show S/MIME validation configuration
ka: S/MIME -ის გადამოწმების კონფიგურაციის ჩვენება

en: Show advanced options
ka: დამატებითი პარამეტრების ჩვენება

en: Show all recipients
ka: ყველა მიმღების ჩვენება

en: Show appearance configuration
ka: გარეგნობის კონფიგურაციის ჩვენება

en: Show certificate details
ka: სერტიფიკატის დეტალების ჩვენება

en: Show certificate list
ka: სერტიფიკატების სიის ჩვენება

en: Show certificate owner information
ka: ინფორმაციის ჩვენება სერტიფიკატის მფლობელის შესახებ

en: Show certificate validity
ka: სერტიფიკატის სისწორის ჩვენება

en: Show crypto operations configuration
ka: კრიპტო ოპერაციების კონფიგურაციის ჩვენება

en: Show directory services configuration
ka: დირექტორიის სერვისების კონფიგურაციის ჩვენება

en: Show more certificate details, such as fingerprint, key length and expiration dates
ka: სერტიფიკატის მეტი დეტალების, როგორიცაა ანაბეჭდი, გასაღების სიგრძე და ვადის თარიღების ჩვენება

en: Show not certified certificates
ka: გადაუმოწმებელი სერტიფიკატების ჩვენება

en: Show owner information for certificates in tooltip, such as User IDs, subject and issuers.
ka: სერტიფიკატებისთვის მინიშნებაში დამატებითი ინფორმაციის, როგორიცაა მომხმარებლის ID, სათაურის და პრობლემების ჩვენება.

en: Show pad for encrypting/decrypting and signing/verifying text
ka: ტექსტის დაშიფვრა/გაშიფვრის და ხელმოწერა/გადამოწმების ბლოკნოტის ჩვენება

en: Show results after encryption
ka: შედეგების ჩვენება დაშიფვრის შემდეგ

en: Show results after signing
ka: შედეგების ჩვენება ხელმოწერის შემდეგ

en: Show results after signing and encrypting files
ka: შედეგების ჩვენება დაშიფვრისა და ხელმოწერის შემდეგ

en: Show smart cards configuration
ka: სმარტ ბარათების კონფიგურაციის ჩვენება

en: Show smartcard management
ka: სმარტ ბარათების მართვის ჩვენება

en: Show validity information for certificates in tooltip, such as whether the certificate is expired or revoked.
ka: სერტიფიკატებისთვის მინიშნებაში ისეთი ვარგისიანობის ინფორმაციის ჩვენება, როგორიცაა, არის თუ არა სერტიფიკატი ვადაგასული ან გაუქმებული.

en: Sign &as:
ka: ხელმოწერ&ა, როგორც:

en: Sign / Encrypt Notepad
ka: ბლოკნოტის ხელმოწერა/დაშიფვრა

en: Sign Files
ka: ფაილების ხელმოწერა

en: Sign and encrypt (OpenPGP only)
ka: ხელმოწერა და დაშიფვრა (მხოლოდ OpenPGP)

en: Sign only
ka: მხოლოდ ხელმოწერა

en: Sign/Encrypt Files
ka: ფაილების დაშიფვრა/ხელმოწერა

en: Sign/Encrypt Files Error
ka: ფაილების დაშიფვრის/ხელმოწერის შეცდომა

en: Sign/Encrypt Folder...
ka: საქაღალდის დაშიფვრა/ხელმოწერა...

en: Sign/Encrypt...
ka: ხელმოწერა/დაშიფვრა...

en: Signature Key
ka: ხელმოწერის გასაღები

en: Signature/signed data count mismatch
ka: ხელმოწერის/ხელმოწერილი მონაცემების რაოდენობა არ ემთხვევა

en: Signed data can only be given for detached signature verification
ka: ხელმოწერილი მონაცემები მხოლოდ მოხსნილ ხელმოწერის გადამოწმებას შეგიძლიათ, გადასცეთ

en: Signer:
ka: ხელმომწერი:

en: Signing
ka: ხელმოწერა

en: Signing Options
ka: ხელმოწერის მორგება

en: Signing and encryption is not possible.
ka: დაშიფვრა და ხელმოწერა შეუძლებელია.

en: Signing canceled.
ka: ხელმოწერა გაუქმდა.

en: Signing failed: %1
ka: ხელმოწერის შეცდომა: %1

en: Signing succeeded.
ka: ხელმოწერა წარმატებულია.

en: Skipped
ka: გამოტოვებულია

en: Smart Card Management
ka: ჭკვიანი ბარათების მართვა

en: Smart Cards
ka: სმარტ ბარათები

en: Smart card reader to use:
ka: ჭკვიანი ბარათის წამკითხველი:

en: Some certificates are not yet certified. Click here to see a list of these certificates.<br/><br/>Certification is required to make sure that the certificates actually belong to the identity they claim to belong to.
ka: ზოგიერთი სერტიფიკატი ჯერ სერტიფიცირებული არაა. დააწკაპუნეთ აქ, ამ სერტიფიკატების სანახავად.<br/><br/>სერტიფიკაცია აუცილებელია, რომ დარწმუნდეთ, რომ ის ნამდვილად ეკუთვნის იმ იდენტიფიკატორს, რომელსაც იძახის.

en: Some of the selected certificates cannot be used for encryption. These will not be added to the group.
ka: შეუძლებელია ზოგიერთი მონიშნული სერტიფიკატის დაშიფვრისთვის გამოყენება. ისინი ჯგუფში ჩამატებული არ იქნება.

en: Some suggestions to do this are:
ka: შეთავაზებები ამის გასაკეთებლად:

en: Sorry! No certificate to import from this card slot was found.
ka: უკაცრავად! ამ ბარათის სლოტში შემოსატანი სერტიფიკატი ვერ ვპოვე.

en: Sorry! No suitable certificate to write to this card slot was found.
ka: უკაცრავად! ამ ბარათზე ჩასაწერად შესაფერისი სერტიფიკატი ვერ ვიპოვე.

en: Sorry! Only encryption keys and signing keys can be transferred to a PIV card.
ka: უკაცრავად! PIV ბარათზე მხოლოდ დაშიფვრისა და ხელმოწერის გასაღებები შეგიძლიათ, გადაიტანოთ.

en: Sorry! This key cannot be transferred to a PIV card.
ka: უკაცრავად! ამ გასაღების PIV ბარათზე გადატანა შეუძლებელია.

en: Sorry! This key cannot be transferred to an OpenPGP card.
ka: უკაცრავად! ამ გასაღების OpenPGP ბარათზე გადატანა შეუძლებელია.

en: Specifies the default validity of certifications in days.
ka: მიუთითებს სერტიფიკაციების ნაგულისხმევ ვარგისობას, დღეებში.

en: Specifies the default validity period of new or extended OpenPGP keys in days.
ka: მიუთითებს ახალი ან გაგრძელებული OpenPGP გასაღების ნაგულისხმევ ვარგისიანობის პერიოდს, დღეებში.

en: Specifies the display order of the DN attributes of X.509 certificates.
ka: მიუთითებს X.509 სერტიფიკატის DN ატრიბუტების ჩვენების მიმდევრობას.

en: Specifies the maximum allowed validity period of new or extended OpenPGP keys in days.
ka: მიუთითებს ახალი ან გაგრძელებული OpenPGP გასაღების მაქსიმალურ ვარგისიანობის პერიოდს, დღეებში.

en: Specifies the minimum allowed validity period of new or extended OpenPGP keys in days.
ka: მიუთითებს ახალი ან გაგრძელებული OpenPGP გასაღების მინიმალურ ვარგისიანობის პერიოდს, დღეებში.

en: Starting %1...
ka: %1-ის გაშვება...

en: Status and progress of the crypto operations is shown here.
ka: კრიპტოგრაფიული ოპერაციების სტატუსი და მიმდინარეობა აქ გამოჩნდება.

en: Status:
ka: მდგომარეობა:

en: Step 1: Set the initial PIN for the first certificate ("NKS"):
ka: ნაბიჯი 1: დააყენეთ საწყისი PIN-კოდი პირველი სერტიფიკატისთვის ("NKS"):

en: Step 2: Set the initial PIN for the qualified signature certificate ("SigG"):
ka: ნაბიჯი 2: დააყენეთ საწყისი PIN-კოდი კვალიფიცირებული ხელმოწერის სერტიფიკატისთვის ("SigG"):

en: Street
ka: ქუჩა

en: Subkey added successfully.
ka: ქვეგასაღების დამატება წარმატებით დასრულდა.

en: Tags
ka: ჭდეები

en: Tags created by anyone with full certification trust are shown in the keylist and can be searched.
ka: ჭდეები, რომლებიც შექმნეს მათ, ვისაც სრული სერტიფიკაციის ნდობა აქვთ, ნაჩვენებია ამ გასაღებების სიაში და შეგიძლიათ, მოძებნოთ.

en: Tags:
ka: ჭდეები:

en: Technical Details
ka: ტექნიკური დეტალები

en: Test Name
ka: ტესტის სახელი

en: Text output (ASCII armor)
ka: ტექსტის გამოტანა (ASCII აბჯარი)

[ctx: The Audit Log is a detailed error log from the gnupg backend]
en: Show Audit Log
ka: აუდიტის ჟურნალის ჩვენება

en: The CMS backend does not support certificate deletion.
    Check your installation.
ka: CMS უკანაბოლოს სერტიფიკატის წაშლის მხარდაჭერა არ გააჩნია.
    შეამოწმეთ თქვენი ფაილები.

en: The CMS backend does not support certificate deletion.
    Check your installation.
    Only the selected OpenPGP certificates will be deleted.
ka: CMS უკანაბოლოს სერტიფიკატის წაშლის მხარდაჭერა არ გააჩნია.
    შეამოწმეთ თქვენი ფაილები.
    წაიშლება, მხოლოდ, მონიშნული OpenPGP-ის სერტიფიკატები.

en: The DirMngr process that tried to clear the CRL cache ended prematurely because of an unexpected error. Please check the output of %1 for details.
ka: DirMngr-ის პროცესი, რომელმაც სცადა, CRL კეში გაესუფთავებინა, გაუთვალისწინებელი შეცდომის გამო ნაადრევად დასრულდა. დეტალებისთვის შეამოწმეთ %1-ის გამოტანილი ინფორმაცია.

en: The GpgSM process that tried to dump the CRL cache ended prematurely because of an unexpected error. Please check the output of gpgsm --call-dirmngr listcrls for details.
ka: GpgSM პროცესი, რომელმაც CRL კეშის დამპი სცადა, მოულოდნელი შეცდომის გამო ნაადრევად დასრულდა. დეტალებისთვის შეამოწმეთ ბრძანების gpgsm --call-dirmngr listcrls ბრძანების გამოტანილი ინფორმაცია.

en: The GpgSM process that tried to dump the certificate ended prematurely because of an unexpected error. Please check the output of gpgsm --dump-cert %1 for details.
ka: GpgSM პროცესი, რომელმაც სერტიფიკატის დამპი სცადა, მოულოდნელი შეცდომის გამო ნაადრევად დასრულდა. დეტალებისთვის შეამოწმეთ ბრძანების gpgsm --dump-cert %1 ბრძანების გამოტანილი ინფორმაცია.

en: The GpgSM process that tried to import the CRL file ended prematurely because of an unexpected error. Please check the output of gpgsm --call-dirmngr loadcrl <filename> for details.
ka: პროცესმა GpgSM სცადა შემოეტანა CRL ფაილი, რომელიც დროზე ადრე დასრულდა, მოულოდნელი მიზეზის გამო. დეტალებისთვის შეამოწმეთ გამოტანა ბრძანებისთვის gpgsm -call-dirmngr loadcrl <ფაილის სახელი>.

en: The OpenPGP backend does not support certificate deletion.
    Check your installation.
ka: OpenPGP-ის უკანაბოლოს სერტიფიკატის წაშლის მხარდაჭერა არ გააჩნია.
    გადაამოწმეთ ფაილები.

en: The OpenPGP backend does not support certificate deletion.
    Check your installation.
    Only the selected CMS certificates will be deleted.
ka: OpenPGP უკანაბოლოს სერტიფიკატის წაშლის მხარდაჭერა არ გააჩნია.
    შეამოწმეთ თქვენი ფაილები.
    წაიშლება, მხოლოდ, მონიშნული CMS-ის სერტიფიკატები.

[ctx: The algorithm and strength of encryption key]
en: Key material
ka: გასაღების მასალა

en: The certificate has been revoked.
ka: სერტიფიკატი გაუქმებულია.

en: The certificate has been updated.
ka: სერტიფიკატი განახლდა.

en: The certificate has not changed.
ka: სერტიფიკატი არ შეცვლილა.

en: The certificate is part of a group. Deleting it may prevent this recipient from decrypting messages to: | The certificates are part of a group. Deleting them may prevent these recipients from decrypting messages to:
ka[0]: ეს სერტიფიკატი ჯგუფის წევრებია. მათმა წაშლამ შეიძლება მიმღებებისთვის შეტყობინებები გაუშიფრავი გახადოს:
ka[1]: ეს სერტიფიკატები ჯგუფების წევრებია. მათმა წაშლამ შეიძლება მიმღებებისთვის შეტყობინებები გაუშიფრავი გახადოს:

en: The certificate is part of several groups. Deleting it may prevent the recipient from decrypting messages to: | The certificates are part of several groups. Deleting them may prevent the recipients from decrypting messages to:
ka[0]: ეს სერტიფიკატი რამდენიმე ჯგუფის წევრებია. მათმა წაშლამ შეიძლება მიმღებებისთვის შეტყობინებები გაუშიფრავი გახადოს:
ka[1]: ეს სერტიფიკატები რამდენიმე ჯგუფის წევრებია. მათმა წაშლამ შეიძლება მიმღებებისთვის შეტყობინებები გაუშიფრავი გახადოს:

en: The certificate to be deleted is your own. It contains private key material, which is needed to decrypt past communication encrypted to the certificate, and should therefore not be deleted. | All of the certificates to be deleted are your own. They contain private key material, which is needed to decrypt past communication encrypted to the certificate, and should therefore not be deleted.
ka[0]: სერტიფიკატი, რომელიც თვითონ წაიშლება. ის შეიცავს პირადი გასაღების მასალას, რომელიც საჭიროა, წარსული დაშიფრული ურთიერთობის გასაშიფრად და ამიტომ, არ უნდა წაიშალოს.
ka[1]: ყველა ის სერტიფიკატი, რომელიც თვითონ წაიშლება. ისინი შეიცავენ პირადი გასაღების მასალას, რომელიც საჭიროა, წარსული დაშიფრული ურთიერთობის გასაშიფრად და ამიტომ, არ უნდა წაიშალოს.

en: The clipboard does not appear to contain signed or encrypted text.
ka: როგორც ჩანს, ბუფერი ხელმოწერას ან დაშიფრულ ტექსტს არ შეიცავს.

en: The existing key has the ID:
ka: არსებული გასაღების ID:

en: The existing key has the fingerprint:
ka: არსებული გასაღები, რომელსაც ანაბეჭდი გააჩნია:

en: The existing key has the key grip:
ka: არსებული გასაღები შეიცავს იდენტიფიკატორს (key grip):

en: The existing keys on this card will be <b>deleted</b> and replaced by new keys.
ka: ამ ბარათზე არსებული გასაღებები <b>წაიშლება</b> და ახალი გასაღებებით ჩანაცვლდება.

en: The following certificate was selected for deletion: | The following certificates were selected for deletion:
ka[0]: ეს სერტიფიკატია, რომლებიც წასაშლელად მონიშნეთ:
ka[1]: ეს სერტიფიკატებია, რომლებიც წასაშლელად მონიშნეთ:

en: The following certificate will be deleted even though you did <b>not</b> explicitly select it (<a href="whatsthis://">Why?</a>): | The following certificates will be deleted even though you did <b>not</b> explicitly select them (<a href="whatsthis://">Why?</a>):
ka[0]: ეს სერტიფიკატი წაიშლება იმის მიუხედავად, რომ ის <b>არ მოგინიშნავთ</b> (<a href="whatisthis://">რატომ?</a>):
ka[1]: ეს სერტიფიკატები წაიშლება იმის მიუხედავად, რომ ისინი <b>არ მოგინიშნავთ</b> (<a href="whatisthis://">რატომ?</a>):

en: The following errors and warnings were recorded:
ka: ჩაწერილია შემდეგი შეცდომები და გაფრთხილებები:

en: The issuer certificate could not be found locally.
ka: გამომცემლის სერტიფიკატის ლოკალურად პოვნა შეუძლებელია.

en: The matching certificate was imported successfully.
ka: სერტიფიკატების, რომლებიც ემთხვევა, შემოტანა წარმატებით დასრულდა.

[ctx: The placeholder is a date]
en: Same validity as the primary key (%1)
ka: იგივე ვარგისიანობა, რაც ძირითად გასაღებს (%1)

[ctx: The placeholders are dates]
en: Valid until (between %1 and %2):
ka: ვარგისიანობის ვადა (შუალედიდან %1-%2):

en: The preview of colors is disabled because high-contrast mode is active.
ka: ფერების გადახედვა გამორთულია, რადგან აქტიურია მაღალი კონტრასტის რეჟიმი.

en: The process of creating a key requires large amounts of random numbers. This may require several minutes...
ka: გასაღების შექმნის პროცესს შემთხვევითი რიცხვების დიდი რაოდენობა სჭირდება. ამას რამდენიმე წუთი შეიძლება, დასჭირდეს...

en: The public key can be used by others to verify your identity or encrypt to you.
ka: საჯარო გასაღები, შეიძლება, გამოყენებული იქნას სხვების მიერ, რომ გადაამოწმონ თქვენი იდენტიფიკატორი, ან თქვენთვის დაშიფრონ.

en: The secret key is needed to decrypt or sign.
ka: გაშიფვრას ან ხელმოწერას საიდუმლო გასაღები სჭირდება.

en: The settings of the current module have changed.
    Do you want to apply the changes or discard them?
ka: მიმდინარე მოდულის პარამეტრები შეიცვალა.
    გნებავთ გადაატაროთ ეს ცვლილებები თუ მოვაშოროთ ისინი?

en: The type of this certificate (%1) is not supported by this Kleopatra installation.
ka: ამ სერტიფიკატის ტიპი (%1) Kleopatra-ი ამ ვერსიის მიერ მხარდაჭერილი არაა.

en: There are still some background operations ongoing. These will be terminated when closing the window. Proceed?
ka: ფონური ოპერაციები ჯერ კიდევ გაშვებულია. ისინი გაჩერდება, თუ ფანჯარას დახურავთ. გავაგრძელო?

en: There is a problem.
ka: აღმოჩენილია პრობლემა.

en: There was an error executing the GnuPG configuration self-check for %2:
      %1
    You might want to execute "gpgconf %3" on the command line.
ka: შეცდომა GnuPG-ის კონფიგურაციის თვითშემოწმებისას %2-სთვის:
       %1
    შეიძლება, გნებავთ, ბრძანების სტრიქონში გაუშვათ ბრძანება "gpgconf %3".

en: This certificate is disabled
ka: ეს სერტიფიკატი გათიშულია

en: This certificate is expired
ka: ეს სერტიფიკატი ვადაგასულია

en: This certificate is revoked
ka: ეს სერტიფიკატი გაუქმებულია

en: This certificate is unusable
ka: ეს სერტიფიკატი გამოუსადეგარია

[ctx: This error message is only shown on Windows when the socket to communicate with Windows Explorer could not be created. This often times means that the whole installation is buggy. e.g. GnuPG is not installed at all.]
en: <qt>The Kleopatra Windows Explorer Module could not be initialized.<br/>The error given was: <b>%1</b><br/>This likely means that there is a problem with your installation. Try reinstalling or contact your Administrator for support.<br/>You can try to continue to use Kleopatra but there might be other problems.</qt>
ka: <qt>Windows Explorer-ისთვის Kleopatra-ის მოდულის ინიცციალიზაცია შეუძლებელია.<br/>შეცდომა: <b>%1</b><br/>როგორც ჩანს, პროგრამის ფაილები დაზიანებულია. სცადეთ, ის თავიდან დააყენოთ, ან, მხარდაჭერისთვის, სისტემურ ადმინისტრატორს დაუკავშირდით.<br/>შეგიძლიათ, სცადოთ, გააგრძელოთ Kleopatra-ის გამოყენება, მაგრამ, ალბათ, სხვა პრობლემებსაც შეეჩეხებით.</qt>

en: This is a list of URL schemes that shall be blocked by the application.
             This can be used to prevent the application from opening external applications for certain URLs.
ka: ეს URL-ის სქემების სიაა, რომლებიც აპლიკაციამ უნდა დაბლოკოს.
         ეს, ზოგიერთი URL-ების გახსნის თავიდან ასაცილებლად შეგიძლიათ, გამოიყენოთ.

en: This is a revocation certificate for the OpenPGP key:
ka: ეს გაუქმების სერტიფიკატია OpenPGP-ის გასაღებისთვის:

en: This option enables interval checking of certificate validity. You can also choose the checking interval (in hours). Note that validation is performed implicitly whenever significant files in ~/.gnupg change. This option therefore only affects external factors of certificate validity.
ka: ეს პარამეტრი სერტიფიკატების ვარგისიანობის განმეორებად შემოწმებას ჩართავს. ასევე, შეგიძლიათ, აირჩიოთ შემოწმების ინტერვალი (საათებში). დაიმახსოვრეთ, რომ გადამოწმება აშკარად ხდება, როცა ~/.gnupg-ში მნიშვნელოვანი ფაილები იცვლება. ანუ, ეს პარამეტრი სერტიფიკატების ვარგისიანობის, მხოლოდ, გარე ფაქტორებს ეხება.

en: This option requires dirmngr >= 0.9.0
ka: ეს პარამეტრი მოითხოვს dirmngr >= 0.9.0

en: This setting specifies how many days a certification is valid by default, or, in other words, after how many days a new certification will expire. Set this to 0 for unlimited validity of certifications.
ka: ეს პარამეტრი მიუთითებს, რამდენი დღე იქნება სერტიფიკაცია ვარგისი ნაგულისხმევად, ან, სხვა სიტყვებით, რამდენ ხანში ამოიწურება ახალი სერტიფიკაციის ვადა. სერტიფიკაციების უვადო ვარგისიანობისთვის დააყენეთ 0.

en: This setting specifies how many days an OpenPGP key will be valid by default at creation or change of validity, or, in other words, after how many days the key will expire. Set this to 0 for unlimited validity. If this setting is not set or is set to a negative value, then new or extended OpenPGP keys will be valid for three years (possibly clamped to the allowed minimum or maximum validity period) by default.
ka: ეს პარამეტრი მიუთითებს, რამდენი დღე იქნება OpenPGP-ის გასაღები ვარგისი მისი შექმნისა და ვარგისიანობის შეცვლისას. ანუ, სხვა სიტყვებით, რამდენი დღის შემდეგ ამოიწურება გასაღების ვადა. დააყენეთ 0 უვადო ვარგისიანობისთვის. თუ ეს პარამეტრი დაყენებული არაა, ან დაყენებულია უარყოფით მნიშვნელობაზე, მაშინ ახალი ან გაფართოებული OpenPGP გასაღებები ვარგისი 3 წლით იქნება (შესაძლებელია, შემოკლდეს დაშვებულ მინიმალურ ან მაქსიმალურ მნიშვნელობამდე) ნაგულისხმევად.

en: This setting specifies the maximum number of days a user can choose for the validity period of OpenPGP certificates. It applies at key creation and change of validity. If this setting is not set or is set to a negative value, then unlimited validity is allowed.
ka: ეს პარამეტრი მიუთითებს დღეების მაქსიმალურ რაოდენობას, რომელიც მომხმარებელს მისი OpenPGP-ის სერტიფიკატების ვარგისობის ვადად შეუძლია, დააყენოს. ის ეხება გასაღების შექმნას და ვარგისობის შეცვლას. თუ ეს პარამეტრი დაყენებული არაა, ან მნიშვნელობა უარყოფითია, ვარგისიანობა უსაზღვრო იქნება.

en: This setting specifies the minimum number of days a user can choose for the validity period of OpenPGP certificates. It applies at key creation and change of validity.
ka: ეს პარამეტრი მიუთითებს დღეების მინიმალურ რაოდენობას, რომელიც მომხმარებელს მისი OpenPGP-ის სერტიფიკატების ვარგისობის ვადად შეუძლია, დააყენოს. ის ეხება გასაღების შექმნას და ვარგისობის შეცვლას.

en: This text is shown on the Welcome page replacing most of the standard text.
ka: ეს ტექსტი მისალმების გვერდზე გამოჩნდება და სტანდარტულ ტექსტს, თითქმის, მთლიანად ჩაანაცვლებს.

en: This text will be shown above the email address field of OpenPGP certificates and as placeholder in that field for S/MIME certificates.
ka: ეს ტექსტი გამოჩნდება OpenPGP სერტიფიკატები ელფოსტის მისამართის ველის ზემოთ და როგორც იგივე ველის ადგილმჭერი S/MIME სერტიფიკატებისთვის.

en: This text will be shown above the name field of OpenPGP certificates.
ka: ეს ტექსტი OpenPGP სერტიფიკატის სახელის ველის ზემოთ იქნება ნაჩვენები.

en: This text will be used as placeholder text for the common name (CN) field of S/MIME certificates.
ka: ეს ტექსტი S/MIME სერტიფიკატების ზოგადი სახელის (CN) ველის ადგილმჭერი იქნება.

en: To avoid an accidental use of this file, a colon has been inserted
    before the 5 dashes below.  Remove this colon with a text editor
    before importing and publishing this revocation certificate.
ka: ამ ფაილის შემთხვევით გამოყენების თავიდან ასაცილებლად ქვემოთ 5 გამოტოვების
    შემდეგ ორიწერტილი ჩავსვით.  ამ გაუქმების სერტიფიკატის შემოტანამდე და
    გამოცემამდე მოაცილეთ ეს ორიწერტილი ტექსტური რედაქტორით.

en: To:
ka: ვის:

[ctx: Tooltip information for symmetric encryption]
en: Additionally to the keys of the recipients you can encrypt your data with a password. Anyone who has the password can read the data without any secret key. Using a password is <b>less secure</b> then public key cryptography. Even if you pick a very strong password.
ka: მიმღებების გასაღებების გარდა, თქვენი მონაცემები, პაროლითაც შეგიძლიათ, დაშიფროთ. ყველას, ვისაც ეს პაროლი აქვს, შეუძლია, გასაღების ქონის გარეშეც წაიკითხოს ის. პაროლის გამოყენება, საჯარო გასაღების გამოყენებაზე <b>ნაკლებად დაცულია</b>.

en: Total number processed:
ka: სულ დამშავებული რაოდენობა:

en: Transfer to smartcard
ka: სმარტ ბარათზე გადატანა

en: Trust Level
ka: ნდობის დონე

en: Trust Root Certificate
ka: სანდო ძირითადი სერტიფიკატი

en: Trust level:
ka: ნდობის დონე:

en: Trusted introducer for:
ka: სანდო წარმომდგენი ვისთვის:

en: Try to load S/MIME certificates from PKCS#15 smartcards
ka: S/MIME სერტიფიკატების ჩატვირთვის მცდელობა PKCS#15 სმარტ-ბარათებიდან

en: UI Server commands and dialogs
ka: UI სერვერის ბრძანებები და ფანჯრები

en: URL schemes to block
ka: დასაბლოკი ბმულის სქემები

en: Unable to start process %1. Please check your installation.
ka: პროცესის %1 გაშვების შეცდომა. შეამოწმეთ თქვენი ფაილები.

en: Unable to start process dirmngr. Please check your installation.
ka: შეცდომა dirmngr-ის გაშვებისას. შეამოწმეთ თქვენი ფაილები.

en: Unable to start process gpgsm. Please check your installation.
ka: პროცესის gpgsm გაშვების შეცდომა. შეამოწმეთ თქვენი ფაილები.

en: Unchanged:
ka: შეუცვლელი:

en: Unknown exception in Task::start()
ka: უცნობი გამონაკლისი ფუნქციაში Task::start()

en: Unknown value for WHAT
ka: WHAT-ის უცნობი მნიშვნელობა

en: Update Certificates
ka: სერტიფიკატების განახლება

en: Update selected certificates
ka: მონიშნული სერტიფიკატების განახლება

en: Updated groups:
ka: განახლებული ჯგუფები:

en: Updating...
ka: განახლება...

en: Usable for Encryption
ka: გამოყენებადია დაშიფვრისთვის

en: Usable for Signing
ka: გამოყენებადია ხელმოწერისთვის

en: Usage:
ka: გამოყენება:

en: Use it to revoke this key in case of a compromise or loss of
    the secret key.
ka: გამოიყენეთ, რათა გააუქმოთ ეს გასაღები მისი გატეხვის ან
    საიდუმლო გასაღების დაკარგვის შემთხვევაში.

en: Use last-used values for the sign/encrypt configuration
ka: უკანასკნელი ხელმოწერა/დაშიფვრისთვის გამოყენებული მნიშვნელობების გამოყენება

en: Use pgp as the default extension for generated OpenPGP files
ka: გენერირებული OpenPGP-ის ფაილებისთვის ნაგულისხმევ გაფართოებად .pgp-ის გამოყენება

en: Use public key encryption only.
ka: მხოლოდ სიმეტრიული დაშიფვრის გამოყენება.

en: Use symmetric encryption only.
ka: მხოლოდ სიმეტრიული დაშიფვრის გამოყენება.

en: Use system HTTP proxy:
ka: სისტემური HTTP პროქსის გამოყენება:

en: Use this command to create file archives.
ka: ფაილის არქივების შესაქმნელად ამ ბრძანების გამოყენება.

en: Use this proxy for HTTP requests:
ka: მითითებული HTTP პროქსის გამოყენება:

en: User ID '%1' certified with key %2
ka: მომხმარებლის ID '%1' სერტიფიცირებულია გასაღებით %2

en: User ID:
ka: მომხმარებლის ID:

en: User IDs
ka: მომხმარებლის ID-ები

en: User IDs and certifications
ka: მომხმარებლის ID-ები და სერტიფიცირებები

en: User cancel
ka: გაუქმდა მომხმარებლის მიერ

en: User canceled
ka: გააუქმა მომხმარებელმა

en: Using a business card.
ka: საქმიანი ბარათის გამოყენება.

en: Valid from:
ka: ძალაშია:

[ctx: Valid until DATE]
en: Valid until %1
ka: მოქმედია %1-მდე

en: Valid until:
ka: ვადა:

[ctx: Valid until:]
en: unlimited
ka: შეუზღუდავი

en: Validate certificates online (OCSP)
ka: სერტიფიკატების ონლაინ-გადამოწმება (OCSP)

en: Value of EMAIL
ka: ელფოსტის მნიშვნელობა

en: Value of NAME
ka: სახელის ადგილმჭერი

[ctx: Verification of a detached signature in progress. The first file contains the data.The second file is the signature file.]
en: Verifying <filename>%1</filename> with <filename>%2</filename>...
ka: გადამოწმება: <filename>%1</filename> <filename>%2</filename>-სთან....

en: Verify Checksum Files Error
ka: საკონტროლო ჯამის ფაილების შემოწმების შეცდომა

en: Verify Checksum Files...
ka: საკონტროლო ჯამის ფაილების შემოწმება...

en: Verify the fingerprint, mark the user IDs you want to certify, and select the key you want to certify the user IDs with.<br><i>Note: Only the fingerprint clearly identifies the key and its owner.</i>
ka: გადაამოწმეთ ანაბეჭდი და მონიშნეთ მომხმარებლის ID-ები, რომლებიც სერტიფიცირებაც გნებავთ, შემდეგ კი აირჩიეთ გასაღები.<br><i>დაიმახსოვრეთ: გასაღების და მისი მფლობელის აშკარა იდენტიფიკაცია მხოლოდ ანაბეჭდითაა შესაძლებელი.</i>

en: Verifying %1...
ka: %1-ის გადამოწმება...

en: Verifying checksums (%2) in %1
ka: საკონტროლო ჯამების (%2) გადამოწმება %1-ში

en: Verifying signature %1...
ka: ხელმოწერის გადამოწმება: %1...

en: When encrypting multiple files or a folder Kleopatra creates an encrypted archive with this command.
ka: ერთზე მეტი ფაილის ან საქაღალდის დაშიფვრისას Kleopatra მათ დაშიფრულ არქივს ამ ბრძანებით შექმნის.

en: When looking for the location of a CRL, the to-be-tested certificate usually contains what are known as "CRL Distribution Point" (DP) entries, which are URLs describing the way to access the CRL. The first found DP entry is used.  With this option, all entries using the LDAP scheme are ignored when looking for a suitable DP.
ka: როცა ეძებთ CRL-ის მდებარეობას, დასატესტი სერტიფიკატი, ჩვეულებრივ, შეიცავს ელემენტს, რომელიც ცნობილია, როგორც "CRL განაწილების წერტილის" (DP) ელემენტები. ისინი აღწერენ ბმულს, რომელიც შეიცავს აღწერას, როგორ ვიქონიოთ წვდომა ბმულთან. გამოიყენება პირველი აღმოჩენილი DP.  ამ პარამეტრით ყველა ელემენტი, რომელიც LDAP სქემას იყენებს, გამოტოვებულია, როცა შესაბამის DP-ს ვეძებ.

en: When looking for the location of a CRL, the to-be-tested certificate usually contains what are known as "CRL Distribution Point" (DP) entries, which are URLs describing the way to access the CRL. The first-found DP entry is used.  With this option, all entries using the HTTP scheme are ignored when looking for a suitable DP.
ka: როცა ეძებთ CRL-ის მდებარეობას, დასატესტი სერტიფიკატი, ჩვეულებრივ, შეიცავს ელემენტს, რომელიც ცნობილია, როგორც "CRL განაწილების წერტილის" (DP) ელემენტები. ისინი აღწერენ ბმულს, რომელიც შეიცავს აღწერას, როგორ ვიქონიოთ წვდომა ბმულთან. გამოიყენება პირველი აღმოჩენილი DP.  ამ პარამეტრით ყველა ელემენტი, რომელიც HTTP სქემას იყენებს, გამოტოვებულია, როცა შესაბამის DP-ს ვეძებ.

en: X.509 Directory Services
ka: X.509 დირექტორიის სერვისები

[ctx: X.509 certificate DN (validity, created: date)]
en: %1 (%2, created: %3)
ka: %1 (%2, შეიქმნა: %3)

en: You are about to revoke the following certification: | You are about to revoke the following %1 certifications:
ka[0]: აპირებთ, გააუქმოთ შემდეგი სერტიფიკაცია:
ka[1]: აპირებთ, გააუქმოთ შემდეგი %1 სერტიფიკაცია:

en: You are not allowed to create S/MIME certificate signing requests.
ka: S/MIME სერტიფიკატის ხელმოწერის მოთხოვნების შექმნის უფლება არ გაქვთ.

en: You can use this to add additional info to a certification.
ka: სერტიფიკაციისთვის დამატებითი ინფორმაციის დასამატებლად, ეს შეგიძლიათ, გამოიყენოთ.

en: You can use this to certify a trusted introducer for a domain.
ka: შეგიძლიათ, ეს დომენისთვის სანდო წარმომდგენის სერტიფიცირებისთვის გამოიყენოთ.

en: You can use this to set an expiration date for a certification.
ka: ამის გამოყენება სერტიფიკაციის ვადის დასაყენებლად შეგიძლიათ.

en: You cannot revoke any certifications of this key.
ka: ამ გასაღების სერტიფიკატებს ვერ გააუქმებთ.

en: You cannot revoke any certifications of this user ID. | You cannot revoke any certifications of these user IDs.
ka[0]: ამ მომხმარებლის ID-ის სერტიფიკაციას ვერ გააუქმებთ.
ka[1]: ამ მომხმარებლის ID-ის სერტიფიკაციებს ვერ გააუქმებთ.

en: You cannot revoke any of the certifications of this user ID. Select any of the certifications for details.
ka: ამ მომხმარებლის ID-სთვის სერტიფიკაციას ვერ გააუქმებთ. დეტალებისთვის მონიშნეთ სერტიფიკაცია.

en: You cannot revoke this certification because it wasn't made with one of your keys (or the required secret key is missing).
ka: ამ სერტიფიცირების გაუქმება არ შეგიძლიათ, რადგან ის თქვენი გასაღებით არ შექმნილა (ან საჭირო საიდუმლო გასაღები ვერ ვიპოვე).

en: You cannot revoke this certification.
ka: ამ სერტიფიკატის გაუქმება არ შეგიძლიათ.

en: You have to select different filenames for different protocols.
ka: სხვადასხვა პროტოკოლებისთვის სხვადასხვა ფაილის სახელები უნდა აირჩიოთ.

en: You need to select a signing certificate to proceed.
ka: გასაგრძელებლად აირჩიეთ ხელმოსაწერი სერტიფიკატი.

en: You need to select an OpenPGP signing certificate and an S/MIME signing certificate to proceed.
ka: გასაგრძელებლად საჭიროა, აირჩიოთ OpenPGP-ის ხელმოწერის სერტიფიკატი და S/MIME ხელმოწერის სერტიფიკატი.

en: You need to select an OpenPGP signing certificate to proceed.
ka: გასაგრძელებლად აირჩიეთ OpenPGP ხელმოსაწერი სერტიფიკატი.

en: You need to select an S/MIME signing certificate to proceed.
ka: გასაგრძელებლად აირჩიეთ S/MIME ხელმოსაწერი სერტიფიკატი.

en: You need to set a PIN before you can use the certificates.
ka: სერტიფიკატების დაყენებამდე, აუცილებელია, PIN-კოდი დააყენოთ.

en: You will be asked for a passphrase to protect that file during key generation.
ka: გასაღების გენერაციისას ფაილის დაცვის საკვანძო ფრაზას გკითხავთ.

[ctx: as in: can be used for ...]
en: qualified signatures
ka: შესაფერისი ხელმოწერები

en: authenticate
ka: ავთენტიკაცია

en: authentication
ka: ავთენტიკაცია

[ctx: base name of an archive file, e.g. archive.zip or archive.tar.gz]
en: archive
ka: არქივი

en: cannot use argument passing on standard input for unpack-command
ka: გაშლის ბრძანებისთვის სტანდარტულ შეტანაზე გადაცემული არგუმენტის გამოყენება შეუძლებელია

en: certification
ka: სერტიფიკაცია

en: certify
ka: სერტიფიკაცია

[ctx: default name for new group of keys]
en: New Group
ka: ახალი ჯგუფი

[ctx: description of filename filter]
en: All Files
ka: ყველა ფაილი

[ctx: description of filename filter]
en: Secret Key Backup Files
ka: საიდუმლო გასაღების მარქაფის ფაილები

[ctx: description of filename filter]
en: Secret Key Files
ka: საიდუმლო გასაღების ფაილები

[ctx: e.g. "Output of tar xf - file"]
en: Output of %1
ka: %1-ის გამოტანა

[ctx: e.g. "Output of tar xf - file1 ..."]
en: Output of %1 ...
ka: %1-ის გამოტანა ...

en: encrypt
ka: დაშიფრვა

en: encryption
ka: დაშიფვრა

[ctx: file name (imported with gpg/gpgsm)]
en: %1 (imported with %2)
ka: %1 (%2-ითაა შემოტანილი)

[ctx: filename filter like Certificate Groups (*.foo)]
en: Certificate Groups (*%1)
ka: სერტიფიკატის ჯგუფები (*%1)

[ctx: groups of keys]
en: groups
ka: ჯგუფები

en: hour
ka: საათი

en: invalid mode: "%1"
ka: არასწორი რეჟიმი: "%1"

en: invalid protocol "%1"
ka: არასწორი პროტოკოლი "%1"

[ctx: key is 'offline key', i.e. secret key is not stored on this computer]
en: offline
ka: გათიშული

[ctx: label:checkbox]
en: Show only my own certifications
ka: მხოლოდ, საკუთარი სერტიფიკაციების ჩვენება

en: multiple instances
ka: მრავალი გაშვებული ასლი

en: never
ka: არასოდეს

en: no proxy
ka: პროქსის გარეშე

[ctx: not applicable]
en: n/a
ka: შეუსაბამო

en: not properly installed
ka: სწორად არ აყენია

en: not reachable
ka: მიუწვდომელია

en: not set
ka: არაა დაყენებული

en: not supported
ka: მხარდაუჭერელია

[ctx: number, operation description]
en: Operation %1: %2
ka: ოპერაცია %1: %2

en: on this computer
ka: ამ კომპიუტერზე

[ctx: self-test did not pass]
en: Failed
ka: ჩაიშალა

en: sign
ka: ხელმოწერა

en: signing
ka: ხელმოწერა

en: smart card
ka: ჭკვიანი ბარათი

[ctx: smart card <serial number>]
en: smart card %1
ka: ჭკვიანი ბარათი %1

en: test results
ka: ტესტის შედეგები

[ctx: text for screen readers]
en: recipient key
ka: მიმღების გასაღბი

[ctx: text for screen readers for an empty email address]
en: no email
ka: ელფოსტის გარეშე

[ctx: text for screen readers for an unknown email]
en: unknown email
ka: უცნობი ელფოსტა

[ctx: text for screen readers for an unknown name]
en: unknown name
ka: უცნობი სახელი

[ctx: text for screen readers to indicate that the associated object, such as a form field must be filled out]
en: required
ka: აუცილებელია

[ctx: text for screen readers to indicate that the associated object, such as a form field, has an error]
en: invalid entry
ka: არასწორი ჩანაწერი

[ctx: title:window]
en: Add User ID
ka: მომხმარებლის ID-ის დამატება

[ctx: title:window]
en: Create S/MIME Certificate Signing Request
ka: S/MIME სერტიფიკატის ხელმოწერის მოთხოვნის შექმნა

[ctx: title:window]
en: Revoke Certificate
ka: სერტიფიკატის გაუქმება

en: too old
ka: ძალიან ძველია

en: unexpected error
ka: გაუთვალისწინებელი შეცდომა

en: unknown exception caught
ka: ჩაჭერილია უცნობი გამონაკლისი

en: unknown problem
ka: უცნობი პრობლემა

[ctx: unknown storage location]
en: unknown
ka: უცნობი
