libkleopatra - en to eu translation catalogue (502 entries)

[ctx: %1 is a placeholder for the name of a compliance mode. E.g. NATO RESTRICTED compliant or VS-NfD compliant]
en: The signature <b>is not</b> %1.
eu: Sinadura <b>ez da</b> %1.

[ctx: %1 is a placeholder for the name of a compliance mode. E.g. NATO RESTRICTED compliant or VS-NfD compliant]
en: The signature is %1
eu: Sinadura %1 da

en: %1-bit %2 (secret key available)
eu: %1-bit %2 (gako sekretua erabilgarri)

en: '%1' empty or not found
eu: '%1' hutsik dago edo ez da aurkitu

en: '%1' entry is empty/missing
eu: '%1' sarrera hutsik dago/falta da

en: '%1' too complex (would need shell)
eu: '%1' korapilotsuegia (oskola beharko luke)

en: 'file-patterns' entry is empty/missing
eu: 'file-patterns' sarrera hutsik dago/falta da

en: 'id' entry is empty/missing
eu: 'id' sarrera hutsik dago/falta da

en: 'output-file' entry is empty/missing
eu: 'output-file' sarrera hutsik dago/falta da

[ctx: (validity, protocol, creation date)]
en: (%1, %2, created: %3)
eu: (%1, %2, sorrera: %3)

en: 0 - None
eu: 0 - Bat ere ez

en: 1 - Basic
eu: 1 - Oinarrizkoa

[ctx: 1 is a date]
en: Signature created on %1 using an unknown certificate with fingerprint %2
eu: %1(e)an %2 hatz-marka dun ziurtagiri ezezagun batekin sortutako sinadura

[ctx: 1 is a date]
en: Signature created on %1 with certificate: %2
eu: %1(e)an ondoko ziurtagiriarekin sortutako sinadura: %2

en: 1 server configured | %1 servers configured
eu[0]: Zerbitzari 1 konfiguratuta
eu[1]: %1 zerbitzari konfiguratuta

en: 2 - Verbose
eu: 2 - Berritsua

en: 3 - More Verbose
eu: 3 - Berritsuago

en: 4 - All
eu: 4 - Dena

[ctx: <b>User ID of certificate</b> (serial number serial no. of certificate)]
en: <b>%1</b> (serial number %2)
eu: <b>%1</b> (serie zenbakia %2)

[ctx: <b>User ID of key</b> (Key ID key ID of key in hex notation)]
en: <b>%1</b> (Key ID 0x%2)
eu: <b>%1</b> (Gako ID 0x%2)

en: <p>The OpenPGP key for</p><p align=center>%1</p><p>expired less than a day ago.</p>
eu: <p align=center>%1(e)rako</p><p>OpenPGP gakoa</p><p>duela egun bat baino gutxiago iraungi da.</p>

en: <p>The OpenPGP key for</p><p align=center>%1</p><p>expires today.</p>
eu: <p align=center>%1(e)rako</p><p>OpenPGP gakoa</p><p>gaur iraungiko da.</p>

en: <p>The OpenPGP key for</p><p align=center>%2</p><p>expired yesterday.</p> | <p>The OpenPGP key for</p><p align=center>%2</p><p>expired %1 days ago.</p>
eu[0]: <p align=center>%2(e)rako</p><p>OpenPGP gakoa</p><p>atzo iraungi zen.</p>
eu[1]: <p align=center>%2(e)rako</p><p>OpenPGP gakoa</p><p>duela %1 egun iraungi zen.</p>

en: <p>The OpenPGP key for</p><p align=center>%2</p><p>expires tomorrow.</p> | <p>The OpenPGP key for</p><p align=center>%2</p><p>expires in %1 days.</p>
eu[0]: <p align=center>%2(e)rako</p><p>OpenPGP gakoa</p><p>gaur iraungiko da</p>
eu[1]: <p align=center>%2(e)rako</p><p>OpenPGP gakoa</p><p>%1 egun barru iraungiko da.</p>

en: <p>The S/MIME certificate for</p><p align=center>%1</p><p>expired less than a day ago.</p>
eu: <p>Ondokoaren S/MIME ziurtagiria,</p><p align=center>%1,</p><p>duela egun bat baino gutxiago iraungi zen.</p>

en: <p>The S/MIME certificate for</p><p align=center>%2</p><p>expired yesterday.</p> | <p>The S/MIME certificate for</p><p align=center>%2</p><p>expired %1 days ago.</p>
eu[0]: <p>Ondokoaren S/MIME ziurtagiria,</p><p align=center>%2,</p><p>atzo iraungi zen.</p>
eu[1]: <p>Ondokoaren S/MIME ziurtagiria,</p><p align=center>%2,</p><p>duela %1 egun iraungi zen.</p>

en: <p>The S/MIME certificate for</p><p align=center>%2</p><p>expires today.</p>
eu: <p>Ondokoaren S/MIME ziurtagiria,</p><p align=center>%2,</p><p>gaur iraungiko da.</p>

en: <p>The S/MIME certificate for</p><p align=center>%2</p><p>expires tomorrow.</p> | <p>The S/MIME certificate for</p><p align=center>%2</p><p>expires in %1 days.</p>
eu[0]: <p>Ondokoaren S/MIME ziurtagiria,</p><p align=center>%2,</p><p>bihar iraungiko da.</p>
eu[1]: <p>Ondokoaren S/MIME ziurtagiria,</p><p align=center>%2,</p><p>%1 egun barru iraungiko da.</p>

en: <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%2</b></p><p>for S/MIME certificate</p><p align=center>%1</p><p>expired less than a day ago.</p>
eu: <p>S/MIME ziurtagiriaren,</p><p align=center>%1</p><p>bitarteko CA ziurtagiria,</p><p align=center><b>%2</b>,</p><p>duela egun bat baino gutxiago iraungi zen.</p>

en: <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%2</b></p><p>for your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%1</p><p>expired less than a day ago.</p>
eu: <p>Zifratzeko zure S/MIME ziurtagiriaren,</p><p align=center>%1,</p> <p>bitarteko CA ziurtagiria,</p><p align=center><b>%2</b>,</p><p>duela egun bat baino gutxiago iraungi zen.</p>

en: <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%2</b></p><p>for your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%1</p><p>expired less than a day ago.</p>
eu: <p>Sinatzeko zure S/MIME ziurtagiriaren,</p><p align=center>%1,</p><p>bitarteko CA ziurtagiria,</p><p align=center><b>%2</b>,</p><p>duela egun bat baino gutxiago iraungi zen.</p>

en: <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for S/MIME certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired yesterday.</p> | <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for S/MIME certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired %1 days ago.</p>
eu[0]: <p>S/MIME ziurtagiriaren,</p><p align=center>%2,</p><p>bitarteko CA ziurtagiria,</p><p align=center><b>%3</b>,<p>atzo iraungi zen.</p>
eu[1]: <p>S/MIME ziurtagiriaren,</p><p align=center>%2,</p><p>bitarteko CA ziurtagiria,</p><p align=center><b>%3</b>,<p>duela %1 egun iraungi zen.</p>

en: <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for S/MIME certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires today.</p>
eu: <p>S/MIME ziurtagiriaren,</p><p align=center>%2,</p><p>bitarteko CA ziurtagiria,</p><p align=center><b>%3</b>,<p>gaur iraungiko da.</p>

en: <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for S/MIME certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires tomorrow.</p> | <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for S/MIME certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires in %1 days.</p>
eu[0]: <p>S/MIME ziurtagiriaren,</p><p align=center>%2,</p><p>bitarteko CA ziurtagiria,</p><p align=center><b>%3</b>,<p>bihar iraungiko da.</p>
eu[1]: <p>S/MIME ziurtagiriaren,</p><p align=center>%2,</p><p>bitarteko CA ziurtagiria,</p><p align=center><b>%3</b>,<p>%1 egun barru iraungiko da.</p>

en: <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired yesterday.</p> | <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired %1 days ago.</p>
eu[0]: <p>Zifratzeko zure S/MIME ziurtagiriaren,</p><p align=center>%2,</p><p>bitarteko CA ziurtagiria,</p><p align=center><b>%3</b>,<p>atzo iraungi zen.</p>
eu[1]: <p>Zifratzeko zure S/MIME ziurtagiriaren,</p><p align=center>%2</p><p>bitarteko CA ziurtagiria,</p><p align=center><b>%3</b>,<p>duela %1 egun iraungi zen.</p>

en: <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires today.</p>
eu: <p>Zifratzeko zure S/MIME ziurtagiriaren,</p><p align=center>%2,</p><p>bitarteko CA ziurtagiria,</p><p align=center><b>%3</b>,<p>gaur iraungiko da.</p>

en: <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires tomorrow.</p> | <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires in %1 days.</p>
eu[0]: <p>Zifratzeko zure S/MIME ziurtagiriaren,<p align=center>%2,</p><p>bitarteko CA ziurtagiria,</p><p align=center><b>%3</b>,<p>bihar iraungiko da.</p>
eu[1]: <p>Zifratzeko zure S/MIME ziurtagiriaren,<p align=center>%2,</p><p>bitarteko CA ziurtagiria,</p><p align=center><b>%3</b>,<p>%1 egun barru iraungiko da.</p>

en: <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired yesterday.</p> | <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired %1 days ago.</p>
eu[0]: <p>Sinatzeko zure S/MIME ziurtagiriaren,</p><p align=center>%2,</p><p>bitarteko CA ziurtagiria,</p><p align=center><b>%3</b>,<p>atzo iraungi zen.</p>
eu[1]: <p>Sinatzeko zure S/MIME ziurtagiriaren,</p><p align=center>%2</p><p>bitarteko CA ziurtagiria,</p><p align=center><b>%3</b>,<p>duela %1 egun iraungi zen.</p>

en: <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires today.</p>
eu: <p>Sinatzeko zure S/MIME ziurtagiriaren,</p><p align=center>%2,</p><p>bitarteko CA ziurtagiria,</p><p align=center><b>%3</b>,<p>gaur iraungiko da.</p>

en: <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires tomorrow.</p> | <p>The intermediate CA certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires in %1 days.</p>
eu[0]: <p>Sinatzeko zure S/MIME ziurtagiriaren,</p><p align=center>%2,</p><p>bitarteko CA ziurtagiria,</p><p align=center><b>%3</b>,<p>bihar iraungiko da.</p>
eu[1]: <p>Sinatzeko zure S/MIME ziurtagiriaren,</p><p align=center>%2,</p><p>bitarteko CA ziurtagiria,</p><p align=center><b>%3</b>,<p>%1 egun barru iraungiko da.</p>

en: <p>The root certificate</p><p align=center><b>%2</b></p><p>for S/MIME certificate</p><p align=center>%1</p><p>expired less than a day ago.</p>
eu: <p>S/MIME ziurtagiriaren,</p><p align=center>%1,</p><p>erro ziurtagiria,</p><p align=center><b>%2</b>,</p><p>duela egun bat baino gutxiago iraungi zen.</p>

en: <p>The root certificate</p><p align=center><b>%2</b></p><p>for your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%1</p><p>expired less than a day ago.</p>
eu: <p>Zifratzeko zure S/MIME ziurtagiriaren,</p><p align=center>%1,</p><p>erro ziurtagiria,</p><p align=center><b>%2</b>,</p><p>duela egun bat baino gutxiago iraungi zen.</p>

en: <p>The root certificate</p><p align=center><b>%2</b></p><p>for your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%1</p><p>expired less than a day ago.</p>
eu: <p>Sinatzeko zure S/MIME ziurtagiriaren,</p><p align=center>%1,</p><p>erro ziurtagiria,</p><p align=center><b>%2</b>,</p><p>duela egun bat baino gutxiago iraungi da.</p>

en: <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for S/MIME certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired yesterday.</p> | <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for S/MIME certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired %1 days ago.</p>
eu[0]: <p>S/MIME ziurtagiriaren,</p><p align=center>%2,</p><p>erro ziurtagiria,</p><p align=center><b>%3</b>,<p>atzo iraungi zen.</p>
eu[1]: <p>S/MIME ziurtagiriaren,</p><p align=center>%2</p><p>erro ziurtagiria</p><p align=center><b>%3</b>,<p>duela %1 egun iraungi zen.</p>

en: <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for S/MIME certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires today.</p>
eu: <p>S/MIME ziurtagiriaren,</p><p align=center>%2,</p><p>erro ziurtagiria,</p><p align=center><b>%3</b>,<p>gaur iraungitzen da.</p>

en: <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for S/MIME certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires tomorrow.</p> | <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for S/MIME certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires in %1 days.</p>
eu[0]: <p>S/MIME ziurtagiriaren,<p align=center>%2,</p><p>erro ziurtagiria,</p> <p align=center><b>%3</b>,<p>bihar iraungiko da.</p>
eu[1]: <p>S/MIME ziurtagiriaren,<p align=center>%2,</p><p>erro ziurtagiria,</p> <p align=center><b>%3</b>,<p>%1 egun barru iraungiko da.</p>

en: <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired yesterday.</p> | <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired %1 days ago.</p>
eu[0]: <p>Zifratzeko zure S/MIME ziurtagiriaren,</p><p align=center>%2,</p><p>erro ziurtagiria,</p><p align=center><b>%3</b>,<p>atzo iraungi zen.</p>
eu[1]: <p>Zifratzeko zure S/MIME ziurtagiriaren,</p><p align=center>%2</p><p>erro ziurtagiria,</p><p align=center><b>%3</b>,</p><p>duela %1 egun iraungi zen.</p>

en: <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires today.</p>
eu: <p>Zifratzeko zure S/MIME ziurtagiriaren,</p><p align=center>%2,</p><p>erro ziurtagiria,</p><p align=center><b>%3</b>,<p>gaur iraungitzen da.</p>

en: <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires tomorrow.</p> | <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires in %1 days.</p>
eu[0]: <p>Zifratzeko zure S/MIME ziurtagiriaren,<p align=center>%2,</p><p>erro ziurtagiria,</p><p align=center><b>%3</b>,<p>bihar iraungiko da.</p>
eu[1]: <p>Zifratzeko zure S/MIME ziurtagiriaren,<p align=center>%2,</p><p>erro ziurtagiria,</p><p align=center><b>%3</b>,<p>%1 egun barru iraungiko da.</p>

en: <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired yesterday.</p> | <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired %1 days ago.</p>
eu[0]: <p>Sinatzeko zure S/MIME ziurtagiriaren,</p><p align=center>%2,</p><p>erro ziurtagiria,</p><p align=center><b>%3</b>,<p>atzo iraungi zen.</p>
eu[1]: <p>Sinatzeko zure S/MIME ziurtagiriaren,</p><p align=center>%2,</p><p>erro ziurtagiria,</p><p align=center><b>%3</b>,<p>duela %1 egun iraungi zen.</p>

en: <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires today.</p>
eu: <p>Sinatzeko zure S/MIME ziurtagiriaren,</p><p align=center>%2,</p><p>erro ziurtagiria,</p><p align=center><b>%3</b>,<p>gaur iraungitzen da.</p>

en: <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires tomorrow.</p> | <p>The root certificate</p><p align=center><b>%3</b></p><p>for your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires in %1 days.</p>
eu[0]: <p>Sinatzeko zure S/MIME ziurtagiriaren,<p align=center>%2,</p><p>erro ziurtagiria,</p><p align=center><b>%3</b>,<p>bihar iraungiko da.</p>
eu[1]: <p>Sinatzeko zure S/MIME ziurtagiriaren,<p align=center>%2,</p><p>erro ziurtagiria,</p><p align=center><b>%3</b>,<p>%1 egun barru iraungiko da.</p>

en: <p>Your OpenPGP encryption key</p><p align=center>%1</p><p>expired less than a day ago.</p>
eu: <p>Zifratzeko zure OpenPGP gakoa,</p><p align=center>%1,</p><p>duela egun bat baino gutxiago iraungi da.</p>

en: <p>Your OpenPGP encryption key</p><p align=center>%1</p><p>expires today.</p>
eu: <p>Zifratzeko zure OpenPGP gakoa,</p><p align=center>%1,</p><p>gaur iraungiko da.</p>

en: <p>Your OpenPGP encryption key</p><p align=center>%2</p><p>expired yesterday.</p> | <p>Your OpenPGP encryption key</p><p align=center>%2</p><p>expired %1 days ago.</p>
eu[0]: <p>Zifratzeko zure OpenPGP gakoa,</p><p align=center>%2,</p><p>atzo iraungi zen.</p>
eu[1]: <p>Zifratzeko zure OpenPGP gakoa,</p><p align=center>%2,</p><p>duela %1 egun iraungi zen.</p>

en: <p>Your OpenPGP encryption key</p><p align=center>%2</p><p>expires tomorrow.</p> | <p>Your OpenPGP encryption key</p><p align=center>%2</p><p>expires in %1 days.</p>
eu[0]: <p>Zifratzeko zure OpenPGP gakoa,</p><p align=center>%2,</p><p>bihar iraungiko da.</p>
eu[1]: <p>Zifratzeko zure OpenPGP gakoa,</p><p align=center>%2,</p><p>%1 egun barru iraungiko da.</p>

en: <p>Your OpenPGP signing key</p><p align=center>%1</p><p>expired less than a day ago.</p>
eu: <p>Sinatzeko zure OpenPGP gakoa,</p><p align=center>%1,</p><p>duela egun bat baino gutxiago iraungi da.</p>

en: <p>Your OpenPGP signing key</p><p align=center>%1</p><p>expires today.</p>
eu: <p>Sinatzeko zure OpenPGP gakoa,</p><p align=center>%1,</p><p>gaur iraungiko da.</p>

en: <p>Your OpenPGP signing key</p><p align=center>%2</p><p>expired yesterday.</p> | <p>Your OpenPGP signing key</p><p align=center>%2</p><p>expired %1 days ago.</p>
eu[0]: <p>Sinatzeko zure OpenPGP gakoa,</p><p align=center>%2,</p><p>atzo iraungi zen.</p>
eu[1]: <p>Sinatzeko zure OpenPGP gakoa,</p><p align=center>%2,</p><p>duela %1 egun iraungi zen.</p>

en: <p>Your OpenPGP signing key</p><p align=center>%2</p><p>expires tomorrow.</p> | <p>Your OpenPGP signing key</p><p align=center>%2</p><p>expires in %1 days.</p>
eu[0]: <p>Sinatzeko zureOpenPGP gakoa,</p><p align=center>%2,</p><p>bihar iraungiko da</p>
eu[1]: <p>Sinatzeko zure OpenPGP gakoa,</p><p align=center>%2,</p><p>%1 egun barru iraungiko da</p>

en: <p>Your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%1</p><p>expired less than a day ago.</p>
eu: <p>Zifratzeko zure S/MIME ziurtagiriaren,</p><p align=center>%1,</p>duela egun bat baino gutxiago iraungi zen.</p>

en: <p>Your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired yesterday.</p> | <p>Your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired %1 days ago.</p>
eu[0]: <p>Zifratzeko zure S/MIME ziurtagiria,</p><p align=center>%2,</p><p>atzo iraungi zen.</p>
eu[1]: <p>Zifratzeko zure S/MIME ziurtagiria,</p><p align=center>%2,</p><p>duela %1 egun iraungi zen.</p>

en: <p>Your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires today.</p>
eu: <p>Zifratzeko zure S/MIME ziurtagiriaren,</p><p align=center>%2,</p><p>gaur iraungiko da.</p>

en: <p>Your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires tomorrow.</p> | <p>Your S/MIME encryption certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires in %1 days.</p>
eu[0]: <p>Zifratzeko zure S/MIME ziurtagiria,</p><p align=center>%2,</p><p>bihar iraungiko da.</p>
eu[1]: <p>Zifratzeko zure S/MIME ziurtagiria,</p><p align=center>%2,</p><p>%1 egun barru iraungiko da.</p>

en: <p>Your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%1</p><p>expired less than a day ago.</p>
eu: <p>Sinatzeko zure S/MIME ziurtagiria,</p><p align=center>%1,</p><p>duela egun bat baino gutxiago iraungi zen.</p>

en: <p>Your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired yesterday.</p> | <p>Your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expired %1 days ago.</p>
eu[0]: <p>Sinatzeko zure S/MIME ziurtagiria,</p><p align=center>%2,</p><p>atzo iraungi zen.</p>
eu[1]: <p>Sinatzeko zure S/MIME ziurtagiria,</p><p align=center>%2,</p><p>duela %1 egun iraungi zen.</p>

en: <p>Your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires today.</p>
eu: <p>Sinatzeko zure S/MIME ziurtagiriaren,</p><p align=center>%2,</p><p>gaur iraungiko da.</p>

en: <p>Your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires tomorrow.</p> | <p>Your S/MIME signing certificate</p><p align=center>%2</p><p>expires in %1 days.</p>
eu[0]: <p>Sinatzeko zure S/MIME ziurtagiria,</p><p align=center>%2,</p><p>bihar iraungiko da.</p>
eu[1]: <p>Sinatzeko zure S/MIME ziurtagiria,</p><p align=center>%2,</p><p>%1 egun barru iraungiko da.</p>

en: <placeholder>none</placeholder>
eu: <placeholder>bat ere ez</placeholder>

en: <placeholder>unknown</placeholder>
eu: <placeholder>ezezaguna</placeholder>

en: <qt><p>An error occurred while fetching the keys from the backend:</p><p><b>%1</b></p></qt>
eu: <qt><p>Errore bat gertatu da gakoak bizkarraldekotik eskuratzean:</p><p><b>%1</b></p></qt>

en: <qt><p>If you check this box your choice will be stored and you will not be asked again.</p></qt>
eu: <qt><p>Lauki hori hautatzen baduzu, zure aukera gorde egingo da eta ez zaizu berriz galdetuko.</p></qt>

en: <qt>One backend returned truncated output.<p>Not all available keys are shown</p></qt> | <qt>%1 backends returned truncated output.<p>Not all available keys are shown</p></qt>
eu[0]: <qt>Bizkarraldeko batek moztutako irteera itzuli du.<p>Ez dira erabilgarri dauden gako guztiak erakusten</p></qt>
eu[1]: <qt>%1 bizkarraldekok moztutako irteera itzuli dute.<p>Ez dira erabilgarri dauden gako guztiak erakusten</p></qt>

[ctx: @action:button]
en: &Copy to Clipboard
eu: &Kopiatu arbelean

[ctx: @action:button]
en: &Reread Keys
eu: &Berrirakurri gakoak

[ctx: @action:button]
en: &Save to Disk...
eu: &Gorde diskoan...

[ctx: @action:button]
en: &Start Certificate Manager
eu: A&biatu ziurtagiri kudeatzailea

[ctx: @action:button]
en: Add
eu: Gehitu

[ctx: @action:button]
en: Change...
eu: Aldatu...

[ctx: @action:button]
en: Delete
eu: Ezabatu

[ctx: @action:button]
en: Diagnostics
eu: Diagnostikoa

[ctx: @action:button]
en: Edit
eu: Editatu

[ctx: @action:button]
en: Move Down
eu: Eraman behera

[ctx: @action:button]
en: Move Up
eu: Eraman gora

[ctx: @action:button]
en: Move to Bottom
eu: Eraman beheraino

[ctx: @action:button]
en: Move to Top
eu: Eraman goraino

[ctx: @action:button]
en: Remove
eu: Kendu

[ctx: @action:button]
en: Search for &External Certificates
eu: Bilatu &kanpoko ziurtagiriak

[ctx: @action:button]
en: Show Details
eu: Erakutsi xehetasunak

[ctx: @action:button]
en: Show Matching Keys
eu: Erakutsi bat datozen gakoak

[ctx: @action:button The Audit Log is a detailed error log from the gnupg backend]
en: Show Audit Log
eu: Erakutsi auditoretza egunkaria

[ctx: @action:button short for 'Show all keys']
en: Show All
eu: Erakutsi guztia

[ctx: @info]
en: Error: %1
eu: Errorea: %1

[ctx: @info]
en: GnuPG provides support for OpenPGP/LibrePGP and S/MIME.
eu: GnuPG-ek OpenPGP/LibrePGP eta S/MIMErako euskarria ematen du.

[ctx: @info]
en: Libgcrypt is a general purpose cryptographic library.
eu: Libgcrypt helburu orokorreko kriptografia-liburutegi bat da.

[ctx: @info]
en: The date cannot be changed.
eu: Data ezin da aldatu.

[ctx: @info ... between <a date> and <another date>.]
en: Enter a date between %1 and %2.
eu: Sartu %1 eta %2 arteko data bat.

[ctx: @info Used as error message for a required text input]
en: Enter a value.
eu: Sartu balio bat.

[ctx: @info Used as generic error message for a text input]
en: Enter a value in the correct format.
eu: Sartu balio bat formatu egokian.

[ctx: @info the compliance of the key with certain requirements is unknown]
en: unknown
eu: ezezaguna

[ctx: @info the expiration date of the key is unknown]
en: unknown
eu: ezezaguna

[ctx: @info:label]
en: Error: Enter a hostname in the correct format, like ldap.example.com.
eu: Errorea: Sartu ostalari-izen bat formatu egokian, ldap.example.com adibidez.

[ctx: @info:tooltip]
en: <b>(Optional, can usually be left empty)</b> Enter the base DN for this LDAP server to limit searches to only that subtree of the directory.
eu: <b>(Aukerakoa, normalean hutsik utzi daiteke</b> Sartu LDAP zerbitzari honetarako DN oinarria, bilaketak direktorioaren azpi-zuhaitzera mugatzeko.

[ctx: @info:tooltip]
en: <b>(Optional, the default is fine in most cases)</b> Pick the port number the directory service is listening on.
eu: <b>(Hautazkoa, lehenetsitakoa ondo dago kasu gehienetan)</b> Aukeratu direktorio-zerbitzua entzuten ari den ataka-zenbakia.

[ctx: @info:tooltip]
en: <para>Select the smart card reader that GnuPG shall use.<list><item>The first item will make GnuPG use the first reader that is found.</item><item>The last item allows you to enter a custom reader ID or reader port number.</item><item>All other items represent readers that were found by GnuPG.</item></list></para>
eu: <para>Hautatu «GnuPG»ek erabili behar lukeen txartel-irakurgailua.<list><item>Aurreneko elementuak, GnuPG, aurkitzen den lehenengo irakurgailua erabiltzera eramango du.</item><item>Azken elementuak, irakurgailu-ID bat edo ataka zenbaki bat neurrira ipintzen uzten dizu.</item><item>Gainerako elementu guztiak, «GnuPG»ek aurkitu dituen irakurgailuak adierazten dituzte.</item></list></para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Authenticate to the LDAP server with your LDAP credentials.
eu: Egiaztatu LDAP zerbitzarian zure LDAP egiaztagiriekin.

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear
eu: Garbitu

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to add a directory service provided by an LDAP server.
eu: Egin klik LDAP zerbitzari batek hornitutako direktorio zerbitzu bat gehitzeko.

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to add a directory service.
eu: Egin klik direktorio zerbitzu bat gehitzeko.

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to edit the selected service.
eu: Egin klik hautatutako zerbitzua editatzeko.

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to remove the selected service.
eu: Egin klik hautatutako zerbitzua kentzeko.

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to use a directory service running on your Active Directory. This works only on Windows and requires GnuPG 2.2.28 or later.
eu: Egin klik zure Direktorio Aktiboan dabilen direktorio zerbitzu bat erabiltzeko. Hori «Windows»en baino ez dabil, eta GnuPG 2.2.28 edo berriagoa behar du.

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter the name or IP address of the server hosting the directory service.
eu: Sartu direktorio zerbitzua ostatatzen duen zerbitzariaren izena edo IP helbidea.

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter your LDAP user resp. Bind DN for authenticating to the LDAP server.
eu: Sartu zure LDAP zerbitzarian egiaztatzeko erabiltzailearekin lotutako DN.

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter your password for authenticating to the LDAP server.<nl/><warning>The password will be saved in the clear in a configuration file in your home directory.</warning>
eu: Sartu zure pasahitza, LDAP zerbitzarian egiaztatzeko.<nl/><warning>Pasahitza konfiguratzeko fitxategi batean zifratu gabe gordeko da zure etxeko direktorioan.</warning>

[ctx: @info:tooltip]
en: Here you can enter additional flags that are not yet (or no longer) supported by Kleopatra. For example, older versions of GnuPG use <code>ldaps</code> to request a TLS secured connection.
eu: Hemen, Kleopatrak oraindik (edo dagoeneko) onartzen ez dituen bandera osagarriak sar ditzakezu. Adibidez, «GnuPG»ren bertsio zaharragoek <code>ldaps</code> erabiltzen dute TLS bidez segurtatutako konexio bat eskatzeko.

[ctx: @info:tooltip]
en: On Windows, authenticate to the LDAP server using the Active Directory with the current user.
eu: «Windows»en, egiaztatu LDAP zerbitzarian uneko erabiltzailearekin Direktorio Aktiboa erabiliz.

[ctx: @info:tooltip]
en: Open file dialog
eu: Ireki fitxategien elkarrizketa-koadroa

[ctx: @info:tooltip]
en: Show all keys
eu: Erakutsi gako guztiak

[ctx: @info:tooltip]
en: Show certificate list
eu: Erakutsi ziurtagiri-zerrenda

[ctx: @info:tooltip]
en: Show keys matching the email address
eu: Erakutsi e-posta helbidearekin bat datozen gakoak

[ctx: @info:tooltip]
en: Some of the certificates in this group cannot be used for encryption. Using this group can lead to unexpected results.
eu: Talde horretako ziurtagiri batzuk ezin dira zifratzeko erabili. Talde horierabiltzea ustekabeko emaitzak ekar ditzake.

[ctx: @info:tooltip]
en: This group does not contain any keys.
eu: Talde honek ez dauka gakorik.

[ctx: @info:tooltip]
en: Use GnuPG's default to connect to the LDAP server. By default, GnuPG 2.3 and earlier use a plain, not TLS secured connection. <b>(Not recommended)</b>
eu: Erabili «GnuPG»ren lehenespenak LDAP zerbitzarira konektatzeko. Era lehenetsian, GnuPG 2.3 eta aurrekoek agerikoa, TLS bidez segurtatu gabeko konexioa erabiltzen dute. <b>(Ez gomendatua)</b>

[ctx: @info:tooltip]
en: Use a TLS secured connection through which the connection to the LDAP server is tunneled. <b>(Not recommended)</b>
eu: Erabili TLS bidez segurtatutako konexio bat, haren barrenetik LDAP zerbitzarirako konexioaren tunela gauzatzeko. <b>(Ez gomendatua)</b>

[ctx: @info:tooltip]
en: Use a plain, not TLS secured connection to connect to the LDAP server. <b>(Not recommended)</b>
eu: Erabili agerikoa, TLS bidez segurtatu gabeko konexioa LDAP zerbitzarira konektatzeko. <b>(Ez gomendatua)</b>

[ctx: @info:tooltip]
en: Use a standard TLS secured connection (initiated with STARTTLS) to connect to the LDAP server. <b>(Recommended)</b>
eu: Erabili TLS bidez segurtatutako konexio estandarra (STARTTLS bidez hasia) LDAP zerbitzarira konektatzeko. <b>(Gomendatua</b>

[ctx: @info:tooltip]
en: Use an anonymous LDAP server that does not require authentication.
eu: Erabili autentifikaziorik eskatzen ez duen LDAP zerbitzari anonimo bat.

[ctx: @info:tooltip for No Key selected for a specific recipient.]
en: Do not select a key for this recipient.<br/><br/>The recipient will receive the encrypted email, but it can only be decrypted with the other keys selected in this dialog.
eu: Ez hautatu hartzaile honetarako gakorik.<br/><br/>Hartzaileak zifratutako e-posta jasoko du, baina elkarrizketa honetan hautatutako beste gakoekin bakarrik deszifratu daiteke.

[ctx: @info:tooltip for a 'Generate new key pair' action in a combobox when a user does not yet have an OpenPGP or S/MIME key.]
en: Generate a new key using your email address.<br/><br/>The key is necessary to decrypt and sign emails. You will be asked for a passphrase to protect this key and the protected key will be stored in your home directory.
eu: Sortu gako berri bat zure e-posta helbidea erabiliz.<br/><br/>Gakoa beharrezkoa da e-postak deszifratzeko eta sinatzeko. Gako hori babesteko pasahitz bat eskatuko zaizu, eta babestutako gakoa zure etxeko direktorioan gordeko da.

[ctx: @info:tooltip for not selecting a key for signing.]
en: The email will not be cryptographically signed.
eu: E-posta ez da kriptografikoki sinatuko.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Click this button to add a directory service to the list of services. The change will only take effect once you acknowledge the configuration dialog.
eu: Egin klik botoi honetan, zerbitzuen zerrendara direktorio zerbitzu bat gehitzeko. Aldaketa indarrean sartuko da, konfiguratzeko elkarrizketari jaramon egiten diozunean.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Click this button to edit the settings of the currently selected directory service. The changes will only take effect once you acknowledge the configuration dialog.
eu: Egin klik, unean hautatutako direktorio zerbitzuaren ezarpenak editatzeko. Aldaketak indarrean sartuko dira, konfiguratzeko elkarrizketari jaramon egiten diozunean.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Click this button to remove the currently selected directory service. The change will only take effect once you acknowledge the configuration dialog.
eu: Egin klik botoi horri, unean hautatutako direktorio zerbitzua kentzeko. Aldaketa indarrean sartuko da, konfiguratzeko elkarrizketari jaramon egiten diozunean.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This is a list of all directory services that are configured for use with X.509.
eu: Hau da «X.509» erabiltzeko konfiguratuta dauden direktorio zerbitzu guztien zerrenda bat.

[ctx: @item:inlistbox]
en: Custom reader ID or port number
eu: Neurrira ipinitako irakurgailu ID edo ataka zenbakia

[ctx: @item:inlistbox]
en: Default reader
eu: Irakurgailu lehenetsia

[ctx: @item:inlistbox]
en: One year from now
eu: Urtebete barru

[ctx: @item:inlistbox]
en: Three years from now
eu: Hiru urte barru

[ctx: @item:inlistbox]
en: Two years from now
eu: Bi urte barru

[ctx: @label]
en: Directory services
eu: Direktorio zerbitzuak

[ctx: @label]
en: Email address
eu: E-posta helbidea

[ctx: @label]
en: Name
eu: Izena

[ctx: @label ... (between <a date> and <another date>):]
en: Valid until (between %1 and %2):
eu: Noiz arte balio du (%1 eta %2 artean):

[ctx: @label Valid until (<a date>):]
en: Valid until (%1):
eu: Noiz arte balio du (%1):

[ctx: @label label text (required)]
en: %1 (required)
eu: %1 (beharrezkoa)

[ctx: @label:listbox Reader for smart cards]
en: Reader to connect to
eu: Hartara konektatu beharreko irakurgailua

[ctx: @label:textbox]
en: &Search for:
eu: &Bilatu hori:

[ctx: @label:textbox]
en: Available attributes:
eu: Atributu erabilgarriak:

[ctx: @label:textbox]
en: Current attribute order:
eu: Atributuen uneko hurrenkera:

[ctx: @label:textbox]
en: Encryption keys:
eu: Zifratzeko gakoak:

[ctx: @label:textbox]
en: Encryption preference:
eu: Zifratzeko hobespenak:

[ctx: @label:textbox]
en: Recipient:
eu: Hartzailea:

[ctx: @label:textbox]
en: Set the debugging level to
eu: Ezarri arazte-maila horrela

[ctx: @label:textbox]
en: The following keys will be used for encryption:
eu: Ondoko gakoak zifratzeko erabiliko dira:

[ctx: @label:textbox]
en: Your keys:
eu: Zure gakoak:

[ctx: @option:check]
en: &Remember choice
eu: Gogo&ratu hautua

[ctx: @option:check]
en: Set up this key for shared usage in teams
eu: Ezarri gako hau taldeetan erabilera partekatzeko

[ctx: @title:column]
en: Algorithm
eu: Algoritmoa

[ctx: @title:column]
en: Certification Trust
eu: Ziurtagiriaren konfiantza

[ctx: @title:column]
en: E-Mail
eu: E-posta

[ctx: @title:column]
en: Fingerprint
eu: Hatz-marka

[ctx: @title:column]
en: Issuer
eu: Jaulkitzailea

[ctx: @title:column]
en: Key ID
eu: Gako ID

[ctx: @title:column]
en: Keygrip
eu: Gako-kontrola

[ctx: @title:column]
en: Last Update
eu: Azken eguneratzea

[ctx: @title:column]
en: Name
eu: Izena

[ctx: @title:column]
en: Origin
eu: Jatorria

[ctx: @title:column]
en: Protocol
eu: Protokoloa

[ctx: @title:column]
en: Serial Number
eu: Serie-zenbakia

[ctx: @title:column]
en: Status
eu: Egoera

[ctx: @title:column]
en: Tags
eu: Etiketak

[ctx: @title:column]
en: Valid From
eu: Noiztik balioduna

[ctx: @title:column]
en: Valid Until
eu: Noiz arte balioduna

[ctx: @title:menu]
en: View Columns
eu: Ikusi zutabeak

[ctx: @title:window]
en: Certificate Manager Error
eu: Ziurtagiri kudeatzailearen errorea

[ctx: @title:window]
en: Configure Directory Services
eu: Konfiguratu direktorio zerbitzuak

[ctx: @title:window]
en: Edit Directory Service
eu: Editatu direktorio zerbitzua

[ctx: @title:window]
en: Encryption Key Approval
eu: Zifratzeko gakoaren onarpena

[ctx: @title:window]
en: Error
eu: Errorea

[ctx: @title:window]
en: File Save Error
eu: Fitxategia gordetzeko errorea

[ctx: @title:window]
en: GnuPG Audit Log Viewer
eu: GnuPG auditoretza-egunkariaren erakuslea

[ctx: @title:window]
en: Information
eu: Informazioa

[ctx: @title:window]
en: Key Listing Failed
eu: Gakoak zerrendatzea huts egin du

[ctx: @title:window]
en: Key generation
eu: Gako sorrera

[ctx: @title:window]
en: LDAP Directory Service
eu: LDAP direktorio zerbitzua

[ctx: @title:window]
en: No GnuPG Audit Log
eu: Ez dago GnuPG auditoretza egunkaririk

[ctx: @title:window]
en: Operation Failed
eu: Eragiketak huts egin du

[ctx: @title:window]
en: Security approval
eu: Segurtasun onarpena

[ctx: @title:window]
en: System Error
eu: Sistemaren errorea

[ctx: @title:window]
en: View GnuPG Audit Log
eu: Ikusi GnuPG auditoretza egunkaria

en: Active Directory
eu: Direktorio Aktiboa

en: Add
eu: Gehitu

en: Add to current attribute order
eu: Gehitu uneko atributuen hurrenkeran

en: Additional flags:
eu: Bandera osagarriak:

en: Advanced Settings
eu: Ezarpen aurreratuak

en: Advanced options
eu: Aukera aurreratuak

[ctx: All Certificates]
en: All
eu: Denak

en: All User IDs are certified.
eu: Erabiltzaile-ID denak ziurtatuta daude.

en: All certificates (except disabled ones)
eu: Ziurtagiria denak (ezgaitutakoak salbu)

en: All keys are certified.
eu: Gako guztiak ziurtatuta daude.

en: All others
eu: Beste guztiak

en: Always Ask
eu: Beti galdetu

en: Always Encrypt
eu: Beti zifratu

en: Always Encrypt If Possible
eu: Ahal denean beti zifratu

en: Always Encrypt with This Key
eu: Beti zifratu gako honekin

en: Always Sign
eu: Sinatu beti

en: Always Sign If Possible
eu: Sinatu beti ahal bada

en: An error occurred importing this certificate: %1
eu: Errore bat gertatu da ziurtagiri hori inportatzean: %1

en: An error occurred while trying to retrieve the GnuPG Audit Log:
    %1
eu: Errore bat gertatu da GnuPG auditoretza egunkaria eskuratzen saiatzean:
    %1

en: Anonymous
eu: Anonimoa

en: Any
eu: Edozein

en: Any OpenPGP
eu: Edozein OpenPGP

en: Any S/MIME
eu: Edozein S/MIME

[ctx: As in 'this user ID is not certified']
en: not certified
eu: ziurtatu gabe

[ctx: As in 'this user ID is valid.']
en: certified
eu: ziurtatuta

[ctx: As in all keys are valid.]
en: all certified
eu: denak ziurtatuta

[ctx: As in all user IDs are valid.]
en: certified
eu: ziurtatuta

[ctx: As in not all keys are valid.]
en: not all certified
eu: denak ez daude ziurtatuta

[ctx: As in not all user IDs are valid.]
en: not certified
eu: ziurtatu gabe

en: Ask
eu: Galdetu

en: Ask Whenever Encryption is Possible
eu: Galdetu zifratzea posible denean

en: Ask Whenever Possible
eu: Galdu ahal denean

en: Authenticate
eu: Egiaztatu

en: Authenticate via Active Directory
eu: Autentifikazioa Direktorio Aktiboaren bidez

en: Authenticate via Active Directory (requires GnuPG 2.2.28 or later)
eu: Autentifikazioa Direktorio Aktiboaren bidez (GnuPG 2.2.23 edo berriagoa behar du)

en: Authenticate with user and password
eu: Autentifikazioa erabiltzaile eta pasahitza erabiliz

en: Authentication
eu: Autentifikazioa

en: Bad policy
eu: Gidalerro ezegokia

en: Bad signature
eu: Sinadura txarra

en: Bad signature by %1: %2
eu: %1(e)ren sinadura txarra: %2

en: Bad signature by an unknown certificate: %1
eu: Ziurtagiri ezezagun baten sinadura txarra: %1

en: Bad signature by unknown certificate %1: %2
eu: %1 ziurtagiri ezezagunaren sinadura txarra: %2

en: Base DN:
eu: DN oinarria:

en: Business category
eu: Negozio kategoria

en: CRL missing
eu: CRL falta da

en: CRL too old
eu: CRL zaharregia

en: Cannot use both %f and | in '%1'
eu: Ezin dira %f eta | biak '%1'(e)an erabili

[ctx: Caption for signing key selection]
en: Confirm identity '%1' as:
eu: Berretsi '%1' nortasuna honela:

en: Caught unknown exception in group %1
eu: Salbuespen ezezaguna harrapatu da %1 taldean

en: Certificate is not available
eu: Ziurtagiria ez dago erabilgarri

en: Certificates for which all user IDs are certified (except disabled ones)
eu: Erabiltzaile-ID guztiak ziurtatuta dauden ziurtagiriak (ezgaitutakoak salbu)

en: Certificates for which not all user IDs are certified (except disabled ones)
eu: Erabiltzaile-ID guztiak ziurtatuta ez dauden ziurtagiriak (ezgaitutakoak salbu)

en: Certificates for which the primary user ID is certified (except disabled ones)
eu: Erabiltzaile ID nagusia ziurtatuta duten ziurtagiriak (ezgaitutakoak salbu)

en: Certificates for which the primary user ID is not certified (except disabled ones)
eu: Erabiltzaile ID nagusia ziurtatuta ez duten ziurtagiriak (ezgaitutakoak salbu)

en: Certificates that are not fully certified and that you may want to certify yourself (except disabled ones)
eu: Guztiz ziurtatuta ez dauden eta agian zuk zeuk ziurtatu nahi dituzun ziurtagiriak (ezgaitutakoak salbu)

[ctx: Certificates to certify by the user]
en: To Certify
eu: Ziurtatzeko

en: Certification trust
eu: Ziurtapenaren konfiantza

[ctx: Certified Certificates]
en: Certified
eu: Ziurtatuta

[ctx: Certifies this key as fully trusted introducer for 'domain name'.]
en: Certifies this key as fully trusted introducer for '%1'.
eu: Gako hori, '%1' aurkezteko, erabateko konfiantzadun gisa ziurtatzen du.

[ctx: Certifies this key as partially trusted introducer for 'domain name'.]
en: Certifies this key as partially trusted introducer for '%1'.
eu: Gako hori, '%1' aurkezteko, hein batean konfiantzadun gisa ziurtatzen du.

en: Certify
eu: Ziurtatu

en: Certifying User IDs
eu: Erabiltzaile-IDak ziurtatzen

en: Checking selected keys...
eu: Hautatutako gakoak egiaztatzen...

en: Choose File to Save GnuPG Audit Log to
eu: Hautatu GnuPG auditoretza egunkaria gordetzeko fitxategia

en: Common name
eu: Izen arrunta

[ctx: Compliance of key]
en: Compliance
eu: Etorkortasuna

en: Connection Security
eu: Konexioaren segurtasuna

en: Connection Security (requires GnuPG 2.2.28 or later)
eu: Konexioaren segurtasuna (GnuPG 2.2.28 edo berriagoa behar du)

en: Could not save to file "%1": %2
eu: Ezin izan du "%1" fitxategian gorde: %2

en: Could not start certificate manager; please check your installation.
eu: Ezin izan du ziurtagiri-kudeatzailea abiatu. Mesedez, ikuskatu zure instalazioa.

en: Country code
eu: Herrialde-kodea

en: Description
eu: Deskribapena

en: Disabled
eu: Ezgaituta

en: Do not sign this email
eu: Ez sinatu e-posta hau

en: Do not use a TLS secured connection
eu: Ez erabili TLS bidez segurtatutako konexioa

en: Domain component
eu: Domeinu osagaia

en: Edit...
eu: Editatu...

en: Email
eu: E-posta

en: Email address
eu: E-posta helbidea

en: Encrypt
eu: Zifratu

en: Encrypt Whenever Encryption is Possible
eu: Zifratu zifratzea posible denean

en: Encrypt to others:
eu: Zifratu beste batzuentzat:

[ctx: Encrypt to self (email address):]
en: Encrypt to self (%1):
eu: Zifratu norberarentzat (%1):

en: Encryption
eu: Zifratzea

en: Encrypts the secret key with an unrecoverable passphrase. You will be asked for the passphrase during key generation.
eu: Gako sekretua pasaesaldi berreskuraezin batekin zifratzen du. Gakoa sortzerakoan pasaesaldia galdetuko zaizu.

en: Enter a name and an email address to use for the certificate.
eu: Sartu ziurtagiriarekin erabiltzeko izen bat eta e-posta helbide bat.

en: Enter a name and/or an email address to use for the certificate.
eu: Sartu ziurtagiriarekin erabiltzeko izen bat eta/edo e-posta helbide bat.

en: Enter a name or an email address.
eu: Sartu izen bat edo e-posta helbide bat.

en: Enter a name.
eu: Sartu izen bat.

en: Enter an email address in the correct format required by your organization.
eu: Sartu e-posta helbide bat zure erakundeak eskatutako formatu egokian.

en: Enter an email address in the correct format, like name@example.com.
eu: Sartu e-posta helbide bat formatu egokian, izena@adibidea.com esaterako.

en: Enter an email address.
eu: Sartu e-posta helbide bat.

en: Error in checksum definition %1: %2
eu: Errorea %1 egiaztapen baturaren definizioan: %2

en: Error: Signature not verified
eu: Errorea: sinadura ez da egiaztatu

en: Expired
eu: Iraungita

en: Exportable
eu: Esportagarria

en: Fax number
eu: Fax zenbakia

en: Fetching keys...
eu: Gakoak eskuratzen...

en: File import
eu: Fitxategi inportatzea

en: Fingerprint
eu: Hatz-marka

[ctx: Fully Certified Certificates]
en: Fully Certified
eu: Guztiz ziurtatuta

en: Generate
eu: Sortu

en: Generate a new key pair
eu: Sortu gako-pare berri bat

en: Generated
eu: Sortuta

en: Generating key for '%1'...
eu: '%1'(e)rako gakoa sortzen...

en: Given name
eu: Izena

en: GnuPG Audit Log Error
eu: GnuPG auditoretza egunkariaren errorea

en: Good signature
eu: Sinadura ona

en: Good signature by %1.
eu: %1(e)ren sinadura ona.

en: Good signature by an unknown certificate.
eu: Ziurtagiri ezezagun baten sinadura ona.

en: Good signature by unknown certificate %1.
eu: %1 ziurtagiri ezezagunaren sinadura ona.

en: HTML files (*.html)
eu: HTML fitxategiak (*.html)

en: Host:
eu: Ostalaria:

en: Inline OpenPGP (deprecated)
eu: Lerro barruko OpenPGP (zaharkitua)

en: Invalid hex char '%1' in input stream.
eu: '%1' karaktere hamaseitar baliogabea sarrerako korrontean.

en: Invalid signature by %1: %2
eu: %1(e)ren sinadura baliogabea: %2

en: Invalid signature by an unknown certificate: %1
eu: Ziurtagiri ezezagunaren sinadura baliogabea: %1

en: Invalid signature by unknown certificate %1: %2
eu: %1 ziurtagiri ezezagunaren sinadura baliogabea: %2

en: Issuer
eu: Jaulkitzailea

en: Key ID
eu: Gako ID

en: Key List Result
eu: Gako zerrendaren emaitza

en: Key Selection
eu: Gako hautapena

[ctx: Key fingerprint]
en: Fingerprint
eu: Hatz-marka

[ctx: Key issuer]
en: Issuer
eu: Jaulkitzailea

[ctx: Key status]
en: Status
eu: Egoera

en: Keys:
eu: Gakoak:

en: Keyserver
eu: Gako-zerbitzaria

en: LDAP Server
eu: LDAP zerbitzaria

en: Loading keys ...
eu: Gakoak zamatzen...

en: Loading...
eu: Zamatzen...

en: Location
eu: Kokalekua

en: Mail address
eu: Posta helbidea

en: Mobile phone number
eu: Telefono mugikor zenbakia

en: Move one down
eu: Eraman bat behera

en: Move one up
eu: Eraman bat gorantz

en: Move to bottom
eu: Eraman beheraino

en: Move to top
eu: Eraman goraino

[ctx: My own Certificates]
en: My Own
eu: Neureak

en: My own certificates (except disabled ones)
eu: Neure ziurtagiriak (ezgaitutakoak salbu)

en: Name
eu: Izena

en: Never Encrypt
eu: Ez inoiz zifratu

en: Never Encrypt with This Key
eu: Ez inoiz zifratu gako honekin

en: Never Sign
eu: Ez inoiz sinatu

en: New signatures were added to this certificate by the import.
eu: Ziurtagiri horri, inportatzean, sinadura berriak gehitu zaizkio.

en: New subkeys were added to this certificate by the import.
eu: Ziurtagiri horri, inportatzean, azpigako berriak gehitu zaizkio.

en: New user-ids were added to this certificate by the import.
eu: Ziurtagiri horri, inportatzean, erabiltzaile-ID berriak gehitu zaizkio.

en: No
eu: Ez

en: No GnuPG Audit Log available for this operation.
eu: Ez dago eragiketa horretarako GnuPG auditoretza egunkaririk erabilgarri.

en: No backends found for listing keys. Check your installation.
eu: Ez da gakoak zerrendatzeko bizkarraldekorik aurkitu. Ikuskatu zure instalazioa.

en: No key. Recipient will be unable to decrypt.
eu: Gakorik gabe. Hartzailea ez da deszifratzeko gai izango.

en: None configured
eu: Bat ere ez dago konfiguratuta

[ctx: Not Certified Certificates]
en: Not Certified
eu: Ziurtatu gabe

[ctx: Not Fully Certified Certificates]
en: Not Fully Certified
eu: Guztiz ziurtatu gabe

en: Not VS-NfD compliant
eu: «VS-NfD»rekin ez manakorra

en: One User ID is not certified. | %1 User IDs are not certified.
eu[0]: Erabiltzaile-ID bat ez dago ziurtatuta
eu[1]: %1 erabiltzaile-ID ez daude ziurtatuta.

en: Open file dialog
eu: Ireki fitxategien elkarrizketa-koadroa

en: OpenPGP Key Selection
eu: OpenPGP gako hautapena

en: OpenPGP key for <b>%1</b>
eu: <b>%1</b>(e)rako OpenGPG gakoa

en: Organization
eu: Erakundea

en: Organizational unit
eu: Antolakuntza unitatea

en: Password:
eu: Pasahitza:

en: Please select an (OpenPGP or S/MIME) key to use.
eu: Mesedez, hautatu erabili beharreko (OpenPGP edo S/MIME) gako bat.

en: Please select an OpenPGP key to use.
eu: Mesedez, hautatu erabili beharreko OpenPGP gako bat.

en: Please select an S/MIME key to use.
eu: Mesedez, hautatu erabili beharreko S/MIME gako bat.

en: Port:
eu: Ataka:

en: Postal code
eu: Posta-kodea

en: Premature end of hex-encoded char in input stream
eu: Sarrerako korrontean, hamaseitarrean kodetutako karakterearen amaiera goiztiarra

en: Protect the generated key with a passphrase.
eu: Babestu sortutako gakoa pasaesaldi batekin.

en: Quoting error in '%1' entry
eu: Aipu errorea '%1' sarreran

en: Recheck Key
eu: Berregiaztatu gakoa

en: Remove from current attribute order
eu: Kendu uneko atributuen hurrenkeratik

en: Revoked
eu: Indargetuta

en: S/MIME Key Selection
eu: S/MIME gako hautapena

en: S/MIME Opaque
eu: S/MIME opakua

en: S/MIME key for <b>%1</b>
eu: <b>%1</b>(e)rako S/MIME gakoa

en: SSH Authentication
eu: SSH autentifikazioa

en: Serial number
eu: Serie-zenbakia

en: Show certificate list
eu: Erakutsi ziurtagiri-zerrenda

en: Show...
eu: Erakutsi...

en: Sign
eu: Sinatu

en: Signature created using an unknown certificate with fingerprint %1
eu: %1 hatz-marka dun ziurtagiri ezezagun batekin sortutako sinadura

en: Signature created with certificate: %1
eu: Ondoko ziurtagiriarekin sortutako sinadura: %1

en: Signature expired
eu: Sinadura iraungi da

en: Signing
eu: Sinatzea

en: Signing (Qualified)
eu: Sinatzea (kualifikatuta)

en: Signing certificate is expired
eu: Sinatzeko ziurtagiria iraungita dago

en: Signing certificate was revoked
eu: Sinatzeko ziurtagiria indargabetu da

en: Some keys are not certified.
eu: Gako batzuk ez daude ziurtatuta.

en: Some keys are revoked, expired, disabled, or invalid.
eu: Gako batzuk indargetuta, iraungita, ezgaituta daude, edo baliogabeak dira.

en: State or province
eu: Estatua edo probintzia

en: Status
eu: Egoera

en: Stored
eu: Gordeta

en: Street address
eu: Kale helbidea

en: Strength
eu: Sendotasuna

en: Subject
eu: Gaia

en: Surname
eu: Abizena

en: System error
eu: Sistemaren errorea

en: Tags
eu: Etiketak

en: Telephone number
eu: Telefono zenbakia

en: The OpenPGP backend does not support listing keys. Check your installation.
eu: OpenPGP bizkarraldekoak ez du gakoak zerrendatzeko euskarririk. Ikuskatu zure instalazioa.

en: The S/MIME backend does not support listing keys. Check your installation.
eu: S/MIME bizkarraldekoak ez du gakoak zerrendatzeko euskarririk. Ikuskatu zure instalazioa.

[ctx: The algorithm and strength of encryption key]
en: Key Material
eu: Gakoaren materiala

en: The certificate belongs to this recipient.
eu: Ziurtagiria hartzaile honi dagokio.

en: The certificate is marked as your own.
eu: Ziurtagiria zure propio gisa markatuta dago.

en: The gpgconf tool used to provide the information for this dialog does not seem to be installed properly. It did not return any components. Try running "%1" on the command line for more information.
eu: Ematen du, elkarrizketa honetarako informazioa hornitzeko erabilitako «gpgconf» tresna ez dagoela egokiro instalatuta. Ez du osagairik itzuli. Saia zaitez "%1" komando-lerroan exekutatzen, informazio gehiago lortzeko.

en: The import contained no new data for this certificate. It is unchanged.
eu: Inportatzeak ez zeukan ziurtagiri horrentzako datu berririk. Aldatu gabe dago.

en: The import of this certificate was canceled.
eu: Ziurtagiri hori inportatzea bertan behera utzi da.

en: The key can be used.
eu: Gakoa erabil daiteke.

en: The key is disabled.
eu: Gakoa ezgaituta dago.

en: The key is expired.
eu: Gakoa iraungita dago.

en: The key is not designated for authentication.
eu: Gakoa ez da egiaztatzeko izendatuta.

en: The key is not designated for certifying.
eu: Gakoa ez dago ziurtatzeko izendatuta.

en: The key is not designated for encryption.
eu: Gakoa ez dago zifratzeko izendatuta.

en: The key is not designated for signing.
eu: Gakoa ez dago sinatzeko izendatuta.

en: The key is not secret.
eu: Gakoa ez da sekretua.

en: The key is not trusted enough.
eu: Gakoak ez du konfiantza nahikorik.

en: The key is not valid.
eu: Gakoa ez da balioduna.

en: The key is revoked.
eu: Gakoa indargabetuta dago.

en: The name must be in the format required by your organization and it must not include <, >, and @.
eu: Izena, zure erakundeak eskatutako formatuan egon behar da, eta ez ditu izan behar <, >, and @.

en: The name must not include <, >, and @.
eu: Izenean ez da <, >, eta @ agertu behar.

en: The signature is invalid: %1
eu: Sinadura baliogabea da: %1

en: The signature is valid and the certificate's validity is fully trusted.
eu: Sinadura balioduna da eta ziurtagiriaren baliotasuna erabateko konfiantza du.

en: The signature is valid and the certificate's validity is ultimately trusted.
eu: Sinadura baloduna da eta ziurtagiriaren baliotasunak muturreko konfiantza du.

en: The signature is valid but the certificate's validity is <em>not trusted</em>.
eu: Sinadura balioduna da baina ziurtagiriaren baliotasunak <em>ez du konfiantzarik</em>.

en: The signature is valid but the certificate's validity is undefined.
eu: Sinadura balioduna da, baina ziurtagiriaren baliotasuna definitu gabe dago.

en: The signature is valid but the certificate's validity is unknown.
eu: Sinadura balioduna da baina ziurtagiriaren baliotasuna ezezaguna da.

en: The signature is valid but the trust in the certificate's validity is only marginal.
eu: Sinadura balioduna da baina ziurtagiriren baliotasunarekiko konfiantza bazterrekoa baino ez da.

en: The trust model indicates marginally that the certificate belongs to this recipient.
eu: Konfiantza ereduak bazterretik adierazten du ziurtagiria hartzaile honi dagokiola.

en: The validity cannot be checked at the moment.
eu: Baliozkotasuna ezin da egiaztatu une honetan.

en: The validity of the keys cannot be checked at the moment.
eu: Gakoen baliozkotasuna ezin da egiaztatu une honetan.

[ctx: The validity of the user IDs has not been/could not be checked]
en: not checked
eu: egiaztatu gabe

[ctx: The validity of this user ID has not been/could not be checked]
en: not checked
eu: egiaztatu gabe

en: There is a problem.
eu: Arazo bat dago.

en: There is no indication that this certificate belongs to this recipient.
eu: Ez dago, ziurtagiri hori hartzaile horrena denik adierazten duen zantzurik.

en: This can take several minutes.
eu: Horrek hainbat minutu har litzake.

en: This certificate is new to your keystore.
eu: Ziurtagiri hori zure gako-biltegirako berria da.

en: This certificate should not be used.
eu: Ziurtagiri hau ez litzateke erabili behar.

en: This certificate was imported from the following sources:
eu: Ziurtagiri hori ondoko sorburutik inportatu da:

en: This certificate was new to your keystore. The secret key is available.
eu: Ziurtagiri hori zure gako-biltegirako berria da. Gako sekretua erabilgarri dago.

en: This group does not contain any keys.
eu: Talde honek ez dauka gakorik.

en: Title
eu: Izenburua

en: Trust Signature For
eu: Sinaduran fidatu honetarako,

en: Trusted issuer?
eu: Konfiantzazko igorlea?

en: Tunnel LDAP through a TLS connection
eu: «LDAP»erako tunela TLS konexio batean barrena

en: Type
eu: Mota

en: Unique ID
eu: ID bakarra

en: Unknown certificate
eu: Ziurtagiri ezezaguna

[ctx: Unknown encryption protocol]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Usage
eu: Erabilera

en: Use TLS secured connection
eu: Erabili TLS bidez segurtatutako konexioa

en: Use default
eu: Erabili lehenetsia

en: Use default connection (probably not TLS secured)
eu: Erabili konexio lehenetsia (ziurrenik TLS bidez segurtatu gabe)

en: User ID
eu: Erabiltzaile ID

en: User ID / Certification Key ID
eu: Erabiltzaile ID / Ziurtapen gakoaren ID

en: User ID is certified.
eu: Erabiltzaile-ID ziurtatuta dago.

en: User ID is not certified.
eu: Erabiltzaile-ID ez dago ziurtatuta.

en: User:
eu: Erabiltzailea:

en: VS-NfD compliant
eu: «VS-NfD»rekin manakorra

en: Valid From
eu: Baliozkoa noiztik,

en: Valid Until
eu: Baliozkoa noiz arte,

en: Valid from
eu: Balioduna noiztik

en: Valid until
eu: Balioduna noiz arte

en: Yes
eu: Bai

en: You can search the certificate on a keyserver or import it from a file.
eu: Ziurtagiria gako-zerbitzari batean bilatu edo fitxategi batetik inporta dezakezu.

en: Your system does not have support for GnuPG Audit Logs
eu: Zure sistemak ez du GnuPG auditoretza egunkarietarako euskarririk

[ctx: a group of keys/certificates]
en: Group
eu: Taldea

en: a.k.a.
eu: ezizena

[ctx: accessible text for empty list of tags]
en: none
eu: bat ere ez

[ctx: as in 'this subkey is ok']
en: OK
eu: Ados

en: available attributes
eu: atributu erabilgarriak

en: certificate expired
eu: ziurtagiria iraungita

en: class %1
eu: %1 klasea

en: current attribute order
eu: atributuen uneko hurrenkera

[ctx: date format suitable for screen readers; d: day as a number without a leading zero, MMMM: localized month name, yyyy: year as a four digit number]
en: MMMM d, yyyy
eu: yyyy, MMMM d

en: disabled
eu: ezgaituta

en: expired
eu: iraungita

[ctx: fake/invalid signature]
en: bad
eu: txarra

[ctx: full trust]
en: full
eu: osoa

en: invalid
eu: baliogabea

en: key disabled
eu: gakoa ezgaituta

en: key expired
eu: gakoa iraungita

en: key revoked
eu: gakoa indargabetuta

[ctx: marginal trust]
en: marginal
eu: bazterrekoa

[ctx: name <email> (validity, protocol, creation date)]
en: %1 (%2, %3, created: %4)
eu: %1 (%2, %3, sorrera: %4)

[ctx: name of group of keys (n key(s), validity)]
en: %2 (1 key, %3) | %2 (%1 keys, %3)
eu[0]: %2 (gako 1, %3)
eu[1]: %2 (%1 gako, %3)

[ctx: name of group of keys (n key(s), validity, group ...)]
en: %2 (1 key, %3, unknown origin) | %2 (%1 keys, %3, unknown origin)
eu[0]: %2 (gako 1, %3, jatorri ezezaguna)
eu[1]: %2 (%1 gako, %3, jatorri ezezaguna)

[ctx: name of group of keys (n key(s), validity, tag)]
en: %2 (1 key, %3, tag) | %2 (%1 keys, %3, tag)
eu[0]: %2 (gako 1, %3, etiketa)
eu[1]: %2 (%1 gako, %3, etiketa)

en: no public key
eu: gako publikorik gabe

[ctx: no specific preference]
en: <none>
eu: <bat ere ez>

[ctx: no specific preference]
en: <placeholder>none</placeholder>
eu: <placeholder>bat ere ez</placeholder>

[ctx: no, is not exportable]
en: no
eu: ez

en: not applicable
eu: ez da aplikagarria

en: revoked
eu: indargabetuta

[ctx: stored...]
en: on SmartCard with serial no. %1
eu: Serie zk. %1 duen txartel-adimendunean

[ctx: stored...]
en: on this computer
eu: ordenagailu honetan

[ctx: text for screen readers]
en: The name must be in the format required by your organization and it must not include less-than sign, greater-than sign, and at sign.
eu: Izena, zure erakundeak eskatutako formatuan egon behar da, eta ez ditu izan behar txikiagoa baino, handiagoa baino, eta a bildua ikurrak izan behar.

[ctx: text for screen readers]
en: The name must not include less-than sign, greater-than sign, and at sign.
eu: Izenak ez ditu txikiagoa baino, handiagoa baino, eta a bildua ikurrak izan behar.

[ctx: text for screen readers]
en: not applicable
eu: ez da aplikagarria

[ctx: text for screen readers for an empty email address]
en: no email
eu: e-postarik gabe

[ctx: text for screen readers for an empty name]
en: no name
eu: izenik gabe

[ctx: text for screen readers to indicate that the associated object, such as a form field, has an error]
en: invalid entry
eu: sarrera baliogabea

[ctx: this follows a list of keys]
en: and 1 more key | and %1 more keys
eu[0]: eta gako 1 gehiago
eu[1]: eta %1 gako gehiago

[ctx: title:window]
en: Create OpenPGP Certificate
eu: Sortu OpenPGP ziurtagiria

[ctx: ultimate trust]
en: ultimate
eu: erabatekoa

[ctx: undefined trust]
en: undefined
eu: definitu gabe

en: unknown
eu: ezezaguna

[ctx: unknown trust level]
en: unknown
eu: ezezaguna

en: unlimited
eu: mugagabea

en: untrusted
eu: konfiantza gabea

en: valid
eu: baliozkoa

[ctx: yes, is exportable]
en: yes
eu: bai
