kleopatra - en to eu translation catalogue (1852 entries)

en:  hours
eu:  orduero

en: "gpgconf --reload gpg-agent" failed: %1
eu: "gpgconf --reload gpg-agent" huts egin du: %1

[ctx: %1 == number]
en: Recipient (%1)
eu: Hartzailea (%1)

en: %1 is a filemanager mode command, connection seems to be in email mode (%2 present)
eu: %1 fitxategi-kudeatzaile modu komando bat da, konexioa e-posta moduan dagoela ematen du (%2 presente)

[ctx: %1 is a link to a wiki article]
en: You can learn more about this on <a href="%1">Wikipedia</a>.
eu: Honi buruz gehiago jakiteko <a href="%1">Wikipedia</a>ra jo dezakezu.

[ctx: %1 is a placeholder for the name of a compliance mode. E.g. NATO RESTRICTED compliant or VS-NfD compliant]
en: The decryption <b>is not</b> %1.
eu: Deszifratzea <b>ez da</b> %1.

[ctx: %1 is a placeholder for the name of a compliance mode. E.g. NATO RESTRICTED compliant or VS-NfD compliant]
en: The decryption is %1.
eu: Deszifratzea %1 da.

[ctx: %1 is a smartcard manufacturer]
en: %1 PKCS#15 card
eu: %1 PKCS#15 txartela

[ctx: %1 is error message]
en: Failed to export: '%1'
eu: Esportatzea huts egin du: '%1'

[ctx: %1 is the version number]
en: Version %1 is available.
eu: %1 bertsioa erabilgarri dago.

[ctx: %1 is version]
en: Welcome to Kleopatra %1
eu: Ongi etorri «Kleopatra»ra %1

[ctx: %1 version number]
en: PIV v%1 card
eu: PIV v%1 txartela

en: %1: All operations completed.
eu: %1: Eragiketa denak osatu dira.

[ctx: %1=protocol (S/Mime, OpenPGP), %2=certificate]
en: Sign using %1: %2
eu: Sinatu %1 erabiliz: %2

en: &Certificates
eu: &Ziurtagiriak

en: &Certification Management
eu: &Ziurtapen kudeaketa

en: &File
eu: &Fitxategia

en: &HTTP Requests
eu: &HTTP eskaerak

en: &Help
eu: &Laguntza

en: &LDAP Requests
eu: &LDAP eskaerak

en: &Mail Encryption in Outlook
eu: &Posta zifratzea «Outlook»en

en: &Maximum number of items returned by query:
eu: Itaunak itzulitako elementu kopuru &maximoa

en: &More Documentation
eu: Dokumentazio &gehiago

en: &Password-based Encryption
eu: &Pasahitz bidezko zifratzea

en: &Quick Guide Encrypt and Sign
eu: &Gida azkarra Zifratzea eta sinatzea

en: &Settings
eu: E&zarpenak

en: &Smartcard Setup
eu: &Txartel-adimendun ezarpena

en: &Tools
eu: &Tresnak

en: &View
eu: &Ikuspegia

en: '%1' empty or not found
eu: '%1' hutsik edo ez da aurkitu

en: '%1' entry is empty/missing
eu: '%1' sarrera hutsik dago/falta da

en: '%1' too complex (would need shell)
eu: '%1' korapilotsuegia (oskola (shell) beharko litzateke)

[ctx: 'unlimited' means 'forever', here]
en: Same validity as the primary key (unlimited)
eu: Gako nagusiaren baliotasun bera (mugagabea)

en: (Current system setting: %1)
eu: (Sistemaren uneko ezarpena: %1)

en: (no matching certificates found)
eu: (ez da aurkitu bat datorren ziurtagiririk)

en: (optional) Set Initial PIN (SigG)
eu: (aukerakoa) Ezarri hasierako PIN (SigG)

en: (please choose between OpenPGP and S/MIME first)
eu: (mesedez, aurrena aukeratu OpenPGP eta S/MIME artean)

en: (select test first)
eu: (aukeratu proba lehenik)

en: --protocol is not allowed here
eu: «--protocol» ez da hemen onartzen

[ctx: 1 is a Version number]
en: NetKey v%1 Card
eu: NetKey v%1 txartela

[ctx: 1 is protocol]
en: Export %1 Certificates
eu: Esportatu %1 ziurtagiriak

en: <b>Choose Operation to be Performed</b>
eu: <b>Aukeratu egin beharreko eragiketa</b>

en: <b>Note:</b> You cannot be sure who encrypted this message as it is not signed.
eu: <b>Oharra:</b> Ezin duzu mezu hau nork zifratu zuen ziur jakin ez baitago sinatuta.

en: <b>Objects</b>
eu: <b>Objektuak</b>

en: <b>Recipients</b>
eu: <b>Hartzaileak</b>

en: <b>Results</b>
eu: <b>Emaitzak</b>

en: <b>Warning:</b> None of the selected certificates seem to be your own. You will not be able to decrypt the encrypted data again.
eu: <b>Abisua:</b> Aukeratutako ziurtagirietako bat ere ez dirudi zurea denik. Ezingo duzu zifratutako daturik berriz deszifratu.

en: <i>No certificate selected</i>
eu: <i>Ez da ziurtagiririk aukeratu</i>

en: <p>An error occurred while trying to add a new subkey to <b>%1</b>:</p><p>%2</p>
eu: <p>Errore bat gertatu da <b>%1</b>(e)an azpigako berri bat gehitzen saiatzean: </p><p>%2</p>

en: <p>An error occurred while trying to certify<br/><br/><b>%1</b>:</p><p>	%2</p>
eu: <p>Errore bat gertatu da ziurtatzen saiatzean<br/><br/><b>%1</b>:</p><p>	%2</p>

en: <p>An error occurred while trying to change the end of the validity period for <b>%1</b>:</p><p>%2</p>
eu: <p>Errore bat gertatu da honen balio-aldiaren amaiera aldatzen saiatzean, <b>%1</b>:</p><p>%2</p>

en: <p>An error occurred while trying to change the passphrase for <b>%1</b>:</p><p>%2</p>
eu: <p>Errore bat gertatu da <b>%1</b>(a)ren pasaesaldia aldatzen saiatzean:</p><p>%2</p>

en: <p>Changing the certification trust of the key <b>%1</b> failed:</p><p>%2</p>
eu: <p><b>%1</b> gakoaren ziurtapen konfiantza aldatzea huts egin du:</p><p>%2</p>

en: <p>If no system proxy is set, or you need to use a different proxy for GpgSM, you can enter its location here.</p><p>It will be used for all HTTP requests relating to S/MIME.</p><p>The syntax is host:port, for instance myproxy.nowhere.com:3128.</p>
eu: <p>Sistemako ordezkaririk ezarri ez bada, edo «GpgSM»rako beste ordezkari bat behar baduzu, haren kokalekua hemen sar dezakezu.</p><p>S/MIMErekin lotutako HTTP eskaera guztietarako erabiliko da.</p><p>Sintaxia ostalaria:ataka da, adibidez, nireordezkaria.inonez.eus:3128</p>

en: <p>On this SmartCard, there is space for two certificates:
    <ol>
    <li>A normal certificate</li>
    <li>A special certificate for making <em>qualified signatures</em> according to the German Signaturgesetz</li>
    </ol>
    You need to set initial PINs before you can use them.</p>
eu: <p>Txartel adimendun horretan, bi ziurtagiritarako lekua dago:
    <ol>
    <li>Ziurtagiri arrunt bat</li>
    <li>Ziurtagiri berezi bat, Alemaniako «Signaturgesetz»en araberako <em>sinadura kualifikatuak</em> egiteko</li>
    </ol>
    Hasierako PINak ezarri behar dituzu haiek erabili ahal izateko.</p>

en: <qt><p>An error occurred while trying to delete the certificate:</p><p><b>%1</b></p></qt>
eu: <qt><p>Errore bat gertatu da ziurtagiria ezabatzen saiatzean:</p><p><b>%1</b></p></qt>

en: <qt><p>An error occurred while trying to export the certificate:</p><p><b>%1</b></p></qt>
eu: <qt><p>Errore bat gertatu da ziurtagiria esportatzen saiatzean:</p><p><b>%1</b></p></qt>

en: <qt><p>An error occurred while trying to import the certificate %1:</p><p><b>%2</b></p></qt>
eu: <qt><p>Errore bat gertatu da %1 ziurtagiria zama-jaisten saiatzean:</p><p><b>%2</b></p></qt>

en: <qt><p>An error occurred while trying to import the certificate:</p><p><b>%1</b></p></qt>
eu: <qt><p>Errore bat gertatu da ziurtagiria inportatzen saiatzean:</p><p><b>%1</b></p></qt>

en: <qt><p>Recipients predefined via GnuPG settings:</p>%1</qt>
eu: <qt><p>GnuPG ezarpenen bidez aurredefinitutako hartzaileak:</p>%1</qt>

[ctx: @action]
en: Add Certification
eu: Gehitu ziurtapena

[ctx: @action]
en: Certificate Import
eu: Ziurtagiria inportatzea

[ctx: @action]
en: Change Admin Key
eu: Aldatu administratzeko gakoa

[ctx: @action]
en: Change Admin PIN
eu: Aldatu administratzeko PINa

[ctx: @action]
en: Change Cardholder
eu: Aldatu txartelaren titularra

[ctx: @action]
en: Change PIN
eu: Aldatu PINa

[ctx: @action]
en: Change PUK
eu: Aldatu PUKa

[ctx: @action]
en: Change Public Key URL
eu: Aldatu gakoa publikoaren URLa

[ctx: @action]
en: Create OpenPGP Certificate
eu: Sortu OpenPGP ziurtagiria

[ctx: @action]
en: Create S/MIME Certification Request
eu: Sortu S/MIME ziurtapen eskaera

[ctx: @action]
en: Decrypt/Verify...
eu: Deszifratu/Egiaztatu...

[ctx: @action]
en: Encrypt...
eu: Zifratu...

[ctx: @action]
en: Generate New Key
eu: Sortu gako berria

[ctx: @action]
en: Generate New Keys
eu: Sortu gako berriak

[ctx: @action]
en: Import Certificate from Card
eu: Inportatutako ziurtagiria txarteletik

[ctx: @action]
en: Reload
eu: Birzamatu

[ctx: @action]
en: Revoke Certification
eu: Indargabetu ziurtapena

[ctx: @action]
en: Set Focus to Quick Search
eu: Eman fokua bilaketa bizkorrari

[ctx: @action]
en: Set PUK
eu: Ezarri PUKa

[ctx: @action]
en: Show Certificate Details
eu: Erakutsi ziurtagiriaren xehetasunak

[ctx: @action]
en: Sign...
eu: Sinatu...

[ctx: @action]
en: Sign/Encrypt...
eu: Sinatu/Zifratu...

[ctx: @action]
en: Unblock Card
eu: Desblokeatu txartela

[ctx: @action]
en: Write Certificate to Card
eu: Idatzi ziurtagiria txartelean

[ctx: @action]
en: Write Key to Card
eu: Idatzi gakoa txartelean

[ctx: @action NKS is an identifier for a type of keys on a NetKey card]
en: Change NKS PIN
eu: Aldatu NKS PINa

[ctx: @action NKS is an identifier for a type of keys on a NetKey card]
en: Set NKS PIN
eu: Ezarri NKS PINa

[ctx: @action SigG is an identifier for a type of keys on a NetKey card]
en: Change SigG PIN
eu: Aldatu SigG PINa

[ctx: @action SigG is an identifier for a type of keys on a NetKey card]
en: Set SigG PIN
eu: Ezarri SigG PINa

[ctx: @action show input / output area for encrypting/signing resp. decrypting/verifying text]
en: Notepad
eu: Ohar-bloka

[ctx: @action show smartcard management view]
en: Smartcards
eu: Txartel-adimendunak

[ctx: @action:button]
en: &Encrypt
eu: &Zifratu

[ctx: @action:button]
en: &Get update
eu: &Lortu eguneratzea

[ctx: @action:button]
en: &Next
eu: &Hurrengoa

[ctx: @action:button]
en: &Quit <application>%1</application>
eu: &Irten <application>%1</application>(e)tik

[ctx: @action:button]
en: &Sign
eu: &Sinatu

[ctx: @action:button]
en: &Sign / Encrypt
eu: &Sinatu / Zifratu

[ctx: @action:button]
en: Actions
eu: Ekintzak

[ctx: @action:button]
en: Add ADSK
eu: Gehitu ADSK

[ctx: @action:button]
en: Add Selected Certificates
eu: Gehitu hautatuko ziurtagiriak

[ctx: @action:button]
en: Add User ID
eu: Gehitu erabiltzaile ID

[ctx: @action:button]
en: Add subkey
eu: Gehitu azpigakoa

[ctx: @action:button]
en: Append
eu: Erantsi

[ctx: @action:button]
en: Cancel
eu: Utzi

[ctx: @action:button]
en: Card Actions
eu: Txartelaren ekintzak

[ctx: @action:button]
en: Certify
eu: Ziurtatu

[ctx: @action:button]
en: Certify User IDs
eu: Ziurtatu erabiltzaile IDak

[ctx: @action:button]
en: Change Passphrase
eu: Aldatu pasaesaldia

[ctx: @action:button]
en: Change Validity
eu: Aldatu baliotasuna

[ctx: @action:button]
en: Change validity
eu: Aldatu baliotasuna

[ctx: @action:button]
en: Continue
eu: Jarraitu

[ctx: @action:button]
en: Copy
eu: Kopiatu

[ctx: @action:button]
en: Copy fingerprint
eu: Kopiatu hatz-marka

[ctx: @action:button]
en: Copy to Card
eu: Kopiatu txartelera

[ctx: @action:button]
en: Copy to Clipboard
eu: Kopiatu arbelera

[ctx: @action:button]
en: Correct
eu: Zuzena

[ctx: @action:button]
en: Create
eu: Sortu

[ctx: @action:button]
en: Create backup
eu: Sortu babeskopia

[ctx: @action:button]
en: Default Appearance
eu: Itxura lehenetsia

[ctx: @action:button]
en: Delete
eu: Ezabatu

[ctx: @action:button]
en: Delete copy on disk
eu: Ezabatu diskoko kopia

[ctx: @action:button]
en: Disable Certificate
eu: Ezgaitu ziurtagiria

[ctx: @action:button]
en: Do It
eu: Egin

[ctx: @action:button]
en: Edit
eu: Editatu

[ctx: @action:button]
en: Encrypt
eu: Zifratu

[ctx: @action:button]
en: Encrypt Notepad
eu: Zifratu Ohar-bloka

[ctx: @action:button]
en: Export
eu: Esportatu

[ctx: @action:button]
en: Export Certificate | Export Certificates
eu[0]: Esportatu ziurtagiria
eu[1]: Esportatu ziurtagiriak

[ctx: @action:button]
en: Export Group
eu: Esportatu taldea

[ctx: @action:button]
en: Export Groups
eu: Esportatu taldeak

[ctx: @action:button]
en: Export OpenSSH key
eu: Esportatu OpenSSH gakoa

[ctx: @action:button]
en: Export secret subkey
eu: Esportatu azpigako sekretua

[ctx: @action:button]
en: Fetch Missing Keys
eu: Ekarri falta diren gakoak

[ctx: @action:button]
en: Find Next
eu: Aurkitu hurrengoa

[ctx: @action:button]
en: Find Previous
eu: Aurkitu aurrekoa

[ctx: @action:button]
en: Finish
eu: Bukatu

[ctx: @action:button]
en: Flag as Primary
eu: Nabarmendu nagusi gisa

[ctx: @action:button]
en: Generate Revocation Certificate
eu: Sortu indargabetzeko ziurtagiria

[ctx: @action:button]
en: Grant Power
eu: Eman eskumena

[ctx: @action:button]
en: Groups...
eu: Taldeak...

[ctx: @action:button]
en: Import...
eu: Inportatu...

[ctx: @action:button]
en: Keep copy on disk
eu: Mantendu diskoko kopia

[ctx: @action:button]
en: List Imported Certificates
eu: Zerrendatu inportatutako ziurtagiriak

[ctx: @action:button]
en: Lookup...
eu: Bilatu...

[ctx: @action:button]
en: New
eu: Berria

[ctx: @action:button]
en: New...
eu: Berria...

[ctx: @action:button]
en: Next
eu: Hurrengoa

[ctx: @action:button]
en: No, Save As <filename>%1</filename>
eu: Ez, gorde <filename>%1</filename> gisa

[ctx: @action:button]
en: No, it's not mine
eu: Ez, ez da nirea

[ctx: @action:button]
en: Only &Close Window
eu: It&xi leihoa bakarrik

[ctx: @action:button]
en: Overwrite
eu: Gainidatzi

[ctx: @action:button]
en: Overwrite All
eu: Gainidatzi dena

[ctx: @action:button]
en: Overwrite Existing Key
eu: Gainidatzi lehendik dagoen gakoa

[ctx: @action:button]
en: Publish Revocation | Publish Revocations
eu[0]: Argitaratu indargabetzea
eu[1]: Argitaratu indargabetzeak

[ctx: @action:button]
en: Reload
eu: Birzamatu

[ctx: @action:button]
en: Remove Selected Certificates
eu: Kendu hautatutako ziurtagiriak

[ctx: @action:button]
en: Rename
eu: Berrizendatu

[ctx: @action:button]
en: Rename All
eu: Berrizendatu dena

[ctx: @action:button]
en: Rerun Tests
eu: Probak berriz exekutatzea

[ctx: @action:button]
en: Restore printed backup
eu: Leheneratu inprimatutako babes-kopia

[ctx: @action:button]
en: Revoke Certificate
eu: Indargabetu ziurtagiria

[ctx: @action:button]
en: Revoke Certifications
eu: Indargabetu ziurtapenak

[ctx: @action:button]
en: Revoke Power
eu: Indargabetu eskumena

[ctx: @action:button]
en: Revoke User ID
eu: Indargabetu erabiltzaile ID

[ctx: @action:button]
en: Run Command
eu: Exekutatu komandoa

[ctx: @action:button]
en: Save to File
eu: Gorde fitxategian

[ctx: @action:button]
en: Search
eu: Bilatu

[ctx: @action:button]
en: Set Background Color...
eu: Ezari hondoko planoaren kolorea...

[ctx: @action:button]
en: Set Font...
eu: Ezari letra-tipoa...

[ctx: @action:button]
en: Set Icon...
eu: Ezari ikonoa...

[ctx: @action:button]
en: Set Text Color...
eu: Ezarri testuaren kolorea...

[ctx: @action:button]
en: Show Audit Log
eu: Erakutsi auditoretza egunkaria

[ctx: @action:button]
en: Show Email
eu: Erakutsi e-posta

[ctx: @action:button]
en: Show certificate
eu: Erakutsi ziurtagiria

[ctx: @action:button]
en: Sign
eu: Sinatu

[ctx: @action:button]
en: Sign / Encrypt
eu: Sinatu / Zifratu

[ctx: @action:button]
en: Sign / Encrypt Notepad
eu: Sinatu / Zifratu Ohar-bloka

[ctx: @action:button]
en: Sign Notepad
eu: Sinatu Ohar-bloka

[ctx: @action:button]
en: Skip
eu: Jauzi

[ctx: @action:button]
en: Skip All
eu: Jauzi denak

[ctx: @action:button]
en: Suggest New Name
eu: Iradoki izen berria

[ctx: @action:button]
en: Transfer to smartcard
eu: Transferentzia txartela-adimendunera

[ctx: @action:button]
en: Update
eu: Eguneratu

[ctx: @action:button]
en: Write certificate
eu: Idatzi ziurtagiria

[ctx: @action:button]
en: Wrong
eu: Okerra

[ctx: @action:button]
en: Yes
eu: Bai

[ctx: @action:button]
en: Yes, I am the only user
eu: Bai, ni naiz erabiltzaile bakarra

[ctx: @action:button]
en: Yes, Save As <filename>%1</filename>
eu: Bai, gorde <filename>%1</filename> gisa

[ctx: @action:button]
en: Yes, it's mine
eu: Bai, nirea da

[ctx: @action:button Update the log text widget]
en: &Update
eu: Eg&uneratu

[ctx: @action:inmenu]
en: &About <application>%1</application>...
eu: <application>%1</application>ri &buruz...

[ctx: @action:inmenu]
en: &Configure <application>%1</application>...
eu: &Konfiguratu <application>%1</application>...

[ctx: @action:inmenu]
en: &Open Certificate Manager...
eu: &Ireki ziurtagiri kudeatzailea...

[ctx: @action:inmenu]
en: &Shutdown <application>%1</application>
eu: It&zali <application>%1</application>

[ctx: @action:inmenu]
en: Certify User ID... | Certify User IDs...
eu[0]: Ziurtatu erabiltzaile ID...
eu[1]: Ziurtatu erabiltzaile IDak...

[ctx: @action:inmenu]
en: Certify User IDs...
eu: Ziurtatu erabiltzaile IDak...

[ctx: @action:inmenu]
en: Change Certification Power...
eu: Aldatu ziurtapenaren eskumena...

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy to Card
eu: Kopiatu txartelera

[ctx: @action:inmenu]
en: Create Group...
eu: Sortu taldea...

[ctx: @action:inmenu]
en: Disable Certificate
eu: Ezgaitu ziurtagiria

[ctx: @action:inmenu]
en: Disable and Hide Certificate
eu: Ezgaitu eta ezkutatu ziurtagiria

[ctx: @action:inmenu]
en: Enable and Show Certificate
eu: Gaitu eta erakutsi ziurtagiria

[ctx: @action:inmenu]
en: Flag as Primary User ID
eu: Nabarmendu erabiltzaile ID nagusi gisa

[ctx: @action:inmenu]
en: Publish at Mail Provider ...
eu: Argitaratu posta hornitzailean...

[ctx: @action:inmenu]
en: Restart Background Processes
eu: Berrabiarazi hondoko-planoko prozesua

[ctx: @action:inmenu]
en: Revoke Certification... | Revoke Certifications...
eu[0]: Indargabetu ziurtapena...
eu[1]: Indargabetu ziurtapenak...

[ctx: @action:inmenu]
en: Revoke Certifications...
eu: Indargabetu ziurtapenak...

[ctx: @action:inmenu]
en: Revoke User ID
eu: Indargabetu erabiltzaile ID

[ctx: @action:inmenu]
en: Save Secret Team Key...
eu: Gorde talde sekretuaren gakoa...

[ctx: @action:inmenu]
en: Set NetKey v3 Initial PIN...
eu: Ezari NetKey v3-ren hasierako PIN...

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Details
eu: Erakutsi xehetasunak

[ctx: @action:inmenu]
en: Update Card Status
eu: Eguneratu txartelaren egoera

[ctx: @action:intoolbar]
en: Groups
eu: Taldeak

[ctx: @action:tooltip]
en: Disabled certificates are not offered when selecting a certificate to sign with or to encrypt for. They are not shown in the certificate list with most filters.
eu: Ezgaitutako ziurtagiriak ez dira eskaintzen sinatzeko edo zifratzeko ziurtagiri bat hautatzerakoan. Iragazki gehienekin ziurtagirien zerrendan ez dira erakusten.

[ctx: @error]
en: <para>An error occurred when creating the mail to publish key:</para><message>%1</message>
eu: <para>Errore bat gertatu da ondoko gakoa argitaratzeko posta sortzerakoan:</para><message>%1</message>

[ctx: @error]
en: <para>An error occurred while trying to export OpenPGP certificates.</para> <para>The output from GnuPG WKS client was: <message>%1</message></para>
eu: <para>Errore bat gertatu da OpenPGP ziurtagiriak esportatzen saiatzean</para> <para>GnuPG WKS bezeroaren irteera izan da:<message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: 1 of %2 certificates was certified successfully. | %1 of %2 certificates were certified successfully.
eu[0]: 1/%2 ziurtagiri ondo ziurtatu da.
eu[1]: %1/%2 ziurtagiri ondo ziurtatu dira.

[ctx: @info]
en: <application>%1</application> may be used by other applications as a service.<nl/>You may instead want to close this window without exiting <application>%1</application>.
eu: Beste aplikazio batzuek <application>%1</application> zerbitzu gisa erabil dezakete.<nl/>Horren ordez, baliteke <application>%1</application>(e)tik irten gabe leiho hori itxi nahi izatea.

[ctx: @info]
en: <div>This is how the new user ID will be stored in the certificate:</div><center><strong>%1</strong></center>
eu: <div>Horrela gordeko da erabiltzaile ID berria ziurtagirian:</div><center><strong>%1</strong></center>

[ctx: @info]
en: <p>An error occurred while trying to add an ADSK to <b>%1</b>:</p><p>%2</p>
eu: <p>Errore bat gertatu da ADSK bat <b>%1</b>(e)ra gehitzen saiatzean:</p><p>%2</p>

[ctx: @info]
en: <p>Certifying the following certificates failed:</p>
eu: <p>Ondoko ziurtagiriak ziurtatzea huts egin du:</p>

[ctx: @info]
en: <p>Next the certified certificates will be uploaded to the configured certificate directory.</p>
eu: <p>Hurrena, ziurtatutako ziurtagiriak konfiguratutako ziurtagiri direktoriora zama-igoko dira.</p>

[ctx: @info]
en: <p>The card <em>%1</em> already contains a key in this slot. Continuing will <b>overwrite</b> that key.</p><p>If there is no backup the existing key will be irrecoverably lost.</p>
eu: <p> <em>%1</em> txartelak erreten horretan jada gako bat du. Jarraituz gero,gako hori <b>gainidatzi</b> egingo da.</p><p>Babeskopiarik ez badago, dagoen gakoa berreskuratzeko aukerarik gabe galduko da.</p>

[ctx: @info]
en: <p>There is already an OpenPGP key corresponding to the signing key on this card:</p><p>%1</p><p>Do you still want to create an OpenPGP key for the card keys?</p>
eu: <p>Txartel honetan dagoen sinatzeko gakoari dagokion OpenPGP gako bat badago jada:</p><p>%1</p><p>Oraindik sortu nahi duzu txarteleko gakoetarako OpenPGP gako bat?</p>

[ctx: @info]
en: <p>This card already contains a key in this slot. Continuing will <b>overwrite</b> that key.</p><p>If there is no backup the existing key will be irrecoverably lost.</p>
eu: <p>Txartel horrek erreten horretan gako bat du jada. Jarraituz gero, gako hori <b>gainidatzi</b> egingo da.</p><p>Babeskopiarik ez badago, dagoen gakoa galduko da, berreskuratzeko aukerarik gabe.</p>

[ctx: @info]
en: <para><application>%1</application> is required for this test, but does not seem available.</para><para>See tests further up for more information.</para>
eu: <para><application>%1</application> behar da proba horretarako, baina ez dirudi erabilgarri dagoenik.</para><para>Ikusi probak gorago informazio gehiagorako.</para>

[ctx: @info]
en: <para><application>%1</application> v%2.%3.%4 is required for this test, but only %5 is installed.</para>
eu: <para><application>%1</application> v%2.%3.%4 behar da proba horretarako, baina %5 bakarrik instalatuta dago.</para>

[ctx: @info]
en: <para><application>GnuPG</application> is not configured for <icode>de-vs</icode> compliance.</para>
eu: <para><application>GnuPG</application> ez dago <icode>de-vs</icode>rekin manakor izateko konfiguratuta.</para>

[ctx: @info]
en: <para><application>Kleopatra</application> cannot be run as adminstrator without breaking file permissions in the GnuPG data folder.</para><para>To manage keys for other users please manage them as a normal user and copy the <filename>AppData\Roaming\gnupg</filename> directory with proper permissions.</para>
eu: <para><application>Kleopatra</application> ezin da exekutatu administratzaile gisa GnuPG datuen karpetako fitxategi-baimenak hautsi gabe.</para><para>Beste erabiltzaile batzuen gakoak kudeatzeko, egin ezazu erabiltzaile arrunt gisa eta kopiatu <filename>AppData\Roaming\gnupg</filename> direktorioa baimen egokiekin.</para>

[ctx: @info]
en: <para><application>Kleopatra</application> seems to be running for you already, but with different privileges.</para><para>This usually happens if <application>Kleopatra</application> is accidentally run as Administrator.</para><para>Please right click the tray icon of <application>Kleopatra</application> and select 'quit' to try again.</para>
eu: <para>Ematen du dagoneko <application>Kleopatra</application> exekutatzen ari zarela, beste pribilegio batzuekin ordea.</para><para>Hori gertatzen da <application>Kleopatra</application>, nahi gabe, administratzaile pribilegioekin exekutatzen denean.</para><para>Mesedez, egin eskuineko klik <application>Kleopatra</application>ren erretiluko ikonoan eta aukeratu 'irten' berriz saiatzeko.</para>

[ctx: @info]
en: <para><application>Kleopatra</application> uses <application>PaperKey</application> to create a minimized and printable version of your secret key.</para><para>Please make sure it is installed.</para>
eu: <para><application>Kleopatra</application>k <application>PaperKey</application> erabiltzen du zure gako sekretuaren bertsio minimizatu eta inprimagarri bat sortzeko.</para><para>Mesedez, ziurtatu instalatuta dagoela.</para>

[ctx: @info]
en: <para><application>Kleopatra</application> uses <application>PaperKey</application> to import your text backup.</para><para>Please make sure it is installed.</para>
eu: <para><application>Kleopatra</application>k <application>PaperKey</application> erabiltzen du testu bidezko babeskopia inportatzeko.</para><para>Mesedez, ziurtatu instalatuta dagoela.</para>

[ctx: @info]
en: <para><application>PaperKey</application> failed with error</para><para><message>%1</message></para>
eu: <para><application>PaperKey</application>k huts egin du, errorea</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>A new OpenPGP certificate was created successfully, but it has not been found in the key ring.</para><para>Fingerprint of the new certificate:<nl/>%1</para>
eu: <para>OpenPGP ziurtagiri berri baten sorrera arrakastatsua izan da, baina ez da aurkitu gako-sortan.</para><para>Ziurtagiri berriaren hatz-marka: <nl/>%1</para>

[ctx: @info]
en: <para>A new OpenPGP certificate was created successfully.</para><para>Fingerprint of the new certificate: %1</para>
eu: <para>OpenPGP ziurtagiri berri baten sorrera arrakastatsua .</para><para>Ziurtagiri berriaren hatz-marka: %1</para>

[ctx: @info]
en: <para>A problem was detected with the <application>%1</application> backend.</para>
eu: <para><application>%1</application> bizkarraldekoarekin arazo bat antzeman da.</para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred during export of the secret key:</para><para><message>%1</message></para>
eu: <para>Errore bat gertatu da gako sekretua esportatzean:</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred during the backup of the secret key:</para><para><message>%1</message></para>
eu: <para>Errore bat gertatu da gako sekretuaren babes-kopia egitean:</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred during the export:</para><para><message>%1</message></para>
eu: <para>Esportatu bitartean errore bat gertatu da:</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred during the revocation:</para><para><message>%1</message></para>
eu: <para>Errore bat gertatu da indargabetu bitartean:</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred during the saving of the secret team key:</para><para><message>%1</message></para>
eu: <para>Errore bat gertatu da taldearen gako sekretua gordetzean:</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while granting certification power to '%1'.</para><para><message>%2</message></para>
eu: <para>'%1'(a)ri ziurtatzeko eskumena ematean errore bat gertatu da.</para><para><message>%2</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while loading the certifications: <message>%1</message></para>
eu: <para>Errore bat gertatu da ziurtapenak zamatzean:<message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while marking certificate '%1' as your certificate.</para><para><message>%2</message></para>
eu: <para>Errore bat gertatu da '%1' ziurtagiria zure ziurtagiri gisa markatzean:</para><para><message>%2</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while revoking the certification power of '%1'.</para><para><message>%2</message></para>
eu: <para>'%1'(a)ri ziurtatzeko eskumena indargabetzean errore bat gertatu da.</para><para><message>%2</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while trying to add the user ID: <message>%1</message></para>
eu: <para>Errore bat gertatu da erabiltzaile-ID gehitzen saiatzean:<message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while trying to export OpenPGP certificates.</para> <para>The output of <command>%1</command> was:<nl /><message>%2</message></para>
eu: <para>Errore bat gertatu da OpenPGP ziurtagiriak esportatzen saiatzean.</para><para><command>%1</command>(e)ren irteera izan da:<nl /><message>%2</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while trying to flag the user ID<nl/><emphasis>%1</emphasis><nl/>as the primary user ID.</para><para><message>%2</message></para>
eu: <para>Errore bat gertatu da<nl/><emphasis>%1</emphasis><nl/>erabiltzaile ID erabiltzaile ID nagusi gisa markatzen saiatzean.</para><para><message>%2</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while trying to restore the secret key.</para> <para>The output from <command>%1</command> was:</para><para><message>%2</message></para>
eu: <para>Errore bat gertatu da gako sekretua lehengoratzen saiatzean.</para> <para><command>%1</command>(e)ren irteera izan da: <message>%2</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while trying to revoke the user ID<nl/><emphasis>%1</emphasis>.</para><para><message>%2</message></para>
eu: <para>Errore bat gertatu da erabiltzaile-ID indargabetzen saiatzean<nl/> <emphasis>%1</emphasis>.</para><para><message>%2</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>Archiving in combination with sign-only currently requires what are known as opaque signatures - unlike detached ones, these embed the content in the signature.</para><para>This format is rather unusual. You might want to archive the files separately, and then sign the archive as one file with Kleopatra.</para><para>Future versions of Kleopatra are expected to also support detached signatures in this case.</para>
eu: <para>Artxibatzea eta sinatu-bakarrik konbinatuta erabiltzea, egun, sinadura opaku gisa ezagutzen direnak behar ditu - bereizitakoek ez bezala, horiek edukia sinaduran txertatzen dute.</para><para>Formatu hori nahiko ezohikoa da. Baliteke fitxategiak bereizita artxibatu, eta gero, artxiboa Kleopatrarekin, fitxategi bakar gisa, sinatu nahi izatea.</para><para>Kleopatraren etorkizuneko bertsioek, kasu horretan, sinadura bereiziak ere onartzea espero da.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Are you sure that you want to continue?</para>
eu: <para>Ziur zaude jarraitu nahi duzula?</para>

[ctx: @info]
en: <para>Backend <command>%1</command> is installed in version %2, but at least version %3 is required.</para>
eu: <para><command>%1</command> bizkarraldekoaren %2 bertsioa instalatuta dago, baina gutxienez %3 bertsioa behar da.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Backend <command>%1</command> is not installed properly.</para>
eu: <para><command>%1</command> bizkarraldekoa ez dago behar bezala instalatuta.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Cannot write in the output folder <filename>%1</filename>.</para><para>Please select a different output folder.</para>
eu: <para>Ezin du idatzi irteerako <filename>%1</filename> karpetan.</para><para>Mesedez, aukeratu irteerako beste karpeta bat.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Check that your firewall is not set to block local connections (allow connections to <resource>localhost</resource> or <resource>127.0.0.1</resource>).</para>
eu: <para>Egiaztatu zure suhesia ez dagoela konexio lokalak oztopatzeko ezarrita (baimendu konexioak honakoetara, <resource>localhost</resource> edo <resource>127.0.0.1</resource>).</para>

[ctx: @info]
en: <para>Copying the key to the card failed:</para><para><message>%1</message></para>
eu: <para>Gakoa txartelera kopiatzea huts egin du:</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>Delete registry key <resource>%1\%2</resource>.</para>
eu: <para>Ezabatu erregistroko <resource>%1\%2</resource> gakoa.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Disabled certificates cannot be selected for signing or encryption. They are only visible when the <interface>%2</interface> filter is active.</para><para>You can undo this action at any time by switching to the <interface>%2</interface> filter and enabling the certificate again.</para><para><emphasis strong='true'>Are you sure you want to disable and hide the following certificate?</emphasis></para><list><item>%1</item></list>
eu: <para>Ezgaitutako ziurtagiriak ezin dira hautatu sinatzeko edo zifratzeko. <interface>%2</interface> iragazkia aktibatuta dagoenean bakarrik ikusten dira.</para><para>Ekintza hau nahi duzunean desegin dezakezu <interface>%2</interface> iragazkira aldatu eta ziurtagiria berriro gaituz.</para><para><emphasis strong='true'>Ziur zaude ondoko ziurtagiria ezgaitu eta ezkutatu nahi duzula?</emphasis></para><list><item>%1</item></list>

[ctx: @info]
en: <para>Do you distrust</para><para>%1</para><para>to correctly certify user certificates?</para>
eu: <para>Erabiltzaile-ziurtagiriak behar bezala ziurtatzeko, ez zara</para><para>%1(r)ekin</para><para>fio?</para>

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to delete this %1 group?</para><para>Once deleted, it cannot be restored.</para> | <para>Do you really want to delete these %1 groups?</para><para>Once deleted, they cannot be restored.</para>
eu[0]: <para>%1 talde hori benetan ezabatu nahi duzu?</para><para>Ezabatuz gero, ezin da lehengoratu.</para>
eu[1]: <para>%1 talde horiek benetan ezabatu nahi duzu?</para><para>Ezabatu gero, ezin da lehengoratu.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to delete this group?</para><para><emphasis>%1</emphasis></para><para>Once deleted, it cannot be restored.</para>
eu: <para>Talde hori benetan ezabatu nahi duzu?</para><para><emphasis>%1</emphasis></para><para>Ezabatuz gero, ezin da lehengoratu.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to revoke the user ID<nl/><emphasis>%1</emphasis> ?</para>
eu: <para>Benetan ezabatu nahi duzu <nl/><emphasis>%1</emphasis> erabiltzaile ID? </para>

[ctx: @info]
en: <para>Do you ultimately trust</para><para>%1</para><para>to correctly certify user certificates?</para>
eu: <para>Erabiltzaile-ziurtagiriak behar bezala ziurtatzeko</para><para>%1(e)gan</para><para>erabateko konfiantza duzu?</para>

[ctx: @info]
en: <para>Failed to create output folder <filename>%1</filename>.</para><para>Please select a different output folder.</para>
eu: <para>Irteerako <filename>%1</filename> karpeta sortzea huts egin du.</para><para>Mesedez, aukerako irteerako beste karpeta bat.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Failed to delete the copy of the key stored on this computer:</para><para><message>%1</message></para>
eu: <para>Ordenagailu honetan gordetako gakoaren kopia ezabatzea huts egin du:</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>Failed to delete the copy of the secret key stored on this computer:</para><para><message>%1</message></para>
eu: <para>Ordenagailu honetan gordetako gako sekretuaren kopia ezabatzea huts egin du:</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>Failed to disable certificate:</para><para><message>%1</message></para>
eu: <para>Ziurtagiria ezgaitzea huts egin du:</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>Failed to enable certificate:</para><para><message>%1</message></para>
eu: <para>Ziutagiria gaitzea huts egin du:</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>Failed to move <filename>%1</filename> to <filename>%2</filename>.</para>
eu: <para><filename>%1</filename> <filename>%2</filename>(e)ra eramatea huts egin du.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Failed to move <filename>%1</filename> to <filename>%2</filename>.</para><para><message>%3</message></para>
eu: <para><filename>%1</filename> <filename>%2</filename>(e)ra eramatea huts egin du.</para><para><message>%3</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>Failed to write the request to the file <filename>%1</filename>.</para><para><message>%2</message></para>
eu: <para><filename>%1</filename> fitxategian eskaera idaztea huts egin du.</para><para><message>%2</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>Install <application>%1</application> version %2 or higher.</para>
eu: <para>Instalatu <application>%1</application> %2 bertsioa edo altuagoa.</para>

[ctx: @info]
en: <para>It seems that the <icode>gpgme</icode> library was compiled without support for this backend.</para>
eu: <para>Ematen du <icode>gpgme</icode> liburutegia bizkarraldeko horretarako euskarririk gabe eraiki zela.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Kleopatra detected an obsolete registry key (<resource>%1\%2</resource>), added by either a previous <application>Gpg4win</application> version or applications such as <application>WinPT</application> or <application>EnigMail</application>.</para><para>Keeping the entry might lead to an old GnuPG backend being used.</para>
eu: <para>Kleopatrak erregistroko gako zaharkitu bat antzeman du (<resource>%1\%2</resource>), aurreko <application>Gpg4win</application> bertsio batek edo <application>WinPT</application> edo <application>EnigMail</application> gisako aplikazioek gehitua.</para><para>Sarrera mantentzeak eraman dezake GnuPG bizkarraldeko zaharra erabiltzera.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Kleopatra detected the following errors in the libkleopatrarc configuration:</para>%1
eu: <para>«Kleopatra»k «libkleopatrarc» konfigurazioan ondoko erroreak antzeman ditu:</para>%1

[ctx: @info]
en: <para>Make sure <application>%1</application> is installed and in <envar>PATH</envar>.</para>
eu: <para>Ziurtatu <application>%1</application> instalatuta eta <envar>PATH</envar>(e)an dagoela.</para>

[ctx: @info]
en: <para>None of the recipients you are encrypting to seems to be your own.</para><para>This means that you will not be able to decrypt the data anymore, once encrypted.</para><para>Do you want to continue, or cancel to change the recipient selection?</para>
eu: <para>Ematen du zifratzearen helburu gisa ipini dituzun hartzaileetako batere ez dela zurea.</para><para>Horrek esan nahi du, behin zifratuta, ezingo dituzula datuak atzera deszifratu.</para><para>Jarraitu nahi duzu, edo utzi eta hartzaile hautapena aldatu nahi duzu?</para>

[ctx: @info]
en: <para>Not every mail provider supports WKS, so any key being exported this way may fail individually.</para><para>If exported, a confirmation request mail will be sent to <email>%1</email> which needs to be acknowledged with a mail program to complete the export process.</para><para><application>KMail</application> can handle these mails, but not all mail programs can.</para><para>Once exported, the standard does not (yet) allow for automated removal of a published key.</para><para>Are you sure you want to continue?</para>
eu: <para>Posta hornitzaile guztiek ez dute WKS onartzen, beraz, era horretan esportatzen den gako bakoitzak huts egin dezake.</para><para>Esportatzen bada, baieztatzeko eskaera bat bidaliko da <email>%1</email>(e)ra, esportatze prozesua osatzeko, posta programa batekin aitortza egin beharko zaio.</para><para><application>KMail</application>ek posta horiek maneia ditzake, baina posta programa guztiek ezin dute egin.</para><para>Behin esportatuta, estandarrak (oraindik) ez du baimentzen argitaratutako gako bat automatikoki kentzea.</para><para>Ziur zaude jarraitu nahi duzula?</para>

[ctx: @info]
en: <para>One of the X.509 directory services returned certificates without fingerprints. Those certificates are ignored because fingerprints are required as unique identifiers for certificates.</para><para>You may want to configure a different X.509 directory service in the configuration dialog.</para>
eu: <para>X.509 direktorio zerbitzuetako batek hatz-markarik gabeko ziurtagiriak itzuli ditu. Ziurtagiri horiei ezikusi egingo zaie, hatz-markak, ziurtagirien identifikatzaile bakar gisa, beharrezkoak direlako.</para><para>Baliteke konfiguratzeko elkarrizketa-koadroan X.509 direktorio zerbitzu ezberdin bat konfiguratu nahi izatea.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Please check the output of <command>%1 --version</command> manually.</para>
eu: <para>Mesedez, aztertu <command>%1 --version</command>en irteera eskuz.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Please verify that the certificate identified as:</para><para>%1</para><para>has the SHA-1 fingerprint:</para><para>%2</para>
eu: <para>Mesedez, egiaztatu honela identifikatu ziurtagiria:</para><para>%1</para><para>ondoko SHA-1 hatz-marka duela:</para><para>%2</para>

[ctx: @info]
en: <para>Replace the <icode>gpgme</icode> library with a version compiled with <application>%1</application> support.</para>
eu: <para>Ordezkatu <icode>gpgme</icode> liburutegia <application>%1</application>(e)rako euskarria duen bertsio batekin.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Selected Key: <emphasis>%1</emphasis></para><para>Selected Smartcard: <emphasis>%2</emphasis></para><para>Choose one of the following options to continue:</para>
eu: <para>Hautatutako gakoa: <emphasis>%1</emphasis></para><para>Hautatutako txartel-adimenduna: <emphasis>%2</emphasis></para><para>Jarraitzeko, aukeratu ondoko aukeretako bat:</para>

[ctx: @info]
en: <para>Successfully wrote request to <filename>%1</filename>.</para><para>You should now send the request to the Certification Authority (CA).</para>
eu: <para>Eskaera ondo idatzi da <filename>%1</filename>(e)an.</para><para>Zure eskaera orain Ziurtapen Agintaritzara (CA) bidali beharko litzateke.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The <application>GpgME</application> library is new enough to support <application>gpg-agent</application>, but does not seem to do so in this installation.</para><para>The error returned was: <message>%1</message>.</para>
eu: <para><application>GpgME</application> liburutegia <application>gpg-agent</application>en euskarria izateko bezain berria da, baina ez dirudi instalazio honetan hala egiten duenik.</para><para>Itzulitako errorea: <message>%1</message>.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The GPG process that tried to export OpenPGP certificates ended prematurely because of an unexpected error.</para><para>Please check the output of <icode>%1</icode> for details.</para>
eu: <para>OpenPGP ziurtagiriak esportatzen saiatu den prozesua ustekabeko errore baten ondorioz behar baino lehen bukatu da.</para><para>Mesedez, egiaztatu <icode>%1</icode>(e)ren irteera, xehetasun bila.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The GPG process that tried to restore the secret key ended prematurely because of an unexpected error.</para><para>Please check the output of <icode>%1</icode> for details.</para>
eu: <para>Gako sekretua lehengoratzen saiatu den GPG prozesua ustekabeko errore baten ondorioz behar baino lehen bukatu da.</para><para>Mesedez, egiaztatu <icode>%1</icode>(e)ren irteera, xehetasun bila.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The OpenPGP keyserver returned certificates without fingerprints. Those certificates are ignored because fingerprints are required as unique identifiers for certificates.</para><para>You may want to configure a different OpenPGP keyserver in the configuration dialog.</para>
eu: <para>OpenPGP gako-zerbitzariak hatz-markarik gabeko ziurtagiriak itzuli ditu. Ziurtagiri horiei ezikusi egingo zaie, hatz-markak, ziurtagirien identifikatzaile bakar gisa, beharrezkoak direlako.</para><para>Baliteke konfiguratzeko elkarrizketa-koadroan X.509 direktorio zerbitzu ezberdin bat konfiguratu nahi izatea.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The certificate was not found.</para> | <para>The certificates were not found.</para>
eu[0]: <para>Ziurtagiria ez da aurkitu.</para>
eu[1]: <para>Ziurtagiriak ez dira aurkitu.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The certificate was revoked successfully and uploaded to %1.</para><para>The revoked certificate was saved to <filename>%2</filename>.</para><para>You should send this file to your communication partners with the instruction to import it.</para>
eu: <para>Ziurtagiria ondo indargabetu da eta %1(e)ra zama-igo da.</para><para>Indargabetutako ziurtagiria <filename>%2</filename>(e)an gorde da.</para><para>Zure komunikazio-kideei fitxategi hau, berau inportatzeko jarraibidearekin batera bidali beharko zenieke.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The certificate was revoked successfully and uploaded to the internal directory.</para><para>The revoked certificate was saved to <filename>%1</filename>.</para><para>You should send this file to your communication partners with the instruction to import it.</para>
eu: <para>Ziurtagiria ondo indargabetu da eta barneko direktoriora zama-igo da.</para><para>Indargabetutako ziurtagiria <filename>%1</filename>(e)an gorde da.</para><para>Zure komunikazio-kideei fitxategi hau, berau inportatzeko jarraibidearekin batera bidali beharko zenieke.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The certificate was revoked successfully.</para><para>The revoked certificate was saved to <filename>%1</filename></para><para>You should send this file to your communication partners with the instruction to import it.</para>
eu: <para>Ziurtagiria ondo indargabetu da.</para><para>Indargabetutako ziurtagiria <filename>%1</filename>(e)an gorde da.</para><para>Zure komunikazio-kideei fitxategi hau, berau inportatzeko jarraibidearekin batera, bidali beharko zenieke.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The certificate was updated.</para> | <para>The certificates were updated.</para>
eu[0]: <para>Ziurtagiria eguneratu egin da.</para>
eu[1]: <para>Ziurtagiriak eguneratu egin dira.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The certification has been revoked successfully.</para><para>Do you want to publish the revocation?</para> | <para>%1 certifications have been revoked successfully.</para><para>Do you want to publish the revocations?</para>
eu[0]: <para>Ziurtapen indargabetze arrakastatsua.</para><para>Indargabetzea argitaratu nahi duzu?</para>
eu[1]: <para>%1 ziurtapenen indargabetze arrakastatsua.</para><para>Indargabetzeak argitaratu nahi duzu?</para>

[ctx: @info]
en: <para>The certification of all certificates failed.</para><para>Error: <message>%1</message></para>
eu: <para>Ziurtagiri guztien ziurtapenak huts egin du.</para><para>Errorea: <message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>The certification of the certificates failed.</para><para>Error: <message>%1</message></para>
eu: <para>Ziurtagirien ziurtapenak huts egin du.</para><para>Errorea: <message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>The creation of a new OpenPGP certificate failed.</para><para>Error: <message>%1</message></para>
eu: <para>OpenPGP ziurtagiri berri baten sorrerak huts egin du.</para><para>Errorea: <message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>The creation of the certificate signing request failed.</para><para>Error: <message>%1</message></para>
eu: <para>Ziurtagiria sinatzeko eskaera sortzea huts egin du.</para><para>Errorea: <message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>The imported group</para><para><emphasis>%1</emphasis></para><para>contains certificates that cannot be used for encryption. This may lead to unexpected results.</para>
eu: <para>Inportatutako taldeak,</para><para><emphasis>%1</emphasis></para><para>zifratzeko erabili ezin diren ziurtagiriak ditu. Horrek ustekabeko emaitzak ekar ditzake.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The key has been copied to the card and a backup has been written to <filename>%1</filename>.</para><para>Do you want to delete the copy of the key stored on this computer?</para>
eu: <para>Gakoa txartelera kopiatu da eta <filename>%1</filename>(e)n babeskopia bat idatzi da .</para><para>Ordenagailu honetan gordetako gakoaren kopia ezabatu nahi duzu?</para>

[ctx: @info]
en: <para>The key has been copied to the card.</para><para>You can now delete the copy of the key stored on this computer. Optionally, you can first create a backup of the key.</para>
eu: <para>Gakoa txartelera kopiatu da.</para><para>Orain, ordenagailu honetan gordetako gakoaren kopia ezabatu dezakezu. Aukeran, lehendabizi gakoaren babeskopia bat sor dezakezu.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The key was copied to the smart card.</para>
eu: <para>Gakoa txartel adimendunera kopiatu da.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The key was copied to the smart card.</para><para>A backup was exported to <filename>%1</filename></para>
eu: <para>Gakoa txartel adimendunera kopiatu da.</para><para>Babeskopia bat <filename>%1</filename>(e)ra esportatu da</para>

[ctx: @info]
en: <para>The query result has been truncated.</para><para>Either the local or a remote limit on the maximum number of returned hits has been exceeded.</para><para>You can try to increase the local limit in the configuration dialog, but if one of the configured servers is the limiting factor, you have to refine your search.</para>
eu: <para>Itaunaren emaitza moztu egin da.</para><para>Itzulitako emaitzen gehienezko kopuruaren muga lokala edo urrunekoa gainditu da.</para><para>Konfigurazioaren elkarrizketa-koadroan muga lokala handiagotzen saia zaitezke, baina faktore mugatzailea konfiguratutako zerbitzarietako bat bada, zure bilaketa birdefinitu beharko duzu.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The revocation of the certification of user ID<nl/>%1<nl/>made with key<nl/>%2<nl/>failed:</para><para><message>%3</message></para>
eu: <para>%2<nl/> gakoarekin egindako <nl/>%1<nl/> ID duen erabiltzailearen ziurtapena indargabetzea<nl/> huts egin du:</para><para><message>%3</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>The user ID<nl/><emphasis>%1</emphasis><nl/>has been flagged successfully as the primary user ID.</para>
eu: <para><emphasis>%1</emphasis><nl/> erabiltzaile ID ondo markatu da<nl/> erabiltzailearen ID nagusi gisa.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The user ID<nl/><emphasis>%1</emphasis><nl/>has been revoked successfully.</para>
eu: <para>Erabiltzailea ID<nl/><emphasis>%1</emphasis><nl/>ondo indargabetu da.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The version of the <application>GpgME</application> library you are running against is older than the one that the <application>GpgME++</application> library was built against.</para><para><application>Kleopatra</application> will not function in this setting.</para><para>Please ask your administrator for help in resolving this issue.</para>
eu: <para>Ibiltzen ari zaren <application>GpgME</application> liburutegiaren bertsioa, <application>GpgME++</application> eraikitzeko erabilitako liburutegia baino zaharragoa da.</para><para><application>Kleopatra</application> ez da ibiliko ezarpen horretan.</para><para>Mesedez, laguntza eskatu zure administratzaileari auzi hori konpontzeko.</para>

[ctx: @info]
en: <para>These are the results of the Kleopatra self-test suite. Click on a test for details.</para><para>Note that all but the first failure might be due to prior tests failing.</para>
eu: <para>Horiek dira Kleopatraren auto-probako suitearen emaitzak. Egin klik proba batean xehetasunak jasotzeko.</para><para>Kontuan izan lehenengoa ez beste hutsegite guztiak aurreko proben hutsegiteen ondorio izan daitezkeela.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Unexpected error while asking <application>gpg-agent</application> for its version.</para><para>The error returned was: <message>%1</message>.</para>
eu: <para>Ustekabeko errorea <application>gpg-agent</application>eri bere bertsioa galdetzean.</para><para>Itzulitako errorea: <message>%1</message>.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Update failed:</para><para><message>%1</message></para>
eu: <para>Eguneratzea huts egin du.</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>Update skipped because no OpenPGP keyserver is configured.</para>
eu: <para>Eguneratzea egin gabe utzi da, OpenPGP gako-zerbitzaririk konfiguratuta ez dagoelako.</para>

[ctx: @info]
en: <para>When OpenPGP certificates have been exported to a public directory server, it is nearly impossible to remove them again.</para><para>Before exporting your certificate to a public directory server, make sure that you have created a revocation certificate so you can revoke the certificate if it is compromised, lost, or you forgot the passphrase.</para><para>Are you sure you want to continue?</para>
eu: <para>OpenPGP ziurtagiriak direktorio-zerbitzari publiko batera esportatu direnean, ia ezinezkoa da haiek berriz ezabatzea.</para><para>Zure ziurtagiria direktorio-zerbitzari publiko batera esportatu aurretik, ziurtatu hura indargabetzeko ziurtagiri bat sortu duzula, galbidean jarri, galdu edo pasahitza ahaztu baduzu, ziurtagira indargabetu ahal izan dezazun.</para><para>Ziur zaude jarraitu nahi duzula?</para>

[ctx: @info]
en: <para>When you delete CA certificates (both root CAs and intermediate CAs), the certificates issued by them will also be deleted.</para><para>This can be nicely seen in <application>Kleopatra</application>'s hierarchical view mode: In this mode, if you delete a certificate that has children, those children will also be deleted. Think of CA certificates as folders containing other certificates: When you delete the folder, you delete its contents, too.</para>
eu: <para>CA ziurtagiriak ezabatzen dituzunean (bai erro CAk eta tarteko CAk), haiek jaulkitako ziurtagiriak ere ezabatuko dira.</para><para>Hori ondo ikus daiteke <application>Kleopatra</application>ren ikuspegi modu hierarkikoan: Modu horretan, haurrak dituen ziurtagiri bat ezabatzen baduzu, haur horiek ere ezabatuko dira. Pentsatu CA ziurtagirietan beste ziurtagiriak dituzten karpetak bailiran: Karpeta ezabatzen duzunean, haren edukia ere ezabatzen duzu.</para>

[ctx: @info]
en: <para>You are about to revoke the certification of user ID<nl/>%1<nl/>made with the key<nl/>%2.</para>
eu: <para>%2<nl/> gakoarekin egindako <nl/>%1<nl/> ID duen erabiltzailearen ziurtapena indargabetzear zaude.</para>

[ctx: @info]
en: <para>You are about to revoke the following certificate:</para><para>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;%1</para><para><emphasis strong='true'>The revocation will take effect immediately and cannot be reverted.</emphasis></para><para>Consequences: <list><item>You can still decrypt everything encrypted for this certificate.</item><item>You cannot sign anything with this certificate anymore.</item><item>You cannot certify other certificates with it anymore.</item><item>Other people can no longer encrypt with it after receiving the revocation.</item></list></para>
eu: <para>Ondoko ziurtagiria indargabetzear zaude:</para><para>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;%1</para><para><emphasis strong='true'>Indargabetzea berehala egingo da eta ezin da atzera egin.</emphasis></para><para>Ondorioak: <list><item>Ziurtagiri horretarako zifratutako guztia deszifratu dezakezu.</item><item>Ziurtagiri honekin, aurrerantzean, ezingo duzu ezer sinatu.</item><item>Harekin, aurrerantzean, ezin duzu beste ziurtagiririk ziurtatu.</item><item>Indargabetzea jaso ondoren, beste pertsona batzuek ezingo dute harekin zifratu.</item></list></para>

[ctx: @info]
en: <para>You do not have any directory servers configured.</para><para>You need to configure at least one directory server to search on one.</para><para>You can configure directory servers here: <interface>Settings->Configure Kleopatra</interface>.</para>
eu: <para>Ez duzu direktorio zerbitzaririk konfiguratu.</para><para>Gutxienez direktorio zerbitzari bat konfiguratu behar duzu horrelako batean bilatzeko.</para><para>Direktorio zerbitzariak hemen konfigura ditzakezu: <interface>Ezarpenak->Konfiguratu Kleopatra</interface>.</para>

[ctx: @info]
en: <para>You haven't certified all OpenPGP certificates in the groups listed below with exportable certifications. People relying on your certifications may not be able to verify the certificates.</para><para>Do you want to continue the export?</para>
eu: <para>Ez dituzu behean zerrendatutako taldeetako OpenPGP ziurtagiri guztiak ziurtapen esportagarri batekin ziurtatu. Baliteke zure ziurtapenen beharra dutenek, ziurtagiriak egiaztatzerik ez izatea.</para><para>Esportatzen jarraitu nahi duzu?</para>

[ctx: @info]
en: <para>You haven't certified all OpenPGP certificates in this group with an exportable certification. People relying on your certifications may not be able to verify the certificates.</para><para>Do you want to continue the export?</para>
eu: <para>Ez dituzu talde horretako OpenPGP ziurtagiri guztiak ziurtapen esportagarri batekin ziurtatu. Baliteke zure ziurtapenen beharra dutenek, ziurtagiriak egiaztatzerik ez izatea.</para><para>Esportatzen jarraitu nahi duzu?</para>

[ctx: @info]
en: <para>You haven't certified all valid user IDs of the certificates listed below with exportable certifications. People relying on your certifications may not be able to verify the certificates.</para><para>Do you want to continue the export?</para>
eu: <para>Ez dituzu behean zerrendatutako ziurtagirietako erabiltzaile ID baliodun guztiak ziurtapen esportagarri batekin ziurtatu. Baliteke zure ziurtapenen beharra dutenek, ziurtagiria egiaztatzerik ez izatea.</para><para>Esportatzen jarraitu nahi duzu?</para>

[ctx: @info]
en: <para>You haven't certified all valid user IDs of this certificate with an exportable certification. People relying on your certifications may not be able to verify the certificate.</para><para>Do you want to continue the export?</para>
eu: <para>Ez dituzu ziurtagiri horretako erabiltzaile ID baliodun guztiak ziurtapen esportagarri batekin ziurtatu. Baliteke zure ziurtapenen beharra dutenek, ziurtagiria egiaztatzerik ez izatea.</para><para>Esportatzen jarraitu nahi duzu?</para>

[ctx: @info]
en: ADSK added successfully.
eu: ADSK ondo gehitu da.

[ctx: @info]
en: Admin PIN changed successfully.
eu: Administratzaile PIN ondo aldatu da.

[ctx: @info]
en: After importing the team key, team members will be able to decrypt data with it.
eu: Taldearen gakoa inportatu ondoren, taldekideek harekin deszifratu ahal izango dute.

[ctx: @info]
en: All certificates were certified successfully.
eu: Ziurtagiri guztiak ondo ziurtatu dira.

[ctx: @info]
en: Anyone you share the password with can read the data.
eu: Pasahitza partekatzen diozun orok datuak irakur ditzake.

[ctx: @info]
en: Are you the only user of this secret key?
eu: Zu zara gako sekretu honen erabiltzaile bakarra?

[ctx: @info]
en: Audit log is empty.
eu: Auditoretza egunkaria hutsik dago.

[ctx: @info]
en: Authenticating to the card failed: %1
eu: Txartelera egiaztatzea huts egin du: %1

[ctx: @info]
en: By adding an ADSK to your certificate, you allow the owner of the ADSK to decrypt all new messages that are encrypted for your certificate. Do you want to add the ADSK specified in the GnuPG configuration to your certificate?
eu: Zeure ziurtagirian ADSK bat gehituta, ADSK-ren jabeari, zure ziurtagirirako zifratutako mezu berri guztiak deszifratzen uzten diozu. GnuPG-ren konfigurazioan zehaztutako ADSK zeure ziurtagirian gehitu nahi duzu?

[ctx: @info]
en: Canceled setting PIN.
eu: PIN ezartzea bertan behera.

[ctx: @info]
en: Cannot open <filename>%1</filename> for reading.
eu: Ezin du <filename>%1</filename> irakurtzeko ireki.

[ctx: @info]
en: Cannot open file <filename>%1</filename> for writing.
eu: Ezin izan du <filename>%1</filename> fitxategia irakurtzeko ireki.

[ctx: @info]
en: Cannot open the file <filename>%1</filename> for writing.
eu: Ezin du <filename>%1</filename> fitxategia idazteko ireki.

[ctx: @info]
en: Cannot open the private key file <filename>%1</filename> for reading.
eu: Ezin du gako pribatuaren <filename>%1</filename> fitxategia irakurtzeko ireki.

[ctx: @info]
en: Cannot overwrite existing <filename>%1</filename>.
eu: Ezin du gainidatzi lehendik dagoen <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Certificate '%1' was marked as your certificate.
eu: '%1' ziurtagiria zure ziurtagiri gisa markatuta dago.

[ctx: @info]
en: Certificate successfully created.<br><br>Note:<br>To prevent accidental import of the revocation<br>it is required to manually edit the certificate<br>before it can be imported.
eu: Ziurtagiria ondo sortu da.<br><br>Oharra:<br>Indargabetzekoa ustekabean inportatzea saihesteko,<br>inportatu aurretik,<br>ziurtagiria eskuz editatzea beharrezkoa da.

[ctx: @info]
en: Certification power was granted to '%1'.
eu: '%1'(e)ri ziurtatzeko eskumena eman zaio.

[ctx: @info]
en: Certifications are not available before the certificate is imported.
eu: Ziurtapenak ez daude erabilgarri ziurtagiria inportatu aurretik.

[ctx: @info]
en: Changing the Admin PIN failed: %1
eu: Administratzailearen PIN aldatzea huts egin du: %1

[ctx: @info]
en: Changing the NKS PIN failed: %1
eu: NKS PIN aldatzea huts egin du: %1

[ctx: @info]
en: Changing the PIN failed: %1
eu: PIN aldatzea huts egin du: %1

[ctx: @info]
en: Changing the PUK failed: %1
eu: PUK aldatzea huts egin du: %1

[ctx: @info]
en: Changing the SigG PIN failed: %1
eu: SigG-PIN aldatzea huts egin du: %1

[ctx: @info]
en: Clipboard contents do not look like a certificate. Nothing imported.
eu: Arbeleko edukiak ez du ziurtagiri itxurarik. Ez da ezer inportatu.

[ctx: @info]
en: Copying the key to the card failed.
eu: Gakoa txartelera kopiatzea huts egin du.

[ctx: @info]
en: Correct the following errors:
eu: Zuzendu ondoko erroreak:

[ctx: @info]
en: Could not connect to UiServer: <message>%1</message>
eu: Ezin izan du EI zerbitzarira konektatu: <message>%1</message>

[ctx: @info]
en: Could not delete the registry key <resource>%1\%2</resource>
eu: Ezin izan du erregistroko <resource>%1\%2</resource> gakoa ezabatu

[ctx: @info]
en: Could not determine certificate type of clipboard contents. Nothing imported.
eu: Ezin izan du arbeleko edukiaren ziurtagiri mota zehaztu. Ez da ezer inportatu.

[ctx: @info]
en: Could not remove file <filename>%1</filename> for overwriting.
eu: Ezin izan dau <filename>%1</filename> fitxategi gainidazteko kendu.

[ctx: @info]
en: Create a new OpenPGP key pair.<nl/>To create an S/MIME certificate request use <interface>New S/MIME Certification Request</interface> from the <interface>File</interface> menu instead.
eu: Sortu OpenPGP gako-pare berri bat.<nl/>S/MIME ziurtagiri eskaera bat sortzeko, berriz, erabili <interface>Fitxategi</interface> menuko <interface>S/MIME ziurtapen eskaera berria</interface>.

[ctx: @info]
en: Creating a CSR for the card key failed:
    %1
eu: Txarteleko gakorako CSR bat sortzea huts egin du:
    %1

[ctx: @info]
en: Creating an OpenPGP key from the card keys failed: %1
eu: Txarteleko gakoetatik OpenPGP gako bat sortzea huts egin du: %1

[ctx: @info]
en: Creating encrypted archive ...
eu: Zifratutako artxiboa sortzen...

[ctx: @info]
en: Creating signed and encrypted archive ...
eu: Sinatutako eta zifratutako artxiboa sortzen...

[ctx: @info]
en: Creating signed archive ...
eu: Sinatutako artxiboa sortzen...

[ctx: @info]
en: Decryption and verification of <filename>%1</filename> canceled.
eu: <filename>%1</filename> deszifratzea eta egiaztatzea bertan behera utzi da.

[ctx: @info]
en: Decryption of <filename>%1</filename> canceled.
eu: <filename>%1</filename> deszifratzea bertan behera utzi da.

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete the copy of the key stored on this computer?
eu: Benetan ezabatu nahi duzu ordenagailu honetan gordetako gakoaren kopia?

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete the copy of the secret key stored on this computer?
eu: Benetan ezabatu nahi duzu ordenagailu honetan gordetako gako sekretuaren kopia?

[ctx: @info]
en: Double spaces are not allowed
eu: Ez dira onartzen zuriune bikoitzak

[ctx: @info]
en: Encryption canceled.
eu: Zifratzea bertan behera utzi da.

[ctx: @info]
en: Enter a search term to search for matching certificates.
eu: Sartu ziurtagiriak aurkitzeko bilaketa termino bat.

[ctx: @info]
en: Enter an email address to search for matching certificates.
eu: Sartu ziurtagiriak aurkitzeko e-posta helbide bat.

[ctx: @info]
en: Error: %1
eu: Errorea: %1

[ctx: @info]
en: Exit code: %1
eu: Irteera-kodea %1

[ctx: @info]
en: Exporting the certificate failed: %1
eu: Ziurtagiria esportatzea huts egin du: %1

[ctx: @info]
en: Exporting the certificate to a key server is not possible because the usage of key servers has been disabled explicitly. | Exporting the certificates to a key server is not possible because the usage of key servers has been disabled explicitly.
eu[0]: Ziurtagiria ezin da gako-zerbitzari batera esportatu, gako-zerbitzarien erabilera esplizituki ezgaitu delako.
eu[1]: Ziurtagiriak ezin dira gako-zerbitzari batera esportatu, gako-zerbitzarien erabilera esplizituki ezgaitu delako.

[ctx: @info]
en: Failed to create signing subkey: %1
eu: Sinatzeko azpigakoa sortzea huts egin du: %1

[ctx: @info]
en: Failed to decrypt the clipboard: %1
eu: Arbela deszifratzea huts egin du: %1

[ctx: @info]
en: Failed to decrypt the notepad: %1
eu: Ohar-bloka deszifratzea huts egin du: %1

[ctx: @info]
en: Failed to delete <filename>%1</filename>.
eu: <filename>%1</filename> ezabatzea huts egin du.

[ctx: @info]
en: Failed to encrypt the clipboard: %1
eu: Arbela zifratzea huts egin du: %1

[ctx: @info]
en: Failed to encrypt the notepad: %1
eu: Ohar-bloka zifratzea huts egin du: %1

[ctx: @info]
en: Failed to find encrypted or signed data in one or more files.<nl/>If they contain signed or encrypted data please report a bug (see Help->Report Bug).
eu: Fitxategi batean edo gehiagotan zifratutako edo sinatutako datuak aurkitzea huts egin du.<nl/>Sinatutako edo zifratutako datuak badituzte, mesedez, eman akatsaren berri (begiratu Laguntza->Akatsaren berri ematea).

[ctx: @info]
en: Failed to find the OpenPGP card with the serial number: %1
eu: Ondoko serie zenbakia duen OpenPGP txartela aurkitzea huts egin du: %1

[ctx: @info]
en: Failed to generate new card keys and a certificate: %1
eu: Txartel-gako berriak eta ziurtagiri bat sortzea huts egin du: %1

[ctx: @info]
en: Failed to move <filename>%1</filename> to <filename>%2</filename>.
eu: <filename>%1</filename> <filename>%2</filename>(e)ra eramatea huts egin du.

[ctx: @info]
en: Failed to move backup. The backup key is still stored under: %1
eu: Babeskopia mugitzea huts egin du. Babeskopia gakoa oraindik hemen gordeta dago: %1

[ctx: @info]
en: Failed to overwrite <filename>%1</filename>.
eu: <filename>%1</filename> gainidaztea huts egin du.

[ctx: @info]
en: Failed to search on certificate server. The error returned was:
    %1
eu: Ziurtagiri-zerbitzarian bilatzea huts egin du. Itzulitako errorea:
    %1

[ctx: @info]
en: Failed to sign the clipboard: %1
eu: Arbela sinatzea huts egin du: %1

[ctx: @info]
en: Failed to sign the notepad: %1
eu: Ohar-bloka sinatzea huts egin du: %1

[ctx: @info]
en: Failed to verify the clipboard: %1
eu: Arbela egiaztatzea huts egin du: %1

[ctx: @info]
en: Failed to verify the notepad: %1
eu: Ohar-bloka egiaztatzea huts egin du: %1

[ctx: @info]
en: Failed to write the certificates to a temporary file.
eu: Ziurtagiriak aldi baterako fitxategi batean gordetzea huts egin du.

[ctx: @info]
en: For password based encryption see this <a href="action:help_doc_symenc">guide</a>.
eu: Pasahitzean oinarritutako zifratzerako begiratu <a href="action:help_doc_symenc">gida</a> hau.

[ctx: @info]
en: For public key encryption you generally have to create your own key pair.
eu: Gako publiko bidez zifratzeko, oro har, zure gako-pare propioa sortu behar duzu.

[ctx: @info]
en: For technical reasons you can only use this option if <application>%1</application> is not already running.
eu: Arrazoi teknikoengatik aukera hau erabili dezakezu, bakarrik, <application>%1</application> jada martxan ez badago.

[ctx: @info]
en: Generating key failed: %1
eu: Gakoa sortzea huts egin du: %1

[ctx: @info]
en: Import certificate from a file.<nl/>To import from a public keyserver use <interface>Lookup on Server</interface> instead.
eu: Inportatu ziurtagiria fitxategi batetik.<nl/>Gako-zerbitzari publiko batetik inportatzeko, berriz, erabili <interface>Bilatu zerbitzarian</interface>.

[ctx: @info]
en: Import was canceled.
eu: Inportatzea bertan behera utzi da.

[ctx: @info]
en: Is '%1' your own certificate?
eu: '%1' zure ziurtagiri propioa da?

[ctx: @info]
en: It seems another <application>Kleopatra</application> is running (with process-id %1)
eu: Antza denez beste <application>Kleopatra</application> bat ibiltzen ari da (%1 prozesu-IDarekin)

[ctx: @info]
en: Key successfully generated.
eu: Gakoa ondo sortu da.

[ctx: @info]
en: NKS PIN changed successfully.
eu: NKS PIN ondo aldatu da.

[ctx: @info]
en: NKS PIN set successfully.
eu: NKS PIN ondo ezarri da.

[ctx: @info]
en: Name change failed: %1
eu: Izen aldaketak huts egin du: %1

[ctx: @info]
en: No NullPin found. <warning>If this PIN was not set by you personally, the card might have been tampered with.</warning>
eu: Ez da «NullPin» aurkitu. <warning>Zuk zeuk ez baduzu PIN hori ezarri, baliteke norbaitek txartela manipulatu izana.</warning>

[ctx: @info]
en: No certificates found
eu: Ez da ziurtagiririk aurkitu

[ctx: @info]
en: No checksum files have been created.
eu: Ez da egiaztapen-baturarik sortu.

[ctx: @info]
en: No empty smart card was found.
eu: Ez da aurkitu hutsik dagoen txartel adimendunik.

[ctx: @info]
en: No slot found for subkey %1 on the smart card.
eu: Txartel-adimendunean ez da aurkitu %1 azpigakorako erretenik.

[ctx: @info]
en: No update found in the available version database.
eu: Ez da eguneratzerik aurkitu bertsio erabilgarrien datu-basean.

[ctx: @info]
en: One or more certificates cannot be certified.
eu: Ziurtagiri bat edo gehiago ezin dira ziurtatu.

[ctx: @info]
en: One unknown recipient
eu: Hartzaile ezezagun bat

[ctx: @info]
en: PIN changed successfully.
eu: PIN ondo aldatu da.

[ctx: @info]
en: PIN set successfully.
eu: PINa ondo ezarri da.

[ctx: @info]
en: PIV Card Application Administration Key set successfully.
eu: PIV txartel aplikazioa kudeatzeko gakoa ondo ezarri da.

[ctx: @info]
en: PUK changed successfully.
eu: PUK ondo aldatu da.

[ctx: @info]
en: Please choose whether members should also be allowed to sign data with the team key.
    Alternatively, they can use their personal key for signing.
eu: Mesedez, hautatu kideei taldearen gakoa erabiliz datuak sinatzeko baimena ere eman behar zaien.
    Bestela, sinatzeko bere gako pertsonala erabil dezakete.

[ctx: @info]
en: Quit any other running instances of <application>Kleopatra</application>.
eu: Irten ibiltzen ari den <application>Kleopatra</application>ren beste instantzia orotatik.

[ctx: @info]
en: Reading certificates from smart card ...
eu: Txartel-adimenduneko ziurtagiriak irakurtzen...

[ctx: @info]
en: Result of OpenPGP certificate update from keyserver, LDAP server, or Active Directory
eu: OpenPGP ziurtagiria gako-zerbitzaritik, LDAP zerbitzaritik, edo Direktorio Aktibotik eguneratzearen emaitza

[ctx: @info]
en: Result of S/MIME certificate update
eu: S/MIME ziurtagiria eguneratzearen emaitza

[ctx: @info]
en: Result of update from Web Key Directory
eu: Web gako-direktoriotik eguneratzearen emaitza

[ctx: @info]
en: Searching for matching certificates ...
eu: Bat datozen ziurtagiriak bilatzen...

[ctx: @info]
en: Set this option to avoid using the users temporary directory.
eu: Ezarri aukera hori erabiltzaileen aldi baterako direktorioa erabiltzea saihesteko.

[ctx: @info]
en: Set this option to disable password-based encryption.
eu: Ezarri aukera hau pasahitz bidezko zifratzea ezgaitzeko.

[ctx: @info]
en: Set this option to disable public key encryption.
eu: Ezarri aukera hori gako publikoko zifratzea ezgaitzeko.

[ctx: @info]
en: Set this option to encode encrypted or signed files as base64 encoded text. So that they can be opened with an editor or sent in a mail body. This will increase file size by one third.
eu: Ezarri aukera hori zifratutako edo sinatutako fitxategiak base64 kodetutako testu gisa kodetzeko. Editore batean ireki edo posta-gorputzean bidali ahal izan daitezen. Horrek neurria heren batean handiagotuko du.

[ctx: @info]
en: Setting the NKS PIN failed: %1
eu: NKS PIN ezartzea huts egin du: %1

[ctx: @info]
en: Setting the PIV Card Application Administration Key failed: %1
eu: PIV txartel aplikazioa kudeatzeko gakoa ezartzea huts egin du: %1

[ctx: @info]
en: Setting the SigG PIN failed: %1
eu: SigG-PIN ezartzea huts egin du: %1

[ctx: @info]
en: Shall the file be saved with the original file name <filename>%1</filename>?
eu: <filename>%1</filename> fitxategia jatorrizko fitxategi-izenarekin gorde behar da?

[ctx: @info]
en: Show actions available for this smart card
eu: Erakutsi txartel-adimendun honetarako ekintza erabilgarriak

[ctx: @info]
en: Show actions available for this smart card slot
eu: Erakutsi txartel erreten honetarako erabilgarri dauden ekintzak

[ctx: @info]
en: Show the following information in certificate list tooltips:
eu: Erakutsi ondoko informazioa ziurtagiri-zerrenda tresna-argibideetan:

[ctx: @info]
en: SigG PIN changed successfully.
eu: SigG-PIN ondo aldatu da.

[ctx: @info]
en: SigG PIN set successfully.
eu: SigG-PIN ondo ezarri da.

[ctx: @info]
en: Signing and encryption canceled.
eu: Sinatzea eta zifratzea bertan behera utzi da.

[ctx: @info]
en: Signing canceled.
eu: Sinatzea bertan behera utzi da.

[ctx: @info]
en: Sorry! Writing keys to the card <emphasis>%1</emphasis> is not supported.
eu: Barkatu! Ez dago gakoak <emphasis>%1</emphasis> txartelera idazteko euskarririk.

[ctx: @info]
en: Successfully decrypted and verified the clipboard
eu: Arbelaren deszifratze eta egiaztatze arrakastatsua

[ctx: @info]
en: Successfully decrypted and verified the notepad
eu: Ohar-blokaren deszifratze eta egiaztatze arrakastatsua

[ctx: @info]
en: Successfully decrypted the clipboard
eu: Arbelaren deszifratze arrakastatsua

[ctx: @info]
en: Successfully decrypted the notepad
eu: Ohar-blokaren deszifratze arrakastatsua

[ctx: @info]
en: Successfully deleted the copy of the key stored on this computer.
eu: Ordenagailu honetan gordetako gakoaren kopia behar bezala ezabatu da.

[ctx: @info]
en: Successfully encrypted and signed the clipboard
eu: Arbelaren zifratze eta sinatze arrakastatsua

[ctx: @info]
en: Successfully encrypted and signed the notepad
eu: Ohar-blokaren zifratze eta sinatze arrakastatsua

[ctx: @info]
en: Successfully encrypted the clipboard
eu: Arbelaren zifratze arrakastatsua

[ctx: @info]
en: Successfully encrypted the notepad
eu: Ohar-blokaren zifratze arrakastatsua

[ctx: @info]
en: Successfully generated an OpenPGP key from the card keys.
eu: Txarteleko gakoetatik OpenPGP gako bat ondo sortu da.

[ctx: @info]
en: Successfully generated new card keys and a certificate for this card.
eu: Txartel honetarako txartel-gako berriak eta ziurtagiri bat ondo sortu dira.

[ctx: @info]
en: Successfully restored the secret key parts from <filename>%1</filename>
eu: <filename>%1</filename>(e)ko gakoen atal sekretua ondo lehengoratu da

[ctx: @info]
en: Successfully signed the clipboard
eu: Arbelaren sinatze arrakastatsua

[ctx: @info]
en: Successfully signed the notepad
eu: Ohar-blokaren sinatze arrakastatsua

[ctx: @info]
en: Successfully verified the clipboard
eu: Arbelaren egiaztatze arrakastatsua

[ctx: @info]
en: Successfully verified the notepad
eu: Ohar-blokaren egiaztatze arrakastatsua

[ctx: @info]
en: Team members will not be able to change the name, email address, or expiration date of the team key.
eu: Taldekideek ezingo dute taldeko gakoaren izena, e-posta helbidea, edo iraungitze data aldatu.

[ctx: @info]
en: The "<" character may not be used.
eu: Ezin da erabili "<" karakterea.

[ctx: @info]
en: The URL is too long.
eu: URLa luzeegia da.

[ctx: @info]
en: The backup of the secret key was created successfully.
eu: Gako sekretuaren babes-kopia ondo sortu da.

[ctx: @info]
en: The certificate has been marked as not trusted because the fingerprint did not match.
eu: Ziurtagiria konfiantzarik gabeko gisa markatu da, hatz-marka bat ez datorrelako.

[ctx: @info]
en: The certificate was revoked successfully.
eu: Gakoa ondo indargabetu da.

[ctx: @info]
en: The certification power of '%1' was revoked.
eu: '%1'(e)n ziurtatzeko eskumena indargabetu da.

[ctx: @info]
en: The clipboard does not contain text.
eu: Arbelean ez dago testurik.

[ctx: @info]
en: The clipboard is empty. Nothing imported.
eu: Arbela hutsik dago. Ez da ezer inportatu.

[ctx: @info]
en: The data was not encrypted for any secret key in your certificate list.
eu: Datuak ez dira zure ziurtagiri-zerrendako gako-sekretuetako bakarrerako ere zifratu.

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> already exists.
eu: <filename>%1</filename> fitxategia dagoeneko existitzen da.

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> already exists. Do you wish to overwrite it?
eu: <filename>%1</filename> fitxategia lehendik ere badago. Gainidatzi nahi duzu?

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> already exists. Please enter a different file name.
eu: <filename>%1</filename> fitxategia dagoeneko existitzen da. Mesedez, sartu izan ezberdin bat.

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> contains certificates and can't be decrypted or verified.
eu: <filename>%1</filename> fitxategiak ziurtagiriak ditu eta ezin da deszifratu ez eta egiaztatu ere.

[ctx: @info]
en: The following errors were encountered:
eu: Ondoko erroreak aurkitu dira:

[ctx: @info]
en: The group contains certificates that cannot be used for encryption. This may lead to unexpected results.
eu: Taldeak zifratzeko erabil ezin diren ziurtagiriak ditu. Horrek ustekabeko emaitzak ekar litzake.

[ctx: @info]
en: The private key file <filename>%1</filename> is empty.
eu: Gako pribatuaren <filename>%1</filename> fitxategia hutsik dago.

[ctx: @info]
en: The result is empty. Maybe you entered an empty or a wrong passphrase.
eu: Emaitza hutsik dago. Behar bada pasahitz huts bat edo okerra sartu duzu.

[ctx: @info]
en: The result of the backup is empty. Maybe you entered an empty or a wrong passphrase.
eu: Babes-kopiaren emaitza hutsik dago. Agian pasaesaldi hutsa edo okerra sartu duzu.

[ctx: @info]
en: The result of the export is empty.
eu: Esportatzearen emaitza hutsik dago.

[ctx: @info]
en: The secret team key was saved to <filename>%1</filename>
eu: Taldearen gako sekretua <filename>%1</filename>(e)n gorde da

[ctx: @info]
en: The size of the name may not exceed 38 characters.
eu: Izenaren luzerak ezin ditu 38 karaktere gainditu.

[ctx: @info]
en: The subkey was exported successfully. | %1 subkeys were exported successfully.
eu[0]: Azpigakoa ondo esportatu da.
eu[1]: %1 azpigakoak ondo esportatu dira.

[ctx: @info]
en: The two keys you have entered do not match. Please retry.
eu: Sartu dituzun bi gakoak ez datoz bat. Mesedez, saiatu berriz.

[ctx: @info]
en: There was an error setting the PIN: <message>%1</message>.
eu: PIN ezartzeko errore bat egon da: <message>%1</message>

[ctx: @info]
en: There were no errors.
eu: Ez da akatsik izan.

[ctx: @info]
en: These checksum files have been successfully created:
eu: Egiaztapen-batura fitxategi horiek ondo sortu dira:

[ctx: @info]
en: This certificate cannot be used for encryption.
eu: Ziurtagiri hori ezin da zifratzeko erabili.

[ctx: @info]
en: This certificate cannot be used for signing.
eu: Ziurtagiri hori ezin da sinatzeko erabili.

[ctx: @info]
en: This certificate expires today.
eu: Ziurtagiri hori gaur iraungiko da.

[ctx: @info]
en: This certificate expires tomorrow. | This certificate expires in %1 days.
eu[0]: Ziurtagiri hori bihar iraungiko da.
eu[1]: Ziurtagiri hori %1 egun barru iraungiko da.

[ctx: @info]
en: This certificate is expired.
eu: Ziurtagiri hori iraungita dago.

[ctx: @info]
en: This certificate is revoked.
eu: Ziurtagiri hori indargabetuta dago.

[ctx: @info]
en: This group contains S/MIME certificates which cannot be certified.
eu: Talde horrek ziurtatu ezin daitezkeen S/MIME ziurtagiriak ditu.

[ctx: @info]
en: This key has already been revoked.
eu: Gako hori dagoeneko indargabetu da.

[ctx: @info]
en: This key has been revoked. You cannot certify it.
eu: Gako hori indargabetuta dago. Ezin duzu ziurtatu.

[ctx: @info]
en: This key has expired. You cannot certify it.
eu: Gako hori iraungita dago. Ezin duzu ziurtatu.

[ctx: @info]
en: To certify other certificates, you first need to create an OpenPGP certificate for yourself.
eu: Beste ziurtagiri batzuk ziurtatzeko, aurrena zeuretzako OpenPGP ziurtagiri bat sortu behar duzu.

[ctx: @info]
en: URL change failed: %1
eu: URLa aldatzea huts egin du: %1

[ctx: @info]
en: Unblocked and set a new PIN successfully.
eu: PIN desblokeatu eta berria ezartzea ondo egin da.

[ctx: @info]
en: Unblocking the PIN failed: %1
eu: PIN desblokeatzea huts egin du: %1

[ctx: @info]
en: Updating certificate… | Updating %1 certificates…
eu[0]: Ziurtagiria eguneratzen...
eu[1]: %1 ziurtagiri eguneratzen...

[ctx: @info]
en: Upload successful.
eu: Zama-igoera arrakastatsua.

[ctx: @info]
en: User ID successfully added.
eu: Erabiltzaile-ID ondo gehitu da.

[ctx: @info]
en: Verification of <filename>%1</filename> canceled.
eu: <filename>%1</filename> egiaztatzea bertan behera utzi da.

[ctx: @info]
en: Verify the fingerprints, mark the user IDs you want to certify, and select the certificate you want to certify the user IDs with.<br><i>Note: Only the fingerprints clearly identify the certificate and its owner.</i>
eu: Egiaztatu hatz-markak, markatu ziurtatu nahi dituzun erabiltzaile IDak, eta aukeratu erabiltzaile IDak ziurtatzeko erabili nahi duzun ziurtagiria.<br><i>Oharra: Hatz-markak bakarrik identifikatzen dituzte argi eta garbi ziurtagiria eta haren jabea.</i>

[ctx: @info]
en: Warning: The sender's mail address is not stored in the <a href="key:%1">certificate</a> used for signing. Stored:<ul>%2</ul>
eu: Abisua: Bidaltzailearen posta-helbide ez dago sinatzeko erabilitako <a href="key:%1">ziurtagirian</a> gordeta. Gordetakoa:<ul>%2</ul>

[ctx: @info]
en: With Kleopatra you can encrypt using different methods. Please follow the regulations for classified information of your organization.
eu: Kleopatrarekin, metodo ezberdinak erabiliz zifratu dezakezu. Mesedez, klasifikatutako informaziorako zure erakundearen araudia jarraitu.

[ctx: @info]
en: Writing certificates to file <filename>%1</filename> failed.
eu: Ziurtagiriak <filename>%1</filename> fitxategian idaztea huts egin du.

[ctx: @info]
en: Writing groups to file <filename>%1</filename> failed.
eu: Taldeak <filename>%1</filename> fitxategian idaztea huts egin du.

[ctx: @info]
en: Writing key to file <filename>%1</filename> failed.
eu: Gakoa <filename>%1</filename> fitxategian idaztea huts egin du.

[ctx: @info]
en: Writing subkey to file <filename>%2</filename> failed. | Writing subkeys to file <filename>%2</filename> failed.
eu[0]: Azpigakoa <filename>%2</filename> fitxategian idaztea huts egin du.
eu[1]: Azpigakoak <filename>%2</filename> fitxategian idaztea huts egin du.

[ctx: @info]
en: Writing the backup of the secret key to <filename>%1</filename> failed.
eu: Gako sekretuaren babeskopia <filename>%1</filename>(e)an kopiatzea huts egin du.

[ctx: @info]
en: Writing the certificate to the card failed: %1
eu: Ziurtagiria txartelean idaztea huts egin du: %1

[ctx: @info]
en: Writing the certificate to the card succeeded.
eu: Ziurtagiria txartelean idaztea ondo egin da.

[ctx: @info]
en: You are not allowed to mark certificates as trusted or not trusted.
eu: Ez duzu ziurtagiriak konfiantza dun/gabe gisa markatzeko baimenik.

[ctx: @info]
en: You can find step-by-step instructions for public key encryption in this <a href="action:help_doc_quickguide">guide</a>.
eu: Gako publiko bidez zifratzeko jarraibideak urratsez urrats <a href="action:help_doc_quickguide">gida</a> honetan aurki ditzakezu.

[ctx: @info]
en: You cannot generate a key on this smart card because it doesn't support any of the compliant algorithms.
eu: Ezin duzu txartel-adimendun horretan gakorik sortu, ez baitu onartzen algoritmo manakor bat ere.

[ctx: @info]
en: You cannot generate keys on this smart card because it doesn't support any of the compliant algorithms.
eu: Ezin duzu txartel-adimendun horretan gakorik sortu, ez baitu onartzen algoritmo manakor bat ere.

[ctx: @info]
en: no associated certificate
eu: lotutako ziurtagiririk ez

[ctx: @info]
en: no key
eu: gakorik ez

[ctx: @info %1 is a placeholder for the name of a compliance mode. E.g. NATO RESTRICTED compliant or VS-NfD compliant]
en: <para>Install a version of <application>GnuPG</application> that is %1.</para>
eu: <para>Instalatu %1 den <application>GnuPG</application>ren bertsio bat.</para>

[ctx: @info %1 is a placeholder for the name of a compliance mode. E.g. NATO RESTRICTED compliant or VS-NfD compliant]
en: <para>Sorry! You cannot use <application>Kleopatra</application> for signing or encrypting files because the <application>GnuPG</application> system used by <application>Kleopatra</application> is not %1.</para>
eu: <para>Barkatu! Ezin duzu <application>Kleopatra</application> fitxategiak sinatzeko edo zifratzeko erabili, <application>Kleopatra</application>k erabilitako <application>GnuPG</application> sistema ez delako %1.</para>

[ctx: @info %1 is a placeholder for the name of a compliance mode. E.g. NATO RESTRICTED compliant or VS-NfD compliant]
en: <para>Sorry! You cannot use <application>Kleopatra</application> for signing or encryption because the <application>GnuPG</application> system used by <application>Kleopatra</application> is not %1.</para>
eu: <para>Barkatu! Ezin duzu <application>Kleopatra</application> sinatzeko edo zifratzeko erabili, <application>Kleopatra</application>k erabilitako <application>GnuPG</application> sistema ez delako %1.</para>

[ctx: @info %1 is a placeholder for the name of a compliance mode. E.g. NATO RESTRICTED compliant or VS-NfD compliant]
en: <para>The <application>GnuPG</application> system used by <application>Kleopatra</application> is not %1.</para>
eu: <para><application>Kleopatra</application>k erabilitako <application>GnuPG</application> sistema ez da %1.</para>

[ctx: @info %1 is a placeholder for the name of a compliance mode. E.g. NATO RESTRICTED compliant or VS-NfD compliant]
en: <para>You cannot use <application>Kleopatra</application> for signing or encrypting files because the <application>GnuPG</application> system used by <application>Kleopatra</application> is not %1.</para>
eu: <para>Ezin duzu <application>Kleopatra</application> fitxategiak sinatzeko edo zifratzeko erabili, <application>Kleopatra</application>k erabilitako <application>GnuPG</application> sistema ez delako %1.</para>

[ctx: @info %1 is a placeholder for the name of a compliance mode. E.g. NATO RESTRICTED compliant or VS-NfD compliant]
en: <para>You cannot use <application>Kleopatra</application> for signing or encryption because the <application>GnuPG</application> system used by <application>Kleopatra</application> is not %1.</para>
eu: <para>Ezin duzu <application>Kleopatra</application> sinatzeko edo zifratzeko erabili, <application>Kleopatra</application>k erabilitako <application>GnuPG</application> sistema ez delako %1.</para>

[ctx: @info %1 name of card slot, %2 serial number of card]
en: <p>Please confirm that you want to write the following certificate to the %1 slot of card %2:</p><center>%3</center>
eu: <p>Mesedez, baieztatu ondoko ziurtagiria %2 txartelaren %1 erretenean idatzi nahi duzula:</p><center>%3</center>

[ctx: @info %1: a certificate]
en: <para>Do you want to grant '%1' the power to mark certificates as valid for you?</para><para><emphasis>This means that the owner of this certificate properly checks fingerprints and confirms the identities of others.</emphasis></para>
eu: <para>'%1'(a)ri zure izenean ziurtagiriak baliozko gisa markatzeko eskumena eman nahi diozu?</para><para><emphasis>Horrek esan nahi du ziurtagiri horren jabeak besteen hatz-markak behar bezala egiaztatu eta nortasunak baieztatzen dituela.</emphasis></para>

[ctx: @info %1: a certificate]
en: <para>The certificate '%1' is empowered to mark other certificates as valid for you.</para><para>Do you want to revoke this power?</para>
eu: <para>'%1' ziurtagiriak zure izenean beste ziurtagiri batzuk baliozko gisa ziurtatzeko eskumena du.</para><para>Eskumen hori indargabetu nahi duzu?</para>

[ctx: @info %1: a certificate, %2: name of a compliance mode]
en: <para>Do you want to grant '%1' the power to mark certificates as %2 for you?</para><para><emphasis>This means that the owner of this certificate properly checks fingerprints and confirms the identities of others.</emphasis></para>
eu: <para>'%1'(a)ri zure izenean ziurtagiriak %2 gisa markatzeko eskumena eman nahi diozu?</para><para><emphasis>Horrek esan nahi du ziurtagiri horren jabeak besteen hatz-markak behar bezala egiaztatu eta nortasunak baieztatzen dituela.</emphasis></para>

[ctx: @info %1: a certificate, %2: name of a compliance mode]
en: <para>The certificate '%1' is empowered to mark other certificates as %2 for you.</para><para>Do you want to revoke this power?</para>
eu: <para>'%1' ziurtagiriak zure izenean beste ziurtagiri batzuk %2 gisa ziurtatzeko eskumena du.</para><para>Eskumen hori indargabetu nahi duzu?</para>

[ctx: @info %1: test name]
en: <para>See "%1" above.</para>
eu: <para>Ikusi "%1" gorago.</para>

[ctx: @info 'Failed' meaning that there was an error during decryption]
en: Failed to decrypt <filename>%1</filename>:
eu: <filename>%1</filename> deszifratzea huts egin du:

[ctx: @info 'Failed' meaning that there was an error during decryption]
en: Failed to decrypt and verify <filename>%1</filename>:
eu: <filename>%1</filename> deszifratzea eta egiaztatzea huts egin du:

[ctx: @info 'Unable' meaning that decryption can't be started because there is no secret key]
en: Unable to decrypt <filename>%1</filename>:
eu: Ez da <filename>%1</filename> deszifratzeko gai:

[ctx: @info 'Unable' meaning that decryption can't be started because there is no secret key]
en: Unable to decrypt and verify <filename>%1</filename>:
eu: Ez da <filename>%1</filename> deszifratzeko eta egiaztatzeko gai:

[ctx: @info Error in Label of input field: Message]
en: Error in %1: %2
eu: Errorea %1(e)(a)n: %2

[ctx: @info Error in Label of input field: Message]
en: Error in <interface>%1</interface>: <message>%2</message>
eu: Errorea <interface>%1</interface>: <message>%2</message>(e)(a)n

[ctx: @info Failed to encrypt <file> and <file>: <reason>]
en: Failed to encrypt <filename>%1</filename> and <filename>%2</filename>: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>
eu: <filename>%1</filename> eta <filename>%2</filename> zifratzea huts egin du: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>

[ctx: @info Failed to encrypt <file> and <n> other(s): <reason>]
en: Failed to encrypt <filename>%2</filename> and %1 other: <emphasis strong='true'>%3</emphasis> | Failed to encrypt <filename>%2</filename> and %1 others: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>
eu[0]: <filename>%2</filename> eta beste %1 zifratzea huts egin du: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>
eu[1]: <filename>%2</filename> eta beste %1 zifratzea huts egin du: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>

[ctx: @info Failed to encrypt <file>: <reason>]
en: Failed to encrypt <filename>%1</filename>: <emphasis strong='true'>%2</emphasis>
eu: <filename>%1</filename> zifratzea huts egin du: <emphasis strong='true'>%2</emphasis>

[ctx: @info Failed to sign <file> and <file>: <reason>]
en: Failed to sign <filename>%1</filename> and <filename>%2</filename>: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>
eu: <filename>%1</filename> eta <filename>%2</filename> sinatzea huts egin du: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>

[ctx: @info Failed to sign <file> and <n> other(s): <reason>]
en: Failed to sign <filename>%2</filename> and %1 other: <emphasis strong='true'>%3</emphasis> | Failed to sign <filename>%2</filename> and %1 others: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>
eu[0]: <filename>%2</filename> eta beste %1 sinatzea huts egin du: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>
eu[1]: <filename>%2</filename> eta beste %1 sinatzea huts egin du: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>

[ctx: @info Failed to sign <file>: <reason>]
en: Failed to sign <filename>%1</filename>: <emphasis strong='true'>%2</emphasis>
eu: <filename>%1</filename> sinatzea huts egin du: <emphasis strong='true'>%2</emphasis>

[ctx: @info Failed to sign and encrypt <file> and <file>: <reason>]
en: Failed to sign and encrypt <filename>%1</filename> and <filename>%2</filename>: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>
eu: <filename>%1</filename> eta <filename>%2</filename> sinatzea eta zifratzea huts egin du: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>

[ctx: @info Failed to sign and encrypt <file> and <n> other(s): <reason>]
en: Failed to sign and encrypt <filename>%2</filename> and %1 other: <emphasis strong='true'>%3</emphasis> | Failed to sign and encrypt <filename>%2</filename> and %1 others: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>
eu[0]: <filename>%2</filename> eta beste %1 sinatzea eta zifratzea huts egin du: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>
eu[1]: <filename>%2</filename> eta beste %1 sinatzea eta zifratzea huts egin du: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>

[ctx: @info Failed to sign and encrypt <file>: <reason>]
en: Failed to sign and encrypt <filename>%1</filename>: <emphasis strong='true'>%2</emphasis>
eu: <filename>%1</filename> sinatzea eta zifratzea huts egin du: <emphasis strong='true'>%2</emphasis>

[ctx: @info Failed to verify <file>:]
en: Failed to verify <filename>%1</filename>:
eu: <filename>%1</filename> egiaztatzea huts egin du:

[ctx: @info Successfully decrypted <file> as <file>.]
en: Successfully decrypted <filename>%1</filename> as <filename>%2</filename>.
eu: <filename>%2</filename> gisa, <filename>%1</filename>  ondo egiaztatu da.

[ctx: @info Successfully decrypted and verified <file> as <file>.]
en: Successfully decrypted and verified <filename>%1</filename> as <filename>%2</filename>.
eu: <filename>%2</filename> gisa, <filename>%1</filename> ondo deszifratu eta egiaztatu du.

[ctx: @info Successfully encrypted <file> and <file> and saved it as <file>.]
en: Successfully encrypted <filename>%1</filename> and <filename>%2</filename> and saved it as <filename>%3</filename>.
eu: <filename>%1</filename> eta <filename>%2</filename> ondo zifratu ditu eta <filename>%3</filename> gisa gorde du.

[ctx: @info Successfully encrypted <file> and <n> other(s) and saved it as <file>.]
en: Successfully encrypted <filename>%2</filename> and %1 other and saved it as <filename>%3</filename>. | Successfully encrypted <filename>%2</filename> and %1 others and saved it as <filename>%3</filename>.
eu[0]: <filename>%2</filename> eta beste %1 ondo zifratu du eta <filename>%3</filename> gisa gorde du.
eu[1]: <filename>%2</filename> eta beste %1 ondo zifratu ditu eta <filename>%3</filename> gisa gorde du.

[ctx: @info Successfully encrypted <file> and saved it as <file>.]
en: Successfully encrypted <filename>%1</filename> and saved it as <filename>%2</filename>.
eu: <filename>%1</filename> ondo sinatu du eta <filename>%2</filename> gisa gorde du.

[ctx: @info Successfully signed <file> and <file> and saved the signature in <file>.]
en: Successfully signed <filename>%1</filename> and <filename>%2</filename> and saved the signature in <filename>%3</filename>.
eu: <filename>%1</filename> eta <filename>%2</filename> ondo sinatu ditu eta sinadura <filename>%3</filename>(e)an gorde du.

[ctx: @info Successfully signed <file> and <n> other(s) and saved the signature in <file>.]
en: Successfully signed <filename>%2</filename> and %1 other and saved the signature in <filename>%3</filename>. | Successfully signed <filename>%2</filename> and %1 others and saved the signature in <filename>%3</filename>.
eu[0]: <filename>%2</filename> eta beste %1 ondo sinatu du eta sinadura <filename>%3</filename>(e)an gorde du.
eu[1]: <filename>%2</filename> eta beste %1 ondo sinatu ditu eta sinadura <filename>%3</filename>(e)an gorde du.

[ctx: @info Successfully signed <file> and saved the signature in <file>.]
en: Successfully signed <filename>%1</filename> and saved the signature in <filename>%2</filename>.
eu: <filename>%1</filename> ondo sinatu du eta sinadura <filename>%2</filename>(e)an gorde du.

[ctx: @info Successfully signed and encrypted <file> and <file> and saved it as <file>.]
en: Successfully signed and encrypted <filename>%1</filename> and <filename>%2</filename> and saved it as <filename>%3</filename>.
eu: <filename>%1</filename> eta <filename>%2</filename> ondo sinatu eta zifratu ditu eta <filename>%3</filename> gisa gorde ditu.

[ctx: @info Successfully signed and encrypted <file> and <n> other(s) as <file>.]
en: Successfully signed and encrypted <filename>%2</filename> and %1 other and saved it as <filename>%3</filename>. | Successfully signed and encrypted <filename>%2</filename> and %1 others and saved it as <filename>%3</filename>.
eu[0]: <filename>%2</filename> eta beste %1 ondo sinatu eta zifratu du eta <filename>%3</filename> gisa gorde ditu.
eu[1]: <filename>%2</filename> eta beste %1 ondo sinatu eta zifratu ditu eta <filename>%3</filename> gisa gorde ditu.

[ctx: @info Successfully signed and encrypted <file> and saved it as <file>.]
en: Successfully signed and encrypted <filename>%1</filename> and saved it as <filename>%2</filename>.
eu: <filename>%1</filename> ondo sinatu eta zifratu du eta <filename>%2</filename>(e)an gorde du.

[ctx: @info Verified <file> with signature(s) in <file>.]
en: Verified <filename>%2</filename> with signature in <filename>%3</filename>. | Verified <filename>%2</filename> with %1 signatures in <filename>%3</filename>.
eu[0]: <filename>%2</filename>, <filename>%3</filename>(e)ko sinadurarekin ondo egiaztatu da.
eu[1]: <filename>%2</filename>, <filename>%3</filename>(e)ko %1 sinadurarekin ondo egiaztatu da.

[ctx: @info as in 'this certificate is unusable']
en: unusable
eu: erabilgaitza

[ctx: @info date is unknown]
en: unknown
eu: ezezaguna

[ctx: @info entry in Usage column of a smart card key]
en: none
eu: bat ere ez

[ctx: @info for assistive tools]
en: Either enter a text you want to sign or encrypt, or an encrypted or signed text you want to decrypt or verify. You can also enter certificates in text form to import them.
eu: Sartu sinatu edo zifratu nahi duzun testu bat, edo deszifratu edo egiaztatu nahi duzun zifratutako edo sinatutako testu bat. Ziurtagiriak testu formatuan ere sar ditzakezu haiek inportatzeko.

[ctx: @info for assistive tools]
en: This is the result of decryption and signature verification.
eu: Hau da deszifratzearen eta sinadura egiaztatzearen emaitza.

[ctx: @info for assistive tools]
en: This is the result of the decryption.
eu: Hau da deszifratzearen emaitza.

[ctx: @info for assistive tools]
en: This is the result of the encryption.
eu: Hau da zifratzearen ondorioa.

[ctx: @info for assistive tools]
en: This is the result of the sign and encrypt operation.
eu: Hau da sinatze eta zifratze eragiketaren ondorioa.

[ctx: @info for assistive tools]
en: This is the result of the sign operation.
eu: Hau da sinatze eragiketaren emaitza.

[ctx: @info for assistive tools]
en: This is the result of the signature verification.
eu: Hau da sinadura egiaztatzearen emaitza.

[ctx: @info translate 'Encrypt for others' the same way as for the other string in this file]
en: Please choose at least one recipient or deselect <interface>Encrypt for others</interface>.
eu: Mesedez, hautatu hartzaile bat edo desautatu <interface>Zifratu beste batzuentzat</interface>.

[ctx: @info unknown key algorithm]
en: unknown
eu: ezezaguna

[ctx: @info::placeholder]
en: Enter search term
eu: Sartu bilatzeko terminoa

[ctx: @info:credit]
en: Mail viewer
eu: Posta erakuslea

[ctx: @info:credit]
en: UX redesign of smartcard view and certificate details
eu: Txartel-adimendun ikuspegiaren eta ziurtagiri-xehetasunen UX birdiseina

[ctx: @info:credit]
en: © 2001-%1 The Kleopatra developers
eu: © 2001-%1 Kleopatra garatzaileak

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter a message to encrypt or decrypt...
eu: Sartu zifratu edo deszifratu beharreko mezu bat...

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter search term
eu: Sartu bilatzeko terminoa

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter search term <%1>
eu: Sartu bilatzeko terminoa <%1>

[ctx: @info:placeholder]
en: Please enter a name or email address...
eu: Mesedez, sartu izen bat edo e-posta helbide bat...

[ctx: @info:progress]
en: Certifying certificates…
eu: Ziurtagiriak ziurtatzen...

[ctx: @info:progress]
en: Decrypting and/or verifying...
eu: Deszifratzen eta/edo egiaztatzen...

[ctx: @info:progress]
en: Encrypting notepad...
eu: Ohar-bloka zifratzen...

[ctx: @info:progress]
en: Signing and encrypting notepad...
eu: Ohar-bloka sinatzen eta zifratzen...

[ctx: @info:progress]
en: Signing notepad...
eu: Ohar-bloka sinatzen...

[ctx: @info:shell]
en: Create a new key pair or certificate signing request
eu: Sortu gako-pare berri bat edo ziurtagiria sinatzeko eskaera

[ctx: @info:shell]
en: Create or check a checksum file
eu: Sortu edo egiaztatu egiaztapen-batura fitxategi bat

[ctx: @info:shell]
en: Decrypt and/or verify file(s)
eu: Deszifratu eta/edo egiaztatu fitxategia(k)

[ctx: @info:shell]
en: Decrypt file(s)
eu: Deszifratu fitxategia(k)

[ctx: @info:shell]
en: Encrypt file(s)
eu: Zifratu fitxategia(k)

[ctx: @info:shell]
en: File(s) to process
eu: Prozesatu beharreko fitxategia(k)

[ctx: @info:shell]
en: Import certificate file(s)
eu: Inportatu ziurtagiri-fitxategia(k)

[ctx: @info:shell]
en: Location of the socket the ui server is listening on
eu: EI-zerbitzaria entzuten ari den hargunearen kokalekua

[ctx: @info:shell]
en: Open the config dialog
eu: Ireki konfiguratzeko elkarrizketa-koadroa

[ctx: @info:shell]
en: Parent Window Id for dialogs
eu: Elkarrizketa-koadroetarako guraso leihoaren ID

[ctx: @info:shell]
en: Run UI server only, hide main window
eu: Exekutatu EI zerbitzaria bakarrik, ezkutatu leiho nagusia

[ctx: @info:shell]
en: Run as standalone app without system tray icon
eu: Exekutatu aplikazio autonomo gisa erretiluko ikonorik gabe

[ctx: @info:shell]
en: Same as --sign-encrypt, do not use
eu: «--sign-encrypt» aukeraren berdina, ez erabili

[ctx: @info:shell]
en: Search for a certificate on a keyserver
eu: Bilatu ziurtagiri bat gako-zerbitzari batean

[ctx: @info:shell]
en: Sign and/or encrypt file(s)
eu: Sinatu eta/edo zifratu fitxategia(k)

[ctx: @info:shell]
en: Sign file(s)
eu: Sinatu fitxategia(k)

[ctx: @info:shell]
en: String or Fingerprint for query and search
eu: Itaun edo bilaketarako kate edo hatz-marka

[ctx: @info:shell]
en: Use CMS (X.509, S/MIME) for the following operation
eu: Erabili CMS (X.509, S/MIME) ondoko eragiketetarako

[ctx: @info:shell]
en: Use OpenPGP for the following operation
eu: Erabili OpenPGP ondoko eragiketetarako

[ctx: @info:shell]
en: Verify file/signature
eu: Egiaztatu fitxategia/sinadura

[ctx: @info:status]
en: Backing up secret key...
eu: Gako sekretuaren babes-kopia egiten...

[ctx: @info:status]
en: Exporting subkeys...
eu: Azpigakoak esportatzen...

[ctx: @info:status]
en: Importing certificates from smart cards...
eu: Inportatu ziurtagiriak txartel-adimendunetatik...

[ctx: @info:status]
en: Loading smart cards...
eu: Txartel-adimendunak zamatzen...

[ctx: @info:status]
en: Revoking key...
eu: Gakoa indargabetzen...

[ctx: @info:status]
en: Saving secret team key...
eu: Taldearen gako sekretua gordetzen...

[ctx: @info:status]
en: Updating certificate...
eu: Ziurtagiria eguneratzen...

[ctx: @info:status]
en: Updating key...
eu: Gakoa eguneratzen...

[ctx: @info:status]
en: Updating smart card %1...
eu: Txartel-adimenduna %1 eguneratzen...

[ctx: @info:status]
en: Updating smart card...
eu: Txartel-adimenduna eguneratzen...

[ctx: @info:tooltip]
en: <html>Add the ADSK specified in the GnuPG configuration to your certificate. By adding an ADSK to your certificate, you allow the owner of the ADSK to decrypt all new messages that are encrypted for your certificate, if the client encrypting the message supports this functionality.</html>
eu: <html>Gehitu zure ziurtagirian GnuPG-ren konfigurazioan zehaztutako ADSK. Zeure ziurtagirian ADSK bat gehituta, mezua zifratzen duen bezeroak funtzionaltasun hori onartzen badu, ADSK-ren jabeari, zure ziurtagirirako zifratutako mezu berri guztiak deszifratzen uzten diozu.</html>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para>Generate three new keys on the smart card and create a new OpenPGP certificate with those keys. Optionally, the encryption key is generated off-card and a backup is created so that you can still access data encrypted with this key in case the card is lost or damaged.</para><para><emphasis strong='true'>Existing keys on the smart card will be overwritten.</emphasis></para>
eu: <para>Sortu hiru gako berri txartel-adimendunean eta sortu OpenPGP ziurtagiri berri bat gako horiekin. Aukeran, zifratze-gakoa txarteletik at sortzen da, eta babeskopia bat sortzen da, txartela galdu edo hondatuz gero, gako honekin zifratutako datuetara sartu ahal izan zaitezen.</para><para><emphasis strong='true'>Txartel-adimendunean dauden gakoak gainidatzi egingo dira.</emphasis></para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Add the selected certificates to the group
eu: Gehitu hautatutako ziurtagiriak taldera

[ctx: @info:tooltip]
en: Append the new file to the existing file.
eu: Erantsi fitxategi berria aurrez dagoen fitxategian.

[ctx: @info:tooltip]
en: Automatically save all files that would overwrite an already existing file with a different name.
eu: Automatikoki gorde, aurrez dagoen fitxategi bat gainidatziko luketen fitxategi guztiak beste izen batekin.

[ctx: @info:tooltip]
en: Backup the encryption key in a file.
eu: Egin zifratzeko gakoaren babeskopia fitxategi batean.

[ctx: @info:tooltip]
en: By default, Kleopatra only queries the certificate directories of providers (WKD) for user IDs that were originally retrieved from a WKD when you update an OpenPGP certificate. If this option is enabled, then Kleopatra will query WKDs for all user IDs.
eu: Era lehenetsian, Kleopatrak, hornitzaileen ziurtagiri direktorioak (WKD) itauntzen ditu bakarrik OpenPGP ziurtagiri bat eguneratzen duzunean, jatorrian hornitzaileen ziurtagiri direktorio (WKD) batetik eskuratu ziren erabiltzaile IDetarako. Aukera hori gaituta badago, Kleopatrak WKDak erabiltzaile ID guztien bila itaunduko ditu.

[ctx: @info:tooltip]
en: Card slot ID: %1
eu: Txartel erreten ID: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Change the PIN Unblocking Key (PUK) that can be used to unblock the smart card after a wrong PIN has been entered too many times.
eu: Aldatu PINa desblokeatzeko gakoa (PUK), okerreko PIN bat gehiegitan sartu ondoren txartel-adimenduna desblokeatzeko erabil daitekeena.

[ctx: @info:tooltip]
en: Change the PIN required for administrative operations.
eu: Aldatu administrazio eragiketak egiteko behar den PIN.

[ctx: @info:tooltip]
en: Change the PIN required for using the keys on the smart card.
eu: Aldatu txartel-adimenduneko gakoak erabiltzeko beharreko PINa.

[ctx: @info:tooltip]
en: Change the PIN required for using the keys on the smart card. The PIN must contain at least six characters.
eu: Aldatu txartel-adimenduneko gakoak erabiltzeko behar den PINa. PINak gutxienez sei karaktere izan behar ditu.

[ctx: @info:tooltip]
en: Change the PIV Card Application Administration Key that is used by the PIV Card Application to authenticate the PIV Card Application Administrator and by the administrator (resp. Kleopatra) to authenticate the PIV Card Application.
eu: Aldatu PIV txarteleko aplikazioa administratzeko gakoa, PIV txarteleko aplikazioak PIV txartel aplikazioko administratzailea egiaztatzeko eta administratzaileak (zehazkiago «Kleopatra»k) PIV txarteleko aplikazioa egiaztatzeko erabilia.

[ctx: @info:tooltip]
en: Change the URL where the public key for the keys on this smartcard can be downloaded.
eu: Aldatu txartel-adimendun honetako gakoetarako gako publikoak zama-jaitsi daitezkeen URLa

[ctx: @info:tooltip]
en: Change the cardholder's name.
eu: Aldatu txartelaren titularraren izena.

[ctx: @info:tooltip]
en: Change the end of the validity period
eu: Aldatu baliotasun aldiaren amaiera

[ctx: @info:tooltip]
en: Check this option if you want to upload your certifications to a certificate directory after successful certification.
eu: Markatu aukera hau, ziurtapen arrakastatsuaren ondoren, zure ziurtapenak ziurtapen-direktorio batera zama-igo nahi badituzu.

[ctx: @info:tooltip]
en: Check this option, if you want to share your certifications with others. If you just want to mark certificates as certified for yourself, then you can uncheck it.
eu: Markatu aukera hau, zure ziurtapenak besteekin partekatu nahi badituzu. Ziurtagiriak zuretzako ziurtatu gisa bakarrik markatu nahi badituzu, markatu gabe utz dezakezu.

[ctx: @info:tooltip]
en: Choose output folder
eu: Hautatu irteerako karpeta

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to set the trust level of the selected certification key to ultimate trust. This is what you usually want to do for your own keys.
eu: Egin klik, ziurtapen gakoaren konfiantza maila muturrekora ezartzeko. Hori da zure gako propioetarako normalean egin nahi duzuna.

[ctx: @info:tooltip]
en: Close message
eu: Itxi mezua

[ctx: @info:tooltip]
en: Copy the fingerprint to the clipboard
eu: Kopiatu hatz-marka arbelera

[ctx: @info:tooltip]
en: Copy the selected certificate to a smartcard
eu: Kopiatu hautatutako ziurtagiriak txartel-adimendun batera

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a group from the selected certificates
eu: Sortu talde bat hautatutako ziurtagirietatik

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new OpenPGP certificate
eu: Sortu OpenPGP ziurtagiri berri bat

[ctx: @info:tooltip]
en: Create an OpenPGP certificate for the keys stored on the card.
eu: Sortu, txartelean gordetako gakoetarako, OpenPGP ziurtagiri bat.

[ctx: @info:tooltip]
en: Create an S/MIME certificate signing request for this key
eu: Sortu gako honetarako S/MIME ziurtagiri bat sinatzeko eskaera

[ctx: @info:tooltip]
en: Do not write this file and any other files that would overwrite an already existing file.
eu: Ez idatzi fitxategi hau eta dagoneko existitzen den fitxategi bat gainidatziko lukeen beste edozein fitxategi.

[ctx: @info:tooltip]
en: Do not write this file, skip to the next one instead.
eu: Ez idatzi fitxategi hori, horren ordez, jauzi hurrengora.

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter the proxy to use for HTTP requests.
eu: Sartu HTTP eskarietarako erabili beharreko ordezkaria.

[ctx: @info:tooltip]
en: Expired or revoked certificates cannot be certified.
eu: Iraungitako edo indargabetutako ziurtagiriak ezin dira ziurtatu.

[ctx: @info:tooltip]
en: Flag the selected user ID as the primary user ID of this key.
eu: Nabarmendu hautatutako erabiltzaile ID gako honetako erabiltzaile ID nagusi gisa.

[ctx: @info:tooltip]
en: Grant or revoke the certification power of the selected certificate
eu: Eman edo indargabetu hautatutako ziurtagiriaren ziurtatzeko eskumena

[ctx: @info:tooltip]
en: If enabled, then Kleopatra will automatically try to retrieve the keys that were used to certify the user IDs of newly imported OpenPGP keys.
eu: Gaituz gero, Kleopatra, berriki inportatutako OpenPGP gakoen erabiltzaileen IDak ziurtatzeko erabili ziren gakoak automatikoki eskuratzen saiatuko da.

[ctx: @info:tooltip]
en: If the card slot already contains a key then the new key will irrevocably replace the old key.
eu: Txartel erretenak dagoneko gako bat badu, gako berriak gako zaharra ordezkatuko du, atzera egiterik gabe.

[ctx: @info:tooltip]
en: Import certificate from file
eu: Inportatu ziurtagiria fitxategitik

[ctx: @info:tooltip]
en: Import the certificate stored on the card
eu: Inportatu txartelean gordetako ziurtagiria

[ctx: @info:tooltip]
en: Jump to next match
eu: Jauzi hurrengo bat-etortzera

[ctx: @info:tooltip]
en: Jump to previous match
eu: Jauzi aurreko bat-etortzera

[ctx: @info:tooltip]
en: Keep each file separate instead of creating an archive for all.
eu: Mantendu fitxategi bakoitza bereizita, guztientzako artxibo bat sortu ordez.

[ctx: @info:tooltip]
en: Look up and import all keys that were used to certify the user IDs of this key
eu: Bilatu eta inportatu gako honetako erabiltzaile IDak ziurtatzeko erabilitako gako guztiak

[ctx: @info:tooltip]
en: Look up certificate on server
eu: Bilatu ziurtagiria zerbitzarian

[ctx: @info:tooltip]
en: Manage certificate groups
eu: Kudeatu ziurtagiri-taldeak

[ctx: @info:tooltip]
en: Overwrite the existing file and any other files that already exist.
eu: Gainidatzi existitzen den fitxategia eta dagoeneko existitzen den beste fitxategi oro.

[ctx: @info:tooltip]
en: Overwrite the existing file.
eu: Gainidatzi existitzen den fitxategia.

[ctx: @info:tooltip]
en: Refresh certificate list
eu: Freskatu ziurtagiri-zerrenda

[ctx: @info:tooltip]
en: Reload smart cards
eu: Birzamatu txartel-adimendunak

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove the selected certificates from the group
eu: Kendu hautatutako ziurtagiriak taldetik

[ctx: @info:tooltip]
en: Restart the background processes, e.g. after making changes to the configuration.
eu: Berrabiarazi hondoko-planoko prozesua, adib. konfigurazioari aldaketak egin ondoren.

[ctx: @info:tooltip]
en: Revocation of self-certifications is currently not possible.
eu: Gaur egun ezin da auto-ziurtapenen indargabetzea egin.

[ctx: @info:tooltip]
en: S/MIME certificates cannot be certified.
eu: S/MIME ziurtagiriak ezin dira ziurtatu.

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the file with the given name.
eu: Gorde fitxategia emandako izenarekin.

[ctx: @info:tooltip]
en: Search in output
eu: Bilatu irteeran

[ctx: @info:tooltip]
en: Search on keyserver
eu: Bilatu gako-zerbitzarian

[ctx: @info:tooltip]
en: Search the list for groups matching the search term.
eu: Bilatu zerrendan, bilaketa-terminoarekin bat datozen taldeen bila.

[ctx: @info:tooltip]
en: Search the list of available certificates for any that match the search term.
eu: Bilatu gako erabilgarrien zerrendan, bilaketa-terminoarekin bat datozen guztietarako.

[ctx: @info:tooltip]
en: Search the list of certificates in the group for any that match the search term.
eu: Bilatu talde-gakoen zerrendan, bilaketa-terminoarekin bat datozen guztietarako.

[ctx: @info:tooltip]
en: See certifications for details.
eu: Ikusi ziurtapenak xehetasun bila.

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the number of days you want to be warned in advance, if another person's certificate is about to expire soon.
eu: Hautatu, beste norbaiten ziurtagiria laster iraungitzekoa bada, zenbat egun lehenago ohartaraztea nahi duzun.

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the number of days you want to be warned in advance, if your own certificate is about to expire soon.
eu: Hautatu, zure ziurtagiri propioa laster iraungitzekoa bada, zenbat egun lehenago ohartaraztea nahi duzun.

[ctx: @info:tooltip]
en: Set or change the PUK that can be used to unblock the smart card. The PUK must contain at least eight characters.
eu: Ezarri edo aldatu txartel-adimenduna desblokeatzeko erabil daitekeen PUK. PUKak gutxienez zortzi karaktere izan behar ditu.

[ctx: @info:tooltip]
en: Show certificate list
eu: Erakutsi ziurtagiri-zerrenda

[ctx: @info:tooltip]
en: Show more options
eu: Erakutsi aukera gehiago

[ctx: @info:tooltip]
en: Show only certificates that belong to the selected category.
eu: Erakutsi bakarrik hautatutako kategoriari dagozkion ziurtagiriak.

[ctx: @info:tooltip]
en: Show only certificates that match the entered search term.
eu: Erakutsi bakarrik sartutako bilaketa-terminoarekin bat datozen ziurtagiriak.

[ctx: @info:tooltip]
en: Show the issuer certificate
eu: Erakutsi jaulkitzailearen ziurtagiria

[ctx: @info:tooltip]
en: Shows the number of remaining attempts for entering the correct PIN or PUK.
eu: PIN edo PUK zuzena sartzeko gelditzen den saiakera kopurua erakusten du.

[ctx: @info:tooltip]
en: Start the certification process for all certificates in the group.
eu: Hasi ziurtapen prozesua taldeko ziurtagiri guztietarako.

[ctx: @info:tooltip]
en: Suggest a file name that does not already exist.
eu: Iradoki dagoneko existitzen ez den fitxategi-izen bat.

[ctx: @info:tooltip]
en: The data was encrypted to this key / certificate.
eu: Datuak gako/ziurtagiri horretarako zifratu dira.

[ctx: @info:tooltip]
en: The resulting files are written to this directory.
eu: Emaitza fitxategiak direktorio horretan idazten dira.

[ctx: @info:tooltip]
en: This certificate cannot be used for encryption.
eu: Ziurtagiri hori ezin da zifratzeko erabili.

[ctx: @info:tooltip]
en: This is the filename of the OpenPGP encrypted file.
eu: Hori da OpenPGPrekin zifratutako fitxategiaren fitxategi-izena.

[ctx: @info:tooltip]
en: This is the filename of the OpenPGP-signed and encrypted file.
eu: Hori da OpenPGPrekin sinatutako eta zifratutako fitxategiaren fitxategi-izena.

[ctx: @info:tooltip]
en: This is the filename of the S/MIME encrypted file.
eu: Hori da S/MIMErekin zifratutako fitxategiaren fitxategi-izena.

[ctx: @info:tooltip]
en: This is the filename of the S/MIME signature.
eu: Hori da S/MIME sinaduraren fitxategi-izena.

[ctx: @info:tooltip]
en: This is the filename of the detached OpenPGP signature.
eu: Hori da bereizitako OpenPGP sinaduraren fitxategi-izena.

[ctx: @info:tooltip]
en: This parameter has been locked down by the system administrator.
eu: Parametro hori sistemaren administratzaileak giltzatu du.

[ctx: @info:tooltip]
en: Unblock the smart card with the PUK (if available) or the Admin PIN.
eu: Desblokeatu txartel-adimenduna PUK erabiliz (erabilgarri badago) edo administratzeko PIN erabiliz.

[ctx: @info:tooltip]
en: Update the CRLs and do a full validation check of the certificate.
eu: Eguneratu CRLak eta egin ziurtagiriaren baliozkotze egiaztapen oso bat.

[ctx: @info:tooltip]
en: Update the key from external sources.
eu: Eguneratu kanpoko sorburuetako gakoa.

[ctx: @info:tooltip]
en: Write the certificate corresponding to this key to the card
eu: Idatzi txartelean gako horri dagokion ziurtagiria

[ctx: @info:tooltip]
en: Write the key pair of a certificate to the card
eu: Idatzi txartelean ziurtagiri baten gako parea

[ctx: @info:tooltip]
en: You cannot revoke this certification because the required secret key is not available.
eu: Ezin duzu ziurtapen hori indargabetu, beharrezko gako sekretua ez dagoelako erabilgarri.

[ctx: @info:tooltip]
en: You cannot revoke this expired certification.
eu: Ezin duzu iraungitako ziurtapen hori indargabetu.

[ctx: @info:tooltip]
en: You cannot revoke this invalid certification.
eu: Ezin duzu ziurtapen baliogabe hori indargabetu.

[ctx: @info:tooltip]
en: You cannot revoke this revocation certification. (But you can re-certify the corresponding user ID.)
eu: Ezin duzu indargabetzeko ziurtagiri hori indargabetu. (Baina dagokion erabiltzaile ID birziurta dezakezu).

[ctx: @item never show expiry notification]
en: never
eu: inoiz ez

[ctx: @item:inlistbox]
en: Authentication
eu: Autentifikazioa

[ctx: @item:inlistbox]
en: Encryption
eu: Zifratzea

[ctx: @item:inlistbox]
en: Signature
eu: Sinadura

[ctx: @item:valuesuffix]
en: %v day | %v days
eu[0]: %v egun
eu[1]: %v egun

[ctx: @label]
en: Available certificates
eu: Ziurtagiri erabilgarriak

[ctx: @label]
en: Card type:
eu: Txartel mota:

[ctx: @label]
en: Categories
eu: Kategoriak

[ctx: @label]
en: Certificate chain
eu: Ziurtagiri-katea

[ctx: @label]
en: Certificate usage
eu: Ziurtagiriaren erabilera

[ctx: @label]
en: Certificates
eu: Ziurtagiriak

[ctx: @label]
en: Certificates in group
eu: Taldeko ziurtagiriak

[ctx: @label]
en: Encrypt for others:
eu: Zifratu besteentzat:

[ctx: @label]
en: Enter the new public key URL:
eu: Sartu gako publiko berriaren URLa:

[ctx: @label]
en: Groups
eu: Taldeak

[ctx: @label]
en: HTTP Proxy
eu: HTTP ordezkaria

[ctx: @label]
en: Protocol:
eu: Protokoloa:

[ctx: @label]
en: Public key URL:
eu: Gako publikoaren URLa:

[ctx: @label]
en: Rename:
eu: Berrizendatu:

[ctx: @label]
en: Results
eu: Emaitzak

[ctx: @label]
en: Revokers
eu: Indargabetzaileak

[ctx: @label]
en: Search available certificates
eu: Erabilgarri dauden ziurtagiriak bilatu

[ctx: @label]
en: Search for certificates in the group
eu: Bilatu taldean dauden ziurtagiriak

[ctx: @label]
en: Search groups
eu: Bilatu taldeak

[ctx: @label]
en: Search:
eu: Bilatu:

[ctx: @label]
en: Serial number:
eu: Serie-zenbakia:

[ctx: @label]
en: Settings
eu: Ezarpenak

[ctx: @label]
en: Subkeys
eu: Azpigakoak

[ctx: @label]
en: Enter the new cardholder name:
eu: Sartu txartelaren titular berriaren izena:

[ctx: @label PIN to unlock the smart card for administrative operations]
en: Admin PIN
eu: Administratzeko PINa

[ctx: @label The number of remaining attempts to enter a PIN or PUK, as in Remaining attempts: PIN: 2, PUK: 3, Admin PIN: 3]
en: Remaining attempts:
eu: Geratzen diren saiakerak:

[ctx: @label The owner of a smartcard. GnuPG refers to this as cardholder.]
en: Cardholder:
eu: Txartelaren titularra:

[ctx: @label on SignEncryptPage]
en: Encrypt for &others:
eu: Zifratu &beste batzuentzat:

[ctx: @label on SignEncryptPage]
en: Output &files/folder:
eu: Irteerako &fitxategiak/karpeta:

[ctx: @label:checkbox]
en: Publish in internal directory
eu: Argitaratu barneko direktorioan

[ctx: @label:checkbox]
en: Publish to %1
eu: Argitaratu %1(e)ra

[ctx: @label:checkbox]
en: Search missing keys when verifying a signature
eu: Sinadura egiaztatzean, falta diren gakoak bilatu

[ctx: @label:checkbox]
en: Use OpenPGP keyserver
eu: Erabili OpenPGP gako-zerbitzaria

[ctx: @label:spinbox]
en: Threshold for other certificates:
eu: Beste ziurtagiri batzuetarako atalasea:

[ctx: @label:spinbox]
en: Threshold for own certificates:
eu: Ziurtagiri propioetarako atalasea:

[ctx: @label:textbox]
en: &Output folder:
eu: &Irteerako karpeta:

[ctx: @label:textbox]
en: Additional email addresses
eu: E-posta helbide gehigarriak

[ctx: @label:textbox]
en: Algorithm:
eu: Algoritmoa:

[ctx: @label:textbox]
en: Description (optional):
eu: Deskribapena (aukerakoa):

[ctx: @label:textbox]
en: Domain names
eu: Domeinu-izenak

[ctx: @label:textbox]
en: EMail:
eu: E-posta:

[ctx: @label:textbox]
en: Name:
eu: Izena:

[ctx: @label:textbox]
en: Please note that only one OpenPGP keyserver can be configured.
eu: Kontuan izan OpenPGP gako-zerbitzari bakarra konfigura daitekeela.

[ctx: @label:textbox]
en: Please select an action.
eu: Mesedez, hautatu ekintza bat.

[ctx: @label:textbox]
en: This may take several minutes...
eu: Horrek zenbait minutu har ditzake...

[ctx: @label:textbox]
en: URIs
eu: URIak

[ctx: @label:textbox for assistive tools]
en: Decrypted and verified text
eu: Deszifratutako eta egiaztatutako testua

[ctx: @label:textbox for assistive tools]
en: Decrypted text
eu: Deszifratutako testua

[ctx: @label:textbox for assistive tools]
en: Encrypted text
eu: Zifratutako testua

[ctx: @label:textbox for assistive tools]
en: Signed and encrypted text
eu: Sinatutako eta zifratutako testua

[ctx: @label:textbox for assistive tools]
en: Signed text
eu: Sinatutako testua

[ctx: @label:textbox for assistive tools]
en: Text to process
eu: Prozesatu beharreko testua

[ctx: @label:textbox for assistive tools]
en: Verified text
eu: Egiaztatutako testua

[ctx: @option:check]
en: Allow team members to sign with the team key
eu: Baimendu taldekideek taldeko gakoarekin sina dezaten

[ctx: @option:check]
en: Authentication
eu: Egiazkotzea

[ctx: @option:check]
en: Automatically extract file archives after decryption
eu: Fitxategi artxiboak automatikoki erauzi deszifratu ondoren

[ctx: @option:check]
en: Backup encryption key
eu: Egin zifratzeko gakoaren babeskopia

[ctx: @option:check]
en: Bold
eu: Lodia

[ctx: @option:check]
en: Close window automatically on success
eu: Itxi leihoa automatikoki arrakasta izatean

[ctx: @option:check]
en: Create OpenPGP encrypted files with ".pgp" file extensions instead of ".gpg"
eu: Sortu OpenPGPrekin zifratutako fitxategiak ".gpg" luzapenaren ordez, ".pgp" luzapenarekin.

[ctx: @option:check]
en: Create signed or encrypted files as text files.
eu: Sortu sinatutako edo zifratutako fitxategiak testu-fitxategi gisa.

[ctx: @option:check]
en: Create temporary decrypted files in the folder of the encrypted file.
eu: Sortu deszifratutako aldi baterako fitxategiak zifratutako fitxategiaren karpetan.

[ctx: @option:check]
en: Encrypt with password:
eu: Pasahitzarekin zifratu:

[ctx: @option:check]
en: Encryption
eu: Zifratzea

[ctx: @option:check]
en: Italic
eu: Etzana

[ctx: @option:check]
en: Query certificate directories of providers for all user IDs
eu: Itaundu hornitzaileen ziurtagiri-direktorioak erabiltzaile ID guztietarako

[ctx: @option:check]
en: Retrieve missing certification keys when importing new keys
eu: Eskuratu falta diren ziurtapen gakoak gako berriak inportatzean

[ctx: @option:check]
en: Run these tests at startup
eu: Exekutatu proba horiek abiatzean

[ctx: @option:check]
en: Show all test results
eu: Erakutsi testu-emaitza guztiak

[ctx: @option:check]
en: Show owner information
eu: Erakutsi jabearen informazioa

[ctx: @option:check]
en: Show technical details
eu: Erakutsi xehetasun teknikoak

[ctx: @option:check]
en: Show this notification for future updates.
eu: Erakutsi jakinarazpen hori etorkizuneko eguneratzeetarako.

[ctx: @option:check]
en: Show upcoming certificate expiration
eu: Erakutsi datozen ziurtagiri iraungitzeak

[ctx: @option:check]
en: Show validity
eu: Erakutsi baliozkotasuna

[ctx: @option:check]
en: Signing
eu: Sinatzea

[ctx: @option:check]
en: Strikeout
eu: Marratua

[ctx: @option:check]
en: Treat .p7m files without extensions as mails.
eu: Luzapenik gabeko «.p7m» fitxategiak postatzat hartu.

[ctx: @option:check]
en: Upload revoked certificate to %1
eu: Zama-igo indargabetutako ziurtagiria %1(e)ra

[ctx: @option:check]
en: Upload revoked certificate to internal directory
eu: Zama-igo indargabetutako ziurtagiria barneko direktoriora

[ctx: @option:check]
en: Use public-key encryption only.
eu: Gako-publikoko zifratzea bakarrik erabili.

[ctx: @option:check]
en: Use symmetric encryption only.
eu: Erabili zifratze simetrikoa bakarrik.

[ctx: @option:check]
en: Valid until:
eu: Noiz arte balio du:

[ctx: @option:check on SignEncryptPage]
en: Enc&rypt / Sign each file separately.
eu: Zif&ratu/Sinatu fitxategi bakoitza bereizita.

[ctx: @option:check on SignEncryptPage]
en: Encrypt for &me:
eu: Zifratu &niretzat:

[ctx: @option:check on SignEncryptPage]
en: Encrypt with &password:
eu: &Pasahitzarekin zifratu:

[ctx: @option:check on SignEncryptPage]
en: Sign &as:
eu: Sinatu &honela:

[ctx: @option:radio]
en: Certificate has been compromised
eu: Ziurtagiria galbidean ipini da

[ctx: @option:radio]
en: Certificate is no longer used
eu: Ziurtagiria ez da aurrerantzean erabiliko

[ctx: @option:radio]
en: Certificate is superseded
eu: Ziurtagiria ordeztu egin da

[ctx: @option:radio]
en: Delete secret key from disk.
eu: Ezabatu gako-sekretua diskotik.

[ctx: @option:radio]
en: For a different reason
eu: Beste arrazoi bategatik

[ctx: @option:radio]
en: I already have a backup of the secret key.
eu: Badut gako-sekretuaren babeskopia bat.

[ctx: @option:radio]
en: Keep secret key on disk.
eu: Mantendu gako-sekretua diskoan.

[ctx: @option:radio]
en: Make a backup of the secret key to a file.
eu: Egin gako-sekretuaren babeskopia bat fitxategi batean.

[ctx: @option:radio]
en: Make a printed backup of the secret key.
eu: Egin gako-sekretuaren inprimatutako babeskopia bat.

[ctx: @option:radio]
en: Unlimited validity
eu: Baliotasun mugagabea

[ctx: @title]
en: %1 Configuration Check
eu: %1(e)ren konpilazio azterketa

[ctx: @title]
en: <application>Kleopatra</application> failed to start
eu: <application>Kleopatra</application> abiatzea huts egin du

[ctx: @title]
en: Available Certificates
eu: Ziurtagiri erabilgarriak

[ctx: @title]
en: Certificates in the Group
eu: Taldeko ziurtagiriak

[ctx: @title]
en: Certifications Loading Failed
eu: Ziurtapenak zamatzea huts egin du

[ctx: @title]
en: Compliance Check
eu: Etorkortasun egiaztapena

[ctx: @title]
en: Config File 'libkleopatrarc'
eu: Konfiguratu 'libkleopatrarc' fitxategia

[ctx: @title]
en: Creating Key Pair...
eu: Gako parea sortzen...

[ctx: @title]
en: Error Deleting Registry Key
eu: Erregistroko gakoa ezabatzeko errorea

[ctx: @title]
en: Failed to find PaperKey executable.
eu: «PaperKey» exekutagarria aurkitzea huts egin du.

[ctx: @title]
en: GPG (OpenPGP Backend) installation
eu: GPG (OpenPGP bizkarraldekoa) instalatzea

[ctx: @title]
en: Gpg-Agent Connectivity
eu: «Gpg-Agent» konektibotasuna

[ctx: @title]
en: GpgConf (Configuration) installation
eu: GpgConf (konfigurazioa) instalatzea

[ctx: @title]
en: GpgME Too Old
eu: «GpgME» zaharregia

[ctx: @title]
en: GpgSM (S/MIME Backend) installation
eu: GpgSM (S/MIME bizkarraldekoa) instalatzea

[ctx: @title]
en: Invalid Server Reply
eu: Zerbitzariaren erantzun baliogabea

[ctx: @title]
en: No Directory Servers Configured
eu: Ez da direktorio zerbitzaririk konfiguratu

[ctx: @title]
en: OpenPGP Keyserver
eu: OpenPGP gako-zerbitzaria

[ctx: @title]
en: Reason for Revocation (optional)
eu: Indargabetzeko arrazoia (aukerakoa)

[ctx: @title]
en: Result Truncated
eu: Emaitza moztuta

[ctx: @title]
en: Results
eu: Emaitzak

[ctx: @title]
en: Running as Administrator
eu: Administratzaile gisa exekutatzen

[ctx: @title]
en: Save Request
eu: Gorde eskaera

[ctx: @title]
en: Sign / Encrypt Files
eu: Sinatu/zifratu fitxategiak

[ctx: @title]
en: Sign/Encrypt Clipboard
eu: Sinatu/Zifratu arbela

[ctx: @title]
en: Status and progress of the crypto operations is shown here.
eu: Kriptografia eragiketen egoera eta aurrerapena hemen erakusten da.

[ctx: @title]
en: Success
eu: Arrakasta

[ctx: @title]
en: UiServer Connectivity
eu: EI zerbitzariaren konektagarritasuna

[ctx: @title]
en: Up to date
eu: Eguneratua

[ctx: @title]
en: Windows Registry
eu: «Windows»en erregistroa

[ctx: @title]
en: card keys and certificates
eu: txartel-gakoak eta ziurtagiriak

[ctx: @title %1:"OpenPGP" or "S/MIME"]
en: %1 Certificate Server
eu: %1 ziurtagiri-zerbitzaria

[ctx: @title:column]
en: Actions
eu: Ekintzak

[ctx: @title:column]
en: Algorithm
eu: Algoritmoa

[ctx: @title:column]
en: Created
eu: Sortuta

[ctx: @title:column]
en: Email
eu: E-posta

[ctx: @title:column]
en: Fingerprint
eu: Hatz-marka

[ctx: @title:column]
en: Key ID
eu: Gako ID

[ctx: @title:column]
en: Keygrip
eu: Gako-kontrola

[ctx: @title:column]
en: Name
eu: Izena

[ctx: @title:column]
en: Origin
eu: Jatorria

[ctx: @title:column]
en: Protocol
eu: Protokoloa

[ctx: @title:column]
en: Status
eu: Egoera

[ctx: @title:column]
en: Storage
eu: Biltegiratzea

[ctx: @title:column]
en: Usage
eu: Erabilera

[ctx: @title:column]
en: User ID
eu: Erabiltzaile ID

[ctx: @title:column]
en: Valid From
eu: Noiztik balio du

[ctx: @title:column]
en: Valid Until
eu: Noiz arte balio du

[ctx: @title:column Name or ID of a storage slot for a key on a smart card]
en: Card Slot
eu: Txartel erretena

[ctx: @title:dialog]
en: Add ADSK
eu: Gehitu ADSK

[ctx: @title:dialog]
en: Copy Key to Smartcard
eu: Kopiatu gakoa txartela-adimendunera

[ctx: @title:dialog]
en: Disable Certificate
eu: Ezgaitu ziurtagiria

[ctx: @title:dialog]
en: Results
eu: Emaitzak

[ctx: @title:dialog]
en: Save Secret Team Key
eu: Gorde taldearen gako sekretua

[ctx: @title:dialog]
en: Sign / Encrypt Files
eu: Sinatu/Zifratu fitxategiak

[ctx: @title:dialog]
en: Sign/Encrypt Clipboard
eu: Sinatu/Zifratu arbela

[ctx: @title:dialog as in 'list of certificates that were imported']
en: Imported Certificates
eu: Inportatutako ziurtagiriak

[ctx: @title:group]
en: Certificate Usage
eu: Ziurtagiriaren erabilera

[ctx: @title:group]
en: Details
eu: Xehetasunak

[ctx: @title:group]
en: Key Material
eu: Gakoaren materia

[ctx: @title:group]
en: Proposed Corrective Action
eu: Proposatutako ekintza zuzentzaileak

[ctx: @title:menu]
en: SmartCard
eu: Txartel-adimenduna

[ctx: @title:tab]
en: Certificate Categories
eu: Ziurtagiri kategoriak

[ctx: @title:tab]
en: Certificate Dump
eu: Ziurtagiria iraultzea

[ctx: @title:tab]
en: Certifications
eu: Ziurtapenak

[ctx: @title:tab]
en: General
eu: Orokorra

[ctx: @title:tab]
en: Related Addresses
eu: Erlazionatutako helbideak

[ctx: @title:tab]
en: Revokers
eu: Indargabetzaileak

[ctx: @title:tab]
en: Subkeys
eu: Azpigakoak

[ctx: @title:tab]
en: Trust Chain Details
eu: Konfiantza katearen xehetasunak

[ctx: @title:tab]
en: User IDs
eu: Erabiltzaile IDak

[ctx: @title:window]
en: Add Subkey
eu: Gehitu azpigakoa

[ctx: @title:window]
en: Add User ID Error
eu: Erabiltzaile-ID gehitzeko errorea

[ctx: @title:window]
en: Add User ID Succeeded
eu: Erabiltzaile-ID gehitzea ondo egin da

[ctx: @title:window]
en: Advanced Settings
eu: Ezarpen aurreratuak

[ctx: @title:window]
en: Apply Settings
eu: Aplikatu ezarpenak

[ctx: @title:window]
en: Backup Secret Key
eu: Egin gako sekretuaren babes-kopia

[ctx: @title:window]
en: CRL Cache Dump
eu: CRL cachea iraultzea

[ctx: @title:window]
en: Certificate Dump
eu: Ziurtagiria iraultzea

[ctx: @title:window]
en: Certificate Selection
eu: Ziurtagiri hautapena

[ctx: @title:window]
en: Certificate Updated | Certificates Updated
eu[0]: Ziurtagiria eguneratuta
eu[1]: Ziurtagiriak eguneratuta

[ctx: @title:window]
en: Certification Completed
eu: Ziurtapena osatu da

[ctx: @title:window]
en: Certification Not Possible
eu: Ziurtapena ezin da egin

[ctx: @title:window]
en: Certification Trust Change Failed
eu: Ziurtapenaren konfiantza aldatzea huts egin du

[ctx: @title:window]
en: Certify Certificates
eu: Ziurtatu ziurtagiriak

[ctx: @title:window]
en: Change Cardholder
eu: Aldatu txartelaren titularra

[ctx: @title:window]
en: Change Public Key URL
eu: Aldatu gako publikoaren URLa

[ctx: @title:window]
en: Change Validity Period
eu: Aldatu baliotasun aldia

[ctx: @title:window]
en: Checksum Verification Errors
eu: Egiaztapen-batura egiaztatzeko erroreak

[ctx: @title:window]
en: Clear CRL Cache Error
eu: CRL cachea garbitzeko errorea

[ctx: @title:window]
en: Clear CRL Cache Finished
eu: CRL cachea garbitzea amaitu da

[ctx: @title:window]
en: Configure
eu: Konfiguratu

[ctx: @title:window]
en: Configure Groups
eu: Konfiguratu taldeak

[ctx: @title:window]
en: Confirm Certificate Export
eu: Baieztatu ziurtagiria esportatzea

[ctx: @title:window]
en: Confirm Deletion
eu: Baieztatu ezabatzea

[ctx: @title:window]
en: Confirm Group Export
eu: Baieztatu taldea esportatzea

[ctx: @title:window]
en: Confirm Publication
eu: Baieztatu argitalpena

[ctx: @title:window]
en: Confirm Revocation
eu: Baieztatu indargabetzea

[ctx: @title:window]
en: Create Checksum Progress
eu: Egiaztapen-batura sortzeko aurrerapena

[ctx: @title:window]
en: Create OpenPGP Key
eu: Sortu OpenPGP gakoa

[ctx: @title:window]
en: Decrypt/Verify E-Mail
eu: Deszifratu/egiaztatu e-posta

[ctx: @title:window]
en: Decrypt/Verify Failed
eu: Deszifratzea/Egiaztatzea huts egin du

[ctx: @title:window]
en: Decrypt/Verify Files
eu: Deszifratu/egiaztatu fitxategiak

[ctx: @title:window]
en: Delete Certificates
eu: Ezabatu ziurtagiriak

[ctx: @title:window]
en: Delete Group | Delete Groups
eu[0]: Ezabatu taldea
eu[1]: Ezabatu

[ctx: @title:window]
en: Distrust Root Certificate
eu: Erro ziurtagiriaren gainean ez izan konfiantzarik

[ctx: @title:window]
en: Dump CRL Cache Error
eu: CRL cachea iraultzeko errorea

[ctx: @title:window]
en: Dump Certificate Error
eu: Ziurtagiria iraultzeko errorea

[ctx: @title:window]
en: Edit Group
eu: Editatu taldea

[ctx: @title:window]
en: Encrypt Text
eu: Zifratu testua

[ctx: @title:window]
en: Encrypt-To-Self Warning
eu: Norberetzat-zifratze abisua

[ctx: @title:window]
en: Enter User ID
eu: Sartu erabiltzaile-ID

[ctx: @title:window]
en: Error
eu: Errorea

[ctx: @title:window]
en: Error creating revocation certificate
eu: Errorea indargabetzeko ziurtagiria sortzean

[ctx: @title:window]
en: Error importing secret key
eu: Gako sekretua inportatzeko errorea

[ctx: @title:window]
en: Export
eu: Esportatu

[ctx: @title:window]
en: Export Certificate Group | Export Certificate Groups
eu[0]: Esportatu ziurtagiri-taldea
eu[1]: Esportatu ziurtagiri-taldeak

[ctx: @title:window]
en: Export Error
eu: Esportatze errorea

[ctx: @title:window]
en: Export Failed
eu: Esportatzea huts egin du

[ctx: @title:window]
en: Export Subkey | Export Subkeys
eu[0]: Esportatu azpigakoa
eu[1]: Esportatu azpigakoak

[ctx: @title:window]
en: Failed to execute command
eu: Komandoa exekutatzea huts egin du

[ctx: @title:window]
en: Failed to find some keys
eu: Gako batzuk bilatzean huts egin du

[ctx: @title:window]
en: Fetching Keys
eu: Gakoak ekartzea

[ctx: @title:window]
en: File Already Exists
eu: Fitxategia badago lehendik ere

[ctx: @title:window]
en: Generating Keys
eu: Gakoak sortzen

[ctx: @title:window]
en: GnuPG Configuration Overview
eu: GnuPG konfigurazioaren ikuspegi orokorra

[ctx: @title:window]
en: Grant Certification Power
eu: Eman ziurtapen ahalmena

[ctx: @title:window]
en: Group Cannot Be Certified
eu: Taldea ezin da ziurtatu

[ctx: @title:window]
en: Group Details
eu: Talde-xehetasunak

[ctx: @title:window]
en: Importing Certificates
eu: Ziurtagiriak inportatzen

[ctx: @title:window]
en: Invalid Output Folder
eu: Irteerako karpeta baliogabea

[ctx: @title:window]
en: Key is Expired
eu: Gakoa iraungita dago

[ctx: @title:window]
en: Key is Revoked
eu: Gakoa indargabetuta dago

[ctx: @title:window]
en: Lookup on Server
eu: Bilatu zerbitzarian

[ctx: @title:window]
en: Manage Smart Cards
eu: Kudeatu txartel-adimendunak

[ctx: @title:window]
en: Mark Own Certificate
eu: Markatu ziurtagiri propioa

[ctx: @title:window]
en: No Output Folder
eu: Irteerako karpetarik gabe

[ctx: @title:window]
en: Notepad
eu: Ohar-bloka

[ctx: @title:window]
en: OpenPGP Certificate
eu: OpenPGP ziurtagiria

[ctx: @title:window]
en: OpenPGP Certificate Export
eu: OpenPGP ziurtagiria esportatzea

[ctx: @title:window]
en: OpenPGP Certificate Export Error
eu: OpenPGP ziurtagiria esportatzeko errorea

[ctx: @title:window]
en: Overwrite Existing Key
eu: Gainidatzi lehendik dagoen gakoa

[ctx: @title:window]
en: Overwrite File?
eu: Fitxategia gainidatzi?

[ctx: @title:window]
en: Overwrite existing key
eu: Gainidatzi lehendik dagoen gakoa

[ctx: @title:window]
en: Print Secret Key
eu: Inprimatu gako sekretua

[ctx: @title:window]
en: Prohibited
eu: Debekatuta

[ctx: @title:window]
en: Really Quit?
eu: Benetan irten?

[ctx: @title:window]
en: Revocation Failed
eu: Indargabetzea huts egin du

[ctx: @title:window]
en: Revocation Succeeded
eu: Indargabetzea ondo egin da

[ctx: @title:window]
en: Revocation certificate created
eu: Indargabetzeko ziurtagiria sortu da

[ctx: @title:window]
en: Revoke Certification Power
eu: Indargabetu ziurtatzeko eskumena

[ctx: @title:window]
en: S/MIME Certificate
eu: S/MIME ziurtagiria

[ctx: @title:window]
en: Save Secret Team Key
eu: Gorde taldearen gako sekretua

[ctx: @title:window]
en: Secret Key Backup
eu: Gako sekretuaren babes-kopia

[ctx: @title:window]
en: Secret Key Deletion
eu: Gako sekretua ezabatzea

[ctx: @title:window]
en: Select Certificate
eu: Hautatu ziurtagiria

[ctx: @title:window]
en: Select Certificates for Message
eu: Aukeratu mezurako ziurtagiriak

[ctx: @title:window]
en: Select Certificates for Message "%1"
eu: Aukeratu "%1" mezurako ziurtagiriak

[ctx: @title:window]
en: Select Signing Certificates
eu: Aukeratu sinatzeko ziurtagiriak

[ctx: @title:window]
en: Select the file to verify with the signature <filename>%1</filename>
eu: Aukeratu <filename>%1</filename> sinadurarekin egiaztatu beharreko fitxategia

[ctx: @title:window]
en: Self Test
eu: Auto-proba

[ctx: @title:window]
en: Set Initial Pin
eu: Ezari hasierako PIN

[ctx: @title:window]
en: Sign Text
eu: Sinatu testua

[ctx: @title:window]
en: Subprocess Diagnostics
eu: Azpiprozesuaren diagnostikoa

[ctx: @title:window]
en: Success
eu: Arrakasta

[ctx: @title:window]
en: Trust Root Certificate
eu: Erro ziurtagiriarekiko konfiantza izan

[ctx: @title:window]
en: Unusable Output Folder
eu: Irteerako karpeta erabilgaitza

[ctx: @title:window]
en: Unusual Signature Warning
eu: Ezohiko sinadura abisua

[ctx: @title:window]
en: Update Available
eu: Eguneratzea erabilgarri dago.

[ctx: @title:window]
en: Update Failed
eu: Eguneratzea huts egin du

[ctx: @title:window]
en: Use Original File Name?
eu: Jatorrizko fitxategi-izena erabili?

[ctx: @title:window]
en: Verify Checksum Results
eu: Egiaztatu egiaztapen-baturaren emaitzak

[ctx: @title:window]
en: Verify Files
eu: Egiaztatu fitxategiak

[ctx: @title:window]
en: Verify Fingerprint
eu: Egiaztatu hatz-marka

[ctx: @title:window]
en: Write certificate to card
eu: Idatzi ziurtagiria txartelean

[ctx: @title:window Certify Certificate Group <group name>]
en: Certify Certificate Group %1
eu: Ziurtatu %1 ziurtagiri-taldea

[ctx: @title:window a group of keys]
en: Edit Group
eu: Editatu taldea

[ctx: @title:window a group of keys]
en: New Group
eu: Talde berria

[ctx: @title:window arg is name, email of certificate holder]
en: Certify Certificate: %1
eu: Ziurtatu ziurtagiria: %1

[ctx: @warning]
en: <para><email>%1</email> has no usable transport for mailing a key available, WKS upload not possible.</para>
eu: <para><email>%1</email>(e)k ez dauka erabilgarri dagoen gako bat bidaltzeko garraio erabilgarririk, WKS zama-igotzea ezin da egin.</para>

[ctx: A generic filename for exported certificate groups]
en: certificate groups
eu: ziurtagiri taldeak

[ctx: A generic filename for exported certificates]
en: certificates
eu: ziurtagiriak

[ctx: A generic filename for exported certificates]
en: certificates.%1
eu: ziurtagiriak.%1

en: A phone call to the person.
eu: Pertsonari telefono dei bat.

en: A revocation certificate is a file that serves as a "kill switch" to publicly declare that a key shall not anymore be used.  It is not possible to retract such a revocation certificate once it has been published.
eu: Indargabetzeko ziurtagiri bat, gako bat aurrerantzean ez dela erabili behar publikoki adierazteko, "hiltzeko etengailu" gisa balio duen fitxategi bat da. Behin argitaratuta, ez dago halako indargabetzeko ziurtagiri batekin atzera egiterik.

en: A revocation certificate is a kind of "kill switch" to publicly
    declare that a key shall not anymore be used.  It is not possible
    to retract such a revocation certificate once it has been published.
eu: Indargabetzeko ziurtagiri bat, gako bat aurrerantzean ez dela erabili
    behar publikoki adierazteko "hiltzeko etengailu" antzeko bat da. Behin
    argitaratuta, ez dago halako indargabetzeko ziurtagiri batekin atzera egiterik.

en: Add ADSK
eu: Gehitu ADSK

en: Add Recipient...
eu: Gehitu hartzailea...

en: Add User ID...
eu: Gehitu erabiltzaile-IDa...

en: Additionally, one new key has been retrieved. | Additionally, %1 new keys have been retrieved.
eu[0]: Gainera, gako berri bat eskuratu da.
eu[1]: Gainera, %1 gako berri eskuratu dira.

en: Advanced
eu: Aurreratua

en: Advanced options
eu: Aukera aurreratuak

en: Algorithm:
eu: Algoritmoa:

en: All certificates with email addresses belonging to the domain that have been certified by the trusted introducer are treated as certified, i.e. a trusted introducer acts as a kind of intermediate CA for a domain.
eu: Konfiantzadun aurkezleak ziurtatu dituen, domeinuari dagozkion e-posta helbideak dituzten ziurtagiri guztiak ziurtatu gisa hartuko dira, adib. konfiantzadun aurkezle batek domeinurako tarteko CA antzeko gisa jokatzen du.

en: All operations completed.
eu: Eragiketa denak osatu dira.

en: Allow S/MIME certificate creation
eu: Baimendu S/MIME ziurtagiriak sortzea

en: Allow custom debug commands
eu: Baimendu neurrira ipinitako arazteko komandoak

en: Allows the creation of S/MIME certificate signing requests.
eu: S/MIME ziurtagiriak sinatzeko eskaeren sorrera baimentzen du.

en: Also update the validity period of the subkeys
eu: Eguneratu, halaber, azpigakoen baliotasun aldia

en: Always search smartcard certificates on keyserver
eu: Bilatu beti txartel-adimenduneko ziurtagiriak gako-zerbitzarian

en: Ambiguous commands "%1" and "%2"
eu: Komando anbiguoak "%1" eta "%2"

en: Ambiguous protocol: --openpgp and --cms
eu: Protokolo anbiguoa: --openpgp eta --cms

en: An error occurred while trying to clear the CRL cache. The output from %1 was:
    %2
eu: Errore bat gertatu da CRL cachea garbitzen saiatzean. %1(e)ren irteera izan da:
    %2

en: An error occurred while trying to dump the CRL cache. The output from GpgSM was:
    %1
eu: Errore bat gertatu da CRL cachea iraultzen saiatzean. «GpgSM»ren irteera ondokoa izan da:
    %1

en: An error occurred while trying to dump the certificate. The output from GpgSM was:
    %1
eu: Errore bat gertatu ziurtagiria iraultzen saiatzean. «GpgSM»ren irteera izan da:
    %1

en: An error occurred while trying to import the CRL file. The output from gpgsm was:
    %1
eu: Errore bat gertatu da CRL fitxategia inportatzen saiatzean. «gpgsm»ren irteera izan da:
    %1

en: An error occurred: %1
eu: Errore bat gertatu da: %1

en: Any files
eu: Edozein fitxategi

en: Appearance
eu: Itxura

en: Archive and Encrypt Files
eu: Artxibatu eta zifratu fitxategiak

en: Archive and Sign Files
eu: Artxibatu eta sinatu fitxategiak

en: Archive and Sign/Encrypt Files
eu: Artxibatu eta sinatu/zifratu fitxategiak

en: Archive command to use when archiving files:
eu: Fitxategiak artxibatzeko erabili beharreko komandoa:

en: Argument is not a valid RFC-2822 mailbox
eu: Argumentua ez da RFC-2822 posta-kutxa balioduna

en: Artwork
eu: Artelana

[ctx: As in 'this key is stored on this computer and on smart card(s)']
en: On this computer and on a smart card | On this computer and on %1 smart cards
eu[0]: Ordenagailu honetan eta txartel-adimendun batean
eu[1]: Ordenagailu honetan eta %1 txartel-adimendunetan

[ctx: As in 'this secret key is stored on a smart card']
en: smart card
eu:  txartel-adimenduna

[ctx: As in 'this secret key is stored on smart card <serial number>']
en: smart card %1
eu: txartel-adimenduna %1

[ctx: As in 'this secret key is stored on this computer']
en: on this computer
eu: ordenagailu honetan

en: At least one FILE must be present
eu: Gutxienez FILE bat egon behar da

en: At least one INPUT must be present
eu: Gutxienez INPUT bat egon behar da

en: At least one INPUT needs to be provided
eu: Gutxienez INPUT bat eman behar da

en: At least one OUTPUT must be present
eu: Gutxienez OUTPUT bat egon behar da

en: At least one input needs to be provided
eu: Gutxienez sarrera bat eman behar da

en: Authentication Key
eu: Autentifikazio-gakoa

en: Automatically extract archives after decryption.
eu: Erauzi artxiboak automatikoki, deszifratu ondoren.

en: Automatically load S/MIME certificates from PKCS#15 (CardOS) smartcards
eu: Zamatu automatikoki PKCS#15 txartel-adimendunetako S/MIME ziurtagiriak

en: Back
eu: Atzera

en: Backend configuration framework, KIO integration
eu: Bizkarraldeko konfigurazio ingurunea, KIO integrazioa

en: Backend error: gpgconf does not seem to know the entry for %1/%2
eu: Bizkarraldekoaren errorea: «gpgconf»ek ez du %1/%2(r)en sarrera ezagutzen

en: Backend error: gpgconf has wrong type for %1/%2: %3 %4
eu: Euskarriaren errorea: «gpgconf»ek %1/%2(r)en mota okerra du: %3 %4

en: Backup Key
eu: Babeskopia gakoa

en: Backup Secret Keys...
eu: Egin gako sekretuen babes-kopia...

en: By default, GnuPG uses the file ~/.gnupg/policies.txt to check if a certificate policy is allowed. If this option is selected, policies are not checked.
eu: Era lehenetsian, «GnuPG»ek ~/.gnupg/policies.txt fitxategia erabiltzen du ziurtagiri-gidalerro bat baimenduta dagoen egiaztatzeko. Aukera hori hautatzen bada, gidalerroak ez dira egiaztatzen.

en: By default, Kleopatra only queries the certificate directories of providers (WKD)
             for user IDs that were originally retrieved from a WKD when you update an OpenPGP certificate.
             If this option is enabled, then Kleopatra will query WKDs for all user IDs.
eu: Era lehenetsian, Kleopatrak, hornitzaileen ziurtagiri direktorioak (WKD) itauntzen ditu bakarrik
             OpenPGP ziurtagiri bat eguneratzen duzunean, jatorrian hornitzaileen ziurtagiri direktorio (WKD) batetik eskuratu ziren erabiltzaile IDetarako.
             Aukera hori gaituta badago, Kleopatrak WKDak erabiltzaile ID guztien bila itaunduko ditu.

en: By setting an expiration date, you can limit the validity of your certification to a certain amount of time. Once the expiration date has passed, your certification is no longer valid.
eu: Iraungitze data bat ezarriz, zure ziurtapenaren baliotasuna denbora tarte jakin batera muga dezakezu. Behin iraungitze data igarota, zure ziurtapenak ez du baliorik izango.

en: CAPABILITIES does not take arguments
eu: «CAPABILITIES»ek ez du argumenturik hartzen

en: CMS backend: %1
eu: CMS bizkarraldekoa: %1

en: CRL cache cleared successfully.
eu: CRL cachea ongi garbitu da.

en: CRL file imported successfully.
eu: CRL fitxategia ongi inportatu da.

en: Calculating total size...
eu: Guztizko neurria kalkulatzen...

en: Call to EncryptEMailController::protocolAsString() is ambiguous.
eu: «EncryptEMailController::protocolAsString()»eri eginiko deia anbiguoa da.

en: Call to NewSignEncryptEMailController::protocolAsString() is ambiguous.
eu: «NewSignEncryptEMailController::protocolAsString()»(e)ri deia anbiguoa da.

en: Cancel
eu: Utzi

en: Cannot be configured with Kleopatra
eu: Ezin da Kleopatrarekin konfiguratu

en: Cannot determine protocol for task
eu: Ezin du atazarako protokoloa zehaztu

en: Cannot determine the GnuPG home directory: %1 exists but is not a directory.
eu: Ezin da zehaztu «GnuPG»ren etxeko direktorioa: %1 badago baina ez da direktorioa.

en: Cannot find checksums file for file %1
eu: Ezin da aurkitu fitxategi horretarako egiaztapen-batura fitxategirik, %1

en: Cannot find common base directory for these files:
    %1
eu: Ezin du fitxategi horietarako oinarrizko direktorio komuna aurkitu: %1

en: Cannot flush data
eu: Ezin ditu datuak hustu

en: Cannot mix --info with non-info SENDER or RECIPIENT
eu: Ezin da nahastu «--info» SENDER edo RECIPIENT informazio gabeekin

en: Cannot open existing file "%1" for reading: %2
eu: Ezin du existitzen den "%1" fitxategia irakurtzeko ireki: %2

en: Cannot open file "%1" for reading and writing: %2
eu: Ezin du "%1" fitxategia irakurtzeko eta idazteko ireki: %2

en: Cannot read "%1"
eu: Ezin du irakurri "%1"

en: Cannot remove directory %1
eu: Ezin du %1 direktorioa kendu

en: Cannot remove file %1: %2
eu: Ezin du %1 fitxategia kendu: %2

en: Cannot send "%1" status
eu: Ezin du bidali "%1" egoera

en: Cannot send data
eu: Ezin ditu datuak bidali

en: Cannot set restrictive permissions on file %1: %2
eu: Ezin ditu %1 fitxategian baimen murriztaileak ezarri: %2

en: Cannot use OUTPUT and MESSAGE simultaneously
eu: Ezin ditu OUTPUT eta MESSAGE aldi berean erabili

en: Cannot use RECIPIENT
eu: Ezin da RECIPIENT erabili

en: Cannot use SENDER
eu: Ezin da SENDER erabili

en: Cannot use both %f and | in '%1'
eu: Ezin dira biak, %f eta | '%1'(e) '%1'(e)an erabili

en: Cannot use non-info RECIPIENT
eu: Ezin da erabili informazio gabeko RECIPIENT

en: Cannot use non-info SENDER
eu: Ezin da erabili informazio gabeko SENDER

en: Cannot use output and signed data simultaneously
eu: Ezin ditu irteera eta sinatutako-datuak aldi berean erabili

[ctx: Caption for an unknown key/certificate where only ID is known.]
en: Unknown Recipient:
eu: Hartzaile ezezaguna:

en: Card Authentication Key
eu: Txartela autentifikazio gakoa

en: Card Certificate
eu: Txartel ziurtagiria

[ctx: CardOS is a smartcard operating system]
en: CardOS 5 (various apps)
eu: CardOS 5 (hainbat aplikazio)

en: Caught exception: %1
eu: Harrapatutako salbuespena: %1

en: Caught unexpected exception in EncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1
eu: Ustekabeko salbuespen bat harrapatu da «EncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved»(e)n: %1

en: Caught unexpected exception in PrepEncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1
eu: Ustegabeko salbuespen bat harrapatu da «PrepEncryptCommand:: Private::slotRecipientsResolved»(e)n: %1

en: Caught unexpected exception in PrepSignCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1
eu: Ustegabeko salbuespen bat harrapatu da «PrepSignCommand:: Private::slotRecipientsResolved»(e)n: %1

en: Caught unexpected exception in SelectCertificateCommand::Private::slotDialogAccepted: %1
eu: Ustegabeko salbuespen bat harrapatu da «SelectCertificateCommand:: Private::slotDialogAccepted»(e)n: %1

en: Caught unexpected exception in SignCommand::Private::slotMicAlgDetermined: %1
eu: Ustegabeko salbuespen bat harrapatu da «SignCommand::Private::slotMicAlgDetermined»(e)n: %1

en: Caught unexpected exception in SignCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1
eu: Ustegabeko salbuespen bat harrapatu da «SignCommand::Private:: slotRecipientsResolved»(e)n: %1

en: Caught unexpected exception in SignEncryptFilesController::Private::slotWizardOperationPrepared: %1
eu: Ustekabeko salbuespen bat harrapatu da «SignEncryptFilesController::Private::slotWizardOperationPrepared»(e)n: %1

en: Caught unexpected exception: %1
eu: Ustekabeko salbuespena harrapatu da: %1

en: Caught unknown exception
eu: Salbuespen ezezaguna harrapatu da

en: Caught unknown exception - please report this error to the developers.
eu: Salbuespen ezezaguna harrapatu da - mesedez, eman garatzaileari errore honen berri.

en: Caught unknown exception in EncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved
eu: Salbuespen ezezagun bat harrapatu da «EncryptCommand::Private:: slotRecipientsResolved»(e)n

en: Caught unknown exception in PrepEncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved
eu: Salbuespen ezezagun bat harrapatu da «PrepEncryptCommand:: Private::slotRecipientsResolved»(e)n

en: Caught unknown exception in PrepSignCommand::Private::slotRecipientsResolved
eu: Salbuespen bat harrapatu da «PrepSignCommand::Private::slotRecipientsResolved»(e)n

en: Caught unknown exception in SelectCertificateCommand::Private::slotDialogAccepted
eu: Salbuespen ezezagun bat harrapatu da «SelectCertificateCommand:: Private::slotDialogAccepted»(e)n

en: Caught unknown exception in SignCommand::Private::slotMicAlgDetermined
eu: Salbuespen ezezaguna harrapatu da «SignCommand::Private:: slotMicAlgDetermined»(e)n

en: Caught unknown exception in SignCommand::Private::slotRecipientsResolved
eu: Salbuespen ezezagun bat harrapatu da «SignCommand::Private:: slotRecipientsResolved»(e)n

en: Caught unknown exception in SignEncryptFilesController::Private::slotWizardOperationPrepared
eu: Salbuespen ezezagun bat harrapatu da «SignEncryptFilesController::Private::slotWizardOperationPrepared»(e)n

en: Caught unknown exception in group %1
eu: Salbuespen ezezaguna harrapatu da %1 taldean

en: Certificate &Groups
eu: Ziurtagiri-&taldeak

en: Certificate Deletion Failed
eu: Ziurtagiria ezabatzea huts egin du

en: Certificate Deletion Problem
eu: Ziurtagiria ezabatzeko arazoa

en: Certificate Export Failed
eu: Ziurtagiri esportazioak huts egin du

en: Certificate Groups
eu: Ziurtagiri-taldeak

en: Certificate Import Failed
eu: Ziurtagiria inportatzea huts egin du

en: Certificate Revocation Lists, DER encoded
eu: Ziurtagiriak indargabetzeko zerrendak, DER kodetuta

en: Certificate manager and cryptography app
eu: Ziurtagiri-kudeatzailea eta kriptografia aplikazioa

en: Certificate refresh interval (in hours). Zero (0) disables.
eu: Ziurtagiriak freskatzeko bitartea (ordutan). Zero (0) ezgaitzeko.

en: Certificates
eu: Ziurtagiriak

en: Certificates that can be used for encryption
eu: Zifratzeko erabil daitezkeen ziurtagiriak

en: Certificates that can be used for signing
eu: Sinatzeko erabil daitezkeen ziurtagiriak

en: Certificates without user IDs:
eu: Erabiltzaile-IDrik gabeko ziurtagiriak:

en: Certification Error
eu: Ziurtapen errorea

en: Certification Succeeded
eu: Ziurtapena ondo egin da

en: Certification successful.
eu: Ziurtapen arrakastatsua.

en: Certify
eu: Ziurtatu

en: Certify as trusted introducer
eu: Ziurtatu konfiantzazko aurkezle gisa

en: Certify for everyone to see (exportable)
eu: Ziurtatu denek ikus dezaten (esportagarria)

en: Certify the validity of the selected certificate
eu: Ziurtatu hautatutako ziurtagiriaren baliozkotasuna

en: Certify with:
eu: Ziurtatu honekin:

en: Certify...
eu: Ziurtatu...

en: Certifying means that you check the Fingerprint.
eu: Ziurtatzea esan nahi du hatz-marka egiaztatzen duzula.

en: Change Certificate…
eu: Aldatu ziurtagiria...

en: Change End of Validity Period...
eu: Aldatu baliotasun ardiaren bukaera...

en: Change Passphrase...
eu: Aldatu pasaesaldia...

en: Change Signing Certificates...
eu: Aldatu sinatzeko ziurtagiriak...

en: Change validity
eu: Aldatu baliotasuna

en: Check certificate validity every
eu: Egiaztatu ziurtagirien baliozkotasuna hainbestero,

en: Check for updates
eu: Eguneratzeak dauden egiaztatu

en: Checksum program to use when creating checksum files
eu: Egiaztapen-batura fitxategiak sortzeko erabili beharreko egiaztapen-batura programa

en: Checksum program to use when creating checksum files:
eu: Egiaztapen-batura fitxategiak sortzeko erabili beharreko egiaztapen-batura programa:

en: Checksumming (%2) in %1
eu: Egiaztapen-batura (%2) %1(e)n egiten

en: Choose here the certificate with which the OCSP server signs its replies.
eu: Aukeratu hemen, OCSP zerbitzariak erantzunak sinatzeko erabiltzen duen ziurtagiria.

en: City
eu: Hiria

en: Clear CRL Cache
eu: Garbitu CRL cachea

en: Clear CRL Cache Error
eu: CRL cachea garbitzeko errorea

en: Clipboard
eu: Arbela

en: Clipboard contents
eu: Arbelaren edukia

en: Close Tab
eu: Itxi fitxa

en: Close this tab
eu: Itxi fitxa hau

en: Collapse All
eu: Tolestu guztiak

en: Command (%1) failed: %2
eu: Komandoak (%1) huts egin du: %2

en: Command not specified
eu: Komandoa ez da zehaztu

en: Common Name
eu: Izen arrunta

en: Compliance:
eu: Etorkortasuna:

en: Confirming it on a trusted website.
eu: Hura konfiantzazko webgune batean baieztatzea.

en: Could not allocate resources to connect to Kleopatra UI server at %1: %2
eu: Ezin izan du Kleopatra EI zerbitzarira %1(e)an konektatzeko baliabiderik esleitu: %2

en: Could not bind to socket: %1
eu: Ezin izan da hargunera lotu: %1

en: Could not connect to Kleopatra UI server at %1: %2
eu: Ezin izan du Kleopatra EI zerbitzarira %1(e)an konektatu: %2

en: Could not create GnuPG home directory %1: %2
eu: Ezin izan du «GnuPG»ren etxeko direktorioa %1 sortu: %2

en: Could not create socket: %1
eu: Ezin izan du hargunea sortu: %1

en: Could not create temporary file for output "%1"
eu: Ezin izan du irteerarako aldi baterako fitxategia sortu: %1

en: Could not determine the GnuPG home directory. Consider setting the GNUPGHOME environment variable.
eu: Ezin da zehaztu «GnuPG»ren etxeko direktorioa. Kontuan izan GNUPGHOME ingurune aldagaia ezartzeko aukera.

en: Could not determine whether this is an S/MIME or an OpenPGP signature - maybe it is not a signature at all?
eu: Ezin du zehaztu hori S/MIME edo OpenPGP sinadura bat den - agian ez da sinadura bat ere?

en: Could not determine whether this is an S/MIME or an OpenPGP signature/ciphertext - maybe it is neither ciphertext nor a signature?
eu: Ezin du zehaztu hori S/MIME edo OpenPGP sinadura/zifratutako-testua bat den - agian ez da ez zifratutako testua ez eta sinadura bat ere?

en: Could not determine whether this was S/MIME- or OpenPGP-encrypted - maybe it is not ciphertext at all?
eu: Ezin du zehaztu hori S/MIME edo OpenPGP-zifratutako-testua zen - agian ez da zifratutako testu bat ere?

en: Could not find a key for the following recipients:
eu: Ezin izan du ondoko hartzaileentzako ziurtagiririk aurkitu:

en: Could not find clipboard
eu: Ezin izan du arbela bilatu

en: Could not find gpgconf executable
eu: Ezin izan du «gpgconf» exekutagarria aurkitu

en: Could not get socket nonce: %1
eu: Ezin izan da hargunearen «hapax» lortu: %1

en: Could not get the process-id of the Kleopatra UI server at %1: %2
eu: Ezin izan du Kleopatra EI zerbitzariaren %1(e)ko prozesu-ID lortu: %2

en: Could not listen to socket: %1
eu: Ezin izan zaie harguneei entzun: %1

en: Could not open FD %1 for reading
eu: Ezin izan du %1 FD irakurtzeko ireki

en: Could not open FD %1 for writing
eu: Ezin izan du FD %1 irakurtzeko ireki

en: Could not open clipboard for reading
eu: Ezin izan du arbela irakurtzeko ireki

en: Could not open file "%1" for reading
eu: Ezin izan du "%1" fitxategia irakurtzeko ireki

en: Could not open file %1 for reading: %2
eu: Ezin izan du %1 fitxategia irakurtzeko ireki: %2

en: Could not pass socket to Qt: %1. This should not happen, please report this bug.
eu: Ezin izan dio hargunea «Qt»ri pasatu: %1. Hori ez litzateke gertatu behar, mesedez eman akats honen berri.

en: Could not rename file "%1" to "%2"
eu: Ezin izan du fitxategia "%1"(e)tik "%2"(e)ra berrizendatu

en: Could not start %1 process: %2
eu: Ezin izan du %1 prozesua abiatu: %2

en: Could not start key pair creation: %1
eu: Ezin izan du gako-pare sorrera abiatu: %1

en: Could not start the GnuPG Log Viewer (kwatchgnupg). Please check your installation.
eu: Ezin izan du GnuPG egunkari erakuslea abiatu (kwatchgnupg). Mesedez, egiaztatu zure instalazioa.

en: Could not write to clipboard
eu: Ezin izan du arbelean idatzi

en: Could not write to file %1.
eu: Ezin izan du %1 fitxategian idatzi.

[ctx: Count of revocations in a CRL]
en: Entries:
eu: Sarrerak:

en: Country
eu: Herrialdea

en: Create Checksum Files Error
eu: Egiaztapen-batura fitxategiak sortzeko errorea

en: Create Checksum Files...
eu: Sortu egiaztapen-batura fitxategiak...

en: Create Checksums: input files must be either all checksum files or all files to be checksummed, not a mixture of both.
eu: Sortu egiaztapen-baturak: sarrera-fitxategiak, denak egiaztapen-batura fitxategiak edo denak egiaztapen-batura egiaztatzeko fitxategiak izan behar dira, ez bien nahasketa bat.

en: Create a new OpenPGP certificate
eu: Sortu OpenPGP ziurtagiri berri bat

en: Create a new S/MIME certificate signing request (CSR)
eu: Sortu S/MIME ziurtagiria sinatzeko eskaera berri bat (CSR)

en: Create certificate
eu: Sortu ziurtagiria

en: Create signed or encrypted files as text files.
eu: Sortu sinatutako edo zifratutako fitxategiak testu-fitxategi gisa.

en: Create temporary decrypted files in the folder of the encrypted file.
eu: Sortu deszifratutako aldi baterako fitxategiak zifratutako fitxategiaren karpetan.

en: Crypto Operations
eu: Kriptografia-eragiketak

en: Current selection
eu: Uneko hautapena

en: DECRYPT/VERIFY_FILES cannot use directories as input
eu: DECRYPT/VERIFY_FILES(e)ek ezin ditu sarrera gisa direktorioak erabili.

en: DN display ordering support, infrastructure
eu: DN bistaratze ordenaren euskarria, azpiegitura

en: DN-Attribute Order
eu: DN atributuen hurrenkera

en: Decrypt / Verify Notepad
eu: Deszifratu / Egiaztatu Ohar-bloka

en: Decrypt and/or verify files
eu: Deszifratu eta/edo egiaztatu fitxategiak

en: Decrypt/Verify Files Error
eu: Fitxategiak deszifratzeko/egiaztatzeko errorea

en: Decrypt/Verify...
eu: Deszifratu/Egiaztatu...

en: Decrypting %1...
eu: %1 deszifratzen...

en: Decrypting: %1...
eu: Deszifratzen: %1...

[ctx: Default Algorithm]
en: Default
eu: Lehenetsia

en: Default certification validity
eu: Ziurtapen baliotasun lehenetsia

en: Default validity period
eu: Baliotasun aldi lehenetsia

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Delete selected certificates
eu: Ezabatu hautatutako ziurtagiriak

en: Deprecated PGP-2 keys skipped:
eu: Saihestutako zaharkitutako PGP-2 gakoak:

en: Deselect All
eu: Desautatu guztia

en: Detailed results of import:
eu: Inportatzearen emaitza zehatzak:

en: Detailed results of importing %1:
eu: %1 inportatzearen emaitza zehatzak:

en: Details
eu: Xehetasunak

en: Details...
eu: Xehetasunak...

en: Detected another running gnupg UI server listening at %1.
eu: Martxan dagoen beste GnuPG EI zerbitzari bat %1(e)an entzuten antzeman da.

en: Developer
eu: Garatzailea

en: Diagnostics
eu: Diagnostikoa

en: Digital Signature Key
eu: Sinadura digitalerako gakoa

en: Directory Services
eu: Direktorio zerbitzuak

en: Disable profile settings
eu: Ezgaitu profil-ezarpenak

en: Distrust Root Certificate
eu: Konfiantza kendu erro ziurtagirian

en: Do not check certificate policies
eu: Ez egiaztatu ziurtagiriaren gidalerroak

en: Do not perform any HTTP requests
eu: Ez burutu HTTP eskaerarik

en: Do not perform any LDAP requests
eu: Ez burutu LDAP eskaerarik

en: Do you wish to create one now?
eu: Orain, bat sortu nahi duzu?

en: Do you wish to start this process now?
eu: Prozesu hori orain hasi nahi duzu?

en: Domain:
eu: Domeinua:

en: Done.
eu: Eginda.

en: Dump CRL Cache
eu: Irauli CRL cachea

en: Dump Certificate Error
eu: Ziurtagiria iraultzeko errorea

en: Duplicate Tab
eu: Bikoiztu fitxa

en: Duplicate this tab
eu: Bikoiztu fitxa hau

en: ECDH (Curve P-256)
eu: ECDH (Kurba P-256)

en: ECDH (Curve P-384)
eu: ECDH (Kurba P-384)

en: ECDSA (Curve P-256)
eu: ECDSA (Kurba P-256)

en: ECDSA (Curve P-384)
eu: ECDSA (Kurba P-384)

en: ENCRYPT is an email mode command, connection seems to be in filemanager mode
eu: ENCRYPT e-posta modu komando bat da, konexioa fitxategi-kudeatzaile moduan dagoela ematen du

en: Email
eu: E-posta

en: Embedded file name: '%1'
eu: Txertatutako fitxategi-izena: '%1'

en: Empty file path
eu: Bide-izena hutsik

en: Enable Groups
eu: Gaitu taldeak

en: Enable S/MIME
eu: Gaitu S/MIME

en: Enable usage of groups of keys to create lists of recipients.
eu: Gaitu, hartzaileen zerrendak sortzeko, gako-taldeen erabilera.

en: Enable usage of groups of keys.
eu: Gaitu gako-taldeen erabilera.

en: Enables support for S/MIME (CMS).
eu: «S/MIME»ren euskarria gaitzen du (CMS).

en: Encrypt Files
eu: Zifratu fitxategiak

en: Encrypt and/or sign files
eu: Zifratu eta/edo sinatu fitxategiak

en: Encrypt and/or sign folders
eu: Zifratu eta/edo sinatu karpetak

en: Encrypt for me:
eu: Zifratu niretzat:

en: Encrypt only
eu: Zifratu bakarrik

en: Encryption
eu: Zifratzea

en: Encryption Key
eu: Zifratzeko gakoa

en: Encryption Options
eu: Zifratzeko aukerak

en: Encryption canceled.
eu: Zifratzea bertan behera utzita.

en: Encryption failed: %1
eu: Zifratzea huts egin du: %1

en: Encryption succeeded.
eu: Zifratzea ondo egin da.

en: End of validity period changed successfully.
eu: Balio-aldiaren amaiera ondo aldatu da.

en: Enter URIs in the correct format.
eu: Sartu URIak formatu egokian.

en: Enter a name and an email address to use for the certificate.
eu: Sartu ziurtagiriarekin erabiltzeko izena eta e-posta helbidea.

en: Enter a name and an email address to use for the user ID.
eu: Sartu erabiltzaile IDarekin erabiltzeko izena eta e-posta helbidea.

en: Enter a name and/or an email address to use for the certificate.
eu: Sartu, ziurtagiriarekin erabiltzeko izena eta/edo e-posta helbidea.

en: Enter a name and/or an email address to use for the user ID.
eu: Sartu erabiltzaile IDarekin erabiltzeko izen bat eta/edo e-posta helbide bat.

en: Enter a name or an email address.
eu: Sartu izen bat edo e-posta helbide bat.

en: Enter domain names in the correct format, like www.example.com.
eu: Sartu domeinu-izenak formatu egokian, www.adibidea.eus esaterako.

en: Enter email addresses in the correct format, like name@example.com.
eu: Sartu e-posta helbideak formatu egokian, izena@adibidea.eus esaterako.

en: Enter here the address of the server for online validation of certificates (OCSP responder). The URL is usually starting with http://.
eu: Sartu hemen ziurtagiriak linean balidatzeko zerbitzariaren helbidea (OCSP erantzulea). URLak http://-rekin hasi ohi dira.

en: Entering an LDAP server here will make all LDAP requests go to that server first. More precisely, this setting overrides any specified host and port part in a LDAP URL and will also be used if host and port have been omitted from the URL. Other LDAP servers will be used only if the connection to the "proxy" failed.
    The syntax is "HOST" or "HOST:PORT". If PORT is omitted, port 389 (standard LDAP port) is used.
eu: Hemen LDAP zerbitzari bat hemen sartzeak, LDAP eskaera denak zerbitzari horretara joatea eragingo du. Zehatzago esanda, ezarpen hori LDAP URL batean zehaztutako ostalari eta ataka atal orori gainezarriko zaio, eta erabili egingo da URLan ostalari eta ataka ipini ez badira. Beste LDAP zerbitzariak erabiliko dira, bakarrik, "ordezkari"rako konexioak huts egin badu.Sintaxia hau da, "OSTALARIA" edo "OSTALARIA:ATAKA". ATAKA zehazten ez bada, 389 ataka (LDAP ataka estandarra) erabiliko da.

en: Entirely disables the use of HTTP for S/MIME.
eu: S/MIMErako HTTPren erabilera guztiz ezgaitzen du.

en: Entirely disables the use of LDAP for S/MIME.
eu: S/MIMErako LDAPen erabilera erabat ezgaitzen du.

en: Error Starting KWatchGnuPG
eu: KWatchGnuPG abiatzeko errorea

en: Error in archive definition %1: %2
eu: Errorea artxiboaren %1 definizioan: %2

en: Error while running %1:
    %2
eu: Errorea %1 exekutatu bitartean:
    %2

en: Error while running %1: %2
eu: Errorea %1 exekutatzean: %2

en: Error: The description must not contain empty lines.
eu: Errorea: Deskribapenak ez du lerro hutsik izan behar.

en: Errors found
eu: Erroreak aurkitu dira

en: Expand All
eu: Zabaldu guztiak

en: Expiration of primary key: %1
eu: Gako nagusiaren iraungitzea: %1

en: Expiration:
eu: Iraungitzea:

en: Export OpenSSH key
eu: Esportatu Open SSH gakoa

en: Export secret subkey
eu: Esportatu azpigako sekretua

en: Export the selected certificate (public key) to a file
eu: Esportatu hautatutako ziurtagiria (gako publikoa) fitxategira

en: Export...
eu: Esportatu...

en: Exporting ...
eu: Esportatzen...

en: Exporting certificate groups...
eu: Ziurtagiri taldeak esportatzen...

en: Exporting certificates...
eu: Ziurtagiriak esportatzen...

en: FILES present
eu: FILES dago

en: Failed to execute %1: %2
eu: %1 exekutatzea huts egin du: %2

en: Failed to find the NetKey card with the serial number: %1
eu: Ondoko serie zenbakia duen «NetKey» txartela aurkitzea huts egin du: %1

en: Failed to find the OpenPGP card with the serial number: %1
eu: Ondoko serie zenbakia duen OpenPGP txartela aurkitzea huts egin du: %1

en: Failed to find the PIV card with the serial number: %1
eu: Ondoko serie-zenbakia duen PIV txartela aurkitzea huts egin du: %1

en: Failed to find the card with the serial number: %1
eu: Ondoko serie zenbakia duen txartela aurkitzea huts egin du: %1

en: Failed to find the smartcard with the serial number: %1
eu: Serie zenbakia duen txartel-adimenduna aurkitzea huts egin du: %1

en: Failed to move file %1 to its final destination, %2: %3
eu: %1 fitxategia bere azken helmugara, %2, eramatea huts egin du: %3

en: Failed to restore any secret keys.
eu: Gako sekretuak lehengoratzea huts egin du.

en: Failed to start uiserver %1
eu: %1 «uiserver» abiatzea huts egin du

en: Failed to update the trust database:
    %1
eu: Konfiantza datu-basea eguneratzea huts egin du:
    %1

en: Failed to write input to %1 process: %2
eu: %1 prozesuan sarrera idaztea huts egin du: %2

en: Fetch missing issuer certificates
eu: Eskuratu falta diren jaulkitzailearen ziurtagiriak

en: Fetching 1 key... (this can take a while) | Fetching %1 keys... (this can take a while)
eu[0]: Gako 1 ekartzen... (denbora pixka bat beharko du)
eu[1]: %1 gako ekartzen... (denbora pixka bat beharko du)

en: Fetching 1 signer key... (this can take a while) | Fetching %1 signer keys... (this can take a while)
eu[0]: Sinatzaile gako 1 ekartzen... (denbora pixka bat beharko du)
eu[1]: %1 sinatzaileren gakoak ekartzen... (denbora pixka bat beharko du)

en: File "%1" is already open, but not for reading
eu: "%1" fitxategia dagoeneko irekita dago, ez ordea irakurtzeko

en: Filter certificates by category
eu: Iragazi ziurtagiriak kategoriaren arabera

en: Filter certificates by text
eu: Iragazi ziurtagiriak testuaren arabera

en: Find buffer
eu: Bilatu bufferra

en: Find:
eu: Aurkitu:

en: FindBuffer contents
eu: «FindBuffer»ren edukia

en: Fingerprint:
eu: Hatz-marka:

en: First message
eu: Lehenengo mezua

[ctx: First placeholder is manufacturer, second placeholder is a version number]
en: %1 OpenPGP v%2 card
eu: %1 OpenPGP v%2 txartela

en: For most actions you need either a public key (certificate) or your own secret key.
eu: Ekintza gehienetarako gako publiko bat (ziurtagiria) edo zure gako-sekretu propioa behar duzu.

en: Former Maintainer
eu: Aurreko mantentzailea

en: From:
eu: Nork:

en: GPG UI Server Error
eu: GPG EI zerbitzariaren errorea

en: Garbage after valid RFC-2822 mailbox detected
eu: Zabarra antzeman da RFC-2822 posta-kutxa baliodunaren ondoren

en: Generate revocation certificate
eu: Sortu indargabetze ziurtagiria

[ctx: Generic filename for exported subkeys]
en: subkeys
eu: azpigakoak

en: GnuPG Command Line
eu: GnuPG komando-lerroa

en: GnuPG Command&line
eu: GnuPG komando-&lerroa

en: GnuPG Log Viewer
eu: GnuPG egunkari ikustailea

en: GnuPG System
eu: GnuPG Sistema

en: GnuPG consulting
eu: GnuPG aholkularitza

en: GpgME does not support gpg-agent
eu: «GpgME»k ez dauka «gpg-agent»earen euskarria

en: Help
eu: Laguntza

en: Hide advanced settings
eu: Ezkutatu ezarpen aurreratuak

en: Hierarchical Certificate List
eu: Gako zerrenda hierarkikoa

en: Hierarchical list of certificates
eu: Ziurtagirien zerrenda hierarkikoa

en: Hint for EMAIL
eu: «EMAIL»erako argibidea

en: Hint for NAME
eu: «NAME»rako argibidea

en: INPUT present
eu: INPUT dago

en: INPUT/MESSAGE count mismatch
eu: INPUT/MESSAGE zenbaketaren desfasea

en: INPUT/OUTPUT count mismatch
eu: INPUT/OUTPUT zenbaketaren desfasea

en: INPUT/OUTPUT/MESSAGE may only be given after PREP_ENCRYPT
eu: INPUT/OUTPUT/MESSAGE bakarrik PREP_ENCRYPT ondoren eman daiteke

en: INPUT/OUTPUT/MESSAGE may only be given after PREP_SIGN
eu: INPUT/OUTPUT/MESSAGE bakarrik PREP_SIGN ondoren eman daiteke

en: INPUT/SENDER --info count mismatch
eu: INPUT/SENDER --info zenbaketaren desfasea

[ctx: If a certificate is already known it shows the certificate details dialog. Otherwise it brings up the certificate search dialog.]
en: Show details of a local certificate or search for it on a keyserver by fingerprint
eu: Erakutsi ziurtagiri lokal baten xehetasunak edo bila ezazu gako-zerbitzari batean hatz-markaren arabera

en: If enabled, then Kleopatra will automatically try to retrieve the keys
             that were used to certify the user ids of newly imported OpenPGP keys. This is
             useful in combination with trusted introducers.
eu: Gaituz gero, Kleopatra, gakoak automatikoki berreskuratzen saiatuko da,
             berriki inportatutako OpenPGP gakoen erabiltzaileen IDak ziurtatzeko erabili ziren gakoak.
             Baliagarria da konfiantzazko aurkezleekin konbinatuta.

en: If enabled, then Kleopatra will show notifications in some place when using
            certificates that are about to expire soon.
eu: Gaituta badago, Kleopatrak lekuren batean jakinarazpenak erakutsiko ditu
            laster iraungiko diren ziurtagiriak erabiltzen dituzunean.

en: If false, then Kleopatra will not offer the creation of S/MIME certificate signing requests.
eu: Gezurra bada, Kleopatrak ez du eskainiko S/MIME ziurtagiriak sinatzeko eskaerarik.

en: If false, then Kleopatra's main UI will not offer any functionality related to S/MIME (CMS).
eu: Gezurra bada, Kleopatraren EI nagusiak ez du «S/MIME»rekin lotutako funtzionaltasunik eskainiko (CMS).

en: If this option is checked, Certificate Revocation Lists are never used to validate S/MIME certificates.
eu: Aukera hori markatuta badago, ziurtagiriak indargabetzeko zerrendak (CRL) ez dira inoiz erabiliko S/MIME ziurtagiriak baliozkotzeko.

en: If this option is checked, missing issuer certificates are fetched when necessary (this applies to both validation methods, CRLs and OCSP).
eu: Aukera hau hautatzen bada, falta diren jaulkitzailearen ziurtagiriak behar direnean eskuratzen dira (hau balidazio metodoetan , CRL eta OCSP-etan aplikatzen da).

en: If this option is selected, S/MIME certificates are validated online using the Online Certificates Status Protocol (OCSP). Fill in the URL of the OCSP responder below.
eu: Aukera hau hautatzen bada, S/MIME ziurtagiriak linean balidatuko dira Lineako Ziurtagirien Egoeraren Protokoloa (OCSP) erabiliz. Bete OCSP erantzulearen URLa behean.

en: If this option is selected, the value of the HTTP proxy shown on the right (which comes from the environment variable http_proxy) will be used for any HTTP request.
eu: Aukera hori hautatuta badago, eskuinean erakusten den HTTP ordezkariaren balioa (http_proxy inguruneko aldagaitik datorrena) erabiliko da HTTP eskaera guztietarako.

en: If this option is set, then Kleopatra automatically extracts file archives after decryption.
eu: Aukera hori ezarrita badago, Kleopatrak fitxategi-artxiboak automatikoki erauziko ditu haiek deszifratu ondoren.

en: If true, hides the advanced settings button in the new certificate wizard.
eu: Egia bada, ziurtagiri berrirako morroian ezarpen aurreratuen botoia ezkutatzen du.

en: If true, then Kleopatra will call gpgsm --learn if a PKCS#15 Smartcard is inserted with unknown certificates. This can take a while and blocks the smartcard while the command is running.
eu: Egia bada, Kleopatrak «gpgsm --learn» deituko du ziurtagiri ezezagunak dituen PKCS#15 txartel-adimendun bat sartzen bada. Horrek denbora har dezake, eta komandoa ibili bitartean txartel-adimenduna oztopa dezake.

en: If true, then the common name (CN) field of S/MIME certificates will be prefilled with information gathered from the system,
             e.g., from the email settings of the desktop or, on Windows, from the Active Directory.
eu: Egia bada, S/MIME ziurtagirien izen arrunta (CN) eremua aurrez beteko da sisteman bildutako informazioarekin,
             adib., mahaigaineko e-posta ezarpenetatik edo, «Windows»en, Direktorio Aktibotik.

en: If true, then the email address field of OpenPGP and S/MIME certificates will be prefilled with information gathered from the system,
             e.g., from the email settings of the desktop or, on Windows, from the Active Directory.
eu: Egia bada, OpenPGP eta S/MIME ziurtagirien e-posta helbidea eremua aurrez beteko da sisteman bildutako informazioarekin,
             adib., mahaigaineko e-posta ezarpenetatik edo, «Windows»en, Direktorio Aktibotik.

en: If true, then the name field of OpenPGP certificates will be prefilled with information gathered from the system,
             e.g., from the email settings of the desktop or, on Windows, from the Active Directory.
eu: Egia bada, OpenPGP ziurtagiriaren izena eremua aurrez beteko da sisteman bildutako informazioarekin,
             adib., mahaigaineko e-posta ezarpenetatik edo, «Windows»en, Direktorio Aktibotik.

en: If true, then the results are shown after successfully encrypting the clipboard.
eu: Egia bada, arbela ondo zifratu ondoren, emaitzak erakutsiko dira.

en: If true, then the results are shown after successfully signing the clipboard.
eu: Egia bada, arbela ondo sinatu ondoren, emaitzak erakutsiko dira.

en: Ignore HTTP CRL distribution point of certificates
eu: Ezikusi ziurtagirien HTTP CRL banaketa-puntua

en: Ignore LDAP CRL distribution point of certificates
eu: Ezikusi LDAP CRL ziurtagirien banaketa-puntuak

en: Ignore service URL of certificates
eu: Ez ikusia egin ziurtagirien URL zerbitzuei

en: Import
eu: Inportatu

en: Import CRL Error
eu: CRL inportatzeko errorea

en: Import CRL Finished
eu: CRL inportatzea amaitu da

en: Import CRL From File...
eu: Inportatu CRL fitxategitik...

en: Import Notepad
eu: Inportatu Ohar-bloka

en: Import a certificate from a file
eu: Inportatu ziurtagiri bat fitxategi batetik

en: Import certificate
eu: Inportatu ziurtagiria

en: Import...
eu: Inportatu...

en: Imported:
eu: Inportatutakoak:

en: Importing certificates from 1 file... | Importing certificates from %1 files...
eu[0]: Fitxategi 1eko fitxategiak inportatzen...
eu[1]: %1 fitxategietako ziurtagiriak inportatzen...

en: Importing certificates... (this can take a while)
eu: Ziurtagiria inportatzen... (denbora pixka bat beharko du)

en: Importing...
eu: Inportatzen...

en: In order to mark the certificate as valid it needs to be certified.
eu: Ziurtagiria baliodun gisa markatu ahal izateko, ziurtatuta egon behar da.

en: Informative sender/signed data count mismatch
eu: Informatzeko bidaltzaile/sinatutako datuen zenbaketaren desfazea

en: Initializing...
eu: Hasieratzen...

en: Input error: %1
eu: Sarrera-errorea: %1

en: Input/Output count mismatch
eu: Sarrera/irteera zenbaketaren desfasea

[ctx: Integrity protection was missing because an old cipher was used.]
en: <b>Hint:</b> If this file was encrypted before the year 2003 it is likely that the file is legitimate.  This is because back then integrity protection was not widely used.
eu: <b>Argibidea:</b>Fitxategi hori 2003. urtea baino lehen zifratu bazen, litekeena da legitimoa izatea. Izan ere, garai hartan, osotasun babesa ez zen asko erabiltzen.

en: Invalid EMail
eu: E-posta baliogabea

en: Invalid arguments: %1
eu: Argumentu baliogabeak: %1

en: Invalid compliance settings for signing and encrypting files.
eu: Fitxategiak sinatzeko eta zifratzeko etorkortasun ezarpen baliogabea.

en: Invalid socket name!
eu: Hargune-izen baliogabea!

en: Issuer Certificate Not Found (%1)
eu: Jaulkitzailearen ziurtagiria ez da aurkitu (%1)

en: Issuer:
eu: Jaulkitzailea:

en: It will no longer be possible to decrypt past communication encrypted for the existing key.
eu: Aurrerantzean ezingo da, dagoen gakoarentzako zifratutako iraganeko komunikaziorik deszifratu.

en: Key Management Key
eu: Gako kudeaketarako gakoa

[ctx: Key filter without user-assigned name]
en: <unnamed>
eu: <izengabea>

en: Key-state dependent colors and fonts in the certificates list
eu: Gako-egoeraren menpeko koloreak eta letra-tipoak gako zerrendan

en: Keyserver
eu: gako-zerbitzaria

en: Kleopatra cannot unambiguously determine matching certificates for all recipients of the message.
    Please select the correct certificates for each recipient:
eu: Kleopatrak ezin ditu anbiguotasunik gabe zehaztu mezuaren hartzaile guztiei dagozkien ziurtagiriak.
    Mesedez, aukeratu hartzaile bakoitzari dagokion ziurtagiria:

en: Kleopatra cannot unambiguously determine matching certificates for all recipients/senders of the message.
    Please select the correct certificates for each recipient:
eu: Kleopatrak ezin ditu anbiguotasunik gabe zehaztu mezuaren hartzaile/bidaltzaile guztiei dagozkien ziurtagiriak.
    Mesedez, aukeratu hartzaile bakoitzari dagokion ziurtagiria:

en: Kleopatra cannot unambiguously determine matching certificates for the sender of the message.
    Please select the correct certificates for the sender:
eu: Kleopatrak ezin ditu anbiguotasunik gabe zehaztu mezuaren bidaltzaileari dagozkien ziurtagiriak.
    Mesedez, aukeratu hartzaileari dagozkion ziurtagiriak:

en: Kleopatra currently supports the following card types:
eu: Kleopatrak ondoko txartel motak onartzen ditu:

en: Kleopatra is a front-end for the crypto software <a href="https://gnupg.org">GnuPG</a>.
eu: Kleopatra <a href="https://gnupg.org">GnuPG</a> kriptografia softwarearen aurrealdeko bat da.

en: LDAP &timeout (minutes:seconds):
eu: LDAP &denbora-muga (minutu:segundo):

en: Last message
eu: Azken mezua

[ctx: Lineedit accessible name]
en: OpenPGP encrypted file
eu: OpenPGPrekin zifratutako fitxategia

[ctx: Lineedit accessible name]
en: OpenPGP signature file
eu: OpenPGP sinadura-fitxategia

[ctx: Lineedit accessible name]
en: OpenPGP signed and encrypted file
eu: OpenPGPrekin sinatutako eta zifratutako fitxategia

[ctx: Lineedit accessible name]
en: Output directory
eu: Irteerako direktorioa

[ctx: Lineedit accessible name]
en: S/MIME encrypted file
eu: S/MIMErekin zifratutako fitxategia

[ctx: Lineedit accessible name]
en: S/MIME signature file
eu: S/MIME sinadura fitxategia

[ctx: Link to NEWS style changelog]
en: See the <a href="https://www.gpg4win.org/change-history.html">new features</a>.
eu: Ikusi <a href="https://www.gpg4win.org/change-history.html">ezaugarri-berriak</a>.

en: List of certificates
eu: Ziurtagiri-zerrenda

en: Loading certificate cache...
eu: Ziurtagiri cachea zamatzen...

en: Log Error: Could not open log file "%1" for writing.
eu: Egunkari errorea: Ezin izan du "%1" egunkari fitxategia idazteko ireki.

en: Look up certificate
eu: Bilatu ziurtagiria

en: Lookup on Server...
eu: Bilatu zerbitzarian...

en: MESSAGE can only be given for detached signature verification
eu: MESSAGE, bereizitako sinaduren egiaztapenerako baino ezin da eman

en: MESSAGE command is not allowed before ENCRYPT
eu: MESSAGE komandoa ez dago baimenduta ENCRYPT aurretik

en: MESSAGE command is not allowed before SIGN
eu: MESSAGE komandoa ez da onartzen SIGN aurretik

en: MESSAGE present
eu: MESSAGE dago

en: Main Toolbar
eu: Tresna-barra nagusia

en: Maintainer
eu: Mantentzailea

en: Manage Groups...
eu: Kudeatu taldeak...

en: Manage groups
eu: Kudeatu taldeak

en: Manual for VS-NfD Approval
eu: VS-NfD onartzeko eskuliburua

en: Maximum validity period
eu: Gehieneko baliotasun aldia

en: Message #%1
eu: Mezu zk.%1

en: Message count
eu: Mezu kopurua

en: Minimum validity period
eu: Gutxieneko baliotasun aldia

[ctx: More info about public key cryptography, please link to your local version of Wikipedia]
en: https://en.wikipedia.org/wiki/Public-key_cryptography
eu: https://eu.wikipedia.org/wiki/Kriptografia_asimetriko

en: Move Tab Left
eu: Eraman fitxa ezkerrera

en: Move Tab Right
eu: Eraman fitxa eskuinera

en: Move this tab left
eu: Eraman fitxa hau ezkerrera

en: Move this tab right
eu: Eraman fitxa hau eskuinera

en: Multiple matching certificates or groups found
eu: Bat datozen ziurtagiri edo talde anizkoitzak aurkitu dira

en: Multiple matching certificates were found in directory service.
eu: Direktorio zerbitzuan bat datozen hainbat ziurtagiri aurkitu dira.

en: Name
eu: Izena

[ctx: Name filter ASCII]
en: OpenPGP Files (*.asc)
eu: OpenPGP sinadurak (*asc)

[ctx: Name filter ASCII]
en: OpenPGP Signatures (*.asc *.sig)
eu: OpenPGP sinadurak (*.asc *.sig)

[ctx: Name filter ASCII]
en: S/MIME Files (*.p7m *.pem)
eu: S/MIME fitxategiak (*.p7m *.pem)

[ctx: Name filter ASCII]
en: S/MIME Signatures (*.p7s *.pem)
eu: S/MIME sinadurak (*.p7s *.pem)

[ctx: Name filter binary]
en: OpenPGP Files (*.gpg *.pgp)
eu: OpenPGP sinadurak (*gpg *pgp)

[ctx: Name filter binary]
en: OpenPGP Signatures (*.sig *.pgp)
eu: OpenPGP sinadurak (*.sig *.pgp)

[ctx: Name filter binary]
en: S/MIME Files (*.p7m)
eu: S/MIME fitxategiak (*.p7m)

[ctx: Name filter binary]
en: S/MIME Signatures (*.p7s)
eu: S/MIME sinadurak (*.p7s)

[ctx: Name of a group of keys]
en: Name:
eu: Izena:

en: Neither the OpenPGP nor the CMS backends support certificate deletion.
    Check your installation.
eu: Ez «OpenPGP»ek ez eta CMS bizkarraldekoak ere ez dute ziurtagiriak ezabatzeko euskarririk.
    Egiaztatu zure instalazioa.

[ctx: NetKey refers to a smartcard protocol]
en: NetKey v3 or later
eu: NetKey v3 edo berriagoa

en: Never consult a CRL
eu: Ez inoiz kontsultatu CRL bat

en: New Key Pair...
eu: Gako pare berria...

en: New OpenPGP Key Pair...
eu: OpenPGP gako-pare berria...

en: New S/MIME Certification Request...
eu: S/MIME ziurtapen eskaera berria...

en: New Tab
eu: Fitxa berria

en: New groups:
eu: Talde berriak:

en: New recipients added after PREP_ENCRYPT command
eu: Hartzaile berriak gehitu dira PREP_ENCRYPT komandoaren ondoren

en: New senders added after PREP_ENCRYPT command
eu: Bidaltzaile berriak gehitu dira PREP_ENCRYPT komandoaren ondoren

en: New signatures:
eu: Sinadura berriak:

en: New signatures: %1
eu: Sinadura berriak: %1

en: New subkeys:
eu: Azpigako berriak:

en: New subkeys: %1
eu: Azpigako berriak: %1

en: New tab title:
eu: Fitxa berriaren titulua:

en: New user IDs:
eu: Erabiltzaile-ID berriak:

en: New user IDs: %1
eu: Erabiltzaile-ID berriak: %1

en: Newly revoked:
eu: Berriki indargabetuak:

en: No SENDER given
eu: Ez da SENDER batere eman

en: No backend support for %1
eu: %1(e)rako bizkarraldekoaren euskarririk ez

en: No backend support for OpenPGP
eu: Ez dago «OpenPGP»rako bizkarraldekoaren euskarririk

en: No backend support for S/MIME
eu: Ez dago «S/MIME»rako bizkarraldekoaren euskarririk

en: No certificate selected
eu: Ez da ziurtagiririk aukeratu

en: No checksum programs defined.
eu: Ez da egiaztapen-batura programarik definitu.

en: No errors occurred
eu: Ez da errorerik gertatu

en: No files specified for "%1" command
eu: Ez da "%1" komandorako fitxategirik zehaztu

en: No fingerprint argument specified for --query
eu: Ez da «--query» aukerarako hatz-marka argumenturik zehaztu

en: No imports (should not happen, please report a bug).
eu: Inportatutakorik ez (ez litzateke gertatu behar, mesedez, bidali akats-txosten bat).

en: No input device
eu: Ez dago sarrerako gailurik

en: No integrity protection (MDC).
eu: Osotasun babesik gabe (MDC).

en: No matching certificate was found in directory service.
eu: Direktorio zerbitzuan ez da aurkitu bat datorren ziurtagiririk.

en: No matching certificates or groups found
eu: Ez da aurkitu bat datorren ziurtagiriri edo talderik

en: No option name given
eu: Ez da eman aukera-izenik

en: No output device
eu: Ez dago irteerako gailurik

en: No recipients given, or only with --info
eu: Ez da hartzailerik eman, edo bakarrik «--info» aukerarekin

en: No search string specified for --search
eu: Ez da «--search» aukerarako bilaketa katerik zehaztu

en: No senders given, or only with --info
eu: Ez da bidaltzailerik eman, edo bakarrik «--info» aukerarekin

en: None of the selected certificates can be used for encryption. No group will be created.
eu: Hautatutako ziurtagirietako batere ezin da zifratzeko erabili. Ez da talderik sortuko.

en: Not imported:
eu: Inportatuak ez direnak:

en: Note: This group is defined in the configuration files of gpg.
eu: Oharra: Talde hori «gpg» konfiguratzeko fitxategietan definituta dago.

en: Notepad
eu: Ohar-bloka

en: Notify about upcoming certificate expiration
eu: Jakinarazi ziurtagirien datozen iraungipenei buruz

[ctx: NullPIN is a word that is used all over in the netkey documentation and should be understandable by Netkey cardholders]
en: The NullPIN is still active on this card.
eu: Txartel honetan NullPINa oraindik aktibo dago.

en: OCSP responder URL:
eu: OCSP erantzulearen URLa:

en: OCSP responder signature:
eu: OCSP erantzunlearen sinadura:

en: OUTPUT present
eu: OUTPUT dago

en: Obsolete registry entries found
eu: Zaharkitutako erregistro sarrerak aurkitu dira

en: One error occurred | %1 errors occurred
eu[0]: Errore bat gertatu da
eu[1]: %1 errore gertatu dira

en: One of the certificates to be deleted is your own. It contains private key material, which is needed to decrypt past communication encrypted to the certificate, and should therefore not be deleted. | Some of the certificates to be deleted are your own. They contain private key material, which is needed to decrypt past communication encrypted to the certificate, and should therefore not be deleted.
eu[0]: Ezabatu beharreko ziurtagirietako bat zure jabetzakoa da. Gako pribatuko materia du, ziurtagirirako zifratutako iraganeko komunikazioak deszifratzeko beharrezkoa, eta beraz ez litzateke ezabatu behar.
eu[1]: Ezabatu beharreko ziurtagirietako batzuk zure jabetzakoak dira. Gako pribatuko materia dute, ziurtagirietarako zifratutako iraganeko komunikazioak deszifratzeko beharrezkoak, eta beraz ez lirateke ezabatu behar.

en: One unknown recipient | %1 unknown recipients
eu[0]: Hartzaile ezezagun bat
eu[1]: %1 hartzaile ezezagun

en: Ongoing Background Tasks
eu: Hondoko-planoan egiten ari diren atazak

en: Online Certificate Validation
eu: Ziurtagiriak lerroan baliozkotzea

en: Only absolute file paths are allowed
eu: Bide-izen absolutuak bakarrik onartzen dira

en: Only files are allowed in INPUT/OUTPUT FILE
eu: Fitxategiak bakarrik baimentzen dira INPUT/OUTPUT FILE(e)n

en: Only show this dialog in case of conflicts (experimental)
eu: Erakutsi elkarrizketa-koadro hau gatazkarik dagoenean bakarrik (esperimentala)

en: Open a new tab
eu: Ireki fitxa berri bat

en: OpenPGP Certificates
eu: OpenPGP ziurtagiriak

en: OpenPGP Signing Certificate:
eu: Sinatzeko OpenPGP ziurtagiria:

en: OpenPGP backend: %1
eu: OpenPGP bizkarraldekoa: %1

en: OpenPGP keyserver:
eu: OpenPGP gako-zerbitzaria:

[ctx: OpenPGP refers to a smartcard protocol]
en: OpenPGP v2.0 or later
eu: OpenPGP v2.0 edo berriagoa

en: Opening an external link is administratively prohibited.
eu: Kanpoko esteka bat irekitzea administratiboki debekatuta dago.

en: Organization
eu: Erakundea

en: Origin
eu: Jatorria

en: Original Author
eu: Jatorrizko egilea

en: Output error: %1
eu: Irteerako errorea: %1

en: Overwriting declined
eu: Gainidazteari uko egin zaio

en: Owner trust set successfully.
eu: Jabearen konfiantza ondo ezarri da.

en: PIV Authentication Key
eu: PIV autentifikazio gakoa

[ctx: PIV refers to a smartcard protocol]
en: PIV (requires GnuPG 2.3 or later)
eu: PIV (GnuPG 2.3 edo ondorengoa behar du)

en: PKCS#10 Requests (*.p10)
eu: PKCS#10 eskaerak (*.p10)

en: PREP_ENCRYPT is an email mode command, connection seems to be in filemanager mode
eu: PREP_ENCRYPT e-posta modu komando bat da, konexioa fitxateg-kudeatzaile moduan dagoela ematen du

en: PREP_SIGN is an email mode command, connection seems to be in filemanager mode
eu: PREP_SIGN e-posta modu komando bat da, konexioa fitxategi-kudeatzaile moduan dagoela ematen du

en: Paper backup
eu: Papereko babeskopia

en: Parse error
eu: Azterketa sintaktikoaren errorea

en: Parse error: numeric session id too large
eu: Azterketa sintaktikoaren errorea: zenbakizko saio ID luzeegia

en: Passed
eu: Gaindituta

en: Passphrase Change Error
eu: Pasaesaldia aldatzeko errorea

en: Passphrase Change Succeeded
eu: Pasaesaldia ondo aldatu da

en: Passphrase changed successfully.
eu: Pasaesaldia ondo aldatu da.

en: Perform Self-Test
eu: Burutu auto-proba

en: Placeholder for CN
eu: «CN»rako leku marka

[ctx: Placeholder is a version number]
en: Unknown OpenPGP v%1 card
eu: OpenPGP V%1 txartel ezezaguna

en: Please enter the PIV Card Application Administration Key in hex-encoded form.
eu: Mesedez, sartu PIV Txartel aplikazioa administratzeko gakoa hamaseitarrean kodetutako forman.

en: Please enter the new PIV Card Application Administration Key again.
eu: Mesedez, berriz sartu PIV txartel aplikazioa kudeatzeko gakoa.

en: Please enter the new PIV Card Application Administration Key in hex-encoded form. The key needs to consist of 24 bytes, i.e. 48 hex-characters.
eu: Mesedez, sartu PIV txartel aplikazioa kudeatzeko gako berria hamaseitarrean kodetutako forman. Gakoak 24 byte izan behar ditu, hau da, 48 karaktere hamaseitar.

en: Please enter the old PIV Card Application Administration Key in hex-encoded form.
eu: Mesedez, sartu PIV txartel aplikazioa kudeatzeko gako zaharra hamaseitarrean kodetutako forman.

en: Please insert a compatible smartcard.
eu: Mesedez, sartu txartel adimendun bateragarri bat.

en: Please select a certificate
eu: Mesedez, aukeratu ziurtagiri bat

en: Please select a different output folder.
eu: Mesedez, aukeratu irteerako beste karpeta bat.

en: Please select a signing certificate for sender "%1"
eu: Mesedez, aukeratu "%1" bidaltzailearentzako sinatzeko ziurtagiri bat

en: Please select an encryption certificate for recipient "%1"
eu: Mesedez, aukeratu "%1" hartzailearentzako zifratzeko ziurtagiri bat

en: Please select an output folder.
eu: Mesedez, aukeratu irteerako karpeta bat.

en: Please select one of the following certificates:
eu: Mesedez, hautatu ondoko ziurtagirietako bat:

en: Please select one or more of the following certificates:
eu: Mesedez, aukeratu ondoko ziurtagirietako bat edo gehiago:

en: Please select the card slot the key should be written to:
eu: Mesedez, hautatu gakoa idazteko txartel erretena:

en: Please select the card the key should be written to:
eu: Mesedez, hautatu gakoa gordetzeko txartela:

en: Please select the certificate whose key pair you want to write to the card:
eu: Mesedez, aukeratu txartelean idatzi nahi duzun gako parearen ziurtagiria:

en: Please select until when the certificate should be valid:
eu: Mesedez, aukeratu ziurtagiriak noiz arte balio behar duen:

en: Please select until when the subkey should be valid:
eu: Mesedez, aukeratu azpigakoak noiz arte balio behar duen:

en: Please verify that correct certificates have been selected for each recipient:
eu: Mesedez, egiaztatu hartzaile bakoitzerako ziurtagiri zuzenak aukeratu direla:

en: Please verify that the correct certificate has been selected for the sender:
eu: Mesedez, egiaztatu bidaltzailearentzako ziurtagiri zuzena aukeratu dela:

en: Prefill CN automatically
eu: Aurrez bete CN automatikoki

en: Prefill EMAIL automatically
eu: Aurrez bete «EMAIL» automatikoki

en: Prefill NAME automatically
eu: Aurrez bete «NAME» automatikoki

en: Prefilled value for the email address field of OpenPGP and S/MIME certificates. This will override EMAIL_prefill. It is useful if no or unsuitable system settings are found for EMAIL_prefill.
eu: OpenPGP eta S/MIME ziurtagirien e-posta helbide eremurako aurrez beteriko balioa. Horrek «EMAIL_prefill» gainidatziko du. Erabilgarria «EMAIL_prefill» sistemaren ezarpena baliorik gabe edo edo balio ezegokiarekin aurkitzen bada.

en: Prefilled value for the name field of OpenPGP certificates. This will override NAME_prefill. It is useful if no or an unsuitable system setting is found for NAME_prefill.
eu: OpenPGP ziurtagirien izen eremurako aurrez beteriko balioa. Horrek «NAME_prefill» gainidatziko du. Erabilgarria «NAME_prefill» sistemaren ezarpena baliorik gabe edo edo balio ezegokiarekin aurkitzen bada.

en: Primary host for LDAP requests:
eu: LDAP eskaeren ostalari nagusia:

en: Print Secret Key...
eu: Inprimatu gako sekretua...

en: Private Key:
eu: Gako pribatua:

en: Process finished
eu: Prozesua amaitu egin da

en: Progress:
eu: Aurrerapena:

en: Protocol given conflicts with protocol determined by PREP_ENCRYPT
eu: Emandako protokoloak gatazka du PREP_ENCRYPT bidez zehaztutako protokoloarekin

en: Protocol given conflicts with protocol determined by PREP_ENCRYPT in this session
eu: Emandako protokoloak gatazka du saio honetan PREP_ENCRYPT bidez zehaztutako protokoloarekin

en: Publish at Mail Provider...
eu: Argitaratu posta hornitzailean...

en: Publish on Server...
eu: Argitaratu zerbitzarian...

en: Publish the selected certificate (public key) at mail provider's Web Key Directory if offered
eu: Argitaratu hautatutako ziurtagiria (gako publikoa) posta hornitzailearen Web gako direktorioan, eskainiz gero

en: Publish the selected certificate (public key) on %1
eu: Argitaratu hautatutako ziurtagiria (gako publikoa) %1(e)an

en: Publish the selected certificate (public key) to internal directory
eu: Argitaratu hautatutako ziurtagiria (gako publikoa) barneko direktorioan

en: Qt5 port, general code maintenance
eu: Qt5 eratorpena, kode orokorraren mantentze-lana

en: Query certificate directories of providers for all user IDs
eu: Itaundu hornitzaileen ziurtagiri-direktorioak erabiltzaile ID guztietarako

en: Quoting error in '%1' entry
eu: Aipu-errorea '%1' sarreran

en: RECIPIENT may not be given prior to SIGN, except with --info
eu: RECIPIENT ezin da eman SIGN aurretik, «--info» erabiltzen denean salbu

en: RSA (2048 bits)
eu: RSA (2048 bit)

en: RSA key transport (2048 bits)
eu: RSA gako garraioa (2048 bit)

en: Recipient
eu: Hartzailea

en: Recipient: | Recipients:
eu[0]: Hartzailea:
eu[1]: Hartzaileak:

en: Redisplay
eu: Berriz azaldu

en: Related addresses
eu: Erlazionatutako helbideak

en: Remember these as default for future operations
eu: Gogoratu horiek lehenetsi gisa etorkizuneko eragiketetarako

en: Remove Selected
eu: Kendu hautatutakoa

en: Rename Tab
eu: Berrizendatu fitxa

en: Rename Tab...
eu: Berrizendatu fitxa...

en: Rename this tab
eu: Berrizendatu fitxa hau

en: Required --mode option missing
eu: Beharrezko «--mode» aukera falta da

en: Required --protocol option missing
eu: Beharrezko «--protocol» aukera falta da

en: Result
eu: Emaitza

en: Retrieve signer keys after import
eu: Eskuratu gako sinatzaileak inportatu ondoren

en: Revert
eu: Lehengoratu

en: Revocation Certificates
eu: Indargabetzeko ziurtagiriak

en: Revoke Certificate...
eu: Indargabetu ziurtagiria...

en: Revoke Certification
eu: Indargabetu ziurtapena

en: Revoke Certification...
eu: Indargabetu ziurtapena...

en: Revoke Certifications
eu: Indargabetu ziurtapenak

en: Revoke the certification of the selected certificate
eu: Indargabetu hautatutako ziurtagiriaren ziurtapena

en: Revoke the selected OpenPGP certificate
eu: Indargabetu hautatutako OpenPGP ziurtagiria

en: S/MIME Certificates
eu: S/MIME ziurtagiriak

en: S/MIME Signing Certificate:
eu: Sinatzeko S/MIME ziurtagiria:

en: S/MIME Validation
eu: S/MIME balioztatzea

en: SENDER may not be given prior to ENCRYPT, except with --info
eu: SENDER ezin da eman ENCRYPT aurretik, «--info» erabiltzen denean salbu

en: SENDER may not be given prior to PREP_ENCRYPT, except with --info
eu: SENDER ezin da eman PREP_ENCRYPT baino lehen, «--info» erabiltzen denean salbu

en: SIGN is an email mode command, connection seems to be in filemanager mode
eu: SIGN e-posta modu komando bat da, konexioa fitxategi-kudeatzaile moduan dagoela ematen du

en: START_CONFDIALOG does not take arguments
eu: «START_CONFDIALOG»ek ez du argumenturik hartzen

en: START_KEYMANAGER does not take arguments
eu: «START_KEYMANAGER»ek ez du argumenturik hartzen

en: Save As...
eu: Gorde honela...

en: Save backup of encryption key
eu: Gorde zifratzeko gakoaren babes-kopia

en: Scanning directories...
eu: Direktorioak miatzen...

en: Search
eu: Bilatu

en: Search for certificates in internal directory
eu: Bilatu ziurtagiriak barneko direktoriora

en: Search for certificates on %1
eu: Bilatu ziurtagiriak %1(e)an

en: Searches for the certificates belonging the smartcard keys on the configured keyserver.
eu: Konfiguratuta dagoen gako-zerbitzarian txartel-adimenduneko gakoei dagozkien ziurtagiriak bilatzen ditu.

en: Searches on keyservers regardless of the protocol for the smartcards key, regardless
            of the keyserver protocol. Default behavior is to only do this for LDAP keyservers.
eu: Gako-zerbitzarietan bilatzen du, txartel-adimenduneko gakoaren protokoloa edozein dela,
            gako-zerbitzariko protokoloa edozein dela. Jokabide lehenetsia, hori LDAP zerbitzariekin bakarrik egitea da.

en: Searching for updates...
eu: Eguneraketa bilatzen...

en: Searching matching certificate in directory service...
eu: Direktorio zerbitzuan bat datorren ziurtagiria bilatzen...

en: SecOps for VS-NfD Approval
eu: «VS-NfD» onartzeko «SecOps»

en: Secret Key Deletion
eu: Gako sekretua ezabatzea

en: Secret keys <em>not</em> imported:
eu: Inportatu <em>Ez</em> diren gako sekretuak:

en: Secret keys imported:
eu: Inportatutako gako sekretuak:

en: Secret keys processed:
eu: Prozesatutako gako sekretuak:

en: Secret keys unchanged:
eu: Aldatu ez diren gako sekretuak:

en: Select All
eu: Hautatu guztia

en: Select CRL File to Import
eu: Hautatu inportatu beharreko CRL fitxategia

en: Select Card
eu: Hautatu txartela

en: Select Card Slot
eu: Hautatu txartel erretena

en: Select Certificate File
eu: Hautatu ziurtagiri fitxategia

en: Select Encryption Certificate
eu: Aukeratu zifratzeko ziurtagiria

en: Select File
eu: Aukeratu fitxategia

en: Select Folder to Sign and/or Encrypt
eu: Hautatu sinatu eta/edo zifratu beharreko karpeta

en: Select One or More Checksum Files
eu: Hautatu egiaztapen-batura fitxategi bat edo gehiago

en: Select One or More Files to Create Checksums For
eu: Hautatu egiaztapen-batura sortu behar zaizkien fitxategiak, bat hala gehiago

en: Select One or More Files to Decrypt and/or Verify
eu: Aukeratu deszifratzeko eta/edo egiaztatzeko fitxategi bat edo gehiago

en: Select One or More Files to Sign and/or Encrypt
eu: Hautatu sinatu eta/edo zifratu beharreko fitxategi bat edo gehiago

en: Select Signing Certificate
eu: Aukeratu sinatzeko ziurtagiria

en: Select input file
eu: Hautatu sarrerako fitxategia

en: Selection
eu: Hautapena

en: Set Initial PIN (NKS)
eu: Ezarri hasierako PIN (NKS)

en: Set this option to avoid using the users temporary directory.
eu: Ezarri aukera hori, erabiltzailearen aldi baterako direktorioa erabiltzea saihesteko.

en: Set this option to disable password-based encryption.
eu: Ezarri aukera hau pasahitz bidezko zifratzea ezgaitzeko.

en: Set this option to disable public key encryption.
eu: Ezarri aukera hori gako publikoko zifratzea ezgaitzeko.

en: Set this option to encode encrypted or signed files as base64 encoded text. So that they can be opened with an editor or sent in a mail body. This will increase file size by one third.
eu: Ezarri aukera hori, zifratutako edo sinatutako fitxategiak «base64»rekinkodetutako testu gisa kodetzeko. Editore batekin ireki edo posta baten gorputzean bidali ahal dadin. Horrek fitxategiaren neurria heren batean handituko du.

en: Set this to make kleopatra default to pgp file extensions for OpenPGP files.
eu: Ezarri hori, Kleopatraren OpenPGP fitxategietarako luzapen lehenetsia pgp izateko.

en: Show Entries
eu: Erakutsi sarrerak

[ctx: Show Errors]
en: Show
eu: Erakutsi

en: Show GnuPG system configuration
eu: Erakutsi GnuPG sistemaren konfigurazioa

en: Show S/MIME validation configuration
eu: Erakutsi S/MIME baliozkotzeko konfigurazioa

en: Show advanced options
eu: Erakutsi aukera aurreratuak

en: Show all recipients
eu: Erakutsi hartzaile denak

en: Show appearance configuration
eu: Erakutsi itxuraren konfigurazioa

en: Show certificate details
eu: Erakutsi ziurtagiriaren xehetasunak

en: Show certificate list
eu: Erakutsi ziurtagiri-zerrenda

en: Show certificate owner information
eu: Erakutsi ziurtagiriaren jabeari buruzko informazioa

en: Show certificate validity
eu: Erakutsi ziurtagiriaren baliotasuna

en: Show crypto operations configuration
eu: Erakutsi kriptografia eragiketen konfigurazioa

en: Show directory services configuration
eu: Erakutsi direktorio zerbitzuen konfigurazioa

en: Show more certificate details, such as fingerprint, key length and expiration dates
eu: Erakutsi ziurtagiriaren xehetasun gehiago, hatz-marka, gako-luzera eta iraungitze datak, esaterako

en: Show not certified certificates
eu: Erakutsi ziurtatu gabeko ziurtagiriak

en: Show owner information for certificates in tooltip, such as User IDs, subject and issuers.
eu: Erakutsi jabeari buruzko informazioa tresna-argibideetan, erabiltzaile ID, gaia eta jaulkitzailea, esaterako.

en: Show pad for encrypting/decrypting and signing/verifying text
eu: Erakutsi zifratzeko/deszifratzeko eta sinatzeko/egiaztatzeko testurako bloka

en: Show results after encryption
eu: Erakutsi emaitzak, zifratu ondoren

en: Show results after signing
eu: Erakutsi emaitzak, sinatu ondoren

en: Show results after signing and encrypting files
eu: Erakutsi emaitzak, fitxategiak sinatu eta zifratu ondoren

en: Show smart cards configuration
eu: Erakutsi txartel-adimendunen konfigurazioa

en: Show smartcard management
eu: Erakutsi txartel-adimendun kudeaketa

en: Show validity information for certificates in tooltip, such as whether the certificate is expired or revoked.
eu: Erakutsi ziurtagirien baliotasun informazioa tresna-argibideetan, ziurtagiria iraungita edo indargabetuta dagoen, esaterako.

en: Sign &as:
eu: Sinatu &honela:

en: Sign / Encrypt Notepad
eu: Sinatu / Zifratu Ohar-bloka

en: Sign Files
eu: Sinatu fitxategiak

en: Sign and encrypt (OpenPGP only)
eu: Sinatu eta zifratu (OpenPGP bakarrik)

en: Sign only
eu: Sinatu bakarrik

en: Sign/Encrypt Files
eu: Sinatu/zifratu fitxategiak

en: Sign/Encrypt Files Error
eu: Fitxategiak sinatzeko/zifratzeko errorea

en: Sign/Encrypt Folder...
eu: Sinatu/zifratu karpeta...

en: Sign/Encrypt...
eu: Sinatu/Zifratu...

en: Signature Key
eu: Sinadura-gakoa

en: Signature/signed data count mismatch
eu: Sinadura/sinatutako datuen zenbaketaren desfasea

en: Signed data can only be given for detached signature verification
eu: Sinatutako datuak bereizitako sinadura egiaztapenerako baino ezin dira eman

en: Signer:
eu: Sinatzailea:

en: Signing
eu: Sinatzea

en: Signing Options
eu: Sinatzeko aukerak

en: Signing and encryption is not possible.
eu: Sinatzea eta zifratzea ezin dira egin.

en: Signing canceled.
eu: Sinatzea bertan behera utzi da.

en: Signing failed: %1
eu: Sinatzea huts egin du: %1

en: Signing succeeded.
eu: Sinatzea ondo egin da.

en: Skipped
eu: Saltatu da

en: Smart Card Management
eu: Txartel-adimendunen kudeaketa

en: Smart Cards
eu: Txartel adimendunak

en: Smart card reader to use:
eu: Erabili beharreko txartel adimendun irakurlea:

en: Some certificates are not yet certified. Click here to see a list of these certificates.<br/><br/>Certification is required to make sure that the certificates actually belong to the identity they claim to belong to.
eu: Ziurtagiri batzuk oraindik ziurtatu gabe daude. Egin klik hemen, ziurtagiri horien zerrenda bat ikusteko.<br/><br/>Ziurtapena beharrezkoa da ziurtagiriak benetan adierazten duten nortasunari dagozkiola ziurtatzeko.

en: Some of the selected certificates cannot be used for encryption. These will not be added to the group.
eu: Aukeratutako ziurtagirietako batzuk ezin dira zifratzeko erabili. Horiek ez dira taldera gehituko.

en: Some suggestions to do this are:
eu: Hori egiteko iradokizun batzuk:

en: Sorry! No certificate to import from this card slot was found.
eu: Barkatu! Ez da aurkitu txartel-erreten horretatik inportatzeko ziurtagiririk.

en: Sorry! No suitable certificate to write to this card slot was found.
eu: Barkatu! Ez da txartel-erreten horretan idazteko ziurtagiri egokirik aurkitu.

en: Sorry! Only encryption keys and signing keys can be transferred to a PIV card.
eu: Barkatu! Zifratzeko gakoak eta sinatzeko gakoak bakarrik transferitu daitezke PIV txartel batera.

en: Sorry! This key cannot be transferred to a PIV card.
eu: Barkatu! Gako hori ezin da PIV txartel batera transferitu.

en: Sorry! This key cannot be transferred to an OpenPGP card.
eu: Barkatu! Gako hori ezin da OpenPGP txartel batera transferitu.

en: Specifies the default validity of certifications in days.
eu: Ziurtapenen baliotasun lehenetsia, egunetan, zehazten du.

en: Specifies the default validity period of new or extended OpenPGP keys in days.
eu: OpenPGP gako berri edo hedatuen baliozkotasun-epe lehenetsia egunetan zehazten du.

en: Specifies the display order of the DN attributes of X.509 certificates.
eu: X.509 ziurtagirien DN atributuak azaltzeko hurrenkera zehazten du.

en: Specifies the maximum allowed validity period of new or extended OpenPGP keys in days.
eu: OpenPGP gako berri edo hedatuetan baimendutako gehieneko baliozkotasun-epea egunetan zehazten du.

en: Specifies the minimum allowed validity period of new or extended OpenPGP keys in days.
eu: OpenPGP gako berri edo hedatuetan baimendutako gutxieneko baliozkotasun-epea egunetan zehazten du.

en: Starting %1...
eu: %1 abiarazten...

en: State
eu: Estatua

en: Status and progress of the crypto operations is shown here.
eu: Kriptografia eragiketen aurrerapenaren egoera hemen erakusten da.

en: Status:
eu: Egoera:

en: Step 1: Set the initial PIN for the first certificate ("NKS"):
eu: 1. urratsa: Ezarri lehen ziurtagirirako hasierako PIN ("NKS"):

en: Step 2: Set the initial PIN for the qualified signature certificate ("SigG"):
eu: 2. urratsa: Ezarri kualifikatutako sinadura ziurtagirirako hasierako PIN ("SigG"):

en: Street
eu: Kalea

en: Subkey added successfully.
eu: Azpigakoa ondo gehitu da.

en: Tags
eu: Etiketak

en: Tags created by anyone with full certification trust are shown in the keylist and can be searched.
eu: Ziurtapen konfiantza osoa duen edonork sortutako etiketak gako-zerrendan erakusten dira eta bila daitezke.

en: Tags:
eu: Etiketak:

en: Technical Details
eu: Xehetasun teknikoak

en: Test Name
eu: Probaren izena

en: Text output (ASCII armor)
eu: Testu-irteera (ASCII-koraza)

[ctx: The Audit Log is a detailed error log from the gnupg backend]
en: Show Audit Log
eu: Erakutsi auditoretza egunkaria

en: The CMS backend does not support certificate deletion.
    Check your installation.
eu: CMS bizkarraldekoak ez du ziurtagiriak ezabatzeko euskarririk.
    Egiaztatu zure instalazioa.

en: The CMS backend does not support certificate deletion.
    Check your installation.
    Only the selected OpenPGP certificates will be deleted.
eu: CMS bizkarraldekoak ez du ziurtagiriak ezabatzeko euskarririk.
    Egiaztatu zure instalazioa.
    Hautatutako OpenPGP ziurtagiriak bakarrik ezabatuko dira.

en: The DirMngr process that tried to clear the CRL cache ended prematurely because of an unexpected error. Please check the output of %1 for details.
eu: CRL cachea garbitzen saiatu den «DirMngr» prozesua behar baina lehen amaitu da, espero ez zuen errore bat aurkitu duelako. Mesedez, egiaztatu %1(e)ren irteera xehetasunak jasotzeko.

en: The GpgSM process that tried to dump the CRL cache ended prematurely because of an unexpected error. Please check the output of gpgsm --call-dirmngr listcrls for details.
eu: CRL fitxategia iraultzen saiatu den «GpgSM» prozesua behar baina lehen bukatu da espero ez zen errore bat aurkitu duelako. Mesedez, egiaztatu ondokoaren irteera xehetasun bila, «gpgsm --call-dirmngr listcrls».

en: The GpgSM process that tried to dump the certificate ended prematurely because of an unexpected error. Please check the output of gpgsm --dump-cert %1 for details.
eu: CRL fitxategia iraultzen saiatu den «GpgSM» prozesua behar baina lehen bukatu da ustekabeko errore baten ondorioz. Mesedez, egiaztatu ondokoaren irteera xehetasun bila, gpgsm --dump-cert %1».

en: The GpgSM process that tried to import the CRL file ended prematurely because of an unexpected error. Please check the output of gpgsm --call-dirmngr loadcrl <filename> for details.
eu: CRL fitxategia inportatzen saiatu den GpsSM prozesua ustekabeko errore baten ondorioz behar baino lehen bukatu da. Mesedez, egiaztatu ondokoaren irteera xehetasun bila, gpgsm --call-dirmngr loadcrl <fitxategi-izena>.

en: The OpenPGP backend does not support certificate deletion.
    Check your installation.
eu: OpenPGP bizkarraldekoak ez du ziurtagiriak ezabatzeko euskarririk.
    Egiaztatu zure instalazioa.

en: The OpenPGP backend does not support certificate deletion.
    Check your installation.
    Only the selected CMS certificates will be deleted.
eu: OpenPGP bizkarraldekoak ez du ziurtagiriak ezabatzeko euskarririk.
    Egiaztatu zure instalazioa.
    Hautatutako CMS ziurtagiriak bakarrik ezabatuko dira.

[ctx: The algorithm and strength of encryption key]
en: Key material
eu: Gakoaren materia

en: The certificate has been revoked.
eu: Ziurtagiria indargabetu egin da.

en: The certificate has been updated.
eu: Ziurtagiria eguneratu egin da.

en: The certificate has not changed.
eu: Ziurtagiria ez da aldatu.

en: The certificate is part of a group. Deleting it may prevent this recipient from decrypting messages to: | The certificates are part of a group. Deleting them may prevent these recipients from decrypting messages to:
eu[0]: Ziurtagiria talde baten zati da. Hura ezabatzea, hartzaile honek ondokora bideratutako mezuak deszifratzeko gai ez izatea eragin dezake:
eu[1]: Ziurtagiriak talde baten zati dira. Haiek ezabatzea, hartzaileek ondokora bideratutako mezuak deszifratzeko gai ez izatea eragin dezake:

en: The certificate is part of several groups. Deleting it may prevent the recipient from decrypting messages to: | The certificates are part of several groups. Deleting them may prevent the recipients from decrypting messages to:
eu[0]: Ziurtagiria hainbat talderen zati da. Haiek ezabatzea, hartzaileak ondokora bideratutako mezuak deszifratzeko gai ez izatea eragin dezake:
eu[1]: Ziurtagiriak hainbat talderen zati dira. Haiek ezabatzea, hartzaileak ondokora bideratutako mezuak deszifratzeko gai ez izatea eragin dezake:

en: The certificate to be deleted is your own. It contains private key material, which is needed to decrypt past communication encrypted to the certificate, and should therefore not be deleted. | All of the certificates to be deleted are your own. They contain private key material, which is needed to decrypt past communication encrypted to the certificate, and should therefore not be deleted.
eu[0]: Ezabatu beharreko ziurtagiria zure jabetzakoa da. Gako pribatuko materia du, ziurtagirirako zifratutako iraganeko komunikazioak deszifratzeko beharrezkoa, eta beraz ez litzateke ezabatu behar.
eu[1]: Ezabatu beharreko ziurtagiri denak zure jabetzakoak dira. Gako pribatuko materia dute, ziurtagirietarako zifratutako iraganeko komunikazioak deszifratzeko beharrezkoak, eta beraz ez lirateke ezabatu behar.

en: The clipboard does not appear to contain signed or encrypted text.
eu: Ez dirudi arbelean sinatutako edo zifratutako testurik dagoenik.

en: The existing key has the ID:
eu: Lehendik dagoen gakoaren ID:

en: The existing key has the fingerprint:
eu: Lehendik dagoen gakoak ondoko hatz-marka du:

en: The existing key has the key grip:
eu: Lehendik dagoen gakoak ondoko gako-aztarna du:

en: The existing keys on this card will be <b>deleted</b> and replaced by new keys.
eu: Txartel honetan dauden gakoak <b>ezabatu</b> egingo dira eta gako berriekin ordezkatuko dira.

en: The following certificate was selected for deletion: | The following certificates were selected for deletion:
eu[0]: Ondoko ziurtagiria ezabatzeko hautatu da:
eu[1]: Ondoko ziurtagiriak ezabatzeko hautatu dira:

en: The following certificate will be deleted even though you did <b>not</b> explicitly select it (<a href="whatsthis://">Why?</a>): | The following certificates will be deleted even though you did <b>not</b> explicitly select them (<a href="whatsthis://">Why?</a>):
eu[0]: Ondoko ziurtagiria ezabatu egingo da, esplizituki hautatu <b>ez</b> baduzu ere (<a href="whatsthis://">Zergatik?</a>)
eu[1]: Ondoko ziurtagiriak ezabatu egingo dira, esplizituki hautatu <b>ez</b> badituzu ere (<a href="whatsthis://">Zergatik?</a>)

en: The following errors and warnings were recorded:
eu: Ondoko erroreak eta abisuak grabatu dira:

en: The issuer certificate could not be found locally.
eu: Ezin izan du jaulkitzailearen ziurtagiria lokalki aurkitu.

en: The matching certificate was imported successfully.
eu: Bat datorren ziurtagiriaren inportatzea arrakastatsua izan da.

[ctx: The placeholder is a date]
en: Same validity as the primary key (%1)
eu: Gako nagusiaren baliotasun bera (%1)

[ctx: The placeholders are dates]
en: Valid until (between %1 and %2):
eu: Noiz arte balio du (%1 eta %2 artean):

en: The preview of colors is disabled because high-contrast mode is active.
eu: Koloreen aurreikuspegia ezgaituta dago kontraste handiko modua aktibo dagoelako.

en: The process of creating a key requires large amounts of random numbers. This may require several minutes...
eu: Gako bat sortzeko prozesuak zorizko zenbakien kopurua handia behar du. Baliteke horrek minutu batzuk behar izatea...

en: The public key can be used by others to verify your identity or encrypt to you.
eu: Gako publikoa erabili dezakete zure nortasuna egiaztatzeko edo zuretzat zifratzeko.

en: The secret key is needed to decrypt or sign.
eu: Gako sekretua deszifratzeko edo sinatzeko beharrezkoa da.

en: The settings of the current module have changed.
    Do you want to apply the changes or discard them?
eu: Uneko moduluaren ezarpenak aldatu egin dira.
    Aldaketak ezarri edo baztertu nahi dituzu?

en: The type of this certificate (%1) is not supported by this Kleopatra installation.
eu: Ziurtagiri honen mota (%1), Kleopatraren instalazio honek ez du onartzen.

en: There are still some background operations ongoing. These will be terminated when closing the window. Proceed?
eu: Hondoko-planoan oraindik eragiketa batzuk egiten ari dira. Leihoa ixterakoan horiek akabatu egingo dira. Jarraitu?

en: There is a problem.
eu: Arazo bat dago.

en: There was an error executing the GnuPG configuration self-check for %2:
      %1
    You might want to execute "gpgconf %3" on the command line.
eu: Errore bat egon da GnuPG konfigurazioaren auto-azterketa %2(e)rako exekutatzean:
      %1
    Agian, komando-lerroan "gpgconf %3" exekutatu nahiko duzu.

en: This certificate is expired
eu: Ziurtagiri hori iraungita dago

en: This certificate is revoked
eu: Ziurtagiri hori indargabetuta dago

[ctx: This error message is only shown on Windows when the socket to communicate with Windows Explorer could not be created. This often times means that the whole installation is buggy. e.g. GnuPG is not installed at all.]
en: <qt>The Kleopatra Windows Explorer Module could not be initialized.<br/>The error given was: <b>%1</b><br/>This likely means that there is a problem with your installation. Try reinstalling or contact your Administrator for support.<br/>You can try to continue to use Kleopatra but there might be other problems.</qt>
eu: <qt>Ezin izan da Kleopatraren «Windows Explorer»rerako modulua ezin izan du hasieratu.<br/>Itzuli duen errorea: <b>%1</b><br/>Horrek esan nahi du, zure instalazioarekin arazo bat dagoela. Saiatu berrinstalatzen edo jar zaitez zure administratzailearekin harremanean euskarria jasotzeko.<br/>Kleopatra erabiltzen jarrai dezakezu, baina beste arazo batzuk egon daitezke.</qt>

en: This is a list of URL schemes that shall be blocked by the application.
             This can be used to prevent the application from opening external applications for certain URLs.
eu: Hori, aplikazioak oztopatu beharko lituzkeen URL-antolaeren zerrenda bat da.
             Aplikazioak URL jakin batzuk irekitzeko kanpoko aplikazioak irekitzea saihesteko erabil daiteke.

en: This is a revocation certificate for the OpenPGP key:
eu: Hori OpenPGP gakoa indargabetzeko ziurtagiri bat da:

en: This option enables interval checking of certificate validity. You can also choose the checking interval (in hours). Note that validation is performed implicitly whenever significant files in ~/.gnupg change. This option therefore only affects external factors of certificate validity.
eu: Aukera horrek ziurtagirien baliotasunaren aldizkako egiaztapenak gaitzen ditu. Egiaztatze-bitartea ere (ordutan) aukera dezakezu. Kontuan izan baliozkotzea inplizituki egiten dela  ~/.gnupg barruko fitxategi esanguratsuak aldatzen diren bakoitzean. Beraz, aukera honek ziurtagirien baliotasunaren kanpoko faktoreei bakarrik eragiten die.

en: This option requires dirmngr >= 0.9.0
eu: Aukera horrek «dirmngr» >= 0.9.0 behar du

en: This setting specifies how many days a certification is valid by default, or, in other words, after how many days a new certification will expire. Set this to 0 for unlimited validity of certifications.
eu: Ezarpen horrek ziurtapen batek era lehenetsian zenbat egunez balio duen zehazten du, edo, beste hitz batzuekin, zenbat egun igaro ondoren iraungiko den. Ezarri hori 0 baliora ziurtapenen baliotasun mugagaberako.

en: This setting specifies how many days an OpenPGP key will be valid by default at creation or change of validity, or, in other words, after how many days the key will expire. Set this to 0 for unlimited validity. If this setting is not set or is set to a negative value, then new or extended OpenPGP keys will be valid for three years (possibly clamped to the allowed minimum or maximum validity period) by default.
eu: Ezarpen honek, OpenPGP gako batek sorreran edo baliozkotasun aldaketan izango duen baliozkotasun egun kopuru lehenetsia zehazten du, bestelaesanda, zenbat egun igaro ondoren iraungiko den. Ezarri 0ra baliozkotasun mugagaberako. Ezarpen hau ezarrita ez badago, edo balio negatibo batekin ezarrita badago, OpenPGP gako berriak edo hedatuak, era lehenetsian, hiru urtez baliozkoak izango dira (beharbada, onartutako gutxieneko eta gehieneko balio-epeetara mugatua) .

en: This setting specifies the maximum number of days a user can choose for the validity period of OpenPGP certificates. It applies at key creation and change of validity. If this setting is not set or is set to a negative value, then unlimited validity is allowed.
eu: Ezarpen honek, erabiltzaile batek OpenPGP gako baterako aukeratu dezakeen gehieneko baliozkotasun egun kopurua zehazten du. Gako sorreran eta baliobaliozkotasun aldaketetan aplikatzen da. Ezarpen hau ezarrita ez badago, edo negatiboa badu, baliozkotasun mugagabea baimenduta dago.

en: This setting specifies the minimum number of days a user can choose for the validity period of OpenPGP certificates. It applies at key creation and change of validity.
eu: Ezarpen honek, erabiltzaile batek OpenPGP gako baterako aukeratu dezakeen gutxieneko baliozkotasun egun kopurua zehazten du. Gako sorreran eta baliozkotasun aldaketetan aplikatzen da.

en: This text will be shown above the email address field of OpenPGP certificates and as placeholder in that field for S/MIME certificates.
eu: Testu hori OpenPGP ziurtagirien e-posta helbide eremuaren gainean erakutsiko da eta eremu horretan S/MIME ziurtagirietarako leku-marka bezala.

en: This text will be used as placeholder text for the common name (CN) field of S/MIME certificates.
eu: Testu hori, S/MIME ziurtagirien izen arrunta (CN) eremuaren leku-marka testu gisa erabiliko da.

en: To avoid an accidental use of this file, a colon has been inserted
    before the 5 dashes below.  Remove this colon with a text editor
    before importing and publishing this revocation certificate.
eu: Fitxategia hori nahi gabe erabiltzea saihesteko, bi puntu (":") karaktere
    bat sartu da beheko 5 marren ("-") aurretik. Kendu bi puntu horiek testu 
    editore bat erabiliz, indargabetzeko ziurtagiri hori inportatu aurretik.

en: To:
eu: Nori:

[ctx: Tooltip information for symmetric encryption]
en: Additionally to the keys of the recipients you can encrypt your data with a password. Anyone who has the password can read the data without any secret key. Using a password is <b>less secure</b> then public key cryptography. Even if you pick a very strong password.
eu: Hartzaileen gakoez gain, zure datuak pasahitz batekin zifra ditzakezu. Pasahitza duten guztiek datuak irakur ditzakete gako sekreturik gabe. Pasahitz bat erabiltzea ez da gako publikoko kriptografia erabiltzea <b>bezain segurua</b>. Pasahitz oso sendo bat hartuta ere.

en: Total number processed:
eu: Prozesatutako kopuru osoa:

en: Transfer to smartcard
eu: Transferentzia txartela-adimendunera

en: Trust Level
eu: Konfiantza-maila

en: Trust Root Certificate
eu: Erro ziurtagiriarekiko konfiantza izan

en: Trust level:
eu: Konfiantza maila:

en: Trusted introducer for:
eu: Honetarako konfiantzazko aurkezlea:

en: Try to load S/MIME certificates from PKCS#15 smartcards
eu: Saiatu PKCS#15 txartel-adimendunetako S/MIME ziurtagiriak zamatzen

en: UI Server commands and dialogs
eu: UI zerbitzariaren komandoak eta elkarrizketa-koadroak

en: URL schemes to block
eu: Oztopatu beharreko URL antolaerak

en: Unable to start process %1. Please check your installation.
eu: Ez da %1 prozesua abiatzeko gai. Mesedez, egiaztatu zure instalazioa.

en: Unable to start process dirmngr. Please check your installation.
eu: Ez da «dirmngr» prozesua abiatzeko gai. Mesedez, ikuskatu zure instalazioa.

en: Unable to start process gpgsm. Please check your installation.
eu: Ez da izan «gpgsm» prozesua abiatzeko gai. Egiaztatu zure instalazioa.

en: Unchanged:
eu: Aldatu gabe:

en: Unknown exception in Task::start()
eu: Salbuespen ezezaguna «Task::start()»(e)n

en: Unknown value for WHAT
eu: «WHAT»eren balio ezezaguna

en: Update Certificates
eu: Eguneratu ziurtagiriak

en: Update selected certificates
eu: Eguneratu hautatutako ziurtagiriak

en: Updated groups:
eu: Eguneratutako taldeak:

en: Updating...
eu: Eguneratzen...

en: Usable for Encryption
eu: Zifratzeko erabilgarria

en: Usable for Signing
eu: Sinatzeko erabilgarria

en: Usage:
eu: Erabilera:

en: Use it to revoke this key in case of a compromise or loss of
    the secret key.
eu: Erabil ezazu gako hau indargabetzeko, gako sekretua galbidean
    jarri edo galduz gero.

en: Use pgp as the default extension for generated OpenPGP files
eu: Erabili pgp luzapen lehenetsi gisa, sortutako OpenPGP fitxategietarako

en: Use public key encryption only.
eu: Erabili gako-publikoko zifratzea bakarrik.

en: Use symmetric encryption only.
eu: Erabili bakarrik zifratze simetrikoa.

en: Use system HTTP proxy:
eu: Erabili sistemaren HTTP ordezkaria:

en: Use this command to create file archives.
eu: Erabili komando hori fitxategi-artxiboak sortzeko.

en: Use this proxy for HTTP requests:
eu: Erabili ordezkari hori HTTP eskarietarako:

en: User ID '%1' certified with key %2
eu: %2 gakoarekin ziurtatutako '%1' erabiltzaile ID

en: User ID:
eu: Erabiltzaile ID:

en: User IDs
eu: Erabiltzaile IDak

en: User IDs and certifications
eu: Erabiltzaile IDak eta ziurtapenak

en: User cancel
eu: Erabiltzaileak bertan behera utzi

en: User canceled
eu: Erabiltzaileak bertan behera utzi du

en: Using a business card.
eu: Negozio txartel bat erabiliz.

en: Valid from:
eu: Noiztik balio du:

[ctx: Valid until DATE]
en: Valid until %1
eu: %1 arte balio du

en: Valid until:
eu: Noiz arte balio du:

[ctx: Valid until:]
en: unlimited
eu: mugagabea

en: Validate certificates online (OCSP)
eu: Balioztatu ziurtagiriak lerroan (OCSP)

en: Value of EMAIL
eu: «EMAIL»en balioa

en: Value of NAME
eu: «NAME»ren balioa

[ctx: Verification of a detached signature in progress. The first file contains the data.The second file is the signature file.]
en: Verifying <filename>%1</filename> with <filename>%2</filename>...
eu: <filename>%1</filename> <filename>%2</filename>(e)rekin egiaztatzen...

en: Verify Checksum Files Error
eu: Egiaztapen-batura fitxategiak egiaztatzeko errorea

en: Verify Checksum Files...
eu: Egiaztatu egiaztapen-batura fitxategiak...

en: Verify the fingerprint, mark the user IDs you want to certify, and select the key you want to certify the user IDs with.<br><i>Note: Only the fingerprint clearly identifies the key and its owner.</i>
eu: Egiaztatu hatz-marka, markatu ziurtatu nahi dituzun erabiltzaile IDak, eta aukeratu haiek ziurtatzeko erabili nahi duzun gakoa.<br><i>Oharra: hatz-markak bakarrik identifikatzen ditu argi eta garbi gakoa eta haren jabea.</i>

en: Verifying %1...
eu: %1 egiaztatzen...

en: Verifying checksums (%2) in %1
eu: Egiaztatu egiaztapen-batura (%2) %1(e)an

en: Verifying signature %1...
eu: %1 sinadura egiaztatzen...

en: When encrypting multiple files or a folder Kleopatra creates an encrypted archive with this command.
eu: Fitxategi anizkoitzak edo karpeta bat zifratzerakoan, Kleopatrak zifratutako artxibo bat sortzen du komando horrekin.

en: When looking for the location of a CRL, the to-be-tested certificate usually contains what are known as "CRL Distribution Point" (DP) entries, which are URLs describing the way to access the CRL. The first found DP entry is used.  With this option, all entries using the LDAP scheme are ignored when looking for a suitable DP.
eu: CRL baten kokalekua bilatzean, egiaztatzeko ziurtagiriak normalean "CRL banaketa-puntuak" (DP) sarrera bezala ezagutzen direnak ditu, CRLra iristeko sarbidea azaltzen duten URLak alegia. Aurkitutako lehen DP sarrera erabiltzen da. Aukera horrekin, LDAP eskema erabiltzen duten sarrera guztiei ez ikusi egiten zaie DP egokia bilatzean.

en: When looking for the location of a CRL, the to-be-tested certificate usually contains what are known as "CRL Distribution Point" (DP) entries, which are URLs describing the way to access the CRL. The first-found DP entry is used.  With this option, all entries using the HTTP scheme are ignored when looking for a suitable DP.
eu: CRL baten kokalekua bilatzean, egiaztatzeko ziurtagiriak normalean "CRL banaketa-puntuak" (DP) sarrera bezala ezagutzen direnak ditu, CRLra iristeko sarbidea azaltzen duten URLak alegia. Aurkitutako lehen DP sarrera erabiltzen da. Aukera horrekin, HTTP eskema erabiltzen duten sarrera guztiei ez ikusi egiten zaie DP egokia bilatzean.

en: X.509 Directory Services
eu: X.509 direktorio zerbitzuak

[ctx: X.509 certificate DN (validity, created: date)]
en: %1 (%2, created: %3)
eu: %1 (%2, sorrera: %3)

en: You are about to revoke the following certification: | You are about to revoke the following %1 certifications:
eu[0]: Ondoko ziurtapena indargabetzear zaude:
eu[1]: Ondoko %1 ziurtapenak indargabetzear zaude:

en: You are not allowed to create S/MIME certificate signing requests.
eu: Ez duzu S/MIME ziurtagiria sinatzeko eskaera bat sortzeko baimenik.

en: You can use this to add additional info to a certification.
eu: Ziurtapen batean informazio gehigarria gehitzeko erabil dezakezu hau.

en: You can use this to certify a trusted introducer for a domain.
eu: Hau erabil dezakezu domeinu baterako konfiantzazko aurkezle bat ziurtatzeko.

en: You can use this to set an expiration date for a certification.
eu: Hau, ziurtapen baten iraungitze-data ezartzeko erabil dezakezu.

en: You cannot revoke any certifications of this key.
eu: Ezin duzu gako horretako ziurtapenik indargabetu.

en: You cannot revoke any certifications of this user ID. | You cannot revoke any certifications of these user IDs.
eu[0]: Ezin duzu erabiltzaile ID horren ziurtapenik indargabetu.
eu[1]: Ezin duzu erabiltzaile ID horien ziurtapenik indargabetu.

en: You cannot revoke any of the certifications of this user ID. Select any of the certifications for details.
eu: Ezin duzu erabiltzaile ID horretako ziurtapenetako batere indargabetu. Hautatu ziurtapenetako edozein, xehetasunak jasotzeko.

en: You cannot revoke this certification because it wasn't made with one of your keys (or the required secret key is missing).
eu: Ezin duzu ziurtapen hori indargabetu, ez zelako zure gakoetako batekin sortu (edo beharrezko gako sekretua falta delako).

en: You cannot revoke this certification.
eu: Ezin duzu ziurtapen hori indargabetu.

en: You have to select different filenames for different protocols.
eu: Protokolo ezberdinetarako izen ezberdinak aukeratu behar dituzu.

en: You need to select a signing certificate to proceed.
eu: Jarraitzeko, sinatzeko ziurtagiri bat aukeratu behar duzu.

en: You need to select an OpenPGP signing certificate and an S/MIME signing certificate to proceed.
eu: Jarraitzeko, sinatzeko OpenPGP ziurtagiri bat eta sinatzeko S/MIME ziurtagiri bat aukeratu behar dituzu.

en: You need to select an OpenPGP signing certificate to proceed.
eu: Jarraitzeko, sinatzeko OpenPGP ziurtagiri bat aukeratu behar duzu.

en: You need to select an S/MIME signing certificate to proceed.
eu: Jarraitzeko, sinatzeko S/MIME ziurtagiri bat aukeratu behar duzu.

en: You need to set a PIN before you can use the certificates.
eu: PIN bat ezarri behar duzu ziurtagiria erabili ahal izateko.

en: You will be asked for a passphrase to protect that file during key generation.
eu: Gakoa sortzerakoan fitxategi hori babesteko pasaesaldi bat eskatuko zaizu.

[ctx: as in: can be used for ...]
en: qualified signatures
eu: sinadura kualifikatuak

en: authenticate
eu: autentifikatu

en: authentication
eu: autentifikazioa

[ctx: base name of an archive file, e.g. archive.zip or archive.tar.gz]
en: archive
eu: artxiboa

en: cannot use argument passing on standard input for unpack-command
eu: ezin da erabili sarrera estandarreko argumentu pasatzea despaketatzeko komandorako

en: certification
eu: ziurtapena

en: certify
eu: ziurtatu

[ctx: default name for new group of keys]
en: New Group
eu: Talde berria

[ctx: description of filename filter]
en: All Files
eu: Fitxategi guztiak

[ctx: description of filename filter]
en: Secret Key Backup Files
eu: Gako sekretuaren babeskopiaren fitxategiak

[ctx: description of filename filter]
en: Secret Key Files
eu: Gako sekretuaren fitxategiak

[ctx: e.g. "Output of tar xf - file"]
en: Output of %1
eu: %1(e)ren irteera

[ctx: e.g. "Output of tar xf - file1 ..."]
en: Output of %1 ...
eu: %1(e)ren irteera ...

en: encrypt
eu: zifratu

en: encryption
eu: zifratzea

[ctx: file name (imported with gpg/gpgsm)]
en: %1 (imported with %2)
eu: %1 (%2(e)rekin inportatu da)

[ctx: filename filter like Certificate Groups (*.foo)]
en: Certificate Groups (*%1)
eu: Ziurtagiri-taldeak (*%1)

[ctx: groups of keys]
en: groups
eu: Taldeak

en: hour
eu: orduero

en: invalid mode: "%1"
eu: modu baliogabea: "%1"

en: invalid protocol "%1"
eu: "%1" protokolo baliogabea

[ctx: key is 'offline key', i.e. secret key is not stored on this computer]
en: offline
eu: lerroz kanpo

[ctx: label:checkbox]
en: Show only my own certifications
eu: Erakutsi neure ziurtapen propioak bakarrik

en: multiple instances
eu: instantzia anizkoitzak

en: never
eu: inoiz ez

en: no proxy
eu: ordezkaririk gabe

[ctx: not applicable]
en: n/a
eu: e/e

en: not properly installed
eu: ez dago behar bezala instalatuta

en: not reachable
eu: ez irisgarria

en: not set
eu: ezarri gabe

en: not supported
eu: ez du euskarririk

[ctx: number, operation description]
en: Operation %1: %2
eu: %1 eragiketa: %2

en: on this computer
eu: ordenagailu honetan

[ctx: self-test did not pass]
en: Failed
eu: Huts egin du

en: sign
eu: sinatu

en: signing
eu: sinatzea

en: smart card
eu:  txartel-adimenduna

[ctx: smart card <serial number>]
en: smart card %1
eu: %1 txartel-adimenduna

en: test results
eu: probaren emaitzak

[ctx: text for screen readers]
en: recipient key
eu: hartzailearen gakoa

[ctx: text for screen readers for an empty email address]
en: no email
eu: e-posta gabe

[ctx: text for screen readers for an unknown email]
en: unknown email
eu: e-posta ezezaguna

[ctx: text for screen readers for an unknown name]
en: unknown name
eu: izen ezezaguna

[ctx: text for screen readers to indicate that the associated object, such as a form field must be filled out]
en: required
eu: beharrezkoa

[ctx: text for screen readers to indicate that the associated object, such as a form field, has an error]
en: invalid entry
eu: sarrera baliogabea

[ctx: title:window]
en: Add User ID
eu: Gehitu erabiltzaile ID

[ctx: title:window]
en: Create S/MIME Certificate Signing Request
eu: Sortu S/MIME ziurtagiria sinatzeko eskaera

[ctx: title:window]
en: Revoke Certificate
eu: Indargabetu ziurtagiria

en: too old
eu: zaharregia

en: unexpected error
eu: ustekabeko errorea

en: unknown exception caught
eu: salbuespen ezezaguna harrapatu da

en: unknown problem
eu: arazo ezezaguna

[ctx: unknown storage location]
en: unknown
eu: ezezaguna
