kleopatra - en to eo translation catalogue (1731 entries)

en:  hours
eo:  horoj

en: "gpgconf --reload gpg-agent" failed: %1
eo: "gpgconf --reload gpg-agent" malsukcesis: %1

[ctx: %1 == number]
en: Recipient (%1)
eo: Ricevanto (%1)

en: %1 is a filemanager mode command, connection seems to be in email mode (%2 present)
eo: %1 estas dosiermana reĝimo komando, konekto ŝajnas esti en retpoŝta reĝimo (%2 ĉeestas)

[ctx: %1 is a link to a wiki article]
en: You can learn more about this on <a href="%1">Wikipedia</a>.
eo: Vi povas lerni pli pri tio ĉe <a href="%1">Vikipedio</a>.

[ctx: %1 is a placeholder for the name of a compliance mode. E.g. NATO RESTRICTED compliant or VS-NfD compliant]
en: The decryption <b>is not</b> %1.
eo: La deĉifrado <b>ne estas</b> %1.

[ctx: %1 is a placeholder for the name of a compliance mode. E.g. NATO RESTRICTED compliant or VS-NfD compliant]
en: The decryption is %1.
eo: La deĉifrado estas %1.

[ctx: %1 is a smartcard manufacturer]
en: %1 PKCS#15 card
eo: Karto %1 PKCS#15

[ctx: %1 is error message]
en: Failed to export: '%1'
eo: Malsukcesis eksporti: '%1'

[ctx: %1 is the version number]
en: Version %1 is available.
eo: Versio %1 disponeblas.

[ctx: %1 is version]
en: Welcome to Kleopatra %1
eo: Bonvenon al Kleopatra %1

[ctx: %1 version number]
en: PIV v%1 card
eo: PIV v%1 karto

en: %1: All operations completed.
eo: %1: Ĉiuj operacioj finiĝis.

[ctx: %1=protocol (S/Mime, OpenPGP), %2=certificate]
en: Sign using %1: %2
eo: Subskribi per %1: %2

en: &Certificates
eo: &Atestiloj

en: &Certification Management
eo: &Mastrumo de Atestado

en: &File
eo: &Dosiero

en: &HTTP Requests
eo: &HTTP-Petoj

en: &Help
eo: &Helpo

en: &LDAP Requests
eo: &LDAP-Petoj

en: &Mail Encryption in Outlook
eo: &Retpoŝta Ĉifrado en Outlook

en: &Maximum number of items returned by query:
eo: &Maksimuma nombro da eroj redonitaj per demando:

en: &More Documentation
eo: Plia Doku&mentado

en: &Password-based Encryption
eo: &Pasvort-bazita Ĉifrado

en: &Quick Guide Encrypt and Sign
eo: &Rapida Helpilo pri Ĉifri kaj Subskribi

en: &Settings
eo: A&gordo

en: &Smartcard Setup
eo: &Smartkarta Agordo

en: &Tools
eo: &Iloj

en: &View
eo: &Rigardi

en: '%1' empty or not found
eo: '%1' malplena aŭ ne trovita

en: '%1' entry is empty/missing
eo: '%1' eniro estas malplena/mankas

en: '%1' too complex (would need shell)
eo: '%1' tro kompleksa (bezonus ŝelon)

[ctx: 'unlimited' means 'forever', here]
en: Same validity as the primary key (unlimited)
eo: Sama valideco kiel la unuaranga ŝlosilo (senlima)

en: (Current system setting: %1)
eo: (Nuna sistema agordo: %1)

en: (no matching certificates found)
eo: (neniuj kongruaj atestiloj trovitaj)

en: (optional) Set Initial PIN (SigG)
eo: (laŭvola) Agordi Komencan PIN (SigG)

en: (please choose between OpenPGP and S/MIME first)
eo: (bonvolu elekti inter OpenPGP kaj S/MIME unue)

en: (select test first)
eo: (unue elektu teston)

en: --protocol is not allowed here
eo: --protocol ne estas permesita ĉi tie

[ctx: 1 is a Version number]
en: NetKey v%1 Card
eo: NetKey v%1 Karto

[ctx: 1 is protocol]
en: Export %1 Certificates
eo: Eksporti %1 Atestojn

en: <b>Choose Operation to be Performed</b>
eo: <b>Elektu operacion farotan</b>

en: <b>Note:</b> You cannot be sure who encrypted this message as it is not signed.
eo: <b>Noto:</b> Vi ne povas esti certa kiu ĉifris ĉi tiun mesaĝon ĉar ĝi ne estas subskribita.

en: <b>Objects</b>
eo: <b>Objektoj</b>

en: <b>Recipients</b>
eo: <b>Ricevantoj</b>

en: <b>Results</b>
eo: <b>Rezultoj</b>

en: <b>Warning:</b> None of the selected certificates seem to be your own. You will not be able to decrypt the encrypted data again.
eo: <b>Averto:</b> Neniu el la elektitaj atestiloj ŝajnas esti via. Vi ne povos denove deĉifri la ĉifritajn datumojn.

en: <i>No certificate selected</i>
eo: <i>Neniu atestilo elektita</i>

en: <p>An error occurred while trying to add a new subkey to <b>%1</b>:</p><p>%2</p>
eo: <p>Okazis eraro provante aldoni novan subŝlosilon al <b>%1</b>:</p><p>%2</p>

en: <p>An error occurred while trying to certify<br/><br/><b>%1</b>:</p><p>	%2</p>
eo: <p>Okazis eraro dum provado atesti<br/><br/><b>%1</b>:</p><p>	%2</p>

en: <p>An error occurred while trying to change the end of the validity period for <b>%1</b>:</p><p>%2</p>
eo: <p>Okazis eraro dum provado ŝanĝi la finon de la valideca periodo por <b>%1</b>:</p><p>%2</p>

en: <p>An error occurred while trying to change the passphrase for <b>%1</b>:</p><p>%2</p>
eo: <p>Okazis eraro dum provado ŝanĝi la pasfrazon por <b>%1</b>:</p><p>%2</p>

en: <p>Changing the certification trust of the key <b>%1</b> failed:</p><p>%2</p>
eo: <p>Ŝanĝi la atestan fidon de la ŝlosilo <b>%1</b> malsukcesis:</p><p>%2</p>

en: <p>If no system proxy is set, or you need to use a different proxy for GpgSM, you can enter its location here.</p><p>It will be used for all HTTP requests relating to S/MIME.</p><p>The syntax is host:port, for instance myproxy.nowhere.com:3128.</p>
eo: <p>Se neniu sistema prokurilo estas agordita, aŭ vi bezonas uzi alian prokurilon por GpgSM, vi povas enigi ĝian lokon ĉi tie.</p><p>Ĝi estos uzata por ĉiuj HTTP-petoj rilataj al S/MIME.</p><p>La sintakso estas host:port, ekzemple myproxy.nowhere.com:3128.</p>

en: <p>On this SmartCard, there is space for two certificates:
    <ol>
    <li>A normal certificate</li>
    <li>A special certificate for making <em>qualified signatures</em> according to the German Signaturgesetz</li>
    </ol>
    You need to set initial PINs before you can use them.</p>
eo: <p>Sur ĉi tiu SmartKarto, estas spaco por du atestiloj:
    <ol>
    <li>Norma atestilo</li>
    <li>Speciala atestilo por fari <em>kvalifikitajn subskribojn</em> laŭ la germana Signaturgesetz</li>
    </ol>
    Vi devas agordi komencajn PIN-ojn antaŭ ol vi povas uzi ilin.</p>

en: <qt><p>An error occurred while trying to delete the certificate:</p><p><b>%1</b></p></qt>
eo: <qt><p>Okazis eraro dum provado forigi la atestilon:</p><p><b>%1</b></p></qt>

en: <qt><p>An error occurred while trying to export the certificate:</p><p><b>%1</b></p></qt>
eo: <qt><p>Okazis eraro dum provado eksporti la atestilon:</p><p><b>%1</b></p></qt>

en: <qt><p>An error occurred while trying to import the certificate %1:</p><p><b>%2</b></p></qt>
eo: <qt><p>Okazis eraro dum provado importi la atestilon %1:</p><p><b>%2</b></p></qt>

en: <qt><p>An error occurred while trying to import the certificate:</p><p><b>%1</b></p></qt>
eo: <qt><p>Okazis eraro dum provado importi la atestilon:</p><p><b>%1</b></p></qt>

en: <qt><p>Recipients predefined via GnuPG settings:</p>%1</qt>
eo: <qt><p>Ricevantoj antaŭdifinitaj per GnuPG-agordoj:</p>%1</qt>

[ctx: @action]
en: Add Certification
eo: Aldoni Ateston

[ctx: @action]
en: Certificate Import
eo: Atestilo Importo

[ctx: @action]
en: Change Admin Key
eo: Ŝanĝi Administran Ŝlosilon

[ctx: @action]
en: Change Admin PIN
eo: Ŝanĝi Admin-PIN

[ctx: @action]
en: Change Cardholder
eo: Ŝanĝi Kartposedanton

[ctx: @action]
en: Change PIN
eo: Ŝanĝi PIN

[ctx: @action]
en: Change PUK
eo: Ŝanĝi PUK

[ctx: @action]
en: Change Public Key URL
eo: Ŝanĝi URL de Publika Ŝlosilo

[ctx: @action]
en: Create OpenPGP Certificate
eo: Krei OpenPGP-Atestilon

[ctx: @action]
en: Create S/MIME Certification Request
eo: Krei S/MIME-Atestadan Peton

[ctx: @action]
en: Decrypt/Verify...
eo: Malĉifri/Konfirmi...

[ctx: @action]
en: Encrypt...
eo: Ĉifri...

[ctx: @action]
en: Generate New Key
eo: Generi Novan Ŝlosilon

[ctx: @action]
en: Generate New Keys
eo: Generi Novajn Ŝlosilojn

[ctx: @action]
en: Import Certificate from Card
eo: Importi Atestilon el Karto

[ctx: @action]
en: Reload
eo: Reŝargi

[ctx: @action]
en: Revoke Certification
eo: Revoki Atestadon

[ctx: @action]
en: Set Focus to Quick Search
eo: Agordi Fokuso al Rapida Serĉo

[ctx: @action]
en: Set PUK
eo: Agordi PUK

[ctx: @action]
en: Show Certificate Details
eo: Montri Detalojn pri Atestilo

[ctx: @action]
en: Sign...
eo: Subskribi...

[ctx: @action]
en: Sign/Encrypt...
eo: Subskribi/Ĉifri...

[ctx: @action]
en: Unblock Card
eo: Malbloki Karton

[ctx: @action]
en: Write Certificate to Card
eo: Skribi Atestilon al Karto

[ctx: @action]
en: Write Key to Card
eo: Skribi Ŝlosilon al Karto

[ctx: @action NKS is an identifier for a type of keys on a NetKey card]
en: Change NKS PIN
eo: Ŝanĝi NKS PIN

[ctx: @action NKS is an identifier for a type of keys on a NetKey card]
en: Set NKS PIN
eo: Agordi NKS PIN

[ctx: @action SigG is an identifier for a type of keys on a NetKey card]
en: Change SigG PIN
eo: Ŝanĝi SigG PIN

[ctx: @action SigG is an identifier for a type of keys on a NetKey card]
en: Set SigG PIN
eo: Agordi SigG PIN

[ctx: @action show smartcard management view]
en: Smartcards
eo: Smartkartoj

[ctx: @action:button]
en: &Get update
eo: Preni ĝisdati&gon

[ctx: @action:button]
en: &Next
eo: Sek&va

[ctx: @action:button]
en: &Quit <application>%1</application>
eo: &Forlasi <application>%1</application>

[ctx: @action:button]
en: Actions
eo: Agoj

[ctx: @action:button]
en: Add ADSK
eo: Aldoni ADSK

[ctx: @action:button]
en: Add Selected Certificates
eo: Aldoni Elektitajn Atestojn

[ctx: @action:button]
en: Add User ID
eo: Aldoni Uzantan ID

[ctx: @action:button]
en: Add subkey
eo: Aldoni subŝlosilon

[ctx: @action:button]
en: Append
eo: Aldoni

[ctx: @action:button]
en: Card Actions
eo: Agoj

[ctx: @action:button]
en: Certify
eo: Atesti

[ctx: @action:button]
en: Certify User IDs
eo: Certigi Uzantajn IDojn

[ctx: @action:button]
en: Change Passphrase
eo: Ŝanĝi Pasfrazon

[ctx: @action:button]
en: Change Validity
eo: Ŝanĝi Validecon

[ctx: @action:button]
en: Change validity
eo: Ŝanĝi validecon

[ctx: @action:button]
en: Continue
eo: Daŭrigi

[ctx: @action:button]
en: Copy
eo: Kopii

[ctx: @action:button]
en: Copy fingerprint
eo: Kopii fingrospuron

[ctx: @action:button]
en: Copy to Card
eo: Kopii al Karto

[ctx: @action:button]
en: Copy to Clipboard
eo: Kopii al Tondujo

[ctx: @action:button]
en: Create
eo: Krei

[ctx: @action:button]
en: Create backup
eo: Krei sekurkopion

[ctx: @action:button]
en: Default Appearance
eo: Defaŭlta Apero

[ctx: @action:button]
en: Delete
eo: Forigi

[ctx: @action:button]
en: Delete copy on disk
eo: Forigi kopion surdiske

[ctx: @action:button]
en: Do It
eo: Faru tion

[ctx: @action:button]
en: Edit
eo: Redakti

[ctx: @action:button]
en: Encrypt
eo: Ĉifradi

[ctx: @action:button]
en: Encrypt Notepad
eo: Ĉifri Notepad

[ctx: @action:button]
en: Export
eo: Eksporti

[ctx: @action:button]
en: Export Certificate | Export Certificates
eo[0]: Eksporti Ateston
eo[1]: Eksporti Atestojn

[ctx: @action:button]
en: Export Group
eo: Eksporti Grupon

[ctx: @action:button]
en: Export Groups
eo: Eksporti Grupojn

[ctx: @action:button]
en: Export OpenSSH key
eo: Eksporti OpenSSH-ŝlosilon

[ctx: @action:button]
en: Export secret subkey
eo: Eksporti sekretan subŝlosilon

[ctx: @action:button]
en: Fetch Missing Keys
eo: Preni Mankantajn Ŝloslojn

[ctx: @action:button]
en: Flag as Primary
eo: Flago kiel Primara

[ctx: @action:button]
en: Generate Revocation Certificate
eo: Generi Nuligan Atestilon

[ctx: @action:button]
en: Grant Power
eo: Doni Potencon

[ctx: @action:button]
en: Groups...
eo: Grupoj...

[ctx: @action:button]
en: Import...
eo: Importi...

[ctx: @action:button]
en: Keep copy on disk
eo: Konservi kopion surdiske

[ctx: @action:button]
en: Lookup...
eo: Adrestrovilo...

[ctx: @action:button]
en: New
eo: Nova

[ctx: @action:button]
en: New...
eo: Nova...

[ctx: @action:button]
en: Next
eo: Sekva

[ctx: @action:button]
en: No, Save As <filename>%1</filename>
eo: Ne, Konservi kiel <filename>%1</filename>

[ctx: @action:button]
en: No, it's not mine
eo: Ne, ĝi ne estas mia

[ctx: @action:button]
en: Only &Close Window
eo: Nur &Fermi Fenestron

[ctx: @action:button]
en: Overwrite
eo: Anstataŭigi

[ctx: @action:button]
en: Overwrite All
eo: Anstataŭigi Ĉion

[ctx: @action:button]
en: Overwrite Existing Key
eo: Anstataŭigi Ekzistantan Ŝlosilon

[ctx: @action:button]
en: Publish Revocation | Publish Revocations
eo[0]: Publikigi Revokon
eo[1]: Publikigi Revokojn

[ctx: @action:button]
en: Reload
eo: Reŝargi

[ctx: @action:button]
en: Remove Selected Certificates
eo: Forigi Elektitajn Atestojn

[ctx: @action:button]
en: Rename
eo: Alinomi

[ctx: @action:button]
en: Rename All
eo: Alinomi ĉiujn

[ctx: @action:button]
en: Rerun Tests
eo: Refari Testojn

[ctx: @action:button]
en: Restore printed backup
eo: Restaŭri presitan sekurkopion

[ctx: @action:button]
en: Revoke Certificate
eo: Revoki Atestilon

[ctx: @action:button]
en: Revoke Certifications
eo: Revoki Atestojn

[ctx: @action:button]
en: Revoke Power
eo: Revoki Potencon

[ctx: @action:button]
en: Revoke User ID
eo: Revoki Uzantan ID

[ctx: @action:button]
en: Save to File
eo: Konservi al Dosiero

[ctx: @action:button]
en: Search
eo: Serĉi

[ctx: @action:button]
en: Set Background Color...
eo: Agordi fonkoloron...

[ctx: @action:button]
en: Set Font...
eo: Agordi tiparon...

[ctx: @action:button]
en: Set Icon...
eo: Agordi piktogramon...

[ctx: @action:button]
en: Set Text Color...
eo: Agordi Tekstan Koloron...

[ctx: @action:button]
en: Show Email
eo: Montri Retpoŝton

[ctx: @action:button]
en: Show certificate
eo: Montri atestilon

[ctx: @action:button]
en: Sign
eo: Subskribi

[ctx: @action:button]
en: Sign / Encrypt
eo: Subskribi / Ĉifri

[ctx: @action:button]
en: Sign / Encrypt Notepad
eo: Subskribi / Ĉifri Notepad

[ctx: @action:button]
en: Sign Notepad
eo: Subskribi Notepad

[ctx: @action:button]
en: Skip
eo: Preterlasi

[ctx: @action:button]
en: Skip All
eo: Preterpasi Ĉion

[ctx: @action:button]
en: Suggest New Name
eo: Proponi Novan Nomon

[ctx: @action:button]
en: Transfer to smartcard
eo: Transdoni al smartcard

[ctx: @action:button]
en: Update
eo: Ĝisdatigi

[ctx: @action:button]
en: Write certificate
eo: Skribi atestilon

[ctx: @action:button]
en: Yes, Save As <filename>%1</filename>
eo: Jes, Konservi kiel <filename>%1</filename>

[ctx: @action:button]
en: Yes, it's mine
eo: Jes, ĝi estas mia

[ctx: @action:button Update the log text widget]
en: &Update
eo: &Ĝisdatigi

[ctx: @action:inmenu]
en: &About <application>%1</application>...
eo: &Pri <application>%1</application>...

[ctx: @action:inmenu]
en: &Configure <application>%1</application>...
eo: &Agordi <application>%1</application>...

[ctx: @action:inmenu]
en: &Open Certificate Manager...
eo: &Malfermi Atestilan Administranton...

[ctx: @action:inmenu]
en: &Shutdown <application>%1</application>
eo: &Fermi <application>%1</application>

[ctx: @action:inmenu]
en: Certify User ID... | Certify User IDs...
eo[0]: Atesti Uzant-identon...
eo[1]: Atesti Uzant-identojn...

[ctx: @action:inmenu]
en: Certify User IDs...
eo: Certigi uzantidentojn...

[ctx: @action:inmenu]
en: Change Certification Power...
eo: Ŝanĝi Atestantan potencon...

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy to Card
eo: Kopii al Karto

[ctx: @action:inmenu]
en: Create Group...
eo: Krei Grupon...

[ctx: @action:inmenu]
en: Disable Certificate
eo: Malebligi Atestilon

[ctx: @action:inmenu]
en: Flag as Primary User ID
eo: Marki kiel Ĉefa Uzanto ID

[ctx: @action:inmenu]
en: Publish at Mail Provider ...
eo: Publiki ĉe Poŝtprovizanto...

[ctx: @action:inmenu]
en: Restart Background Processes
eo: Rekomenci Fonajn Procezojn

[ctx: @action:inmenu]
en: Revoke Certification... | Revoke Certifications...
eo[0]: Nuligi Ateston...
eo[1]: Nuligi Atestojn...

[ctx: @action:inmenu]
en: Revoke Certifications...
eo: Nuligi Atestojn...

[ctx: @action:inmenu]
en: Revoke User ID
eo: Revoki Uzantan ID

[ctx: @action:inmenu]
en: Set NetKey v3 Initial PIN...
eo: Agordi NetKey v3 Komencan PIN...

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Details
eo: Montri Detalojn

[ctx: @action:inmenu]
en: Update Card Status
eo: Ĝisdatigi Kartan Statuson

[ctx: @action:intoolbar]
en: Groups
eo: Grupoj

[ctx: @error]
en: <para>An error occurred when creating the mail to publish key:</para><message>%1</message>
eo: <para>Eraro okazis dum kreado de la poŝto por publikigi ŝlosilon:</para><message>%1</message>

[ctx: @error]
en: <para>An error occurred while trying to export OpenPGP certificates.</para> <para>The output from GnuPG WKS client was: <message>%1</message></para>
eo: <para>Okazis eraro dum provado eksporti OpenPGP-atestojn.</para> <para>La eligo de GnuPG WKS-kliento estis: <message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: 1 of %2 certificates was certified successfully. | %1 of %2 certificates were certified successfully.
eo[0]: 1 el %2 atestiloj estis sukcese atestitaj.
eo[1]: %1 el %2 atestiloj estis sukcese atestitaj.

[ctx: @info]
en: <application>%1</application> may be used by other applications as a service.<nl/>You may instead want to close this window without exiting <application>%1</application>.
eo: <application>%1</application> povas esti uzata de aliaj aplikaĵoj kiel servo.<nl/>Vi eble volas fermi ĉi tiun fenestron sen eliri de <application>%1</application>.

[ctx: @info]
en: <div>This is how the new user ID will be stored in the certificate:</div><center><strong>%1</strong></center>
eo: <div>Jen kiel la nova uzantidentigilo estos konservita en la atestilo:</div><center><strong>%1</strong></center>

[ctx: @info]
en: <p>An error occurred while trying to add an ADSK to <b>%1</b>:</p><p>%2</p>
eo: <p>Okazis eraro provante aldoni novan ADSK al <b>%1</b>:</p><p>%2</p>

[ctx: @info]
en: <p>Certifying the following certificates failed:</p>
eo: <p>Atestado de la sekvaj atestiloj malsukcesis:</p>

[ctx: @info]
en: <p>Next the certified certificates will be uploaded to the configured certificate directory.</p>
eo: <p>Sekvonte, la atestitaj atestiloj estos alŝutitaj al la agordita atestildosierujo</p>.

[ctx: @info]
en: <p>The card <em>%1</em> already contains a key in this slot. Continuing will <b>overwrite</b> that key.</p><p>If there is no backup the existing key will be irrecoverably lost.</p>
eo: <p>La karto <em>%1</em> jam enhavas ŝlosilon en ĉi tiu fendo. Daŭrigante <b>anstataŭigos</b> tiun ŝlosilon.</p><p>Se ne ekzistas sekurkopio, la ekzistanta ŝlosilo estos nerehaveble perdita.</p>

[ctx: @info]
en: <p>There is already an OpenPGP key corresponding to the signing key on this card:</p><p>%1</p><p>Do you still want to create an OpenPGP key for the card keys?</p>
eo: <p>Jam ekzistas OpenPGP-ŝlosilo responda al la subskriba ŝlosilo sur ĉi tiu karto:</p><p>%1</p><p>Ĉu vi ankoraŭ volas krei OpenPGP-ŝlosilon por la kartoŝlosiloj?</p>

[ctx: @info]
en: <p>This card already contains a key in this slot. Continuing will <b>overwrite</b> that key.</p><p>If there is no backup the existing key will be irrecoverably lost.</p>
eo: <p>Ĉi tiu karto jam enhavas ŝlosilon en ĉi tiu fendo. Daŭrigante <b>anstataŭigos</b> tiun ŝlosilon.</p><p>Se ne ekzistas sekurkopio, la ekzistanta ŝlosilo estos nerehaveble perdita.</p>

[ctx: @info]
en: <para><application>%1</application> is required for this test, but does not seem available.</para><para>See tests further up for more information.</para>
eo: <para><application>%1</application> estas bezonata por ĉi tiu testo, sed ŝajnas ne disponebla.</para><para>Vidu testojn pli supre por pliaj informoj.</para>

[ctx: @info]
en: <para><application>%1</application> v%2.%3.%4 is required for this test, but only %5 is installed.</para>
eo: <para><application>%1</application> v%2.%3.%4 estas bezonata por ĉi tiu testo, sed nur %5 estas instalita.</para>

[ctx: @info]
en: <para><application>GnuPG</application> is not configured for <icode>de-vs</icode> compliance.</para>
eo: <para><application>GnuPG</application> ne estas agordita por <icode>de-vs</icode> konformeco.</para>

[ctx: @info]
en: <para><application>Kleopatra</application> cannot be run as adminstrator without breaking file permissions in the GnuPG data folder.</para><para>To manage keys for other users please manage them as a normal user and copy the <filename>AppData\Roaming\gnupg</filename> directory with proper permissions.</para>
eo: <para><application>Kleopatra</application> ne povas ruliĝi kiel administranto sen rompi permesojn de dosiero en la GnuPG-datumdosierujo.</para><para>Por administri ŝlosilojn por aliaj uzantoj bonvolu administri ilin kiel normala uzanto kaj kopii la <filename>AppData\Roaming\gnupg</filename> dosierujo kun taŭgaj permesoj.</para>

[ctx: @info]
en: <para><application>Kleopatra</application> seems to be running for you already, but with different privileges.</para><para>This usually happens if <application>Kleopatra</application> is accidentally run as Administrator.</para><para>Please right click the tray icon of <application>Kleopatra</application> and select 'quit' to try again.</para>
eo: <para><application>Kleopatra</application> ŝajnas funkcii por vi jam, sed kun malsamaj privilegioj.</para><para>Tio kutime okazas se <application>Kleopatra</application> hazarde ruliĝas kiel Administranto.</para><para>Bonvolu dekstre alklaki la plet-piktogramon de <application>Kleopatra</application> kaj elekti 'forlasi' por provi denove.</para>

[ctx: @info]
en: <para><application>Kleopatra</application> uses <application>PaperKey</application> to create a minimized and printable version of your secret key.</para><para>Please make sure it is installed.</para>
eo: <para><application>Kleopatra</application> uzas <application>PaperKey</application> por krei minimumigitan kaj printeblan version de via sekreta ŝlosilo.</para><para>Bonvolu certigi, ke ĝi estas instalita.</para>

[ctx: @info]
en: <para><application>Kleopatra</application> uses <application>PaperKey</application> to import your text backup.</para><para>Please make sure it is installed.</para>
eo: <para><application>Kleopatra</application> uzas <application>PaperKey</application> por importi vian tekstan sekurkopion.</para><para>Bonvolu certigi, ke ĝi estas instalita.</para>

[ctx: @info]
en: <para><application>PaperKey</application> failed with error</para><para><message>%1</message></para>
eo: <para><application>PaperKey</application> malsukcesis kun eraro</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>A new OpenPGP certificate was created successfully, but it has not been found in the key ring.</para><para>Fingerprint of the new certificate:<nl/>%1</para>
eo: <para>Nova OpenPGP-atestilo estis kreita sukcese, sed ĝi ne estis trovita en la ŝlosilringo.</para><para>Fingrosigno de la nova atestilo:<nl/>%1</para>

[ctx: @info]
en: <para>A new OpenPGP certificate was created successfully.</para><para>Fingerprint of the new certificate: %1</para>
eo: <para>Nova OpenPGP-atestilo estis kreita sukcese.</para><para>Fingrospuro de la nova atestilo: %1</para>

[ctx: @info]
en: <para>A problem was detected with the <application>%1</application> backend.</para>
eo: <para>Problemo estis detektita kun la backend <application>%1</application>.</para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred during export of the secret key:</para><para><message>%1</message></para>
eo: <para>Eraro okazis dum elportado de la sekreta ŝlosilo:</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred during the backup of the secret key:</para><para><message>%1</message></para>
eo: <para>Eraro okazis dum la sekurkopio de la sekreta ŝlosilo:</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred during the export:</para><para><message>%1</message></para>
eo: <para>Eraro okazis dum la eksporto:</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred during the revocation:</para><para><message>%1</message></para>
eo: <para>Eraro okazis dum la revoko:</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while granting certification power to '%1'.</para><para><message>%2</message></para>
eo: <para>Okazis eraro dum doni atestpotencon al '%1'.</para><para><message>%2</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while loading the certifications: <message>%1</message></para>
eo: <para>Okazis eraro dum la ŝargo de la atestiloj: <message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while marking certificate '%1' as your certificate.</para><para><message>%2</message></para>
eo: <para>Okazis eraro dum markado de atestilo '%1' kiel via atestilo.</para><para><message>%2</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while revoking the certification power of '%1'.</para><para><message>%2</message></para>
eo: <para>Okazis eraro dum revokado de la atestadpovo de '%1'.</para><para><message>%2</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while trying to add the user ID: <message>%1</message></para>
eo: <para>Okazis eraro dum provado aldoni la uzantidentigilon: <message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while trying to export OpenPGP certificates.</para> <para>The output of <command>%1</command> was:<nl /><message>%2</message></para>
eo: <para>Okazis eraro dum provado eksporti OpenPGP-atestojn.</para> <para>La eligo de <command>%1</command> estis:<nl/><message>%2</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while trying to flag the user ID<nl/><emphasis>%1</emphasis><nl/>as the primary user ID.</para><para><message>%2</message></para>
eo: <para>Okazis eraro dum provado marki la uzantidentigilon<nl/><emphasis>%1</emphasis><nl/>kiel la ĉefa uzantidentigilo.</para><para><message>%2</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while trying to restore the secret key.</para> <para>The output from <command>%1</command> was:</para><para><message>%2</message></para>
eo: <para>Okazis eraro dum provado restarigi la sekretan ŝlosilon.</para><para>La eligo de <command>%1</command> estis:</para><para><message>%2</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while trying to revoke the user ID<nl/><emphasis>%1</emphasis>.</para><para><message>%2</message></para>
eo: <para>Okazis eraro dum provado revoki la uzantidentigilon<nl/><emphasis>%1</emphasis>.</para><para><message>%2</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>Archiving in combination with sign-only currently requires what are known as opaque signatures - unlike detached ones, these embed the content in the signature.</para><para>This format is rather unusual. You might want to archive the files separately, and then sign the archive as one file with Kleopatra.</para><para>Future versions of Kleopatra are expected to also support detached signatures in this case.</para>
eo: <para>Arĥivado en kombinaĵo kun nur-signo aktuale postulas tion, kio estas konataj kiel maldiafanaj subskriboj - male al disigitaj, tiuj enigas la enhavon en la subskribon.</para><para>Tiu ĉi formato estas sufiĉe nekutima. Vi eble volas arkivi la dosierojn aparte, kaj poste subskribi la arkivon kiel unu dosieron kun Kleopatra.</para><para>Estontaj versioj de Kleopatra estas atendite ankaŭ subtenas dekroĉitajn subskribojn ĉi-kaze.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Are you sure that you want to continue?</para>
eo: <para>Ĉu vi certas, ke vi volas daŭrigi?</para>

[ctx: @info]
en: <para>Backend <command>%1</command> is installed in version %2, but at least version %3 is required.</para>
eo: <para>Backend <command>%1</command> estas instalita en versio %2, sed almenaŭ versio %3 estas bezonata.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Backend <command>%1</command> is not installed properly.</para>
eo: <para>Backend <command>%1</command> ne estas ĝuste instalita.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Cannot write in the output folder <filename>%1</filename>.</para><para>Please select a different output folder.</para>
eo: <para>Ne povas skribi en la eligdosierujon <filename>%1</filename>.</para><para>Bonvolu elekti malsaman eligdosierujon.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Check that your firewall is not set to block local connections (allow connections to <resource>localhost</resource> or <resource>127.0.0.1</resource>).</para>
eo: <para>Kontrolu, ke via fajroŝirmilo ne estas agordita por bloki lokajn konektojn (permesu konektojn al <resource>localhost</resource> aŭ <resource>127.0.0.1</resource>).</para>

[ctx: @info]
en: <para>Copying the key to the card failed:</para><para><message>%1</message></para>
eo: <para>Kopiado de la ŝlosilo al la karto malsukcesis:</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>Delete registry key <resource>%1\%2</resource>.</para>
eo: <para>Forigi registran ŝlosilon <resource>%1\%2</resource>.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to delete this %1 group?</para><para>Once deleted, it cannot be restored.</para> | <para>Do you really want to delete these %1 groups?</para><para>Once deleted, they cannot be restored.</para>
eo[0]: <para>Ĉu vi vere volas forigi ĉi %1 grupon?</para><para>Post forigo, ĝi ne povas esti restaŭrata.</para>
eo[1]: <para>Ĉu vi vere volas forigi ĉi %1 grupojn?</para><para>Post forigo, ili ne povas esti restaŭrataj.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to delete this group?</para><para><emphasis>%1</emphasis></para><para>Once deleted, it cannot be restored.</para>
eo: <para>Ĉu vi vere volas forigi ĉi tiun grupon?</para><para><emphasis>%1</emphasis></para><para>Post forigo, ĝi ne povas esti restaŭrata.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to revoke the user ID<nl/><emphasis>%1</emphasis> ?</para>
eo: <para>Ĉu vi vere volas revoki la uzantidentigilon<nl/><emphasis>%1</emphasis> ?</para>

[ctx: @info]
en: <para>Failed to create output folder <filename>%1</filename>.</para><para>Please select a different output folder.</para>
eo: <para>Malsukcesis krei eligdosierujon <filename>%1</filename>.</para><para>Bonvolu elektu malsaman eligdosierujon.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Failed to delete the copy of the key stored on this computer:</para><para><message>%1</message></para>
eo: <para>Malsukcesis forigi la kopion de la ŝlosilo konservita en ĉi komputilo:</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>Failed to delete the copy of the secret key stored on this computer:</para><para><message>%1</message></para>
eo: <para>Malsukcesis forigi la kopion de la sekreta ŝlosilo konservita en ĉi tiu komputilo:</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>Failed to disable certificate:</para><para><message>%1</message></para>
eo: <para>Malsukcesis malebligi atestilon:</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>Failed to enable certificate:</para><para><message>%1</message></para>
eo: <para>Malsukcesis ebligi atestilon:</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>Failed to move <filename>%1</filename> to <filename>%2</filename>.</para>
eo: <para>Malsukcesis movi <filename>%1</filename> al <filename>%2</filename>.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Failed to move <filename>%1</filename> to <filename>%2</filename>.</para><para><message>%3</message></para>
eo: <para>Malsukcesis movi <filename>%1</filename> al <filename>%2</filename>.</para><para><message>%3</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>Install <application>%1</application> version %2 or higher.</para>
eo: <para>Instali <application>%1</application> version %2 aŭ pli alta.</para>

[ctx: @info]
en: <para>It seems that the <icode>gpgme</icode> library was compiled without support for this backend.</para>
eo: <para>Ŝajnas, ke la biblioteko <icode>gpgme</icode> estis kompilita sen subteno por ĉi tiu backend.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Kleopatra detected an obsolete registry key (<resource>%1\%2</resource>), added by either a previous <application>Gpg4win</application> version or applications such as <application>WinPT</application> or <application>EnigMail</application>.</para><para>Keeping the entry might lead to an old GnuPG backend being used.</para>
eo: <para>Kleopatra detektis malnoviĝintan registroŝlosilon (<resource>%1\%2</resource>), aldonitan aŭ de antaŭa <application>Gpg4win</application> versio aŭ aplikaĵoj kiel ekzemple <application>WinPT</application> aŭ <application>EnigMail</application>.</para><para>Konservi la enskribon eble kondukos al malnova GnuPG-backend uzata.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Kleopatra detected the following errors in the libkleopatrarc configuration:</para>%1
eo: <para>Kleopatra detektis la jenajn erarojn en la agordo de libkleopatrarc:</para>%1

[ctx: @info]
en: <para>Make sure <application>%1</application> is installed and in <envar>PATH</envar>.</para>
eo: <para>Kregu, ke <application>%1</application> estas instalita kaj en <envar>PATH</envar>.</para>

[ctx: @info]
en: <para>None of the recipients you are encrypting to seems to be your own.</para><para>This means that you will not be able to decrypt the data anymore, once encrypted.</para><para>Do you want to continue, or cancel to change the recipient selection?</para>
eo: <para>Neniu el la ricevantoj, al kiuj vi ĉifras, ŝajnas esti via.</para><para>Ĉi tio signifas, ke vi ne plu povos malĉifri la datumojn, post kiam ĉifrite.</para><para>Ĉu vi ne povos deĉifri la datumojn. volas daŭrigi, aŭ nuligi por ŝanĝi la elekton de ricevantoj?</para>

[ctx: @info]
en: <para>Not every mail provider supports WKS, so any key being exported this way may fail individually.</para><para>If exported, a confirmation request mail will be sent to <email>%1</email> which needs to be acknowledged with a mail program to complete the export process.</para><para><application>KMail</application> can handle these mails, but not all mail programs can.</para><para>Once exported, the standard does not (yet) allow for automated removal of a published key.</para><para>Are you sure you want to continue?</para>
eo: <para>Ne ĉiu retpoŝtprovizanto subtenas WKS, do iu ajn ŝlosilo eksportita tiamaniere povas malsukcesi individue.</para><para>Se eksportita, konfirma petopoŝto estos sendita al <email>%1</email> kiu bezonas por esti agnoskita per retpoŝta programo por plenumi la eksportprocezon.</para><para><application>KMail</application> povas trakti ĉi tiujn retpoŝtojn, sed ne ĉiuj poŝtprogramoj povas.</para><para>Iam eksportitaj, la normo ne (ankoraŭ) ebligas aŭtomatan forigon de publikigita ŝlosilo.</para><para>Ĉu vi certas, ke vi volas daŭrigi?</para>

[ctx: @info]
en: <para>One of the X.509 directory services returned certificates without fingerprints. Those certificates are ignored because fingerprints are required as unique identifiers for certificates.</para><para>You may want to configure a different X.509 directory service in the configuration dialog.</para>
eo: <para>Unu el la X.509-adresaj servoj resendis atestilojn sen fingrospuroj. Tiuj atestiloj estas ignorataj ĉar fingrospuroj estas bezonataj kiel unikaj identigiloj por atestiloj.</para><para>Vi eble volas agordi alian servon de dosierujo X.509 en la agorda dialogo.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Please check the output of <command>%1 --version</command> manually.</para>
eo: <para>Bonvolu kontroli la eliron de <command>%1 --version</command> permane.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Replace the <icode>gpgme</icode> library with a version compiled with <application>%1</application> support.</para>
eo: <para>Anstataŭigi la bibliotekon <icode>gpgme</icode> per versio kompilita kun subteno de <application>%1</application>.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Selected Key: <emphasis>%1</emphasis></para><para>Selected Smartcard: <emphasis>%2</emphasis></para><para>Choose one of the following options to continue:</para>
eo: <para>Elektita Ŝlosilo: <emphasis>%1</emphasis></para><para>Elektita Karto: <emphasis>%2</emphasis></para><para>Elektu unu el la sekvaj opcioj por daŭrigi:</para>

[ctx: @info]
en: <para>Successfully wrote request to <filename>%1</filename>.</para><para>You should now send the request to the Certification Authority (CA).</para>
eo: <para>Sukcese skribis peton al <filename>%1</filename>.</para><para>Vi nun sendu la peton al la Atestila Aŭtoritato (CA).</para>

[ctx: @info]
en: <para>The <application>GpgME</application> library is new enough to support <application>gpg-agent</application>, but does not seem to do so in this installation.</para><para>The error returned was: <message>%1</message>.</para>
eo: <para>La biblioteko <application>GpgME</application> estas sufiĉe nova por subteni <application>gpg-agent</application>, sed ŝajnas ne fari tion en ĉi tiu instalaĵo.</para><para>La eraro revenis. estis: <message>%1</message>.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The GPG process that tried to export OpenPGP certificates ended prematurely because of an unexpected error.</para><para>Please check the output of <icode>%1</icode> for details.</para>
eo: <para>La GPG-procezo, kiu provis eksporti OpenPGP-atestilojn, finiĝis trofrue pro neatendita eraro.</para><para>Bonvolu kontroli la eligon de <icode>%1</icode> por detaloj.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The GPG process that tried to restore the secret key ended prematurely because of an unexpected error.</para><para>Please check the output of <icode>%1</icode> for details.</para>
eo: <para>La GPG-procezo kiu provis restarigi la sekretan ŝlosilon finiĝis trofrue pro neatendita eraro.</para><para>Bonvolu kontroli la eligon de <icode>%1</icode> por detaloj.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The OpenPGP keyserver returned certificates without fingerprints. Those certificates are ignored because fingerprints are required as unique identifiers for certificates.</para><para>You may want to configure a different OpenPGP keyserver in the configuration dialog.</para>
eo: <para>La ŝlosilservilo OpenPGP resendis atestojn sen fingrospuroj. Tiuj atestiloj estas ignorataj ĉar fingrospuroj estas postulataj kiel unikaj identigiloj por atestiloj.</para><para>Vi eble volas agordi malsaman OpenPGP-ŝlosilservilon en la agorda dialogo.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The certificate was not found.</para> | <para>The certificates were not found.</para>
eo[0]: <para>La atestilo ne estis trovita.</para>
eo[1]: <para>La atestiloj ne estis trovitaj.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The certificate was revoked successfully and uploaded to %1.</para><para>The revoked certificate was saved to <filename>%2</filename>.</para><para>You should send this file to your communication partners with the instruction to import it.</para>
eo: <para>La atestilo estis revokita sukcese kaj alŝutita al %1.</para><para>La revokita atestilo estis konservita al <filename>%2</filename>.</para><para>Vi devus sendi ĉi tiun dosieron al viaj komunikadpartneroj kun la instrukcio por enporti ĝin.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The certificate was revoked successfully and uploaded to the internal directory.</para><para>The revoked certificate was saved to <filename>%1</filename>.</para><para>You should send this file to your communication partners with the instruction to import it.</para>
eo: <para>La atestilo estis revokita sukcese kaj alŝutita al la interna dosierujo.</para><para>La revokita atestilo estis konservita al <filename>%1</filename>.</para><para>Vi devus sendi ĉi tiun dosieron al viaj komunikad-partneroj kun la instrukcio por enporti ĝin.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The certificate was revoked successfully.</para><para>The revoked certificate was saved to <filename>%1</filename></para><para>You should send this file to your communication partners with the instruction to import it.</para>
eo: <para>La atestilo estis revokita sukcese</para><para>La revokita atestilo konservita al <filename>%1</filename>.</para><para>Vi devus sendi ĉi tiun dosieron al viaj komunikadpartneroj kun la instrukcio por enporti ĝin.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The certificate was updated.</para> | <para>The certificates were updated.</para>
eo[0]: <para>La atestilo estis ĝisdatigita.</para>
eo[1]: <para>La atestiloj estis ĝisdatigitaj.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The certification has been revoked successfully.</para><para>Do you want to publish the revocation?</para> | <para>%1 certifications have been revoked successfully.</para><para>Do you want to publish the revocations?</para>
eo[0]: <para>La atesto estis nuligita sukcese.</para><para>Ĉu vi volas publikigi la revokon?</para>
eo[1]: <para>%1 atestoj estis nuligitaj sukcese.</para><para>Ĉu vi volas publikigi la revokojn?</para>

[ctx: @info]
en: <para>The certification of all certificates failed.</para><para>Error: <message>%1</message></para>
eo: <para>La atestado de ĉiuj atestiloj malsukcesis.</para><para>Eraro: <message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>The certification of the certificates failed.</para><para>Error: <message>%1</message></para>
eo: <para>La atestado de la atestiloj malsukcesis.</para><para>Eraro: <message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>The creation of a new OpenPGP certificate failed.</para><para>Error: <message>%1</message></para>
eo: <para>La kreado de nova OpenPGP-atestilo malsukcesis.</para><para>Eraro: <message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>The imported group</para><para><emphasis>%1</emphasis></para><para>contains certificates that cannot be used for encryption. This may lead to unexpected results.</para>
eo: <para>La importita grupo</para><para><emphasis>%1</emphasis></para><para>enhavas atestilojn, kiuj ne povas esti uzataj por ĉifrado. Ĉi tio povas konduki al neatenditaj rezultoj.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The key has been copied to the card and a backup has been written to <filename>%1</filename>.</para><para>Do you want to delete the copy of the key stored on this computer?</para>
eo: <para>La ŝlosilo estis kopiita al la karto kaj sekurkopio estis skribita al <filename>%1</filename>.</para><para>Ĉu vi volas forigi la kopion de la ŝlosilo konservita en ĉi tiu komputilo?</para>

[ctx: @info]
en: <para>The key has been copied to the card.</para><para>You can now delete the copy of the key stored on this computer. Optionally, you can first create a backup of the key.</para>
eo: <para>La ŝlosilo estis kopiita al la karto.</para><para>Vi povas nun forigi la kopion de la ŝlosilo konservita en ĉi tiu komputilo. Laŭvole, vi povas unue krei sekurkopion de la ŝlosilo.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The key was copied to the smart card.</para>
eo: <para>La ŝlosilo estis kopiita al la karto.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The key was copied to the smart card.</para><para>A backup was exported to <filename>%1</filename></para>
eo: <para>La ŝlosilo estis kopiita al la karto.</para><para>Sekurkopio estis elportita al <filename>%1</filename></para>

[ctx: @info]
en: <para>The query result has been truncated.</para><para>Either the local or a remote limit on the maximum number of returned hits has been exceeded.</para><para>You can try to increase the local limit in the configuration dialog, but if one of the configured servers is the limiting factor, you have to refine your search.</para>
eo: <para>La konsultrezulto estas detranĉita.</para><para>Aŭ la loka aŭ malproksima limo de la maksimuma nombro de revenitaj trafoj estas superita.</para><para>Vi povas provi pliigi la lokan limon en la agorda dialogo, sed se unu el la agorditaj serviloj estas la limiga faktoro, vi devas rafini vian serĉon.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The revocation of the certification of user ID<nl/>%1<nl/>made with key<nl/>%2<nl/>failed:</para><para><message>%3</message></para>
eo: <para>La revoko de la atesto de uzantidentigilo<nl/>%1<nl/>farita per ŝlosilo<nl/>%2<nl/>malsukcesis:</para><para><message>%3</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>The user ID<nl/><emphasis>%1</emphasis><nl/>has been flagged successfully as the primary user ID.</para>
eo: <para>La uzantidentigilo<nl/><emphasis>%1</emphasis><nl/> estis markita sukcese kiel la ĉefa uzantidentigilo.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The user ID<nl/><emphasis>%1</emphasis><nl/>has been revoked successfully.</para>
eo: <para>La uzantidentigilo<nl/><emphasis>%1</emphasis><nl/> estas sukcese forigita.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The version of the <application>GpgME</application> library you are running against is older than the one that the <application>GpgME++</application> library was built against.</para><para><application>Kleopatra</application> will not function in this setting.</para><para>Please ask your administrator for help in resolving this issue.</para>
eo: <para>La versio de la biblioteko <application>GpgME</application>, kontraŭ kiu vi kuras, estas pli malnova ol tiu, kontraŭ kiu estis konstruita la biblioteko <application>GpgME++</application>.</para><para><application> Kleopatra</application> ne funkcios en ĉi tiu agordo.</para><para>Bonvolu peti vian administranton pri helpo por solvi ĉi tiun problemon.</para>

[ctx: @info]
en: <para>These are the results of the Kleopatra self-test suite. Click on a test for details.</para><para>Note that all but the first failure might be due to prior tests failing.</para>
eo: <para>Ĉi tiuj estas la rezultoj de la Kleopatra memtesta serio. Alklaku teston por detaloj.</para><para>Rimarku, ke ĉiuj krom la unua malsukceso eble ŝuldiĝas al antaŭaj testoj malsukcesaj.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Unexpected error while asking <application>gpg-agent</application> for its version.</para><para>The error returned was: <message>%1</message>.</para>
eo: <para>Neatendita eraro dum demandado de <application>gpg-agent</application> pri ĝia versio.</para><para>La eraro redonita estis: <message>%1</message>.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Update failed:</para><para><message>%1</message></para>
eo: <para>Konservado de la peto malsukcesis.</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>Update skipped because no OpenPGP keyserver is configured.</para>
eo: <para>Ĝisdatigo preterlasita ĉar neniu OpenPGP-ŝlosilservilo estas agordita.</para>

[ctx: @info]
en: <para>When OpenPGP certificates have been exported to a public directory server, it is nearly impossible to remove them again.</para><para>Before exporting your certificate to a public directory server, make sure that you have created a revocation certificate so you can revoke the certificate if it is compromised, lost, or you forgot the passphrase.</para><para>Are you sure you want to continue?</para>
eo: <para>Kiam OpenPGP-atestiloj estas eksportitaj al publika adresara servilo, estas preskaŭ neeble forigi ilin denove.</para><para>Antaŭ ol eksporti vian atestilon al publika adresara servilo, certigu, ke vi kreis nuligan atestilon por ke vi povas revoki la atestilon se ĝi estis kompromitita, perdita, aŭ vi forgesis la pasfrazon.</para><para>Ĉu vi certas, ke vi volas daŭrigi?</para>

[ctx: @info]
en: <para>When you delete CA certificates (both root CAs and intermediate CAs), the certificates issued by them will also be deleted.</para><para>This can be nicely seen in <application>Kleopatra</application>'s hierarchical view mode: In this mode, if you delete a certificate that has children, those children will also be deleted. Think of CA certificates as folders containing other certificates: When you delete the folder, you delete its contents, too.</para>
eo: <para>Kiam vi forigas CA-atestojn (kaj radikajn kaj mezajn CA), la atestiloj eldonitaj de ili ankaŭ estos forigitaj.</para> <para>Ĉi tio povas esti bele vidita en la hierarkia vidoreĝimo de <application>Kleopatra</application>: En ĉi tiu reĝimo, se vi forigas atestilon kiu havas infanojn, tiuj infanoj ankaŭ estos forigitaj. Pensu pri CA-atestiloj kiel dosierujoj enhavantaj aliajn atestojn: Kiam vi forigas la dosierujon, vi ankaŭ forigas ĝian enhavon.</para>

[ctx: @info]
en: <para>You are about to revoke the certification of user ID<nl/>%1<nl/>made with the key<nl/>%2.</para>
eo: <para>Vi estas nuligonta la ateston pri uzantidentigilo<nl/>%1<nl/>farita per la ŝlosilo<nl/>%2.</para>

[ctx: @info]
en: <para>You are about to revoke the following certificate:</para><para>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;%1</para><para><emphasis strong='true'>The revocation will take effect immediately and cannot be reverted.</emphasis></para><para>Consequences: <list><item>You can still decrypt everything encrypted for this certificate.</item><item>You cannot sign anything with this certificate anymore.</item><item>You cannot certify other certificates with it anymore.</item><item>Other people can no longer encrypt with it after receiving the revocation.</item></list></para>
eo: <para>Vi estas nuligonta la jenan atestilon:</para><para>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;%1</para><para><emphasis strong='true'>La revoko efektiviĝos tuj kaj ne povas esti malfarita.</emphasis></para><para>Konsekvencoj: <list><item>Vi ankoraŭ povas malĉifri ĉion ĉifritan por ĉi tiu atestilo.</item><item>Vi ne povas subskribi ion plu per ĉi tiu atestilo.</item><item>Vi ne plu povos atesti aliajn atestilojn per ĝi.</item><item>Aliaj homoj ne plu povos ĉifri per ĝi post ricevo de la revoko.</item></list></para>

[ctx: @info]
en: <para>You do not have any directory servers configured.</para><para>You need to configure at least one directory server to search on one.</para><para>You can configure directory servers here: <interface>Settings->Configure Kleopatra</interface>.</para>
eo: <para>Vi havas neniujn dosierujojn agordita.</para><para>Vi devas agordi almenaŭ unu dosierujon por serĉi en unu.</para><para>Vi povas agordi dosierujojn ĉi tie: <interface> Agordoj->Agordu Kleopatra</interface>.</para>

[ctx: @info]
en: <para>You haven't certified all OpenPGP certificates in the groups listed below with exportable certifications. People relying on your certifications may not be able to verify the certificates.</para><para>Do you want to continue the export?</para>
eo: <para>Vi ne atestis ĉiujn OpenPGP-atestilojn en la grupoj listigitaj sube per eksporteblaj atestadoj. Homoj fidantaj je viaj atestadoj eble ne povos konfirmi la atestilojn.</para><para>Ĉu vi volas daŭrigi la eksporton?</para>

[ctx: @info]
en: <para>You haven't certified all OpenPGP certificates in this group with an exportable certification. People relying on your certifications may not be able to verify the certificates.</para><para>Do you want to continue the export?</para>
eo: <para>Vi ne atestis ĉiujn OpenPGP-atestilojn en ĉi tiu grupo per eksportebla atestado. Homoj fidantaj je viaj atestadoj eble ne povos konfirmi la atestilojn.</para><para>Ĉu vi volas daŭrigi la eksporton?</para>

[ctx: @info]
en: <para>You haven't certified all valid user IDs of the certificates listed below with exportable certifications. People relying on your certifications may not be able to verify the certificates.</para><para>Do you want to continue the export?</para>
eo: <para>Vi ne atestis ĉiujn uzant-identigilojn de la atestiloj listigitaj sube kun eksporteblaj atestadoj.</para><para>Homoj fidantaj je viaj atestadoj eble ne povos konfirmi la atestilojn.</para><para>Ĉu vi volas daŭrigi la eksporton?</para>

[ctx: @info]
en: <para>You haven't certified all valid user IDs of this certificate with an exportable certification. People relying on your certifications may not be able to verify the certificate.</para><para>Do you want to continue the export?</para>
eo: <para>Vi ne atestis ĉiujn uzant-identigilojn de ĉi atestilo per eksportebla atestado. Homoj fidantaj je viaj atestadoj eble ne povos konfirmi la atestilon.</para><para>Ĉu vi volas daŭrigi la eksporton?</para>

[ctx: @info]
en: ADSK added successfully.
eo: ADSK estis aldonita sukcese.

[ctx: @info]
en: Admin PIN changed successfully.
eo: Administra PIN ŝanĝiĝis sukcese.

[ctx: @info]
en: All certificates were certified successfully.
eo: Ĉiuj atestiloj estis atestitaj sukcese.

[ctx: @info]
en: Anyone you share the password with can read the data.
eo: Ĉiu, kun kiu vi dividas la pasvorton, povas legi la datumojn.

[ctx: @info]
en: Audit log is empty.
eo: Kontrola protokolo estas malplena.

[ctx: @info]
en: Authenticating to the card failed: %1
eo: Aŭtentikigo ĉe la karto malsukcesis: %1

[ctx: @info]
en: By adding an ADSK to your certificate, you allow the owner of the ADSK to decrypt all new messages that are encrypted for your certificate. Do you want to add the ADSK specified in the GnuPG configuration to your certificate?
eo: Aldonante ADSK al via atestilo, vi permesas al la posedanto de la ADSK malĉifri ĉiujn novajn mesaĝojn, kiuj estas ĉifritaj por via atestilo. Ĉu vi volas aldoni la ADSK specifitan en la agordo de GnuPG al via atestilo?

[ctx: @info]
en: Canceled setting PIN.
eo: Nuligis agordan PIN.

[ctx: @info]
en: Cannot open <filename>%1</filename> for reading.
eo: Ne povas malfermi <filename>%1</filename> por legado.

[ctx: @info]
en: Cannot open file <filename>%1</filename> for writing.
eo: Ne povas malfermi dosieron <filename>%1</filename> por skribado.

[ctx: @info]
en: Cannot open the file <filename>%1</filename> for writing.
eo: Ne povas malfermi la dosieron <filename>%1</filename> por skribado.

[ctx: @info]
en: Cannot open the private key file <filename>%1</filename> for reading.
eo: Ne povas malfermi la privatan ŝlosildosieron <filename>%1</filename> por legado.

[ctx: @info]
en: Cannot overwrite existing <filename>%1</filename>.
eo: Ne povas anstataŭigi ekzistantan <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Certificate '%1' was marked as your certificate.
eo: Atestilo '%1' estis markita kiel via atestilo.

[ctx: @info]
en: Certificate successfully created.<br><br>Note:<br>To prevent accidental import of the revocation<br>it is required to manually edit the certificate<br>before it can be imported.
eo: Atestilo sukcese kreita.<br><br>Noto:<br>Por malhelpi hazardan importon de la revoko<br>necesas mane redakti la atestilon<br>antaŭ ol ĝi povas esti importita.

[ctx: @info]
en: Certification power was granted to '%1'.
eo: Atestpotenco estis donita al '%1'.

[ctx: @info]
en: Certifications are not available before the certificate is imported.
eo: Atestoj ne haveblas antaŭ la importo de la atestilo.

[ctx: @info]
en: Changing the Admin PIN failed: %1
eo: Ŝanĝi la Administran PIN malsukcesis: %1

[ctx: @info]
en: Changing the NKS PIN failed: %1
eo: Ŝanĝi la NKS PIN malsukcesis: %1

[ctx: @info]
en: Changing the PIN failed: %1
eo: Ŝanĝi la PIN malsukcesis: %1

[ctx: @info]
en: Changing the PUK failed: %1
eo: Ŝanĝi la PUK malsukcesis: %1

[ctx: @info]
en: Changing the SigG PIN failed: %1
eo: Ŝanĝi la SigG PIN malsukcesis: %1

[ctx: @info]
en: Clipboard contents do not look like a certificate. Nothing imported.
eo: La enhavo de la tondujo ne aspektas kiel atestilo. Nenio enportiĝis.

[ctx: @info]
en: Copying the key to the card failed.
eo: Kopiado de la ŝlosilo al la karto malsukcesis.

[ctx: @info]
en: Could not connect to UiServer: <message>%1</message>
eo: Ne eblis konektiĝi al UiServer: <message>%1</message>

[ctx: @info]
en: Could not delete the registry key <resource>%1\%2</resource>
eo: Ne eblis forigi la registran ŝlosilon <resource>%1\%2</resource>

[ctx: @info]
en: Could not determine certificate type of clipboard contents. Nothing imported.
eo: Ne eblis determini atestilspecon de enhavo de la tondujo. Nenio enportiĝis.

[ctx: @info]
en: Could not remove file <filename>%1</filename> for overwriting.
eo: Ne eblis forigi dosieron <filename>%1</filename> por anstataŭi.

[ctx: @info]
en: Create a new OpenPGP key pair.<nl/>To create an S/MIME certificate request use <interface>New S/MIME Certification Request</interface> from the <interface>File</interface> menu instead.
eo: Kreu novan OpenPGP-ŝlosilparon.<nl/>Por krei S/MIME-atestilpeton uzu <interface>Nova S/MIME-Atestpeto</interface> el la menuo <interface>Dosiero</interface> anstataŭe.

[ctx: @info]
en: Creating a CSR for the card key failed:
    %1
eo: Kreado de CSR por la kartŝlosilo malsukcesis:
    %1

[ctx: @info]
en: Creating an OpenPGP key from the card keys failed: %1
eo: Kreado de OpenPGP-ŝlosilo el la kartŝlosiloj malsukcesis: %1

[ctx: @info]
en: Creating encrypted archive ...
eo: Kreante ĉifritan arkivon...

[ctx: @info]
en: Creating signed and encrypted archive ...
eo: Kreante subskribitan kaj ĉifritan arkivon...

[ctx: @info]
en: Creating signed archive ...
eo: Kreante subskribitan arkivon...

[ctx: @info]
en: Decryption and verification of <filename>%1</filename> canceled.
eo: Malĉifrado kaj konfirmo de <filename>%1</filename> nuligitaj.

[ctx: @info]
en: Decryption of <filename>%1</filename> canceled.
eo: Malĉifrido de <filename>%1</filename> nuligita.

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete the copy of the key stored on this computer?
eo: Ĉu vi vere volas forigi la kopion de la ŝlosilo konservita en ĉi komputilo?

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete the copy of the secret key stored on this computer?
eo: Ĉu vi vere volas forigi la kopion de la sekreta ŝlosilo konservita en ĉi komputilo?

[ctx: @info]
en: Double spaces are not allowed
eo: Duoblaj spacoj ne estas permesitaj

[ctx: @info]
en: Encryption canceled.
eo: Ĉifrado nuligita.

[ctx: @info]
en: Enter a search term to search for matching certificates.
eo: Enigu serĉterminon por serĉi pri kongruaj atestiloj.

[ctx: @info]
en: Enter an email address to search for matching certificates.
eo: Enigu retpoŝtadreson por serĉi pri kongruaj atestiloj.

[ctx: @info]
en: Error: %1
eo: Eraro: %1

[ctx: @info]
en: Exit code: %1
eo: Elirkodo: %1

[ctx: @info]
en: Exporting the certificate failed: %1
eo: Eksporto de la atestilo malsukcesis: %1

[ctx: @info]
en: Exporting the certificate to a key server is not possible because the usage of key servers has been disabled explicitly. | Exporting the certificates to a key server is not possible because the usage of key servers has been disabled explicitly.
eo[0]: Eksporti la atestilon al ŝlosila servilo ne eblas ĉar la uzado de ŝlosilaj serviloj estis malŝaltita eksplicite.
eo[1]: Eksporti la atestilojn al ŝlosila servilo ne eblas ĉar la uzado de ŝlosilaj serviloj estis malŝaltita eksplicite.

[ctx: @info]
en: Failed to decrypt the clipboard: %1
eo: Malsukcesis malĉifri la tondujon: %1

[ctx: @info]
en: Failed to decrypt the notepad: %1
eo: Malsukcesis deĉifri la notblokon: %1

[ctx: @info]
en: Failed to delete <filename>%1</filename>.
eo: Malsukcesis forigi <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Failed to encrypt the clipboard: %1
eo: Malsukcesis ĉifri la tondujon: %1

[ctx: @info]
en: Failed to encrypt the notepad: %1
eo: Malsukcesis ĉifri la notblokon: %1

[ctx: @info]
en: Failed to find encrypted or signed data in one or more files.<nl/>If they contain signed or encrypted data please report a bug (see Help->Report Bug).
eo: Malsukcesis trovi ĉifritajn aŭ subskribitajn datumojn en unu aŭ pluraj dosieroj.<nl/>Se ili enhavas subskribitajn aŭ ĉifritajn datumojn bonvolu raporti cimon (vidu Helpo->Raporti Cimon).

[ctx: @info]
en: Failed to find the OpenPGP card with the serial number: %1
eo: Malsukcesis trovi la OpenPGP-karton kun la seria numero: %1

[ctx: @info]
en: Failed to generate new card keys and a certificate: %1
eo: Malsukcesis generi novajn kartoŝlosilojn kaj atestilon: %1

[ctx: @info]
en: Failed to move <filename>%1</filename> to <filename>%2</filename>.
eo: Malsukcesis movi <filename>%1</filename> al <filename>%2</filename>.

[ctx: @info]
en: Failed to move backup. The backup key is still stored under: %1
eo: Malsukcesis movi sekurkopion. La rezerva ŝlosilo ankoraŭ estas konservita sub: %1

[ctx: @info]
en: Failed to overwrite <filename>%1</filename>.
eo: Malsukcesis anstataŭigi <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Failed to search on certificate server. The error returned was:
    %1
eo: Malsukcesis serĉi en atestilo. La eraro redonita estis:
    %1

[ctx: @info]
en: Failed to sign the clipboard: %1
eo: Malsukcesis subskribi la tondujon: %1

[ctx: @info]
en: Failed to sign the notepad: %1
eo: Malsukcesis subskribi la notblokon: %1

[ctx: @info]
en: Failed to verify the clipboard: %1
eo: Malsukcesis kontroli la tondujon: %1

[ctx: @info]
en: Failed to verify the notepad: %1
eo: Malsukcesis kontroli la notblokon: %1

[ctx: @info]
en: Generating key failed: %1
eo: Generado de ŝlosilo malsukcesis: %1

[ctx: @info]
en: Import certificate from a file.<nl/>To import from a public keyserver use <interface>Lookup on Server</interface> instead.
eo: Importi atestilon el dosiero.<nl/>Por importi el publika ŝlosilservilo uzu anstataŭe <interface>Serĉi en Servilo</interface>.

[ctx: @info]
en: Import was canceled.
eo: Importo estis nuligita.

[ctx: @info]
en: Is '%1' your own certificate?
eo: Ĉu '%1' estas via propra atestilo?

[ctx: @info]
en: It seems another <application>Kleopatra</application> is running (with process-id %1)
eo: Ŝajnas, ke alia <application>Kleopatra</application> funkcias (kun proces-id %1)

[ctx: @info]
en: Key successfully generated.
eo: Ŝlosilo sukcese generita.

[ctx: @info]
en: NKS PIN changed successfully.
eo: NKS PIN ŝanĝiĝis sukcese.

[ctx: @info]
en: NKS PIN set successfully.
eo: NKS PIN sukcese fiksita.

[ctx: @info]
en: Name change failed: %1
eo: Nomŝanĝo malsukcesis: %1

[ctx: @info]
en: No NullPin found. <warning>If this PIN was not set by you personally, the card might have been tampered with.</warning>
eo: Neniu NullPin trovita. <warning>Se ĉi tiu PIN ne estis agordita de vi persone, la karto eble estis mistraktita.</warning>

[ctx: @info]
en: No certificates found
eo: Neniuj atestiloj troviĝis

[ctx: @info]
en: No checksum files have been created.
eo: Neniuj kontrolsumaj dosieroj estis kreitaj.

[ctx: @info]
en: No empty smart card was found.
eo: Ne trovis malplenan inteligentan karton.

[ctx: @info]
en: No slot found for subkey %1 on the smart card.
eo: Ne trovis kartingon por subŝlosilo %1 sur la inteligenta karto.

[ctx: @info]
en: No update found in the available version database.
eo: Neniu ĝisdatigo trovita en la disponebla versio-datumbazo.

[ctx: @info]
en: One or more certificates cannot be certified.
eo: Unu aŭ pliaj atestiloj ne povas esti atestitaj.

[ctx: @info]
en: One unknown recipient
eo: Unu nekonata ricevanto

[ctx: @info]
en: PIN changed successfully.
eo: PIN ŝanĝiĝis sukcese.

[ctx: @info]
en: PIN set successfully.
eo: PIN sukcese fiksita.

[ctx: @info]
en: PIV Card Application Administration Key set successfully.
eo: Ŝlosilo pri Administrado de Apliko de PIV Karto sukcese fiksita.

[ctx: @info]
en: PUK changed successfully.
eo: PUK estis ŝanĝita sukcese.

[ctx: @info]
en: Quit any other running instances of <application>Kleopatra</application>.
eo: Forlasu iujn aliajn kurantajn okazojn de <application>Kleopatra</application>.

[ctx: @info]
en: Reading certificates from smart card ...
eo: Ŝargante atestilojn el inteligenta memorkarto...

[ctx: @info]
en: Result of OpenPGP certificate update from keyserver, LDAP server, or Active Directory
eo: Rezulto de OpenPGP-atestila ĝisdatigo el ŝlosilservilo, LDAP-servilo aŭ Active Directory

[ctx: @info]
en: Result of S/MIME certificate update
eo: Rezulto de ĝisdatigo de atestilo S/MIME

[ctx: @info]
en: Result of update from Web Key Directory
eo: Rezulto de ĝisdatigo per Web Key Directory

[ctx: @info]
en: Searching for matching certificates ...
eo: Serĉante kongruajn atestilojn...

[ctx: @info]
en: Set this option to avoid using the users temporary directory.
eo: Agordu ĉi tiun elekteblon por eviti uzi la provizoran dosierujon de uzantoj.

[ctx: @info]
en: Set this option to disable password-based encryption.
eo: Metu ĉi tiun elekteblon por malŝalti pasvortbazitan ĉifradon.

[ctx: @info]
en: Set this option to disable public key encryption.
eo: Agordu ĉi tiun elekteblon por malŝalti publik-ŝlosilan ĉifradon.

[ctx: @info]
en: Set this option to encode encrypted or signed files as base64 encoded text. So that they can be opened with an editor or sent in a mail body. This will increase file size by one third.
eo: Agordu ĉi tiun elekteblon por kodi ĉifritajn aŭ subskribitajn dosierojn kiel bazo64 kodita teksto. Por ke ili estu malfermitaj per redaktilo aŭ senditaj en poŝta korpo. Ĉi tio pliigos dosiergrandecon je unu triono.

[ctx: @info]
en: Setting the NKS PIN failed: %1
eo: Agordo de la NKS PIN malsukcesis: %1

[ctx: @info]
en: Setting the PIV Card Application Administration Key failed: %1
eo: Agordo de la Administra Ŝlosilo de Apliko de PIV-Karto malsukcesis: %1

[ctx: @info]
en: Setting the SigG PIN failed: %1
eo: Agordo de la SigG PIN malsukcesis: %1

[ctx: @info]
en: Shall the file be saved with the original file name <filename>%1</filename>?
eo: Ĉu la dosiero estu konservita kun la originala dosiernomo <filename>%1</filename>?

[ctx: @info]
en: Show actions available for this smart card
eo: Montri agojn disponeblajn por ĉi smartkarto

[ctx: @info]
en: Show the following information in certificate list tooltips:
eo: Montri la sekvajn informojn en konsiletoj pri atestlisto:

[ctx: @info]
en: SigG PIN changed successfully.
eo: SigG PIN ŝanĝiĝis sukcese.

[ctx: @info]
en: SigG PIN set successfully.
eo: SigG PIN sukcese fiksita.

[ctx: @info]
en: Signing and encryption canceled.
eo: Subskribo kaj ĉifrado nuligitaj.

[ctx: @info]
en: Signing canceled.
eo: Subskribo nuligita.

[ctx: @info]
en: Sorry! Writing keys to the card <emphasis>%1</emphasis> is not supported.
eo: Pardonu! Skribado de ŝlosiloj al la karto <emphasis>%1</emphasis> ne estas subtenata.

[ctx: @info]
en: Successfully decrypted and verified the clipboard
eo: Sukcese malĉifris kaj kontrolis la tondujon

[ctx: @info]
en: Successfully decrypted and verified the notepad
eo: Sukcese deĉifris kaj kontrolis la notblokon

[ctx: @info]
en: Successfully decrypted the clipboard
eo: Sukcese malĉifris la tondujon

[ctx: @info]
en: Successfully deleted the copy of the key stored on this computer.
eo: Sukcese forigis la kopion de la ŝlosilo konservita en ĉi tiu komputilo.

[ctx: @info]
en: Successfully encrypted and signed the clipboard
eo: Sukcese ĉifris kaj subskribis la tondujon

[ctx: @info]
en: Successfully encrypted and signed the notepad
eo: Sukcese ĉifrita kaj subskribita la notbloko

[ctx: @info]
en: Successfully encrypted the clipboard
eo: Sukcese ĉifris la tondujon

[ctx: @info]
en: Successfully generated an OpenPGP key from the card keys.
eo: Sukcese generis OpenPGP-ŝlosilon el la kartŝlosiloj.

[ctx: @info]
en: Successfully generated new card keys and a certificate for this card.
eo: Sukcese generis novajn kartŝlosilojn kaj atestilon por ĉi tiu karto.

[ctx: @info]
en: Successfully restored the secret key parts from <filename>%1</filename>
eo: Sukcese restarigis la sekretajn ŝlosilpartojn de <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Successfully signed the clipboard
eo: Sukcese subskribis la tondujon

[ctx: @info]
en: Successfully signed the notepad
eo: Sukcese subskribis la notblokon

[ctx: @info]
en: Successfully verified the clipboard
eo: Sukcese kontrolis la tondujon

[ctx: @info]
en: The "<" character may not be used.
eo: La signo "<" eble ne estas uzata.

[ctx: @info]
en: The backup of the secret key was created successfully.
eo: La sekurkopio de la sekreta ŝlosilo estis kreita sukcese.

[ctx: @info]
en: The certificate was revoked successfully.
eo: La atestilo estis revokita sukcese.

[ctx: @info]
en: The certification power of '%1' was revoked.
eo: La atesta potenco de '%1' estis nuligita.

[ctx: @info]
en: The clipboard does not contain text.
eo: La tondujo ne enhavas tekston.

[ctx: @info]
en: The clipboard is empty. Nothing imported.
eo: La tondujo estas malplena. Nenio enportiĝis.

[ctx: @info]
en: The data was not encrypted for any secret key in your certificate list.
eo: La datumoj ne estis ĉifritaj por iu sekreta ŝlosilo en via atestil-listo.

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> already exists.
eo: La dosiero <filename>%1</filename> jam ekzistas.

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> already exists. Do you wish to overwrite it?
eo: La dosiero <filename>%1</filename> jam ekzistas. Ĉu vi volas anstataŭigi ĝin?

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> already exists. Please enter a different file name.
eo: La dosiero <filename>%1</filename> jam ekzistas. Bonvolu enigi alian dosiernomon.

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> contains certificates and can't be decrypted or verified.
eo: La dosiero <filename>%1</filename> enhavas atestilojn kaj ne povas esti deĉifrita aŭ konfirmita.

[ctx: @info]
en: The following errors were encountered:
eo: La sekvaj eraroj estis renkontitaj:

[ctx: @info]
en: The group contains certificates that cannot be used for encryption. This may lead to unexpected results.
eo: La grupo enhavas atestilojn, kiuj ne povas esti uzataj por ĉifrado. Ĉi tio povas konduki al neatenditaj rezultoj.

[ctx: @info]
en: The private key file <filename>%1</filename> is empty.
eo: La privata ŝlosildosiero <filename>%1</filename> estas malplena.

[ctx: @info]
en: The result of the backup is empty. Maybe you entered an empty or a wrong passphrase.
eo: La rezulto de la sekurkopio estas malplena. Eble vi enigis malplenan aŭ malĝustan pasfrazon.

[ctx: @info]
en: The result of the export is empty.
eo: La rezulto de la eksporto estas malplena.

[ctx: @info]
en: The size of the name may not exceed 38 characters.
eo: La grandeco de la nomo ne rajtas superi 38 signojn.

[ctx: @info]
en: The subkey was exported successfully. | %1 subkeys were exported successfully.
eo[0]: La subŝlosilo estis eksportita sukcese.
eo[1]: %1 subŝlosiloj estis eksportitaj sukcese.

[ctx: @info]
en: The two keys you have entered do not match. Please retry.
eo: La du ŝlosiloj, kiujn vi enigis, ne kongruas. Bonvolu reprovi.

[ctx: @info]
en: There was an error setting the PIN: <message>%1</message>.
eo: Okazis eraro agordante la PIN: <message>%1</message>.

[ctx: @info]
en: There were no errors.
eo: Ne estis eraroj.

[ctx: @info]
en: These checksum files have been successfully created:
eo: Ĉi tiuj kontrolsumaj dosieroj estis sukcese kreitaj:

[ctx: @info]
en: This certificate cannot be used for encryption.
eo: Ĉi tiu atestilo ne povas esti uzata por ĉifrado.

[ctx: @info]
en: This certificate cannot be used for signing.
eo: Ĉi tiu atestilo ne povas esti uzata por subskribo.

[ctx: @info]
en: This certificate expires today.
eo: Ĉi tiu atestilo eksvalidiĝas hodiaŭ.

[ctx: @info]
en: This certificate expires tomorrow. | This certificate expires in %1 days.
eo[0]: Ĉi tiu atestilo eksvalidiĝas morgaŭ.
eo[1]: Ĉi tiu atestilo eksvalidiĝas port %1 tagoj.

[ctx: @info]
en: This certificate is expired.
eo: Ĉi tiu atestilo estas eksvalidigita.

[ctx: @info]
en: This certificate is revoked.
eo: Ĉi tiu atestilo estas revokita.

[ctx: @info]
en: This group contains S/MIME certificates which cannot be certified.
eo: Ĉi tiu grupo enhavas S/MIME-atestilojn kiuj ne povas esti atestitaj.

[ctx: @info]
en: This key has already been revoked.
eo: Ĉi tiu ŝlosilo jam estis revokita.

[ctx: @info]
en: This key has been revoked. You cannot certify it.
eo: Ĉi tiu ŝlosilo estis revokita. Vi ne povas atesti ĝin.

[ctx: @info]
en: This key has expired. You cannot certify it.
eo: Ĉi tiu ŝlosilo eksvalidiĝis. Vi ne povas atesti ĝin.

[ctx: @info]
en: To certify other certificates, you first need to create an OpenPGP certificate for yourself.
eo: Por atesti aliajn atestojn, vi unue devas krei OpenPGP-atestilon por vi mem.

[ctx: @info]
en: URL change failed: %1
eo: URL-ŝanĝo malsukcesis: %1

[ctx: @info]
en: Unblocked and set a new PIN successfully.
eo: Malblokis kaj agordis novan PIN sukcese.

[ctx: @info]
en: Unblocking the PIN failed: %1
eo: Malblokado de la PIN malsukcesis: %1

[ctx: @info]
en: User ID successfully added.
eo: Uzanto ID sukcese aldonita.

[ctx: @info]
en: Verification of <filename>%1</filename> canceled.
eo: Kontrolo de <filename>%1</filename> nuligita.

[ctx: @info]
en: Verify the fingerprints, mark the user IDs you want to certify, and select the certificate you want to certify the user IDs with.<br><i>Note: Only the fingerprints clearly identify the certificate and its owner.</i>
eo: Konfirmu la fingrospurojn, marku la uzantidentigilojn kiujn vi volas atesti, kaj elektu la atestilon per kiu vi volas atesti la uzantidentigilojn.<br><i>Rimarku: Nur la fingrospuroj klare identigas la atestilon kaj ĝian posedanton.</i>

[ctx: @info]
en: Warning: The sender's mail address is not stored in the <a href="key:%1">certificate</a> used for signing. Stored:<ul>%2</ul>
eo: Averto: La retpoŝtadreso de la sendinto ne estas konservita en la <a href="key:%1">atestilo</a> uzata por subskribi. Konservita:<ul>%2</ul>

[ctx: @info]
en: Writing certificates to file <filename>%1</filename> failed.
eo: Verkado de atestiloj al dosiero <filename>%1</filename> malsukcesis.

[ctx: @info]
en: Writing groups to file <filename>%1</filename> failed.
eo: Skribado de grupoj al dosiero <filename>%1</filename> malsukcesis.

[ctx: @info]
en: Writing key to file <filename>%1</filename> failed.
eo: Skriba ŝlosilo al dosiero <filename>%1</filename> malsukcesis.

[ctx: @info]
en: Writing subkey to file <filename>%2</filename> failed. | Writing subkeys to file <filename>%2</filename> failed.
eo[0]: Skribado de subŝlosilo al dosiero <filename>%2</filename> malsukcesis.
eo[1]: Skribado de subŝlosiloj al dosiero <filename>%2</filename> malsukcesis.

[ctx: @info]
en: Writing the backup of the secret key to <filename>%1</filename> failed.
eo: Skribado de la sekurkopio de la sekreta ŝlosilo al <filename>%1</filename> malsukcesis.

[ctx: @info]
en: Writing the certificate to the card failed: %1
eo: Skribi la atestilon al la karto malsukcesis: %1

[ctx: @info]
en: Writing the certificate to the card succeeded.
eo: Skribi la atestilon al la karto sukcesis.

[ctx: @info]
en: You are not allowed to mark certificates as trusted or not trusted.
eo: Vi ne rajtas marki atestilojn kiel fidindajn aŭ ne fidindajn.

[ctx: @info]
en: You cannot generate a key on this smart card because it doesn't support any of the compliant algorithms.
eo: Vi ne povas generi ŝlosilon sur ĉi tiu inteligenta memorkarto ĉar ĝi ne subtenas iun el la konformaj algoritmoj.

[ctx: @info]
en: You cannot generate keys on this smart card because it doesn't support any of the compliant algorithms.
eo: Vi ne povas generi ŝlosilon sur ĉi tiu inteligenta memorkarto ĉar ĝi ne subtenas iun el la konformaj algoritmoj.

[ctx: @info]
en: no associated certificate
eo: neniu rilata atestilo

[ctx: @info]
en: no key
eo: neniu ŝlosilo

[ctx: @info %1 is a placeholder for the name of a compliance mode. E.g. NATO RESTRICTED compliant or VS-NfD compliant]
en: <para>Install a version of <application>GnuPG</application> that is %1.</para>
eo: <para>Instali version de <application>GnuPG</application> kiu estas %1.</para>

[ctx: @info %1 is a placeholder for the name of a compliance mode. E.g. NATO RESTRICTED compliant or VS-NfD compliant]
en: <para>Sorry! You cannot use <application>Kleopatra</application> for signing or encrypting files because the <application>GnuPG</application> system used by <application>Kleopatra</application> is not %1.</para>
eo: <para>Pardonu! Vi ne povas uzi <application>Kleopatra</application> por subskribi aŭ ĉifri dosierojn ĉar la <application>GnuPG</application> sistemo uzata de <application>Kleopatra</application> ne estas %1.</para>

[ctx: @info %1 is a placeholder for the name of a compliance mode. E.g. NATO RESTRICTED compliant or VS-NfD compliant]
en: <para>Sorry! You cannot use <application>Kleopatra</application> for signing or encryption because the <application>GnuPG</application> system used by <application>Kleopatra</application> is not %1.</para>
eo: <para>Pardonu! Vi ne povas uzi <application>Kleopatra</application> por subskribo aŭ ĉifrado ĉar la <application>GnuPG</application> sistemo uzata de <application>Kleopatra</application> ne estas %1.</para>

[ctx: @info %1 is a placeholder for the name of a compliance mode. E.g. NATO RESTRICTED compliant or VS-NfD compliant]
en: <para>The <application>GnuPG</application> system used by <application>Kleopatra</application> is not %1.</para>
eo: <para>La <application>GnuPG</application> sistemo uzata de <application>Kleopatra</application> ne estas %1.</para>

[ctx: @info %1 is a placeholder for the name of a compliance mode. E.g. NATO RESTRICTED compliant or VS-NfD compliant]
en: <para>You cannot use <application>Kleopatra</application> for signing or encrypting files because the <application>GnuPG</application> system used by <application>Kleopatra</application> is not %1.</para>
eo: <para>Vi ne povas uzi <application>Kleopatra</application> por subskribi aŭ ĉifri dosierojn ĉar la <application>GnuPG</application> sistemo uzata de <application>Kleopatra</application> ne estas %1.</para>

[ctx: @info %1 is a placeholder for the name of a compliance mode. E.g. NATO RESTRICTED compliant or VS-NfD compliant]
en: <para>You cannot use <application>Kleopatra</application> for signing or encryption because the <application>GnuPG</application> system used by <application>Kleopatra</application> is not %1.</para>
eo: <para>Vi ne povas uzi <application>Kleopatra</application> por subskribo aŭ ĉifrado ĉar la <application>GnuPG</application> sistemo uzata de <application>Kleopatra</application> ne estas %1.</para>

[ctx: @info %1 name of card slot, %2 serial number of card]
en: <p>Please confirm that you want to write the following certificate to the %1 slot of card %2:</p><center>%3</center>
eo: <p>Bonvolu konfirmi, ke vi volas skribi la jenan atestilon al la fendo %1 de la karto %2:</p><center>%3</center>

[ctx: @info %1: a certificate]
en: <para>Do you want to grant '%1' the power to mark certificates as valid for you?</para><para><emphasis>This means that the owner of this certificate properly checks fingerprints and confirms the identities of others.</emphasis></para>
eo: <para>Ĉu vi volas doni al '%1' la povon marki atestilojn kiel validajn por vi?</para><para><emphasis>Ĉi tio signifas, ke la posedanto de ĉi tiu atestilo ĝuste kontrolas fingrospurojn kaj konfirmas la identecojn de aliaj.</emphasis></para>

[ctx: @info %1: a certificate]
en: <para>The certificate '%1' is empowered to mark other certificates as valid for you.</para><para>Do you want to revoke this power?</para>
eo: <para>La atestilo '%1' estas rajtigita por marki aliajn atestojn kiel validajn por vi.</para><para>Ĉu vi volas nuligi ĉi tiun povon?</para>

[ctx: @info %1: a certificate, %2: name of a compliance mode]
en: <para>Do you want to grant '%1' the power to mark certificates as %2 for you?</para><para><emphasis>This means that the owner of this certificate properly checks fingerprints and confirms the identities of others.</emphasis></para>
eo: <para>Ĉu vi volas doni al '%1' la povon marki atestojn kiel %2 por vi?</para><para><emphasis>Ĉi tio signifas, ke la posedanto de ĉi tiu atestilo ĝuste kontrolas fingrospurojn kaj konfirmas la identecojn de aliaj.</emphasis></para>

[ctx: @info %1: a certificate, %2: name of a compliance mode]
en: <para>The certificate '%1' is empowered to mark other certificates as %2 for you.</para><para>Do you want to revoke this power?</para>
eo: <para>La atestilo '%1' rajtas marki aliajn atestojn kiel %2 por vi.</para><para>Ĉu vi volas nuligi ĉi tiun povon?</para>

[ctx: @info %1: test name]
en: <para>See "%1" above.</para>
eo: <para>Vidu "%1" supre.</para>

[ctx: @info 'Failed' meaning that there was an error during decryption]
en: Failed to decrypt <filename>%1</filename>:
eo: Malsukcesis malĉifri <filename>%1</filename>:

[ctx: @info 'Failed' meaning that there was an error during decryption]
en: Failed to decrypt and verify <filename>%1</filename>:
eo: Malsukcesis malĉifri kaj kontroli <filename>%1</filename>:

[ctx: @info 'Unable' meaning that decryption can't be started because there is no secret key]
en: Unable to decrypt <filename>%1</filename>:
eo: Ne eblas malĉifri <filename>%1</filename>:

[ctx: @info 'Unable' meaning that decryption can't be started because there is no secret key]
en: Unable to decrypt and verify <filename>%1</filename>:
eo: Ne eblas malĉifri kaj kontroli <filename>%1</filename>:

[ctx: @info Failed to encrypt <file> and <file>: <reason>]
en: Failed to encrypt <filename>%1</filename> and <filename>%2</filename>: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>
eo: Malsukcesis ĉifri <filename>%1</filename> kaj <filename>%2</filename>: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>

[ctx: @info Failed to encrypt <file> and <n> other(s): <reason>]
en: Failed to encrypt <filename>%2</filename> and %1 other: <emphasis strong='true'>%3</emphasis> | Failed to encrypt <filename>%2</filename> and %1 others: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>
eo[0]: Malsukcesis ĉifri <filename>%2</filename> kaj %1 alian: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>
eo[1]: Malsukcesis ĉifri <filename>%2</filename> kaj %1 aliajn: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>

[ctx: @info Failed to encrypt <file>: <reason>]
en: Failed to encrypt <filename>%1</filename>: <emphasis strong='true'>%2</emphasis>
eo: Malsukcesis ĉifri <filename>%1</filename>: <emphasis strong='true'>%2</emphasis>

[ctx: @info Failed to sign <file> and <file>: <reason>]
en: Failed to sign <filename>%1</filename> and <filename>%2</filename>: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>
eo: Malsukcesis subskribi <filename>%1</filename> kaj <filename>%2</filename>: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>

[ctx: @info Failed to sign <file> and <n> other(s): <reason>]
en: Failed to sign <filename>%2</filename> and %1 other: <emphasis strong='true'>%3</emphasis> | Failed to sign <filename>%2</filename> and %1 others: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>
eo[0]: Malsukcesis subskribi <filename>%2</filename> kaj %1 alian: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>
eo[1]: Malsukcesis subskribi <filename>%2</filename> kaj %1 aliajn: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>

[ctx: @info Failed to sign <file>: <reason>]
en: Failed to sign <filename>%1</filename>: <emphasis strong='true'>%2</emphasis>
eo: Malsukcesis subskribi <filename>%1</filename>: <emphasis strong='true'>%2</emphasis>

[ctx: @info Failed to sign and encrypt <file> and <file>: <reason>]
en: Failed to sign and encrypt <filename>%1</filename> and <filename>%2</filename>: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>
eo: Malsukcesis subskribi kaj ĉifri <filename>%1</filename> kaj <filename>%2</filename>: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>

[ctx: @info Failed to sign and encrypt <file>: <reason>]
en: Failed to sign and encrypt <filename>%1</filename>: <emphasis strong='true'>%2</emphasis>
eo: Malsukcesis subskribi kaj ĉifri <filename>%1</filename>: <emphasis strong='true'>%2</emphasis>

[ctx: @info Failed to verify <file>:]
en: Failed to verify <filename>%1</filename>:
eo: Malsukcesis kontroli <filename>%1</filename>:

[ctx: @info Successfully decrypted <file> as <file>.]
en: Successfully decrypted <filename>%1</filename> as <filename>%2</filename>.
eo: Sukcese malĉifris <filename>%1</filename> kiel <filename>%2</filename>.

[ctx: @info Successfully decrypted and verified <file> as <file>.]
en: Successfully decrypted and verified <filename>%1</filename> as <filename>%2</filename>.
eo: Sukcese malĉifrita kaj kontrolita <filename>%1</filename> kiel <filename>%2</filename>.

[ctx: @info Successfully encrypted <file> and <file> and saved it as <file>.]
en: Successfully encrypted <filename>%1</filename> and <filename>%2</filename> and saved it as <filename>%3</filename>.
eo: Sukcese ĉifris <filename>%1</filename> kaj <filename>%2</filename> kaj konservis ĝin kiel <filename>%3</filename>.

[ctx: @info Successfully encrypted <file> and <n> other(s) and saved it as <file>.]
en: Successfully encrypted <filename>%2</filename> and %1 other and saved it as <filename>%3</filename>. | Successfully encrypted <filename>%2</filename> and %1 others and saved it as <filename>%3</filename>.
eo[0]: Sukcese ĉifris <filename>%2</filename> kaj %1 alian kaj konservis ĝin kiel <filename>%3</filename>.
eo[1]: Sukcese ĉifris <filename>%2</filename> kaj %1 aliajn kaj konservis ĝin kiel <filename>%3</filename>.

[ctx: @info Successfully encrypted <file> and saved it as <file>.]
en: Successfully encrypted <filename>%1</filename> and saved it as <filename>%2</filename>.
eo: Sukcese ĉifris <filename>%1</filename> kaj konservis ĝin kiel <filename>%2</filename>.

[ctx: @info Successfully signed <file> and <file> and saved the signature in <file>.]
en: Successfully signed <filename>%1</filename> and <filename>%2</filename> and saved the signature in <filename>%3</filename>.
eo: Sukcese subskribis <filename>%1</filename> kaj <filename>%2</filename> kaj konservis la subskribon en <filename>%3</filename>.

[ctx: @info Successfully signed <file> and <n> other(s) and saved the signature in <file>.]
en: Successfully signed <filename>%2</filename> and %1 other and saved the signature in <filename>%3</filename>. | Successfully signed <filename>%2</filename> and %1 others and saved the signature in <filename>%3</filename>.
eo[0]: Sukcese subskribis <filename>%2</filename> kaj %1 alian kaj konservis la subskribon en <filename>%3</filename>.
eo[1]: Sukcese subskribis <filename>%2</filename> kaj %1 aliajn kaj konservis la subskribon en <filename>%3</filename>.

[ctx: @info Successfully signed <file> and saved the signature in <file>.]
en: Successfully signed <filename>%1</filename> and saved the signature in <filename>%2</filename>.
eo: Sukcese subskribis <filename>%1</filename> kaj konservis la subskribon en <filename>%2</filename>.

[ctx: @info Successfully signed and encrypted <file> and <file> and saved it as <file>.]
en: Successfully signed and encrypted <filename>%1</filename> and <filename>%2</filename> and saved it as <filename>%3</filename>.
eo: Sukcese subskribis kaj ĉifris <filename>%1</filename> kaj <filename>%2</filename> kaj konservis ĝin kiel <filename>%3</filename>.

[ctx: @info Successfully signed and encrypted <file> and <n> other(s) as <file>.]
en: Successfully signed and encrypted <filename>%2</filename> and %1 other and saved it as <filename>%3</filename>. | Successfully signed and encrypted <filename>%2</filename> and %1 others and saved it as <filename>%3</filename>.
eo[0]: Sukcese subskribis kaj ĉifris <filename>%2</filename> kaj %1 alian kaj konservis ĝin kiel <filename>%3</filename>.
eo[1]: Sukcese subskribis kaj ĉifris <filename>%2</filename> kaj %1 aliajn kaj konservis ĝin kiel <filename>%3</filename>.

[ctx: @info Successfully signed and encrypted <file> and saved it as <file>.]
en: Successfully signed and encrypted <filename>%1</filename> and saved it as <filename>%2</filename>.
eo: Sukcese subskribis kaj ĉifris <filename>%1</filename> kaj konservis ĝin kiel <filename>%2</filename>.

[ctx: @info date is unknown]
en: unknown
eo: nekonata

[ctx: @info entry in Usage column of a smart card key]
en: none
eo: neniu

[ctx: @info unknown key algorithm]
en: unknown
eo: nekonata

[ctx: @info::placeholder]
en: Enter search term
eo: Enigi serĉterminon

[ctx: @info:credit]
en: © 2001-%1 The Kleopatra developers
eo: © 2001-%1 La programistoj de Kleopatra

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter a message to encrypt or decrypt...
eo: Enigi mesaĝon por ĉifri aŭ malĉifri...

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter search term
eo: Enigi serĉterminon

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter search term <%1>
eo: Enigi serĉterminon <%1>

[ctx: @info:placeholder]
en: Please enter a name or email address...
eo: Bonvolu enigi nomon aŭ retpoŝtadreson...

[ctx: @info:progress]
en: Certifying certificates…
eo: Atestante atestilojn…

[ctx: @info:progress]
en: Encrypting notepad...
eo: Ĉifrante notblokon...

[ctx: @info:progress]
en: Signing and encrypting notepad...
eo: Subskribante kaj ĉifrado de notbloko...

[ctx: @info:progress]
en: Signing notepad...
eo: Subskribante notblokon...

[ctx: @info:shell]
en: Create a new key pair or certificate signing request
eo: Krei novan ŝlosilparon aŭ atestilsubskriban alpeton

[ctx: @info:shell]
en: Create or check a checksum file
eo: Krei aŭ kontroli kontrolsuman dosieron

[ctx: @info:shell]
en: Decrypt and/or verify file(s)
eo: Malĉifri kaj/aŭ konfirmi dosiero(j)n

[ctx: @info:shell]
en: Decrypt file(s)
eo: Malĉifri dosiero(j)n

[ctx: @info:shell]
en: Encrypt file(s)
eo: Ĉifri dosiero(j)n

[ctx: @info:shell]
en: File(s) to process
eo: Dosiero(j) prilaborenda(j)

[ctx: @info:shell]
en: Import certificate file(s)
eo: Importi atestildosiero(j)n

[ctx: @info:shell]
en: Location of the socket the ui server is listening on
eo: Loko de la konektingo, sur kiu aŭskultas ui-servilo

[ctx: @info:shell]
en: Open the config dialog
eo: Malfermi la agordan dialogon

[ctx: @info:shell]
en: Parent Window Id for dialogs
eo: Gepatrofenestra Identigilo por dialogoj

[ctx: @info:shell]
en: Run UI server only, hide main window
eo: Ruli nur UI-servilon, kaŝi la ĉefan fenestron

[ctx: @info:shell]
en: Same as --sign-encrypt, do not use
eo: Same kiel --sign-encrypt, ne uzu

[ctx: @info:shell]
en: Search for a certificate on a keyserver
eo: Serĉi atestilon en ŝlosilservilo

[ctx: @info:shell]
en: Sign and/or encrypt file(s)
eo: Subskribi kaj/aŭ ĉifri dosiero(j)n

[ctx: @info:shell]
en: Sign file(s)
eo: Subskribi dosiero(j)n

[ctx: @info:shell]
en: String or Fingerprint for query and search
eo: Ĉeno aŭ Fingrospuro por aldemando kaj serĉo

[ctx: @info:shell]
en: Use CMS (X.509, S/MIME) for the following operation
eo: Uzi CMS (X.509, S/MIME) por la sekva operacio

[ctx: @info:shell]
en: Use OpenPGP for the following operation
eo: Uzi OpenPGP por la sekva operacio

[ctx: @info:shell]
en: Verify file/signature
eo: Konfirmi dosieron/subskribon

[ctx: @info:status]
en: Backing up secret key...
eo: Sekurkopio de sekreta ŝlosilo...

[ctx: @info:status]
en: Exporting subkeys...
eo: Eksportante subŝlosilojn...

[ctx: @info:status]
en: Importing certificates from smart cards...
eo: Enportante atestilojn el inteligentaj memorkartoj...

[ctx: @info:status]
en: Loading smart cards...
eo: Ŝargante smart-kartojn...

[ctx: @info:status]
en: Revoking key...
eo: Revokanta ŝlosilon...

[ctx: @info:status]
en: Updating certificate...
eo: Ĝisdatigante atestilon...

[ctx: @info:status]
en: Updating key...
eo: Ĝisdatigante ŝlosilon...

[ctx: @info:status]
en: Updating smart card %1...
eo: Ĝisdatigante smart-karton %1...

[ctx: @info:status]
en: Updating smart card...
eo: Ĝisdatigante smart-karton...

[ctx: @info:tooltip]
en: <para>Generate three new keys on the smart card and create a new OpenPGP certificate with those keys. Optionally, the encryption key is generated off-card and a backup is created so that you can still access data encrypted with this key in case the card is lost or damaged.</para><para><emphasis strong='true'>Existing keys on the smart card will be overwritten.</emphasis></para>
eo: <para>Generi tri novajn ŝlosilojn sur la inteligenta karto kaj krei novan OpenPGP-atestilon per tiuj ŝlosiloj. Laŭvole, la ĉifrada ŝlosilo estas generita eksterkarte kaj sekurkopio estas kreita, por ke vi ankoraŭ povu aliri datumojn ĉifritajn per ĉi tiu ŝlosilo, se la karto estas perdita aŭ difektita.</para><para><emphasis strong='true'>Ekzistantaj ŝlosiloj sur la inteligenta karto estos anstataŭitaj.</emphasis></para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Add the selected certificates to the group
eo: Aldoni la elektitajn atestojn al la grupo

[ctx: @info:tooltip]
en: Append the new file to the existing file.
eo: Aldoni la novan dosieron al la ekzistanta dosiero.

[ctx: @info:tooltip]
en: Automatically save all files that would overwrite an already existing file with a different name.
eo: Aŭtomate konservu ĉiujn dosierojn, kiuj anstataŭus jam ekzistantan dosieron kun malsama nomo.

[ctx: @info:tooltip]
en: Backup the encryption key in a file.
eo: Rezervi la ĉifradan ŝlosilon en dosiero.

[ctx: @info:tooltip]
en: By default, Kleopatra only queries the certificate directories of providers (WKD) for user IDs that were originally retrieved from a WKD when you update an OpenPGP certificate. If this option is enabled, then Kleopatra will query WKDs for all user IDs.
eo: Defaŭlte, Kleopatra nur pridemandas la atestildosierujojn de provizantoj (WKD) por uzantidentigiloj kiuj estis origine prenitaj de WKD kiam vi ĝisdatigas OpenPGP-atestilo. Se ĉi tiu elekteblo estas ŝaltita, tiam Kleopatra demandos WKD-ojn por ĉiuj uzantidentigiloj.

[ctx: @info:tooltip]
en: Change the PIN Unblocking Key (PUK) that can be used to unblock the smart card after a wrong PIN has been entered too many times.
eo: Ŝanĝi la PIN Unblocking Key (PUK) uzeblan por malbloki la inteligentan karton post kiam malĝusta PIN estis enigitaj troajn fojojn.

[ctx: @info:tooltip]
en: Change the PIN required for administrative operations.
eo: Ŝanĝu la PIN necesan por administraj operacioj.

[ctx: @info:tooltip]
en: Change the PIN required for using the keys on the smart card.
eo: Ŝanĝu la PIN necesan por uzi la ŝlosilojn sur la inteligenta karto.

[ctx: @info:tooltip]
en: Change the PIN required for using the keys on the smart card. The PIN must contain at least six characters.
eo: Ŝanĝu la PIN necesan por uzi la ŝlosilojn sur la inteligenta karto. La PIN devas enhavi almenaŭ ses signojn.

[ctx: @info:tooltip]
en: Change the PIV Card Application Administration Key that is used by the PIV Card Application to authenticate the PIV Card Application Administrator and by the administrator (resp. Kleopatra) to authenticate the PIV Card Application.
eo: Ŝanĝu la Ŝlosilon pri Administrado de PIV-Karto, kiu estas uzata de la PIV-Karta Apliko por aŭtentikigi la PIV-Kartan Aplikaĵon kaj de la administranto (resp. Kleopatra) por aŭtentigi la PIV-Kartan Aplikon.

[ctx: @info:tooltip]
en: Change the URL where the public key for the keys on this smartcard can be downloaded.
eo: Ŝanĝi la URL kie la publika ŝlosilo por la ŝlosiloj en ĉi smartcard troviĝas

[ctx: @info:tooltip]
en: Change the cardholder's name.
eo: Ŝanĝi la nomon de kartposedanto.

[ctx: @info:tooltip]
en: Change the end of the validity period
eo: Ŝanĝi la finon de la valideca periodo

[ctx: @info:tooltip]
en: Check this option if you want to upload your certifications to a certificate directory after successful certification.
eo: Marku ĉi tiun elekteblon se vi volas alŝuti viajn atestojn al a atestila dosierujo post sukcesa atestado.

[ctx: @info:tooltip]
en: Check this option, if you want to share your certifications with others. If you just want to mark certificates as certified for yourself, then you can uncheck it.
eo: Marku ĉi tiun elekteblon se vi volas dividi viajn atestojn kun aliaj. Se vi nur volas marki atestilojn kiel atestitaj por vi mem, tiam vi povas malmarki ĝin.

[ctx: @info:tooltip]
en: Choose output folder
eo: Elekti eligdosierujon

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to set the trust level of the selected certification key to ultimate trust. This is what you usually want to do for your own keys.
eo: Klaku por agordi la fidan nivelon de la elektita atestadŝlosilo al finfina fido. Jen kion vi kutime volas fari por viaj propraj ŝlosiloj.

[ctx: @info:tooltip]
en: Copy the fingerprint to the clipboard
eo: Kopii la fingrospuron al la tondujo

[ctx: @info:tooltip]
en: Copy the selected certificate to a smartcard
eo: Kopii la elektitan atestilon al la karto

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a group from the selected certificates
eo: Krei grupo0n el la elektitaj atestiloj

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new OpenPGP certificate
eo: Krei novan OpenPGP-atestilon

[ctx: @info:tooltip]
en: Create an OpenPGP certificate for the keys stored on the card.
eo: Krei OpenPGP-atestilon por la ŝlosiloj konservitaj sur la karto.

[ctx: @info:tooltip]
en: Create an S/MIME certificate signing request for this key
eo: Krei S/MIME-atestilsubskriban peton por ĉi tiu ŝlosilo

[ctx: @info:tooltip]
en: Do not write this file and any other files that would overwrite an already existing file.
eo: Ne skribu ĉi tiun dosieron kaj aliajn dosierojn, kiuj anstataŭus jam ekzistantan dosieron.

[ctx: @info:tooltip]
en: Do not write this file, skip to the next one instead.
eo: Ne skribu ĉi tiun dosieron, anstataŭe saltu al la sekva.

[ctx: @info:tooltip]
en: Expired or revoked certificates cannot be certified.
eo: Eksvalidiĝintaj aŭ revokitaj atestiloj ne povas esti atestitaj.

[ctx: @info:tooltip]
en: Flag the selected user ID as the primary user ID of this key.
eo: Marki la elektitan uzantan ID kiel la ĉefan uzantan ID de ĉi tiu ŝlosilo.

[ctx: @info:tooltip]
en: Grant or revoke the certification power of the selected certificate
eo: Doni aŭ nuligi la atestan potencon de la elektita atestilo

[ctx: @info:tooltip]
en: If enabled, then Kleopatra will automatically try to retrieve the keys that were used to certify the user IDs of newly imported OpenPGP keys.
eo: Se ebligita, tiam Kleopatra aŭtomate provos preni la ŝlosilojn, kiuj estis uzataj por atesti la uzantidentojn de lastatempe importitaj OpenPGP-ŝlosiloj.

[ctx: @info:tooltip]
en: Import certificate from file
eo: Importi atestilon el dosiero

[ctx: @info:tooltip]
en: Import the certificate stored on the card
eo: Importi la atestilon konservitan sur la karto

[ctx: @info:tooltip]
en: Keep each file separate instead of creating an archive for all.
eo: Konservi ĉiun dosieron aparta anstataŭ krei arkivon por ĉiuj.

[ctx: @info:tooltip]
en: Look up and import all keys that were used to certify the user IDs of this key
eo: Elserĉi kaj enporti ĉiujn ŝlosilojn, kiuj estis uzataj por atesti la uzantidentojn de ĉi tiu ŝlosilo

[ctx: @info:tooltip]
en: Look up certificate on server
eo: Elserĉi atestilon sur servilo

[ctx: @info:tooltip]
en: Manage certificate groups
eo: Administri atestgrupojn

[ctx: @info:tooltip]
en: Overwrite the existing file and any other files that already exist.
eo: Anstataŭigu la ekzistantan dosieron kaj ajnajn aliajn dosierojn kiuj jam ekzistas.

[ctx: @info:tooltip]
en: Overwrite the existing file.
eo: Anstataŭigi la ekzistantan dosieron.

[ctx: @info:tooltip]
en: Refresh certificate list
eo: Refreŝigi atestliston

[ctx: @info:tooltip]
en: Reload smart cards
eo: Reŝargi smart-kartojn

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove the selected certificates from the group
eo: Forigi la elektitajn atestojn el la grupo

[ctx: @info:tooltip]
en: Restart the background processes, e.g. after making changes to the configuration.
eo: Rekomenci la fonajn procezojn, ekz. post fari ŝanĝojn al la agordo.

[ctx: @info:tooltip]
en: Revocation of self-certifications is currently not possible.
eo: Revoko de mem-atestiloj estas nuntempe ne ebla.

[ctx: @info:tooltip]
en: S/MIME certificates cannot be certified.
eo: S/MIME-atestiloj ne povas esti atestitaj.

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the file with the given name.
eo: Konservi la dosieron kun la donita nomo.

[ctx: @info:tooltip]
en: Search on keyserver
eo: Serĉi ĉe ŝlosilservilo

[ctx: @info:tooltip]
en: Search the list for groups matching the search term.
eo: Serĉi la liston por grupoj kongruaj kun la serĉtermino.

[ctx: @info:tooltip]
en: Search the list of available certificates for any that match the search term.
eo: Serĉi la liston de disponeblaj atestiloj por iuj kiuj kongruas kun la serĉtermino.

[ctx: @info:tooltip]
en: Search the list of certificates in the group for any that match the search term.
eo: Serĉi la liston de atestiloj en la grupo por iu ajn kiu kongruas kun la serĉtermino.

[ctx: @info:tooltip]
en: See certifications for details.
eo: Vidu atestojn por detaloj.

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the number of days you want to be warned in advance, if another person's certificate is about to expire soon.
eo: Elektu la nombron de tagoj vi volas esti avertata anticipe se atestilo de alia persono estas baldaŭ eksvalidiĝonta.

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the number of days you want to be warned in advance, if your own certificate is about to expire soon.
eo: Elektu la nombron de tagoj vi volas esti avertata anticipe se via propra atestilo estos baldaŭ eksvalidiĝanta.

[ctx: @info:tooltip]
en: Set or change the PUK that can be used to unblock the smart card. The PUK must contain at least eight characters.
eo: Ŝalti aŭ ŝanĝi la PUK uzeblan por malŝlosi la inteligentan karton. La PUK devas enhavi almenaŭ ok signojn.

[ctx: @info:tooltip]
en: Show certificate list
eo: Montri atestliston

[ctx: @info:tooltip]
en: Show more options
eo: Montri pliajn elekteblojn

[ctx: @info:tooltip]
en: Show only certificates that belong to the selected category.
eo: Montri nur atestilojn kiuj apartenas al la elektita kategorio.

[ctx: @info:tooltip]
en: Show only certificates that match the entered search term.
eo: Montri nur atestilojn kiuj kongruas kun la enigita serĉtermino.

[ctx: @info:tooltip]
en: Show the issuer certificate
eo: Montri la atestilon de eldonanto

[ctx: @info:tooltip]
en: Shows the number of remaining attempts for entering the correct PIN or PUK.
eo: Montras la nombron de restantaj provoj por enigi la ĝustan PIN aŭ PUK.

[ctx: @info:tooltip]
en: Start the certification process for all certificates in the group.
eo: Komenci la atestadan procezon por ĉiuj atestiloj en la grupo.

[ctx: @info:tooltip]
en: Suggest a file name that does not already exist.
eo: Proponi dosiernomon, kiu ne jam ekzistas.

[ctx: @info:tooltip]
en: The data was encrypted to this key / certificate.
eo: La datumoj estis ĉifritaj al ĉi tiu ŝlosilo/atestilo.

[ctx: @info:tooltip]
en: The resulting files are written to this directory.
eo: La rezultaj dosieroj estas skribitaj al ĉi tiu dosierujo.

[ctx: @info:tooltip]
en: This certificate cannot be used for encryption.
eo: Ĉi tiu atestilo ne povas esti uzata por ĉifrado.

[ctx: @info:tooltip]
en: This is the filename of the OpenPGP encrypted file.
eo: Ĉi tiu estas la dosiernomo de la ĉifrita dosiero OpenPGP.

[ctx: @info:tooltip]
en: This is the filename of the OpenPGP-signed and encrypted file.
eo: Ĉi tiu estas la dosiernomo de la OpenPGP-subskribita kaj ĉifrita dosiero.

[ctx: @info:tooltip]
en: This is the filename of the S/MIME encrypted file.
eo: Ĉi tiu estas la dosiernomo de la ĉifrita dosiero S/MIME.

[ctx: @info:tooltip]
en: This is the filename of the S/MIME signature.
eo: Ĉi tiu estas la dosiernomo de la subskribo S/MIME.

[ctx: @info:tooltip]
en: This is the filename of the detached OpenPGP signature.
eo: Ĉi tiu estas la dosiernomo de la dekroĉita OpenPGP subskribo.

[ctx: @info:tooltip]
en: This parameter has been locked down by the system administrator.
eo: Ĉi tiu parametro estis ŝlosita de la sistemadministranto.

[ctx: @info:tooltip]
en: Unblock the smart card with the PUK (if available) or the Admin PIN.
eo: Malŝlosi la karton per la PUK (se disponebla) aŭ la Admin-PIN.

[ctx: @info:tooltip]
en: Update the CRLs and do a full validation check of the certificate.
eo: Ĝisdatigi la CRL-ojn kaj fari plenan konfirmadon de la atestilo.

[ctx: @info:tooltip]
en: Update the key from external sources.
eo: Ĝisdatigi la ŝlosilon de eksteraj fontoj.

[ctx: @info:tooltip]
en: Write the certificate corresponding to this key to the card
eo: Skribi la atestilon respondan al ĉi tiu ŝlosilo al la karto

[ctx: @info:tooltip]
en: Write the key pair of a certificate to the card
eo: Skribi la ŝlosilan paron de atestilo al la karto

[ctx: @info:tooltip]
en: You cannot revoke this certification because the required secret key is not available.
eo: Vi ne povas revoki ĉi tiun atestilon ĉar la postulata sekreta ŝlosilo ne haveblas.

[ctx: @info:tooltip]
en: You cannot revoke this expired certification.
eo: Vi ne povas revoki ĉi tiun eksvalidiĝintan atestilon.

[ctx: @info:tooltip]
en: You cannot revoke this invalid certification.
eo: Vi ne povas revoki ĉi tiun nevalidan atestadon.

[ctx: @info:tooltip]
en: You cannot revoke this revocation certification. (But you can re-certify the corresponding user ID.)
eo: Vi ne povas revoki ĉi tiun nuligan atestadon. (Sed vi povas reatesti la respondan uzantan ID.)

[ctx: @item never show expiry notification]
en: never
eo: neniam

[ctx: @item:inlistbox]
en: Authentication
eo: Aŭtentigo

[ctx: @item:inlistbox]
en: Encryption
eo: Ĉifrado

[ctx: @item:inlistbox]
en: Signature
eo: Subskribo

[ctx: @item:valuesuffix]
en: %v day | %v days
eo[0]: %v tago
eo[1]: Vi ne povas nuligi iajn atestilojn de ĉi tiuj uzant-ID-oj.

[ctx: @label]
en: Available certificates
eo: Disponeblaj atestiloj

[ctx: @label]
en: Card type:
eo: Karta tipo:

[ctx: @label]
en: Certificates in group
eo: Atestiloj en grupo

[ctx: @label]
en: Encrypt for others:
eo: Ĉifri por aliaj:

[ctx: @label]
en: Enter the new public key URL:
eo: Enigu la novan URL de publika ŝlosilo:

[ctx: @label]
en: Protocol:
eo: Protokolo:

[ctx: @label]
en: Public key URL:
eo: URL de Publika Ŝlosilo:

[ctx: @label]
en: Rename:
eo: Alinomigi:

[ctx: @label]
en: Revokers
eo: Revokantoj

[ctx: @label]
en: Search available certificates
eo: Serĉi disponeblajn atestojn

[ctx: @label]
en: Search for certificates in the group
eo: Serĉi atestilojn en la grupo

[ctx: @label]
en: Search groups
eo: Serĉi grupojn

[ctx: @label]
en: Search:
eo: Serĉi:

[ctx: @label]
en: Serial number:
eo: Seria numero:

[ctx: @label]
en: Subkeys
eo: Subŝlosiloj

[ctx: @label]
en: Enter the new cardholder name:
eo: Enigu la novan nomon de kartposedanto:

[ctx: @label PIN to unlock the smart card for administrative operations]
en: Admin PIN
eo: Admin-PIN

[ctx: @label The number of remaining attempts to enter a PIN or PUK, as in Remaining attempts: PIN: 2, PUK: 3, Admin PIN: 3]
en: Remaining attempts:
eo: Restantaj provoj:

[ctx: @label The owner of a smartcard. GnuPG refers to this as cardholder.]
en: Cardholder:
eo: Kartposedanto:

[ctx: @label on SignEncryptPage]
en: Encrypt for &others:
eo: Ĉifri p&or aliaj:

[ctx: @label on SignEncryptPage]
en: Output &files/folder:
eo: Eligi &dosieroj/dosierujo:

[ctx: @label:checkbox]
en: Publish in internal directory
eo: Publikigi en interna dosierujo

[ctx: @label:checkbox]
en: Publish to %1
eo: Publikigi al %1

[ctx: @label:checkbox]
en: Search missing keys when verifying a signature
eo: Serĉi mankantajn ŝlosilojn kiam oni konfirmas subskribon

[ctx: @label:checkbox]
en: Use OpenPGP keyserver
eo: Uzi OpenPGP-ŝlosilservilon

[ctx: @label:spinbox]
en: Threshold for other certificates:
eo: Sojlo por aliaj atestiloj:

[ctx: @label:spinbox]
en: Threshold for own certificates:
eo: Sojlo por propraj atestiloj:

[ctx: @label:textbox]
en: &Output folder:
eo: &Eliga dosierujo:

[ctx: @label:textbox]
en: Algorithm:
eo: Algoritmo:

[ctx: @label:textbox]
en: Description (optional):
eo: Priskribo (laŭvola):

[ctx: @label:textbox]
en: EMail:
eo: Retpoŝto:

[ctx: @label:textbox]
en: Name:
eo: Nomo:

[ctx: @label:textbox]
en: Please note that only one OpenPGP keyserver can be configured.
eo: Bonvolu rimarku ke nur unu OpenPGP-ŝlosilservilo povas esti agordita.

[ctx: @label:textbox]
en: Please select an action.
eo: Bonvolu elekti agon.

[ctx: @label:textbox]
en: This may take several minutes...
eo: Ĉi tio povas daŭri plurajn minutojn...

[ctx: @option:check]
en: Authentication
eo: Aŭtentigo

[ctx: @option:check]
en: Automatically extract file archives after decryption
eo: Aŭtomate ĉerpi dosierojn post malĉifrado

[ctx: @option:check]
en: Backup encryption key
eo: Rezerva ĉifrada ŝlosilo

[ctx: @option:check]
en: Bold
eo: Grasa

[ctx: @option:check]
en: Create OpenPGP encrypted files with ".pgp" file extensions instead of ".gpg"
eo: Krei OpenPGP-ĉifritajn dosierojn kun ".pgp" dosierfinaĵoj anstataŭ ".gpg"

[ctx: @option:check]
en: Create signed or encrypted files as text files.
eo: Krei subskribitajn aŭ ĉifritajn dosierojn kiel tekstaj dosieroj.

[ctx: @option:check]
en: Create temporary decrypted files in the folder of the encrypted file.
eo: Krei provizorajn malĉifritajn dosierojn en la dosierujo de la ĉifrita dosiero.

[ctx: @option:check]
en: Encrypt with password:
eo: Ĉifri per pasvorto:

[ctx: @option:check]
en: Encryption
eo: Ĉifrado

[ctx: @option:check]
en: Italic
eo: Kursiva

[ctx: @option:check]
en: Query certificate directories of providers for all user IDs
eo: Pridemandi atestilajn dosierujojn de provizantoj por ĉiuj uzantidentigiloj

[ctx: @option:check]
en: Retrieve missing certification keys when importing new keys
eo: Reakiri mankantajn atestajn ŝlosilojn dum importado de novaj ŝlosiloj

[ctx: @option:check]
en: Run these tests at startup
eo: Ruli ĉi tiujn provojn ĉe ekfunkciigo

[ctx: @option:check]
en: Show all test results
eo: Montri ĉiujn testrezultojn

[ctx: @option:check]
en: Show owner information
eo: Montri informojn pri posedanto

[ctx: @option:check]
en: Show technical details
eo: Montri teknikajn detalojn

[ctx: @option:check]
en: Show this notification for future updates.
eo: Montri ĉi tiun sciigon por estontaj ĝisdatigoj.

[ctx: @option:check]
en: Show upcoming certificate expiration
eo: Montri venontan eksvalidiĝon de atestilo

[ctx: @option:check]
en: Show validity
eo: Montri validecon

[ctx: @option:check]
en: Signing
eo: Signado

[ctx: @option:check]
en: Strikeout
eo: Forstreko

[ctx: @option:check]
en: Treat .p7m files without extensions as mails.
eo: Pritrakti .p7m-dosierojn sen finaĵoj kiel poŝtojn.

[ctx: @option:check]
en: Upload revoked certificate to %1
eo: Alŝuti revokitan atestilon al %1

[ctx: @option:check]
en: Upload revoked certificate to internal directory
eo: Alŝuti revokitan atestilon al interna dosierujo

[ctx: @option:check]
en: Use public-key encryption only.
eo: Uzi nur publik-ŝlosilan ĉifradon.

[ctx: @option:check]
en: Use symmetric encryption only.
eo: Uzi nur simetrian ĉifradon.

[ctx: @option:check]
en: Valid until:
eo: Valida ĝis:

[ctx: @option:check on SignEncryptPage]
en: Encrypt for &me:
eo: Ĉifri por &mi:

[ctx: @option:check on SignEncryptPage]
en: Encrypt with &password:
eo: Ĉifri per &pasvorto:

[ctx: @option:radio]
en: Certificate has been compromised
eo: Atestilo estis kompromitita

[ctx: @option:radio]
en: Certificate is no longer used
eo: Atestilo ne plu estas uzata

[ctx: @option:radio]
en: Certificate is superseded
eo: Atestilo estas devancita

[ctx: @option:radio]
en: Delete secret key from disk.
eo: Forigi sekretan ŝlosilon el disko.

[ctx: @option:radio]
en: For a different reason
eo: Pro alia kialo

[ctx: @option:radio]
en: I already have a backup of the secret key.
eo: Mi jam havas sekurkopion de la sekreta ŝlosilo.

[ctx: @option:radio]
en: Keep secret key on disk.
eo: Konservi sekretan ŝlosilon surdiske.

[ctx: @option:radio]
en: Make a backup of the secret key to a file.
eo: Fari sekurkopion de la sekreta ŝlosilo al dosiero.

[ctx: @option:radio]
en: Make a printed backup of the secret key.
eo: Fari presitan sekurkopion de la sekreta ŝlosilo.

[ctx: @option:radio]
en: Unlimited validity
eo: Senlima valideco

[ctx: @title]
en: %1 Configuration Check
eo: Kontrolo de agordo %1

[ctx: @title]
en: <application>Kleopatra</application> failed to start
eo: <application>Kleopatra</application> malsukcesis starti

[ctx: @title]
en: Available Certificates
eo: Disponeblaj Atestiloj

[ctx: @title]
en: Certificates in the Group
eo: Atestiloj en la Grupo

[ctx: @title]
en: Certifications Loading Failed
eo: Atestiloj Malsukcesis

[ctx: @title]
en: Compliance Check
eo: Kontrolo de Konformeco

[ctx: @title]
en: Config File 'libkleopatrarc'
eo: Agordodosiero 'libkleopatrac'

[ctx: @title]
en: Creating Key Pair...
eo: Kreante Ŝlosilparon...

[ctx: @title]
en: Error Deleting Registry Key
eo: Eraro Forigante Registran Ŝlosilon

[ctx: @title]
en: Failed to find PaperKey executable.
eo: Malsukcesis trovi PaperKey efektivigebla.

[ctx: @title]
en: GPG (OpenPGP Backend) installation
eo: GPG (OpenPGP Backend) instalado

[ctx: @title]
en: GpgConf (Configuration) installation
eo: GpgConf (Agordo) instalado

[ctx: @title]
en: GpgME Too Old
eo: GpgME Tro Malnova

[ctx: @title]
en: GpgSM (S/MIME Backend) installation
eo: Instalado de GpgSM (S/MIME Backend).

[ctx: @title]
en: Invalid Server Reply
eo: Nevalida Servila Respondo

[ctx: @title]
en: No Directory Servers Configured
eo: Neniuj Dosierujoj Agordis

[ctx: @title]
en: OpenPGP Keyserver
eo: OpenPGP-Ŝlosilservilo

[ctx: @title]
en: Reason for Revocation (optional)
eo: Kialo por Revoko (laŭvola)

[ctx: @title]
en: Result Truncated
eo: Rezulto Detranĉita

[ctx: @title]
en: Results
eo: Rezulto

[ctx: @title]
en: Running as Administrator
eo: Kurante kiel Administranto

[ctx: @title]
en: Save Request
eo: Konservi Peton

[ctx: @title]
en: Sign / Encrypt Files
eo: Subskribi / Ĉifri Dosieroj

[ctx: @title]
en: Sign/Encrypt Clipboard
eo: Subskribi/Ĉifri Tondujon

[ctx: @title]
en: Status and progress of the crypto operations is shown here.
eo: Statuso kaj progreso de la kriptaj operacioj estas montritaj ĉi tie.

[ctx: @title]
en: Success
eo: Sukceso

[ctx: @title]
en: UiServer Connectivity
eo: Konektebleco de UiServer

[ctx: @title]
en: Up to date
eo: Ĝisdata

[ctx: @title]
en: Windows Registry
eo: Vindoza Registro

[ctx: @title]
en: card keys and certificates
eo: kartaj ŝlosiloj kaj atestiloj

[ctx: @title %1:"OpenPGP" or "S/MIME"]
en: %1 Certificate Server
eo: %1 Atestila servilo

[ctx: @title:column]
en: Actions
eo: Agoj

[ctx: @title:column]
en: Algorithm
eo: Algoritmo

[ctx: @title:column]
en: Created
eo: Kreita

[ctx: @title:column]
en: Email
eo: Retpoŝto

[ctx: @title:column]
en: Fingerprint
eo: Fingrospuro:

[ctx: @title:column]
en: Key ID
eo: Ŝlosil-ID

[ctx: @title:column]
en: Keygrip
eo: Ŝlosilingo

[ctx: @title:column]
en: Name
eo: Nomo

[ctx: @title:column]
en: Origin
eo: Origino

[ctx: @title:column]
en: Protocol
eo: Protokolo

[ctx: @title:column]
en: Status
eo: Stato

[ctx: @title:column]
en: Storage
eo: Konservado

[ctx: @title:column]
en: Usage
eo: Uzado

[ctx: @title:column]
en: User ID
eo: Uzantidentigilo

[ctx: @title:column]
en: Valid From
eo: Valida De

[ctx: @title:column]
en: Valid Until
eo: Valida ĝis

[ctx: @title:column Name or ID of a storage slot for a key on a smart card]
en: Card Slot
eo: Kartfendo

[ctx: @title:dialog]
en: Add ADSK
eo: Aldoni ADSK

[ctx: @title:dialog]
en: Copy Key to Smartcard
eo: Kopii Ŝlosilon al Karto

[ctx: @title:dialog]
en: Results
eo: Rezulto

[ctx: @title:dialog]
en: Sign / Encrypt Files
eo: Subskribi / Ĉifri Dosieroj

[ctx: @title:dialog]
en: Sign/Encrypt Clipboard
eo: Subskribi/Ĉifri Tondujon

[ctx: @title:group]
en: Certificate Usage
eo: Uzado de Atestilo

[ctx: @title:group]
en: Details
eo: Detaloj

[ctx: @title:group]
en: Key Material
eo: Ŝlosila Materialo

[ctx: @title:group]
en: Proposed Corrective Action
eo: Proponita korekta ago

[ctx: @title:tab]
en: Certificate Categories
eo: Atestilkategorioj

[ctx: @title:tab]
en: Certificate Dump
eo: Atestil-Elĵeto

[ctx: @title:tab]
en: Certifications
eo: Atestoj

[ctx: @title:tab]
en: General
eo: Ĝenerala

[ctx: @title:tab]
en: Related Addresses
eo: Rilataj Adresoj

[ctx: @title:tab]
en: Revokers
eo: Revokantoj

[ctx: @title:tab]
en: Subkeys
eo: Subŝlosiloj

[ctx: @title:tab]
en: Trust Chain Details
eo: Detaloj de Fida Ĉeno

[ctx: @title:tab]
en: User IDs
eo: ID-oj de uzantoj

[ctx: @title:window]
en: Add Subkey
eo: Aldoni Subŝlosilon

[ctx: @title:window]
en: Add User ID Error
eo: Aldoni Eraron de Uzanto ID

[ctx: @title:window]
en: Add User ID Succeeded
eo: Aldoni Uzantan ID Sukcesis

[ctx: @title:window]
en: Advanced Settings
eo: Plia agordo

[ctx: @title:window]
en: Apply Settings
eo: Apliki Agordojn

[ctx: @title:window]
en: Backup Secret Key
eo: Rezerva Sekreta Ŝlosilo

[ctx: @title:window]
en: Certificate Dump
eo: Atestil-Elĵeto

[ctx: @title:window]
en: Certificate Selection
eo: Selektado de Atestilo

[ctx: @title:window]
en: Certificate Updated | Certificates Updated
eo[0]: Atestilo Ĝisdatigita
eo[1]: Atestiloj Ĝisdatigitaj

[ctx: @title:window]
en: Certification Completed
eo: Atestado Plenumita

[ctx: @title:window]
en: Certification Not Possible
eo: Atestado Ne Eblas

[ctx: @title:window]
en: Certification Trust Change Failed
eo: Atestilofida Ŝanĝo Malsukcesis

[ctx: @title:window]
en: Certify Certificates
eo: Atesti Atestilojn

[ctx: @title:window]
en: Change Cardholder
eo: Ŝanĝi Kartposedanton

[ctx: @title:window]
en: Change Public Key URL
eo: Ŝanĝi URL de Publika Ŝlosilo

[ctx: @title:window]
en: Change Validity Period
eo: Ŝanĝi Validperiodon

[ctx: @title:window]
en: Checksum Verification Errors
eo: Eraroj pri Konfirmado de Kontrolsumoj

[ctx: @title:window]
en: Clear CRL Cache Error
eo: Forigi CRL-Cache-Eraron

[ctx: @title:window]
en: Clear CRL Cache Finished
eo: Forigi CRL-Kaŝmemoron Finita

[ctx: @title:window]
en: Configure
eo: Agordi

[ctx: @title:window]
en: Configure Groups
eo: Agordi Grupojn

[ctx: @title:window]
en: Confirm Certificate Export
eo: Konfirmi Eksporton de Atestilo

[ctx: @title:window]
en: Confirm Deletion
eo: Konfirmi Forigon

[ctx: @title:window]
en: Confirm Group Export
eo: Konfirmi Grup-Eksporton

[ctx: @title:window]
en: Confirm Publication
eo: Konfirmi Publikigon

[ctx: @title:window]
en: Confirm Revocation
eo: Konfirmi Revokon

[ctx: @title:window]
en: Create Checksum Progress
eo: Krei Kontrolsuman Progreson

[ctx: @title:window]
en: Create OpenPGP Key
eo: Krei OpenPGP-Ŝlosilon

[ctx: @title:window]
en: Decrypt/Verify E-Mail
eo: Malĉifri/Konfirmi Retpoŝton

[ctx: @title:window]
en: Decrypt/Verify Failed
eo: Malĉifri/Konfirmi Malsukcesis

[ctx: @title:window]
en: Decrypt/Verify Files
eo: Malĉifri/Konfirmi dosierojn

[ctx: @title:window]
en: Delete Certificates
eo: Forigi Atestojn

[ctx: @title:window]
en: Delete Group | Delete Groups
eo[0]: Forigi Grupon
eo[1]: Forigi Grupojn

[ctx: @title:window]
en: Distrust Root Certificate
eo: Malfidi Radikan Atestilon

[ctx: @title:window]
en: Dump CRL Cache Error
eo: Elĵeti CRL-Kaŝmemoran Eraron

[ctx: @title:window]
en: Dump Certificate Error
eo: Eraro Elĵetante Atestilon

[ctx: @title:window]
en: Edit Group
eo: Redakti Grupon

[ctx: @title:window]
en: Encrypt Text
eo: Ĉifri Tekston

[ctx: @title:window]
en: Encrypt-To-Self Warning
eo: Ĉifri-Al-Mem-Averto

[ctx: @title:window]
en: Enter User ID
eo: Enigi Uzantan ID

[ctx: @title:window]
en: Error
eo: Eraro

[ctx: @title:window]
en: Error creating revocation certificate
eo: Eraro dum kreado de revokatestilo

[ctx: @title:window]
en: Error importing secret key
eo: Eraro dum importado de sekreta ŝlosilo

[ctx: @title:window]
en: Export
eo: Eksporti

[ctx: @title:window]
en: Export Certificate Group | Export Certificate Groups
eo[0]: Eksporti Atestilgrupon
eo[1]: Eksporti Atestilgrupojn

[ctx: @title:window]
en: Export Error
eo: Eksport-Eraro

[ctx: @title:window]
en: Export Failed
eo: Eksporto Malsukcesis

[ctx: @title:window]
en: Export Subkey | Export Subkeys
eo[0]: Eksporti Subŝlosilon
eo[1]: Eksporti Subŝlosilojn

[ctx: @title:window]
en: Failed to execute command
eo: Malsukcesis plenumi komandon

[ctx: @title:window]
en: Failed to find some keys
eo: Malsukcesis trovi kelkajn ŝlosilojn

[ctx: @title:window]
en: Fetching Keys
eo: Alportante Ŝlosilojn

[ctx: @title:window]
en: File Already Exists
eo: Dosiero Jam Ekzistas

[ctx: @title:window]
en: Generating Keys
eo: Generado de Ŝlosiloj

[ctx: @title:window]
en: GnuPG Configuration Overview
eo: Superrigardo pri GnuPG-Agordo

[ctx: @title:window]
en: Group Cannot Be Certified
eo: Ne Eblas Atesti Grupon

[ctx: @title:window]
en: Group Details
eo: Grupo Detaloj

[ctx: @title:window]
en: Importing Certificates
eo: Importado de Atestiloj

[ctx: @title:window]
en: Invalid Output Folder
eo: Nevalida Eligdosierujo

[ctx: @title:window]
en: Key is Expired
eo: Ŝlosilo Eksvalidiĝis

[ctx: @title:window]
en: Key is Revoked
eo: Ŝlosilo estas Revokita

[ctx: @title:window]
en: Lookup on Server
eo: Serĉi ĉe Servilo

[ctx: @title:window]
en: Manage Smart Cards
eo: Mastrumi Inteligentajn Kartojn

[ctx: @title:window]
en: Mark Own Certificate
eo: Marki Propran Atestilon

[ctx: @title:window]
en: No Output Folder
eo: Neniu Eligdosierujo

[ctx: @title:window]
en: Notepad
eo: Platteksta Redaktilo

[ctx: @title:window]
en: OpenPGP Certificate
eo: OpenPGP-Atestilo

[ctx: @title:window]
en: OpenPGP Certificate Export
eo: Eksporto de Atestilo OpenPGP

[ctx: @title:window]
en: OpenPGP Certificate Export Error
eo: Eraro pri Eksporta Atestilo de OpenPGP

[ctx: @title:window]
en: Overwrite Existing Key
eo: Anstataŭigi Ekzistantan Ŝlosilon

[ctx: @title:window]
en: Overwrite File?
eo: Ĉu anstataŭigi dosieron?

[ctx: @title:window]
en: Overwrite existing key
eo: Anstataŭigi ekzistantan ŝlosilon

[ctx: @title:window]
en: Print Secret Key
eo: Presi Sekreta Ŝlosilo

[ctx: @title:window]
en: Prohibited
eo: Malpermesita

[ctx: @title:window]
en: Really Quit?
eo: Ĉu vere ĉesi?

[ctx: @title:window]
en: Revocation Failed
eo: Revoko Malsukcesis

[ctx: @title:window]
en: Revocation Succeeded
eo: Revoko Sukcesita

[ctx: @title:window]
en: Revocation certificate created
eo: Revoka atestilo kreita

[ctx: @title:window]
en: Revoke Certification Power
eo: Revoki Certification Power

[ctx: @title:window]
en: S/MIME Certificate
eo: Atestilo S/MIME

[ctx: @title:window]
en: Secret Key Backup
eo: Sekreta Ŝlosilo Rezervo

[ctx: @title:window]
en: Secret Key Deletion
eo: Forigo de Sekreta Ŝlosilo

[ctx: @title:window]
en: Select Certificate
eo: Elekti Atestilon

[ctx: @title:window]
en: Select Certificates for Message
eo: Elekti Atestojn por Mesaĝo

[ctx: @title:window]
en: Select Certificates for Message "%1"
eo: Elekti Atestojn por Mesaĝo "%1"

[ctx: @title:window]
en: Select Signing Certificates
eo: Elekti Subskribajn Atestojn

[ctx: @title:window]
en: Select the file to verify with the signature <filename>%1</filename>
eo: Elektu la dosieron por konfirmi per la subskribo <filename>%1</filename>

[ctx: @title:window]
en: Self Test
eo: Memtesto

[ctx: @title:window]
en: Set Initial Pin
eo: Agordi Komencan Pinglon

[ctx: @title:window]
en: Sign Text
eo: Subskriba Teksto

[ctx: @title:window]
en: Subprocess Diagnostics
eo: Subproceza Diagnozo

[ctx: @title:window]
en: Success
eo: Sukceso

[ctx: @title:window]
en: Trust Root Certificate
eo: Fida Radika Atestilo

[ctx: @title:window]
en: Unusable Output Folder
eo: Nevalida Eligdosierujo

[ctx: @title:window]
en: Unusual Signature Warning
eo: Nekutima Signatura Averto

[ctx: @title:window]
en: Update Available
eo: Ĝisdatigo Disponebla

[ctx: @title:window]
en: Update Failed
eo: Ĝisdatigo Malsukcesis

[ctx: @title:window]
en: Use Original File Name?
eo: Ĉu uzi Originan Dosiernomon?

[ctx: @title:window]
en: Verify Checksum Results
eo: Konfirmi Kontrolsumajn Rezultojn

[ctx: @title:window]
en: Verify Files
eo: Konfirmi dosierojn

[ctx: @title:window]
en: Verify Fingerprint
eo: Kontrolu Fingrosignon

[ctx: @title:window]
en: Write certificate to card
eo: Skribi atestilon al karto

[ctx: @title:window Certify Certificate Group <group name>]
en: Certify Certificate Group %1
eo: Atesti Atestilgrupon %1

[ctx: @title:window a group of keys]
en: Edit Group
eo: Redakti Grupon

[ctx: @title:window a group of keys]
en: New Group
eo: Nova Grupo

[ctx: @title:window arg is name, email of certificate holder]
en: Certify Certificate: %1
eo: Atesti Atestilon: %1

[ctx: @warning]
en: <para><email>%1</email> has no usable transport for mailing a key available, WKS upload not possible.</para>
eo: <para><email>%1</email> ne havas uzeblan transporton por sendi ŝlosilon disponebla, WKS-alŝuto ne eblas.</para>

[ctx: A generic filename for exported certificate groups]
en: certificate groups
eo: atestilgrupoj

[ctx: A generic filename for exported certificates]
en: certificates
eo: atestilojn

en: A phone call to the person.
eo: Telefonvoko al la persono.

en: A revocation certificate is a file that serves as a "kill switch" to publicly declare that a key shall not anymore be used.  It is not possible to retract such a revocation certificate once it has been published.
eo: Revokatestilo estas dosiero kiu funkcias kiel "mortigŝaltilo" por publike deklari ke ŝlosilo ne plu estos uzata. Ne eblas retiri tian revokatestilon post kiam ĝi estas publikigita.

en: A revocation certificate is a kind of "kill switch" to publicly
    declare that a key shall not anymore be used.  It is not possible
    to retract such a revocation certificate once it has been published.
eo: Revokatestilo estas speco de "mortigŝaltilo" por publike
    deklari ke ŝlosilo ne plu estos uzata. Ne eblas
    retiri tian revokatestilon post kiam ĝi estas publikigita.

en: Add ADSK
eo: Aldoni ADSK

en: Add Recipient...
eo: Aldoni Ricevanton...

en: Add User ID...
eo: Aldoni Uzantan ID...

en: Additionally, one new key has been retrieved. | Additionally, %1 new keys have been retrieved.
eo[0]: Plue, unu nova ŝlosilo estis ricevita.
eo[1]: Plue, %1 novaj ŝlosiloj estis ricevitaj.

en: Advanced
eo: Altnivelaj

en: Algorithm:
eo: Algoritmo:

en: All certificates with email addresses belonging to the domain that have been certified by the trusted introducer are treated as certified, i.e. a trusted introducer acts as a kind of intermediate CA for a domain.
eo: Ĉiuj atestiloj kun retadresoj apartenantaj al la domajno, kiuj estis atestitaj de la fidinda enkondukanto, estas traktataj kiel atestitaj, t.e. fidinda enkondukanto agas kiel speco de meza CA por domajno.

en: All operations completed.
eo: Ĉiuj operacioj finiĝis.

en: Allow S/MIME certificate creation
eo: Permesi kreadon de atestilo S/MIME

en: Allows the creation of S/MIME certificate signing requests.
eo: Permesas la kreadon de petoj de subskribo de atestiloj S/MIME.

en: Also update the validity period of the subkeys
eo: Ĝisdatigi ankaŭ la validecperiodon de la subŝlosiloj

en: Always search smartcard certificates on keyserver
eo: Ĉiam serĉi atestojn pri saĝkarto ĉe ŝlosilservilo

en: Ambiguous commands "%1" and "%2"
eo: Ambiguaj komandoj "%1" kaj "%2"

en: Ambiguous protocol: --openpgp and --cms
eo: Ambigua protokolo: --openpgp kaj --cms

en: An error occurred while trying to clear the CRL cache. The output from %1 was:
    %2
eo: Okazis eraro dum provado forigi la CRL-kaŝmemoron. La eligo de %1 estis:
    %2

en: An error occurred while trying to dump the CRL cache. The output from GpgSM was:
    %1
eo: Okazis eraro dum provado forĵeti la CRL-kaŝmemoron. La eligo de GpgSM estis:
    %1

en: An error occurred while trying to dump the certificate. The output from GpgSM was:
    %1
eo: Okazis eraro dum provado forĵeti la atestilon. La eligo de GpgSM estis:
    %1

en: An error occurred while trying to import the CRL file. The output from gpgsm was:
    %1
eo: Okazis eraro dum provi importi la CRL-dosieron. La eligo de gpgsm estis:
    %1

en: An error occurred: %1
eo: Eraro okazis: %1

en: Any files
eo: Ajna dosieroj

en: Appearance
eo: Aspekto

en: Archive and Encrypt Files
eo: Arkivo kaj Ĉifri Dosieroj

en: Archive and Sign Files
eo: Arkivo kaj Signodosieroj

en: Archive and Sign/Encrypt Files
eo: Arkivo kaj Sign/Ĉifri Dosieroj

en: Archive command to use when archiving files:
eo: Arkivkomando por uzi dum arkivado de dosieroj:

en: Argument is not a valid RFC-2822 mailbox
eo: Argumento ne estas valida leterkesto RFC-2822

en: Artwork
eo: Artaĵoj

[ctx: As in 'this key is stored on this computer and on smart card(s)']
en: On this computer and on a smart card | On this computer and on %1 smart cards
eo[0]: En ĉi tiu komputilo kaj en inteligenta karto
eo[1]: En ĉi tiu komputilo kaj en %1 inteligentaj kartoj

[ctx: As in 'this secret key is stored on a smart card']
en: smart card
eo: inteligenta memorkarto

[ctx: As in 'this secret key is stored on smart card <serial number>']
en: smart card %1
eo: inteligenta karto %1

[ctx: As in 'this secret key is stored on this computer']
en: on this computer
eo: sur ĉi tiu komputilo

en: At least one FILE must be present
eo: Almenaŭ unu DOSIERO devas ĉeesti

en: At least one INPUT must be present
eo: Almenaŭ unu INPUT devas ĉeesti

en: At least one INPUT needs to be provided
eo: Almenaŭ unu INPUT devas esti provizita

en: At least one OUTPUT must be present
eo: Almenaŭ unu OUTPUT devas ĉeesti

en: At least one input needs to be provided
eo: Almenaŭ unu enigo devas esti disponigita

en: Authentication Key
eo: Aŭtentikiga Ŝlosilo

en: Automatically extract archives after decryption.
eo: Aŭtomate ĉerpi arkivojn post deĉifrado.

en: Automatically load S/MIME certificates from PKCS#15 (CardOS) smartcards
eo: Aŭtomate ŝargi S/MIME-atestilojn de PKCS#15 (CardOS) smartcards

en: Back
eo: Reen

en: Backend configuration framework, KIO integration
eo: Backend agorda kadro, KIO-integriĝo

en: Backend error: gpgconf does not seem to know the entry for %1/%2
eo: Backend-eraro: gpgconf ŝajnas ne koni la eniron por %1/%2

en: Backend error: gpgconf has wrong type for %1/%2: %3 %4
eo: Backend-eraro: gpgconf havas malĝustan tipon por %1/%2: %3 %4

en: Backup Key
eo: Rezerva Ŝlosilo

en: Backup Secret Keys...
eo: Rezervaj Sekretaj Ŝlosiloj...

en: By default, GnuPG uses the file ~/.gnupg/policies.txt to check if a certificate policy is allowed. If this option is selected, policies are not checked.
eo: Norme GnuPGo uzas la dosieron ~/.gnupg/policies.txt por kontroli, ĉu atestila direktivo estas permesata. Se la opcio estas elektita, direktivoj ne estas kontrolataj-

en: By default, Kleopatra only queries the certificate directories of providers (WKD)
             for user IDs that were originally retrieved from a WKD when you update an OpenPGP certificate.
             If this option is enabled, then Kleopatra will query WKDs for all user IDs.
eo: Defaŭlte, Kleopatra nur demandas la atestilajn dosierujojn de provizantoj (WKD)
             por uzantidentigiloj kiuj estis origine prenitaj de WKD kiam vi ĝisdatigas OpenPGP-atestilon.
             Se ĉi elekteblo estas ŝaltita, tiam Kleopatra demandos WKD-ojn por ĉiuj uzantidentigiloj.

en: By setting an expiration date, you can limit the validity of your certification to a certain amount of time. Once the expiration date has passed, your certification is no longer valid.
eo: Fiksante limdaton, vi povas limigi la validecon de via atestado al certa tempo. Post kiam la limdato pasis, via atesto ne plu validas.

en: CAPABILITIES does not take arguments
eo: Kapabloj ne prenas argumentojn

en: CMS backend: %1
eo: CMS-finaĵo: %1

en: CRL cache cleared successfully.
eo: CRL-kaŝmemoro sukcese forigita.

en: CRL file imported successfully.
eo: CRL-dosiero importita sukcese.

en: Calculating total size...
eo: Kalkulante totalan grandecon...

en: Call to EncryptEMailController::protocolAsString() is ambiguous.
eo: Voko al EncryptEMailController::protocolAsString() estas ambigua.

en: Call to NewSignEncryptEMailController::protocolAsString() is ambiguous.
eo: Voko al NewSignEncryptEMailController::protocolAsString() estas ambigua.

en: Cancel
eo: Rezigni

en: Cannot be configured with Kleopatra
eo: Ne povas esti agordita kun Kleopatra

en: Cannot determine protocol for task
eo: Ne povas determini protokolon por tasko

en: Cannot determine the GnuPG home directory: %1 exists but is not a directory.
eo: Ne povas determini la hejman dosierujon de GnuPG: %1 ekzistas sed ne estas dosierujo.

en: Cannot find checksums file for file %1
eo: Ne povas trovi kontrolsum-dosieron por dosiero %1

en: Cannot find common base directory for these files:
    %1
eo: Ne povas trovi komunan bazan dosierujon por ĉi tiuj dosieroj:
    %1

en: Cannot flush data
eo: Ne povas forĵeti datumojn

en: Cannot mix --info with non-info SENDER or RECIPIENT
eo: Ne povas miksi --info kun ne-informo SENDER aŭ RECIPIENT

en: Cannot open existing file "%1" for reading: %2
eo: Ne povas malfermi ekzistantan dosieron "%1" por legado: %2

en: Cannot open file "%1" for reading and writing: %2
eo: Ne povas malfermi dosieron "%1" por legado kaj skribo: %2

en: Cannot read "%1"
eo: Ne povas legi "%1"

en: Cannot remove directory %1
eo: Ne eblas forigi dosierujon %1

en: Cannot remove file %1: %2
eo: Ne eblas forigi dosieron %1: %2

en: Cannot send "%1" status
eo: Ne povas sendi "%1" staton

en: Cannot send data
eo: Ne povas sendi datumojn

en: Cannot set restrictive permissions on file %1: %2
eo: Ne povas agordi limigajn permesojn al dosiero %1: %2

en: Cannot use OUTPUT and MESSAGE simultaneously
eo: Ne povas uzi OUTPUT kaj MESSAGE samtempe

en: Cannot use RECIPIENT
eo: Ne povas uzi RECIPIENT

en: Cannot use SENDER
eo: Ne povas uzi SENDER

en: Cannot use both %f and | in '%1'
eo: Ne povas uzi kaj %f kaj | en '%1'

en: Cannot use non-info RECIPIENT
eo: Ne povas uzi ne-informon RECIPIENT

en: Cannot use non-info SENDER
eo: Ne povas uzi neinformitan SENDER

en: Cannot use output and signed data simultaneously
eo: Ne povas uzi eligaĵon kaj subskribitajn datumojn samtempe

[ctx: Caption for an unknown key/certificate where only ID is known.]
en: Unknown Recipient:
eo: Nekonata Ricevanto:

en: Card Authentication Key
eo: Ŝlosilo de Karto de Aŭtentigo

en: Card Certificate
eo: Karta Atestilo

[ctx: CardOS is a smartcard operating system]
en: CardOS 5 (various apps)
eo: CardOS 5 (diversaj programoj)

en: Caught exception: %1
eo: Kaptita escepto: %1

en: Caught unexpected exception in EncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1
eo: Kaptis neatenditan escepton en EncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1

en: Caught unexpected exception in PrepEncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1
eo: Kaptis neatenditan escepton en PrepEncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1

en: Caught unexpected exception in PrepSignCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1
eo: Kaptis neatenditan escepton en PrepSignCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1

en: Caught unexpected exception in SelectCertificateCommand::Private::slotDialogAccepted: %1
eo: Kaptis neatenditan escepton en SelectCertificateCommand::Private::slotDialogAccepted: %1

en: Caught unexpected exception in SignCommand::Private::slotMicAlgDetermined: %1
eo: Kaptis neatenditan escepton en SignCommand::Private::slotMicAlgDetermined: %1

en: Caught unexpected exception in SignCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1
eo: Kaptis neatenditan escepton en SignCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1

en: Caught unexpected exception in SignEncryptFilesController::Private::slotWizardOperationPrepared: %1
eo: Kaptis neatenditan escepton en SignEncryptFilesController::Private::slotWizardOperationPrepared: %1

en: Caught unexpected exception: %1
eo: Kaptis neatenditan escepton: %1

en: Caught unknown exception
eo: Kaptis nekonatan escepton

en: Caught unknown exception - please report this error to the developers.
eo: Kaptis nekonatan escepton - bonvolu raporti ĉi tiun eraron al la programistoj.

en: Caught unknown exception in EncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved
eo: Kaptis nekonatan escepton en EncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved

en: Caught unknown exception in PrepEncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved
eo: Kaptis nekonatan escepton en PrepEncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved

en: Caught unknown exception in PrepSignCommand::Private::slotRecipientsResolved
eo: Kaptis nekonatan escepton en PrepSignCommand::Private::slotRecipientsResolved

en: Caught unknown exception in SelectCertificateCommand::Private::slotDialogAccepted
eo: Kaptis nekonatan escepton en SelectCertificateCommand::Private::slotDialogAccepted

en: Caught unknown exception in SignCommand::Private::slotMicAlgDetermined
eo: Kaptis nekonatan escepton en SignCommand::Private::slotMicAlgDetermined

en: Caught unknown exception in SignCommand::Private::slotRecipientsResolved
eo: Kaptis nekonatan escepton en SignCommand::Private::slotRecipientsResolved

en: Caught unknown exception in SignEncryptFilesController::Private::slotWizardOperationPrepared
eo: Kaptis nekonatan escepton en SignEncryptFilesController::Private::slotWizardOperationPrepared

en: Caught unknown exception in group %1
eo: Kaptis nekonatan escepton en grupo %1

en: Certificate &Groups
eo: Atestil&grupoj

en: Certificate Deletion Failed
eo: Forigo de Atestilo Malsukcesis

en: Certificate Deletion Problem
eo: Problemo pri Forigo de Atestilo

en: Certificate Export Failed
eo: Eksporto de Atestilo Malsukcesis

en: Certificate Groups
eo: Atestilgrupoj

en: Certificate Import Failed
eo: Atestilo Importo Malsukcesis

en: Certificate Revocation Lists, DER encoded
eo: Atestilaj Revokaj Listoj, DER kodita

en: Certificate manager and cryptography app
eo: Atestila administranto kaj kriptografia aplikaĵo

en: Certificate refresh interval (in hours). Zero (0) disables.
eo: Intervalo de refreŝiga atestilo (en horoj). Nulo (0) malŝaltas.

en: Certificates
eo: Atestiloj

en: Certificates that can be used for encryption
eo: Atestiloj kiuj ne povas esti uzataj por ĉifrado

en: Certificates that can be used for signing
eo: Atestiloj kiuj povas esti uzataj por subskribado

en: Certificates without user IDs:
eo: Atestiloj sen uzantidentigiloj:

en: Certification Error
eo: Atestada Eraro

en: Certification Succeeded
eo: Atestado Sukcesita

en: Certification successful.
eo: Atestado sukcesa.

en: Certify
eo: Atesti

en: Certify as trusted introducer
eo: Atesti kiel fidinda enkondukanto

en: Certify for everyone to see (exportable)
eo: Atesti por ke ĉiuj vidu (eksportebla)

en: Certify the validity of the selected certificate
eo: Atesti la validecon de la elektita atestilo

en: Certify with:
eo: Atesti kun:

en: Certify...
eo: Atesti...

en: Certifying means that you check the Fingerprint.
eo: Atesti signifas, ke vi kontrolas la Fingrosignon.

en: Change Certificate…
eo: Ŝanĝi Atestilon…

en: Change End of Validity Period...
eo: Ŝanĝi Finon de Validperiodo...

en: Change Passphrase...
eo: Ŝanĝi pasfrazon...

en: Change Signing Certificates...
eo: Ŝanĝi subskribajn atestojn...

en: Change validity
eo: Ŝanĝi Validecon

en: Check certificate validity every
eo: Kontroli la validecon de atestilo ĉiu

en: Check for updates
eo: Kontroli pri ĝisdatigoj

en: Checksum program to use when creating checksum files
eo: Kontrolsumoprogramo por uzi dum kreado de kontrolsumdosieroj

en: Checksum program to use when creating checksum files:
eo: Kontrolsumoprogramo por uzi dum kreado de kontrolsumdosieroj:

en: Checksumming (%2) in %1
eo: Kontrolsumado (%2) en %1

en: Choose here the certificate with which the OCSP server signs its replies.
eo: Elektu ĉi tie la atestilon per kiu la OCSP-servilo subskribas siajn respondojn.

en: City
eo: Urbo

en: Clear CRL Cache
eo: Forigi CRL-Kaŝmemoron

en: Clear CRL Cache Error
eo: Forigi CRL-Cache-Eraron

en: Clipboard
eo: Tondujo

en: Clipboard contents
eo: Enhavo de tondujo

en: Close Tab
eo: Fermi langeton

en: Close this tab
eo: Fermi ĉi tiun langeton

en: Collapse All
eo: Maletendi ĉiujn

en: Command (%1) failed: %2
eo: Komando (%1) malsukcesis: %2

en: Command not specified
eo: Komando ne specifita

en: Common Name
eo: Komuna Nomo

en: Compliance:
eo: Konformeco:

en: Confirming it on a trusted website.
eo: Konfirmante ĝin en fidinda retejo.

en: Could not allocate resources to connect to Kleopatra UI server at %1: %2
eo: Ne eblis asigni rimedojn por konekti al Kleopatra UI-servilo ĉe %1: %2

en: Could not bind to socket: %1
eo: Ne eblis ligi al ingo: %1

en: Could not connect to Kleopatra UI server at %1: %2
eo: Ne eblis konektiĝi al Kleopatra UI-servilo ĉe %1: %2

en: Could not create GnuPG home directory %1: %2
eo: Ne eblis krei GnuPG-hejma dosierujo %1: %2

en: Could not create socket: %1
eo: Ne eblis krei ingo: %1

en: Could not create temporary file for output "%1"
eo: Ne eblis krei provizoran dosieron por eligo "%1"

en: Could not determine the GnuPG home directory. Consider setting the GNUPGHOME environment variable.
eo: Ne eblis determini la hejman dosierujon de GnuPG. Konsideru agordi la mediovariablon GNUPGHOME.

en: Could not determine whether this is an S/MIME or an OpenPGP signature - maybe it is not a signature at all?
eo: Ne povis determini ĉu ĉi tio estas S/MIME aŭ OpenPGP subskribo - eble ĝi tute ne estas subskribo?

en: Could not determine whether this is an S/MIME or an OpenPGP signature/ciphertext - maybe it is neither ciphertext nor a signature?
eo: Ne povis determini ĉu ĉi tio estas S/MIME aŭ OpenPGP subskribo/ĉifrteksto - eble ĝi estas nek ĉifrteksto nek subskribo?

en: Could not determine whether this was S/MIME- or OpenPGP-encrypted - maybe it is not ciphertext at all?
eo: Ne povis determini ĉu ĉi tio estis ĉifrita S/MIME- aŭ OpenPGP - eble ĝi tute ne estas ĉifroteksto?

en: Could not find a key for the following recipients:
eo: Ne eblis trovi ŝlosilon por la sekvaj ricevantoj:

en: Could not find clipboard
eo: Ne eblis trovi tondujo

en: Could not find gpgconf executable
eo: Ne eblis trovi gpgconf ruleblan

en: Could not get socket nonce: %1
eo: Ne eblis akiri socket nefoje: %1

en: Could not get the process-id of the Kleopatra UI server at %1: %2
eo: Ne eblis akiri la procezidentigilon de la Kleopatra UI-servilo ĉe %1: %2

en: Could not listen to socket: %1
eo: Ne eblis aŭskulti ingon: %1

en: Could not open FD %1 for reading
eo: Ne eblis malfermi FD %1 por legado

en: Could not open FD %1 for writing
eo: Ne eblis malfermi FD %1 por skribado

en: Could not open clipboard for reading
eo: Ne eblis malfermi tondujo por legado

en: Could not open file "%1" for reading
eo: Ne eblis malfermi dosieron "%1" por legado

en: Could not open file %1 for reading: %2
eo: Ne eblis malfermi dosieron %1 por legado: %2

en: Could not pass socket to Qt: %1. This should not happen, please report this bug.
eo: Ne eblis transdoni ingon al Qt: %1. Ĉi tio ne devus okazi, bonvolu raporti ĉi tiun cimon.

en: Could not rename file "%1" to "%2"
eo: Ne eblis renomi dosieron "%1" al "%2"

en: Could not start %1 process: %2
eo: Ne eblis komenci %1 procezon: %2

en: Could not start key pair creation: %1
eo: Ne eblis komenci kreadon de ŝlosilparoj: %1

en: Could not start the GnuPG Log Viewer (kwatchgnupg). Please check your installation.
eo: Ne eblis lanĉi la GnuPG-Protokolo-Vidilon (kwatchgnupg). Bonvolu kontroli vian instaladon.

en: Could not write to clipboard
eo: Ne eblis skribi al tondujo

en: Could not write to file %1.
eo: Ne eblis skribi al dosiero %1.

[ctx: Count of revocations in a CRL]
en: Entries:
eo: Eniroj:

en: Country
eo: Lando

en: Create Checksum Files Error
eo: Krei Checksum Dosieroj Eraro

en: Create Checksum Files...
eo: Krei Kontrolsumajn dosierojn...

en: Create Checksums: input files must be either all checksum files or all files to be checksummed, not a mixture of both.
eo: Kreu kontrolsumojn: enigdosieroj devas esti aŭ ĉiuj kontrolsumaj dosieroj aŭ ĉiuj dosieroj por esti kontrolsumitaj, ne miksaĵo de ambaŭ.

en: Create a new OpenPGP certificate
eo: Krei novan OpenPGP-atestilon

en: Create a new S/MIME certificate signing request (CSR)
eo: Krei novan peton de subskribo de atestilo S/MIME (CSR)

en: Create certificate
eo: Krei atestilon

en: Create signed or encrypted files as text files.
eo: Krei subskribitajn aŭ ĉifritajn dosierojn kiel tekstajn dosierojn.

en: Create temporary decrypted files in the folder of the encrypted file.
eo: Kreu provizorajn malĉifritajn dosierojn en la dosierujo de la ĉifrita dosiero.

en: Crypto Operations
eo: Kriptaj Operacioj

en: Current selection
eo: Nuna elekto

en: DECRYPT/VERIFY_FILES cannot use directories as input
eo: DECRYPT/VERIFY_FILES ne povas uzi dosierujojn kiel enigaĵon

en: DN display ordering support, infrastructure
eo: DN-ekrano mendi subtenon, infrastrukturon

en: DN-Attribute Order
eo: DN-Atributa Ordo

en: Decrypt / Verify Notepad
eo: Malĉifri / Konfirmi Notepad

en: Decrypt and/or verify files
eo: Malĉifri kaj/aŭ konfirmi dosierojn

en: Decrypt/Verify Files Error
eo: Malĉifri/Konfirmi Dosierajn Eraron

en: Decrypt/Verify...
eo: Malĉifri/Konfirmi...

en: Decrypting %1...
eo: Malĉifrante %1...

en: Decrypting: %1...
eo: Malĉifri: %1...

[ctx: Default Algorithm]
en: Default
eo: Defaŭlta

en: Default certification validity
eo: Defaŭlta valideco de atestilo

en: Default validity period
eo: Defaŭlta validecperiodo

en: Delete
eo: Forigi

en: Delete selected certificates
eo: Forigi elektitajn atestojn

en: Deprecated PGP-2 keys skipped:
eo: Malrekomenditaj PGP-2-ŝlosiloj preterlasitaj:

en: Deselect All
eo: Malelekti ĉion

en: Detailed results of import:
eo: Detalaj rezultoj de importo:

en: Detailed results of importing %1:
eo: Detalaj rezultoj de importado de %1:

en: Details
eo: Detaloj

en: Details...
eo: Detaloj...

en: Detected another running gnupg UI server listening at %1.
eo: Detektis alian funkciantan gnupg UI-servilon aŭskultantan ĉe %1.

en: Developer
eo: Programisto

en: Diagnostics
eo: Diagnozo

en: Digital Signature Key
eo: Ŝlosilo de Cifereca Subskribo

en: Directory Services
eo: Adresaj Servoj

en: Disable profile settings
eo: Malebligi profilajn agordojn

en: Distrust Root Certificate
eo: Malfidi Radikan Atestilon

en: Do not check certificate policies
eo: Ne kontroli atestilajn direktivojn

en: Do not perform any HTTP requests
eo: Ne faru ajnajn HTTP-petojn

en: Do not perform any LDAP requests
eo: Ne plenumi iujn ajn LDAP-petojn

en: Do you wish to create one now?
eo: Ĉu vi volas krei unu nun?

en: Do you wish to start this process now?
eo: Ĉu vi volas komenci ĉi tiun procezon nun?

en: Domain:
eo: Domajno:

en: Done.
eo: Farita.

en: Dump CRL Cache
eo: Forĵeti CRL-Kaŝmemoron

en: Dump Certificate Error
eo: Eraro Elĵetante Atestilon

en: Duplicate Tab
eo: Duobligi Tab

en: Duplicate this tab
eo: Duobligi ĉi tiun langeton

en: ECDH (Curve P-256)
eo: ECDH (Kurbo P-256)

en: ECDH (Curve P-384)
eo: ECDH (Kurbo P-384)

en: ECDSA (Curve P-256)
eo: ECDSA (Kurbo P-256)

en: ECDSA (Curve P-384)
eo: ECDSA (Kurbo P-384)

en: ENCRYPT is an email mode command, connection seems to be in filemanager mode
eo: CRYPT estas retpoŝta reĝimo komando, konekto ŝajnas esti en dosiermana reĝimo

en: Email
eo: Retpoŝto

en: Embedded file name: '%1'
eo: Enigita dosiernomo: '%1'

en: Empty file path
eo: Malplena dosiera vojo

en: Enable Groups
eo: Ebligi Grupojn

en: Enable S/MIME
eo: Ebligi S/MIME

en: Enable usage of groups of keys to create lists of recipients.
eo: Ebligi uzadon de grupoj de ŝlosiloj por krei listojn de ricevantoj.

en: Enable usage of groups of keys.
eo: Ebligi uzadon de grupoj de ŝlosiloj.

en: Enables support for S/MIME (CMS).
eo: Ebligas subtenon por S/MIME (CMS).

en: Encrypt Files
eo: Ĉifri dosierojn

en: Encrypt and/or sign files
eo: Ĉifri kaj/aŭ subskribi dosierojn

en: Encrypt and/or sign folders
eo: Ĉifri kaj/aŭ subskribi dosierujojn

en: Encrypt for me:
eo: Ĉifri por mi:

en: Encrypt only
eo: Ĉifri nur

en: Encryption
eo: Ĉifrado

en: Encryption Key
eo: Ĉifrada Ŝlosilo

en: Encryption Options
eo: Ĉifradaj Elektebloj

en: Encryption canceled.
eo: Ĉifrado nuligita.

en: Encryption failed: %1
eo: Ĉifrado malsukcesis: %1

en: Encryption succeeded.
eo: Ĉifrado sukcesis.

en: End of validity period changed successfully.
eo: Fino de valideca periodo ŝanĝiĝis sukcese.

en: Enter a name and an email address to use for the user ID.
eo: Enigi nomon kaj retpoŝtadreson por uzi por la uzantidentigilo.

en: Enter a name and/or an email address to use for the user ID.
eo: Enigi nomon kaj/aŭ retpoŝtadreson por uzi por la uzantidentigilo.

en: Enter a name or an email address.
eo: Enigi nomon aŭ retpoŝtadreson.

en: Enter here the address of the server for online validation of certificates (OCSP responder). The URL is usually starting with http://.
eo: Enigu la serviladreso por reta konfirmo de atestiloj (RASPa respondilo). La URLo normale komencas kun http://.

en: Entering an LDAP server here will make all LDAP requests go to that server first. More precisely, this setting overrides any specified host and port part in a LDAP URL and will also be used if host and port have been omitted from the URL. Other LDAP servers will be used only if the connection to the "proxy" failed.
    The syntax is "HOST" or "HOST:PORT". If PORT is omitted, port 389 (standard LDAP port) is used.
eo: Enigi LDAP-servilon ĉi tie igos ĉiujn LDAP-petojn unue iri al tiu servilo. Pli precize, ĉi tiu agordo superregas ajnan specifitan gastiganton kaj pordoparton en LDAP-URL kaj ankaŭ estos uzata se gastiganto kaj pordo estis preterlasitaj de la URL. Aliaj LDAP-serviloj estos uzataj nur se la konekto al la "proxy" malsukcesis.
    La sintakso estas "HOST" aŭ "HOST:PORT". Se PORT estas preterlasita, la pordo 389 (norma LDAP-pordo) estas uzata.

en: Entirely disables the use of HTTP for S/MIME.
eo: Tute malŝaltas la uzon de HTTP por S/MIME.

en: Entirely disables the use of LDAP for S/MIME.
eo: Tute malŝaltas la uzon de LDAP por S/MIME.

en: Error Starting KWatchGnuPG
eo: Eraro dum lanĉado de KWatchGnuPG

en: Error in archive definition %1: %2
eo: Eraro en arkiva difino %1: %2

en: Error while running %1:
    %2
eo: Eraro dum rulado de %1:
    %2

en: Error while running %1: %2
eo: Eraro dum rulado de %1: %2

en: Error: The description must not contain empty lines.
eo: Eraro: La priskribo ne devas enhavi malplenajn liniojn.

en: Errors found
eo: Eraroj trovitaj

en: Expand All
eo: Etendi ĉiujn

en: Expiration of primary key: %1
eo: Eksvalidiĝo de ĉefŝlosilo: %1

en: Expiration:
eo: Eksvalidiĝo:

en: Export OpenSSH key
eo: Eksporti OpenSSH-ŝlosilon

en: Export secret subkey
eo: Eksporti sekretan subŝlosilon

en: Export the selected certificate (public key) to a file
eo: Eksporti la elektitan atestilon (publika ŝlosilo) al dosiero

en: Export...
eo: Eksporti...

en: Exporting ...
eo: Eksportante...

en: Exporting certificate groups...
eo: Eksportante atestgrupojn...

en: Exporting certificates...
eo: Eksportante atestojn...

en: FILES present
eo: DOSIEROJ ĉeestas

en: Failed to execute %1: %2
eo: Malsukcesis plenumi %1: %2

en: Failed to find the NetKey card with the serial number: %1
eo: Malsukcesis trovi la NetKey-karton kun la seria numero: %1

en: Failed to find the OpenPGP card with the serial number: %1
eo: Malsukcesis trovi la OpenPGP-karton kun la seria numero: %1

en: Failed to find the PIV card with the serial number: %1
eo: Malsukcesis trovi la PIV-karton kun la seria numero: %1

en: Failed to find the card with the serial number: %1
eo: Malsukcesis trovi la karton kun la seria numero: %1

en: Failed to find the smartcard with the serial number: %1
eo: Malsukcesis trovi la smartkarton kun la seria numero: %1

en: Failed to move file %1 to its final destination, %2: %3
eo: Malsukcesis movi dosieron %1 al ĝia fina celo, %2: %3

en: Failed to restore any secret keys.
eo: Malsukcesis restarigi iujn ajn sekretajn ŝlosilojn.

en: Failed to start uiserver %1
eo: Malsukcesis lanĉi uiserver %1

en: Failed to update the trust database:
    %1
eo: Malsukcesis ĝisdatigi la fidan datumbazon:
    %1

en: Failed to write input to %1 process: %2
eo: Malsukcesis skribi enigon al %1 procezo: %2

en: Fetch missing issuer certificates
eo: Preni mankajn donatulajn atestilojn

en: Fetching 1 key... (this can take a while) | Fetching %1 keys... (this can take a while)
eo[0]: Prenante 1 ŝlosilon... (tio povas daŭri iom)
eo[1]: Prenante %1 ŝlosilojn... (tio povas daŭri iom)

en: Fetching 1 signer key... (this can take a while) | Fetching %1 signer keys... (this can take a while)
eo[0]: Prenante 1 subskribantoŝlosilon... (tio povas daŭri iom)
eo[1]: Prenante %1 subskribantoŝlosilojn... (tio povas daŭri iom)

en: File "%1" is already open, but not for reading
eo: Dosiero "%1" jam estas malfermita, sed ne por legi

en: Filter certificates by category
eo: Filtri la atestilojn laŭ kategorio

en: Filter certificates by text
eo: Filtri atestojn laŭ teksto

en: Find buffer
eo: Trovi bufron

en: Find:
eo: Trovu:

en: FindBuffer contents
eo: FindBuffer-enhavo

en: Fingerprint:
eo: Fingrospuro:

en: First message
eo: Unua mesaĝo

[ctx: First placeholder is manufacturer, second placeholder is a version number]
en: %1 OpenPGP v%2 card
eo: Karto %1 OpenPGP v%2

en: For most actions you need either a public key (certificate) or your own secret key.
eo: Por plej multaj agoj vi bezonas aŭ publikan ŝlosilon (atestilon) aŭ vian propran sekretan ŝlosilon.

en: Former Maintainer
eo: Iama prizorganto

en: From:
eo: De:

en: GPG UI Server Error
eo: GPG UI-Servilo-Eraro

en: Garbage after valid RFC-2822 mailbox detected
eo: Rubo post valida leterkesto RFC-2822 detektita

en: Generate revocation certificate
eo: Generi revokatestilon

[ctx: Generic filename for exported subkeys]
en: subkeys
eo: subŝlosiloj

en: GnuPG Command&line
eo: GnuPG-Komand&linio

en: GnuPG Log Viewer
eo: GnuPG-Protokolvidigilo

en: GnuPG System
eo: GnuPG-sistemo

en: Gpg4win Compendium
eo: Gpg4win Kompendio

en: GpgME does not support gpg-agent
eo: GpgME ne subtenas gpg-agent

en: Help
eo: Helpo

en: Hide advanced settings
eo: Kaŝi altnivelajn agordojn

en: Hierarchical Certificate List
eo: Hierarkia Atestila Listo

en: Hierarchical list of certificates
eo: Hierarkia listo de atestiloj

en: Hint for EMAIL
eo: Helpeto por EMAIL

en: Hint for NAME
eo: Helpeto por NAME

en: INPUT present
eo: INPUT ĉeestanta

en: INPUT/MESSAGE count mismatch
eo: Enigo/MESAĜO-nombra miskongruo

en: INPUT/OUTPUT count mismatch
eo: ENIGA/ELIGA kalkulo miskongruo

en: INPUT/OUTPUT/MESSAGE may only be given after PREP_ENCRYPT
eo: INPUT/OUTPUT/MESSAGE povas esti donita nur post PREP_ENCRYPT

en: INPUT/OUTPUT/MESSAGE may only be given after PREP_SIGN
eo: INPUT/OUTPUT/MESSAGE povas esti donita nur post PREP_SIGN

en: INPUT/SENDER --info count mismatch
eo: INPUT/SENDER --informkalkulo miskongruo

[ctx: If a certificate is already known it shows the certificate details dialog. Otherwise it brings up the certificate search dialog.]
en: Show details of a local certificate or search for it on a keyserver by fingerprint
eo: Montru detalojn de loka atestilo aŭ serĉu ĝin en ŝlosilservilo per fingrospuro

en: If enabled, then Kleopatra will automatically try to retrieve the keys
             that were used to certify the user ids of newly imported OpenPGP keys. This is
             useful in combination with trusted introducers.
eo: Se ĝi estas ebligita, tiam Kleopatra aŭtomate provos retrovi la ŝlosilojn
             kiuj estis uzataj por atesti la uzantidentojn de lastatempe importitaj OpenPGP-ŝlosiloj. Ĉi tio estas
             utila kombine kun fidindaj enkondukantoj.

en: If enabled, then Kleopatra will show notifications in some place when using
            certificates that are about to expire soon.
eo: Se ĝi estas ebligita, tiam Kleopatra montros sciigojn ie kiam vi uzas
            atestojn, kiuj baldaŭ eksvalidiĝos.

en: If false, then Kleopatra will not offer the creation of S/MIME certificate signing requests.
eo: Se malvera, tiam Kleopatra ne proponos la kreadon de S/MIME-atestilpetoj.

en: If false, then Kleopatra's main UI will not offer any functionality related to S/MIME (CMS).
eo: Se estas malvera, tiam la ĉefa UI de Kleopatra ne proponos ajnan funkcion rilatan al S/MIME (CMS).

en: If this option is checked, Certificate Revocation Lists are never used to validate S/MIME certificates.
eo: Se la elekteblo estas markita, atestilaj nevalidiglistoj neniam estas uzataj por kontroli S/MIME-atestilojn.

en: If this option is checked, missing issuer certificates are fetched when necessary (this applies to both validation methods, CRLs and OCSP).
eo: Se ĉi tiu elekteblo estas markita, mankantaj eldonantaj atestiloj estas prenitaj kiam necese (ĉi tio validas por ambaŭ validigaj metodoj, CRLoj kaj OCSP).

en: If this option is selected, S/MIME certificates are validated online using the Online Certificates Status Protocol (OCSP). Fill in the URL of the OCSP responder below.
eo: Se la opcio estas elektita, S/MIME-atestiloj estas validigataj per Reta Atestila StatProtokolo (RASP). Enigu malsupre la URLon de la RASPa respondilo.

en: If this option is selected, the value of the HTTP proxy shown on the right (which comes from the environment variable http_proxy) will be used for any HTTP request.
eo: Se ĉi tiu opcio estas elektita, la valoro de la HTTP-prokurilo montrita dekstre (kiu venas de la mediovariablo http_proxy) estos uzata por ajna HTTP-peto.

en: If this option is set, then Kleopatra automatically extracts file archives after decryption.
eo: Se ĉi tiu elekteblo estas ŝaltita, tiam Kleopatra aŭtomate ĉerpas dosierarkivojn post deĉifrado.

en: If true, hides the advanced settings button in the new certificate wizard.
eo: Se vera, kaŝas la altnivelajn agordojn en la nova atestilo.

en: If true, then Kleopatra will call gpgsm --learn if a PKCS#15 Smartcard is inserted with unknown certificates. This can take a while and blocks the smartcard while the command is running.
eo: Se vera, tiam Kleopatra vokos gpgsm --learn se PKCS#15 Smartcard estas enmetita kun nekonataj atestiloj. Ĉi tio povas daŭri iom da tempo kaj blokas la inteligentan karton dum la komando funkcias.

en: If true, then the common name (CN) field of S/MIME certificates will be prefilled with information gathered from the system,
             e.g., from the email settings of the desktop or, on Windows, from the Active Directory.
eo: Se vera, tiam la komunnomo (CN) kampo de S/MIME-atestiloj estos antaŭplenigita kun informoj kolektitaj de la sistemo,
    ekz., de la retpoŝtaj agordoj de la labortablo aŭ, en Vindozo, de la Aktiva Dosierujo.

en: If true, then the email address field of OpenPGP and S/MIME certificates will be prefilled with information gathered from the system,
             e.g., from the email settings of the desktop or, on Windows, from the Active Directory.
eo: Se vera, tiam la retpoŝtadresokampo de OpenPGP kaj S/MIME-atestiloj estos antaŭplenigita kun informoj kolektitaj de la sistemo,
    ekz., de la retpoŝtaj agordoj de la labortablo aŭ, en Vindozo, de la Aktiva Dosierujo.

en: If true, then the name field of OpenPGP certificates will be prefilled with information gathered from the system,
             e.g., from the email settings of the desktop or, on Windows, from the Active Directory.
eo: Se vera, tiam la nomkampo de OpenPGP-atestiloj estos antaŭplenigita kun informoj kolektitaj de la sistemo,
    ekz., de la retpoŝtaj agordoj de la labortablo aŭ, ĉe Vindozo, de la Aktiva Dosierujo.

en: If true, then the results are shown after successfully encrypting the clipboard.
eo: Se vera, tiam la rezultoj montriĝas post sukcese ĉifrado de la tondujo.

en: If true, then the results are shown after successfully signing the clipboard.
eo: Se vera, tiam la rezultoj montriĝas post sukcese subskribo de la tondujo.

en: Ignore HTTP CRL distribution point of certificates
eo: Por radikaj atestiloj:

en: Ignore LDAP CRL distribution point of certificates
eo: Por radikaj atestiloj:

en: Ignore service URL of certificates
eo: Por radikaj atestiloj:

en: Import
eo: Importi

en: Import CRL Error
eo: Importa CRL-Eraro

en: Import CRL Finished
eo: Importo CRL Finita

en: Import CRL From File...
eo: Importi CRL el Dosiero...

en: Import Notepad
eo: Importi Notepad

en: Import a certificate from a file
eo: Importi atestilon el dosiero

en: Import certificate
eo: Importa atestilo

en: Import...
eo: Importi...

en: Imported:
eo: Importita:

en: Importing certificates from 1 file... | Importing certificates from %1 files...
eo[0]: Importante atestilon de 1 dosiero...
eo[1]: Importante atestilojn de %1 dosieroj...

en: Importing certificates... (this can take a while)
eo: Importado de atestiloj... (tio povas daŭri iom da tempo)

en: Importing...
eo: Importado...

en: In order to mark the certificate as valid it needs to be certified.
eo: Por marki la atestilon kiel valida ĝi devas esti atestita.

en: Informative sender/signed data count mismatch
eo: Informa sendinto/subskribita datuma nombro miskongruo

en: Initializing...
eo: Komencante...

en: Input error: %1
eo: Eniga eraro: %1

en: Input/Output count mismatch
eo: Enigo/Eliga nombro miskongruo

[ctx: Integrity protection was missing because an old cipher was used.]
en: <b>Hint:</b> If this file was encrypted before the year 2003 it is likely that the file is legitimate.  This is because back then integrity protection was not widely used.
eo: <b>Konsilo:</b> Se ĉi tiu dosiero estis ĉifrita antaŭ la jaro 2003, verŝajne la dosiero estas legitima. Ĉi tio estas ĉar tiam integrecprotekto ne estis vaste uzata.

en: Invalid EMail
eo: Nevalida Retpoŝto

en: Invalid arguments: %1
eo: Nevalidaj argumentoj: %1

en: Invalid compliance settings for signing and encrypting files.
eo: Nevalidaj konformaj agordoj por subskribado kaj ĉifrado de dosieroj.

en: Invalid socket name!
eo: Nevalida ingonomo!

en: Issuer Certificate Not Found (%1)
eo: Atestilo de eldonanto ne trovita (%1)

en: Issuer:
eo: Eldonanto:

en: It will no longer be possible to decrypt past communication encrypted for the existing key.
eo: Ne plu eblos malĉifri pasintan komunikadon ĉifritan por la ekzistanta ŝlosilo.

en: Key Management Key
eo: Ŝlosilo Administrado

[ctx: Key filter without user-assigned name]
en: <unnamed>
eo: <nenomita>

en: Key-state dependent colors and fonts in the certificates list
eo: Ŝlosilstat-dependaj koloroj kaj tiparoj en la listo de atestiloj

en: Keyserver
eo: Ŝlosilservilo

en: Kleopatra cannot unambiguously determine matching certificates for all recipients of the message.
    Please select the correct certificates for each recipient:
eo: Kleopatra ne povas malambigue determini kongruajn atestojn por ĉiuj ricevantoj de la mesaĝo.
    Bonvolu elekti la ĝustajn atestojn por ĉiu ricevanto:

en: Kleopatra cannot unambiguously determine matching certificates for all recipients/senders of the message.
    Please select the correct certificates for each recipient:
eo: Kleopatra ne povas malambigue determini kongruajn atestojn por ĉiuj ricevantoj/sendantoj de la mesaĝo.
    Bonvolu elekti la ĝustajn atestojn por ĉiu ricevanto:

en: Kleopatra cannot unambiguously determine matching certificates for the sender of the message.
    Please select the correct certificates for the sender:
eo: Kleopatra ne povas malambigue determini kongruajn atestojn por la sendinto de la mesaĝo.
    Bonvolu elekti la ĝustajn atestojn por la sendinto:

en: Kleopatra currently supports the following card types:
eo: Kleopatra nuntempe subtenas la sekvajn karttipojn:

en: Kleopatra is a front-end for the crypto software <a href="https://gnupg.org">GnuPG</a>.
eo: Kleopatra estas fronto por la kripta programaro <a href="https://gnupg.org">GnuPG</a>.

en: LDAP &timeout (minutes:seconds):
eo: &tempo de LDAP (minutoj:sekundoj):

en: Last message
eo: Lasta mesaĝo

[ctx: Lineedit accessible name]
en: OpenPGP encrypted file
eo: OpenPGP ĉifrita dosiero

[ctx: Lineedit accessible name]
en: OpenPGP signature file
eo: OpenPGP subskriba dosiero

[ctx: Lineedit accessible name]
en: OpenPGP signed and encrypted file
eo: OpenPGP subskribita kaj ĉifrita dosiero

[ctx: Lineedit accessible name]
en: Output directory
eo: Eligo dosierujo

[ctx: Lineedit accessible name]
en: S/MIME encrypted file
eo: S/MIME ĉifrita dosiero

[ctx: Lineedit accessible name]
en: S/MIME signature file
eo: S/MIME subskriba dosiero

[ctx: Link to NEWS style changelog]
en: See the <a href="https://www.gpg4win.org/change-history.html">new features</a>.
eo: Vidu la <a href="https://www.gpg4win.org/change-history.html">novajn funkciojn</a>.

en: List of certificates
eo: Listo de atestiloj

en: Loading certificate cache...
eo: Ŝargante atestilkaŝmemoron...

en: Log Error: Could not open log file "%1" for writing.
eo: Protokolo-Eraro: Ne eblis malfermi protokoldosieron "%1" por skribado.

en: Look up certificate
eo: Elserĉi atestilon

en: Lookup on Server...
eo: Serĉi ĉe Servilo...

en: MESSAGE can only be given for detached signature verification
eo: MESAĜO povas esti donita nur por disigita subskriba konfirmo

en: MESSAGE command is not allowed before ENCRYPT
eo: MESSAGE komando ne estas permesita antaŭ CRIPT

en: MESSAGE command is not allowed before SIGN
eo: MESSAGE komando ne estas permesita antaŭ SIGNO

en: MESSAGE present
eo: MESAĜO ĉeestas

en: Main Toolbar
eo: Ĉefa ilobreto

en: Maintainer
eo: Prizorganto

en: Manage groups
eo: Administri grupojn

en: Manual for VS-NfD Approval
eo: Manlibro por Aprobo VS-NfD

en: Maximum validity period
eo: Maksimuma valideca periodo

en: Message #%1
eo: Mesaĝo #%1

en: Message count
eo: Nombro de mesaĝoj

en: Minimum validity period
eo: Minimuma valideca periodo

en: Move Tab Left
eo: Movi la langeton maldekstren

en: Move Tab Right
eo: Movi la langeton dekstren

en: Move this tab left
eo: Movu ĉi tiun langeton maldekstren

en: Move this tab right
eo: Movu ĉi tiun langeton dekstren

en: Multiple matching certificates or groups found
eo: Multoblaj kongruaj atestiloj aŭ grupoj trovitaj

en: Multiple matching certificates were found in directory service.
eo: Pluraj kongruaj atestiloj estis trovitaj en adresara servo.

en: Name
eo: Nomo

[ctx: Name filter ASCII]
en: OpenPGP Files (*.asc)
eo: OpenPGP-dosieroj (*.asc)

[ctx: Name filter ASCII]
en: OpenPGP Signatures (*.asc *.sig)
eo: OpenPGP Subskriboj (*.asc *.sig)

[ctx: Name filter ASCII]
en: S/MIME Files (*.p7m *.pem)
eo: S/MIME-dosieroj (*.p7m *.pem)

[ctx: Name filter ASCII]
en: S/MIME Signatures (*.p7s *.pem)
eo: Subskriboj S/MIME (*.p7s *.pem)

[ctx: Name filter binary]
en: OpenPGP Files (*.gpg *.pgp)
eo: OpenPGP-dosieroj (*.gpg *.pgp)

[ctx: Name filter binary]
en: OpenPGP Signatures (*.sig *.pgp)
eo: OpenPGP Subskriboj (*.sig *.pgp)

[ctx: Name filter binary]
en: S/MIME Files (*.p7m)
eo: S/MIME-dosieroj (*.p7m)

[ctx: Name filter binary]
en: S/MIME Signatures (*.p7s)
eo: Subskriboj S/MIME (*.p7s)

[ctx: Name of a group of keys]
en: Name:
eo: Nomo:

en: Neither the OpenPGP nor the CMS backends support certificate deletion.
    Check your installation.
eo: Nek la OpenPGP nek la CMS-backends subtenas forigon de atestilo.
    Kontrolu vian instaladon.

[ctx: NetKey refers to a smartcard protocol]
en: NetKey v3 or later
eo: NetKey v3 aŭ posta

en: Never consult a CRL
eo: Neniam konsideri ANVLon

en: New Key Pair...
eo: Nova Ŝlosilparo...

en: New OpenPGP Key Pair...
eo: Nova OpenPGP Ŝlosilparo...

en: New S/MIME Certification Request...
eo: Nova Peto pri Atestado S/MIME...

en: New Tab
eo: Nova langeto

en: New groups:
eo: Novaj grupoj:

en: New recipients added after PREP_ENCRYPT command
eo: Novaj ricevantoj aldonitaj post PREP_ENCRYPT komando

en: New senders added after PREP_ENCRYPT command
eo: Novaj sendintoj aldonitaj post PREP_ENCRYPT komando

en: New signatures:
eo: Novaj subskriboj:

en: New signatures: %1
eo: Novaj subskriboj: %1

en: New subkeys:
eo: Novaj subŝlosiloj:

en: New subkeys: %1
eo: Novaj subŝlosiloj: %1

en: New tab title:
eo: Nova klapeta titolo:

en: New user IDs:
eo: Novaj uzantidentoj:

en: New user IDs: %1
eo: Novaj uzantidentoj: %1

en: Newly revoked:
eo: Lastatempe revokita:

en: No SENDER given
eo: Neniu SENDER donita

en: No backend support for %1
eo: Neniu subteno de backend por %1

en: No backend support for OpenPGP
eo: Neniu malantaŭa subteno por OpenPGP

en: No backend support for S/MIME
eo: Neniu malantaŭa subteno por S/MIME

en: No certificate selected
eo: Neniu atestilo elektita

en: No checksum programs defined.
eo: Neniuj kontrolsumprogramoj difinitaj.

en: No errors occurred
eo: Neniuj eraroj okazis

en: No files specified for "%1" command
eo: Neniuj dosieroj specifitaj por "%1" komando

en: No fingerprint argument specified for --query
eo: Neniu fingrospura argumento specifita por --query

en: No imports (should not happen, please report a bug).
eo: Neniuj importoj (ne devus okazi, bonvolu raporti cimon).

en: No input device
eo: Neniu eniga aparato

en: No integrity protection (MDC).
eo: Neniu integrecprotekto (MDC).

en: No matching certificate was found in directory service.
eo: Neniu kongrua atestilo estis trovita en adresara servo.

en: No matching certificates or groups found
eo: Neniuj kongruaj atestiloj aŭ grupoj trovitaj

en: No option name given
eo: Neniu elekteblonomo donita

en: No output device
eo: Neniu eliga aparato

en: No recipients given, or only with --info
eo: Neniuj ricevantoj donitaj, aŭ nur kun --info

en: No search string specified for --search
eo: Neniu serĉĉeno specifita por --search

en: No senders given, or only with --info
eo: Neniuj sendintoj donitaj, aŭ nur kun --info

en: None of the selected certificates can be used for encryption. No group will be created.
eo: Neniu el la elektitaj atestiloj povas esti uzataj por ĉifrado. Neniu grupo estos kreata.

en: Not imported:
eo: Ne importita:

en: Note: This group is defined in the configuration files of gpg.
eo: Noto: Ĉi tiu grupo estas difinita en la agordaj dosieroj de gpg.

en: Notify about upcoming certificate expiration
eo: Informi pri venonta atestila eksvalidiĝo

[ctx: NullPIN is a word that is used all over in the netkey documentation and should be understandable by Netkey cardholders]
en: The NullPIN is still active on this card.
eo: La NullPIN ankoraŭ aktivas sur ĉi tiu karto.

en: OCSP responder URL:
eo: RASPa respondila URLo:

en: OCSP responder signature:
eo: RASPa resondilsubskribo:

en: OUTPUT present
eo: OUTPUT ĉeestanta

en: Obsolete registry entries found
eo: Malnoviĝintaj registraj enskriboj trovitaj

en: One error occurred | %1 errors occurred
eo[0]: Unu eraro okazis
eo[1]: %1 eraroj okazis

en: One of the certificates to be deleted is your own. It contains private key material, which is needed to decrypt past communication encrypted to the certificate, and should therefore not be deleted. | Some of the certificates to be deleted are your own. They contain private key material, which is needed to decrypt past communication encrypted to the certificate, and should therefore not be deleted.
eo[0]: Unu el la atestiloj forigendaj estas via propra. Ĝi enhavas privatan ŝlosil-materialon, kio estas bezonata por malĉifri pasintan komunikon ĉifritan al la atestilo kaj tial ne estu forigata.
eo[1]: Iuj el la atestiloj forigendaj estas viaj propraj. Ili enhavas privatan ŝlosilmaterialon, kio estas bezonata por malĉifri pasintan komunikon ĉifritan al la atestilo kaj tial ne estu forigataj.

en: One unknown recipient | %1 unknown recipients
eo[0]: Unu nekonata ricevanto
eo[1]: %1 nekonataj ricevantoj

en: Ongoing Background Tasks
eo: Daŭrantaj Fonaj Taskoj

en: Online Certificate Validation
eo: Reta atestilkonfirmo

en: Only absolute file paths are allowed
eo: Nur absolutaj dosiervojoj estas permesitaj

[ctx: Only available in German and English. Keep the English file name for other languages.]
en: handbuch_zulassung_gnupgvsd_en.pdf
eo: Handbuch-zulassung-gnupgvsd_en.pdf

en: Only files are allowed in INPUT/OUTPUT FILE
eo: Nur dosieroj estas permesitaj en ENIGA/ELIGA DOSIERO

en: Only show this dialog in case of conflicts (experimental)
eo: Montri ĉi tiun dialogon nur en kazo de konfliktoj (eksperimenta)

en: Open a new tab
eo: Malfermi novan langeton

en: OpenPGP Certificates
eo: OpenPGP-Atestiloj

en: OpenPGP Signing Certificate:
eo: OpenPGP Subskriba Atestilo:

en: OpenPGP keyserver:
eo: OpenPGP ŝlosilservilo:

[ctx: OpenPGP refers to a smartcard protocol]
en: OpenPGP v2.0 or later
eo: OpenPGP v2.0 aŭ posta

en: Opening an external link is administratively prohibited.
eo: Malfermi eksteran ligilon estas administre malpermesita.

en: Organization
eo: Organizo

en: Origin
eo: Origino

en: Original Author
eo: Originala aŭtoro

en: Output error: %1
eo: Eraro de eligo: %1

en: Overwriting declined
eo: Anstataŭado malkreskis

en: Owner trust set successfully.
eo: Fido de posedanto sukcese fiksita.

en: PIV Authentication Key
eo: PIV-Aŭtentikiga Ŝlosilo

[ctx: PIV refers to a smartcard protocol]
en: PIV (requires GnuPG 2.3 or later)
eo: PIV (postulas GnuPG 2.3 aŭ poste)

en: PKCS#10 Requests (*.p10)
eo: PKCS#10 Petoj (*.p10)

en: PREP_ENCRYPT is an email mode command, connection seems to be in filemanager mode
eo: PREP_ENCRYPT estas komando de retpoŝta reĝimo, konekto ŝajnas esti en dosiermana reĝimo

en: PREP_SIGN is an email mode command, connection seems to be in filemanager mode
eo: PREP_SIGN estas komando de retpoŝta reĝimo, konekto ŝajnas esti en dosiermana reĝimo

en: Paper backup
eo: Papera sekurkopio

en: Parse error
eo: Analizeraro

en: Parse error: numeric session id too large
eo: Analizeraro: nombra seanididentigilo tro granda

en: Passed
eo: Pasita

en: Passphrase Change Error
eo: Eraro pri Ŝanĝo de Pasfrazo

en: Passphrase Change Succeeded
eo: Pasfraza Ŝanĝo Sukcesita

en: Passphrase changed successfully.
eo: Pasfrazo sukcese ŝanĝiĝis.

en: Perform Self-Test
eo: Fari Memteston

en: Placeholder for CN
eo: Anstataŭilo por CN

[ctx: Placeholder is a version number]
en: Unknown OpenPGP v%1 card
eo: Nekonata karto OpenPGP v%1

en: Please enter the PIV Card Application Administration Key in hex-encoded form.
eo: Bonvolu enigi la Administran Ŝlosilon pri PIV-Karto en deks-kodita formo.

en: Please enter the new PIV Card Application Administration Key again.
eo: Bonvolu enigi la novan Administran Ŝlosilon pri PIV-Karto denove.

en: Please enter the new PIV Card Application Administration Key in hex-encoded form. The key needs to consist of 24 bytes, i.e. 48 hex-characters.
eo: Bonvolu enigi la novan Administran Ŝlosilon pri Apliko de PIV-Karto en deks-kodita formo. La ŝlosilo devas konsisti el 24 bajtoj, t.e. 48 dekssignoj.

en: Please enter the old PIV Card Application Administration Key in hex-encoded form.
eo: Bonvolu enigi la malnovan Administran Ŝlosilon pri Apliko de PIV-Karto en deks-kodita formo.

en: Please insert a compatible smartcard.
eo: Bonvolu enmeti kongruan smartkarton.

en: Please select a certificate
eo: Bonvolu elekti atestilon

en: Please select a different output folder.
eo: Bonvolu elekti alian eligdosierujon.

en: Please select a signing certificate for sender "%1"
eo: Bonvolu elekti subskriban atestilon por sendinto "%1"

en: Please select an encryption certificate for recipient "%1"
eo: Bonvolu elekti ĉifratestilon por ricevanto "%1"

en: Please select an output folder.
eo: Bonvolu elekti eligdosierujon.

en: Please select one of the following certificates:
eo: Bonvolu elekti unu el la sekvaj atestiloj:

en: Please select one or more of the following certificates:
eo: Bonvolu elekti unu aŭ pli el la sekvaj atestiloj:

en: Please select the card slot the key should be written to:
eo: Bonvolu elekti la kartfendon al kiu la ŝlosilo estu skribita:

en: Please select the card the key should be written to:
eo: Bonvolu elekti la karton, al kiu la ŝlosilo estu skribita:

en: Please select the certificate whose key pair you want to write to the card:
eo: Bonvolu elekti la atestilon, kies ŝlosilparon vi volas skribi al la karto:

en: Please select until when the certificate should be valid:
eo: Bonvolu elekti ĝis kiam la atestilo estos valida:

en: Please select until when the subkey should be valid:
eo: Bonvolu elekti ĝis kiam la subŝlosilo estu valida:

en: Please verify that correct certificates have been selected for each recipient:
eo: Bonvolu konfirmi, ke ĝustaj atestiloj estas elektitaj por ĉiu ricevanto:

en: Please verify that the correct certificate has been selected for the sender:
eo: Bonvolu konfirmi, ke la ĝusta atestilo estas elektita por la sendinto:

en: Prefill CN automatically
eo: Antaŭplenigi CN aŭtomate

en: Prefill EMAIL automatically
eo: Antaŭplenigi EMAIL aŭtomate

en: Prefill NAME automatically
eo: Antaŭplenigi NAME aŭtomate

en: Prefilled value for the email address field of OpenPGP and S/MIME certificates. This will override EMAIL_prefill. It is useful if no or unsuitable system settings are found for EMAIL_prefill.
eo: Antaŭplenigita valoro por la retpoŝtadresa kampo de OpenPGP- kaj S/MIME-atestiloj. Ĉi tio superregos EMAIL_prefill. Ĝi estas utila se neniu aŭ nekonvenaj sistemagordoj estas trovitaj por EMAIL_prefill.

en: Prefilled value for the name field of OpenPGP certificates. This will override NAME_prefill. It is useful if no or an unsuitable system setting is found for NAME_prefill.
eo: Antaŭplenigita valoro por la nomkampo de OpenPGP-atestiloj. Ĉi tio superregos NAME_prefill. Ĝi estas utila se neniu aŭ netaŭga sistemagordo estas trovita por NAME_prefill.

en: Primary host for LDAP requests:
eo: Ĉefa gastiganto por LDAP-petoj:

en: Print Secret Key...
eo: Presi Sekretan Ŝlosilon...

en: Private Key:
eo: Privata Ŝlosilo:

en: Process finished
eo: Procezo finita

en: Progress:
eo: Progreso:

en: Protocol given conflicts with protocol determined by PREP_ENCRYPT
eo: Protokolo donita konfliktoj kun protokolo determinita de PREP_ENCRYPT

en: Protocol given conflicts with protocol determined by PREP_ENCRYPT in this session
eo: Protokolo donita konfliktoj kun protokolo determinita de PREP_ENCRYPT en ĉi tiu sesio

en: Publish at Mail Provider...
eo: Eldoni ĉe Poŝtprovizanto...

en: Publish on Server...
eo: Eldoni sur Servilo...

en: Publish the selected certificate (public key) at mail provider's Web Key Directory if offered
eo: Publikigi la elektitan atestilon (publika ŝlosilo) ĉe la Reta Ŝlosila Adresaro de la poŝta provizanto se ofertite

en: Publish the selected certificate (public key) on %1
eo: Publikigi la elektitan atestilon (publika ŝlosilo) en %1

en: Publish the selected certificate (public key) to internal directory
eo: Publikigi la elektitan atestilon (publika ŝlosilo) al interna dosierujo

en: Qt5 port, general code maintenance
eo: Qt5-pordo, ĝenerala koda prizorgado

en: Query certificate directories of providers for all user IDs
eo: Pridemandi atestilajn dosierujojn de provizantoj por ĉiuj uzantidentigiloj

en: Quoting error in '%1' entry
eo: Cita eraro en '%1' eniro

en: RECIPIENT may not be given prior to SIGN, except with --info
eo: RICEVANTO ne povas esti donita antaŭ SIGNO, krom kun --info

en: RSA (2048 bits)
eo: RSA (2048 bitoj)

en: RSA key transport (2048 bits)
eo: RSA-ŝlosila transporto (2048 bitoj)

en: Recipient
eo: Ricevanto

en: Recipient: | Recipients:
eo[0]: Ricevanto:
eo[1]: Ricevantoj:

en: Redisplay
eo: Remontri

en: Related addresses
eo: Rilataj adresoj

en: Remember these as default for future operations
eo: Memori ĉi tiujn kiel defaŭltajn por estontaj operacioj

en: Remove Selected
eo: Forigi Elektitajn

en: Rename Tab
eo: Renomi la langeton

en: Rename Tab...
eo: Alinomi langeton...

en: Rename this tab
eo: Alinomi ĉi tiun langeton

en: Required --mode option missing
eo: Necesa opcio --mode mankas

en: Required --protocol option missing
eo: Bezonata opcio --protocol mankas

en: Result
eo: Rezulto

en: Retrieve signer keys after import
eo: Reakiri subskribintajn ŝlosilojn post importo

en: Revert
eo: Reiri

en: Revocation Certificates
eo: Revokaj Atestiloj

en: Revoke Certificate...
eo: Revoki Atestilon...

en: Revoke Certification
eo: Revoki Atestadon

en: Revoke Certification...
eo: Nuligi Atestilon...

en: Revoke Certifications
eo: Revoki Atestojn

en: Revoke the certification of the selected certificate
eo: Nuligi la atestadon de la elektita atestilo

en: Revoke the selected OpenPGP certificate
eo: Revoki la elektitan OpenPGP-atestilon

en: S/MIME Certificates
eo: S/MIME-Atestiloj

en: S/MIME Signing Certificate:
eo: Atestilo de subskribo S/MIME:

en: S/MIME Validation
eo: Valido S/MIME

en: SENDER may not be given prior to ENCRYPT, except with --info
eo: SENDER ne povas esti donita antaŭ CRIPT, krom kun --info

en: SENDER may not be given prior to PREP_ENCRYPT, except with --info
eo: SENDER ne povas esti donita antaŭ PREP_ENCRYPT, krom kun --info

en: SIGN is an email mode command, connection seems to be in filemanager mode
eo: SIGN estas komando de retpoŝta reĝimo, konekto ŝajnas esti en dosiermana reĝimo

en: START_CONFDIALOG does not take arguments
eo: START_CONFDIALOG ne prenas argumentojn

en: START_KEYMANAGER does not take arguments
eo: START_KEYMANAGER ne prenas argumentojn

en: Save As...
eo: Konservi kiel...

en: Save backup of encryption key
eo: Konservi sekurkopion de ĉifrada ŝlosilo

en: Scanning directories...
eo: Skanante dosierujojn...

en: Search
eo: Serĉi

en: Search for certificates in internal directory
eo: Serĉi pri atestiloj en interna dosierujo

en: Search for certificates on %1
eo: Serĉi pri atestiloj en %1

en: Searches for the certificates belonging the smartcard keys on the configured keyserver.
eo: Serĉas la atestilojn apartenantaj al la klavkartoŝlosiloj sur la agordita ŝlosilservilo.

en: Searches on keyservers regardless of the protocol for the smartcards key, regardless
            of the keyserver protocol. Default behavior is to only do this for LDAP keyservers.
eo: Serĉas ĉe ŝlosilserviloj sendepende de la protokolo por la klavkartoŝlosilo, sendepende
            de la protokolo de ŝlosilservilo. Defaŭlta konduto estas fari tion nur por LDAP-ŝlosilserviloj.

en: Searching for updates...
eo: Serĉante ĝisdatigojn...

en: Searching matching certificate in directory service...
eo: Serĉante kongruan atestilon en adresara servo...

en: SecOps for VS-NfD Approval
eo: SecOps por Aprobo VS-NfD

en: Secret Key Deletion
eo: Sekreta Ŝlosilo Forigo

en: Secret keys <em>not</em> imported:
eo: Sekretaj ŝlosiloj <em>ne</em> importitaj:

en: Secret keys imported:
eo: Sekretaj ŝlosiloj importitaj:

en: Secret keys processed:
eo: Sekretaj ŝlosiloj procesitaj:

en: Secret keys unchanged:
eo: Sekretaj ŝlosiloj neŝanĝitaj:

en: Select All
eo: Elekti ĉion

en: Select CRL File to Import
eo: Elekti CRL-dosieron Importendan

en: Select Card
eo: Elekti Karton

en: Select Card Slot
eo: Elekti Kartfendon

en: Select Certificate File
eo: Elekti Atestilon

en: Select Encryption Certificate
eo: Elekti Ĉifradan Atestilon

en: Select File
eo: Elekti dosieron

en: Select Folder to Sign and/or Encrypt
eo: Elektu Dosierujon por Subskribi kaj/aŭ Ĉifri

en: Select One or More Checksum Files
eo: Elekti Unu aŭ Pli da Kontrolsumaj Dosieroj

en: Select One or More Files to Create Checksums For
eo: Elekti Unu aŭ Pli da Dosieroj por Krei Kontrolsumojn

en: Select One or More Files to Decrypt and/or Verify
eo: Elekti Unu aŭ Pli da Dosieroj por Malĉifri kaj/aŭ Konfirmi

en: Select One or More Files to Sign and/or Encrypt
eo: Elektu unu aŭ pliajn dosierojn por subskribi kaj/aŭ ĉifri

en: Select Signing Certificate
eo: Elekti Subskriban Atestilon

en: Select input file
eo: Elekti enigdosieron

en: Selection
eo: Elektaĵo

en: Set Initial PIN (NKS)
eo: Agordi Komencan PIN (NKS)

en: Set this option to avoid using the users temporary directory.
eo: Agordu ĉi tiun elekteblon por eviti uzi la provizoran dosierujon de uzantoj.

en: Set this option to disable password-based encryption.
eo: Metu ĉi tiun elekteblon por malŝalti pasvortbazitan ĉifradon.

en: Set this option to disable public key encryption.
eo: Agordi ĉi tiun elekteblon por malŝalti publik-ŝlosilan ĉifradon.

en: Set this option to encode encrypted or signed files as base64 encoded text. So that they can be opened with an editor or sent in a mail body. This will increase file size by one third.
eo: Ŝaltu ĉi tiun elekteblon por kodi ĉifritajn aŭ subskribitajn dosierojn kiel bazo64 kodita teksto. Por ke ili estu malfermitaj per redaktilo aŭ senditaj en poŝta korpo. Ĉi tio pliigos dosiergrandecon je unu triono.

en: Set this to make kleopatra default to pgp file extensions for OpenPGP files.
eo: Agordu ĉi tion por ke kleopatra defaŭlte al pgp-dosier-estendoj por OpenPGP-dosieroj.

en: Show Entries
eo: Montri Enskribojn

[ctx: Show Errors]
en: Show
eo: Montri

en: Show GnuPG system configuration
eo: Montri GnuPG-sisteman agordon

en: Show S/MIME validation configuration
eo: Montri S/MIME-validigan agordon

en: Show advanced options
eo: Montri altnivelajn elekteblojn

en: Show all recipients
eo: Montri ĉiujn ricevantojn

en: Show appearance configuration
eo: Montri aspekto-agordon

en: Show certificate details
eo: Montri detalojn pri atestilo

en: Show certificate list
eo: Montri atestliston

en: Show certificate owner information
eo: Montri informojn pri atestilo

en: Show certificate validity
eo: Montri validecon de atestilo

en: Show crypto operations configuration
eo: Montri agordon de kriptaj operacioj

en: Show directory services configuration
eo: Montri agordon de la dosierujaj servoj

en: Show more certificate details, such as fingerprint, key length and expiration dates
eo: Montru pliajn atestilajn detalojn, kiel fingrospuron, ŝlosillongon kaj limdatojn

en: Show not certified certificates
eo: Montri ne atestitajn atestilojn

en: Show owner information for certificates in tooltip, such as User IDs, subject and issuers.
eo: Montri informojn pri posedanto por atestiloj en konsileto, kiel Uzantidentigiloj, temo kaj emisiantoj.

en: Show pad for encrypting/decrypting and signing/verifying text
eo: Montri kuseneton por ĉifri/malĉifri kaj subskribi/konfirmi tekston

en: Show results after encryption
eo: Montri rezultojn post ĉifrado

en: Show results after signing
eo: Montri rezultojn post subskribo

en: Show smart cards configuration
eo: Montri agordon de inteligentaj kartoj

en: Show smartcard management
eo: Montri administradon pri inteligenta karto

en: Show validity information for certificates in tooltip, such as whether the certificate is expired or revoked.
eo: Montru validecajn informojn por atestiloj en konsileto, kiel ĉu la atestilo estas eksvalidigita aŭ nuligita.

en: Sign / Encrypt Notepad
eo: Subskribi / Ĉifri Notepad

en: Sign Files
eo: Subskribi Dosieroj

en: Sign and encrypt (OpenPGP only)
eo: Subskribi kaj ĉifri (nur OpenPGP)

en: Sign only
eo: Subskribi nur

en: Sign/Encrypt Files
eo: Subskribu/Ĉifri dosierojn

en: Sign/Encrypt Files Error
eo: Eraro pri subskribi/ĉifri dosierojn

en: Sign/Encrypt Folder...
eo: Subskribu/Ĉifri dosierujon...

en: Sign/Encrypt...
eo: Subskribi/Ĉifri...

en: Signature Key
eo: Subskriba Ŝlosilo

en: Signature/signed data count mismatch
eo: Miskongruo de la nombro de subskriboj/subskribitaj datumoj

en: Signed data can only be given for detached signature verification
eo: Subskribitaj datumoj nur povas esti donitaj por disigita subskriba konfirmo

en: Signer:
eo: Subskribinto:

en: Signing
eo: Signado

en: Signing Options
eo: Subskribaj Elektebloj

en: Signing and encryption is not possible.
eo: Subskribo kaj ĉifrado ne eblas.

en: Signing canceled.
eo: Subskribo nuligita.

en: Signing failed: %1
eo: Subskribo malsukcesis: %1

en: Signing succeeded.
eo: Subskribo sukcesis.

en: Skipped
eo: Saltis

en: Smart Card Management
eo: Smartkart-Administrado

en: Smart Cards
eo: Inteligentaj Kartoj

en: Smart card reader to use:
eo: Leganto de inteligentaj kartoj por uzi:

en: Some certificates are not yet certified. Click here to see a list of these certificates.<br/><br/>Certification is required to make sure that the certificates actually belong to the identity they claim to belong to.
eo: Kelkaj atestiloj ankoraŭ ne estas atestitaj. Klaku ĉi tie por vidi liston de ĉi tiuj atestiloj.<br/><br/>Atestilo estas bezonata por certigi, ke la atestiloj efektive apartenas al la identeco al kiu ili pretendas aparteni.

en: Some of the selected certificates cannot be used for encryption. These will not be added to the group.
eo: Iuj el la elektitaj atestiloj ne povas esti uzataj por ĉifrado. Tiuj ne estos aldonataj al la grupo.

en: Some suggestions to do this are:
eo: Iuj sugestoj por fari tion estas:

en: Sorry! No certificate to import from this card slot was found.
eo: Pardonu! Neniu atestilo por importi el ĉi tiu kartfendo estis trovita.

en: Sorry! No suitable certificate to write to this card slot was found.
eo: Pardonu! Neniu taŭga atestilo por skribi al ĉi tiu kartfendo estis trovita.

en: Sorry! Only encryption keys and signing keys can be transferred to a PIV card.
eo: Pardonu! Nur ĉifradŝlosiloj kaj subskribŝlosiloj povas esti transdonitaj al PIV-karto.

en: Sorry! This key cannot be transferred to a PIV card.
eo: Pardonu! Ĉi tiu ŝlosilo ne povas esti transdonita al PIV-karto.

en: Sorry! This key cannot be transferred to an OpenPGP card.
eo: Pardonu! Ĉi tiu ŝlosilo ne povas esti transdonita al OpenPGP-karto.

en: Specifies the default validity of certifications in days.
eo: Specifas la defaŭltan validecon de atestiloj en tagoj.

en: Specifies the default validity period of new or extended OpenPGP keys in days.
eo: Specifas la defaŭltan validecperiodon de novaj aŭ etenditaj OpenPGP-ŝlosiloj en tagoj.

en: Specifies the display order of the DN attributes of X.509 certificates.
eo: Specifas la montran ordon de la DN-atributoj de X.509-atestiloj.

en: Specifies the maximum allowed validity period of new or extended OpenPGP keys in days.
eo: Specifas la maksimume permesitan validecperiodon de novaj aŭ etenditaj OpenPGP-ŝlosiloj en tagoj.

en: Specifies the minimum allowed validity period of new or extended OpenPGP keys in days.
eo: Specifas la minimume permesitan validecperiodon de novaj aŭ etenditaj OpenPGP-ŝlosiloj en tagoj.

en: Starting %1...
eo: Komencante %1...

en: State
eo: Ŝtato

en: Status and progress of the crypto operations is shown here.
eo: Statuso kaj progreso de la kriptaj operacioj estas montritaj ĉi tie.

en: Status:
eo: Statuso:

en: Step 1: Set the initial PIN for the first certificate ("NKS"):
eo: Paŝo 1: Agordi la komencan PIN por la unua atestilo ("NKS"):

en: Step 2: Set the initial PIN for the qualified signature certificate ("SigG"):
eo: Paŝo 2: Agordu la komencan PIN por la kvalifikita subskribatestilo ("SigG"):

en: Street
eo: strato

en: Subkey added successfully.
eo: La subŝlosilo estis aldonita sukcese.

en: Tags
eo: Etikedoj

en: Tags created by anyone with full certification trust are shown in the keylist and can be searched.
eo: Etikedoj kreitaj de iu ajn kun plena atestado fido estas montritaj en la ŝlosillisto kaj povas esti serĉataj.

en: Tags:
eo: Etikedoj:

en: Technical Details
eo: Teĥnikaj detaloj

en: Test Name
eo: Testa Nomo

en: Text output (ASCII armor)
eo: Teksta eligo (ASCII-kiraso)

[ctx: The Audit Log is a detailed error log from the gnupg backend]
en: Show Audit Log
eo: Montri Aŭdigan Protokolon

en: The CMS backend does not support certificate deletion.
    Check your installation.
eo: La backend de CMS ne subtenas forigon de atestilo.
    Kontrolu vian instaladon.

en: The CMS backend does not support certificate deletion.
    Check your installation.
    Only the selected OpenPGP certificates will be deleted.
eo: La CMS-atestilo ne subtenas forigon de atestilo.
    Kontrolu vian instaladon.
    Nur la elektitaj OpenPGP-atestiloj estos forigitaj.

en: The DirMngr process that tried to clear the CRL cache ended prematurely because of an unexpected error. Please check the output of %1 for details.
eo: La DirMngr-procezo, kiu provis forigi la CRL-kaŝmemoron, finiĝis trofrue pro neatendita eraro. Bonvolu kontroli la eligon de %1 por detaloj.

[ctx: The Gpg4win compendium is only availableat this point (24.7.2017) in german and english.Please check with Gpg4win before translating this filename.]
en: gpg4win-compendium-en.pdf
eo: gpg4win-compendio-eo.pdf

en: The GpgSM process that tried to dump the CRL cache ended prematurely because of an unexpected error. Please check the output of gpgsm --call-dirmngr listcrls for details.
eo: La GpgSM-procezo, kiu provis forĵeti la CRL-kaŝmemoron, finiĝis trofrue pro neatendita eraro. Bonvolu kontroli la eligon de gpgsm --call-dirmngr listcrls por detaloj.

en: The GpgSM process that tried to dump the certificate ended prematurely because of an unexpected error. Please check the output of gpgsm --dump-cert %1 for details.
eo: La GpgSM-procezo, kiu provis forĵeti la atestilon, finiĝis trofrue pro neatendita eraro. Bonvolu kontroli la eligon de gpgsm --dump-cert %1 por detaloj.

en: The GpgSM process that tried to import the CRL file ended prematurely because of an unexpected error. Please check the output of gpgsm --call-dirmngr loadcrl <filename> for details.
eo: La GpgSM-procezo, kiu provis importi la CRL-dosieron, finiĝis antaŭtempe pro neatendita eraro. Bonvolu kontroli la eligon de gpgsm --call-dirmngr loadcrl <dosiernomo> por detaloj.

en: The OpenPGP backend does not support certificate deletion.
    Check your installation.
eo: La backend de OpenPGP ne subtenas forigon de atestilo.
    Kontrolu vian instaladon.

en: The OpenPGP backend does not support certificate deletion.
    Check your installation.
    Only the selected CMS certificates will be deleted.
eo: La backend de OpenPGP ne subtenas forigon de atestilo.
    Kontrolu vian instaladon.
    Nur la elektitaj CMS-atestiloj estos forigitaj.

en: The certificate has been revoked.
eo: La atestilo estis revokita.

en: The certificate has been updated.
eo: La atestilo estis ĝisdatigita.

en: The certificate has not changed.
eo: La atestilo ne ŝanĝiĝis.

en: The certificate is part of a group. Deleting it may prevent this recipient from decrypting messages to: | The certificates are part of a group. Deleting them may prevent these recipients from decrypting messages to:
eo[0]: La atestilo partoprenas en grupo. Ĝia forigo povas kaŭzi ke ĉi ricevanto estas malebla malĉifri mesaĝojn al:
eo[1]: La atestiloj partoprenas en grupoj. Ilia forigo povas kaŭzi ke ĉi ricevantoj estas maleblaj malĉifri mesaĝojn al:

en: The certificate is part of several groups. Deleting it may prevent the recipient from decrypting messages to: | The certificates are part of several groups. Deleting them may prevent the recipients from decrypting messages to:
eo[0]: La atestilo partoprenas en pluraj grupoj. Ĝia forigo povus malhelpi ricevantojn malĉifri mesaĝojn al:
eo[1]: La atestiloj partoprenas en grupoj. Ilia forigo povus malhelpi ricevantojn malĉifri mesaĝojn al:

en: The certificate to be deleted is your own. It contains private key material, which is needed to decrypt past communication encrypted to the certificate, and should therefore not be deleted. | All of the certificates to be deleted are your own. They contain private key material, which is needed to decrypt past communication encrypted to the certificate, and should therefore not be deleted.
eo[0]: La atestilo forigenda estas via propra. Ĝi enhavas privatan ŝlosilmaterialon, kio estas bezonata por malĉifri pasintan komunikon ĉifritan al la atestilo, kaj tial ne estu forigata.
eo[1]: Ĉiuj la atestiloj forigendaj estas viaj propraj. Ili enhavas privatan ŝlosil-materialon, kio estas bezonata por malĉifri pasintan komunikon ĉifritan al la atestilo, kaj tial ne estu forigataj.

en: The clipboard does not appear to contain signed or encrypted text.
eo: La tondujo ŝajnas ne enhavi subskribitan aŭ ĉifritan tekston.

en: The existing key has the ID:
eo: La ekzistanta ŝlosilo havas la ID:

en: The existing key has the fingerprint:
eo: La ekzistanta ŝlosilo havas la fingrospuron:

en: The existing key has the key grip:
eo: La ekzistanta ŝlosilo havas la ŝlosiltenon:

en: The existing keys on this card will be <b>deleted</b> and replaced by new keys.
eo: La ekzistantaj ŝlosiloj sur ĉi tiu karto estos <b>forigitaj</b> kaj anstataŭigitaj per novaj ŝlosiloj.

en: The following certificate was selected for deletion: | The following certificates were selected for deletion:
eo[0]: La sekvanta atestilo estis elektita por forigo:
eo[1]: La sekvantaj atestiloj estis elektitaj por forigo:

en: The following certificate will be deleted even though you did <b>not</b> explicitly select it (<a href="whatsthis://">Why?</a>): | The following certificates will be deleted even though you did <b>not</b> explicitly select them (<a href="whatsthis://">Why?</a>):
eo[0]: La sekvanta atestilo estos forigita kvankam vi <b>ne</b> eksplicite elektis ĝin (<a href="whatsthis://">Kial?</a>):
eo[1]: La sekvantaj atestiloj estos forigitaj kvankam vi <b>ne</b> eksplicite elektis ilin (<a href="whatsthis://">Kial?</a>):

en: The following errors and warnings were recorded:
eo: La sekvaj eraroj kaj avertoj estis registritaj:

en: The issuer certificate could not be found locally.
eo: La atestilo de eldonanto ne troviĝis loke.

en: The matching certificate was imported successfully.
eo: La kongrua atestilo estis importita sukcese.

[ctx: The placeholder is a date]
en: Same validity as the primary key (%1)
eo: Sama valideco kiel la unuaranga ŝlosilo (%1)

[ctx: The placeholders are dates]
en: Valid until (between %1 and %2):
eo: Valida ĝis (inter %1 kaj %2):

en: The preview of colors is disabled because high-contrast mode is active.
eo: La antaŭrigardo de koloroj estas malŝaltita ĉar alta kontrasta reĝimo estas aktiva.

en: The process of creating a key requires large amounts of random numbers. This may require several minutes...
eo: La procezo de kreado de ŝlosilo postulas grandajn kvantojn da hazardaj nombroj. Ĉi tio povas postuli plurajn minutojn...

en: The public key can be used by others to verify your identity or encrypt to you.
eo: La publika ŝlosilo povas esti uzata de aliaj por konfirmi vian identecon aŭ ĉifri al vi.

en: The secret key is needed to decrypt or sign.
eo: La sekreta ŝlosilo estas necesa por deĉifri aŭ subskribi.

en: The settings of the current module have changed.
    Do you want to apply the changes or discard them?
eo: La agordoj de la nuna modulo ŝanĝiĝis.
    Ĉu vi volas apliki la ŝanĝojn aŭ forĵeti ilin?

en: The type of this certificate (%1) is not supported by this Kleopatra installation.
eo: La tipo de ĉi tiu atestilo (%1) ne estas subtenata de ĉi tiu instalado de Kleopatra.

en: There are still some background operations ongoing. These will be terminated when closing the window. Proceed?
eo: Estas ankoraŭ kelkaj fonaj operacioj daŭrantaj. Ĉi tiuj finiĝos kiam oni fermas la fenestron. Ĉu daŭrigi?

en: There is a problem.
eo: Estas problemo.

en: There was an error executing the GnuPG configuration self-check for %2:
      %1
    You might want to execute "gpgconf %3" on the command line.
eo: Okazis eraro dum la memkontrolo de GnuPG-agordo por %2:
    %1
    Vi eble volas plenumi "gpgconf %3" sur la komandlinio.

en: This certificate is expired
eo: Ĉi tiu atestilo eksvalidiĝis

en: This certificate is revoked
eo: Ĉi tiu atestilo revokiĝis

[ctx: This error message is only shown on Windows when the socket to communicate with Windows Explorer could not be created. This often times means that the whole installation is buggy. e.g. GnuPG is not installed at all.]
en: <qt>The Kleopatra Windows Explorer Module could not be initialized.<br/>The error given was: <b>%1</b><br/>This likely means that there is a problem with your installation. Try reinstalling or contact your Administrator for support.<br/>You can try to continue to use Kleopatra but there might be other problems.</qt>
eo: <qt>La Kleopatra Vindoza Esplora Modulo ne povis esti pravaligita.<br/>La eraro donita estis: <b>%1</b><br/>Ĉi tio verŝajne signifas, ke estas problemo kun via instalado. Provu reinstali aŭ kontakti vian Administranton por subteno.<br/>Vi povas provi daŭrigi uzi Kleopatra sed eble estos aliaj problemoj.</qt>

en: This is a list of URL schemes that shall be blocked by the application.
             This can be used to prevent the application from opening external applications for certain URLs.
eo: Ĉi tio estas listo de URL-skemoj, kiuj estos blokitaj de la aplikaĵo.
             Ĉi tio povas esti uzata por malhelpi la aplikaĵon malfermi eksterajn aplikojn por certaj URL-oj.

en: This is a revocation certificate for the OpenPGP key:
eo: Ĉi tio estas revokatestilo por la OpenPGP-ŝlosilo:

en: This option enables interval checking of certificate validity. You can also choose the checking interval (in hours). Note that validation is performed implicitly whenever significant files in ~/.gnupg change. This option therefore only affects external factors of certificate validity.
eo: Ĉi tiu elekteblo ebligas intervalkontroladon de atestilvalideco. Vi ankaŭ povas elekti la kontrolan intervalon (en horoj). Notu, ke validumado estas farita implicite kiam ajn signifaj dosieroj en ~/.gnupg ŝanĝiĝas. Ĉi tiu elekteblo do nur influas eksterajn faktorojn de valideco de atestilo.

en: This option requires dirmngr >= 0.9.0
eo: Ĉi tiu elekteblo postulas dirmngr >= 0.9.0

en: This setting specifies how many days a certification is valid by default, or, in other words, after how many days a new certification will expire. Set this to 0 for unlimited validity of certifications.
eo: Ĉi tiu agordo specifas kiom da tagoj validas atestilo defaŭlte, aŭ, alivorte, post kiom da tagoj la nova atestilo eksvalidiĝos. Metu tion ĉi al 0 por senlima valideco de atestiloj.

en: This setting specifies how many days an OpenPGP key will be valid by default at creation or change of validity, or, in other words, after how many days the key will expire. Set this to 0 for unlimited validity. If this setting is not set or is set to a negative value, then new or extended OpenPGP keys will be valid for three years (possibly clamped to the allowed minimum or maximum validity period) by default.
eo: Ĉi tiu agordo specifas kiom da tagoj nova OpenPGP-ŝlosilo validos defaŭlte je kreo aŭ ŝanĝo de valideco, aŭ, alivorte, post kiom da tagoj la ŝlosilo eksvalidiĝos. Agordu ĉi tion al 0 por senlima valideco. Se ĉi tiu agordo ne estas metita aŭ se ĝi estas agordita al negativa valoro, tiam novaj OpenPGP-ŝlosiloj estos validaj dum tri jaroj (eble fiksite al la permesita minimuma aŭ maksimuma validecperiodo) defaŭlte.

en: This setting specifies the maximum number of days a user can choose for the validity period of OpenPGP certificates. It applies at key creation and change of validity. If this setting is not set or is set to a negative value, then unlimited validity is allowed.
eo: Ĉi tiu agordo specifas la maksimuman nombron da tagoj kiun uzanto povas elekti por la validecperiodo de OpenPGP-atestiloj. Ĝi aplikiĝas je kreo kaj ŝanĝo de valideco. Se ĉi tiu agordo ne estas agordita aŭ se ĝi estas agordita al negativa valoro, tiam senlima valideco estas permesita.

en: This setting specifies the minimum number of days a user can choose for the validity period of OpenPGP certificates. It applies at key creation and change of validity.
eo: Ĉi tiu agordo specifas la minimuman nombron da tagoj kiun uzanto povas elekti por la validecperiodo de OpenPGP-atestiloj. Ĝi aplikiĝas je kreo kaj ŝanĝo de valideco.

en: This text will be shown above the email address field of OpenPGP certificates and as placeholder in that field for S/MIME certificates.
eo: Ĉi tiu teksto estos montrata super la retpoŝtadresa kampo de OpenPGP-atestiloj kaj kiel lokokupilo en tiu kampo por S/MIME-atestiloj.

en: This text will be shown above the name field of OpenPGP certificates.
eo: Ĉi tiu teksto estos montrata kiel super la nomkampo de OpenPGP-atestiloj.

en: This text will be used as placeholder text for the common name (CN) field of S/MIME certificates.
eo: Ĉi tiu teksto estos uzata kiel lokokupilo por la komunnomo (CN) kampo de S/MIME-atestiloj.

en: To avoid an accidental use of this file, a colon has been inserted
    before the 5 dashes below.  Remove this colon with a text editor
    before importing and publishing this revocation certificate.
eo: Por eviti hazardan uzon de ĉi tiu dosiero, dupunkto estis enmetita
    antaŭ la 5 strekoj sube. Forigu ĉi tiun dupunkton per tekstredaktilo
    antaŭ ol importi kaj publikigi ĉi tiun nuligan atestilon.

en: To:
eo: Al:

[ctx: Tooltip information for symmetric encryption]
en: Additionally to the keys of the recipients you can encrypt your data with a password. Anyone who has the password can read the data without any secret key. Using a password is <b>less secure</b> then public key cryptography. Even if you pick a very strong password.
eo: Aldone al la ŝlosiloj de la ricevantoj vi povas ĉifri viajn datumojn per pasvorto. Ĉiu, kiu havas la pasvorton, povas legi la datumojn sen iu sekreta ŝlosilo. Uzado de pasvorto estas <b>malpli sekura</b> ol publika ŝlosila kriptografio. Eĉ se vi elektas tre fortan pasvorton.

en: Total number processed:
eo: Tuta nombro prilaborita:

en: Transfer to smartcard
eo: Transigi al smartcard

en: Trust Level
eo: Fida Nivelo

en: Trust Root Certificate
eo: Fida Radika Atestilo

en: Trust level:
eo: Fidonivelo:

en: Trusted introducer for:
eo: Fidinda prezentisto por:

en: Try to load S/MIME certificates from PKCS#15 smartcards
eo: Provi ŝargi S/MIME-atestilojn de PKCS#15-smartkartoj

en: URL schemes to block
eo: URL-skemoj por bloki

en: Unable to start process %1. Please check your installation.
eo: Ne eblas komenci la procezon %1. Bonvolu kontroli vian instaladon.

en: Unable to start process dirmngr. Please check your installation.
eo: Ne eblas komenci la procezon dirmngr. Bonvolu kontroli vian instaladon.

en: Unable to start process gpgsm. Please check your installation.
eo: Ne eblas komenci la procezon gpgsm. Bonvolu kontroli vian instaladon.

en: Unchanged:
eo: Neŝanĝita:

en: Unknown exception in Task::start()
eo: Nekonata escepto en Task::start()

en: Unknown value for WHAT
eo: Nekonata valoro por KIO

en: Update Certificates
eo: Ĝisdatigi Atestilojn

en: Update selected certificates
eo: Ĝisdatigi elektitajn atestilojn

en: Updated groups:
eo: Ĝisdatigitaj grupoj:

en: Updating...
eo: Ĝisdatigante...

en: Usable for Encryption
eo: Uzebla por Ĉifrado

en: Usable for Signing
eo: Uzebla por Subskribado

en: Usage:
eo: Uzado:

en: Use it to revoke this key in case of a compromise or loss of
    the secret key.
eo: Uzu ĝin por revoki ĉi tiun ŝlosilon en kazo de kompromiso aŭ perdo de
    la sekreta ŝlosilo.

en: Use pgp as the default extension for generated OpenPGP files
eo: Uzi pgp kiel la defaŭltan etendon por generitaj OpenPGP-dosieroj

en: Use public key encryption only.
eo: Uzi nur publik-ŝlosilan ĉifradon.

en: Use symmetric encryption only.
eo: Uzi nur simetrian ĉifradon.

en: Use system HTTP proxy:
eo: Uzi sisteman HTTP-prokurilon:

en: Use this command to create file archives.
eo: Uzi ĉi tiun komandon por krei dosierojn.

en: Use this proxy for HTTP requests:
eo: Uzi ĉi tiun prokurilon por HTTP-petoj:

en: User ID '%1' certified with key %2
eo: Uzanto ID '%1' atestita per ŝlosilo %2

en: User ID:
eo: Uzant-ID:

en: User IDs
eo: Uzantidentigiloj

en: User IDs and certifications
eo: Uzantidentigiloj kaj atestiloj

en: User cancel
eo: Uzanto nuligi

en: User canceled
eo: Uzanto nuligita

en: Using a business card.
eo: Uzante vizitkarton.

en: Valid from:
eo: Valida de:

[ctx: Valid until DATE]
en: Valid until %1
eo: Valida ĝis %1

en: Valid until:
eo: Valida ĝis:

[ctx: Valid until:]
en: unlimited
eo: senlima

en: Validate certificates online (OCSP)
eo: Konfirmi atestilojn enrete (OCSP)

en: Value of EMAIL
eo: Valoro por EMAIL

en: Value of NAME
eo: Valoro por NAME

[ctx: Verification of a detached signature in progress. The first file contains the data.The second file is the signature file.]
en: Verifying <filename>%1</filename> with <filename>%2</filename>...
eo: Konfirmante: <filename>%1</filename> per <filename>%2</filename>...

en: Verify Checksum Files Error
eo: Eraro pri Konfirmo de Kontrolsum-Dosieroj

en: Verify Checksum Files...
eo: Konfirmi kontrolsumajn dosierojn...

en: Verify the fingerprint, mark the user IDs you want to certify, and select the key you want to certify the user IDs with.<br><i>Note: Only the fingerprint clearly identifies the key and its owner.</i>
eo: Konfirmu la fingrospuron, marku la uzantidentigilojn, kiujn vi volas atesti, kaj elektu la ŝlosilon per kiu vi volas atesti la uzantidentigilojn.<br><i>Noto: Nur la fingrospuro klare identigas la ŝlosilon kaj ĝian posedanton.</i>

en: Verifying %1...
eo: Konfirmante %1...

en: Verifying checksums (%2) in %1
eo: Konfirmante kontrolsumojn (%2) en %1

en: Verifying signature %1...
eo: Konfirmante subskribon %1...

en: When encrypting multiple files or a folder Kleopatra creates an encrypted archive with this command.
eo: Dum ĉifrado de pluraj dosieroj aŭ dosierujo Kleopatra kreas ĉifritan arkivon per ĉi tiu komando.

en: When looking for the location of a CRL, the to-be-tested certificate usually contains what are known as "CRL Distribution Point" (DP) entries, which are URLs describing the way to access the CRL. The first found DP entry is used.  With this option, all entries using the LDAP scheme are ignored when looking for a suitable DP.
eo: Kiam vi serĉas la lokon de CRL, la testota atestilo kutime enhavas tion, kio estas konataj kiel "CRL Distribution Point" (DP), enskriboj, kiuj estas URL-oj priskribantaj la manieron aliri la CRL. La unua trovita DP-eniro estas uzata. Kun ĉi tiu elekteblo, ĉiuj enskriboj uzantaj la LDAP-skemon estas ignorataj kiam oni serĉas taŭgan DP.

en: When looking for the location of a CRL, the to-be-tested certificate usually contains what are known as "CRL Distribution Point" (DP) entries, which are URLs describing the way to access the CRL. The first-found DP entry is used.  With this option, all entries using the HTTP scheme are ignored when looking for a suitable DP.
eo: Kiam vi serĉas la lokon de CRL, la testota atestilo kutime enhavas tion, kio estas konataj kiel "CRL Distribution Point" (DP), enskriboj, kiuj estas URL-oj priskribantaj la manieron aliri la CRL. La unua trovita DP-eniro estas uzata. Kun ĉi tiu elekteblo, ĉiuj enskriboj uzantaj la HTTP-skemon estas ignorataj kiam oni serĉas taŭgan DP.

en: X.509 Directory Services
eo: X.509 Adresaj Servoj

[ctx: X.509 certificate DN (validity, created: date)]
en: %1 (%2, created: %3)
eo: %1 (%2, kreita: %3)

en: You are about to revoke the following certification: | You are about to revoke the following %1 certifications:
eo[0]: Vi estas nuligonta la sekvan ateston:
eo[1]: Vi estas nuligonta la sekvajn %1 atestojn:

en: You are not allowed to create S/MIME certificate signing requests.
eo: Vi ne rajtas krei S/MIME-atestilajn petojn.

en: You can use this to add additional info to a certification.
eo: Vi povas uzi ĉi tion por aldoni pliajn informojn al atestilo.

en: You can use this to certify a trusted introducer for a domain.
eo: Vi povas uzi ĉi tion por atesti fidindan enkondukilon por domajno.

en: You can use this to set an expiration date for a certification.
eo: Vi povas uzi ĉi tion por agordi limdaton por atestilo.

en: You cannot revoke any certifications of this key.
eo: Vi ne povas revoki iujn ajn atestojn pri ĉi tiu ŝlosilo.

en: You cannot revoke any certifications of this user ID. | You cannot revoke any certifications of these user IDs.
eo[0]: Vi ne povas nuligi iajn atestilojn de ĉi tiu uzant-ID.
eo[1]: Vi ne povas nuligi iajn atestilojn de ĉi tiuj uzant-ID-oj.

en: You cannot revoke any of the certifications of this user ID. Select any of the certifications for details.
eo: Vi ne povas revoki iun ajn el la atestoj de ĉi tiu uzantidentigilo. Elektu iun el la atestiloj por detaloj.

en: You cannot revoke this certification because it wasn't made with one of your keys (or the required secret key is missing).
eo: Vi ne povas revoki ĉi tiun atestilon ĉar ĝi ne estis farita per unu el viaj ŝlosiloj (aŭ la bezonata sekreta ŝlosilo mankas).

en: You cannot revoke this certification.
eo: Vi ne povas revoki ĉi tiun atestilon.

en: You have to select different filenames for different protocols.
eo: Vi devas elekti malsamajn dosiernomojn por malsamaj protokoloj.

en: You need to select a signing certificate to proceed.
eo: Vi devas elekti subskriban atestilon por daŭrigi.

en: You need to select an OpenPGP signing certificate and an S/MIME signing certificate to proceed.
eo: Vi devas elekti OpenPGP-subskriban atestilon kaj S/MIME-subskriban atestilon por daŭrigi.

en: You need to select an OpenPGP signing certificate to proceed.
eo: Vi devas elekti OpenPGP-subskriban atestilon por daŭrigi.

en: You need to select an S/MIME signing certificate to proceed.
eo: Vi devas elekti atestilon de subskribo S/MIME por daŭrigi.

en: You need to set a PIN before you can use the certificates.
eo: Vi devas agordi PIN antaŭ ol vi povas uzi la atestilojn.

en: You will be asked for a passphrase to protect that file during key generation.
eo: Oni petos vin pri pasfrazo por protekti tiun dosieron dum ŝlosilgenerado.

[ctx: as in: can be used for ...]
en: qualified signatures
eo: kvalifikitaj subskriboj

en: authenticate
eo: aŭtentigi

en: authentication
eo: aŭtentigo

[ctx: base name of an archive file, e.g. archive.zip or archive.tar.gz]
en: archive
eo: arkivo

en: cannot use argument passing on standard input for unpack-command
eo: ne povas uzi argumenton transdonantan norman enigon por unpack-command

en: certification
eo: atestado

en: certify
eo: atesti

[ctx: default name for new group of keys]
en: New Group
eo: Nova Grupo

[ctx: description of filename filter]
en: All Files
eo: Ĉiuj dosieroj

[ctx: description of filename filter]
en: Secret Key Backup Files
eo: Sekretaj Ŝlosilaj Rezervaj Dosieroj

[ctx: description of filename filter]
en: Secret Key Files
eo: Sekretaj Ŝlosildosieroj

[ctx: e.g. "Output of tar xf - file"]
en: Output of %1
eo: Eligo de %1

[ctx: e.g. "Output of tar xf - file1 ..."]
en: Output of %1 ...
eo: Eligo de %1...

en: encrypt
eo: ĉifradi

en: encryption
eo: ĉifrado

[ctx: file name (imported with gpg/gpgsm)]
en: %1 (imported with %2)
eo: %1 (importite kun %2)

[ctx: filename filter like Certificate Groups (*.foo)]
en: Certificate Groups (*%1)
eo: Atestilgrupoj (*%1)

[ctx: groups of keys]
en: groups
eo: grupoj

en: hour
eo: horo

en: invalid mode: "%1"
eo: nevalida reĝimo: "%1"

en: invalid protocol "%1"
eo: nevalida protokolo "%1"

[ctx: key is 'offline key', i.e. secret key is not stored on this computer]
en: offline
eo: eksterrete

[ctx: label:checkbox]
en: Show only my own certifications
eo: Montri miajn proprajn atestilojn

en: multiple instances
eo: multoblaj okazoj

en: never
eo: neniam

en: no proxy
eo: neniu prokurilo

en: not properly installed
eo: ne ĝuste instalita

en: not reachable
eo: ne atingebla

en: not set
eo: ne fiksita

en: not supported
eo: ne subtenata

[ctx: number, operation description]
en: Operation %1: %2
eo: Operacio %1: %2

en: on this computer
eo: sur ĉi tiu komputilo

[ctx: self-test did not pass]
en: Failed
eo: Malsukcesis

en: sign
eo: subskribi

en: signing
eo: signado

en: smart card
eo: inteligenta karto

[ctx: smart card <serial number>]
en: smart card %1
eo: inteligenta karto %1

en: test results
eo: testrezultoj

[ctx: text for screen readers]
en: recipient key
eo: ricevŝlosilo

[ctx: text for screen readers for an empty email address]
en: no email
eo: neniu retpoŝto

[ctx: text for screen readers for an unknown email]
en: unknown email
eo: nekonata retpoŝto

[ctx: text for screen readers for an unknown name]
en: unknown name
eo: nekonata nomo

[ctx: text for screen readers to indicate that the associated object, such as a form field must be filled out]
en: required
eo: postulata

[ctx: text for screen readers to indicate that the associated object, such as a form field, has an error]
en: invalid entry
eo: nevalida eniro

[ctx: title:window]
en: Add User ID
eo: Aldoni Uzantan ID

[ctx: title:window]
en: Revoke Certificate
eo: Revoki Atestilon

en: too old
eo: tro maljuna

en: unexpected error
eo: neatendita eraro

en: unknown exception caught
eo: nekonata escepto kaptita

en: unknown problem
eo: nekonata problemo

[ctx: unknown storage location]
en: unknown
eo: nekonata
