okular - en to ca translation catalogue (964 entries)

en:  Loaded a one-page document. |  Loaded a %1-page document.
ca[0]:  S'ha carregat un document d'una pàgina.
ca[1]:  S'ha carregat un document de %1 pàgines.

en: "Unique instance" control
ca: Control d'«Instància única»

en: %1 Properties
ca: Propietats de %1

[ctx: %1 is a error code]
en: Internal signing error. Please report a bug with the steps to reproduce it. Error code %1
ca: Error intern de signatura. Informeu l'error amb els passos per a reproduir-lo. Codi d'error %1

[ctx: %1 is a filename with path]
en: Could not sign the document: <filename>%1</filename>
ca: No s'ha pogut signar el document: <filename>%1</filename>

[ctx: %1 is a filename with path]
en: Could not write the signed document to <filename>%1</filename>, please ensure you have selected a folder with write permission
ca: No s'ha pogut escriure el document signat a <filename>%1</filename>. Assegureu-vos que heu seleccionat una carpeta amb permís d'escriptura

[ctx: %1 is the file name]
en: %1
    
    One bookmark | %1
    
    %2 bookmarks
ca[0]: %1
    
    un punt
ca[1]: %1
    
    %2 punts

[ctx: %1 is the name of the file to save]
en: &Save '%1'…
ca: &Desa «%1»…

[ctx: %1 is the screen number (0, 1, ...)]
en: Screen %1
ca: Pantalla %1

[ctx: %1 is width, %2 is height, %3 is paper size name]
en: %1 × %2 in (%3)
ca: %1 × %2 polzades (%3)

en: &Add…
ca: &Afegeix…

en: &Align:
ca: &Alinea:

en: &Annotations
ca: &Anotacions

en: &Appearance
ca: Aparen&ça

en: &Author:
ca: &Autor:

en: &Auto Fit
ca: Encaixat &automàtic

en: &Bookmarks
ca: &Punts

en: &Browse
ca: &Navega

en: &Continuous
ca: &Continu

en: &Copy Path
ca: &Copia el camí

en: &Default Font:
ca: Lletra pre&determinada:

en: &Delete
ca: Su&primeix

en: &Edit
ca: E&dita

en: &Edit…
ca: &Edita…

en: &Embedded Files
ca: Fitxers &incrustats

en: &File
ca: &Fitxer

en: &Fonts
ca: &Lletres

en: &Go
ca: &Ves

en: &Help
ca: A&juda

en: &Import PostScript as PDF…
ca: &Importa un PostScript com a PDF…

en: &Magnifier
ca: A&mpliador

en: &Name:
ca: &Nom:

en: &Opacity:
ca: &Opacitat:

en: &Open Containing Folder
ca: &Obre la carpeta contenidora

en: &Open Pop-up Note
ca: &Obre una nota emergent

en: &Orientation
ca: &Orientació

en: &Page Sizes
ca: Mides de les &pàgines

en: &Page:
ca: &Pàgina:

en: &Pen Width:
ca: Amplada de la &ploma:

en: &Properties
ca: &Propietats

en: &Remove
ca: &Elimina

en: &Settings
ca: A&rranjament

en: &Sign…
ca: &Signa…

en: &Text Selection
ca: Selecció de &text

en: &Tools
ca: &Eines

en: &Trim Margins
ca: Re&talla els marges

en: &Trim View
ca: Re&talla la vista

en: &Type:
ca: &Tipus:

en: &View
ca: Vi&sualitza

en: &View Mode
ca: Mode de &vista

en: &Width:
ca: &Amplada:

[ctx: &label:listbox Config dialog, accessibility page]
en: Text-to-speech voice:
ca: Veu de text a veu:

[ctx: 'File' as normal file, that can be opened, saved, etc..]
en: File
ca: Fitxer

[ctx: 'source' is a source file]
en: Source: %1
ca: Origen: %1

en: *.ico *.png *.xpm *.svg *.svgz | Icon Files (*.ico *.png *.xpm *.svg *.svgz)
ca: *.ico *.png *.xpm *.svg *.svgz | Fitxers d'icona (*.ico *.png *.xpm *.svg *.svgz)

en: <b>Click</b> to open a file or <b>Click and hold</b> to select a recent file
ca: <b>Feu un clic</b> per a obrir un fitxer o <b>feu un clic i manteniu-lo premut</b> per a seleccionar un fitxer recent

en: <div align=center><h3>No annotations</h3>To create new annotations press F6 or select <i>Tools -&gt; Annotations</i> from the menu.</div>
ca: <div align=center><h3>Sense anotacions</h3>Per a crear anotacions noves premeu «F6» o seleccioneu «<i>Eines -&gt; Anotacions</i>» al menú.</div>

en: <qt><strong>File Error!</strong> Could not create temporary file <nobr><strong>%1</strong></nobr>.</qt>
ca: <qt><strong>Error de fitxer!</strong> No s'ha pogut crear el fitxer temporal <nobr><strong>%1</strong></nobr>.</qt>

en: <qt><strong>File Error!</strong> Could not open the file <nobr><strong>%1</strong></nobr> for uncompression. The file will not be loaded.</qt>
ca: <qt><strong>Error de fitxer!</strong> No s'ha pogut obrir el fitxer <nobr> <strong>%1</strong></nobr> per a descomprimir-lo. No es carregarà el fitxer.</qt>

en: <qt><strong>File Error!</strong> Could not uncompress the file <nobr><strong>%1</strong></nobr>. The file will not be loaded.</qt>
ca: <qt><strong>Error de fitxer!</strong> No s'ha pogut descomprimir el fitxer <nobr><strong>%1</strong></nobr>. No es carregarà el fitxer.</qt>

en: <qt>More than one backend found for the MIME type:<br /><b>%1</b> (%2).<br /><br />Please select which one to use:</qt>
ca: <qt>S'ha trobat més d'un dorsal per al tipus MIME:<br /><b>%1</b> (%2).<br /><br />Seleccioneu quin s'ha d'usar:</qt>

en: <qt>This error typically occurs if the file is corrupt. If you want to be sure, try to decompress the file manually using command-line tools.</qt>
ca: <qt>Aquest error normalment passa quan el fitxer està corromput. Si en voleu estar segur, proveu de descomprimir a mà el fitxer amb les eines de la línia d'ordres.</qt>

en: <qt>This error typically occurs if you do not have enough permissions to read the file. You can check ownership and permissions if you right-click on the file in the Dolphin file manager, then choose the 'Properties' option, and select 'Permissions' tab in the opened window.</qt>
ca: <qt>Aquest error normalment passa quan no teniu permisos suficients per a llegir el fitxer. Podeu comprovar el propietari i els permisos si feu un clic dret al fitxer en el gestor de fitxers Dolphin, després trieu l'opció «Propietats». i seleccioneu la pestanya «Permisos» a la finestra oberta.</qt>

[ctx: @action]
en: Configure Color Modes…
ca: Configura els modes de color…

[ctx: @action]
en: Geometrical shapes
ca: Formes geomètriques

[ctx: @action]
en: Selection Tools
ca: Eines de selecció

[ctx: @action]
en: Stamp
ca: Segell

[ctx: @action Change Colors feature toggle action]
en: Change Colors
ca: Canvia els colors

[ctx: @action When checked, line annotations are constrained to 15° steps, shape annotations to 1:1 ratio]
en: Constrain Ratio and Angle of Annotation Tools
ca: Conserva la relació i l'angle de les eines d'anotació

[ctx: @action page layout]
en: Use Right to Left Reading Direction
ca: Usa la direcció de lectura de dreta a esquerra

[ctx: @action:button]
en: Choose New Name
ca: Trieu un nom nou

[ctx: @action:button]
en: Sign
ca: Signa

[ctx: @action:button]
en: Start Over
ca: Torna a començar

[ctx: @action:button]
en: View
ca: Visualitza

[ctx: @action:button finish the signing process]
en: Finish Signing
ca: Finalitza la signatura

[ctx: @action:inmenu]
en: &Extract Font
ca: &Extreu la lletra

[ctx: @action:inmenu]
en: &Save As…
ca: De&sa com a…

[ctx: @action:inmenu]
en: &View…
ca: &Visualitza…

[ctx: @action:inmenu menu that contains actions to control text to speach]
en: Speak
ca: Pronuncia

[ctx: @action:intoolbar Add current annotation tool to the quick annotations list]
en: Add to Quick Annotations
ca: Afegeix a les anotacions ràpides

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Arrow
ca: Fletxa

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Ellipse
ca: El·lipse

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Freehand Line
ca: Línia a mà alçada

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Highlighter
ca: Marcador fluorescent

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Inline Note
ca: Nota inclosa

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Polygon
ca: Polígon

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Popup Note
ca: Nota emergent

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Squiggle
ca: Giragonses

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Straight line
ca: Línia recta

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Strike Out
ca: Barrat

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Typewriter
ca: Màquina d'escriure

[ctx: @action:intoolbar Annotation tool]
en: Underline
ca: Subratllat

[ctx: @action:intoolbar Current annotation advanced settings]
en: Annotation Settings
ca: Configuració de les anotacions

[ctx: @action:intoolbar Current annotation config option]
en: Fill Color
ca: Color d'emplenat

[ctx: @action:intoolbar Current annotation config option]
en: Font
ca: Lletra

[ctx: @action:intoolbar Current annotation config option]
en: Line width
ca: Amplada de la línia

[ctx: @action:intoolbar Current annotation config option]
en: Opacity
ca: Opacitat

[ctx: @action:intoolbar Hide the toolbar]
en: Hide
ca: Oculta

[ctx: @action:intoolbar Show list of quick annotation tools]
en: Quick Annotations
ca: Anotacions ràpides

[ctx: @action:intoolbar Show the builtin annotation toolbar]
en: Show more annotation tools
ca: Mostra més eines d'anotació

[ctx: @action:intoolbar When checked keep the current annotation tool active after use]
en: Keep Active
ca: Mantén activa

[ctx: @info]
en: A signature of this size may be too small to read. If you would like to create a potentially more readable signature, press <interface>Start over</interface> and draw a bigger rectangle.
ca: Una signatura d'aquesta mida pot ser massa petita per a llegir. Si voleu crear una signatura potencialment més llegible, premeu <interface>Torna a començar</interface> i dibuixeu un rectangle més gran.

[ctx: @info]
en: Could not load the file <filename>%1</filename>
ca: No s'ha pogut carregar el fitxer <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Could not overwrite <filename>%1</filename> because that file is read-only. Try saving to another location or changing that file's permissions.
ca: No s'ha pogut sobreescriure <filename>%1</filename> perquè aquest fitxer només és de lectura. Intenteu desar-lo a una altra ubicació o canvieu els seus permisos.

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> has been modified by another program. If you save now, any changes made in the other program will be lost. Are you sure you want to continue?
ca: El fitxer <filename>%1</filename> l'ha modificat un altre programa. Si el deseu ara, es perdrà qualsevol canvi fet en l'altre programa. Segur que voleu continuar?

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> has unsaved changes but has been modified by another program. Closing it will replace the unsaved changes with the changes made in the other program.<nl/><nl/>Do you want to continue closing the file?
ca: El fitxer <filename>%1</filename> té canvis sense desar, però l'ha modificat un altre programa. Tancar-lo substituirà els canvis sense desar pels canvis fets en l'altre programa.<nl/><nl/>Voleu continuar tancant el fitxer?

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> has unsaved changes but has been modified by another program. Reloading it will replace the unsaved changes with the changes made in the other program.<nl/><nl/>Do you want to continue reloading the file?
ca: El fitxer <filename>%1</filename> té canvis sense desar, però l'ha modificat un altre programa. Recarregar-lo substituirà els canvis sense desar pels canvis fets en l'altre programa.<nl/><nl/>Voleu continuar recarregant el fitxer?

[ctx: @info %1 is a page size]
en: Most pages are %1.
ca: La majoria de les pàgines són %1.

[ctx: @info Config dialog, accessibility page]
en: <b>Warning:</b> these options can badly affect drawing speed.
ca: <b>Avís:</b> aquestes opcions poden afectar negativament la velocitat del dibuixat.

[ctx: @info Config dialog, annotations page]
en: <b>Note:</b> the information here is used only for annotations. The information is saved in annotated documents, and so will be transmitted together with the document.
ca: <b>Nota:</b> La informació que s'usa aquí només és per a les anotacions. La informació es desa en documents anotats, per tant, es transmetrà junt amb el document.

[ctx: @info:tooltip]
en: Add the current annotation to the quick annotations menu
ca: Afegeix l'anotació actual al menú d'anotacions ràpides

[ctx: @info:tooltip]
en: Add the current annotation to the quick annotations menu (No annotation selected)
ca: Afegeix l'anotació actual al menú d'anotacions ràpides (cap anotació seleccionada)

[ctx: @info:tooltip]
en: Advanced settings for the current annotation tool
ca: Configuració avançada per a l'actual eina d'anotació

[ctx: @info:tooltip]
en: Advanced settings for the current annotation tool (No annotation selected)
ca: Configuració avançada per a l'actual eina d'anotació (cap anotació seleccionada)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation border color
ca: Color de vora d'anotació

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation color
ca: Color de l'anotació

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation color (No annotation selected)
ca: Color de l'anotació (cap anotació seleccionada)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation fill color
ca: Color de l'emplenat de l'anotació

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation fill color (Current annotation has no fill color)
ca: Color de l'emplenat de l'anotació (l'anotació actual no té color d'emplenat)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation fill color (No annotation selected)
ca: Color de l'emplenat de l'anotació (cap anotació seleccionada)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation font
ca: Lletra de l'anotació

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation font (Current annotation has no font)
ca: Lletra de l'anotació (l'anotació actual no té lletra)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation font (No annotation selected)
ca: Lletra de l'anotació (cap anotació seleccionada)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation line width
ca: Amplada de la línia d'anotació

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation line width (Current annotation has no line width)
ca: Amplada de la línia d'anotació (l'anotació actual no té amplada de línia)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation line width (No annotation selected)
ca: Amplada de la línia d'anotació (cap anotació seleccionada)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation opacity
ca: Opacitat de l'anotació

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation opacity (No annotation selected)
ca: Opacitat de l'anotació (cap anotació seleccionada)

[ctx: @info:tooltip]
en: Annotation text color
ca: Color de text d'anotació

[ctx: @info:tooltip]
en: Choose an annotation tool from the quick annotations
ca: Selecciona una eina d'anotació de les anotacions ràpides

[ctx: @info:tooltip]
en: Constrain line angle to 15° steps
ca: Conserva l'angle de línia a passos de 15°

[ctx: @info:tooltip]
en: Constrain shape ratio to 1:1
ca: Conserva la relació de forma a 1:1

[ctx: @info:tooltip]
en: Constrain shape ratio to 1:1 or line angle to 15° steps (No annotation selected)
ca: Conserva la relació de forma a 1:1 o l'angle de línia a passos de 15° (cap anotació seleccionada)

[ctx: @info:tooltip]
en: Constrain shape ratio to 1:1 or line angle to 15° steps (Not supported by current annotation)
ca: Conserva la relació de forma a 1:1 o l'angle de línia a passos de 15° (no admès per l'anotació actual)

[ctx: @info:tooltip]
en: Keep the annotation tool active after use
ca: Mantén activa l'eina d'anotacions després de l'ús

[ctx: @info:tooltip]
en: Select a custom stamp symbol from file
ca: Seleccioneu un símbol de segell personalitzat des d'un fitxer

[ctx: @info:tooltip Config dialog, general page]
en: Defines how much of the current viewing area will still be visible when pressing the Page Up/Down keys.
ca: Defineix quina part de l'àrea de visió actual romandrà visible en prémer les tecles de retrocedir/avançar pàgina.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <qt>Set the command of a custom text editor to be launched.<br />
    You can also put few placeholders:
    <ul>
      <li>%f - the file name</li>
      <li>%l - the line of the file to be reached</li>
      <li>%c - the column of the file to be reached</li>
    </ul>
    If %f is not specified, then the file name is appended to the specified command.
ca: <qt>Indiqueu l'ordre de l'editor de text personalitzat a executar.<br />
    Podeu afegir les següents variables de substitució:
    <ul>
      <li>%f - el nom del fitxer</li>
      <li>%l - la línia del fitxer a on anar</li>
      <li>%c - la columna del fitxer a on anar</li>
    </ul>
    Si no s'especifica %f, llavors el nom del fitxer s'afegeix a l'ordre especificada.

[ctx: @info:whatsthis Config dialog, editor page]
en: Choose the editor you want to launch when Okular wants to open a source file.
ca: Seleccioneu l'editor que voleu executar quan l'Okular necessiti obrir un fitxer de codi font.

[ctx: @item:inlistbox]
en: Custom Color…
ca: Color personalitzat…

[ctx: @item:inlistbox]
en: Width %1
ca: Amplada %1

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Black
ca: Negre

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Blue
ca: Blau

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Cyan
ca: Cian

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Gray
ca: Gris

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Green
ca: Verd

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Orange
ca: Taronja

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Red
ca: Vermell

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: White
ca: Blanc

[ctx: @item:inlistbox Color name]
en: Yellow
ca: Groc

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Change dark & light colors
ca: Canvia els colors foscos i els clars

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Change paper color
ca: Canvia el color del paper

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Convert to black & white
ca: Converteix a blanc i negre

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Invert colors
ca: Inverteix els colors

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Invert lightness
ca: Inverteix la lluminositat

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Invert luma (sRGB linear)
ca: Inverteix la luma (sRGB lineal)

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Invert luma (symmetric)
ca: Inverteix la luma (simètrica)

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Shift hue negative
ca: Desplaça a un to negatiu

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, accessibility page]
en: Shift hue positive
ca: Desplaça a un to positiu

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, editor page]
en: Custom Text Editor
ca: Editor de text personalitzat

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, editor page]
en: Emacs client
ca: Client de l'Emacs

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, editor page]
en: Lyx client
ca: Client del Lyx

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, general page, default zoom]
en: Auto Fit
ca: Encaixat automàtic

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, general page, default zoom]
en: Custom
ca: Personalitzat

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, general page, default zoom]
en: Defines the default zoom mode for files which were never opened before. For files which were opened before the previous zoom is applied.
ca: Defineix el mode predeterminat de zoom per als fitxers que mai s'han obert abans. Per als fitxers que s'han obert prèviament s'aplica el zoom anterior.

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, general page, default zoom]
en: Fit Page
ca: Ajusta a la pàgina

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, general page, default zoom]
en: Fit Width
ca: Ajusta a l'amplada de pàgina

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, performance page, memory usage]
en: Aggressive
ca: Enèrgic

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, performance page, memory usage]
en: Greedy
ca: Voraç

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, performance page, memory usage]
en: Low
ca: Baix

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, performance page, memory usage]
en: Normal (default)
ca: Normal (predeterminat)

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, cursor visibility]
en: Always hidden
ca: Sempre ocult

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, cursor visibility]
en: Always visible
ca: Sempre visible

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, cursor visibility]
en: Hidden after delay
ca: Oculta després d'un retard

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, preferred screen]
en: Current Screen
ca: Pantalla actual

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, preferred screen]
en: Default Screen
ca: Pantalla predeterminada

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, preferred screen. %1 is the screen number (0, 1, ...), hopefully not 0.]
en: Screen %1 (disconnected)
ca: Pantalla %1 (desconnectada)

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, preferred screen. %1 is the screen number (0, 1, ...). %2 is the screen manufacturer name. %3 is the screen model name. %4 is the screen name like DVI-0]
en: Screen %1 (%2 %3 %4)
ca: Pantalla %1 (%2 %3 %4)

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, tap navigation]
en: Disabled
ca: Desactivada

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, tap navigation]
en: Tap anywhere to go forward
ca: Toc a qualsevol lloc per a anar endavant

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, tap navigation]
en: Tap left/right side to go back/forward
ca: Toc a la banda esquerra/dreta per a anar enrere/endavant

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Blinds horizontal
ca: Apaga horitzontalment

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Blinds vertical
ca: Apaga verticalment

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Box in
ca: Quadre cap endins

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Box out
ca: Quadre cap enfora

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Dissolve
ca: Dissol

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Fade
ca: Esvaïment

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Glitter down
ca: Lluentor cap avall

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Glitter right
ca: Lluentor cap a la dreta

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Glitter right-down
ca: Lluentor cap avall i a la dreta

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Instant (Never use animations)
ca: Instantani (No usa mai animacions)

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Random transition
ca: Transició aleatòria

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Replace
ca: Substitueix

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Split horizontal in
ca: Divideix horitzontalment cap a l'interior

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Split horizontal out
ca: Divideix horitzontalment cap a l'exterior

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Split vertical in
ca: Divideix verticalment cap a l'interior

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Split vertical out
ca: Divideix verticalment cap a l'exterior

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Wipe down
ca: Esborrat cap avall

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Wipe left
ca: Esborrat cap a l'esquerra

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Wipe right
ca: Esborrat cap a la dreta

[ctx: @item:inlistbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Wipe up
ca: Esborrat cap amunt

[ctx: @item:inmenu]
en: &Facing Pages
ca: Pàgines &oposades

[ctx: @item:inmenu]
en: &Overview
ca: Vista &general

[ctx: @item:inmenu]
en: &Single Page
ca: Pàgina i&ndividual

[ctx: @item:inmenu]
en: Facing Pages (&Center First Page)
ca: Pàgines oposades (&centra la primera pàgina)

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: &Invert Colors
ca: &Inverteix els colors

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: &Normal Colors
ca: Colors &normals

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Change &Dark && Light Colors
ca: Canvia els colors &foscos i els clars

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Change &Paper Color
ca: Canvia el color del &paper

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Convert to &Black && White
ca: Converteix a &blanc i negre

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Invert &Lightness
ca: Inverteix la &lluminositat

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Invert L&uma (sRGB Linear)
ca: Inverteix la l&uma (sRGB lineal)

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Invert Luma (&Symmetric)
ca: Inverteix la luma (&simètrica)

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Shift Hue N&egative
ca: Desplaça a un to n&egatiu

[ctx: @item:inmenu color mode]
en: Shift Hue P&ositive
ca: Desplaça a un to p&ositiu

[ctx: @label Config dialog, annotations page, heading line for Quick Annotations tool manager]
en: <h3>Quick Annotation Tools</h3>
ca: <h3>Eines d'anotacions ràpides</h3>

[ctx: @label Config dialog, performance page]
en: CPU usage:
ca: Ús de la CPU:

[ctx: @label Config dialog, presentation page, heading line for drawing tool manager]
en: <h3>Drawing Tools</h3>
ca: <h3>Eines de dibuix</h3>

[ctx: @label:chooser Config dialog, accessibility page]
en: Dark color:
ca: Color fosc:

[ctx: @label:chooser Config dialog, accessibility page]
en: Light color:
ca: Color clar:

[ctx: @label:chooser Config dialog, accessibility page]
en: Paper color:
ca: Color del paper:

[ctx: @label:chooser Config dialog, presentation page]
en: Background color:
ca: Color del fons:

[ctx: @label:listbox Config dialog, accessibility page]
en: Color mode:
ca: Mode de color:

[ctx: @label:listbox Config dialog, accessibility page]
en: Text-to-speech engine:
ca: Motor de text a veu:

[ctx: @label:listbox Config dialog, general page]
en: Use custom background color:
ca: Usa un color de fons personalitzat:

[ctx: @label:listbox Config dialog, performance page, memory usage]
en: Memory usage:
ca: Ús de la memòria:

[ctx: @label:listbox Config dialog, presentation page, cursor visibility]
en: Mouse cursor:
ca: Cursor del ratolí:

[ctx: @label:listbox Config dialog, presentation page, preferred screen]
en: Preferred screen:
ca: Pantalla preferida:

[ctx: @label:listbox Config dialog, presentation page, tap navigation]
en: Touch navigation:
ca: Navegació tàctil:

[ctx: @label:listbox Config dialog, presentation page, transitions]
en: Default transition:
ca: Transició predeterminada:

[ctx: @label:slider Config dialog, accessibility page]
en: Threshold:
ca: Llindar:

[ctx: @label:spinbox Advance automatically: Every n second]
en: every %v second | every %v seconds
ca[0]: cada %v segon
ca[1]: cada %v segons

[ctx: @label:spinbox Config dialog, general page]
en: Items in recent history:
ca: Elements a l'historial recent:

[ctx: @label:spinbox Config dialog, general page]
en: Overview columns:
ca: Columnes de visió general:

[ctx: @label:spinbox Config dialog, general page]
en: Page Up/Down overlap:
ca: Superposició Re/Av Pàg:

[ctx: @label:spinbox Config dialog, presentation page]
en: Advance automatically:
ca: Avança automàticament:

[ctx: @label:textbox Config dialog, annotations page]
en: Author:
ca: Autor:

[ctx: @label:textbox Config dialog, editor page]
en: Command:
ca: Ordre:

[ctx: @option:check Config dialog, accessibility page]
en: Change colors
ca: Canvia els colors

[ctx: @option:check Config dialog, accessibility page]
en: Draw border around links
ca: Dibuixa una vora al voltant dels enllaços

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Display document title in titlebar if available
ca: Si està disponible, mostra el títol del document en la barra de títol

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: For files without file information, open in continuous mode by default
ca: Per als fitxers sense informació de fitxer, obre en mode continu de manera predeterminada

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Link the thumbnails with the page
ca: Enllaça les miniatures a la pàgina

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Notify about embedded files, forms, or signatures
ca: Notifica els fitxers, els formularis o les signatures incrustats

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Obey DRM limitations
ca: Obeeix les limitacions DRM

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Open in continuous mode by default
ca: Obre en mode continu de manera predeterminada

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Open new files in tabs
ca: Obre els fitxers nous en pestanyes

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Reload document on file change
ca: Recarrega el document en canviar el fitxer

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Right to left reading direction
ca: Direcció de lectura de dreta a esquerra

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Show backend selection dialog
ca: Mostra el diàleg de selecció de dorsals

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Show hints and info messages
ca: Mostra els consells i els missatges d'informació

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Show scrollbars
ca: Mostra les barres de desplaçament

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Switch to existing tab if file is already open
ca: Commuta a la pestanya existent si el fitxer ja està obert

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Use file information to determine whether to open in continuous mode by default
ca: Fes servir la informació de fitxer per a determinar si s'ha d'obrir en mode continu de manera predeterminada

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: Use smooth scrolling
ca: Usa un desplaçament suau

[ctx: @option:check Config dialog, general page]
en: When using Browse Tool, wrap cursor at screen edges
ca: En usar l'eina Navega, el cursor continua al final oposat en arribar a la vora de la pantalla

[ctx: @option:check Config dialog, performance page]
en: Enable graphics antialias
ca: Activa l'antialiàsing de gràfics

[ctx: @option:check Config dialog, performance page]
en: Enable text antialias
ca: Activa l'antialiàsing de text

[ctx: @option:check Config dialog, performance page]
en: Enable text hinting
ca: Activa la correcció de lletres del text

[ctx: @option:check Config dialog, performance page]
en: Enable transparency effects
ca: Activa els efectes de transparències

[ctx: @option:check Config dialog, presentation page]
en: Loop after last page
ca: Repeteix després de l'última pàgina

[ctx: @option:check Config dialog, presentation page]
en: Show progress indicator
ca: Mostra l'indicador de progrés

[ctx: @option:check Config dialog, presentation page]
en: Show summary page
ca: Mostra la pàgina de resum

[ctx: @option:radio]
en: Only PGP keys
ca: Només claus PGP

[ctx: @title:column]
en: Created
ca: Creat

[ctx: @title:column]
en: Description
ca: Descripció

[ctx: @title:column]
en: Modified
ca: Modificat

[ctx: @title:column]
en: Name
ca: Nom

[ctx: @title:column]
en: Size
ca: Mida

[ctx: @title:group Config dialog, general page]
en: Appearance:
ca: Aparença:

[ctx: @title:group Config dialog, general page]
en: Program features:
ca: Funcionalitats del programa:

[ctx: @title:group Config dialog, performance page]
en: Rendering options:
ca: Opcions de renderització:

[ctx: @title:menu]
en: &Color Mode
ca: Mode de &color

[ctx: @title:window]
en: Embedded Files
ca: Fitxers incrustats

[ctx: @title:window]
en: Invalid file
ca: Fitxer no vàlid

[ctx: @title:window]
en: Print
ca: Impressió

[ctx: @title:window]
en: Select color
ca: Selecció de color

[ctx: @title:window file chooser]
en: Select custom stamp symbol
ca: Seleccioneu un símbol de segell personalitzat

en: A good compromise between memory usage and speed gain. Preload next page and boost searches. (For systems with 2GB of memory, typically.)
ca: Un bon compromís entre l'ús de la memòria i la velocitat. Precarrega la pàgina següent i accelera les cerques (normalment, per a sistemes amb 2 GB de memòria).

en: A problem occurred during the execution of the 'dvipng' command.
ca: Ha ocorregut un problema durant l'execució de l'ordre «dvipng».

en: A problem occurred during the execution of the 'latex' command.
ca: Ha ocorregut un problema durant l'execució de l'ordre «latex».

en: Abort Closing
ca: Interromp el tancament

en: Abort Reloading
ca: Interromp la recàrrega

en: About Backend
ca: Quant al dorsal

en: Accessibility
ca: Accessibilitat

en: Accessibility Reading Aids
ca: Ajudes d'accessibilitat de lectura

en: Add Bookmark
ca: Afegeix un punt

[ctx: Add an annotation to the page]
en: add annotation
ca: Afegeix anotació

en: Add favorite annotation
ca: Afegeix una anotació preferida

en: Additional Information
ca: Informació addicional

en: Advance to the Next Page
ca: Avança fins a la pàgina següent

en: After saving, the current document format requires the file to be reloaded. Your undo/redo history will be lost.<br />Do you want to continue?
ca: Després de desar, el format actual del document requereix recarregar el fitxer. Es perdrà l'historial de desfer/refer.<br />Voleu continuar?

en: All
ca: Tots

en: All Files (*)
ca: Tots els fitxers (*)

en: All editing and interactive features for this document are disabled. Please save a copy and reopen to edit this document.
ca: Totes les característiques d'edició i interactives d'aquest document estan desactivades. Deseu una còpia i torneu-la a obrir per a editar aquest document.

en: All files (*)
ca: Tots els fitxers (*)

en: All supported files (%1)
ca: Tots els fitxers admesos (%1)

en: All your signing certificates are invalid. In case signing worked before, please check their validity dates.
ca: Cap dels vostres certificats de signatura no són vàlids. En cas que la signatura hagi funcionat abans, consulteu les seves dates de validesa.

en: Annotation
ca: Anotació

en: Annotation Options
ca: Opcions de les anotacions

en: Annotation Properties
ca: Propietats de les anotacions

en: Annotation Toolbar
ca: Barra d'eines d'anotacions

en: Annotation improvements
ca: Millores a les anotacions

[ctx: Annotation tool]
en: Draw a freehand line
ca: Dibuixa una línia a mà alçada

[ctx: Annotation tool]
en: Draw a polygon (click on the first point to close it)
ca: Dibuixa un polígon (cliqueu en el primer punt per a tancar-lo)

[ctx: Annotation tool]
en: Draw a rectangle
ca: Dibuixa un rectangle

[ctx: Annotation tool]
en: Draw a straight line
ca: Dibuixa una línia recta

[ctx: Annotation tool]
en: Draw an ellipse (drag to select a zone)
ca: Dibuixa una el·lipse (arrossegueu per a seleccionar una zona)

[ctx: Annotation tool]
en: Highlight text
ca: Text ressaltat

[ctx: Annotation tool]
en: Inline Text Annotation (drag to select a zone)
ca: Anotació de text inclosa (arrossegueu per a seleccionar una zona)

[ctx: Annotation tool]
en: Put a pop-up note
ca: Posa una nota emergent

[ctx: Annotation tool]
en: Put a stamp symbol
ca: Posa un símbol de segell

[ctx: Annotation tool]
en: Squiggle text
ca: Text de giragonses

[ctx: Annotation tool]
en: Strike out text
ca: Text barrat

[ctx: Annotation tool]
en: Typewriter Annotation (drag to select a zone)
ca: Anotació de màquina d'escriure (arrossegueu per a seleccionar una zona)

[ctx: Annotation tool]
en: Underline text
ca: Text subratllat

en: Annotations
ca: Anotacions

en: Annotations artwork
ca: Gràfics de les anotacions

en: Appearance
ca: Aparença

en: Approved
ca: Aprovat

en: Area &Selection
ca: &Selecció d'àrea

en: Arrow
ca: Fletxa

en: Arrow with Comment
ca: Fletxa amb comentari

en: As Is
ca: Tal com és

en: Author
ca: Autor

en: Author name
ca: Nom de l'autor

en: Author name for the annotation:
ca: Nom de l'autor a l'anotació:

en: Author: %1
ca: Autor: %1

en: Auto Fit
ca: Encaixat automàtic

en: Back
ca: Enrere

en: Backend Selection
ca: Selecció de dorsal

en: Background:
ca: Fons:

en: Beginning of the document
ca: Començament del document

en: Black
ca: Negre

en: Blue
ca: Blau

en: Bookmark
ca: Punt

en: Bookmarks
ca: Punts

en: Border &width:
ca: A&mplada de la vora:

en: Butt
ca: Punta

en: CID Type 0
ca: CID tipus 0

en: CID Type 0C
ca: CID tipus 0C

en: Can not find a plugin which is able to handle the document being passed.
ca: No s'ha pogut trobar cap connector que pugui gestionar el document que s'està manipulant.

en: Cannot find dvipng executable.
ca: No s'ha pogut trobar l'executable «dvipng».

en: Cannot find latex executable.
ca: No s'ha pogut trobar l'executable «latex».

[ctx: Caption for a rich media annotation]
en: Rich Media
ca: Contingut enriquit

[ctx: Caption for a screen annotation]
en: Screen
ca: Pantalla

[ctx: Caption for a widget annotation]
en: Widget
ca: Giny

en: Caret
ca: Cursor

en: Caret Properties
ca: Propietats del cursor

en: Caret symbol:
ca: Símbol del cursor:

en: Case Sensitive
ca: Distingeix majúscules i minúscules

en: Case sensitive
ca: Distingeix majúscules i minúscules

en: Category
ca: Categoria

en: Center
ca: Centre

en: Certificate Data:
ca: Dades del certificat:

en: Certificate File (*.cer)
ca: Fitxer de certificat (*.cer)

en: Certificate Viewer
ca: Visualitzador de certificats

en: Certificate has Expired.
ca: El certificat ha caducat.

en: Certificate has been Revoked.
ca: El certificat ha estat revocat.

en: Certificate has not yet been verified.
ca: El certificat encara no s'ha verificat.

en: Certificate is Trusted.
ca: El certificat és de confiança.

en: Certificate issuer is unknown.
ca: L'emissor del certificat és desconegut.

en: Certificate issuer isn't Trusted.
ca: L'emissor del certificat no és de confiança.

en: Certificate validation in progress
ca: Validació del certificat en curs

en: Certificates
ca: Certificats

[ctx: Change an annotation's size]
en: adjust annotation
ca: Ajusta l'anotació

en: Choose...
ca: Escolliu...

en: Circle
ca: Cercle

en: Click to begin
ca: Feu un clic per a començar

en: Click to open a file
    Click and hold to open a recent file
ca: Feu un clic per a obrir un fitxer
    Feu un clic i manteniu-lo premut per a obrir un fitxer recent

en: Click to see the magnified view.
ca: Clic per a veure la vista ampliada.

en: Close
ca: Tanca

en: Close &Find Bar
ca: Tanca la barra de &cerca

en: Close Document
ca: Tanca el document

en: Close Tabs
ca: Tanca les pestanyes

en: Close this note
ca: Tanca aquesta nota

en: Closed Arrow
ca: Fletxa tancada

en: Collapse All
ca: Redueix-ho tot

en: Collapse Whole Section
ca: Redueix tota la secció

en: Collapse all elements
ca: Redueix tots els elements

en: Comment
ca: Comentari

en: Common Name(CN)
ca: Nom comú (CN)

en: Confidential
ca: Confidencial

en: Configure Annotations…
ca: Configura les anotacions…

en: Configure Backends
ca: Configura els dorsals

en: Configure Backends…
ca: Configura els dorsals…

en: Configure Okular…
ca: Configura l'Okular…

en: Configure Viewer
ca: Configura el visualitzador

en: Configure Viewer Backends
ca: Configura els dorsals de visualització

en: Configure Viewer Backends…
ca: Configura els dorsals de visualització…

en: Configure Viewer…
ca: Configura el visualitzador…

en: Configure Web Shortcuts…
ca: Configura les dreceres web…

en: Confirm Close
ca: Confirmació del tancament

en: Contents
ca: Contingut

en: Continue
ca: Continua

en: Continue Closing
ca: Continua tancant

en: Continue Reloading
ca: Continua recarregant

en: Continue losing changes
ca: Continua, es perden els canvis

en: Continuing search from beginning
ca: La cerca continua des del començament

en: Continuing search from bottom
ca: La cerca continua des de baix

en: Copy Link Address
ca: Copia l'adreça de l'enllaç

en: Copy Table Contents to Clipboard
ca: Copia el contingut de la taula al porta-retalls

en: Copy Text
ca: Copia el text

en: Copy Text (Without line breaks)
ca: Copia el text (sense salts de línia)

en: Copy Text to Clipboard
ca: Copia el text al porta-retalls

en: Copy forbidden by DRM
ca: La còpia està prohibida pel DRM

en: Copy to Clipboard
ca: Copia al porta-retalls

en: Could not export the certificate
ca: No s'ha pogut exportar el certificat

en: Could not find a suitable binary for printing. Make sure CUPS lpr binary is available
ca: No s'ha pogut trobar cap binari adequat per a imprimir. Assegureu-vos que està disponible l'executable «lpr» de CUPS

en: Could not load print preview part
ca: No s'ha pogut carregar la part de la vista prèvia d'impressió

en: Could not open "%1" for writing. File was not saved.
ca: No s'ha pogut obrir «%1» per a escriure-hi. El fitxer no s'ha desat.

en: Could not open %1. %2
ca: No s'ha pogut obrir %1. %2

en: Could not open %1. Reason: %2
ca: No s'ha pogut obrir %1. Motiu: %2

en: Could not open '%1' (%2)
ca: No s'ha pogut obrir «%1» (%2)

en: Could not open '%1'. File does not exist
ca: No s'ha pogut obrir «%1». El fitxer no existeix

en: Could not open a temporary file
ca: No s'ha pogut obrir un fitxer temporal

en: Could not open the temporary file for saving.
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer temporal per a desar.

en: Could not print the document. Detailed error is "%1". Please report to bugs.kde.org
ca: No s'ha pogut imprimir el document. L'error detallat és: «%1». Si us plau, informeu a bugs.kde.org

en: Could not print the document. Unknown error. Please report to bugs.kde.org
ca: No s'ha pogut imprimir el document. Error desconegut. Si us plau, informeu a bugs.kde.org

en: Could not save file %1.
ca: No s'ha pogut desar el fitxer %1.

en: Could not sign. Wrong passphrase
ca: No s'ha pogut signar. Frase de pas incorrecta

en: Could not view revision.
ca: No s'ha pogut visualitzar la revisió.

en: Create annotation tool
ca: Eina de creació d'anotacions

en: Create drawing tool
ca: Eina de creació de dibuixos

en: Created
ca: Creat

en: Created Okular from KPDF codebase
ca: Va crear l'Okular des del codi base del KPDF

en: Created:
ca: Creat:

en: Creator
ca: Creador

en: Custom annotation name:
ca: Nom personalitzat d'anotació:

en: Decrypt Keys
ca: Claus de desencriptatge

en: Default Drawing Tool #%1
ca: Eina de dibuix predeterminada %1

en: Deny Request
ca: Denega la petició

en: Departmental
ca: Departamental

en: Description
ca: Descripció

en: Description:
ca: Descripció:

en: Details
ca: Detalls

en: Developer
ca: Desenvolupador

en: Diamond
ca: Diamant

en: Digest Mismatch occurred.
ca: Hi ha hagut un error d'inconsistència del resum.

en: Digital Signature
ca: Signatura digital

[ctx: Digital signature]
en: Signature placeholder %1
ca: Variable de substitució de signatura: %1

[ctx: Digital signature]
en: Signature placeholder (Click to Sign)
ca: Variable de substitució de signatura (clic per a signar)

[ctx: Digital signature]
en: This document has signature placeholder fields.
ca: Aquest document té camps de variable de substitució de signatura.

[ctx: Digital signature type]
en: Adobe PKCS7 Sha1
ca: Adobe PKCS7 SHA1

[ctx: Digital signature type]
en: PGP Signature
ca: Signatura PGP

[ctx: Digital signature type]
en: Signature placeholder
ca: Variable de substitució de signatura

[ctx: Digital signature type]
en: Unknown
ca: Desconeguda

en: Digitally &Sign…
ca: &Signa digitalment…

en: Do not show this message again
ca: No tornis a mostrar aquest missatge

en: Do you want to save your changes to "%1" or discard them?
ca: Voleu desar els canvis a «%1» o descartar-los?

en: Document Modifications:
ca: Modificacions del document:

en: Document Password
ca: Contrasenya del document

[ctx: Document Revision <current> of <total>]
en: Document Revision %1 of %2
ca: Revisió %1 de %2 del document

en: Document Version
ca: Versió del document

en: Document can't be saved
ca: El document no s'ha pogut desar

en: Document shared successfully
ca: El document s'ha compartit correctament

en: Documents to open. Specify '-' to read from stdin.
ca: Documents a obrir. Indiqueu «-» per a llegir de l'entrada estàndard (stdin).

en: Draft
ca: Esborrany

en: Draw a rectangle around the page area you wish to keep visible
ca: Dibuixa un rectangle al voltant de l'àrea de la pàgina que voleu mantenir visible

en: Draw a rectangle around the table, then click near edges to divide up; press Esc to clear.
ca: Dibuixeu un rectangle al voltant de la taula, després cliqueu a prop de les vores per a dividir-lo. Premeu «Esc» per a netejar-lo.

en: Draw a rectangle around the text/graphics to copy.
ca: Dibuixa un rectangle al voltant del text/gràfics a copiar.

en: Draw a rectangle to insert the signature field
ca: Dibuixa un rectangle per a inserir el camp de signatura

en: Drawing Tool: %1
ca: Eina de dibuix: %1

en: Duplicated Name
ca: Nom duplicat

en: E&xport As
ca: E&xporta com a

en: EMail
ca: Correu electrònic

[ctx: Edit a combo form's selection]
en: edit combo form selection
ca: Edita la selecció de combinació de formulari

[ctx: Edit a list form's choices]
en: edit list form choices
ca: Edita la selecció de llista de formulari

[ctx: Edit an annotation's text contents]
en: edit annotation contents
ca: Edita el contingut d'una anotació

[ctx: Edit an form's text contents]
en: edit form contents
ca: Edita el contingut de formularis

en: Edit annotation tool
ca: Eina d'edició d'anotacions

en: Edit drawing tool
ca: Eina d'edició de dibuixos

[ctx: Edit the state of a group of form buttons]
en: edit form button states
ca: Edita els estats de botó de formulari

en: Editor Options
ca: Opcions de l'editor

en: Ellipse
ca: El·lipse

en: Ellipse with Comment
ca: El·lipse amb comentari

en: Embedded (subset)
ca: Incrustat (subconjunt)

en: Embedded: %1
ca: Incrustat: %1

[ctx: Enable case sensitive search in the side navigation panels]
en: Case Sensitive
ca: Distingeix entre majúscules i minúscules

[ctx: Enable regular expression search in the side navigation panels]
en: Regular Expression
ca: Expressió regular

en: Enabled
ca: Activat

en: Encrypt Keys
ca: Claus d'encriptatge

en: Encrypt Only
ca: Només encripta

en: End Presentation
ca: Acaba la presentació

en: End of the document
ca: Final del document

en: Enter Presentation Mode
ca: Entra en mode de presentació

en: Enter at least 3 letters to filter pages
ca: Introduïu un mínim de 3 lletres per a filtrar les pàgines

en: Enter certificate password
ca: Introduïu la contrasenya del certificat

en: Enter document password
ca: Introduïu la contrasenya del document

en: Enter password (if any) to unlock certificate: %1
ca: Introduïu la contrasenya (si n'hi ha) per a desblocar el certificat: %1

en: Enter the new name of the bookmark:
ca: Introduïu el nom nou del punt:

en: Erase Drawing
ca: Esborra el dibuix

en: Eraser
ca: Esborrador

en: Error: Can't open more than one document with the --find switch
ca: Error: No es pot obrir més d'un document amb el paràmetre --find

en: Error: Can't open more than one document with the --page switch
ca: Error: No es pot obrir més d'un document amb el paràmetre --page

en: Error: Can't open more than one document with the --presentation switch
ca: Error: No es pot obrir més d'un document amb el paràmetre --presentation

en: Error: Can't open more than one document with the --print switch
ca: Error: No es pot obrir més d'un document amb el paràmetre --print

en: Error: Can't open more than one document with the --unique switch
ca: Error: No es pot obrir més d'un document amb el paràmetre --unique

en: Execute '%1'…
ca: Executa «%1»…

en: Exit Presentation Mode
ca: Surt del mode de presentació

en: Expand All
ca: Expandeix-ho tot

en: Expand Whole Section
ca: Expandeix tota la secció

en: Expand all elements
ca: Expandeix tots els elements

en: Expired
ca: Caducat

en: Expires On
ca: Expira el

en: Export…
ca: Exporta…

en: Field: %1 on page %2
ca: Camp: %1 a la pàgina %2

en: File
ca: Fitxer

en: File Attachment
ca: Adjunció de fitxer

en: File Attachment Properties
ca: Propietats del fitxer adjunt

en: File Changed
ca: El fitxer ha canviat

en: File Path
ca: Camí al fitxer

en: File Size
ca: Mida del fitxer

en: File attachment symbol:
ca: Símbol de fitxer adjunt:

en: File could not be saved in '%1'. %2
ca: El fitxer no s'ha pogut desar a «%1». %2

en: File could not be saved in '%1'. Error: '%2'. Try to save it to another location.
ca: El fitxer no es pot desar a «%1». Error: «%2». Intenteu desar-lo a una altra ubicació.

en: File could not be saved in '%1'. Try to save it to another location.
ca: El fitxer no es pot desar a «%1». Intenteu desar-lo a una altra ubicació.

en: File not saved.
ca: No s'ha desat el fitxer.

en: Filled form contents
ca: Contingut dels formularis omplerts

en: Filter Options
ca: Opcions de filtratge

en: Find Next
ca: Cerca la següent

en: Find a string on the text
ca: Cerca una cadena al text

[ctx: Find and go to the next search match]
en: Next
ca: Següent

[ctx: Find and go to the previous search match]
en: Previous
ca: Anterior

en: Find as you type
ca: Cerca en teclejar

[ctx: Find text]
en: F&ind:
ca: &Cerca:

en: Find…
ca: Cerca…

en: Fingerprints
ca: Empremtes digitals

en: First Page
ca: Primera pàgina

en: Fit &Page
ca: Ajusta a la &pàgina

en: Fit &Width
ca: Ajusta a l'a&mplada de pàgina

en: Fit Page
ca: Ajusta a la pàgina

en: Fit Wi&ndow to Page
ca: Ajusta la fi&nestra a la pàgina

en: Fit Width
ca: Ajusta a l'amplada de pàgina

en: Fit to full page
ca: Ajusta a la pàgina completa

en: Fit to printable area
ca: Ajusta a l'àrea imprimible

en: Follow This Link
ca: Segueix aquest enllaç

en: Font:
ca: Lletra:

en: For Comment
ca: Per a comentaris

[ctx: For Presentation]
en: Pause
ca: Pausa

[ctx: For Presentation]
en: Play
ca: Reprodueix

en: For Public Release
ca: Per a divulgar públicament

en: Forget all images
ca: Oblida totes les imatges

en: Forget image
ca: Oblida la imatge

en: Former maintainer
ca: Mantenidor anterior

en: Forward
ca: Endavant

en: Freehand Line
ca: Línia a mà alçada

en: Freehand Line Properties
ca: Propietats de la línia a ma alçada

en: Freehand Line with Comment
ca: Línia a ma alçada amb comentari

en: From current page
ca: Des de la pàgina actual

en: Fully embedded
ca: Totalment incrustat

en: General Options
ca: Opcions generals

[ctx: Generic text edit command]
en: edit text
ca: Edita el text

en: Geometrical shape
ca: Forma geomètrica

en: Geometry Properties
ca: Propietats geomètriques

[ctx: Give the user a hint, that it enabled the option --editor-cmd together with the current value of the option.]
en: The editor was set by the command line to 
     %1 
    If you want to use the setting, start okular without the option --editor-cmd
ca: L'editor s'ha configurat des de la línia d'ordres per a 
     %1 
    Si voleu usar el paràmetre, inicieu l'«okular» sense l'opció --editor-cmd

en: Go To Page…
ca: Ves a la pàgina…

en: Go back to the Previous Page
ca: Ves a la pàgina anterior

en: Go to '%1'
ca: Ves a «%1»

en: Go to Page
ca: Ves a la pàgina

en: Go to This Bookmark
ca: Ves a aquest punt

en: Go to page %1
ca: Ves a la pàgina %1

en: Go to the next bookmark
ca: Va cap al punt següent

en: Go to the place you were after
ca: Aneu al lloc a on estàveu després

en: Go to the place you were before
ca: Aneu al lloc a on estàveu abans

en: Go to the previous bookmark
ca: Va cap al punt anterior

en: Green
ca: Verd

en: Green Highlighter
ca: Marcador fluorescent verd

en: Group by Author
ca: Agrupa per autor

en: Group by Page
ca: Agrupa per pàgina

en: Help
ca: Ajuda

en: Hide welcome screen
ca: Oculta la pantalla de benvinguda

en: Highlight
ca: Ressaltat

en: Highlight with Comment
ca: Ressaltat amb comentari

en: Highlighter
ca: Marcador fluorescent

en: Icon:
ca: Icona:

en: Image (%1 × %2 pixels)
ca: Imatge (%1 × %2 píxels)

en: Image [%1 × %2] copied to clipboard.
ca: La imatge [%1 × %2] s'ha copiat al porta-retalls.

en: Image [%1 × %2] saved to %3 file.
ca: La imatge [%1 × %2] s'ha desat al fitxer %3.

en: Images (*.png *.jpeg)
ca: Imatges (*.png *.jpeg)

en: Importing PS file as PDF (this may take a while)…
ca: S'està important el fitxer PS com a PDF (pot trigar una estona)…

en: Incorrect password. Try again:
ca: Contrasenya incorrecta. Torneu a provar-ho:

en: Information
ca: Informació

en: Inline Note
ca: Nota inclosa

en: Inline Note Properties
ca: Propietats de les notes incloses

en: Insert
ca: Inserció

en: Insert Text
ca: Inserció de text

en: Issued By
ca: Emès per

en: Issued On
ca: Emès el

en: Issued To
ca: Emès a

en: Issuer
ca: Emissor

en: JavaScript Script
ca: Script JavaScript

en: Jump to next match
ca: Salta a la coincidència següent

en: Jump to previous match
ca: Salta a la coincidència anterior

en: KDE Certificate Manager (kleopatra) not found
ca: No s'ha trobat el Gestor de certificats de KDE (Kleopatra)

en: KPDF developer
ca: Desenvolupador del KPDF

en: Keeps everything in memory. Preload next pages. Boost searches. (For systems with more than 4GB of memory.)
ca: Ho manté tot en memòria. Precarrega les pàgines següents. Accelera les cerques (per a sistemes amb més de 4 GB de memòria).

en: Keeps used memory as low as possible. Do not reuse anything. (For systems with low memory.)
ca: Mantén l'ús de la memòria tan baix com sigui possible. No reutilitza res (per a sistemes amb poca memòria).

en: Key
ca: Tecla

en: Key Agreement
ca: Acord de claus

en: Key Usage
ca: Ús de la clau

en: Keywords
ca: Paraules clau

en: LaTeX rendering failed
ca: Ha fallat la renderització LaTeX

en: Last Page
ca: Última pàgina

en: Layers
ca: Capes

[ctx: Layouted like: '5 [pages] of 10']
en: of
ca: de

en: Leader line extensions length:
ca: Longitud de les extensions de la línia principal:

en: Leader line length:
ca: Longitud de la línia principal:

en: Left
ca: Esquerra

en: Line end:
ca: Final de línia:

en: Line start:
ca: Començament de línia:

en: Loads and keeps everything in memory. Preload all pages. (Will use at maximum 50% of your total memory or your free memory, whatever is bigger.)
ca: Carrega i ho manté tot en la memòria. Precarrega totes les pàgines (usarà un màxim del 50% de tota la memòria o de la memòria lliure, el més gran dels dos).

en: Location:
ca: Ubicació:

en: Location: %1
ca: Ubicació: %1

en: Lock Sidebar
ca: Bloca la barra lateral

en: Lots of framework work, FictionBook backend and former ODT backend
ca: Molta feina d'infraestructura, dorsal del FictionBook i antic dorsal de l'ODT

en: MIME Type
ca: Tipus MIME

en: Main Toolbar
ca: Barra d'eines principal

en: Match All Words
ca: Troba totes les paraules

en: Match Any Word
ca: Troba qualsevol paraula

en: Match Phrase
ca: Troba la frase

[ctx: Menu title]
en: Annotation | %1 Annotations
ca[0]: Anotació
ca[1]: %1 anotacions

en: Modified
ca: Modificat

en: Modified:
ca: Modificat:

[ctx: Modify an annotation's internal properties (Color, line-width, etc.)]
en: modify annotation properties
ca: Modifica les propietats d'una anotació

en: Modify search behavior
ca: Modifica el comportament de la cerca

en: Move &Down
ca: Mou a&vall

en: Move &Up
ca: Mou am&unt

en: Moves to the beginning of the document
ca: Va al començament del document

en: Moves to the end of the document
ca: Va al final del document

en: Moves to the next page of the document
ca: Va a la pàgina següent del document

en: Moves to the previous page of the document
ca: Va a la pàgina anterior del document

en: Movie
ca: Pel·lícula

en: Movie Properties
ca: Propietats de la pel·lícula

en: Name
ca: Nom

en: Name:
ca: Nom:

en: New Text Note
ca: Nota nova de text

en: New paragraph
ca: Paràgraf nou

en: Next Bookmark
ca: Punt següent

en: Next Page
ca: Pàgina següent

en: Next Tab
ca: Pestanya següent

[ctx: Next page]
en: Next
ca: Següent

en: No Bookmarks
ca: Sense punts

en: No Usage Specified
ca: No s'ha especificat cap ús

en: No application found for opening file of mimetype %1.
ca: No s'ha trobat cap aplicació per a obrir el fitxer amb el tipus MIME %1.

en: No certificates found
ca: No s'ha trobat cap certificat

en: No description available.
ca: No hi ha disponible cap descripció.

en: No valid certificates
ca: No hi ha cap certificat vàlid

en: Non-Repudiation
ca: Sense repudiació

en: None
ca: Cap

en: Not Approved
ca: No aprovat

en: Not Available
ca: No disponible

en: Not For Public Release
ca: No és per a divulgar públicament

[ctx: Not available size]
en: N/A
ca: N/D

en: Not raise window
ca: No elevis la finestra

en: Note
ca: Nota

en: Okular cannot copy %1 to the specified location.
    
    The document does not exist anymore.
ca: L'Okular no pot copiar %1 a la ubicació especificada.
    
    El document ja no existeix.

en: Okular, a universal document viewer
ca: Okular, un visualitzador universal de documents

en: Only QES certificates
ca: Només els certificats QES

en: Open Arrow
ca: Fletxa oberta

en: Open Certificate Manager
ca: Obre el gestor de certificats

en: Open Con&taining Folder
ca: Obre la carpeta con&tenidora

en: Open Document
ca: Obre document

en: Open external file
ca: Obre un fitxer extern

[ctx: Opens the selected document]
en: Open Document
ca: Obre el document

en: Options
ca: Opcions

en: Options for Presentation Mode
ca: Opcions del mode de presentació

en: Organization(O)
ca: Organització (O)

en: Original Orientation
ca: Orientació original

en: P&resentation
ca: P&resentació

en: Page
ca: Pàgina

en: Page %1
ca: Pàgina %1

en: Page Number
ca: Número de pàgina

en: Page Size
ca: Mida de la pàgina

[ctx: Page label (number)]
en: Page %1 (%2)
ca: Pàgina %1 (%2)

en: Page of the document to be shown
ca: Pàgina a mostrar del document

en: Pages
ca: Pàgines

en: Pages: %1
ca: Pàgines: %1

en: Paragraph
ca: Paràgraf

en: Pause movie
ca: Fa pausa a la pel·lícula

en: Pause/Resume Speaking
ca: Fa pausa/reprèn la pronunciació

en: Performance
ca: Rendiment

en: Performance Tuning
ca: Control del rendiment

en: Plain &Text…
ca: &Text net…

en: Play movie
ca: Reprodueix una pel·lícula

en: Play movie…
ca: Reprodueix una pel·lícula…

en: Play sound…
ca: Reprodueix un so…

en: Play this Sound
ca: Reprodueix aquest so

en: Play/Pause Presentation
ca: Reprodueix/pausa la presentació

en: Please enter the password to read the document:
ca: Introduïu la contrasenya per a llegir el document:

en: Polygon
ca: Polígon

en: Polygon Properties
ca: Propietats dels polígons

en: Polygon with Comment
ca: Polígon amb comentari

en: Pop-up Note
ca: Nota emergent

en: Pop-up Note Properties
ca: Propietats de les notes emergents

en: PostScript files (%1)
ca: Fitxers PostScript (%1)

en: Presentation
ca: Presentació

en: Previous Bookmark
ca: Punt anterior

en: Previous Page
ca: Pàgina anterior

en: Previous Tab
ca: Pestanya anterior

[ctx: Previous page]
en: Previous
ca: Anterior

en: Print Options
ca: Opcions d'impressió

en: Print Preview
ca: Vista prèvia d'impressió

en: Print conversion failed
ca: Ha fallat la conversió d'impressió

en: Printer was in invalid state
ca: La impressora està en un estat no vàlid

en: Printing process could not start
ca: No s'ha pogut iniciar el procés d'impressió

en: Printing process crashed
ca: El procés d'impressió ha fallat

en: Printing this document is not allowed.
ca: No es permet imprimir aquest document.

en: Printing to file failed
ca: Ha fallat la impressió a un fitxer

en: Producer
ca: Productor

en: Properties
ca: Propietats

en: Property
ca: Propietat

en: Public Key
ca: Clau pública

[ctx: Qualified electronic signature, see wikipedia]
en: Qualified
ca: Qualificada

en: Quick Annotation Bar
ca: Barra d'anotacions ràpides

en: Quick Annotation Toolbar
ca: Barra d'eines d'anotacions ràpides

en: Quit
ca: Surt

en: Reading font information…
ca: S'està llegint la informació de la lletra…

[ctx: Reason for inhibiting the screensaver activation, when the presentation mode is active]
en: Giving a presentation
ca: S'està efectuant una presentació

en: Reason:
ca: Motiu:

en: Reason: %1
ca: Motiu: %1

en: Recent backgrounds:
ca: Fons recents:

en: Rectangle with Comment
ca: Rectangle amb comentari

en: Red
ca: Vermell

en: Reloa&d
ca: &Recarrega

en: Reload the current document from disk.
ca: Recarregant el document actual des del disc.

en: Reloading the document…
ca: S'està recarregant el document…

en: Remove Bookmark
ca: Suprimeix el punt

en: Remove all Bookmarks for this Document
ca: Elimina tots els punts d'aquest document

[ctx: Remove an annotation from the page]
en: remove annotation
ca: Elimina anotació

en: Remove this Bookmark
ca: Elimina aquest punt

en: Rename Bookmark
ca: Reanomena un punt

en: Rename the current bookmark
ca: Reanomena el punt actual

en: Rename this Bookmark
ca: Reanomena aquest punt

[ctx: Replacing missing font with another one]
en: %1 (substituting with %2)
ca: %1 (se substitueix per %2)

en: Request to Change Viewing Mode
ca: Petició de canvi del mode de visualització

en: Resume movie
ca: Continua la pel·lícula

en: Rev. %1: Signed By %2
ca: Rev. %1: Signat per %2

en: Revision Preview
ca: Vista prèvia de revisió

en: Right
ca: Dreta

en: Right Closed Arrow
ca: Fletxa tancada dreta

en: Right Open Arrow
ca: Fletxa oberta dreta

en: Rotate &Left
ca: Gira a l'es&querra

en: Rotate &Right
ca: Gira a la d&reta

[ctx: Rotate left]
en: Left
ca: Esquerra

[ctx: Rotate right]
en: Right
ca: Dreta

en: S&hare
ca: Compartei&x

en: SHA-1 Fingerprint
ca: Empremta digital SHA-1

en: SHA-256 Fingerprint
ca: Empremta digital SHA-256

en: Save - Warning
ca: Desar - Avís

en: Save As
ca: Desa com a

en: Save Signed File As
ca: Desa el fitxer signat com a

en: Save a Copy Elsewhere
ca: Desa una còpia en un altre lloc

en: Save as Okular document archive…
ca: Desa com a arxiu de document de l'Okular…

en: Save file
ca: Desa el fitxer

en: Save to File…
ca: Desa al fitxer…

en: Scale mode:
ca: Mode d'escala:

en: Scroll Down
ca: Desplaçament avall

en: Scroll Page Down
ca: Desplaça una pàgina avall

en: Scroll Page Up
ca: Desplaça una pàgina amunt

en: Scroll Up
ca: Desplaçament amunt

en: Search Options
ca: Opcions de cerca

en: Search for '%1' in this document
ca: Cerca «%1» en aquest document

en: Search for '%1' with
ca: Cerca «%1» amb

en: Search…
ca: Cerca…

en: Select All Text on Current Page
ca: Selecciona tot el text de la pàgina actual

en: Select background image
ca: Seleccioneu una imatge de fons

en: Select certificate to sign with:
ca: Seleccioneu un certificat amb el qual signar:

en: Select text
ca: Selecció de text

en: Select zooming area. Right-click to zoom out.
ca: Seleccioneu l'àrea de zoom. Feu clic amb el botó dret per a allunyar.

en: Serial Number
ca: Número de sèrie

en: Sets the external editor command
ca: Defineix l'ordre de l'editor extern

en: Shape fill:
ca: Emplenat de forma:

en: Share
ca: Comparteix

en: Show &Page Bar
ca: Mostra la barra de &pàgines

en: Show &Signatures Panel
ca: Mostra el plafó de les &signatures

en: Show Forms
ca: Mostra els formularis

en: Show S&idebar
ca: Mostra la barra &lateral

en: Show annotations for current page only
ca: Mostra només les anotacions de la pàgina actual

en: Show bookmarked pages only
ca: Mostra només les pàgines amb un punt

en: Show for all documents
ca: Mostra per a tots els documents

en: Sidebar
ca: Barra lateral

en: Sign CRL
ca: CRL de signatura

en: Sign Certificate
ca: Certificat de signatura

en: Signature Properties
ca: Propietats de la signatura

en: Signature Type: %1
ca: Tipus de signatura: %1

en: Signature Validity:
ca: Validesa de la signatura:

en: Signed By:
ca: Signat per:

en: Signed by: %1
    
    Date: %2
ca: Signat per: %1
    
    Data: %2

en: Signing Time:
ca: Data de signatura:

en: Signing Time: %1
ca: Data de signatura: %1

en: Signing cancelled by user
ca: Signatura cancel·lada per l'usuari

en: Signing in progress. You can adjust the position and size of the signature
ca: La signatura està en curs. Podeu ajustar la posició i la mida de la signatura

en: Size
ca: Mida

en: Slash
ca: Barra

en: Sold
ca: Venut

en: Sound
ca: So

en: Sound Properties
ca: Propietats del so

en: Speak Current Page
ca: Pronuncia la pàgina actual

en: Speak From Current Page
ca: Pronuncia des de la pàgina actual

en: Speak Text
ca: Pronuncia el text

en: Speak Whole Document
ca: Pronuncia tot el document

en: Square
ca: Quadrat

en: Squiggle
ca: Giragonses

en: Squiggle with Comment
ca: Giragonses amb comentari

en: Stamp
ca: Segell

en: Stamp Properties
ca: Propietats del segell

en: Stamp symbol:
ca: Símbol de segell:

en: Stamp with Comment
ca: Segell amb comentari

en: Start Presentation
ca: Inicia la presentació

en: Start the document in presentation mode
ca: Inicia el document en mode presentació

en: Start with print dialog
ca: Inicia amb el diàleg d'impressió

en: Start with print dialog and exit after printing
ca: Inicia amb el diàleg d'impressió i surt després d'imprimir

en: Stop Sound
ca: Atura el so

en: Stop Speaking
ca: Atura la pronunciació

en: Stop movie
ca: Atura la pel·lícula

en: Straight Line
ca: Línia recta

en: Straight Line Properties
ca: Propietats de les línies rectes

en: Straight Line with Comment
ca: Línia recta amb comentari

en: Strike Out
ca: Barrat

en: Strike Out with Comment
ca: Barrat amb comentari

en: Strike out
ca: Barrat

en: Subject
ca: Assumpte

en: Switch Blackscreen Mode
ca: Canvia al mode de pantalla negra

en: Switch Screen
ca: Canvia de pantalla

[ctx: Symbol for caret annotations]
en: None
ca: Cap

[ctx: Symbol for file attachment annotations]
en: Graph
ca: Gràfic

[ctx: Symbol for file attachment annotations]
en: Paperclip
ca: Clip de paper

[ctx: Symbol for file attachment annotations]
en: Push Pin
ca: Xinxeta

[ctx: Symbol for file attachment annotations]
en: Tag
ca: Etiqueta

en: Sync Thumbnail with Page
ca: Sincronitza la miniatura amb la pàgina

en: T&able Selection
ca: Selecció de t&aula

en: Table selection tool
ca: Eina de selecció de taules

en: TeX Font Metric
ca: Mètrica de lletra del TeX

en: TeX FreeType-handled
ca: TeX gestionat pel FreeType

en: Text &color:
ca: &Color del text:

en: Text (1 character) | Text (%1 characters)
ca[0]: Text (1 caràcter)
ca[1]: Text (%1 caràcters)

en: Text Markup Properties
ca: Propietats del marcador de text

en: Text markup
ca: Marcador de text

en: Text of the new note:
ca: Text de la nota nova:

en: Text to search for
ca: Text a cercar

en: The current document is protected with a password.<br />In order to save, the file needs to be reloaded. You will be asked for the password again and your undo/redo history will be lost.<br />Do you want to continue?
ca: El document actual està protegit amb una contrasenya.<br />Per tal de desar-lo, cal recarregar el fitxer. Es tornarà a preguntar la contrasenya i es perdrà l'historial de desfer/refer.<br />Voleu continuar?

en: The document has been modified in a way not permitted by a previous signer.
ca: S'ha modificat el document d'una manera no permesa pel signatari anterior.

en: The document has not been modified since it was signed.
ca: El document no s'ha modificat des que es va signar.

en: The document integrity verification could not be completed.
ca: No s'ha pogut completar la verificació de la integritat del document.

en: The document is trying to execute an external application and, for your safety, Okular does not allow that.
ca: El document està intentant executar una aplicació externa i l'Okular no ho permet per a la vostra seguretat.

en: The loading of %1 has been canceled.
ca: S'ha cancel·lat la càrrega de %1.

en: The page print size is invalid
ca: La mida d'impressió de la pàgina no és vàlida

[ctx: The person/company that made the signature]
en: Subject
ca: Assumpte

en: The program "ps2pdf" was not found, so Okular can not import PS files using it.
ca: No s'ha trobat el programa «ps2pdf», per tant, l'Okular no pot importar fitxers PS usant-lo.

en: The requested signature is not present in the document.
ca: La signatura requerida no és present al document.

en: The revision of the document that was covered by this signature has not been modified;
    however there have been subsequent changes to the document.
ca: La revisió del document que estava coberta per aquesta signatura no s'ha modificat.
    Tanmateix, hi ha hagut canvis posteriors al document.

en: The signature CMS/PKCS7 structure is malformed.
ca: L'estructura CMS/PKCS7 de la signatura està mal formada.

en: The signature could not be verified.
ca: No s'ha pogut verificar la signatura.

en: The signature is cryptographically invalid.
ca: La signatura no és vàlida criptogràficament.

en: The signature is cryptographically valid.
ca: La signatura és vàlida criptogràficament.

en: There are no available signing certificates.<br/>For more information, please see the section about <a href="%1">Adding Digital Signatures</a> in the manual.
ca: No hi ha cap certificat disponible de signatura.<br/>Per a més informació, vegeu la secció quant a <a href="%1">Afegir signatures digitals</a> en el manual.

en: There are no available signing certificates.<br/>Launch Certificate Manager to import or manage certificates<br/>For more information, please see the section about <a href="%1">Adding Digital Signatures</a> in the manual.
ca: No hi ha cap certificat disponible de signatura.<br/>Llanceu el gestor de certificats per a importar o gestionar certificats<br/>Per a més informació, vegeu la secció quant a <a href="%1">Afegir signatures digitals</a> en el manual.

en: There are two ways of exiting presentation mode, you can press either ESC key or click with the quit button that appears when placing the mouse in the top-right corner. Of course you can cycle windows (Alt+TAB by default)
ca: Hi ha dues maneres de sortir del mode de presentació: podeu prémer tant la tecla ESC com fent clic amb el botó de sortida que apareix quan el ratolí se situa a la cantonada superior dreta. També podeu rodar les finestres (predeterminat «Alt-Tab»)

en: There is already a unique Okular instance running. This instance won't be the unique one.
ca: Ja hi ha una instància única de l'Okular executant-se. Aquesta instància no seria l'única.

en: There was a problem sharing the document: %1
ca: S'ha produït un problema en compartir el document: %1

en: There was no file to print
ca: No hi ha cap fitxer a imprimir

en: There's already a tool with that name. Using a default one
ca: Ja hi ha una eina amb aquest nom. S'usarà la predeterminada

en: This Okular is built without audio support
ca: Aquest Okular s'ha construït sense suport d'àudio

en: This annotation may contain LaTeX code.
    Click here to render.
ca: Aquesta anotació pot contenir codi LaTeX.
    Cliqueu aquí per a renderitzar.

en: This document contains annotations or form data that were saved internally by a previous Okular version. Internal storage is <b>no longer supported</b>.<br/>Please save to a file in order to move them if you want to continue to edit the document.
ca: Aquest document conté anotacions o dades de formulari que s'han desat internament amb una versió anterior de l'Okular. L'emmagatzematge intern <b>ja no funciona</b>.<br/>Deseu-ho a un fitxer per tal de moure-les si voleu continuar editant el document.

en: This document has XFA forms, which are currently <b>unsupported</b>.
ca: Aquest document té formularis XFA, els quals actualment no estan <b>admesos</b>.

en: This document has embedded files. <a href="okular:/embeddedfiles">Click here to see them</a> or go to File -> Embedded Files.
ca: Aquest document té fitxers incrustats. <a href="okular:/embeddedfiles">Cliqueu aquí per a veure'ls</a> o aneu a «Fitxer -> Fitxers incrustats».

en: This document has forms. Click on the button to interact with them, or use View -> Show Forms.
ca: Aquest document té formularis. Cliqueu al botó per a interactuar-hi, o useu «Visualitza -> Mostra els formularis».

en: This document is digitally signed.
ca: Aquest document està signat digitalment.

en: This document is digitally signed. Some of the signatures could not be validated properly.
ca: Aquest document està signat digitalment. No s'ha pogut validar adequadament alguna de les signatures.

en: This document is digitally signed. There have been changes since last signed.
ca: Aquest document està signat digitalment. Hi ha hagut canvis des de la darrera signatura.

en: This document wants to be shown full screen.
    Leave normal mode and enter presentation mode?
ca: Aquest document requereix mostrar-se en pantalla completa.
    Cal deixar el mode normal i entrar en el mode de presentació?

[ctx: This is the document format]
en: OpenDocument Text
ca: Text en OpenDocument

en: This link points to a close document action that does not work when using the embedded viewer.
ca: Aquest enllaç apunta a una acció sobre un document tancat que no funciona quan s'està emprant el visualitzador incrustat.

en: This link points to a quit application action that does not work when using the embedded viewer.
ca: Aquest enllaç apunta a una acció sobre una acció de sortida d'aplicació que no funciona quan s'està emprant el visualitzador incrustat.

en: Thumbnails
ca: Miniatures

en: Title
ca: Títol

en: Title: %1
ca: Títol: %1

en: Tools
ca: Eines

en: Top Secret
ca: Alt secret

[ctx: Translate an annotation's position on the page]
en: translate annotation
ca: Trasllada una anotació

en: Trim To &Selection
ca: Retalla a la &selecció

en: Type
ca: Tipus

en: Type 1
ca: Tipus 1

en: Type 1C
ca: Tipus 1C

en: Type 3
ca: Tipus 3

en: Type:
ca: Tipus:

en: Typewriter
ca: Màquina d'escriure

en: Typewriter Properties
ca: Propietats de la màquina d'escriure

en: Unable to find file to print
ca: No s'ha pogut trobar el fitxer a imprimir

en: Unable to find the Okular component.
ca: No s'ha pogut trobar el component de l'Okular.

en: Unable to find the Okular component: %1
ca: No s'ha pogut trobar el component de l'Okular: %1

en: Underline
ca: Subratllat

en: Underline with Comment
ca: Subratllat amb comentari

en: Undo close tab
ca: Desfés el tancament de la pestanya

en: Unknown Algorithm
ca: Algorisme desconegut

en: Unknown File
ca: Fitxer desconegut

en: Unknown Type
ca: Tipus desconegut

[ctx: Unknown author]
en: Unknown
ca: Desconegut

[ctx: Unknown date]
en: Unknown
ca: Desconeguda

en: Unknown font
ca: Lletra desconeguda

[ctx: Unknown font type]
en: Unknown
ca: Desconegut

en: Unknown issue with Certificate or corrupted data.
ca: Problema desconegut amb el certificat o té les dades corrompudes.

en: Unknown signing error
ca: Error desconegut de signatura

[ctx: Unsupported action]
en: Signing not implemented for this document type
ca: La signatura no està implementada en aquest tipus de document

en: Unsupported extension
ca: Extensió no admesa

[ctx: Used when suggesting a new name for a digitally signed file. %1 is the old file name and %2 its extension]
en: %1_signed.%2
ca: %1_signat.%2

en: User annotations
ca: Anotacions de l'usuari

en: Validity
ca: Validesa

en: Validity Status
ca: Estat de la validesa

en: Value
ca: Valor

en: Version
ca: Versió

en: Videos not supported in this Okular
ca: En aquest Okular no s'han implementat els vídeos

en: Videos not supported in this okular
ca: En aquest Okular no s'han implementat els vídeos

en: View Certificate…
ca: Visualitza el certificat…

en: View Signed Version…
ca: Visualitza la versió signada…

en: View in Certificate Manager
ca: Visualitza en el gestor de certificats

en: Viewer Toolbar
ca: Barra d'eines del visualitzador

en: Warn me when I attempt to close multiple tabs
ca: Avisa quan s'intentin tancar múltiples pestanyes

en: Warning
ca: Avís

en: Welcome
ca: Us donem la benvinguda

en: Welcome to Okular
ca:  Us donem la benvinguda a l'Okular

en: Where do you want to save %1?
ca: A on voleu desar %1?

en: Where do you want to save this certificate?
ca: A on voleu desar aquest certificat?

en: Where do you want to save this revision?
ca: A on voleu desar aquesta revisió?

en: White
ca: Blanc

en: Yellow
ca: Groc

en: Yellow Highlighter
ca: Marcador fluorescent groc

en: Yes
ca: Sí

en: Yes (subset)
ca: Sí (subconjunt)

en: You are about to close %1 tabs. Are you sure you want to continue?
ca: Esteu a punt de tancar %1 pestanyes. Esteu segur que voleu continuar?

en: You are about to save changes, but the current file format does not support saving the following elements. Please use the <i>Okular document archive</i> format to preserve them.
ca: Esteu a punt de desar els canvis, però el format actual del document no permet desar els elements següents. Useu el format <i>arxiu de document de l'Okular</i> per a conservar-los.

en: You are about to save changes, but the current file format does not support saving the following elements. Please use the <i>Okular document archive</i> format to preserve them. Click <i>Continue</i> to save the document and discard these elements.
ca: Esteu a punt de desar els canvis, però el format actual del document no permet desar els elements següents. Useu el format <i>arxiu de document de l'Okular</i> per a conservar-los. Feu clic a <i>Continua</i> per a desar el document i descartar aquests elements.

en: You are about to save changes, but the current file format does not support saving the following elements. Please use the <i>Okular document archive</i> format to preserve them. Click <i>Continue</i> to save, but you will lose these elements as well as the undo/redo history.
ca: Esteu a punt de desar els canvis, però el format actual del document no permet desar els elements següents. Useu el format <i>arxiu de document de l'Okular</i> per a conservar-los. Feu clic a <i>Continua</i> per a desar, però es perdran aquests elements, així com l'historial de desfer/refer.

en: You can find the shared document at: <a href="%1">%1</a>
ca: Es pot trobar el document compartit a: <a href="%1">%1</a>

en: You cannot set the editor command in an already running okular instance. Please disable the tabs and try again. Please note, that unique is also not supported when setting the editor command at the commandline.
ca: No es pot definir l'ordre de l'editor en una instància en execució de l'Okular. Desactiveu les pestanyes i torneu a provar-ho. Tingueu en compte que no es permet «unique» en definir l'ordre de l'editor en la línia d'ordres.

en: You have chosen to save an Okular Archive without the file name ending with the '%1' extension. That is not allowed, do you want to choose a new name?
ca: Heu triat desar un arxiu de l'Okular sense que el nom de fitxer acabi amb l'extensió «%1». Això no és permès, voleu triar un nom nou?

en: You have just modified the open document, but this kind of document can not be saved.
    Any modification will be lost once Okular is closed.
ca: Heu modificat el document obert, però aquesta classe de document no es pot desar.
    Qualsevol modificació es perdrà una vegada es tanqui l'Okular.

en: You have unsaved changes. Please save the document before signing it.
ca: Hi ha canvis sense desar. Deseu el document abans de signar-lo.

en: Zoom to 100%
ca: Zoom al 100%

[ctx: [document title/filename] – Presentation]
en: %1 – Presentation
ca: %1 – Presentació

[ctx: file types in a file open dialog]
en: Images (%1)
ca: Imatges (%1)

[ctx: font name not available (empty)]
en: [n/a]
ca: [n/d]

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page]
en: Display file name only
ca: Només mostra el nom de fitxer

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page]
en: Display full file path
ca: Mostra el camí complet del fitxer

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page]
en: Full Annotation Toolbar
ca: Barra d'eines completa d'anotacions

[ctx: item:inlistbox Config dialog, general page]
en: Quick Annotation Toolbar
ca: Barra d'eines d'anotacions ràpides

[ctx: label:listbox Config dialog, general page]
en: Annotation toolbar:
ca: Barra d'eines d'anotacions:

[ctx: label:listbox Config dialog, general page]
en: When not displaying document title:
ca: Quan no es mostri el títol del document:

[ctx: label:listbox Config dialog, general page, default zoom]
en: Default zoom:
ca: Zoom predeterminat:

[ctx: on welcome screen]
en: No recent documents
ca: No hi ha cap document recent

[ctx: on welcome screen]
en: Open Document...
ca: Obre un document...

[ctx: on welcome screen]
en: Recent documents
ca: Documents recents

[ctx: on welcome screen (recent document list)]
en: Forget All
ca: Oblida-ho tot

en: optional
ca: opcional

[ctx: paper type and orientation (eg: Portrait A4)]
en: Landscape %1
ca: Apaïsada %1

[ctx: paper type and orientation (eg: Portrait A4)]
en: Portrait %1
ca: Vertical %1

[ctx: pause the movie playback]
en: Pause
ca: Pausa

en: ps2pdf not found
ca: No s'ha trobat el ps2pdf

[ctx: recent items context menu]
en: &Forget This Item
ca: O&blida aquest element

[ctx: remove a collection of annotations from the page]
en: remove annotations
ca: Elimina les anotacions

[ctx: start the movie playback]
en: Play
ca: Reprodueix

[ctx: stop the movie playback]
en: Stop
ca: Atura
