kleopatra - en to bg translation catalogue (1838 entries)

en:  hours
bg:  часа

en: "gpgconf --reload gpg-agent" failed: %1
bg: "gpgconf --reload gpg-agent  „не успя: %1

[ctx: %1 == number]
en: Recipient (%1)
bg: Получател (%1)

en: %1 is a filemanager mode command, connection seems to be in email mode (%2 present)
bg: %1 е команда за управление на файлове, връзката изглежда е в имейл режим (%2присъства)

[ctx: %1 is a link to a wiki article]
en: You can learn more about this on <a href="%1">Wikipedia</a>.
bg: Можете да научите повече за това в <a href=„%1“> Уикипедия </a>.

[ctx: %1 is a placeholder for the name of a compliance mode. E.g. NATO RESTRICTED compliant or VS-NfD compliant]
en: The decryption <b>is not</b> %1.
bg: Разшифроването <b>не е</b> %1.

[ctx: %1 is a placeholder for the name of a compliance mode. E.g. NATO RESTRICTED compliant or VS-NfD compliant]
en: The decryption is %1.
bg: Разшифроването е %1.

[ctx: %1 is error message]
en: Failed to export: '%1'
bg: Неуспешно експортиране: "%1

[ctx: %1 is the version number]
en: Version %1 is available.
bg: Версия %1 е налична.

[ctx: %1 is version]
en: Welcome to Kleopatra %1
bg: Добре дошли в Kleopatra %1

[ctx: %1 version number]
en: PIV v%1 card
bg: PIV v%1 карта

en: %1: All operations completed.
bg: %1: Всички операции са завършени.

[ctx: %1=protocol (S/Mime, OpenPGP), %2=certificate]
en: Sign using %1: %2
bg: Подпишете с %1: %2

en: &Certificates
bg: &Удостоверения

en: &Certification Management
bg: &Управление на сертификации

en: &File
bg: &Файл

en: &HTTP Requests
bg: &HTTP заявки

en: &Help
bg: &Помощ

en: &LDAP Requests
bg: &LDAP заявки

en: &Mail Encryption in Outlook
bg: &Шифриране на поща в Outlook

en: &Maximum number of items returned by query:
bg: &Максимален брой записи връщани при заявка:

en: &More Documentation
bg: &Допълнителна документация

en: &Password-based Encryption
bg: &Шифроване с парола

en: &Quick Guide Encrypt and Sign
bg: &Бързо ръководство Криптиране и подписване

en: &Settings
bg: &Настройки

en: &Smartcard Setup
bg: &Настройки на Смарт карти

en: &Tools
bg: &Инструменти

en: &View
bg: &Изглед

en: '%1' empty or not found
bg: ' %1' празен или не е намерен

en: '%1' entry is empty/missing
bg: ' %1' записът е празен/липсва

en: '%1' too complex (would need shell)
bg: ' %1' твърде сложен (ще се нуждае от черупка)

[ctx: 'unlimited' means 'forever', here]
en: Same validity as the primary key (unlimited)
bg: Същата валидност като първичния ключ (неограничено)

en: (Current system setting: %1)
bg: (Текущи настройки на системата: %1)

en: (no matching certificates found)
bg: (няма намерени съответстващи сертификати)

en: (optional) Set Initial PIN (SigG)
bg: (по избор) Задаване на първоначален ПИН (SigG)

en: (please choose between OpenPGP and S/MIME first)
bg: (първо изберете между OpenPGP и S/MIME)

en: (select test first)
bg: (първо изберете тест)

en: --protocol is not allowed here
bg: --протоколът не е разрешен тук

en: ...
bg: …

[ctx: 1 is a Version number]
en: NetKey v%1 Card
bg: NetKey v %1 Card

[ctx: 1 is protocol]
en: Export %1 Certificates
bg: Експортиране на сертификати %1

en: <b>Choose Operation to be Performed</b>
bg: <b> Изберете операция, която да бъде извършена </b>

en: <b>Note:</b> You cannot be sure who encrypted this message as it is not signed.
bg: <b> Забележка: </b> Не можете да сте сигурни кой е шифровал това съобщение, тъй като не е подписано.

en: <b>Objects</b>
bg: <b> Обекти </b>

en: <b>Recipients</b>
bg: <b> Получатели </b>

en: <b>Results</b>
bg: <b> Резултати </b>

en: <b>Warning:</b> None of the selected certificates seem to be your own. You will not be able to decrypt the encrypted data again.
bg: <b> Предупреждение: </b> Нито един от избраните сертификати не е ваш. Вие няма да можете отново да дешифрирате криптираните данни.

en: <i>No certificate selected</i>
bg: <i> Няма избран сертификат </i>

en: <p>An error occurred while trying to add a new subkey to <b>%1</b>:</p><p>%2</p>
bg: <p> Възникна грешка при опит за добавяне на ключ <b> %1 </b>:</p><p>%2</p>

en: <p>An error occurred while trying to certify<br/><br/><b>%1</b>:</p><p>	%2</p>
bg: <p> Възникна грешка при опит за удостоверяване <br/><br/><b>%1</b>:</p><p>	%2</p>

en: <p>An error occurred while trying to change the end of the validity period for <b>%1</b>:</p><p>%2</p>
bg: <p> Възникна грешка при опит за промяна на срока на валидност за <b> %1 </b>:</p><p> %2</p>

en: <p>An error occurred while trying to change the passphrase for <b>%1</b>:</p><p>%2</p>
bg: <p> Възникна грешка при опит за промяна на паролата за <b> %1 </b>:</p><p>%2</p>

en: <p>Changing the certification trust of the key <b>%1</b> failed:</p><p>%2</p>
bg: <p>Промяна на удостоверението за надеждност на ключа <b>%1</b> е неуспешно:</p><p>%2</p>

en: <p>If no system proxy is set, or you need to use a different proxy for GpgSM, you can enter its location here.</p><p>It will be used for all HTTP requests relating to S/MIME.</p><p>The syntax is host:port, for instance myproxy.nowhere.com:3128.</p>
bg: <p> Ако не е зададен системен прокси или трябва да използвате различен прокси за GpgSM, можете да въведете местоположението му тук.</p><p> Ще се използва за всички HTTP заявки, свързани със S/MIME.</p><p> Синтаксисът е например хост: порт myproxy.nowhere.com:3128.</p>

en: <p>On this SmartCard, there is space for two certificates:
    <ol>
    <li>A normal certificate</li>
    <li>A special certificate for making <em>qualified signatures</em> according to the German Signaturgesetz</li>
    </ol>
    You need to set initial PINs before you can use them.</p>
bg: <p> На тази SmartCard има място за два сертификата: 
    <ol> 
    <li> Нормален сертификат </li> 
    <li> Специален сертификат за създаване на <em> квалифицирани подписи </em> съгласно германския Signaturgesetz </li> 
    </ol> 
    Трябва да зададете първоначални ПИН кодове, преди да можете да ги използвате.</p>

en: <qt><p>An error occurred while trying to delete the certificate:</p><p><b>%1</b></p></qt>
bg: <qt><p> Възникна грешка при опит за изтриване на сертификата:</p><p><b> %1 </b></p></qt>

en: <qt><p>An error occurred while trying to export the certificate:</p><p><b>%1</b></p></qt>
bg: <qt><p>Грешка при експортиране на удостоверението:</p><p><b>%1</b></p></qt>

en: <qt><p>An error occurred while trying to import the certificate %1:</p><p><b>%2</b></p></qt>
bg: <qt><p>Грешка при импортиране на удостоверението %1:</p><p><b>%2</b></p></qt>

en: <qt><p>An error occurred while trying to import the certificate:</p><p><b>%1</b></p></qt>
bg: <qt><p> Възникна грешка при опит за импортиране на сертификата:</p><p><b> %1 </b></p></qt>

en: <qt><p>Recipients predefined via GnuPG settings:</p>%1</qt>
bg: <qt><p> Получатели, предварително дефинирани чрез настройките на GnuPG: </p> %1</qt>

[ctx: @action]
en: Add Certification
bg: Добавяне на сертифициране

[ctx: @action]
en: Certificate Import
bg: Импортиране на сертификат

[ctx: @action]
en: Change Admin Key
bg: Промяна на админ. ключ

[ctx: @action]
en: Change Admin PIN
bg: Промяна на ПИН за администратор

[ctx: @action]
en: Change Cardholder
bg: Промяна на притежателя на картата

[ctx: @action]
en: Change PIN
bg: Промяна на ПИН

[ctx: @action]
en: Change PUK
bg: Промяна на ПУК

[ctx: @action]
en: Change Public Key URL
bg: Промяна на URL адреса на публичния ключ

[ctx: @action]
en: Create OpenPGP Certificate
bg: Създаване на OpenPGP сертификати

[ctx: @action]
en: Create S/MIME Certification Request
bg: Създаване на заявка за S/MIME сертификация...

[ctx: @action]
en: Decrypt/Verify...
bg: Дешифриране/потвърждаване...

[ctx: @action]
en: Encrypt...
bg: Шифроване...

[ctx: @action]
en: Generate New Key
bg: Генериране на нови ключове

[ctx: @action]
en: Generate New Keys
bg: Генериране на нови ключове

[ctx: @action]
en: Import Certificate from Card
bg: Импортирани сертификат от карта

[ctx: @action]
en: Reload
bg: Презареждане

[ctx: @action]
en: Revoke Certification
bg: Отмяна на сертификация

[ctx: @action]
en: Set Focus to Quick Search
bg: Фокусиране на бързо търсене

[ctx: @action]
en: Set PUK
bg: Задаване на PUK

[ctx: @action]
en: Show Certificate Details
bg: Показване на подробности за сертификата

[ctx: @action]
en: Sign...
bg: Подписване...

[ctx: @action]
en: Sign/Encrypt...
bg: Подпис/шифроване...

[ctx: @action]
en: Unblock Card
bg: Отблокиране на карта

[ctx: @action]
en: Write Certificate to Card
bg: Запис на сертификат в карта

[ctx: @action]
en: Write Key to Card
bg: Записване на ключ в картата

[ctx: @action NKS is an identifier for a type of keys on a NetKey card]
en: Change NKS PIN
bg: Промяна на ПИН код на NKS

[ctx: @action NKS is an identifier for a type of keys on a NetKey card]
en: Set NKS PIN
bg: Задаване на NKS ПИН

[ctx: @action SigG is an identifier for a type of keys on a NetKey card]
en: Change SigG PIN
bg: Промяна на ПИН кода на SigG

[ctx: @action SigG is an identifier for a type of keys on a NetKey card]
en: Set SigG PIN
bg: Задаване на ПИН код за SigG

[ctx: @action show input / output area for encrypting/signing resp. decrypting/verifying text]
en: Notepad
bg: Бележник

[ctx: @action show smartcard management view]
en: Smartcards
bg: Смарт карти

[ctx: @action:button]
en: &Encrypt
bg: &Шифроване

[ctx: @action:button]
en: &Get update
bg: &Получаване на актуализация

[ctx: @action:button]
en: &Next
bg: &Следващ

[ctx: @action:button]
en: &Sign
bg: &Подпис

[ctx: @action:button]
en: &Sign / Encrypt
bg: &Подписване / Криптиране

[ctx: @action:button]
en: Actions
bg: Действия

[ctx: @action:button]
en: Add ADSK
bg: Добавяне на ADSK

[ctx: @action:button]
en: Add Selected Certificates
bg: Добавяне на избраните сертификати

[ctx: @action:button]
en: Add User ID
bg: Добавяне на идентификатор на потребител

[ctx: @action:button]
en: Add subkey
bg: Добавяне на подключ

[ctx: @action:button]
en: Append
bg: Добавяне

[ctx: @action:button]
en: Cancel
bg: Отказ

[ctx: @action:button]
en: Card Actions
bg: Действия с карти

[ctx: @action:button]
en: Certify
bg: Удостоверяване

[ctx: @action:button]
en: Certify User IDs
bg: Сертифициране на идентификатор на потребител

[ctx: @action:button]
en: Change Passphrase
bg: Промяна на пропуск

[ctx: @action:button]
en: Change Validity
bg: Промяна на валидност

[ctx: @action:button]
en: Change validity
bg: Промяна на валидност

[ctx: @action:button]
en: Continue
bg: Продължаване

[ctx: @action:button]
en: Copy fingerprint
bg: Копиране на отпечатък

[ctx: @action:button]
en: Copy to Card
bg: Копиране в карта

[ctx: @action:button]
en: Copy to Clipboard
bg: Копиране в клипборда

[ctx: @action:button]
en: Correct
bg: Правилно

[ctx: @action:button]
en: Create
bg: Създаване

[ctx: @action:button]
en: Create backup
bg: Създаване на резервно копие

[ctx: @action:button]
en: Default Appearance
bg: Подразбиращ се външен вид

[ctx: @action:button]
en: Delete
bg: Изтриване

[ctx: @action:button]
en: Delete copy on disk
bg: Изтриване на копието от диска

[ctx: @action:button]
en: Disable Certificate
bg: Деактивиране на сертификата

[ctx: @action:button]
en: Do It
bg: Направи го

[ctx: @action:button]
en: Edit
bg: Редактиране

[ctx: @action:button]
en: Encrypt
bg: Шифроване

[ctx: @action:button]
en: Encrypt Notepad
bg: Шифроване на бележник

[ctx: @action:button]
en: Export
bg: Експортиране

[ctx: @action:button]
en: Export Certificate | Export Certificates
bg[0]: Експортиране на сертификат
bg[1]: Експортиране на сертификати

[ctx: @action:button]
en: Export Group
bg: Експортиране на група

[ctx: @action:button]
en: Export Groups
bg: Експортиране на групи

[ctx: @action:button]
en: Export OpenSSH key
bg: Експортиране на OpenSSH ключ

[ctx: @action:button]
en: Export secret subkey
bg: Експортиране на секретни подключове

[ctx: @action:button]
en: Fetch Missing Keys
bg: Извличане на липсващите ключове

[ctx: @action:button]
en: Find Next
bg: Търсене на следващ

[ctx: @action:button]
en: Find Previous
bg: Търсене на предишен

[ctx: @action:button]
en: Finish
bg: Завършване

[ctx: @action:button]
en: Flag as Primary
bg: Задаване като основен

[ctx: @action:button]
en: Generate Revocation Certificate
bg: Генериране на сертификат за отмяна

[ctx: @action:button]
en: Grant Power
bg: Предоставяне на права

[ctx: @action:button]
en: Groups...
bg: Групи...

[ctx: @action:button]
en: Import...
bg: Импортиране...

[ctx: @action:button]
en: Keep copy on disk
bg: Запазване на копието на диска

[ctx: @action:button]
en: List Imported Certificates
bg: Списък на Импортирани сертификати

[ctx: @action:button]
en: Lookup...
bg: Търсене...

[ctx: @action:button]
en: New
bg: Нов

[ctx: @action:button]
en: New...
bg: Нов...

[ctx: @action:button]
en: Next
bg: Следващ

[ctx: @action:button]
en: No, Save As <filename>%1</filename>
bg: Не, Записване като <filename>%1</filename>

[ctx: @action:button]
en: No, it's not mine
bg: Не, не е мое

[ctx: @action:button]
en: Only &Close Window
bg: Само и затвори прозореца

[ctx: @action:button]
en: Overwrite
bg: Презапис

[ctx: @action:button]
en: Overwrite All
bg: Презаписване на всички

[ctx: @action:button]
en: Overwrite Existing Key
bg: Презаписване на съществуващ ключ

[ctx: @action:button]
en: Publish Revocation | Publish Revocations
bg[0]: Публикуване на отмяната
bg[1]: Публикуване на отмените в сървъра за ключове

[ctx: @action:button]
en: Reload
bg: Презареждане

[ctx: @action:button]
en: Remove Selected Certificates
bg: Премахване на избраните сертификати

[ctx: @action:button]
en: Rename
bg: Преименуване

[ctx: @action:button]
en: Rename All
bg: Преименуване на всички

[ctx: @action:button]
en: Rerun Tests
bg: Повторни тестове

[ctx: @action:button]
en: Restore printed backup
bg: Възстановяване на отпечатаното архивиране

[ctx: @action:button]
en: Revoke Certificate
bg: Отмяна на сертификат

[ctx: @action:button]
en: Revoke Certifications
bg: Отмяна на сертификациите

[ctx: @action:button]
en: Revoke Power
bg: Отмяна на правата

[ctx: @action:button]
en: Revoke User ID
bg: Отмяна на идентификатора на потребителя

[ctx: @action:button]
en: Run Command
bg: Изпълняване на команда

[ctx: @action:button]
en: Save to File
bg: Запазване във файл

[ctx: @action:button]
en: Search
bg: Търсене

[ctx: @action:button]
en: Set Background Color...
bg: Цвят на фона...

[ctx: @action:button]
en: Set Font...
bg: &Шрифт...

[ctx: @action:button]
en: Set Icon...
bg: Икона...

[ctx: @action:button]
en: Set Text Color...
bg: Цвят на текста...

[ctx: @action:button]
en: Show Audit Log
bg: Показване на дневника на одита

[ctx: @action:button]
en: Show Email
bg: Показване на имейл

[ctx: @action:button]
en: Show certificate
bg: Показване на сертификата

[ctx: @action:button]
en: Sign
bg: Подписване

[ctx: @action:button]
en: Sign / Encrypt
bg: Подписване/шифроване

[ctx: @action:button]
en: Sign / Encrypt Notepad
bg: Подписване/шифроване на бележник

[ctx: @action:button]
en: Sign Notepad
bg: Подписване на бележник

[ctx: @action:button]
en: Skip
bg: Пропускане

[ctx: @action:button]
en: Skip All
bg: Пропускане всички

[ctx: @action:button]
en: Suggest New Name
bg: Предложение за ново име

[ctx: @action:button]
en: Transfer to smartcard
bg: Прехвърляне към смарт карта

[ctx: @action:button]
en: Update
bg: Актуализиране

[ctx: @action:button]
en: Write certificate
bg: Записване на сертификат

[ctx: @action:button]
en: Wrong
bg: Неправилно

[ctx: @action:button]
en: Yes
bg: Да

[ctx: @action:button]
en: Yes, Save As <filename>%1</filename>
bg: Да, Записване като <filename>%1</filename>

[ctx: @action:button]
en: Yes, it's mine
bg: Да, мое е

[ctx: @action:button Update the log text widget]
en: &Update
bg: &Актуализиране

[ctx: @action:inmenu]
en: &About <application>%1</application>...
bg: &Относно <application>%1</application>...

[ctx: @action:inmenu]
en: &Configure <application>%1</application>...
bg: &Конфигуриране на <application>%1</application>...

[ctx: @action:inmenu]
en: &Open Certificate Manager...
bg: &Отваряне на диспечера на сертификати...

[ctx: @action:inmenu]
en: &Shutdown <application>%1</application>
bg: &Затваряне ан <application>%1</application>

[ctx: @action:inmenu]
en: Certify User ID... | Certify User IDs...
bg[0]: Сертифициране на идентификатор на потребител...
bg[1]: Сертифициране на идентификатор на потребители...

[ctx: @action:inmenu]
en: Certify User IDs...
bg: Сертифициране на идентификатор на потребител...

[ctx: @action:inmenu]
en: Change Certification Power...
bg: Промяна на правата за сертифициране...

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy to Card
bg: Копиране в карта

[ctx: @action:inmenu]
en: Create Group...
bg: Създаване на група...

[ctx: @action:inmenu]
en: Disable Certificate
bg: Деактивиране на сертификата

[ctx: @action:inmenu]
en: Disable and Hide Certificate
bg: Деактивиране и скриване на сертификата

[ctx: @action:inmenu]
en: Enable and Show Certificate
bg: Активиране и показване на сертификата

[ctx: @action:inmenu]
en: Flag as Primary User ID
bg: Задаване на флаг като първичен идентификатор на потребител

[ctx: @action:inmenu]
en: Publish at Mail Provider ...
bg: Публикуване в доставчика на поща ...

[ctx: @action:inmenu]
en: Restart Background Processes
bg: Процеси в заден план

[ctx: @action:inmenu]
en: Revoke Certification... | Revoke Certifications...
bg[0]: Отмяна на сертификация...
bg[1]: Отмяна на сертификация...

[ctx: @action:inmenu]
en: Revoke Certifications...
bg: Отмяна на сертификациите...

[ctx: @action:inmenu]
en: Revoke User ID
bg: Отмяна на идентификатора на потребителя

[ctx: @action:inmenu]
en: Save Secret Team Key...
bg: Запис на тайния ключ на екипа...

[ctx: @action:inmenu]
en: Set NetKey v3 Initial PIN...
bg: Задаване на първоначален ПИН код на NetKey v3...

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Details
bg: Показване на детайли

[ctx: @action:inmenu]
en: Update Card Status
bg: Актуализиране на състоянието на картата

[ctx: @action:intoolbar]
en: Groups
bg: Групи

[ctx: @action:tooltip]
en: Disabled certificates are not offered when selecting a certificate to sign with or to encrypt for. They are not shown in the certificate list with most filters.
bg: Деактивираните сертификати не се предлагат при избор на сертификат за подписване или за шифроване. Те не се показват в списъка със сертификати с повечето филтри.

[ctx: @error]
en: <para>An error occurred when creating the mail to publish key:</para><message>%1</message>
bg: <para>При създаването на ключа за публикуване на поща възникна грешка:</para><message>%1</message>

[ctx: @error]
en: <para>An error occurred while trying to export OpenPGP certificates.</para> <para>The output from GnuPG WKS client was: <message>%1</message></para>
bg: <para>При опит за експортиране на OpenPGP сертификати възникна грешка.</para><para>Изходът от клиента GnuPG WKS беше: <message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: 1 of %2 certificates was certified successfully. | %1 of %2 certificates were certified successfully.
bg[0]: 1 от %2 сертификата е успешно сертифициран.
bg[1]: %1 от %2  сертификата са успешно сертифицирани.

[ctx: @info]
en: <application>%1</application> may be used by other applications as a service.<nl/>You may instead want to close this window without exiting <application>%1</application>.
bg: <application>%1</application> може да се използва от други приложения като услуга.<nl/>Може вместо това да искате да затворите този прозорец, без да излизате от <application>%1</application>.

[ctx: @info]
en: <div>This is how the new user ID will be stored in the certificate:</div><center><strong>%1</strong></center>
bg: <div>Така ще бъде съхранен новият потребителски идентификатор в сертификата:</div><center><strong>%1</strong></center>

[ctx: @info]
en: <p>An error occurred while trying to add an ADSK to <b>%1</b>:</p><p>%2</p>
bg: <p> Възникна грешка при опит за добавяне на ADSK <b> %1 </b>:</p><p>%2</p>

[ctx: @info]
en: <p>Certifying the following certificates failed:</p>
bg: <p>Неуспешно сертифициране на следните сертификати:</p>

[ctx: @info]
en: <p>Next the certified certificates will be uploaded to the configured certificate directory.</p>
bg: <p>След това сертифицираните сертификати ще бъдат качени в директорията на конфигурирания сертификат.</p>

[ctx: @info]
en: <p>The card <em>%1</em> already contains a key in this slot. Continuing will <b>overwrite</b> that key.</p><p>If there is no backup the existing key will be irrecoverably lost.</p>
bg: <p> Картата  <em>%1</em>  вече съдържа ключ в този слот. Продължаването ще<b> презапише </b> този ключ.</p><p> Ако няма резервно копие, съществуващият ключ ще бъде безвъзвратно загубен.</p>

[ctx: @info]
en: <p>There is already an OpenPGP key corresponding to the signing key on this card:</p><p>%1</p><p>Do you still want to create an OpenPGP key for the card keys?</p>
bg: <p>Вече има ключ OpenPGP, съответстващ на ключа за подписване на тази карта:</p><p>%1</p><p>Искате ли да създадете ключ за OpenPGP за ключовете на картата?</p>

[ctx: @info]
en: <p>This card already contains a key in this slot. Continuing will <b>overwrite</b> that key.</p><p>If there is no backup the existing key will be irrecoverably lost.</p>
bg: <p> Тази карта вече съдържа ключ в този слот. Продължаването ще<b> презапише </b> този ключ.</p><p> Ако няма резервно копие, съществуващият ключ ще бъде безвъзвратно загубен.</p>

[ctx: @info]
en: <para><application>%1</application> is required for this test, but does not seem available.</para><para>See tests further up for more information.</para>
bg: <para><application> %1 </application> се изисква за този тест, но не изглеждат налични. </para><para> Вижте допълнителни тестове за повече информация. </para>

[ctx: @info]
en: <para><application>%1</application> v%2.%3.%4 is required for this test, but only %5 is installed.</para>
bg: <para><application> %1 </application> v %2.%3.%4 се изисква за този тест, но инсталиран е само %5.</para>

[ctx: @info]
en: <para><application>GnuPG</application> is not configured for <icode>de-vs</icode> compliance.</para>
bg: <para><application>GnuPG</application> не е конфигуриран за съответствие за <icode>de-vs</icode>.</para>

[ctx: @info]
en: <para><application>Kleopatra</application> cannot be run as adminstrator without breaking file permissions in the GnuPG data folder.</para><para>To manage keys for other users please manage them as a normal user and copy the <filename>AppData\Roaming\gnupg</filename> directory with proper permissions.</para>
bg: <para><application>Kleopatra</application> не може да се стартира като администратор, без да се нарушат разрешенията за файловете в папката с данни на GnuPG.</para><para>За да управлявате ключове за други потребители, моля, управлявайте ги като нормален потребител и копирайте директорията <filename>AppData\Roaming\gnupg</filename> с подходящи разрешения.</para>

[ctx: @info]
en: <para><application>Kleopatra</application> seems to be running for you already, but with different privileges.</para><para>This usually happens if <application>Kleopatra</application> is accidentally run as Administrator.</para><para>Please right click the tray icon of <application>Kleopatra</application> and select 'quit' to try again.</para>
bg: <para><application>Kleopatra</application> изглежда, че вече е стартирана, но с различни привилегии.</para><para>Това обикновено се случва, ако <application>Kleopatra</application> случайно е стартирана като Администратор.</para><para>Моля, щракнете с десния бутон на мишката върху иконата в системната лента на <application>Kleopatra</application> и изберете "изход", за да опитате отново.</para>

[ctx: @info]
en: <para><application>Kleopatra</application> uses <application>PaperKey</application> to create a minimized and printable version of your secret key.</para><para>Please make sure it is installed.</para>
bg: <para><application> Kleopatra </application> използва <application> PaperKey </application> за създаване на минимизирана версия за печат на вашия секретен ключ.</para><para> Моля, уверете се, че е инсталиран. </para>

[ctx: @info]
en: <para><application>Kleopatra</application> uses <application>PaperKey</application> to import your text backup.</para><para>Please make sure it is installed.</para>
bg: <para><application> Kleopatra </application> използва <application> PaperKey </application> за импортиране на вашето текстово архивиране. </para><para> Моля, уверете се, че е инсталиран. </para>

[ctx: @info]
en: <para><application>PaperKey</application> failed with error</para><para><message>%1</message></para>
bg: <para><application>PaperKey</application> не успя. Грешка</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>A new OpenPGP certificate was created successfully, but it has not been found in the key ring.</para><para>Fingerprint of the new certificate:<nl/>%1</para>
bg: <para>Нов OpenPGP сертификат е създаден успешно, но не е намерен в ключодържателя.</para><para>Пръстов отпечатък на новия сертификат:<nl/>%1</para>

[ctx: @info]
en: <para>A new OpenPGP certificate was created successfully.</para><para>Fingerprint of the new certificate: %1</para>
bg: <para>Нов OpenPGP сертификат бе създаден успешно.</para><para>Пръстов отпечатък на новия сертификат: %1</para>

[ctx: @info]
en: <para>A problem was detected with the <application>%1</application> backend.</para>
bg: <para> Открит е проблем с бекенда <application> %1 </application>.</para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred during export of the secret key:</para><para><message>%1</message></para>
bg: <para>По време на експортирането на секретния ключ възникна грешка:</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred during the backup of the secret key:</para><para><message>%1</message></para>
bg: <para>По време на архивирането на секретния ключ възникна грешка:</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred during the export:</para><para><message>%1</message></para>
bg: <para>По време на експортирането възникна грешка:</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred during the revocation:</para><para><message>%1</message></para>
bg: <para>По време на отменянето възникна грешка:</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred during the saving of the secret team key:</para><para><message>%1</message></para>
bg: <para>Възникна грешка при запазването на секретния ключ на екипа:</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while granting certification power to '%1'.</para><para><message>%2</message></para>
bg: <para>Възникна грешка при предоставянето на права за сертифициране на „%1“.</para><para><message>%2</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while loading the certifications: <message>%1</message></para>
bg: <para> Възникна грешка при зареждане на сертификатите: <message> %1 </message></para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while marking certificate '%1' as your certificate.</para><para><message>%2</message></para>
bg: <para>Възникна грешка при маркирането на сертификат „%1“ като ваш сертификат.</para><para><message>%2</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while revoking the certification power of '%1'.</para><para><message>%2</message></para>
bg: <para>>Възникна грешка при отмяната на права за сертифициране на „%1“</para><para><message>%2</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while trying to add the user ID: <message>%1</message></para>
bg: <para>При опита за добавяне на потребителски идентификатор възникна грешка: <message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while trying to export OpenPGP certificates.</para> <para>The output of <command>%1</command> was:<nl /><message>%2</message></para>
bg: <para> Възникна грешка при опит за експортиране на OpenPGP сертификати. </para><para> Резултатът от <command> %1 </command> беше: <message>%2</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while trying to flag the user ID<nl/><emphasis>%1</emphasis><nl/>as the primary user ID.</para><para><message>%2</message></para>
bg: <para>Възникна грешка при опит за задаване на флаг на потребителския идентификатор<nl/><emphasis>%1</emphasis>.</para><para><message>%2</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while trying to restore the secret key.</para> <para>The output from <command>%1</command> was:</para><para><message>%2</message></para>
bg: <para> Възникна грешка при опит за възстановяване на секретния ключ. </para><para> Резултатът от <command> %1 </command> беше: </para><para> <message> %2 </message></para>

[ctx: @info]
en: <para>An error occurred while trying to revoke the user ID<nl/><emphasis>%1</emphasis>.</para><para><message>%2</message></para>
bg: <para>Възникна грешка при опит за отменяне на потребителския идентификатор<nl/><emphasis>%1</emphasis>.</para><para><message>%2</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>Archiving in combination with sign-only currently requires what are known as opaque signatures - unlike detached ones, these embed the content in the signature.</para><para>This format is rather unusual. You might want to archive the files separately, and then sign the archive as one file with Kleopatra.</para><para>Future versions of Kleopatra are expected to also support detached signatures in this case.</para>
bg: <para> Архивирането в комбинация със само подписване в момента изисква това, което са известни като непрозрачни подписи - за разлика от отделените, те вграждат съдържанието в подписа. </para><para> Този формат е доста необичаен. Може да искате да архивирате файловете поотделно и след това да подпишете архива като един файл с Kleopatra. </para><para> Очаква се и бъдещите версии на Kleopatra да поддържат отделени подписи. </para>

[ctx: @info]
en: <para>Are you sure that you want to continue?</para>
bg: <para>Сигурни ли сте, че искате да продължите?</para>

[ctx: @info]
en: <para>Backend <command>%1</command> is installed in version %2, but at least version %3 is required.</para>
bg: <para> Бекенд <command> %1 </command> е инсталиран във версия %2, но се изисква поне версия %3. </para>

[ctx: @info]
en: <para>Backend <command>%1</command> is not installed properly.</para>
bg: <para> Backend <command> %1 </command> не е инсталиран правилно. </para>

[ctx: @info]
en: <para>Cannot write in the output folder <filename>%1</filename>.</para><para>Please select a different output folder.</para>
bg: <para>Cannot write in the output folder <filename>%1</filename>.</para><para>Моля, изберете друга изходна папка.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Check that your firewall is not set to block local connections (allow connections to <resource>localhost</resource> or <resource>127.0.0.1</resource>).</para>
bg: <para> Проверете дали вашата защитна стена не е настроена да блокира локални връзки (разрешете връзки към <resource> localhost </resource> или <resource> 127.0.0.1 </resource>).</para>

[ctx: @info]
en: <para>Copying the key to the card failed:</para><para><message>%1</message></para>
bg: <para>Копирането на ключа върху картата е неуспешно:</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>Delete registry key <resource>%1\%2</resource>.</para>
bg: <para> Изтриване на ключа на системния регистър <resource> %1\%2 </resource>. </para>

[ctx: @info]
en: <para>Disabled certificates cannot be selected for signing or encryption. They are only visible when the <interface>%2</interface> filter is active.</para><para>You can undo this action at any time by switching to the <interface>%2</interface> filter and enabling the certificate again.</para><para><emphasis strong='true'>Are you sure you want to disable and hide the following certificate?</emphasis></para><list><item>%1</item></list>
bg: <para>Деактивираните сертификати не могат да бъдат избрани за подписване или криптиране. Те са видими само когато филтърът <interface>%2</interface> е активен.</para><para>Можете да отмените това действие по всяко време, като превключите към филтъра <interface>%2</interface> и активирате сертификата отново.</para><para><emphasis strong='true'>Наистина ли искате да деактивирате и скриете следния сертификат?</emphasis></para><list><item>%1</item></list>

[ctx: @info]
en: <para>Do you distrust</para><para>%1</para><para>to correctly certify user certificates?</para>
bg: <para>Не се ли доверявате на </para><para>%1</para><para>за правилно удостоверяване на потребителските сертификати?</para>

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to delete this %1 group?</para><para>Once deleted, it cannot be restored.</para> | <para>Do you really want to delete these %1 groups?</para><para>Once deleted, they cannot be restored.</para>
bg[0]: <para>Наистина ли искате да изтриете тази %1 група? </para><para>След като бъде изтрита, тя не може да бъде възстановена.</para>
bg[1]: <para>Наистина ли искате да изтриете тези %1 групи? </para><para>След като бъдат изтрити, те не може да бъдат възстановени.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to delete this group?</para><para><emphasis>%1</emphasis></para><para>Once deleted, it cannot be restored.</para>
bg: <para>Наистина ли искате да изтриете тази група?</para><para><emphasis>%1</emphasis></para><para>След като бъде изтрита, тя не може да бъде възстановена..</para>

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to revoke the user ID<nl/><emphasis>%1</emphasis> ?</para>
bg: <para>Самостоятелно ли искате да отнемете идентификатора на потребителя<nl/><emphasis>%1</emphasis> ?</para>

[ctx: @info]
en: <para>Do you ultimately trust</para><para>%1</para><para>to correctly certify user certificates?</para>
bg: <para>Доверявате ли се ултимативнио на</para><para>%1</para><para>за правилното удостоверяване на потребителските сертификати?</para>

[ctx: @info]
en: <para>Failed to create output folder <filename>%1</filename>.</para><para>Please select a different output folder.</para>
bg: <para>Неуспех при създаване на изходна папка <filename> %1 </filename>. </para><para>Моля, изберете друга изходна папка.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Failed to delete the copy of the key stored on this computer:</para><para><message>%1</message></para>
bg: <para>Неуспешно изтриване на копието на ключа, запазено на този компютър : </para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>Failed to delete the copy of the secret key stored on this computer:</para><para><message>%1</message></para>
bg: <para>Неуспешно изтриване на копието на ключа, запазено на този компютър : </para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>Failed to disable certificate:</para><para><message>%1</message></para>
bg: <para>Неуспешно деактивиране на сертификата:</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>Failed to enable certificate:</para><para><message>%1</message></para>
bg: <para>Неуспешно активиране на сертификата:</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>Failed to move <filename>%1</filename> to <filename>%2</filename>.</para>
bg: <para>Неуспешно преместване на <filename> %1 </filename> в <filename> %2 </filename>.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Failed to move <filename>%1</filename> to <filename>%2</filename>.</para><para><message>%3</message></para>
bg: <para>Неуспешно преместване на <filename> %1 </filename> в <filename> %2 </filename>.</para><para><message>%3</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>Failed to write the request to the file <filename>%1</filename>.</para><para><message>%2</message></para>
bg: <para>Неуспешно записване на заявката във файла <filename>%1</filename>.</para><para><message>%2</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>Install <application>%1</application> version %2 or higher.</para>
bg: <para> Инсталирайте <application> %1 </application> версия %2 или по-нова. </para>

[ctx: @info]
en: <para>It seems that the <icode>gpgme</icode> library was compiled without support for this backend.</para>
bg: <para> Изглежда, че библиотеката <icode> gpgme </icode> е компилирана без поддръжка за този бекенд. </para>

[ctx: @info]
en: <para>Kleopatra detected an obsolete registry key (<resource>%1\%2</resource>), added by either a previous <application>Gpg4win</application> version or applications such as <application>WinPT</application> or <application>EnigMail</application>.</para><para>Keeping the entry might lead to an old GnuPG backend being used.</para>
bg: <para> Kleopatra откри остарял ключ на системния регистър (<resource> %1\%2 </resource >), добавен или от предишна <application> Gpg4win </application>версия или приложения като <application> WinPT </application> или<application> EnigMail </application>. </para><para> Запазването на записа може да доведе до използване на стар GunPG бекенд. </para>

[ctx: @info]
en: <para>Kleopatra detected the following errors in the libkleopatrarc configuration:</para>%1
bg: <para> Kleopatra откри следните грешки в libkleopatrarc конфигурационен файл : </para> %1

[ctx: @info]
en: <para>Make sure <application>%1</application> is installed and in <envar>PATH</envar>.</para>
bg: <para> Уверете се, че <application> %1 </application> е инсталиран и в<envar> ПЪТ </envar>. </para>

[ctx: @info]
en: <para>None of the recipients you are encrypting to seems to be your own.</para><para>This means that you will not be able to decrypt the data anymore, once encrypted.</para><para>Do you want to continue, or cancel to change the recipient selection?</para>
bg: <para> Получателите, до които криптирате, изглежда не са ваши. </para><para> Това означава, че вече няма да можете да дешифрирате данните,ако вече са шифровани. </para><para> Искате ли да продължите или да отмените, за да промените избора на получател? </para>

[ctx: @info]
en: <para>Not every mail provider supports WKS, so any key being exported this way may fail individually.</para><para>If exported, a confirmation request mail will be sent to <email>%1</email> which needs to be acknowledged with a mail program to complete the export process.</para><para><application>KMail</application> can handle these mails, but not all mail programs can.</para><para>Once exported, the standard does not (yet) allow for automated removal of a published key.</para><para>Are you sure you want to continue?</para>
bg: <para>Не всеки доставчик на пощенски услуги поддържа WKS, така че всеки ключ, който се експортира по този начин, може да се провали индивидуално.</para><para>Ако се експортира, на адрес <email>%1</email> ще бъде изпратено писмо с искане за потвърждение, което трябва да бъде потвърдено с пощенска програма, за да се завърши процесът на експортиране. </para><para><application>KMail</application> може да обработва тези писма, но не всички пощенски програми могат.</para><para>След като бъде експортиран, стандартът (все още) не позволява автоматизирано премахване на публикуван ключ.</para><para>Сигурни ли сте, че искате да продължите?</para>

[ctx: @info]
en: <para>One of the X.509 directory services returned certificates without fingerprints. Those certificates are ignored because fingerprints are required as unique identifiers for certificates.</para><para>You may want to configure a different X.509 directory service in the configuration dialog.</para>
bg: <para>Една от услугите на X.509 директории откри сертификати без отпечатъци. Тези сертификати са игнорирани, тъй като отпечатъците са задължителни, както уникални идентификатори за сертификати.</para><para> Вие може да изберете друга услуга за X.509 директория в прозореца за конфигурация.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Please check the output of <command>%1 --version</command> manually.</para>
bg: <para> Моля, проверете изходните данни на <command> %1 --version </command> ръчно.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Please verify that the certificate identified as:</para><para>%1</para><para>has the SHA-1 fingerprint:</para><para>%2</para>
bg: <para>Моля, проверете дали сертификатът, идентифициран като:</para><para>%1</para><para>, има пръстов отпечатък SHA-1:</para><para>%2</para>

[ctx: @info]
en: <para>Replace the <icode>gpgme</icode> library with a version compiled with <application>%1</application> support.</para>
bg: <para> Заменете библиотеката <icode> gpgme </icode> с версия, компилирана с<application> %1 </application> поддръжка. </para>

[ctx: @info]
en: <para>Selected Key: <emphasis>%1</emphasis></para><para>Selected Smartcard: <emphasis>%2</emphasis></para><para>Choose one of the following options to continue:</para>
bg: <para>Избран ключ: <emphasis>%1</emphasis></para><para>Избрана смарткарта: <emphasis>%2</emphasis></para><para>Изберете една от следните опции, за да продължите:</para>

[ctx: @info]
en: <para>Successfully wrote request to <filename>%1</filename>.</para><para>You should now send the request to the Certification Authority (CA).</para>
bg: <para> Успешно написана заявка до  <filename>%1</filename>.</para><para> Сега трябва да изпратите заявката до Сертифициращия орган (CA). </para>

[ctx: @info]
en: <para>The <application>GpgME</application> library is new enough to support <application>gpg-agent</application>, but does not seem to do so in this installation.</para><para>The error returned was: <message>%1</message>.</para>
bg: <para> Библиотеката <application> GpgME </application> е достатъчно нова, за да поддържа<application> gpg-agent </application>, но изглежда не го прави в тази инсталация. </para><para> Върнатата грешка беше: <message> %1 </message>.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The GPG process that tried to export OpenPGP certificates ended prematurely because of an unexpected error.</para><para>Please check the output of <icode>%1</icode> for details.</para>
bg: <para> Процесът на GPG, който се опита да експортира OpenPGP сертификати, приключи преждевременно поради неочаквана грешка. </para><para> Моля, проверете изходните данни на <icode> %1 </icode> за подробности. </para>

[ctx: @info]
en: <para>The GPG process that tried to restore the secret key ended prematurely because of an unexpected error.</para><para>Please check the output of <icode>%1</icode> for details.</para>
bg: <para> Процесът на GPG, който се опита да възстанови секретния ключ, приключи преждевременно поради неочаквана грешка. </para><para> Моля, проверете изходните данни на<icode> %1 </icode> за подробности. </para>

[ctx: @info]
en: <para>The OpenPGP keyserver returned certificates without fingerprints. Those certificates are ignored because fingerprints are required as unique identifiers for certificates.</para><para>You may want to configure a different OpenPGP keyserver in the configuration dialog.</para>
bg: <para>The OpenPGP ключов сървър върна сертификати без отпечатъци. Тези сертификати са игнорирани, тъй като отпечатъците са задължителни, както уникални идентификатори за сертификати.</para><para> Вие може да изберете различен OpenPGP ключов сървър от диалоговия прозорец за конфигуриране.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The certificate was not found.</para> | <para>The certificates were not found.</para>
bg[0]: <para>Сертификатът не е намерен.</para>
bg[1]: <para>Сертификатът не е намерен.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The certificate was revoked successfully and uploaded to %1.</para><para>The revoked certificate was saved to <filename>%2</filename>.</para><para>You should send this file to your communication partners with the instruction to import it.</para>
bg: <para>Сертификатът беше отменен успешно и качен на %1. .</para><para> Анулираният сертификат беше записан в <filename>%2</filename>.</para><para>Трябва да изпратите този файл на партньорите, с които комуникирате с инструкции, как да се импортира.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The certificate was revoked successfully and uploaded to the internal directory.</para><para>The revoked certificate was saved to <filename>%1</filename>.</para><para>You should send this file to your communication partners with the instruction to import it.</para>
bg: <para>Сертификатът беше отменен успешно и качен във вътрешната директория.</para><para>Анулираният сертификат беше записан в <filename>%1</filename>.</para><para>Трябва да изпратите този файл на партньорите, с които комуникирате с инструкции, как да се импортира.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The certificate was revoked successfully.</para><para>The revoked certificate was saved to <filename>%1</filename></para><para>You should send this file to your communication partners with the instruction to import it.</para>
bg: <para>Сертификатът беше отменен успешно. </para><para>Анулираният сертификат беше записан в <filename>%1</filename>.</para><para>Трябва да изпратите този файл на партньорите, с които комуникирате с инструкции, как да се импортира.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The certificate was updated.</para> | <para>The certificates were updated.</para>
bg[0]: <para>Сертификатът е актуализиран.</para>
bg[1]: Сертификатът е актуализиран.

[ctx: @info]
en: <para>The certification has been revoked successfully.</para><para>Do you want to publish the revocation?</para> | <para>%1 certifications have been revoked successfully.</para><para>Do you want to publish the revocations?</para>
bg[0]: <para>Сертифицирането е отменено успешно.</para><para>Искате ли да публикувате отмяната?</para>
bg[1]: <para>Новият OpenPGP сертификат е създаден успешно. </para><para>Пръстов отпечатък на новия сертификат:%1</para>

[ctx: @info]
en: <para>The certification of all certificates failed.</para><para>Error: <message>%1</message></para>
bg: <para>Сертифицирането на сертификатите е неуспешно.</para><para>Грешка: <message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>The certification of the certificates failed.</para><para>Error: <message>%1</message></para>
bg: <para>Сертифицирането на сертификатите е неуспешно.</para><para>Грешка: <message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>The creation of a new OpenPGP certificate failed.</para><para>Error: <message>%1</message></para>
bg: <para>Създаването на нов OpenPGP сертификат е неуспешно.</para><para>Грешка: <message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>The creation of the certificate signing request failed.</para><para>Error: <message>%1</message></para>
bg: <para>Създаването на заявката за подписване на сертификат е неуспешно.</para><para>Грешка: <message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>The imported group</para><para><emphasis>%1</emphasis></para><para>contains certificates that cannot be used for encryption. This may lead to unexpected results.</para>
bg: <para>Импортиранта група</para><para><emphasis>%1</emphasis></para><para>съдържа сертификати, които не могат да се използват за криптиране. Това може да доведе до неочаквани резултати.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The key has been copied to the card and a backup has been written to <filename>%1</filename>.</para><para>Do you want to delete the copy of the key stored on this computer?</para>
bg: <para>Ключът е копиран в картата и е записано резервно копие в <filename>%1</filename>..</para><para>Искате ли да изтриете копието на ключа, съхранено на този компютър?</para>

[ctx: @info]
en: <para>The key has been copied to the card.</para><para>You can now delete the copy of the key stored on this computer. Optionally, you can first create a backup of the key.</para>
bg: <para>Ключът е копиран в картата.</para><para>Вече можете да изтриете копието на ключа, съхранявано на този компютър. По желание можете първо дасъздадете резервно копие на ключа.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The key was copied to the smart card.</para>
bg: <para>Ключът е копиран на смарт картата.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The key was copied to the smart card.</para><para>A backup was exported to <filename>%1</filename></para>
bg: <para>Ключът е копиран на смарт картата.</para><para>Резервно копие е експортирано в <filename>%1</filename></para>

[ctx: @info]
en: <para>The query result has been truncated.</para><para>Either the local or a remote limit on the maximum number of returned hits has been exceeded.</para><para>You can try to increase the local limit in the configuration dialog, but if one of the configured servers is the limiting factor, you have to refine your search.</para>
bg: <para> Резултатът от заявката е съкратен. </para><para> Както локалния, така и отдалечения лимит на максималния брой върнати посещения е надвишено. </para><para> Можете да опитате да увеличите локалния лимит в конфигурационния прозорец, но ако един от конфигурираните сървъри е ограничителният фактор, вие трябва да прецизирате търсенето си. </para>

[ctx: @info]
en: <para>The revocation of the certification of user ID<nl/>%1<nl/>made with key<nl/>%2<nl/>failed:</para><para><message>%3</message></para>
bg: <para>Отмяната на сертифицирането на потребител с идентификатор<nl/>%1<nl/>създадено с ключ<nl/>%2<nl/>е неуспешно:</para><para><message>%3</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>The user ID<nl/><emphasis>%1</emphasis><nl/>has been flagged successfully as the primary user ID.</para>
bg: <para>Идентификационният номер на потребител<nl/><emphasis>%1</emphasis><nl/>беше успешно зададен като основен потребителски идентиф. номер.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The user ID<nl/><emphasis>%1</emphasis><nl/>has been revoked successfully.</para>
bg: <para>Идентификационният номер на потребителя<nl/><emphasis>%1</emphasis><nl/> е бил отнет успешно.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The version of the <application>GpgME</application> library you are running against is older than the one that the <application>GpgME++</application> library was built against.</para><para><application>Kleopatra</application> will not function in this setting.</para><para>Please ask your administrator for help in resolving this issue.</para>
bg: <para> Версията на <application> GpgME </application> библиотеката, която използвате е по-стара от <application> GpgME ++ </application> библиотеката. </para><para><application> Kleopatra </application> няма да функционира в тази настройка. </para><para> Моля, обърнете се към вашия администратор за помощ при разрешаването на този проблем. </para>

[ctx: @info]
en: <para>These are the results of the Kleopatra self-test suite. Click on a test for details.</para><para>Note that all but the first failure might be due to prior tests failing.</para>
bg: <para>Това са резултатите от пакета с тестове за самооценка на Kleopatra. Кликнете върху тест за подробности.</para><para>Имайте предвид, че всички неуспехи освен първия може да се дължат на неуспешни предишни тестове.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Unexpected error while asking <application>gpg-agent</application> for its version.</para><para>The error returned was: <message>%1</message>.</para>
bg: <para> Неочаквана грешка при поискване от <application> gpg-agent </application> за неговата версия. </para><para> Върнатата грешка беше: <message> %1 </message>.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Update failed:</para><para><message>%1</message></para>
bg: <para>Актуализацията е неуспешна:</para><para><message>%1</message></para>

[ctx: @info]
en: <para>Update skipped because no OpenPGP keyserver is configured.</para>
bg: <para>Актуализирането е пропуснато, защото няма настроен OpenPGP сървър за ключове.</para>

[ctx: @info]
en: <para>When OpenPGP certificates have been exported to a public directory server, it is nearly impossible to remove them again.</para><para>Before exporting your certificate to a public directory server, make sure that you have created a revocation certificate so you can revoke the certificate if it is compromised, lost, or you forgot the passphrase.</para><para>Are you sure you want to continue?</para>
bg: <para> Когато сертификатите на OpenPGP са експортирани в публична директория на сървър, почти е невъзможно да ги премахнете отново. </para><para> Преди експортиране на сертификата ви към публичен сървър на директории се уверете, че сте създали сертификат за отмяна, за да можете да оттеглите сертификата, ако е компрометиран, изгубен или сте забравили паролата.. </para><para> Наистина ли искате да продължите? </para>

[ctx: @info]
en: <para>When you delete CA certificates (both root CAs and intermediate CAs), the certificates issued by them will also be deleted.</para><para>This can be nicely seen in <application>Kleopatra</application>'s hierarchical view mode: In this mode, if you delete a certificate that has children, those children will also be deleted. Think of CA certificates as folders containing other certificates: When you delete the folder, you delete its contents, too.</para>
bg: <para> Когато изтривате CA сертификати (както root, така и междинни CA), сертификатите, издадени от тях, също ще бъдат изтрити. </para><para> Това може да се види добре в йерархичния режим на преглед на<application> Kleopatra </application>: В този режим, ако изтриете сертификат, който има дъщерни сертификати, те също ще бъдат изтрити. Мислете за сертификатите на CA като папки съдържащи други сертификати: Когато изтриете папката, изтривате също и нейното съдържание. </para>

[ctx: @info]
en: <para>You are about to revoke the certification of user ID<nl/>%1<nl/>made with the key<nl/>%2.</para>
bg: <para>Вие сте на път да оттеглите сертифицирането на потребителския идентификатор<nl/>%1<nl/>създаден с ключ<nl/>%2.</para>

[ctx: @info]
en: <para>You are about to revoke the following certificate:</para><para>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;%1</para><para><emphasis strong='true'>The revocation will take effect immediately and cannot be reverted.</emphasis></para><para>Consequences: <list><item>You can still decrypt everything encrypted for this certificate.</item><item>You cannot sign anything with this certificate anymore.</item><item>You cannot certify other certificates with it anymore.</item><item>Other people can no longer encrypt with it after receiving the revocation.</item></list></para>
bg: <para>Вие сте на път да отмените следния сертификат:</para><para>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;%1</para><para><emphasis strong='true '>Отмяната ще влезе в сила незабавно и не може да бъде отменена.</emphasis></para><para>Последствия: <list><item>Все още можете да дешифрирате всичко шифровано за този сертификат.</item><item>Вие вече не можете да подписвате нищо с този сертификат.</item><item>Вече не можете да удостоверявате други сертификати с него.</item><item>Други хора вече не могат да шифроват с него след получаване на отмяната.</item></list></para>

[ctx: @info]
en: <para>You do not have any directory servers configured.</para><para>You need to configure at least one directory server to search on one.</para><para>You can configure directory servers here: <interface>Settings->Configure Kleopatra</interface>.</para>
bg: <para> Нямате конфигурирани сървъри на директории. </para><para> Трябва да конфигурирате поне един сървър на директории, за да може да търсите. </para><para> Вие може да конфигурирате сървъри на директории тук: <interface> Настройки-> Конфигуриране на Клеопатра </interface>. </para>

[ctx: @info]
en: <para>You haven't certified all OpenPGP certificates in the groups listed below with exportable certifications. People relying on your certifications may not be able to verify the certificates.</para><para>Do you want to continue the export?</para>
bg: <para>Не сте сертифицирали всички OpenPGP сертификати в изброените по-долу групи с експортируеми сертификати. Хора, които разчитат на вашите сертификати може да не са в състояние да проверят сертификатите.</para><para>Искате ли да да продължите експортирането?</para>

[ctx: @info]
en: <para>You haven't certified all OpenPGP certificates in this group with an exportable certification. People relying on your certifications may not be able to verify the certificates.</para><para>Do you want to continue the export?</para>
bg: <para>Не сте сертифицирали всички OpenPGP сертификати в тази група с експортируеми сертификати Хора, които разчитат на вашите сертификати може да не са в състояние да проверят сертификатите.</para><para>Искате ли да да продължите експортирането?</para>

[ctx: @info]
en: <para>You haven't certified all valid user IDs of the certificates listed below with exportable certifications. People relying on your certifications may not be able to verify the certificates.</para><para>Do you want to continue the export?</para>
bg: <para>Не сте сертифицирали всички валидни потребителски индентификатори  на сертификатите изброени по-долу с експортируеми сертификати. Хора, които разчитат на вашите сертификати може да не са в състояние да проверят сертификатите.</para><para>Искате ли да да продължите експортирането?</para>

[ctx: @info]
en: <para>You haven't certified all valid user IDs of this certificate with an exportable certification. People relying on your certifications may not be able to verify the certificate.</para><para>Do you want to continue the export?</para>
bg: <para>Не сте сертифицирали всички валидни потребителски индентификатори  на този сертификат с експортируеми сертификати Хора, които разчитат на вашите сертификати може да не са в състояние да проверят сертификатитеИскате ли да да продължите експортирането?</para>

[ctx: @info]
en: ADSK added successfully.
bg: ADSK е добавен успешно.

[ctx: @info]
en: Admin PIN changed successfully.
bg: Промяната на администраторски ПИН е успешна.

[ctx: @info]
en: After importing the team key, team members will be able to decrypt data with it.
bg: След импортиране на екипния ключ, членовете на екипа ще могат да декриптират данни с него.

[ctx: @info]
en: All certificates were certified successfully.
bg: Всички сертификати бяха обновени успешно.

[ctx: @info]
en: Anyone you share the password with can read the data.
bg: Всеки, с когото споделите паролата, може да прочете данните.

[ctx: @info]
en: Audit log is empty.
bg: Дневникът на проверката е празен.

[ctx: @info]
en: Authenticating to the card failed: %1
bg: Неуспешно удостоверяване към картата: %1

[ctx: @info]
en: By adding an ADSK to your certificate, you allow the owner of the ADSK to decrypt all new messages that are encrypted for your certificate. Do you want to add the ADSK specified in the GnuPG configuration to your certificate?
bg: С добавянето на ADSK към сертификата си разрешавате на собственика на ADSK да декриптира всички нови съобщения, които са криптирани за вашия сертификат. Искате ли да добавите ADSK, посочен в конфигурацията на GnuPG, към вашия сертификат?

[ctx: @info]
en: Canceled setting PIN.
bg: Анулиран ПИН за настройка.

[ctx: @info]
en: Cannot open <filename>%1</filename> for reading.
bg: Не може да се отвори <filename>%1</filename> за четене.

[ctx: @info]
en: Cannot open file <filename>%1</filename> for writing.
bg: Не може да се отвори файл <filename>%1</filename> за запис.

[ctx: @info]
en: Cannot open the file <filename>%1</filename> for writing.
bg: Не може да се отвори файлът <filename>%1</filename> за запис.

[ctx: @info]
en: Cannot open the private key file <filename>%1</filename> for reading.
bg: Файлът с частен ключ <filename>%1</filename> не може да се отвори за четене.

[ctx: @info]
en: Cannot overwrite existing <filename>%1</filename>.
bg: Не може да презапише съществуващ <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Certificate '%1' was marked as your certificate.
bg: Сертификат „%1“ е маркиран като ваш сертификат.

[ctx: @info]
en: Certificate successfully created.<br><br>Note:<br>To prevent accidental import of the revocation<br>it is required to manually edit the certificate<br>before it can be imported.
bg: Сертификатът е създаден успешно. <br><br> Забележка: <br> За да се предотврати случайно импортиране на оттеглянето <br> се изисква ръчно редактиране на сертификата <br> преди да може да бъде импортиран.

[ctx: @info]
en: Certification power was granted to '%1'.
bg: На „%1“ са предоставени права за сертифициране.

[ctx: @info]
en: Certifications are not available before the certificate is imported.
bg: Сертификатите не са налични, преди да бъдат импортирани.

[ctx: @info]
en: Changing the Admin PIN failed: %1
bg: Неуспешна промяна на администраторски ПИН: %1

[ctx: @info]
en: Changing the NKS PIN failed: %1
bg: Промяната на ПИН кода на NKS е неуспешна: %1

[ctx: @info]
en: Changing the PIN failed: %1
bg: Неуспешна промяна на  ПИН: %1

[ctx: @info]
en: Changing the PUK failed: %1
bg: Неуспешна промяна на  ПУК: %1

[ctx: @info]
en: Changing the SigG PIN failed: %1
bg: Промяната на SigG PIN кода е неуспешна: %1

[ctx: @info]
en: Clipboard contents do not look like a certificate. Nothing imported.
bg: Съдържанието на клипборда не изглежда като сертификат. Нищо не се импортира.

[ctx: @info]
en: Copying the key to the card failed.
bg: Копирането на ключа в картата е неуспешно.

[ctx: @info]
en: Correct the following errors:
bg: Поправка на следните грешки:

[ctx: @info]
en: Could not connect to UiServer: <message>%1</message>
bg: Неуспешно свързване с UiServer: <message> %1 </message>

[ctx: @info]
en: Could not delete the registry key <resource>%1\%2</resource>
bg: Не можа да се изтрие ключа на системния регистър <resource> %1\%2 </resource>

[ctx: @info]
en: Could not determine certificate type of clipboard contents. Nothing imported.
bg: Не можа да се определи вида на сертификата в съдържанието на клипборда. Нищо не се импортира.

[ctx: @info]
en: Could not remove file <filename>%1</filename> for overwriting.
bg: Не може да се отвори файл <filename>%1</filename> за презапис.

[ctx: @info]
en: Create a new OpenPGP key pair.<nl/>To create an S/MIME certificate request use <interface>New S/MIME Certification Request</interface> from the <interface>File</interface> menu instead.
bg: Създаване на нова двойка ключове OpenPGP.<nl/>За създаване на заявка за сертификат S/MIME използвайте  вместо това <interface>Нова заявка за S/MIME удостоверение</interface> от <interface>Файл</interface>.

[ctx: @info]
en: Creating a CSR for the card key failed:
    %1
bg: Създаването на CSR за ключа на картата е неуспешно:
    %1

[ctx: @info]
en: Creating an OpenPGP key from the card keys failed: %1
bg: Създаването на OpenPGP ключ от ключовете на картата се провали: %1

[ctx: @info]
en: Creating encrypted archive ...
bg: Създаване на шифриран архив ...

[ctx: @info]
en: Creating signed and encrypted archive ...
bg: Създаване на подписан и шифриран архив ...

[ctx: @info]
en: Creating signed archive ...
bg: Създаване на подписан архив ...

[ctx: @info]
en: Decryption and verification of <filename>%1</filename> canceled.
bg: Отменено е разшифроването и верифицирането на <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Decryption of <filename>%1</filename> canceled.
bg: Дешифрирането на <filename>%1</filename> е отменено.

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete the copy of the key stored on this computer?
bg: Наистина ли искате да изтриете локалното копие на ключа?

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete the copy of the secret key stored on this computer?
bg: Наистина ли искате да изтриете копието на секретния ключ, съхранено на този компютър?

[ctx: @info]
en: Double spaces are not allowed
bg: Не се допускат двойни интервали

[ctx: @info]
en: Encryption canceled.
bg: Шифроването е отменено.

[ctx: @info]
en: Enter a search term to search for matching certificates.
bg: Въведете термин за търсене, за да потърсите съответстващи сертификати.

[ctx: @info]
en: Enter an email address to search for matching certificates.
bg: Въведете имейл адрес, за да потърсите съответстващи сертификати.

[ctx: @info]
en: Error: %1
bg: Грешка: %1

[ctx: @info]
en: Exit code: %1
bg: Код на изход: %1

[ctx: @info]
en: Exporting the certificate failed: %1
bg: Неуспешно експортиране на сертификат: %1

[ctx: @info]
en: Exporting the certificate to a key server is not possible because the usage of key servers has been disabled explicitly. | Exporting the certificates to a key server is not possible because the usage of key servers has been disabled explicitly.
bg[0]: Експортирането на сертификата към сървър за ключове не е възможно, защото използването на ключови сървъри е изрично забранено.
bg[1]: Експортирането на сертификати към сървър за ключове не е възможно, защото използването на ключови сървъри е изрично забранено.

[ctx: @info]
en: Failed to create signing subkey: %1
bg: Неуспешно създаване на подключ за подписване: %1

[ctx: @info]
en: Failed to decrypt the clipboard: %1
bg: Неуспешно дешифриране на клипборда: %1

[ctx: @info]
en: Failed to decrypt the notepad: %1
bg: Неуспешно дешифриране на бележника: %1

[ctx: @info]
en: Failed to delete <filename>%1</filename>.
bg: Неуспешно изтриване на <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Failed to encrypt the clipboard: %1
bg: Неуспешно дешифриране на клипборда: %1

[ctx: @info]
en: Failed to encrypt the notepad: %1
bg: Неуспешно шифроване на бележника: %1

[ctx: @info]
en: Failed to find encrypted or signed data in one or more files.<nl/>If they contain signed or encrypted data please report a bug (see Help->Report Bug).
bg: Неуспешно намиране на шифровани или подписани данни в един или повече файлове.<nl/>Ако съдържат подписани или шифровани данни, моля, докладвайте за грешка (вижте Помощ->Докладване на грешка).

[ctx: @info]
en: Failed to find the OpenPGP card with the serial number: %1
bg: Неуспешно намиране на OpenPGP картата със сериен номер: %1

[ctx: @info]
en: Failed to generate new card keys and a certificate: %1
bg: Неуспешно генериране на нови ключове за карти и сертификат: %1

[ctx: @info]
en: Failed to move <filename>%1</filename> to <filename>%2</filename>.
bg: Неуспешно преместване на <filename>%1</filename> в <filename>%2</filename>.

[ctx: @info]
en: Failed to move backup. The backup key is still stored under: %1
bg: Неуспешно преместване на резервно копие. Резервният ключ все още се съхранява под: %1

[ctx: @info]
en: Failed to overwrite <filename>%1</filename>.
bg: Неуспешно презаписване на <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Failed to search on certificate server. The error returned was:
    %1
bg: Неуспешно търсене на сървър за сертификати. Върнатата грешка беше: 
     %1

[ctx: @info]
en: Failed to sign the clipboard: %1
bg: Неуспешно подписване на клипборда: %1

[ctx: @info]
en: Failed to sign the notepad: %1
bg: Неуспешно подписване на бележника: %1

[ctx: @info]
en: Failed to verify the clipboard: %1
bg: Неуспешна проверка на клипборда: %1

[ctx: @info]
en: Failed to verify the notepad: %1
bg: Неуспешна проверка на бележника: %1

[ctx: @info]
en: Failed to write the certificates to a temporary file.
bg: Неуспех при записването на сертификатите във временен файл.

[ctx: @info]
en: For password based encryption see this <a href="action:help_doc_symenc">guide</a>.
bg: Вижте това <a href="action:help_doc_symenc">ръководство</a> за повече информация относно метода за шифроване с пароли.

[ctx: @info]
en: For public key encryption you generally have to create your own key pair.
bg: За шифроване с публични ключове е необходимо по принцип да създадете своя собствена връзка ключове.

[ctx: @info]
en: For technical reasons you can only use this option if <application>%1</application> is not already running.
bg: По технически причини можете да използвате тази опция само ако приложението <application>%1</application> все още не е стартирано.

[ctx: @info]
en: Generating key failed: %1
bg: Генерирането на ключа се провали: %1

[ctx: @info]
en: Import certificate from a file.<nl/>To import from a public keyserver use <interface>Lookup on Server</interface> instead.
bg: Импортиране на сертификат от файл.<nl/>За да импортирате от публичен сървър на ключове, вместо това използвайте <interface>Търсене на сървър </interface>.

[ctx: @info]
en: Import was canceled.
bg: Импортирането е отменено.

[ctx: @info]
en: Is '%1' your own certificate?
bg: Вашият собствен сертификат ли е „%1“?

[ctx: @info]
en: It seems another <application>Kleopatra</application> is running (with process-id %1)
bg: Изглежда, че друга <application> Kleopatra </application> работи (сid-процес %1)

[ctx: @info]
en: Key successfully generated.
bg: Ключът е генериран успешно.

[ctx: @info]
en: NKS PIN changed successfully.
bg: NKS PIN е променен успешно.

[ctx: @info]
en: NKS PIN set successfully.
bg: NKS PIN е зададен успешно.

[ctx: @info]
en: Name change failed: %1
bg: Промяната на името не бе успешна: %1

[ctx: @info]
en: No NullPin found. <warning>If this PIN was not set by you personally, the card might have been tampered with.</warning>
bg: Не е намерен NullPin. <warning> Ако този ПИН не е бил зададен лично от вас картата може да е била подправена. </warning>

[ctx: @info]
en: No certificates found
bg: Няма намерени сертификати

[ctx: @info]
en: No checksum files have been created.
bg: Не са създадени файлове с контролна сума.

[ctx: @info]
en: No empty smart card was found.
bg: Не е открита празна смарт карта.

[ctx: @info]
en: No slot found for subkey %1 on the smart card.
bg: Не е намерен слот за подключ %1 на смарт картата.

[ctx: @info]
en: No update found in the available version database.
bg: Не е намерена актуализация в наличната база данни с версии.

[ctx: @info]
en: One or more certificates cannot be certified.
bg: Един или повече сертификати не могат да бъдат сертифицирани.

[ctx: @info]
en: One unknown recipient
bg: Един неизвестен получател

[ctx: @info]
en: PIN changed successfully.
bg: Промяната на ПИН кода е успешна.

[ctx: @info]
en: PIN set successfully.
bg: ПИН кодът е зададен успешно.

[ctx: @info]
en: PIV Card Application Administration Key set successfully.
bg: PIV Card Application администрация Key настроите успешно.

[ctx: @info]
en: PUK changed successfully.
bg: Промяната на PUK кода е успешна.

[ctx: @info]
en: Please choose whether members should also be allowed to sign data with the team key.
    Alternatively, they can use their personal key for signing.
bg: Моля, изберете дали членовете също трябва да имат право да подписват данни с екипния ключ.
    Като алтернатива, те могат да използват личния си ключ за подписване.

[ctx: @info]
en: Quit any other running instances of <application>Kleopatra</application>.
bg: Излезте от всички други работещи екземпляри на <application> Kleopatra </application>.

[ctx: @info]
en: Reading certificates from smart card ...
bg: Прочитат се сертификатите от смарт картата...

[ctx: @info]
en: Result of OpenPGP certificate update from keyserver, LDAP server, or Active Directory
bg: Резултат от актуализиране на OpenPGP сертификати от keyserver, LDAP сървър или Active Directory

[ctx: @info]
en: Result of S/MIME certificate update
bg: Резултат от актуализирането на S/MIME сертификати

[ctx: @info]
en: Result of update from Web Key Directory
bg: Резултат от актуализирането от Web Key Directory

[ctx: @info]
en: Searching for matching certificates ...
bg: Търсене за съвпадащи сертификати...

[ctx: @info]
en: Set this option to avoid using the users temporary directory.
bg: Задайте тази опция, за да избегнете използването на временната директория на потребителите.

[ctx: @info]
en: Set this option to disable password-based encryption.
bg: Задайте тази опция, за да деактивирате криптирането с парола.

[ctx: @info]
en: Set this option to disable public key encryption.
bg: Задайте тази опция, за да забраните криптиране на публичен ключ.

[ctx: @info]
en: Set this option to encode encrypted or signed files as base64 encoded text. So that they can be opened with an editor or sent in a mail body. This will increase file size by one third.
bg: Задайте тази опция за кодиране на криптирани или подписани файлове като текст, кодиран в base64.За да могат да бъдат отворени с редактор или изпратени в тялото на пощата. Това ще доведе до увеличаване на размера на файла с една трета.

[ctx: @info]
en: Setting the NKS PIN failed: %1
bg: Настройката на ПИН кода на NKS е неуспешнa: %1

[ctx: @info]
en: Setting the PIV Card Application Administration Key failed: %1
bg: Настройка на административен ключ за PIV Card Application е неуспешна: %1

[ctx: @info]
en: Setting the SigG PIN failed: %1
bg: Задаването на ПИН на SigG е неуспешно: %1

[ctx: @info]
en: Shall the file be saved with the original file name <filename>%1</filename>?
bg: Файлът трябва ли да бъде записан с оригиналното име на файл <filename>%1</filename>?

[ctx: @info]
en: Show actions available for this smart card
bg: Показване на налични действия за тази смарт карта

[ctx: @info]
en: Show actions available for this smart card slot
bg: Показване на налични действия за този слот за смарт карта

[ctx: @info]
en: Show the following information in certificate list tooltips:
bg: Показване на следната информация в подсказките на списъка със сертификати:

[ctx: @info]
en: SigG PIN changed successfully.
bg: SigG PIN е променен успешно.

[ctx: @info]
en: SigG PIN set successfully.
bg: SigG PIN е зададен успешно.

[ctx: @info]
en: Signing and encryption canceled.
bg: Подписването и криптирането са отменени.

[ctx: @info]
en: Signing canceled.
bg: Подписването е отменено.

[ctx: @info]
en: Sorry! Writing keys to the card <emphasis>%1</emphasis> is not supported.
bg: Съжалявам! Прехвърляне на ключове в карта  <emphasis>%1</emphasis> не се поддържа.

[ctx: @info]
en: Successfully decrypted and verified the clipboard
bg: Клипбордът е успешно дешифриран и проверен

[ctx: @info]
en: Successfully decrypted and verified the notepad
bg: Успешно дешифриран и проверен бележник

[ctx: @info]
en: Successfully decrypted the clipboard
bg: Клипбордът е успешно дешифриран

[ctx: @info]
en: Successfully decrypted the notepad
bg: Успешно дешифриран бележник

[ctx: @info]
en: Successfully deleted the copy of the key stored on this computer.
bg: Успешно изтриване на копието на ключа, съхраняван на този компютър.

[ctx: @info]
en: Successfully encrypted and signed the clipboard
bg: Клипбордът е успешно дешифриран и подписан

[ctx: @info]
en: Successfully encrypted and signed the notepad
bg: Бележникът е шифрован и подписан успешно

[ctx: @info]
en: Successfully encrypted the clipboard
bg: Клипбордът е успешно дешифриран

[ctx: @info]
en: Successfully encrypted the notepad
bg: Успешно шифрован бележник

[ctx: @info]
en: Successfully generated an OpenPGP key from the card keys.
bg: Успешно генериран ключ OpenPGP от клавишите за карти.

[ctx: @info]
en: Successfully generated new card keys and a certificate for this card.
bg: Успешно генерирани нови ключове за карта и сертификат за тази карта.

[ctx: @info]
en: Successfully restored the secret key parts from <filename>%1</filename>
bg: Успешно възстановени тайните ключови части от <filename> %1 </filename>

[ctx: @info]
en: Successfully signed the clipboard
bg: Клипбордът е успешно подписан

[ctx: @info]
en: Successfully signed the notepad
bg: Бележникът е подписан успешно

[ctx: @info]
en: Successfully verified the clipboard
bg: Клипбордът е успешно проверен

[ctx: @info]
en: Successfully verified the notepad
bg: Успешно проверен бележник

[ctx: @info]
en: Team members will not be able to change the name, email address, or expiration date of the team key.
bg: Членовете на екипа няма да могат да променят името, имейл адреса или датата на изтичане на екипния ключ.

[ctx: @info]
en: The "<" character may not be used.
bg: Символът  „<"може да не се използва.

[ctx: @info]
en: The URL is too long.
bg: URL адресът е прекалено дълъг.

[ctx: @info]
en: The backup of the secret key was created successfully.
bg: Резервното копие на секретния ключ е създадено успешно.

[ctx: @info]
en: The certificate has been marked as not trusted because the fingerprint did not match.
bg: Сертификатът е маркиран като недостоверен, тъй като пръстовият отпечатък не съвпада.

[ctx: @info]
en: The certificate was revoked successfully.
bg: Сертификатът е отнет успешно.

[ctx: @info]
en: The certification power of '%1' was revoked.
bg: На „%1“ са отнети правата за сертифициране.

[ctx: @info]
en: The clipboard does not contain text.
bg: Клипбордът не съдържа текст.

[ctx: @info]
en: The clipboard is empty. Nothing imported.
bg: Клипбордът е празен. Нищо не се импортира.

[ctx: @info]
en: The data was not encrypted for any secret key in your certificate list.
bg: Данните не са криптирани с никой от секретните ключове във вашия списък със сертификати.

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> already exists.
bg: Вече има файл  <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> already exists. Do you wish to overwrite it?
bg: Файлът <filename>%1</filename> вече съществува. Искате ли да го презапишете?

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> already exists. Please enter a different file name.
bg: Вече има файл  <filename>%1</filename>. Моля, въведете друго име.

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> contains certificates and can't be decrypted or verified.
bg: Файлът <filename>%1</filename> съдържа сертификати и не може да бъде декриптиран или проверен.

[ctx: @info]
en: The following errors were encountered:
bg: Възникнаха следните грешки:

[ctx: @info]
en: The group contains certificates that cannot be used for encryption. This may lead to unexpected results.
bg: Групата съдържа сертификати, които не могат да се използват за криптиране. Това може да доведе до неочаквани резултати.

[ctx: @info]
en: The private key file <filename>%1</filename> is empty.
bg: Файлът с частен ключ <filename>%1</filename> е празен.

[ctx: @info]
en: The result is empty. Maybe you entered an empty or a wrong passphrase.
bg: Резултатът е празен. Може би сте въвели празно поле или грешна парола.

[ctx: @info]
en: The result of the backup is empty. Maybe you entered an empty or a wrong passphrase.
bg: Резултатът от архива е празен. Може би ще въвели празна или грешна парола.

[ctx: @info]
en: The result of the export is empty.
bg: В резултат на износа е празен.

[ctx: @info]
en: The secret team key was saved to <filename>%1</filename>
bg: Тайният ключ на екипа беше запазен в <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: The size of the name may not exceed 38 characters.
bg: Размерът на името не може да надвишава 38 знака.

[ctx: @info]
en: The subkey was exported successfully. | %1 subkeys were exported successfully.
bg[0]: Подключът е експортиран успешно.
bg[1]: %1 подключове бяха експортирани успешно.

[ctx: @info]
en: The two keys you have entered do not match. Please retry.
bg: Двете клавишите, които сте въвели не съвпадат. Моля, опитайте отново.

[ctx: @info]
en: There was an error setting the PIN: <message>%1</message>.
bg: Възникна грешка при настройката на ПИН кода: <message> %1 </message>.

[ctx: @info]
en: There were no errors.
bg: Няма грешки.

[ctx: @info]
en: These checksum files have been successfully created:
bg: Тези файлове с контролна сума са създадени успешно:

[ctx: @info]
en: This certificate cannot be used for encryption.
bg: Този сертификат не може да се използва за криптиране.

[ctx: @info]
en: This certificate cannot be used for signing.
bg: Този сертификат не може да се използва за подписване.

[ctx: @info]
en: This certificate expires today.
bg: Сертификатът изтича днес

[ctx: @info]
en: This certificate expires tomorrow. | This certificate expires in %1 days.
bg[0]: Сертификатът изтича утре.
bg[1]: Сертификатът изтича след %1 дни.

[ctx: @info]
en: This certificate is expired.
bg: Сертификатът е изтекъл

[ctx: @info]
en: This certificate is revoked.
bg: Сертификатът е отменен

[ctx: @info]
en: This group contains S/MIME certificates which cannot be certified.
bg: Тази група съдържа S/MIME сертификати, които не могат да се сертифицират.

[ctx: @info]
en: This key has already been revoked.
bg: Този ключ вече е бил отнет.

[ctx: @info]
en: This key has been revoked. You cannot certify it.
bg: Ключът е отменен. Не можете да го сертифицирате.

[ctx: @info]
en: This key has expired. You cannot certify it.
bg: Ключът е изтекъл. Не можете да го сертифицирате.

[ctx: @info]
en: To certify other certificates, you first need to create an OpenPGP certificate for yourself.
bg: За да сертифицирате други сертификати, първо трябва да създадете OpenPGP сертификат за себе си.

[ctx: @info]
en: URL change failed: %1
bg: Неуспешна промяна на URL адреса: %1

[ctx: @info]
en: Unblocked and set a new PIN successfully.
bg: ПИН кодът е отблокиран и зададен успешно.

[ctx: @info]
en: Unblocking the PIN failed: %1
bg: Неуспешно блокиране на ПИН: %1

[ctx: @info]
en: Updating certificate… | Updating %1 certificates…
bg[0]: Актуализиране на %1 сертификат…
bg[1]: Актуализиране на %1 сертификати...

[ctx: @info]
en: Upload successful.
bg: Качването е успешно.

[ctx: @info]
en: User ID successfully added.
bg: Идентификаторът на потребителя е добавен успешно.

[ctx: @info]
en: Verification of <filename>%1</filename> canceled.
bg: Верификацията на <filename>%1</filename> е отменена.

[ctx: @info]
en: Verify the fingerprints, mark the user IDs you want to certify, and select the certificate you want to certify the user IDs with.<br><i>Note: Only the fingerprints clearly identify the certificate and its owner.</i>
bg: Проверете пръстовия отпечатък, маркирайте потребителските идентификатори, които искате да сертифицирате, и изберете ключа, с който искате да сертифицирате потребителските идентификатори..<br><i>Забележка: Само пръстовият отпечатък ясно идентифицира ключа и неговия собственик.</i>

[ctx: @info]
en: Warning: The sender's mail address is not stored in the <a href="key:%1">certificate</a> used for signing. Stored:<ul>%2</ul>
bg: Предупреждение: Пощенският адрес на изпращача не се съхранява в <a href="key:%1">сертификата</a>, използван за подписване. Съхранено:<ul>%2</ul>

[ctx: @info]
en: With Kleopatra you can encrypt using different methods. Please follow the regulations for classified information of your organization.
bg: С Kleopatra можете да шифровате посредством различни методи. Моля, спазвайте указанията за класифицирана информация на вашата организация.

[ctx: @info]
en: Writing certificates to file <filename>%1</filename> failed.
bg: Неуспешно записване на сертификати във файл <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Writing groups to file <filename>%1</filename> failed.
bg: Неуспешно записване на групи във файл <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Writing key to file <filename>%1</filename> failed.
bg: Записването на ключ във файл <filename>%1</filename> е неуспешно.

[ctx: @info]
en: Writing subkey to file <filename>%2</filename> failed. | Writing subkeys to file <filename>%2</filename> failed.
bg[0]: Записването на подключ във файл <filename>%2</filename> е хеуспешно.
bg[1]: Записването на подключ във файлове <filename>%2</filename> е неуспешно.

[ctx: @info]
en: Writing the backup of the secret key to <filename>%1</filename> failed.
bg: Неуспешно записване на резервното копие на секретния ключ в <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Writing the certificate to the card failed: %1
bg: Записът на сертификата в картата е неуспешно: %1

[ctx: @info]
en: Writing the certificate to the card succeeded.
bg: Записът на сертификата в картата е успешно.

[ctx: @info]
en: You are not allowed to mark certificates as trusted or not trusted.
bg: Нямате право да маркирате сертификати като надеждни или ненадеждни.

[ctx: @info]
en: You can find step-by-step instructions for public key encryption in this <a href="action:help_doc_quickguide">guide</a>.
bg: Можете да намерите упътване стъпка по стъпка за шифроване с публични ключове в това <a href="action:help_doc_quickguide">ръководство</a>.

[ctx: @info]
en: You cannot generate a key on this smart card because it doesn't support any of the compliant algorithms.
bg: Не можете да генерирате ключ на тази смарт карта, защото тя не поддържа никой от съвместимите алгоритми.

[ctx: @info]
en: You cannot generate keys on this smart card because it doesn't support any of the compliant algorithms.
bg: Не можете да генерирате ключове на тази смарт карта, защото тя не поддържа никой от съвместимите алгоритми.

[ctx: @info]
en: no associated certificate
bg: няма асоцииран сертификат

[ctx: @info]
en: no key
bg: няма ключ

[ctx: @info %1 is a placeholder for the name of a compliance mode. E.g. NATO RESTRICTED compliant or VS-NfD compliant]
en: <para>Install a version of <application>GnuPG</application> that is %1.</para>
bg: <para>Инсталирайте версия на <application>GnuPG</application>, която е %1.</para>

[ctx: @info %1 is a placeholder for the name of a compliance mode. E.g. NATO RESTRICTED compliant or VS-NfD compliant]
en: <para>Sorry! You cannot use <application>Kleopatra</application> for signing or encrypting files because the <application>GnuPG</application> system used by <application>Kleopatra</application> is not %1.</para>
bg: <para>За съжаление! Не можете да използвате <application>Kleopatra</application> за подписване или криптиране на файлове, защото системата <application>GnuPG</application>, използвана от <application>Kleopatra</application>, не е %1.</para>

[ctx: @info %1 is a placeholder for the name of a compliance mode. E.g. NATO RESTRICTED compliant or VS-NfD compliant]
en: <para>Sorry! You cannot use <application>Kleopatra</application> for signing or encryption because the <application>GnuPG</application> system used by <application>Kleopatra</application> is not %1.</para>
bg: <para>За съжаление! Не можете да използвате <application>Kleopatra</application> за подписване или шифроване, защото системата <application>GnuPG</application>, използвана от <application>Kleopatra</application>, не е %1.</para>

[ctx: @info %1 is a placeholder for the name of a compliance mode. E.g. NATO RESTRICTED compliant or VS-NfD compliant]
en: <para>The <application>GnuPG</application> system used by <application>Kleopatra</application> is not %1.</para>
bg: <para>Системата<application>GnuPG</application> използвана от <application>Kleopatra</application> не е %1.</para>

[ctx: @info %1 is a placeholder for the name of a compliance mode. E.g. NATO RESTRICTED compliant or VS-NfD compliant]
en: <para>You cannot use <application>Kleopatra</application> for signing or encrypting files because the <application>GnuPG</application> system used by <application>Kleopatra</application> is not %1.</para>
bg: <para>Не можете да използвате <application>Kleopatra</application> за подписване или криптиране на файлове, защото системата <application>GnuPG</application>, използвана от <application>Kleopatra</application>, не е %1.</para>

[ctx: @info %1 is a placeholder for the name of a compliance mode. E.g. NATO RESTRICTED compliant or VS-NfD compliant]
en: <para>You cannot use <application>Kleopatra</application> for signing or encryption because the <application>GnuPG</application> system used by <application>Kleopatra</application> is not %1.</para>
bg: <para>Не можете да използвате <application>Kleopatra</application> за подписване или шифроване, защото системата <application>GnuPG</application>, използвана от <application>Kleopatra</application>, не е %1.</para>

[ctx: @info %1 name of card slot, %2 serial number of card]
en: <p>Please confirm that you want to write the following certificate to the %1 slot of card %2:</p><center>%3</center>
bg: <p>Моля, потвърдете, че искате да запишете следния сертификат в %1 слот на карта %2:</p><center>%3</center>

[ctx: @info %1: a certificate]
en: <para>Do you want to grant '%1' the power to mark certificates as valid for you?</para><para><emphasis>This means that the owner of this certificate properly checks fingerprints and confirms the identities of others.</emphasis></para>
bg: <para>Искате ли да предоставите на „%1“ правото да маркира сертификатите като валидни за вас?</para><para><emphasis>Това означава, че собственикът на това удостоверение правилно проверява пръстовите отпечатъци и потвърждава самоличността на другите.</emphasis></para>

[ctx: @info %1: a certificate]
en: <para>The certificate '%1' is empowered to mark other certificates as valid for you.</para><para>Do you want to revoke this power?</para>
bg: <para>Сертификат „%1“ е упълномощен да маркира други сертификати като валидни за вас.</para><para>Искате ли да отмените това правомощие?</para>

[ctx: @info %1: a certificate, %2: name of a compliance mode]
en: <para>Do you want to grant '%1' the power to mark certificates as %2 for you?</para><para><emphasis>This means that the owner of this certificate properly checks fingerprints and confirms the identities of others.</emphasis></para>
bg: <para>Искате ли да предоставите на „%1“ правото да маркира сертификати като %2 за вас?</para><para><emphasis>Това означава, че собственикът на това удостоверение правилно проверява пръстовите отпечатъци и потвърждава самоличността на другите.</emphasis></para>

[ctx: @info %1: a certificate, %2: name of a compliance mode]
en: <para>The certificate '%1' is empowered to mark other certificates as %2 for you.</para><para>Do you want to revoke this power?</para>
bg: <para>Сертификат „%1“ има право да маркира други сертификати като %2 за вас.</para><para>Искате ли да отмените това правомощие?</para>

[ctx: @info %1: test name]
en: <para>See "%1" above.</para>
bg: <para> Вижте „%1“по-горе. </para>

[ctx: @info 'Failed' meaning that there was an error during decryption]
en: Failed to decrypt <filename>%1</filename>:
bg: Неуспешно дешифриране на <filename>%1</filename>:

[ctx: @info 'Failed' meaning that there was an error during decryption]
en: Failed to decrypt and verify <filename>%1</filename>:
bg: Неуспешно дешифриране и верифициране на <filename>%1</filename>:

[ctx: @info 'Unable' meaning that decryption can't be started because there is no secret key]
en: Unable to decrypt <filename>%1</filename>:
bg: Неуспешно дешифриране на <filename>%1</filename>:

[ctx: @info 'Unable' meaning that decryption can't be started because there is no secret key]
en: Unable to decrypt and verify <filename>%1</filename>:
bg: Неуспешно дешифриране и верифициране на <filename>%1</filename>:

[ctx: @info Error in Label of input field: Message]
en: Error in %1: %2
bg: Грешка в %1: %2

[ctx: @info Error in Label of input field: Message]
en: Error in <interface>%1</interface>: <message>%2</message>
bg: Грешка в <interface>%1</interface>: <message>%2</message>

[ctx: @info Failed to encrypt <file> and <file>: <reason>]
en: Failed to encrypt <filename>%1</filename> and <filename>%2</filename>: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>
bg: Неуспешно шифроване на <filename>%1</filename> и <filename>%2</filename>: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>

[ctx: @info Failed to encrypt <file> and <n> other(s): <reason>]
en: Failed to encrypt <filename>%2</filename> and %1 other: <emphasis strong='true'>%3</emphasis> | Failed to encrypt <filename>%2</filename> and %1 others: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>
bg[0]: Неуспешно шифроване на <filename>%2</filename> и %1 други: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>
bg[1]: Неуспешно шифроване на <filename>%2</filename> и на %1 други: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>

[ctx: @info Failed to encrypt <file>: <reason>]
en: Failed to encrypt <filename>%1</filename>: <emphasis strong='true'>%2</emphasis>
bg: Неуспешно шифроване на <filename>%1</filename>: <emphasis strong='true'>%2</emphasis>

[ctx: @info Failed to sign <file> and <file>: <reason>]
en: Failed to sign <filename>%1</filename> and <filename>%2</filename>: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>
bg: Неуспешно подписване на <filename>%1</filename> и <filename>%2</filename>: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>

[ctx: @info Failed to sign <file> and <n> other(s): <reason>]
en: Failed to sign <filename>%2</filename> and %1 other: <emphasis strong='true'>%3</emphasis> | Failed to sign <filename>%2</filename> and %1 others: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>
bg[0]: Неуспешно подписване на <filename>%2</filename> и на %1 други: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>
bg[1]: Неуспешно подписване на <filename>%2</filename> и на %1 други: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>

[ctx: @info Failed to sign <file>: <reason>]
en: Failed to sign <filename>%1</filename>: <emphasis strong='true'>%2</emphasis>
bg: Неуспешно подписване на <filename>%1</filename>: <emphasis strong='true'>%2</emphasis>

[ctx: @info Failed to sign and encrypt <file> and <file>: <reason>]
en: Failed to sign and encrypt <filename>%1</filename> and <filename>%2</filename>: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>
bg: Неуспешно подписване и шифроване на  <filename>%1</filename> и <filename>%2</filename>: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>

[ctx: @info Failed to sign and encrypt <file> and <n> other(s): <reason>]
en: Failed to sign and encrypt <filename>%2</filename> and %1 other: <emphasis strong='true'>%3</emphasis> | Failed to sign and encrypt <filename>%2</filename> and %1 others: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>
bg[0]: Неуспешно подписване и шифроване на <filename>%2</filename> и на %1 друг: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>
bg[1]: Неуспешно подписване и шифроване на <filename>%2</filename> и на %1 други: <emphasis strong='true'>%3</emphasis>

[ctx: @info Failed to sign and encrypt <file>: <reason>]
en: Failed to sign and encrypt <filename>%1</filename>: <emphasis strong='true'>%2</emphasis>
bg: Неуспешно подписване и шифроване на <filename>%1</filename>: <emphasis strong='true'>%2</emphasis>

[ctx: @info Failed to verify <file>:]
en: Failed to verify <filename>%1</filename>:
bg: Неуспешно верифициране на <filename>%1</filename>:

[ctx: @info Successfully decrypted <file> as <file>.]
en: Successfully decrypted <filename>%1</filename> as <filename>%2</filename>.
bg: Успешно дешифриран <filename>%1</filename> като <filename>%2</filename>.

[ctx: @info Successfully decrypted and verified <file> as <file>.]
en: Successfully decrypted and verified <filename>%1</filename> as <filename>%2</filename>.
bg: Успешно дешифриран и проверен <filename>%1</filename> като <filename>%2</filename>.

[ctx: @info Successfully encrypted <file> and <file> and saved it as <file>.]
en: Successfully encrypted <filename>%1</filename> and <filename>%2</filename> and saved it as <filename>%3</filename>.
bg: Успешно шифровани <filename>%1</filename> и <filename>%2</filename> и записани като <filename>%3</filename>.

[ctx: @info Successfully encrypted <file> and <n> other(s) and saved it as <file>.]
en: Successfully encrypted <filename>%2</filename> and %1 other and saved it as <filename>%3</filename>. | Successfully encrypted <filename>%2</filename> and %1 others and saved it as <filename>%3</filename>.
bg[0]: Успешно шифрован <filename>%2</filename> и %1 друг и го запази като <filename>%3</filename>.
bg[1]: Успешно шифрован <filename>%2</filename> и %1 други и запазен като <filename>%3</filename>.

[ctx: @info Successfully encrypted <file> and saved it as <file>.]
en: Successfully encrypted <filename>%1</filename> and saved it as <filename>%2</filename>.
bg: Успешно шифрован <filename>%1</filename> и запазен като <filename>%2</filename>.

[ctx: @info Successfully signed <file> and <file> and saved the signature in <file>.]
en: Successfully signed <filename>%1</filename> and <filename>%2</filename> and saved the signature in <filename>%3</filename>.
bg: Успешно подписани <filename>%1</filename> и <filename>%2</filename> и запазен подпис в <filename>%3</filename>.

[ctx: @info Successfully signed <file> and <n> other(s) and saved the signature in <file>.]
en: Successfully signed <filename>%2</filename> and %1 other and saved the signature in <filename>%3</filename>. | Successfully signed <filename>%2</filename> and %1 others and saved the signature in <filename>%3</filename>.
bg[0]: Успешно подписан <filename>%2</filename> и %1 друг и запазен подписът в <filename>%3</filename>.
bg[1]: Успешно подписване на <filename>%2</filename> и още %1 и запазване на подписа в <filename>%3</filename>.

[ctx: @info Successfully signed <file> and saved the signature in <file>.]
en: Successfully signed <filename>%1</filename> and saved the signature in <filename>%2</filename>.
bg: Успешно подписан <filename>%1</filename> и запазен подпис в <filename>%2</filename>.

[ctx: @info Successfully signed and encrypted <file> and <file> and saved it as <file>.]
en: Successfully signed and encrypted <filename>%1</filename> and <filename>%2</filename> and saved it as <filename>%3</filename>.
bg: Успешно подписани и шифровани <filename>%1</filename> и <filename>%2</filename> и записани като <filename>%3</filename>.

[ctx: @info Successfully signed and encrypted <file> and <n> other(s) as <file>.]
en: Successfully signed and encrypted <filename>%2</filename> and %1 other and saved it as <filename>%3</filename>. | Successfully signed and encrypted <filename>%2</filename> and %1 others and saved it as <filename>%3</filename>.
bg[0]: Успешно подписан и шифрован <filename>%2</filename> и %1 друг и запазен като <filename>%3</filename>.
bg[1]: Успешно подписан и шифрован <filename>%2</filename> и %1 други и запазени като <filename>%3</filename>.

[ctx: @info Verified <file> with signature(s) in <file>.]
en: Verified <filename>%2</filename> with signature in <filename>%3</filename>. | Verified <filename>%2</filename> with %1 signatures in <filename>%3</filename>.
bg[0]: Проверен <filename>%2</filename> с подпис в <filename>%3</filename>.
bg[1]: Проверен <filename>%2</filename> с %1 подписa в <filename>%3</filename>.

[ctx: @info as in 'this certificate is unusable']
en: unusable
bg: неизползваем

[ctx: @info date is unknown]
en: unknown
bg: неизвестно

[ctx: @info entry in Usage column of a smart card key]
en: none
bg: няма

[ctx: @info for assistive tools]
en: Either enter a text you want to sign or encrypt, or an encrypted or signed text you want to decrypt or verify. You can also enter certificates in text form to import them.
bg: Въведете или текст, който искате да подпишете или криптирате, или криптиран или подписан текст, който искате да декриптирате или проверите. Можете също да въведете сертификати в текстов формат, за да ги импортирате.

[ctx: @info for assistive tools]
en: This is the result of decryption and signature verification.
bg: Това е резултатът от декриптирането и проверката на подписа.

[ctx: @info for assistive tools]
en: This is the result of the decryption.
bg: Това е резултатът от дешифрирането.

[ctx: @info for assistive tools]
en: This is the result of the encryption.
bg: Това е резултатът от криптирането.

[ctx: @info for assistive tools]
en: This is the result of the sign and encrypt operation.
bg: Това е резултатът от операцията за подписване и криптиране.

[ctx: @info for assistive tools]
en: This is the result of the sign operation.
bg: Това е резултатът от операцията за подписване.

[ctx: @info for assistive tools]
en: This is the result of the signature verification.
bg: Това е резултатът от проверката на подписа.

[ctx: @info translate 'Encrypt for others' the same way as for the other string in this file]
en: Please choose at least one recipient or deselect <interface>Encrypt for others</interface>.
bg: Моля, изберете поне един получател или премахнете отметката от <interface>Шифроване за други</interface>.

[ctx: @info unknown key algorithm]
en: unknown
bg: неизвестно

[ctx: @info::placeholder]
en: Enter search term
bg: Въведете термин за търсене

[ctx: @info:credit]
en: Mail viewer
bg: Преглед на електронна поща

[ctx: @info:credit]
en: UX redesign of smartcard view and certificate details
bg: Редизайн на UX на изгледа на смарткартата и подробностите за сертификата

[ctx: @info:credit]
en: © 2001-%1 The Kleopatra developers
bg: © 2001-%1 Разработчиците на  Kleopatra

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter a message to encrypt or decrypt...
bg: Въведете съобщение за шифроване или дешифриране...

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter search term
bg: Въведете термин за търсене

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter search term <%1>
bg: Въведете термин за търсене <%1>

[ctx: @info:placeholder]
en: Please enter a name or email address...
bg: Моля, въведете име или имейл адрес...

[ctx: @info:progress]
en: Certifying certificates…
bg: Сертифициране на сертификат…

[ctx: @info:progress]
en: Decrypting and/or verifying...
bg: Дешифриране и/или проверка...

[ctx: @info:progress]
en: Encrypting notepad...
bg: Шифроване на бележник...

[ctx: @info:progress]
en: Signing and encrypting notepad...
bg: Подписване и криптиране на бележник...

[ctx: @info:progress]
en: Signing notepad...
bg: Подписване на бележник...

[ctx: @info:shell]
en: Create a new key pair or certificate signing request
bg: Създаване на нова двойка ключове или заявка за подписване на сертификат

[ctx: @info:shell]
en: Create or check a checksum file
bg: Създаване или проверка на файл с контролна сума

[ctx: @info:shell]
en: Decrypt and/or verify file(s)
bg: Дешифриране и/или проверка на файлове

[ctx: @info:shell]
en: Decrypt file(s)
bg: Дешифриране на файлове

[ctx: @info:shell]
en: Encrypt file(s)
bg: Шифроване на файлове

[ctx: @info:shell]
en: File(s) to process
bg: Файлове за обработка

[ctx: @info:shell]
en: Import certificate file(s)
bg: Импортиране на сертификатни файлове

[ctx: @info:shell]
en: Location of the socket the ui server is listening on
bg: Местоположение на сокета, на който сървърът на потребителския интерфейс слуша

[ctx: @info:shell]
en: Open the config dialog
bg: Отваряне на диалоговия прозорец за конфигуриране

[ctx: @info:shell]
en: Parent Window Id for dialogs
bg: Идент. № на родителския прозорец за диалоговите прозорци

[ctx: @info:shell]
en: Run UI server only, hide main window
bg: Изпълняване само на потребителски интерфейс на сървъра, скриване на главния прозорец

[ctx: @info:shell]
en: Run as standalone app without system tray icon
bg: Стартира като самостоятелно приложение без икона в системния панел

[ctx: @info:shell]
en: Same as --sign-encrypt, do not use
bg: Същото като --sign-encrypt, да не използва

[ctx: @info:shell]
en: Search for a certificate on a keyserver
bg: Търсене на сертификат на сървър на ключове

[ctx: @info:shell]
en: Sign and/or encrypt file(s)
bg: Подписване и/или шифроване на файлове

[ctx: @info:shell]
en: Sign file(s)
bg: Подписване на файлове

[ctx: @info:shell]
en: String or Fingerprint for query and search
bg: Низ или отпечатък за заявка и търсене

[ctx: @info:shell]
en: Use CMS (X.509, S/MIME) for the following operation
bg: Използване на CMS (X.509, S/MIME) за следната операция

[ctx: @info:shell]
en: Use OpenPGP for the following operation
bg: Използване на OpenPGP за следната операция

[ctx: @info:shell]
en: Verify file/signature
bg: Проверка на файл/подпис

[ctx: @info:status]
en: Backing up secret key...
bg: Архивиране на секретния ключ...

[ctx: @info:status]
en: Exporting subkeys...
bg: Експортиране на подключове...

[ctx: @info:status]
en: Importing certificates from smart cards...
bg: Импортиране на сертификатите от смарт карти...

[ctx: @info:status]
en: Loading smart cards...
bg: Зареждане на смарт карти...

[ctx: @info:status]
en: Revoking key...
bg: Отмяна на ключ...

[ctx: @info:status]
en: Saving secret team key...
bg: Записване на тайния ключ на екипа...

[ctx: @info:status]
en: Updating certificate...
bg: Актуализиране на сертификат...

[ctx: @info:status]
en: Updating key...
bg: Актуализиране на ключ...

[ctx: @info:status]
en: Updating smart card %1...
bg: Обновяване на смарт карта %1...

[ctx: @info:status]
en: Updating smart card...
bg: Обновяване на смарт карта...

[ctx: @info:tooltip]
en: <html>Add the ADSK specified in the GnuPG configuration to your certificate. By adding an ADSK to your certificate, you allow the owner of the ADSK to decrypt all new messages that are encrypted for your certificate, if the client encrypting the message supports this functionality.</html>
bg: <html>Добавете ADSK, посочен в конфигурацията на GnuPG, към вашия сертификат. Като добавяте ADSK към сертификата си, позволявате на собственика на ADSK да декриптира всички нови съобщения, които са криптирани за вашия сертификат, ако клиентът, който криптира съобщението, поддържа тази функционалност.</html>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para>Generate three new keys on the smart card and create a new OpenPGP certificate with those keys. Optionally, the encryption key is generated off-card and a backup is created so that you can still access data encrypted with this key in case the card is lost or damaged.</para><para><emphasis strong='true'>Existing keys on the smart card will be overwritten.</emphasis></para>
bg: <para>Генерирайте три нови ключа на смарт картата и създайте нов OpenPGP сертификат с тези ключове. По желание ключът за криптиране се генерира извън картата и се създава резервно копие, така че да имате достъп до данните, криптирани с този ключ, в случай че картата бъде изгубена или повредена.</para><para><emphasis strong='true'>Съществуващите ключове на смарт картата ще бъдат презаписани.</emphasis></para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Add the selected certificates to the group
bg: Добавяне на избраните сертификати към групата

[ctx: @info:tooltip]
en: Append the new file to the existing file.
bg: Прикачване  на новия файл към съществуващ файл.

[ctx: @info:tooltip]
en: Automatically save all files that would overwrite an already existing file with a different name.
bg: Автоматично запазване на всички файлове, които биха презаписали вече съществуващ файл с различно име.

[ctx: @info:tooltip]
en: Backup the encryption key in a file.
bg: Архивиране на ключа за шифроване във файл.

[ctx: @info:tooltip]
en: By default, Kleopatra only queries the certificate directories of providers (WKD) for user IDs that were originally retrieved from a WKD when you update an OpenPGP certificate. If this option is enabled, then Kleopatra will query WKDs for all user IDs.
bg: По подразбиране Kleopatra прави заявки само в директориите на сертификати на доставчиците(WKD) за потребителски идентификатори, които първоначално са били извлечени от WKD, когато актуализиратеOpenPGP сертификат. Ако тази опция е активирана, Kleopatra ще направи запитванеWKD за всички потребителски идентификатори.

[ctx: @info:tooltip]
en: Card slot ID: %1
bg: Идентификатор за слот за карта: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Change the PIN Unblocking Key (PUK) that can be used to unblock the smart card after a wrong PIN has been entered too many times.
bg: Променете ключа за деблокиране на PIN (PUK), който може да се използва за деблокиране на смарт картата, след като грешен PIN е бил въведен твърде много пъти.

[ctx: @info:tooltip]
en: Change the PIN required for administrative operations.
bg: Променете ПИН кода, необходим за административните операции.

[ctx: @info:tooltip]
en: Change the PIN required for using the keys on the smart card.
bg: Променете PIN кода, необходим за използване на ключовете на смарт картата.

[ctx: @info:tooltip]
en: Change the PIN required for using the keys on the smart card. The PIN must contain at least six characters.
bg: Променете ПИН кода, необходим за използване на ключовете на смарт картата. ПИН кодът трябва да съдържа най-малко шест знака.

[ctx: @info:tooltip]
en: Change the PIV Card Application Administration Key that is used by the PIV Card Application to authenticate the PIV Card Application Administrator and by the administrator (resp. Kleopatra) to authenticate the PIV Card Application.
bg: Променете административния ключ на приложението PIV Card, който се използва от приложението PIV Card за удостоверяване на администратора на приложението PIV Card и от администратора (респ. Kleopatra) за удостоверяване на приложението PIV Card.

[ctx: @info:tooltip]
en: Change the URL where the public key for the keys on this smartcard can be downloaded.
bg: Променете URL адреса, където може да се изтегли публичният ключ за ключовете на тази смарткарта.

[ctx: @info:tooltip]
en: Change the cardholder's name.
bg: Промяна на името на притежателя на картата

[ctx: @info:tooltip]
en: Change the end of the validity period
bg: Промяна на срока на валидност

[ctx: @info:tooltip]
en: Check this option if you want to upload your certifications to a certificate directory after successful certification.
bg: Отбележете тази опция, ако искате да качите сертификатите си в директория за сертификати след успешно сертифициране.

[ctx: @info:tooltip]
en: Check this option, if you want to share your certifications with others. If you just want to mark certificates as certified for yourself, then you can uncheck it.
bg: Отбележете тази опция, ако искате да споделите сертификатите си с други хора. Ако искате само да маркирате сертификатите като сертифицирани за себе си, можете да премахнете отметката.

[ctx: @info:tooltip]
en: Choose output folder
bg: Изберете изходна папка

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to set the trust level of the selected certification key to ultimate trust. This is what you usually want to do for your own keys.
bg: Щракнете, за да зададете ниво на доверие на избрания удостоверителен ключ на крайно доверие. Обикновено това се прави за собствените си ключове.

[ctx: @info:tooltip]
en: Close message
bg: Затваряне на съобщението

[ctx: @info:tooltip]
en: Copy the fingerprint to the clipboard
bg: Копиране на пръстовия отпечатък в клипборда

[ctx: @info:tooltip]
en: Copy the selected certificate to a smartcard
bg: Копиране на избрания сертификат на смарт карта

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a group from the selected certificates
bg: Създаване на група от избраните сертификати

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new OpenPGP certificate
bg: Създаване на нов OpenPGP сертификат

[ctx: @info:tooltip]
en: Create an OpenPGP certificate for the keys stored on the card.
bg: Създайте OpenPGP сертификат за ключовете, съхранени на картата.

[ctx: @info:tooltip]
en: Create an S/MIME certificate signing request for this key
bg: Създаване на заявка за подписване на сертификат за този ключ

[ctx: @info:tooltip]
en: Do not write this file and any other files that would overwrite an already existing file.
bg: Не записвайте този файл и други файлове, които биха презаписали вече съществуващ файл.

[ctx: @info:tooltip]
en: Do not write this file, skip to the next one instead.
bg: Не записвайте този файл, а преминете към следващия.

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter the proxy to use for HTTP requests.
bg: Въведете прокси за HTTP заявки.

[ctx: @info:tooltip]
en: Expired or revoked certificates cannot be certified.
bg: Изтекли или отменени сертификати не могат да бъдат сертифицирани.

[ctx: @info:tooltip]
en: Flag the selected user ID as the primary user ID of this key.
bg: Отбелязва избрания потребителски идентификатор като основен потребителски идентификатор на този ключ.

[ctx: @info:tooltip]
en: Grant or revoke the certification power of the selected certificate
bg: Предоставяне или отнемане на право за сертифициране на избрания сертификат

[ctx: @info:tooltip]
en: If enabled, then Kleopatra will automatically try to retrieve the keys that were used to certify the user IDs of newly imported OpenPGP keys.
bg: Ако е разрешено, тогава Kleopatra автоматично ще се опита да извлече ключовете, които са били използвани за удостоверяване на потребителските идентификатори на новоимпортирани OpenPGP ключове.

[ctx: @info:tooltip]
en: If the card slot already contains a key then the new key will irrevocably replace the old key.
bg: Ако слотът за карта вече съдържа ключ, новият ключ ще замени безвъзвратно стария ключ.

[ctx: @info:tooltip]
en: Import certificate from file
bg: Импортиране на сертификат от файл

[ctx: @info:tooltip]
en: Import the certificate stored on the card
bg: Импортиране на сертификатите от картата

[ctx: @info:tooltip]
en: Jump to next match
bg: Преминаване към следващото съвпадение

[ctx: @info:tooltip]
en: Jump to previous match
bg: Преминаване към предишното съвпадение

[ctx: @info:tooltip]
en: Keep each file separate instead of creating an archive for all.
bg: Дръжте всеки файл отделно, вместо да създавате архив за всички.

[ctx: @info:tooltip]
en: Look up and import all keys that were used to certify the user IDs of this key
bg: Потърсване и импортиране на всички ключове, използвани за удостоверяване на потребителски идентификатори на този ключ

[ctx: @info:tooltip]
en: Look up certificate on server
bg: Преглеждане на сертификата на сървъра

[ctx: @info:tooltip]
en: Manage certificate groups
bg: Управление на групи сертификати

[ctx: @info:tooltip]
en: Overwrite the existing file and any other files that already exist.
bg: Презаписва съществуващия файл и всички други файлове, които вече съществуват.

[ctx: @info:tooltip]
en: Overwrite the existing file.
bg: Презаписване на съществуващ файл.

[ctx: @info:tooltip]
en: Refresh certificate list
bg: Опресняване на списъка със сертификати

[ctx: @info:tooltip]
en: Reload smart cards
bg: Повторно зареждане на смарт карта

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove the selected certificates from the group
bg: Премахване на избраните сертификати от групата

[ctx: @info:tooltip]
en: Restart the background processes, e.g. after making changes to the configuration.
bg: Рестартиране на фоновите процеси, напр. след извършване на промени в конфигурацията.

[ctx: @info:tooltip]
en: Revocation of self-certifications is currently not possible.
bg: Понастоящем не е възможно да се отменят собствени сертификати.

[ctx: @info:tooltip]
en: S/MIME certificates cannot be certified.
bg: S/MIME сертификати не могат да се сертифицират.

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the file with the given name.
bg: Запазване на файл със зададеното име.

[ctx: @info:tooltip]
en: Search in output
bg: Търсене в изходните данни

[ctx: @info:tooltip]
en: Search on keyserver
bg: Търсене в сървър за ключове

[ctx: @info:tooltip]
en: Search the list for groups matching the search term.
bg: Търсене в списъка за групи, отговарящи на термина за търсене.

[ctx: @info:tooltip]
en: Search the list of available certificates for any that match the search term.
bg: Търсене в списъка на наличните сертификати, отговарящи на термина за търсене.

[ctx: @info:tooltip]
en: Search the list of certificates in the group for any that match the search term.
bg: Търсене в списъка със сертификати в група, съответстващи на термина за търсене.

[ctx: @info:tooltip]
en: See certifications for details.
bg: Вижте сертификатите за подробности.

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the number of days you want to be warned in advance, if another person's certificate is about to expire soon.
bg: Изберете броя на дните, с които искате да бъдете предупредени предварително преди изтичането на сертификат на други лица.

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the number of days you want to be warned in advance, if your own certificate is about to expire soon.
bg: Изберете броя на дните, с които искате да бъдете предупредени предварително преди изтичането на сертификат ви.

[ctx: @info:tooltip]
en: Set or change the PUK that can be used to unblock the smart card. The PUK must contain at least eight characters.
bg: Задайте или променете PUK, необходим за деблокиране на смарт картата. PUK трябва да да съдържа най-малко осем знака.

[ctx: @info:tooltip]
en: Show certificate list
bg: Показване на списък със сертификати

[ctx: @info:tooltip]
en: Show more options
bg: Показване на повече опции

[ctx: @info:tooltip]
en: Show only certificates that belong to the selected category.
bg: Показване само на сертификати, които принадлежат към избраната категория.

[ctx: @info:tooltip]
en: Show only certificates that match the entered search term.
bg: Показване само на сертификати, които отговарят на въведената дума за търсене.

[ctx: @info:tooltip]
en: Show the issuer certificate
bg: Показване на сертификата на издателя

[ctx: @info:tooltip]
en: Shows the number of remaining attempts for entering the correct PIN or PUK.
bg: Показва броя на оставащите опити за въвеждане на правилен ПИН или PUK.

[ctx: @info:tooltip]
en: Start the certification process for all certificates in the group.
bg: Стартиране на процеса на сертифициране за всички сертификати в групата.

[ctx: @info:tooltip]
en: Suggest a file name that does not already exist.
bg: Предложете име на файл, което вече не съществува.

[ctx: @info:tooltip]
en: The data was encrypted to this key / certificate.
bg: Данните бяха криптирани към този ключ/сертификат.

[ctx: @info:tooltip]
en: The resulting files are written to this directory.
bg: Получените файлове се записват в тази директория.

[ctx: @info:tooltip]
en: This certificate cannot be used for encryption.
bg: Този сертификат не може да се използва за криптиране.

[ctx: @info:tooltip]
en: This is the filename of the OpenPGP encrypted file.
bg: Това е името на файла, подписан и криптиран от OpenPGP.

[ctx: @info:tooltip]
en: This is the filename of the OpenPGP-signed and encrypted file.
bg: Това е името на файла, подписан и криптиран с OpenPGP.

[ctx: @info:tooltip]
en: This is the filename of the S/MIME encrypted file.
bg: Това е името на файла на S/MIME криптирания файл.

[ctx: @info:tooltip]
en: This is the filename of the S/MIME signature.
bg: Това е името на файла на S/MIME подписа.

[ctx: @info:tooltip]
en: This is the filename of the detached OpenPGP signature.
bg: Това е името на файла на отделената OpenPGP сигнатура.

[ctx: @info:tooltip]
en: This parameter has been locked down by the system administrator.
bg: Този параметър е заключен от системния администратор.

[ctx: @info:tooltip]
en: Unblock the smart card with the PUK (if available) or the Admin PIN.
bg: Отблокиране на смарткартата с PUK код (ако е наличен) или с администраторски ПИН.

[ctx: @info:tooltip]
en: Update the CRLs and do a full validation check of the certificate.
bg: Актуализиране на списъците на CRL и извършване на пълна проверка на валидността на сертификата.

[ctx: @info:tooltip]
en: Update the key from external sources.
bg: Актуализиране на ключа от външни източници.

[ctx: @info:tooltip]
en: Write the certificate corresponding to this key to the card
bg: Запишете сертификата, съответстващ на този ключ, на картата

[ctx: @info:tooltip]
en: Write the key pair of a certificate to the card
bg: Записване на двойката ключове на сертификат в картата

[ctx: @info:tooltip]
en: You cannot revoke this certification because the required secret key is not available.
bg: Не можете да отмените този сертификат, тъй като необходимият секретен ключ липсва.

[ctx: @info:tooltip]
en: You cannot revoke this expired certification.
bg: Не можете да отмените това сертифициране с изтекъл срок на валидност.

[ctx: @info:tooltip]
en: You cannot revoke this invalid certification.
bg: Не можете да отмените това невалидно сертифициране.

[ctx: @info:tooltip]
en: You cannot revoke this revocation certification. (But you can re-certify the corresponding user ID.)
bg: Не можете да отмените този сертификат за отмяна. (Но можете да сертифицирате отново съответния потребителски идентификатор.)

[ctx: @item never show expiry notification]
en: never
bg: никога

[ctx: @item:inlistbox]
en: Authentication
bg: Удостоверяване

[ctx: @item:inlistbox]
en: Encryption
bg: Криптиране

[ctx: @item:inlistbox]
en: Signature
bg: Подпис

[ctx: @item:valuesuffix]
en: %v day | %v days
bg[0]: %v ден
bg[1]: %v дни

[ctx: @label]
en: Available certificates
bg: Налични сертификати

[ctx: @label]
en: Card type:
bg: Вид карта:

[ctx: @label]
en: Categories
bg: Категории

[ctx: @label]
en: Certificate chain
bg: Сертификатна верига

[ctx: @label]
en: Certificate usage
bg: Използване на сертификат

[ctx: @label]
en: Certificates
bg: Сертификати

[ctx: @label]
en: Certificates in group
bg: Сертификати в групи

[ctx: @label]
en: Encrypt for others:
bg: Шифроване за други:

[ctx: @label]
en: Enter the new public key URL:
bg: Въведете URL адреса на новия публичен ключ:

[ctx: @label]
en: Groups
bg: Групи

[ctx: @label]
en: HTTP Proxy
bg: HTTP прокси

[ctx: @label]
en: Protocol:
bg: Протокол:

[ctx: @label]
en: Public key URL:
bg: URL на публичния ключ:

[ctx: @label]
en: Rename:
bg: Преименуване:

[ctx: @label]
en: Results
bg: Резултати

[ctx: @label]
en: Revokers
bg: Лица, отменили сертификат

[ctx: @label]
en: Search available certificates
bg: Търсене на налични сертификати

[ctx: @label]
en: Search for certificates in the group
bg: Търсене на сертификат в група

[ctx: @label]
en: Search groups
bg: Търсене на групи

[ctx: @label]
en: Search:
bg: Търсене:

[ctx: @label]
en: Serial number:
bg: Сериен номер:

[ctx: @label]
en: Settings
bg: Настройки

[ctx: @label]
en: Subkeys
bg: Подключове

[ctx: @label]
en: Enter the new cardholder name:
bg: Въведете името на притежателя на картата:

[ctx: @label PIN to unlock the smart card for administrative operations]
en: Admin PIN
bg: Администраторски ПИН

[ctx: @label The number of remaining attempts to enter a PIN or PUK, as in Remaining attempts: PIN: 2, PUK: 3, Admin PIN: 3]
en: Remaining attempts:
bg: Оставащи опити:

[ctx: @label The owner of a smartcard. GnuPG refers to this as cardholder.]
en: Cardholder:
bg: Картодържател:

[ctx: @label on SignEncryptPage]
en: Encrypt for &others:
bg: Шифроване за &други:

[ctx: @label on SignEncryptPage]
en: Output &files/folder:
bg: Изходни &файлове/папки:

[ctx: @label:checkbox]
en: Publish in internal directory
bg: Публикуване във вътрешна директория

[ctx: @label:checkbox]
en: Publish to %1
bg: Публикуване на сървър %1

[ctx: @label:checkbox]
en: Search missing keys when verifying a signature
bg: Търсене на липсващи ключове при проверка на подпис

[ctx: @label:checkbox]
en: Use OpenPGP keyserver
bg: Използване на сървър на OpenPGP ключове:

[ctx: @label:spinbox]
en: Threshold for other certificates:
bg: Праг за други сертификати:

[ctx: @label:spinbox]
en: Threshold for own certificates:
bg: Праг за собствените сертификати:

[ctx: @label:textbox]
en: &Output folder:
bg: &Изходна папка:

[ctx: @label:textbox]
en: Additional email addresses
bg: Допълнителни имейл адреси

[ctx: @label:textbox]
en: Algorithm:
bg: Алгоритъм:

[ctx: @label:textbox]
en: Description (optional):
bg: Описание (незадължително):

[ctx: @label:textbox]
en: Domain names
bg: Имена на домейни

[ctx: @label:textbox]
en: EMail:
bg: Електронна поща:

[ctx: @label:textbox]
en: Name:
bg: Име:

[ctx: @label:textbox]
en: Please note that only one OpenPGP keyserver can be configured.
bg: Моля, обърнете внимание, че може да бъде конфигуриран само един OpenPGP ключов сървър.

[ctx: @label:textbox]
en: Please select an action.
bg: Моля, изберете действие.

[ctx: @label:textbox]
en: This may take several minutes...
bg: Това може да отнеме няколко минути...

[ctx: @label:textbox]
en: URIs
bg: URI адреси

[ctx: @label:textbox for assistive tools]
en: Decrypted and verified text
bg: Декриптиран и проверен текст

[ctx: @label:textbox for assistive tools]
en: Decrypted text
bg: Декриптиран текст

[ctx: @label:textbox for assistive tools]
en: Encrypted text
bg: Криптиран текст

[ctx: @label:textbox for assistive tools]
en: Signed and encrypted text
bg: Подписан и криптиран текст

[ctx: @label:textbox for assistive tools]
en: Signed text
bg: Подписан текст

[ctx: @label:textbox for assistive tools]
en: Text to process
bg: Текст за обработка

[ctx: @label:textbox for assistive tools]
en: Verified text
bg: Потвърден текст

[ctx: @option:check]
en: Allow team members to sign with the team key
bg: Позволете на членовете на екипа да подписват с екипния ключ

[ctx: @option:check]
en: Authentication
bg: Удостоверяване

[ctx: @option:check]
en: Automatically extract file archives after decryption
bg: Автоматично извличане на файлови архиви след дешифриране

[ctx: @option:check]
en: Backup encryption key
bg: Резервен ключ за шифроване

[ctx: @option:check]
en: Bold
bg: Получер

[ctx: @option:check]
en: Close window automatically on success
bg: Автоматично затваряне на прозореца при успех

[ctx: @option:check]
en: Create OpenPGP encrypted files with ".pgp" file extensions instead of ".gpg"
bg: Създаване на OpenPGP криптирани файлове с ". pgp "файлови разширения вместо ". gpg "

[ctx: @option:check]
en: Create signed or encrypted files as text files.
bg: Създаване на подписани или криптирани файлове като текстови файлове.

[ctx: @option:check]
en: Create temporary decrypted files in the folder of the encrypted file.
bg: Създаване на временни дешифрирани файлове в папката на криптирания файл.

[ctx: @option:check]
en: Encrypt with password:
bg: Шифроване с парола:

[ctx: @option:check]
en: Encryption
bg: Шифроване

[ctx: @option:check]
en: Italic
bg: Курсив

[ctx: @option:check]
en: Query certificate directories of providers for all user IDs
bg: Заявка на справочници със сертификати на доставчици за всички потребителски идентификатори

[ctx: @option:check]
en: Retrieve missing certification keys when importing new keys
bg: Извличане липсващи ключове за сертифициране при импортиране на нови ключове

[ctx: @option:check]
en: Run these tests at startup
bg: Изпълняване на тези тестове при стартиране

[ctx: @option:check]
en: Show all test results
bg: Показване на всички резултати от теста

[ctx: @option:check]
en: Show owner information
bg: Показване на информация за собственика

[ctx: @option:check]
en: Show technical details
bg: Показване на технически подробности

[ctx: @option:check]
en: Show this notification for future updates.
bg: Показване на това известие за бъдещи актуализации.

[ctx: @option:check]
en: Show upcoming certificate expiration
bg: Показване на информация за дата на изтичане на сертификата

[ctx: @option:check]
en: Show validity
bg: Показване на валидност

[ctx: @option:check]
en: Signing
bg: Подписване

[ctx: @option:check]
en: Strikeout
bg: Зачертан

[ctx: @option:check]
en: Treat .p7m files without extensions as mails.
bg: Обработване на .p7m файловете без разширения като е-поща.

[ctx: @option:check]
en: Upload revoked certificate to %1
bg: Качване на анулиран сертификат в %1

[ctx: @option:check]
en: Upload revoked certificate to internal directory
bg: Качване на анулиран сертификат във вътрешна директория

[ctx: @option:check]
en: Use public-key encryption only.
bg: Използване само на криптиране с публичен ключ.

[ctx: @option:check]
en: Use symmetric encryption only.
bg: Използване само на симетрично шифроване.

[ctx: @option:check]
en: Valid until:
bg: Валиден до:

[ctx: @option:check on SignEncryptPage]
en: Enc&rypt / Sign each file separately.
bg: Криптиране/подписване на всеки файл поотделно.

[ctx: @option:check on SignEncryptPage]
en: Encrypt for &me:
bg: Шифроване за &мен:

[ctx: @option:check on SignEncryptPage]
en: Encrypt with &password:
bg: Шифроване с &парола:

[ctx: @option:check on SignEncryptPage]
en: Sign &as:
bg: Подпис &като:

[ctx: @option:radio]
en: Certificate has been compromised
bg: Ключът е компрометиран

[ctx: @option:radio]
en: Certificate is no longer used
bg: Сертификатът повече не се използва

[ctx: @option:radio]
en: Certificate is superseded
bg: Сертификатът е заменен

[ctx: @option:radio]
en: Delete secret key from disk.
bg: Изтриване на тайния ключ от диска.

[ctx: @option:radio]
en: For a different reason
bg: По друга причина

[ctx: @option:radio]
en: I already have a backup of the secret key.
bg: Вече имам резервно копие на секретния ключ.

[ctx: @option:radio]
en: Keep secret key on disk.
bg: Запазване на тайния ключ на диска

[ctx: @option:radio]
en: Make a backup of the secret key to a file.
bg: Архивиране на тайния ключ във файл.

[ctx: @option:radio]
en: Make a printed backup of the secret key.
bg: Създаване на печатно резервно копие на секретния ключ.

[ctx: @option:radio]
en: Unlimited validity
bg: Неограничена валидност

[ctx: @title]
en: %1 Configuration Check
bg: %1 Проверка на конфигурацията

[ctx: @title]
en: <application>Kleopatra</application> failed to start
bg: Неуспешно стартиране на <application>Kleopatra</application>

[ctx: @title]
en: Available Certificates
bg: Налични сертификати

[ctx: @title]
en: Certificates in the Group
bg: Сертификати в групи

[ctx: @title]
en: Certifications Loading Failed
bg: Неуспешно зареждане на сертификати

[ctx: @title]
en: Compliance Check
bg: Проверка за съответствие

[ctx: @title]
en: Config File 'libkleopatrarc'
bg: Конфигурационен файл 'libkleopatrarc'

[ctx: @title]
en: Creating Key Pair...
bg: Създаване на двойка ключове...

[ctx: @title]
en: Error Deleting Registry Key
bg: Грешка при изтриване на ключа на системния регистър

[ctx: @title]
en: Failed to find PaperKey executable.
bg: Неуспешно изпълнение на PaperKey.

[ctx: @title]
en: GPG (OpenPGP Backend) installation
bg: Инсталиране на GPG (OpenPGP Backend)

[ctx: @title]
en: Gpg-Agent Connectivity
bg: Gpg-Agent свързаност

[ctx: @title]
en: GpgConf (Configuration) installation
bg: Инсталация на GpgConf (конфигурация)

[ctx: @title]
en: GpgME Too Old
bg: GpgME твърде стар

[ctx: @title]
en: GpgSM (S/MIME Backend) installation
bg: Инсталация на GpgSM (S/MIME Backend)

[ctx: @title]
en: Invalid Server Reply
bg: Невалиден сървър на отговор

[ctx: @title]
en: No Directory Servers Configured
bg: Няма конфигурирани сървъри на директории

[ctx: @title]
en: OpenPGP Keyserver
bg: Сървър на OpenPGP ключове:

[ctx: @title]
en: Reason for Revocation (optional)
bg: Причина за отменяне (незадължително)

[ctx: @title]
en: Result Truncated
bg: Прекратен резултат

[ctx: @title]
en: Results
bg: Резултати

[ctx: @title]
en: Running as Administrator
bg: Изпълняване като администратор

[ctx: @title]
en: Save Request
bg: Запазване на заявката

[ctx: @title]
en: Sign / Encrypt Files
bg: Подписване/шифроване на файлове

[ctx: @title]
en: Sign/Encrypt Clipboard
bg: Подписване/шифроване на клипборда

[ctx: @title]
en: Status and progress of the crypto operations is shown here.
bg: Тук е показано състоянието и напредъка на крипто операциите.

[ctx: @title]
en: Success
bg: Успех

[ctx: @title]
en: UiServer Connectivity
bg: UiServer свързаност

[ctx: @title]
en: Up to date
bg: Актуално

[ctx: @title]
en: Windows Registry
bg: Регистър на Windows

[ctx: @title]
en: card keys and certificates
bg: ключове на карти и сертификати

[ctx: @title %1:"OpenPGP" or "S/MIME"]
en: %1 Certificate Server
bg: %1 сървър за сертифициране

[ctx: @title:column]
en: Actions
bg: Действия

[ctx: @title:column]
en: Algorithm
bg: Алгоритъм

[ctx: @title:column]
en: Created
bg: Създадени

[ctx: @title:column]
en: Email
bg: Е-поща

[ctx: @title:column]
en: Fingerprint
bg: Отпечатък:

[ctx: @title:column]
en: Key ID
bg: Идент. номер на ключ

[ctx: @title:column]
en: Keygrip
bg: Ключодържател

[ctx: @title:column]
en: Name
bg: Име

[ctx: @title:column]
en: Origin
bg: Източник

[ctx: @title:column]
en: Protocol
bg: Протокол

[ctx: @title:column]
en: Status
bg: Състояние

[ctx: @title:column]
en: Storage
bg: Съхранение

[ctx: @title:column]
en: Usage
bg: Използване

[ctx: @title:column]
en: User ID
bg: Потребителски идентификатор

[ctx: @title:column]
en: Valid From
bg: Валиден от

[ctx: @title:column]
en: Valid Until
bg: Валиден до

[ctx: @title:column Name or ID of a storage slot for a key on a smart card]
en: Card Slot
bg: Слот за карта

[ctx: @title:dialog]
en: Add ADSK
bg: Добавяне на ADSK

[ctx: @title:dialog]
en: Copy Key to Smartcard
bg: Копиране на ключа смарт карта

[ctx: @title:dialog]
en: Disable Certificate
bg: Деактивиране на сертификата

[ctx: @title:dialog]
en: Results
bg: Резултати

[ctx: @title:dialog]
en: Save Secret Team Key
bg: Запис на тайния ключ на екипа

[ctx: @title:dialog]
en: Sign / Encrypt Files
bg: Подписване/шифроване на файлове

[ctx: @title:dialog]
en: Sign/Encrypt Clipboard
bg: Подписване/шифроване на клипборда

[ctx: @title:dialog as in 'list of certificates that were imported']
en: Imported Certificates
bg: Импортирани сертификати

[ctx: @title:group]
en: Certificate Usage
bg: Използване на сертификат

[ctx: @title:group]
en: Details
bg: Подробности

[ctx: @title:group]
en: Key Material
bg: Основен материал

[ctx: @title:group]
en: Proposed Corrective Action
bg: Предложено коригиращо действие

[ctx: @title:menu]
en: SmartCard
bg: Смарт карта

[ctx: @title:tab]
en: Certificate Categories
bg: Категории на сертификатите

[ctx: @title:tab]
en: Certificate Dump
bg: Дъмпинг на сертификат

[ctx: @title:tab]
en: Certifications
bg: Сертификати

[ctx: @title:tab]
en: General
bg: Общи

[ctx: @title:tab]
en: Related Addresses
bg: Свързани адреси

[ctx: @title:tab]
en: Revokers
bg: Лица, отменили сертификат

[ctx: @title:tab]
en: Subkeys
bg: Подключове

[ctx: @title:tab]
en: Trust Chain Details
bg: Подробности за доверителна верига

[ctx: @title:tab]
en: User IDs
bg: Потребителски идентификатор

[ctx: @title:window]
en: Add Subkey
bg: Добавяне на подключове

[ctx: @title:window]
en: Add User ID Error
bg: Грешка при добавяне на идентификатор на потребител

[ctx: @title:window]
en: Add User ID Succeeded
bg: Add User ID Succeeded" (Добавяне на идентификатор на потребител е успешно)

[ctx: @title:window]
en: Advanced Settings
bg: Разширени настройки

[ctx: @title:window]
en: Apply Settings
bg: Прилагане на настройките

[ctx: @title:window]
en: Backup Secret Key
bg: Резервно копие на секретния ключ

[ctx: @title:window]
en: CRL Cache Dump
bg: Извличане на CRL кеш памет

[ctx: @title:window]
en: Certificate Dump
bg: Дъмпинг на сертификат

[ctx: @title:window]
en: Certificate Selection
bg: Избор на сертификат

[ctx: @title:window]
en: Certificate Updated | Certificates Updated
bg[0]: Сертификатът е актуализиран
bg[1]: Сертификатът е актуализиран

[ctx: @title:window]
en: Certification Completed
bg: Сертифицирането завърши

[ctx: @title:window]
en: Certification Not Possible
bg: Сертифицирането не е възможно

[ctx: @title:window]
en: Certification Trust Change Failed
bg: Промяна на удостоверението за надеждност на ключа е неуспешно

[ctx: @title:window]
en: Certify Certificates
bg: Сертифициране на сертификат

[ctx: @title:window]
en: Change Cardholder
bg: Промяна на картодържателя

[ctx: @title:window]
en: Change Public Key URL
bg: Промяна на URL адреса на публичния ключ

[ctx: @title:window]
en: Change Validity Period
bg: Промяна на срока на валидност

[ctx: @title:window]
en: Checksum Verification Errors
bg: Грешки при проверка на контролната сума

[ctx: @title:window]
en: Clear CRL Cache Error
bg: Изчистване на грешка в кеша на CRL

[ctx: @title:window]
en: Clear CRL Cache Finished
bg: Изчистване на кеша на CRL завърши

[ctx: @title:window]
en: Configure
bg: Настройване

[ctx: @title:window]
en: Configure Groups
bg: Конфигуриране на групи

[ctx: @title:window]
en: Confirm Certificate Export
bg: Потвърждаване на експортирането на сертификатите

[ctx: @title:window]
en: Confirm Deletion
bg: Потвърждение на изтриването

[ctx: @title:window]
en: Confirm Group Export
bg: Потвърждение на експортирането на група

[ctx: @title:window]
en: Confirm Publication
bg: Потвърдете публикуването

[ctx: @title:window]
en: Confirm Revocation
bg: Потвърдете отмяната

[ctx: @title:window]
en: Create Checksum Progress
bg: Създаване на напредък на контролната сума

[ctx: @title:window]
en: Create OpenPGP Key
bg: Създаване на ключ OpenPGP

[ctx: @title:window]
en: Decrypt/Verify E-Mail
bg: Дешифриране/потвърждаване на имейл

[ctx: @title:window]
en: Decrypt/Verify Failed
bg: Дешифрирането/потвърждаването е неуспешно

[ctx: @title:window]
en: Decrypt/Verify Files
bg: Дешифриране/Проверка на файлове

[ctx: @title:window]
en: Delete Certificates
bg: Изтриване на сертификати

[ctx: @title:window]
en: Delete Group | Delete Groups
bg[0]: Изтриване на група
bg[1]: Изтриване на групи

[ctx: @title:window]
en: Distrust Root Certificate
bg: Отнемане на доверие на коренов сертификат

[ctx: @title:window]
en: Dump CRL Cache Error
bg: Грешка в кеша на CRL

[ctx: @title:window]
en: Dump Certificate Error
bg: Грешка при изхвърляне на сертификат

[ctx: @title:window]
en: Edit Group
bg: Редактиране на група

[ctx: @title:window]
en: Encrypt Text
bg: Шифроване на текст

[ctx: @title:window]
en: Encrypt-To-Self Warning
bg: Предупреждение за шифроване към себе си

[ctx: @title:window]
en: Enter User ID
bg: Въведете идентификатор на потребител

[ctx: @title:window]
en: Error
bg: Грешка

[ctx: @title:window]
en: Error creating revocation certificate
bg: Грешка при създаване на сертификат за отмяна

[ctx: @title:window]
en: Error importing secret key
bg: Грешка при импортирането на секретен ключ

[ctx: @title:window]
en: Export
bg: Експортиране

[ctx: @title:window]
en: Export Certificate Group | Export Certificate Groups
bg[0]: Експорт на група сертификати
bg[1]: Експорт на групи сертификати

[ctx: @title:window]
en: Export Error
bg: Грешка при експортирането

[ctx: @title:window]
en: Export Failed
bg: Експортирането е неуспешно

[ctx: @title:window]
en: Export Subkey | Export Subkeys
bg[0]: Експорт на подключ
bg[1]: Експорт на подключове

[ctx: @title:window]
en: Failed to execute command
bg: Неуспешно изпълнение на команда

[ctx: @title:window]
en: Failed to find some keys
bg: Неуспех при намирането на някои от ключовете

[ctx: @title:window]
en: Fetching Keys
bg: Извличане на ключове

[ctx: @title:window]
en: File Already Exists
bg: Файлът вече съществува

[ctx: @title:window]
en: Generating Keys
bg: Генериране на ключове

[ctx: @title:window]
en: GnuPG Configuration Overview
bg: Преглед на настройките на GnuPG

[ctx: @title:window]
en: Grant Certification Power
bg: Предоставяне на правото за сертифициране

[ctx: @title:window]
en: Group Cannot Be Certified
bg: Групата не може да се сертифицира

[ctx: @title:window]
en: Group Details
bg: Подробности за група

[ctx: @title:window]
en: Importing Certificates
bg: Импортиране на сертификати

[ctx: @title:window]
en: Invalid Output Folder
bg: Невалидна изходна папка

[ctx: @title:window]
en: Key is Expired
bg: Ключът е изтекъл

[ctx: @title:window]
en: Key is Revoked
bg: Ключът е отменен

[ctx: @title:window]
en: Lookup on Server
bg: Търсене в сървъра

[ctx: @title:window]
en: Manage Smart Cards
bg: Управление на смарт карти

[ctx: @title:window]
en: Mark Own Certificate
bg: Маркиране като собствен сертификат

[ctx: @title:window]
en: No Output Folder
bg: Няма изходна папка

[ctx: @title:window]
en: Notepad
bg: Бележник

[ctx: @title:window]
en: OpenPGP Certificate
bg: OpenPGP сертификат

[ctx: @title:window]
en: OpenPGP Certificate Export
bg: OpenPGP сертификат за експортиране

[ctx: @title:window]
en: OpenPGP Certificate Export Error
bg: Грешка при експортиране на сертификат OpenPGP

[ctx: @title:window]
en: Overwrite Existing Key
bg: Презаписване на съществуващ ключ

[ctx: @title:window]
en: Overwrite File?
bg: Да се презапише ли файлът?

[ctx: @title:window]
en: Overwrite existing key
bg: Презаписване на съществуващ ключ

[ctx: @title:window]
en: Print Secret Key
bg: Печат на секретен ключ

[ctx: @title:window]
en: Prohibited
bg: Забранено

[ctx: @title:window]
en: Really Quit?
bg: Наистина ли да се откажа?

[ctx: @title:window]
en: Revocation Failed
bg: Отменянето е неуспешно

[ctx: @title:window]
en: Revocation Succeeded
bg: Отменянето е успешно

[ctx: @title:window]
en: Revocation certificate created
bg: Създаден е сертификат за отмяна

[ctx: @title:window]
en: Revoke Certification Power
bg: Отмяна на правото на сертификация

[ctx: @title:window]
en: S/MIME Certificate
bg: S/MIME сертификат

[ctx: @title:window]
en: Save Secret Team Key
bg: Запис на тайния ключ на екипа

[ctx: @title:window]
en: Secret Key Backup
bg: Резервно копие на секретния ключ

[ctx: @title:window]
en: Secret Key Deletion
bg: Изтриване на секретен ключ

[ctx: @title:window]
en: Select Certificate
bg: Избиране на сертификат

[ctx: @title:window]
en: Select Certificates for Message
bg: Изберете сертификати за съобщение

[ctx: @title:window]
en: Select Certificates for Message "%1"
bg: Изберете сертификати за съобщение „%1“

[ctx: @title:window]
en: Select Signing Certificates
bg: Изберете сертификати за подписване

[ctx: @title:window]
en: Select the file to verify with the signature <filename>%1</filename>
bg: Изберете файла за проверка с подписа <filename>%1</filename>

[ctx: @title:window]
en: Self Test
bg: Самостоятелно тестване

[ctx: @title:window]
en: Set Initial Pin
bg: Задаване на първоначален щифт

[ctx: @title:window]
en: Sign Text
bg: Подписване на текст

[ctx: @title:window]
en: Subprocess Diagnostics
bg: Диагностика на подпроцеса

[ctx: @title:window]
en: Success
bg: Успех

[ctx: @title:window]
en: Trust Root Certificate
bg: Доверяване на коренов сертификат

[ctx: @title:window]
en: Unusable Output Folder
bg: Неизползваема изходна папка.

[ctx: @title:window]
en: Unusual Signature Warning
bg: Необичайно предупреждение за подпис

[ctx: @title:window]
en: Update Available
bg: Налична актуализация

[ctx: @title:window]
en: Update Failed
bg: Грешка при актуализиране

[ctx: @title:window]
en: Use Original File Name?
bg: Да се използва ли оригиналното име на файла?

[ctx: @title:window]
en: Verify Checksum Results
bg: Проверка на резултатите от контролната сума

[ctx: @title:window]
en: Verify Files
bg: Проверка на файлове

[ctx: @title:window]
en: Verify Fingerprint
bg: Проверка на отпечатък

[ctx: @title:window]
en: Write certificate to card
bg: Запис на сертификат в карта

[ctx: @title:window Certify Certificate Group <group name>]
en: Certify Certificate Group %1
bg: Сертифициране на група сертификати: %1

[ctx: @title:window a group of keys]
en: Edit Group
bg: Редактиране на група

[ctx: @title:window a group of keys]
en: New Group
bg: Нова група

[ctx: @title:window arg is name, email of certificate holder]
en: Certify Certificate: %1
bg: Сертифициране на сертификат: %1

[ctx: @warning]
en: <para><email>%1</email> has no usable transport for mailing a key available, WKS upload not possible.</para>
bg: <para><email>%1</email>не разполага с използваем транспорт за изпращане на ключ, качването на WKS не е възможно.</para>

[ctx: A generic filename for exported certificate groups]
en: certificate groups
bg: сертификатни групи

[ctx: A generic filename for exported certificates]
en: certificates
bg: сертификати

[ctx: A generic filename for exported certificates]
en: certificates.%1
bg: сертификати.%1

en: A phone call to the person.
bg: Телефонно обаждане до човека.

en: A revocation certificate is a file that serves as a "kill switch" to publicly declare that a key shall not anymore be used.  It is not possible to retract such a revocation certificate once it has been published.
bg: Сертификатът за отмяна е файл, който служи като "прекъсвач" за публично обявяване, че даден ключ няма да се използва повече.  Не е възможно да се оттегли такъв сертификат за отмяна, след като е бил публикуван.

en: A revocation certificate is a kind of "kill switch" to publicly
    declare that a key shall not anymore be used.  It is not possible
    to retract such a revocation certificate once it has been published.
bg: Сертификатът за оттегляне е вид  "ключ за прекратяване" за публичен достъп 
    декларира, че ключът вече няма да се използва. Не е възможно 
    да се оттегли такова удостоверение за отмяна, след като бъде публикувано.

en: Add ADSK
bg: Добавяне на ADSK

en: Add Recipient...
bg: Добавяне на получател...

en: Add User ID...
bg: Добавяне на потребителски идентификатор...

en: Additionally, one new key has been retrieved. | Additionally, %1 new keys have been retrieved.
bg[0]: Допълнително е извлечен един нов ключ.
bg[1]: Допълнително са извлечени %1 нови ключове.

en: Advanced
bg: Разширени

en: Advanced options
bg: Разширени опции

en: Algorithm:
bg: Алгоритъм:

en: All certificates with email addresses belonging to the domain that have been certified by the trusted introducer are treated as certified, i.e. a trusted introducer acts as a kind of intermediate CA for a domain.
bg: Всички сертификати с имейл адреси, принадлежащи към домейна, който е сертифициран от доверения въвеждащ, се третират като сертифицирани, т.е. доверен въвеждащ действа като вид междинен CA за домейн.

en: All operations completed.
bg: Всички операции са завършени.

en: Allow S/MIME certificate creation
bg: Разрешаване създаване на S/MIME сертификати

en: Allow custom debug commands
bg: Разрешаване на персонализирани команди за отстраняване на грешки

en: Allows the creation of S/MIME certificate signing requests.
bg: Позволяване на създаването на заявки за подписване на сертификат S/MIME.

en: Also update the validity period of the subkeys
bg: Актуализиране и на валидността на подключовете

en: Always search smartcard certificates on keyserver
bg: Винаги да се търсят сертификати за смарт карти на ключовия сървър

en: Ambiguous commands "%1" and "%2"
bg: Двусмислени команди „%1“и „%2“

en: Ambiguous protocol: --openpgp and --cms
bg: Неясен протокол: --openpgp и --cms

en: An error occurred while trying to clear the CRL cache. The output from %1 was:
    %2
bg: Възникна грешка при опит за изчистване на кеша на CRL. Изходът от %1беше: 
     %2

en: An error occurred while trying to dump the CRL cache. The output from GpgSM was:
    %1
bg: Възникна грешка при опит за изхвърляне на кеша на CRL. Изходът от GpgSM беше: 
     %1

en: An error occurred while trying to dump the certificate. The output from GpgSM was:
    %1
bg: Възникна грешка при опит за изхвърляне на сертификата. Изходът от GpgSM беше: 
     %1

en: An error occurred while trying to import the CRL file. The output from gpgsm was:
    %1
bg: Възникна грешка при опит за импортиране на CRL файла. Изходът от gpgsm беше: 
     %1

en: An error occurred: %1
bg: Възникна грешка: %1

en: Any files
bg: Всички файлове

en: Appearance
bg: Външен вид

en: Archive and Encrypt Files
bg: Архивиране и шифроване на файлове

en: Archive and Sign Files
bg: Архивиране и подписване на файлове

en: Archive and Sign/Encrypt Files
bg: Архивиране и подписване/шифроване на файлове

en: Archive command to use when archiving files:
bg: Команда за архивиране, която да се използва при архивиране на файлове:

en: Argument is not a valid RFC-2822 mailbox
bg: Аргументът не е валидна пощенска кутия RFC-2822

en: Artwork
bg: Художествено оформление

[ctx: As in 'this key is stored on this computer and on smart card(s)']
en: On this computer and on a smart card | On this computer and on %1 smart cards
bg[0]: На този компютър и на смарт карта
bg[1]: На този компютър и на %1 смарт карти

[ctx: As in 'this secret key is stored on a smart card']
en: smart card
bg: смарт карта

[ctx: As in 'this secret key is stored on smart card <serial number>']
en: smart card %1
bg: смарт карта %1

[ctx: As in 'this secret key is stored on this computer']
en: on this computer
bg: на този компютър

en: At least one FILE must be present
bg: Трябва да присъства поне един ФАЙЛ

en: At least one INPUT must be present
bg: Поне един INPUT трябва да присъства

en: At least one INPUT needs to be provided
bg: Трябва да се осигури поне един INPUT

en: At least one OUTPUT must be present
bg: Трябва да присъства поне един ИЗХОД

en: At least one input needs to be provided
bg: Трябва да се осигури поне един вход

en: Authentication Key
bg: Ключ за удостоверяване

en: Automatically extract archives after decryption.
bg: Автоматично извличане на файлови архиви след дешифриране.

en: Automatically load S/MIME certificates from PKCS#15 (CardOS) smartcards
bg: Автоматично зареждане на S/MIME сертификати от PKCS#15 (CardOS) смарткарти

en: Back
bg: Назад

en: Backend error: gpgconf does not seem to know the entry for %1/%2
bg: Грешка: gpgconf изглежда не знае записа за %1/%2

en: Backend error: gpgconf has wrong type for %1/%2: %3 %4
bg: Грешка: gpgconf съдържа грешен тип %1/%2: %3 %4

en: Backup Key
bg: Резервен ключ

en: Backup Secret Keys...
bg: Създаване на резервни копия на секретни ключове...

en: By default, GnuPG uses the file ~/.gnupg/policies.txt to check if a certificate policy is allowed. If this option is selected, policies are not checked.
bg: По подразбиране GnuPG използва файла ~/.gnupg/policy.txt, за да провери дали правилата за сертификати са разрешени. Ако е избрана тази опция, политиките не са проверени.

en: By default, Kleopatra only queries the certificate directories of providers (WKD)
             for user IDs that were originally retrieved from a WKD when you update an OpenPGP certificate.
             If this option is enabled, then Kleopatra will query WKDs for all user IDs.
bg: По подразбиране Kleopatra прави заявки само в директориите на сертификати  на доставчиците (WKD)
             за потребителски идентификатори, които първоначално са били извлечени от WKD, когато актуализиратеOpenPGP сертификат.
             Ако тази опция е активирана, Kleopatra ще направи запитванеWKD за всички потребителски идентификатори.

en: By setting an expiration date, you can limit the validity of your certification to a certain amount of time. Once the expiration date has passed, your certification is no longer valid.
bg: Като определите дата на изтичане, можете да ограничите валидността на сертифицирането си до определен период от време. След като изтече датата на изтичане, сертифицирането ви вече не е валидно.

en: CAPABILITIES does not take arguments
bg: CAPABILITIES не взема аргументи

en: CMS backend: %1
bg: CMS бекенд: %1

en: CRL cache cleared successfully.
bg: Кеш-паметта CRL е изчистена успешно.

en: CRL file imported successfully.
bg: Файлът CRL е импортиран успешно.

en: Calculating total size...
bg: Изчисляване на общия размер...

en: Call to EncryptEMailController::protocolAsString() is ambiguous.
bg: Обаждането до EncryptEMailController :: protocolAsString () е двусмислено.

en: Call to NewSignEncryptEMailController::protocolAsString() is ambiguous.
bg: Обаждането до NewSignEncryptEMailController :: protocolAsString () е двусмислено.

en: Cancel
bg: Отказ

en: Cannot be configured with Kleopatra
bg: Не може да бъде конфигуриран с Kleopatra

en: Cannot determine protocol for task
bg: Не може да се определи протокол за задача

en: Cannot determine the GnuPG home directory: %1 exists but is not a directory.
bg: Не може да се определи началната директория на GnuPG: %1 съществува, но не е директория.

en: Cannot find checksums file for file %1
bg: Не мога да намеря файл с контролни суми за файл %1

en: Cannot find common base directory for these files:
    %1
bg: Не мога да намеря обща основна директория за тези файлове: 
     %1

en: Cannot flush data
bg: Не може да се изтрият данни

en: Cannot mix --info with non-info SENDER or RECIPIENT
bg: Не може да се смесва - инфо с неинфо ИЗПРАЩАТЕЛ или ПОЛУЧАТЕЛ

en: Cannot open existing file "%1" for reading: %2
bg: Не може да се отвори съществуващ файл „%1“за четене: %2

en: Cannot open file "%1" for reading and writing: %2
bg: Не може да се отвори файл „%1“за четене и писане: %2

en: Cannot read "%1"
bg: Не може да се прочете „%1“

en: Cannot remove directory %1
bg: Не може да се премахне директория %1

en: Cannot remove file %1: %2
bg: Не може да се премахне файл %1: %2

en: Cannot send "%1" status
bg: Не може да се изпрати статус "%1

en: Cannot send data
bg: Не мога да изпратя данни

en: Cannot set restrictive permissions on file %1: %2
bg: Не може да се зададат ограничителни разрешения за файл %1: %2

en: Cannot use OUTPUT and MESSAGE simultaneously
bg: Не мога да използвам ИЗХОД и СЪОБЩЕНИЕ едновременно

en: Cannot use RECIPIENT
bg: Не мога да използвам RECIPIENT

en: Cannot use SENDER
bg: Не може да се използва SENDER

en: Cannot use both %f and | in '%1'
bg: Не може да се използва както% f, така и | в ' %1'

en: Cannot use non-info RECIPIENT
bg: Не може да се използва неинфо ПОЛУЧАТЕЛ

en: Cannot use non-info SENDER
bg: Не може да се използва неинфо SENDER

en: Cannot use output and signed data simultaneously
bg: Не мога да използвам изходни и подписани данни едновременно

[ctx: Caption for an unknown key/certificate where only ID is known.]
en: Unknown Recipient:
bg: Неизвестен получател:

en: Card Authentication Key
bg: Ключ за удостоверяване на автентичността на картата

en: Card Certificate
bg: Сертификат за карта

[ctx: CardOS is a smartcard operating system]
en: CardOS 5 (various apps)
bg: CardOS 5 (различни приложения)

en: Caught exception: %1
bg: Уловено изключение: %1

en: Caught unexpected exception in EncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1
bg: Уловено неочаквано изключение в EncryptCommand :: Private ::slotRecipientsResolved: %1

en: Caught unexpected exception in PrepEncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1
bg: Уловено неочаквано изключение в PrepEncryptCommand :: Private ::slotRecipientsResolved: %1

en: Caught unexpected exception in PrepSignCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1
bg: Уловено неочаквано изключение в PrepSignCommand :: Private ::slotRecipientsResolved: %1

en: Caught unexpected exception in SelectCertificateCommand::Private::slotDialogAccepted: %1
bg: Уловено неочаквано изключение в SelectCertificateCommand :: Private ::slotDialogAccepted: %1

en: Caught unexpected exception in SignCommand::Private::slotMicAlgDetermined: %1
bg: Уловено неочаквано изключение в SignCommand :: Private :: slotMicAlgDetermined: %1

en: Caught unexpected exception in SignCommand::Private::slotRecipientsResolved: %1
bg: Уловено неочаквано изключение в SignCommand :: Private :: slotRecipientsResolved: %1

en: Caught unexpected exception in SignEncryptFilesController::Private::slotWizardOperationPrepared: %1
bg: Уловено неочаквано изключение в SignEncryptFilesController :: Private ::slotWizardOperationPrepared: %1

en: Caught unexpected exception: %1
bg: Уловено неочаквано изключение: %1

en: Caught unknown exception
bg: Уловено неизвестно изключение

en: Caught unknown exception - please report this error to the developers.
bg: Уловено неизвестно изключение - моля, докладвайте за тази грешка на разработчиците.

en: Caught unknown exception in EncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved
bg: Уловено неизвестно изключение в EncryptCommand :: Private :: slotRecipientsResolved

en: Caught unknown exception in PrepEncryptCommand::Private::slotRecipientsResolved
bg: Уловено неизвестно изключение в PrepEncryptCommand :: Private ::slotRecipientsResolved

en: Caught unknown exception in PrepSignCommand::Private::slotRecipientsResolved
bg: Уловено неизвестно изключение в PrepSignCommand :: Private :: slotRecipientsResolved

en: Caught unknown exception in SelectCertificateCommand::Private::slotDialogAccepted
bg: Уловено неизвестно изключение в SelectCertificateCommand :: Private ::slotDialogAccepted

en: Caught unknown exception in SignCommand::Private::slotMicAlgDetermined
bg: Уловено неизвестно изключение в SignCommand :: Private :: slotMicAlgDetermined

en: Caught unknown exception in SignCommand::Private::slotRecipientsResolved
bg: Уловено неизвестно изключение в SignCommand :: Private ::slotRecipientsResolved

en: Caught unknown exception in SignEncryptFilesController::Private::slotWizardOperationPrepared
bg: Уловено неизвестно изключение в SignEncryptFilesController :: Private ::slotWizardOperationPrepared

en: Caught unknown exception in group %1
bg: Уловено неизвестно изключение в група %1

en: Certificate &Groups
bg: Сертификатни групи

en: Certificate Deletion Failed
bg: Грешка при изтриване на удостоверение

en: Certificate Deletion Problem
bg: Проблем с изтриване на сертификат

en: Certificate Export Failed
bg: Грешка при експортиране на удостоверение

en: Certificate Groups
bg: Сертификатни групи

en: Certificate Import Failed
bg: Грешка при импортиране на удостоверение

en: Certificate Revocation Lists, DER encoded
bg: Списъци за отмяна на сертификати, кодирани DER

en: Certificate manager and cryptography app
bg: Мениджър на сертификати и приложение за криптография

en: Certificate refresh interval (in hours). Zero (0) disables.
bg: Интервал за опресняване на сертификата (в часове). Нула (0) деактивира.

en: Certificates
bg: Сертификати

en: Certificates that can be used for encryption
bg: Сертификати, които могат да се използват за криптиране

en: Certificates that can be used for signing
bg: Сертификати, които могат да се използват за подписване

en: Certificates without user IDs:
bg: Сертификати без потребителски идентификатори:

en: Certification Error
bg: Грешка при сертифициране

en: Certification Succeeded
bg: Сертифицирането е успешно

en: Certification successful.
bg: Сертифицирането е успешно.

en: Certify
bg: Удостоверяване

en: Certify as trusted introducer
bg: Сертифициране като доверен представител

en: Certify for everyone to see (exportable)
bg: Сертифициране за всички (с възможност за експортиране)

en: Certify the validity of the selected certificate
bg: Удостоверяване на валидността на избрания сертификат

en: Certify with:
bg: Заверете с:

en: Certify...
bg: Удостоверяване...

en: Certifying means that you check the Fingerprint.
bg: Сертифицирането означава, че проверявате пръстовия отпечатък.

en: Change Certificate…
bg: Промяна на сертификат…

en: Change End of Validity Period...
bg: Промяна на срока на валидност...

en: Change Passphrase...
bg: Промяна на паролната фраза...

en: Change Signing Certificates...
bg: Промяна на сертификатите за подписване...

en: Change validity
bg: Промяна на валидност

en: Check certificate validity every
bg: Проверявайте валидността на сертификата всеки

en: Check for updates
bg: Провери за актуализации

en: Checksum program to use when creating checksum files
bg: Програма за контролна сума, която да се използва при създаване на файлове с контролна сума

en: Checksum program to use when creating checksum files:
bg: Програма за контролна сума, която да се използва при създаване на файлове с контролна сума:

en: Checksumming (%2) in %1
bg: Контролно сумиране (%2) в %1

en: Choose here the certificate with which the OCSP server signs its replies.
bg: Изберете тук сертификата, с който OCSP сървърът подписва отговорите си.

en: City
bg: Град

en: Clear CRL Cache
bg: Изчистване на кеша на CRL

en: Clear CRL Cache Error
bg: Изчистване на грешка в кеша на CRL

en: Clipboard
bg: Клипборд

en: Clipboard contents
bg: Съдържание на клипборда

en: Close Tab
bg: Затваряне на раздел

en: Close this tab
bg: Затваряне на този раздел

en: Collapse All
bg: Сгъване на всичко

en: Command (%1) failed: %2
bg: Командата (%1) не бе успешна: %2

en: Command not specified
bg: Командата не е посочена

en: Common Name
bg: Име

en: Compliance:
bg: Съответствие:

en: Confirming it on a trusted website.
bg: Потвърждаване на доверен уебсайт.

en: Could not allocate resources to connect to Kleopatra UI server at %1: %2
bg: Неуспешно разпределяне на ресурси за свързване със сървъра на Kleopatra UI при %1: %2

en: Could not bind to socket: %1
bg: Неуспешно свързване със сокет: %1

en: Could not connect to Kleopatra UI server at %1: %2
bg: Неуспешно свързване със сървъра на Kleopatra UI при %1: %2

en: Could not create GnuPG home directory %1: %2
bg: Не можа да се създаде начална директория на GnuPG %1: %2

en: Could not create socket: %1
bg: Не можа да се създаде сокет: %1

en: Could not create temporary file for output "%1"
bg: Не можа да се създаде временен файл за изход „%1“

en: Could not determine the GnuPG home directory. Consider setting the GNUPGHOME environment variable.
bg: Не може да се определи началната директория на GnuPG. Помислете за настройка на GNUPGHOME променлива на средата.

en: Could not determine whether this is an S/MIME or an OpenPGP signature - maybe it is not a signature at all?
bg: Не може да се определи дали това е S/MIME или OpenPGP подпис -може би изобщо не е подпис?

en: Could not determine whether this is an S/MIME or an OpenPGP signature/ciphertext - maybe it is neither ciphertext nor a signature?
bg: Не може да се определи дали това е S/MIME или OpenPGP подпис /ciphertext - може би не е нито шифъртекст, нито подпис?

en: Could not determine whether this was S/MIME- or OpenPGP-encrypted - maybe it is not ciphertext at all?
bg: Не можа да се определи дали това е криптирано с S/MIME или OpenPGP - може би изобщо не е шифротекст?

en: Could not find a key for the following recipients:
bg: Не можа да се намери ключ за следните получатели:

en: Could not find clipboard
bg: Не можа да се намери клипборда

en: Could not find gpgconf executable
bg: Не можа да се намери изпълним gpgconf

en: Could not get socket nonce: %1
bg: Не можа да се получи сокет nonce: %1

en: Could not get the process-id of the Kleopatra UI server at %1: %2
bg: Не можа да се получи идентификатора на процеса на сървъра на Kleopatra UI при %1: %2

en: Could not listen to socket: %1
bg: Не можа да се следи сокет: %1

en: Could not open FD %1 for reading
bg: Не можа да се отвори FD %1 за четене

en: Could not open FD %1 for writing
bg: Не можа да се отвори FD %1 за писане

en: Could not open clipboard for reading
bg: Не можа да се отвори клипборда за четене

en: Could not open file "%1" for reading
bg: Не можа да се отвори файл „%1“за четене

en: Could not open file %1 for reading: %2
bg: Не можа да се отвори файл %1 за четене: %2

en: Could not pass socket to Qt: %1. This should not happen, please report this bug.
bg: Не може да се предаде сокет на Qt: %1. Това не трябва да се случва, моля, докладвайте за тази грешка.

en: Could not rename file "%1" to "%2"
bg: Не можа да се преименува файла „%1“на „%2“

en: Could not start %1 process: %2
bg: Не може да се стартира %1 процес: %2

en: Could not start key pair creation: %1
bg: Не може да започне създаването на двойка ключове: %1

en: Could not start the GnuPG Log Viewer (kwatchgnupg). Please check your installation.
bg: Не можа да се стартира GnuPG Log Viewer (kwatchgnupg). Моля, проверете вашата инсталация.

en: Could not write to clipboard
bg: Не може да се записва в клипборда

en: Could not write to file %1.
bg: Неуспешно записване във файл %1.

[ctx: Count of revocations in a CRL]
en: Entries:
bg: Записи:

en: Country
bg: Държава

en: Create Checksum Files Error
bg: Грешка при създаване на файлове с контролна сума

en: Create Checksum Files...
bg: Създаване на файлове с контролна сума...

en: Create Checksums: input files must be either all checksum files or all files to be checksummed, not a mixture of both.
bg: Създаване на контролни суми: входните файлове трябва да бъдат с контролна сума, или всички файлове да бъдат контролирани, а не смес от двете.

en: Create a new OpenPGP certificate
bg: Създаване на нов OpenPGP сертификат

en: Create a new S/MIME certificate signing request (CSR)
bg: Създаване на нова заявка за подписване на сертификат S/MIME (CSR)

en: Create certificate
bg: Създаване на сертификат

en: Create signed or encrypted files as text files.
bg: Създаване на подписани или криптирани файлове като текстови файлове.

en: Create temporary decrypted files in the folder of the encrypted file.
bg: Създаване на временни дешифрирани файлове в папката на криптирания файл.

en: Crypto Operations
bg: Шифроващи операции

en: Current selection
bg: Текуща селекция

en: DECRYPT/VERIFY_FILES cannot use directories as input
bg: DECRYPT/VERIFY_FILES не може да използва директории като вход

en: DN-Attribute Order
bg: DN-атрибут ред

en: Decrypt / Verify Notepad
bg: Дешифриране/Проверка на бележника

en: Decrypt and/or verify files
bg: Дешифриране и/или проверка на файлове

en: Decrypt/Verify Files Error
bg: Грешка при дешифриране/проверка на файлове

en: Decrypt/Verify...
bg: Дешифриране/потвърждаване...

en: Decrypting %1...
bg: Дешифриране: %1...

en: Decrypting: %1...
bg: Дешифриране: %1...

[ctx: Default Algorithm]
en: Default
bg: По подразбиране

en: Default certification validity
bg: Валидност на сертифицирането по подразбиране

en: Default validity period
bg: Срок на валидност по подразбиране

en: Delete
bg: Изтриване

en: Delete selected certificates
bg: Изтриване на избраните сертификати

en: Deprecated PGP-2 keys skipped:
bg: Отпаднали остарели ключове PGP-2:

en: Deselect All
bg: Размаркиране на всичко

en: Detailed results of import:
bg: Подробни резултати от импртиране:

en: Detailed results of importing %1:
bg: Подробни резултати от импортиране %1:

en: Details
bg: Подробности

en: Details...
bg: Подробности...

en: Detected another running gnupg UI server listening at %1.
bg: Открих друг работещ сървър на gnupg UI, слушащ при %1.

en: Developer
bg: Разработчик

en: Diagnostics
bg: Диагностика

en: Digital Signature Key
bg: Ключ за цифров подпис

en: Directory Services
bg: Директорийни услуги

en: Disable profile settings
bg: Деактивиране на настройките на профила

en: Distrust Root Certificate
bg: Отнемане на доверие на коренов сертификат

en: Do not check certificate policies
bg: Без проверка на политиката за удостоверения

en: Do not perform any HTTP requests
bg: Без HTTP заявки

en: Do not perform any LDAP requests
bg: Без LDAP заявки

en: Do you wish to create one now?
bg: Искате ли да създадете такъв сега?

en: Do you wish to start this process now?
bg: Искате ли да стартирате този процес сега?

en: Domain:
bg: Домейн:

en: Done.
bg: Готово.

en: Dump CRL Cache
bg: Изхвърляне на кеша на CRL

en: Dump Certificate Error
bg: Грешка при изхвърляне на сертификат

en: Duplicate Tab
bg: Дублиран раздел

en: Duplicate this tab
bg: Дублиране на този раздел

en: ENCRYPT is an email mode command, connection seems to be in filemanager mode
bg: ENCRYPT е режим на имейл команда, връзката изглежда е в режим на файлов мениджър

en: Email
bg: Е-поща

en: Embedded file name: '%1'
bg: Име на вграден файл: ' %1'

en: Empty file path
bg: Празен път на файла

en: Enable Groups
bg: Активиране на групи

en: Enable S/MIME
bg: Активиране на S/MIME

en: Enable usage of groups of keys to create lists of recipients.
bg: Активиране на използването на групи от ключове за създаване на списъци на получатели.

en: Enable usage of groups of keys.
bg: Активиране на използването на групи ключове.

en: Enables support for S/MIME (CMS).
bg: Активира поддръжка за S/MIME (CMS).

en: Encrypt Files
bg: Шифроване на файлове

en: Encrypt and/or sign files
bg: Шифроване и/или подписване на файлове

en: Encrypt and/or sign folders
bg: Шифроване и/или подписване на папки

en: Encrypt for me:
bg: Шифроване за мен:

en: Encrypt only
bg: Шифроване само

en: Encryption
bg: Криптиране

en: Encryption Key
bg: Ключ за шифроване

en: Encryption Options
bg: Опции за шифроване

en: Encryption canceled.
bg: Шифроването е отменено.

en: Encryption failed: %1
bg: <b> Шифроването е неуспешно: %1. </b>

en: Encryption succeeded.
bg: Шифроването е успешно.

en: End of validity period changed successfully.
bg: Срокът на валидност е променен успешно.

en: Enter URIs in the correct format.
bg: Въведете URI адресите в правилния формат.

en: Enter a name and an email address to use for the certificate.
bg: Въведете име и имейл адрес, които да използвате за сертификата.

en: Enter a name and an email address to use for the user ID.
bg: Въведете име и имейл адрес, които да използвате за идентификатор на потребителя.

en: Enter a name and/or an email address to use for the certificate.
bg: Въведете име и/или имейл адрес, които да използвате за сертификата.

en: Enter a name and/or an email address to use for the user ID.
bg: Въведете име и/или имейл адрес, които да използвате за потребителския идентификатор.

en: Enter domain names in the correct format, like www.example.com.
bg: Въведете имената на домейни в правилния формат, например www.example.com.

en: Enter email addresses in the correct format, like name@example.com.
bg: Въведете имейл адресите в правилния формат, например name@example.com.

en: Enter here the address of the server for online validation of certificates (OCSP responder). The URL is usually starting with http://.
bg: Въведете адресът на сървъра за проверка на удостоверения в Интернет (OCSP отговарящ). Адресът обикновено започва с http://.

en: Entering an LDAP server here will make all LDAP requests go to that server first. More precisely, this setting overrides any specified host and port part in a LDAP URL and will also be used if host and port have been omitted from the URL. Other LDAP servers will be used only if the connection to the "proxy" failed.
    The syntax is "HOST" or "HOST:PORT". If PORT is omitted, port 389 (standard LDAP port) is used.
bg: Въвеждането на LDAP сървър тук ще насочи всички LDAP заявки първо към този сървър. По-точно, тази настройка заменя всеки зададен хост и порт в LDAP URL, и също ще бъде използван, ако в адреса (URL) са пропуснати хост и порт. Други LDAP сървъри ще бъдат използвани само ако връзката до "проксито" е неуспешна.
    Синтаксисът е "ХОСТ" или "ХОСТ:ПОРТ"., ако ПОРТ е пропуснат, порт 389 (стандартният LDAP порт) се използва.Изцяло изключва използването на HTTP за S/MIME.

en: Entirely disables the use of HTTP for S/MIME.
bg: Изцяло изключва използването на HTTP за S/MIME.

en: Entirely disables the use of LDAP for S/MIME.
bg: Изцяло изключване на използването на LDAP за S/MIME.

en: Error Starting KWatchGnuPG
bg: Грешка при стартиране на KWatchGnuPG

en: Error in archive definition %1: %2
bg: Грешка в дефиницията на архива %1: %2

en: Error while running %1:
    %2
bg: Грешка при изпълнение на %1: 
     %2

en: Error while running %1: %2
bg: Грешка при изпълнение на %1: %2

en: Error: The description must not contain empty lines.
bg: Грешка: Описанието не трябва да съдържа празни редове.

en: Errors found
bg: Намерени грешки

en: Expand All
bg: Разгъване на всичко

en: Expiration of primary key: %1
bg: Изтичане на главен ключ: %1

en: Expiration:
bg: Валиден до:

en: Export OpenSSH key
bg: Експортране на OpenSSH ключ

en: Export secret subkey
bg: Експортране на секретни подключове

en: Export the selected certificate (public key) to a file
bg: Експортиране на избрания сертификат (публичен ключ) във файл

en: Export...
bg: Експортиране...

en: Exporting ...
bg: Експортиране...

en: Exporting certificate groups...
bg: Експортиране на групи удостоверения...

en: Exporting certificates...
bg: Експортиране на сертификати...

en: FILES present
bg: Файловете присъстват

en: Failed to execute %1: %2
bg: Неуспешно изпълнение на %1: %2

en: Failed to find the NetKey card with the serial number: %1
bg: Не може да се намери на картата NetKey със сериен номер: %1

en: Failed to find the OpenPGP card with the serial number: %1
bg: Неуспешно намиране на OpenPGP картата със сериен номер: %1

en: Failed to find the PIV card with the serial number: %1
bg: Неуспешно намиране на PIV картата със сериен номер: %1

en: Failed to find the card with the serial number: %1
bg: Неуспешно намиране на картата със сериен номер: %1

en: Failed to find the smartcard with the serial number: %1
bg: Неуспешно намиране на смарт карта със сериен номер: %1

en: Failed to move file %1 to its final destination, %2: %3
bg: Неуспешно преместване на файл %1 до крайното му местоназначение, %2: %3

en: Failed to restore any secret keys.
bg: Неуспешно възстановяване на секретни ключове.

en: Failed to start uiserver %1
bg: Неуспешно стартиране на uiserver %1

en: Failed to update the trust database:
    %1
bg: Неуспешно актуализиране на базата данни за доверие: 
     %1

en: Failed to write input to %1 process: %2
bg: Неуспешно записване на въвеждане в %1 процес: %2

en: Fetch missing issuer certificates
bg: Изтегляне на липсващите удостоверения от издателя

en: Fetching 1 key... (this can take a while) | Fetching %1 keys... (this can take a while)
bg[0]: Извличане на 1 ключ... (това може да отнеме известно време)
bg[1]: Извличане на %1 ключове... (това може да отнеме известно време)

en: Fetching 1 signer key... (this can take a while) | Fetching %1 signer keys... (this can take a while)
bg[0]: Извличане на 1 подписващ ключ... (това може да отнеме известно време)
bg[1]: Извличане на %1 подписващи ключа... (това може да отнеме известно време)

en: File "%1" is already open, but not for reading
bg: Файл „%1“вече е отворен, но не за четене

en: Filter certificates by category
bg: Филтриране на сертификати по категория

en: Filter certificates by text
bg: Филтриране на сертификатите по текст

en: Find buffer
bg: Намиране на буфер

en: Find:
bg: Търсене:

en: FindBuffer contents
bg: Съдържание на FindBuffer

en: Fingerprint:
bg: Отпечатък:

en: First message
bg: Първо съобщение

[ctx: First placeholder is manufacturer, second placeholder is a version number]
en: %1 OpenPGP v%2 card
bg: %1 OpenPGP v%2 карта

en: For most actions you need either a public key (certificate) or your own secret key.
bg: За повечето действия ви е необходим или публичен ключ (сертификат), или ваш секретен ключ.

en: Former Maintainer
bg: Предишна поддръжка

en: From:
bg: От:

en: GPG UI Server Error
bg: Грешка в GPG UI сървъра

en: Garbage after valid RFC-2822 mailbox detected
bg: Боклук след откриване на валидна пощенска кутия RFC-2822

en: Generate revocation certificate
bg: Генериране на сертификат за отмяна

[ctx: Generic filename for exported subkeys]
en: subkeys
bg: подключове

en: GnuPG Command Line
bg: Команден ред за GnuPG

en: GnuPG Command&line
bg: Команден &ред за GnuPG

en: GnuPG System
bg: Система GnuPG

en: GnuPG consulting
bg: Консултации по GnuPG

en: Gpg4win Compendium
bg: Компендиум Gpg4win

en: GpgME does not support gpg-agent
bg: GpgME не поддържа gpg-агент

en: Help
bg: Помощ

en: Hide advanced settings
bg: Скриване на разширените настройки

en: Hierarchical Certificate List
bg: Йерархичен списък със сертификати

en: Hierarchical list of certificates
bg: Иерархичен списък от сертификати

en: Hint for EMAIL
bg: Подсказка за EMAIL

en: Hint for NAME
bg: Подсказка за име

en: INPUT present
bg: ВХОД присъства

en: INPUT/MESSAGE count mismatch
bg: Несъответствие на броя на входовете/съобщенията

en: INPUT/OUTPUT/MESSAGE may only be given after PREP_ENCRYPT
bg: ВХОД/ИЗХОД/СЪОБЩЕНИЕ може да се даде само след PREP_ENCRYPT

en: INPUT/OUTPUT/MESSAGE may only be given after PREP_SIGN
bg: ВХОД/ИЗХОД/СЪОБЩЕНИЕ може да се даде само след PREP_SIGN

en: INPUT/SENDER --info count mismatch
bg: INPUT/SENDER - несъответствие на броя на информацията

[ctx: If a certificate is already known it shows the certificate details dialog. Otherwise it brings up the certificate search dialog.]
en: Show details of a local certificate or search for it on a keyserver by fingerprint
bg: Показване на подробности за локален сертификат или търсене в сървър на ключове по отпечатък

en: If enabled, then Kleopatra will automatically try to retrieve the keys
             that were used to certify the user ids of newly imported OpenPGP keys. This is
             useful in combination with trusted introducers.
bg: Ако е активирано, Kleopatra автоматично ще се опита да изтегли ключовете\, които са били използвани за удостоверяване на потребителските идентификатори на новоимпортираните OpenPGP ключове. Това е
     полезно в комбинация с доверени въвеждащи устройства.

en: If enabled, then Kleopatra will show notifications in some place when using
            certificates that are about to expire soon.
bg: Ако е разрешено, Kleopatra ще показва известия на определено място, когато използвате
            сертификати, чийто срок на валидност скоро ще изтече.

en: If false, then Kleopatra will not offer the creation of S/MIME certificate signing requests.
bg: Ако е невярно, Kleopatra няма да предоставя възможност за завки за подписване на S/MIME сертификат.

en: If false, then Kleopatra's main UI will not offer any functionality related to S/MIME (CMS).
bg: Ако е невярно, тогава основният потребителски интерфейс на Kleopatra няма да предложи функционалност, свързана с S/MIME (CMS).

en: If this option is checked, Certificate Revocation Lists are never used to validate S/MIME certificates.
bg: Ако е включена тази опция, CRLs (списъците с анулирани удостоверения) не се използват за проверка на S/MIME удостоверения.

en: If this option is checked, missing issuer certificates are fetched when necessary (this applies to both validation methods, CRLs and OCSP).
bg: Ако тази опция е маркирана, липсващите сертификати на издателя се извличат, когато е необходимо (това се отнася и за двата метода за валидиране, CRL и OCSP).

en: If this option is selected, S/MIME certificates are validated online using the Online Certificates Status Protocol (OCSP). Fill in the URL of the OCSP responder below.
bg: Ако е включена тази опция, S/MIME удостоверенията ще бъдат проверявани в Интернет чрез Online Certificates Status Protocol (OCSP). Попълнете адреса на OCSP по-долу.

en: If this option is selected, the value of the HTTP proxy shown on the right (which comes from the environment variable http_proxy) will be used for any HTTP request.
bg: Ако е включена тази опция, стойността за HTTP прокси, показана вдясно (която се взима от променливата на средата http_proxy), ще бъде използвана за всяка HTTP заявка.

en: If this option is set, then Kleopatra automatically extracts file archives after decryption.
bg: Ако тази опция е зададена, тогава Kleopatra автоматично извлича файлови архивислед дешифриране.

en: If true, hides the advanced settings button in the new certificate wizard.
bg: Ако е вярно, скрива бутона за разширени настройки в новия съветник за сертификат.

en: If true, then Kleopatra will call gpgsm --learn if a PKCS#15 Smartcard is inserted with unknown certificates. This can take a while and blocks the smartcard while the command is running.
bg: Ако е вярно, Kleopatra ще извика gpgsm --learn, ако е поставена PKCS#15 Smartcard с неизвестни сертификати. Това може да отнеме известно време и да блокира смарткартата, докато се изпълнява командата.

en: If true, then the common name (CN) field of S/MIME certificates will be prefilled with information gathered from the system,
             e.g., from the email settings of the desktop or, on Windows, from the Active Directory.
bg: Ако е вярно, тогава общото име (CN) поле на S/MIME сертификати ще бъде предварително напълнено с информация, събрана от системата, 
             напр. от настройките за електронна поща на работния плот или, в Windows, от Active Directory.

en: If true, then the email address field of OpenPGP and S/MIME certificates will be prefilled with information gathered from the system,
             e.g., from the email settings of the desktop or, on Windows, from the Active Directory.
bg: Ако е вярно, тогава полето за имейл адрес на сертификатите OpenPGP и S/MIME ще бъде предварително напълнено с информация, събрана от системата, 
             напр. от настройките за електронна поща на работния плот или, в Windows от Active Directory.

en: If true, then the name field of OpenPGP certificates will be prefilled with information gathered from the system,
             e.g., from the email settings of the desktop or, on Windows, from the Active Directory.
bg: Ако е вярно, тогава полето на име на OpenPGP сертификати ще бъде предварително напълнено с информация, събрана от системата, 
             напр. от настройките за електронна поща на работния плот или, в Windows, от Active Directory.

en: If true, then the results are shown after successfully encrypting the clipboard.
bg: Ако е вярно, резултатите се показват след успешното криптиране на клипборда.

en: If true, then the results are shown after successfully signing the clipboard.
bg: Ако е вярно, тогава се показват резултатите след успешното подписване на клипборда.

en: Ignore HTTP CRL distribution point of certificates
bg: Игнориране на HTTP CRL точка на разпределяне за удостоверения

en: Ignore LDAP CRL distribution point of certificates
bg: Игнориране на LDAP CRL точка на разпределяне за удостоверения

en: Ignore service URL of certificates
bg: Игнориране на обслужващия адрес на удостоверенията

en: Import
bg: Импортиране

en: Import CRL Error
bg: Грешка при импортиране на CRL

en: Import CRL Finished
bg: Импортирането на CRL завърши

en: Import CRL From File...
bg: Импортиране на CRL от файл...

en: Import Notepad
bg: Импортиране на бележник

en: Import a certificate from a file
bg: Импортиране на сертификат от файл

en: Import certificate
bg: Импортиране на сертификат

en: Import...
bg: Импортиране...

en: Imported:
bg: Импортирани:

en: Importing certificates from 1 file... | Importing certificates from %1 files...
bg[0]: Импортиране на сертификати от 1 файл...
bg[1]: Импортиране на сертификати от %1 файла...

en: Importing certificates... (this can take a while)
bg: Импортиране на сертификати... (това може да отнеме известно време)

en: Importing...
bg: Импортиране...

en: In order to mark the certificate as valid it needs to be certified.
bg: За да маркирате сертификата като валиден, той трябва да бъде сертифициран.

en: Informative sender/signed data count mismatch
bg: Несъответствие на информативния брой податели/подписани данни

en: Initializing...
bg: Инициализиране…

en: Input error: %1
bg: Грешка при въвеждане: %1

en: Input/Output count mismatch
bg: Несъответствие на броя на входа/изхода

[ctx: Integrity protection was missing because an old cipher was used.]
en: <b>Hint:</b> If this file was encrypted before the year 2003 it is likely that the file is legitimate.  This is because back then integrity protection was not widely used.
bg: <b> Съвет: </b> Ако този файл е бил шифрован преди 2003 г, вероятно файлът е легитимен. Това е така, защото тогава защитата на целостта не беше широко използвана..

en: Invalid EMail
bg: Грешен имейл

en: Invalid arguments: %1
bg: Невалидни аргументи: %1

en: Invalid compliance settings for signing and encrypting files.
bg: Невалидни настройки за съответствие за подписване и криптиране на файлове.

en: Invalid socket name!
bg: Невалидно име на сокет!

en: Issuer Certificate Not Found (%1)
bg: Сертификатът на издателя не е намерен (%1)

en: Issuer:
bg: Издаващ орган:

en: It will no longer be possible to decrypt past communication encrypted for the existing key.
bg: Вече няма да е възможно да се дешифрира минала комуникация, кодирана за съществуващия ключ.

en: Key Management Key
bg: Ключ за управление на ключове

[ctx: Key filter without user-assigned name]
en: <unnamed>
bg: <неозаглавен>

en: Key-state dependent colors and fonts in the certificates list
bg: Цветове и шрифтове, зависими от състоянието на ключа в списъка със сертификати

en: Keyserver
bg: Сървър за ключове

en: Kleopatra cannot unambiguously determine matching certificates for all recipients of the message.
    Please select the correct certificates for each recipient:
bg: Kleopatra не може еднозначно да определи съответстващи сертификати за всички получатели на съобщението. 
    Моля, изберете правилните сертификати за всеки получател:

en: Kleopatra cannot unambiguously determine matching certificates for all recipients/senders of the message.
    Please select the correct certificates for each recipient:
bg: Kleopatra не може еднозначно да определи съответстващи сертификати за всички получатели/изпращачи на съобщението. 
    Моля, изберете правилните сертификати за всеки получател:

en: Kleopatra cannot unambiguously determine matching certificates for the sender of the message.
    Please select the correct certificates for the sender:
bg: Kleopatra не може еднозначно да определи съответстващи сертификати за изпращач на съобщението. 
    Моля, изберете правилните сертификати за подателя:

en: Kleopatra currently supports the following card types:
bg: Kleopatra понастоящем поддържа следните типове карти:

en: Kleopatra is a front-end for the crypto software <a href="https://gnupg.org">GnuPG</a>.
bg: Kleopatra е интерфейс за крипто софтуера <a href=" https://gnupg.org "> GnuPG </a>.

en: LDAP &timeout (minutes:seconds):
bg: Про&срочка на времето LDAP (минути секунди):

en: Last message
bg: Последно съобщение

[ctx: Lineedit accessible name]
en: OpenPGP encrypted file
bg: OpenPGP шифриран файл

[ctx: Lineedit accessible name]
en: OpenPGP signature file
bg: Файл с подпис OpenPGP

[ctx: Lineedit accessible name]
en: OpenPGP signed and encrypted file
bg: OpenPGP подписан и шифриран файл

[ctx: Lineedit accessible name]
en: Output directory
bg: Изходна папка

[ctx: Lineedit accessible name]
en: S/MIME encrypted file
bg: S/MIME шифриран файл

[ctx: Lineedit accessible name]
en: S/MIME signature file
bg: Файл с подпис S/MIME

[ctx: Link to NEWS style changelog]
en: See the <a href="https://www.gpg4win.org/change-history.html">new features</a>.
bg: Вижте <a href="https://www.gpg4win.org/change-history.html"> нови функции </a>.

en: List of certificates
bg: Списък от сертификати

en: Loading certificate cache...
bg: Зарежда се кешът на сертификата...

en: Log Error: Could not open log file "%1" for writing.
bg: Грешка в регистрационния файл: Не можа да се отвори регистрационния файл „%1“за запис.

en: Look up certificate
bg: Търсене на сертификат

en: Lookup on Server...
bg: Търсене на сървър...

en: MESSAGE can only be given for detached signature verification
bg: СЪОБЩЕНИЕ може да бъде дадено само за отделна проверка на подписа

en: MESSAGE command is not allowed before ENCRYPT
bg: Командата MESSAGE не е разрешена преди ENCRYPT

en: MESSAGE command is not allowed before SIGN
bg: Командата MESSAGE не е разрешена преди SIGN

en: MESSAGE present
bg: СЪОБЩЕНИЕ присъства

en: Main Toolbar
bg: Основна лента с инструменти

en: Maintainer
bg: Поддръжка

en: Manage Groups...
bg: Управление на групи...

en: Manage groups
bg: Управление на групи

en: Manual for VS-NfD Approval
bg: Manual for VS-NfD approval (German)

en: Maximum validity period
bg: Минимален срок на валидност

en: Message #%1
bg: Съобщение # %1

en: Message count
bg: Брой съобщения

en: Minimum validity period
bg: Минимален срок на валидност

en: Move Tab Left
bg: Преместване раздела наляво

en: Move Tab Right
bg: Преместване раздела надясно

en: Move this tab left
bg: Преместване на този раздел наляво

en: Move this tab right
bg: Преместване на този раздел надясно

en: Multiple matching certificates or groups found
bg: Открити са няколко съвпадащи сертификата или групи

en: Multiple matching certificates were found in directory service.
bg: Множество съвпадащи сертификати бяха намерени в справочната услуга.

en: Name
bg: Име

[ctx: Name filter ASCII]
en: OpenPGP Files (*.asc)
bg: OpenPGP файлове (*.asc)

[ctx: Name filter ASCII]
en: OpenPGP Signatures (*.asc *.sig)
bg: OpenPGP подписи (*.asc *.sig)

[ctx: Name filter ASCII]
en: S/MIME Files (*.p7m *.pem)
bg: S/MIME файлове (*.p7m *.pem)

[ctx: Name filter ASCII]
en: S/MIME Signatures (*.p7s *.pem)
bg: S/MIME подписи (*.p7s *.pem)

[ctx: Name filter binary]
en: OpenPGP Files (*.gpg *.pgp)
bg: OpenPGP файлове (*.gpg *.pgp)

[ctx: Name filter binary]
en: OpenPGP Signatures (*.sig *.pgp)
bg: OpenPGP подписи (*.sig *.pgp)

[ctx: Name filter binary]
en: S/MIME Files (*.p7m)
bg: S/MIME файлове (*.p7m)

[ctx: Name filter binary]
en: S/MIME Signatures (*.p7s)
bg: S/MIME подписи (*.p7s)

[ctx: Name of a group of keys]
en: Name:
bg: Име:

en: Neither the OpenPGP nor the CMS backends support certificate deletion.
    Check your installation.
bg: Нито OpenPGP, нито CMS бекендите поддържат изтриване на сертификат. 
    Проверете вашата инсталация.

[ctx: NetKey refers to a smartcard protocol]
en: NetKey v3 or later
bg: NetKey v3 или по-нова

en: Never consult a CRL
bg: Без консултиране с CRL

en: New Key Pair...
bg: Нова двойка ключове...

en: New OpenPGP Key Pair...
bg: Нова двойка ключове OpenPGP...

en: New S/MIME Certification Request...
bg: Заявка за нова S/MIME сертификация...

en: New Tab
bg: Нов раздел

en: New groups:
bg: Нови групи:

en: New recipients added after PREP_ENCRYPT command
bg: Добавени са нови получатели след команда PREP_ENCRYPT

en: New senders added after PREP_ENCRYPT command
bg: Добавени са нови податели след команда PREP_ENCRYPT

en: New signatures:
bg: Нови подписи:

en: New signatures: %1
bg: Нови подписи: %1

en: New subkeys:
bg: Нови подключове:

en: New subkeys: %1
bg: Нови подключове: %1

en: New tab title:
bg: Заглавие на нов раздел:

en: New user IDs:
bg: Нови номера (UID):

en: New user IDs: %1
bg: Нови номера (UID): %1

en: Newly revoked:
bg: Ново анулирани:

en: No SENDER given
bg: Няма подаден SENDER

en: No backend support for %1
bg: Няма бекенд поддръжка за %1

en: No backend support for OpenPGP
bg: Няма бекенд поддръжка за OpenPGP

en: No backend support for S/MIME
bg: Няма бекенд поддръжка за S/MIME

en: No certificate selected
bg: Няма избран сертификат

en: No checksum programs defined.
bg: Няма дефинирани програми за контролна сума.

en: No errors occurred
bg: Няма грешки

en: No files specified for "%1" command
bg: Не са посочени файлове за командата „%1“

en: No fingerprint argument specified for --query
bg: Не е посочен аргумент за пръстов отпечатък за --query

en: No imports (should not happen, please report a bug).
bg: Няма импортирани данни (не трябва да се случва, моля, докладвайте за грешка).

en: No input device
bg: Няма входно устройство

en: No integrity protection (MDC).
bg: Без защита на целостта (MDC).

en: No matching certificate was found in directory service.
bg: Не е намерен съответстващ сертификат в справочната услуга.

en: No matching certificates or groups found
bg: Не са намерени съвпадащи сертификати или групи

en: No option name given
bg: Не е дадено име на опция

en: No output device
bg: Няма изходно устройство

en: No recipients given, or only with --info
bg: Няма дадени получатели или само с --info

en: No search string specified for --search
bg: Не е посочен низ за търсене за --search

en: No senders given, or only with --info
bg: Няма подадени податели или само с --info

en: None of the selected certificates can be used for encryption. No group will be created.
bg: Никой от тези сертификати не може да се използва за криптиране. Няма да се създаде група.

en: Not imported:
bg: Неимпортирани:

en: Note: This group is defined in the configuration files of gpg.
bg: Забележка: Тази група е дефинирана в конфигурационните файлове на gpg.

en: Notepad
bg: Бележник

en: Notify about upcoming certificate expiration
bg: Уведомяване за предстоящо изтичане на сертификата

[ctx: NullPIN is a word that is used all over in the netkey documentation and should be understandable by Netkey cardholders]
en: The NullPIN is still active on this card.
bg: NullPIN е все още активен на тази карта.

en: OCSP responder URL:
bg: OCSP адрес (URL):

en: OCSP responder signature:
bg: Подпис на OCSP отговарящ:

en: OUTPUT present
bg: OUTPUT настояще

en: Obsolete registry entries found
bg: Намерени остарели записи в системния регистър

en: One error occurred | %1 errors occurred
bg[0]: Възникна една грешка
bg[1]: Възникнаха %1 грешки

en: One of the certificates to be deleted is your own. It contains private key material, which is needed to decrypt past communication encrypted to the certificate, and should therefore not be deleted. | Some of the certificates to be deleted are your own. They contain private key material, which is needed to decrypt past communication encrypted to the certificate, and should therefore not be deleted.
bg[0]: Един от сертификатите, които трябва да бъдат изтрити, е вашият. Той съдържа частен ключ, който е необходим за дешифриране на минала комуникация, кодирана в сертификат и следователно не трябва да се изтрива.
bg[1]: Някои от сертификатите, които трябва да бъдат изтрити, са ваши. Те съдържат частен ключ, който е необходим за дешифриране на минала комуникация, кодирана в сертификат и следователно не трябва да се изтрива.

en: One unknown recipient | %1 unknown recipients
bg[0]: Един неизвестен получател
bg[1]: %1 неизвестни получатели

en: Ongoing Background Tasks
bg: Текущи фонови задачи

en: Online Certificate Validation
bg: Валидация на сертификат онлайн

en: Only absolute file paths are allowed
bg: Разрешени са само абсолютни файлови пътища

en: Only files are allowed in INPUT/OUTPUT FILE
bg: Във INPUT/OUTPUT FILE са разрешени само файлове

en: Only show this dialog in case of conflicts (experimental)
bg: Показва този диалогов прозорец само в случай на конфликти (експериментално)

en: Open a new tab
bg: Отваряне на нов раздел

en: OpenPGP Certificates
bg: OpenPGP сертификати

en: OpenPGP Signing Certificate:
bg: Сертификат за подписване на OpenPGP:

en: OpenPGP backend: %1
bg: OpenPGP бекенд: %1

en: OpenPGP keyserver:
bg: Сървър на OpenPGP ключове:

[ctx: OpenPGP refers to a smartcard protocol]
en: OpenPGP v2.0 or later
bg: OpenPGP v2.0 или по-нова

en: Opening an external link is administratively prohibited.
bg: Отварянето на външна връзка е административно забранено.

en: Organization
bg: Организация

en: Origin
bg: Източник

en: Original Author
bg: Първоначален автор

en: Output error: %1
bg: Грешка в изхода: %1

en: Overwriting declined
bg: Презаписването отказа

en: Owner trust set successfully.
bg: Надеждността на собственика е зададено успешно.

en: PIV Authentication Key
bg: Ключ за удостоверяване на PIV

[ctx: PIV refers to a smartcard protocol]
en: PIV (requires GnuPG 2.3 or later)
bg: PIV (изисква GnuPG 2.3 или по-нова)

en: PKCS#10 Requests (*.p10)
bg: PKCS # 10 заявки (* .p10)

en: PREP_ENCRYPT is an email mode command, connection seems to be in filemanager mode
bg: PREP_ENCRYPT е команда за имейл режим, връзката изглежда е в режим filemanager

en: PREP_SIGN is an email mode command, connection seems to be in filemanager mode
bg: PREP_SIGN е команда за имейл режим, изглежда връзката е в режим filemanager

en: Paper backup
bg: Архивиране на хартия

en: Parse error
bg: Грешка при анализирането

en: Parse error: numeric session id too large
bg: Грешка при синтактичния анализ: числовият идентификатор на сесията е твърде голям

en: Passed
bg: Преминат

en: Passphrase Change Error
bg: Грешка при промяна на пропуск

en: Passphrase Change Succeeded
bg: Промяната на паролната фраза е успешна

en: Passphrase changed successfully.
bg: Пропускът е променен успешно.

en: Perform Self-Test
bg: Извършване на самопроверка

en: Placeholder for CN
bg: Заместващо име за CN

[ctx: Placeholder is a version number]
en: Unknown OpenPGP v%1 card
bg: Неизвестна OpenPGP v%1 карта

en: Please enter the PIV Card Application Administration Key in hex-encoded form.
bg: Моля, въведете администрация ключ за приложения за PIV карти в шестнадесетичен кодирана форма.

en: Please enter the new PIV Card Application Administration Key again.
bg: Моля, въведете новата PIV Card Application администрация ключът отново.

en: Please enter the new PIV Card Application Administration Key in hex-encoded form. The key needs to consist of 24 bytes, i.e. 48 hex-characters.
bg: Моля, въведете новата Application PIV Card администрация ключ в шестнадесетичен кодирана форма. Основните нужди да се състоят от 24 байта, т.е. 48 хекс-герои.

en: Please enter the old PIV Card Application Administration Key in hex-encoded form.
bg: Моля, въведете старата Application PIV Card администрация ключ в шестнадесетичен кодирана форма.

en: Please insert a compatible smartcard.
bg: Моля, поставете съвместима смарт карта.

en: Please select a certificate
bg: Моля, изберете сертификат

en: Please select a different output folder.
bg: Моля, изберете друга изходна папка.

en: Please select a signing certificate for sender "%1"
bg: Моля, изберете сертификат за подписване за подател „%1“

en: Please select an encryption certificate for recipient "%1"
bg: Моля, изберете сертификат за шифроване за получател „%1“

en: Please select an output folder.
bg: Моля, изберете изходна папка.

en: Please select one of the following certificates:
bg: Моля, изберете един от следните сертификати:

en: Please select one or more of the following certificates:
bg: Моля, изберете един или повече от следните сертификати:

en: Please select the card slot the key should be written to:
bg: Моля, изберете слота на картата, на който трябва да бъде записан ключът:

en: Please select the card the key should be written to:
bg: Моля, изберете картата, на която трябва да се запише ключът:

en: Please select the certificate whose key pair you want to write to the card:
bg: Моля, изберете сертификата, чиято двойка ключове искате да запишете на картата:

en: Please select until when the certificate should be valid:
bg: Моля, изберете до кога да бъде валиден сертификатът:

en: Please select until when the subkey should be valid:
bg: Моля, изберете до кога да бъде валиден подключът:

en: Please verify that correct certificates have been selected for each recipient:
bg: Моля, проверете дали е избран правилен сертификат за всеки получател:

en: Please verify that the correct certificate has been selected for the sender:
bg: Моля, проверете дали за подателя е избран правилният сертификат:

en: Prefill CN automatically
bg: Предварително запълнете CN автоматично

en: Prefill EMAIL automatically
bg: Автоматично попълване на имейл адрес

en: Prefill NAME automatically
bg: Автоматично попълване на име

en: Prefilled value for the email address field of OpenPGP and S/MIME certificates. This will override EMAIL_prefill. It is useful if no or unsuitable system settings are found for EMAIL_prefill.
bg: Предварително попълнена стойност за полето за имейл адрес на OpenPGP и S/MIME сертификати. Това ще замени EMAIL_prefill. Полезно е, ако няма или са открити неподходящи системни настройки за EMAIL_prefill.

en: Prefilled value for the name field of OpenPGP certificates. This will override NAME_prefill. It is useful if no or an unsuitable system setting is found for NAME_prefill.
bg: Предварително попълнена стойност за полето за име на OpenPGP сертификатите. Това ще замени NAME_prefill. Полезно е, ако няма или е неподходяща системна настройка. за NAME_prefill.

en: Primary host for LDAP requests:
bg: Основен хост за LDAP заявки:

en: Print Secret Key...
bg: Печат на секретен ключ...

en: Private Key:
bg: Частен ключ:

en: Process finished
bg: Процесът завърши

en: Progress:
bg: Напредък:

en: Protocol given conflicts with protocol determined by PREP_ENCRYPT
bg: Протоколът е в конфликт с протокола, определен от PREP_ENCRYPT

en: Protocol given conflicts with protocol determined by PREP_ENCRYPT in this session
bg: Протоколът е в конфликт с протокола, определен от PREP_ENCRYPT в тази сесия

en: Publish at Mail Provider...
bg: Публикуване в доставчика на поща...

en: Publish on Server...
bg: Публикуване на сървър...

en: Publish the selected certificate (public key) at mail provider's Web Key Directory if offered
bg: Публикуване на избрания сертификат (публичен ключ) в директорията за уеб ключове на доставчика на поща, ако се предлага

en: Publish the selected certificate (public key) on %1
bg: Публикуване на избрания сертификат (публичен ключ) на %1

en: Publish the selected certificate (public key) to internal directory
bg: Публикуване на избрания сертификат (публичен ключ) във вътрешна директория

en: Qt5 port, general code maintenance
bg: Qt5 порт, обща поддръжка на код

en: Query certificate directories of providers for all user IDs
bg: Заявка на справочници със сертификати на доставчици за всички потребителски идентификатори

en: Quoting error in '%1' entry
bg: Грешка при цитиране в записа „%1“

en: RECIPIENT may not be given prior to SIGN, except with --info
bg: ПОЛУЧАТЕЛ не може да бъде даден преди ПОДПИС, освен с --info

en: RSA (2048 bits)
bg: RSA (2048 бита)

en: Recipient
bg: Получател

en: Recipient: | Recipients:
bg[0]: Получател:
bg[1]: Получатели:

en: Redisplay
bg: Повторно показване

en: Related addresses
bg: Свързани адреси

en: Remember these as default for future operations
bg: Запомни ги като по подразбиране за бъдещи операции

en: Remove Selected
bg: Премахване на избраното

en: Rename Tab
bg: Преименуване на раздел

en: Rename Tab...
bg: Преименуване на раздела...

en: Rename this tab
bg: Преименуване на този раздел

en: Required --mode option missing
bg: Липсва задължителна опция - режим

en: Required --protocol option missing
bg: Необходима опция - протокол липсва

en: Result
bg: Резултат

en: Retrieve signer keys after import
bg: Извличане на ключове за подписващите след импортиране

en: Revert
bg: Отмяна

en: Revocation Certificates
bg: Сертификати за отмяна

en: Revoke Certificate...
bg: Отмяна на сертификат...

en: Revoke Certification
bg: Отмяна на сертификация

en: Revoke Certification...
bg: Отмяна на сертификация...

en: Revoke Certifications
bg: Отмяна на сертификациите

en: Revoke the certification of the selected certificate
bg: Отмяна на избраната сертификация

en: Revoke the selected OpenPGP certificate
bg: Отмяна на избрания OpenPGP сертификат

en: S/MIME Certificates
bg: S/MIME сертификати

en: S/MIME Signing Certificate:
bg: Сертификат за подписване на S/MIME:

en: S/MIME Validation
bg: S/MIME проверка

en: SENDER may not be given prior to ENCRYPT, except with --info
bg: SENDER не може да бъде даден преди ENCRYPT, освен с --info

en: SENDER may not be given prior to PREP_ENCRYPT, except with --info
bg: SENDER не може да бъде дадено преди PREP_ENCRYPT, освен с --info

en: SIGN is an email mode command, connection seems to be in filemanager mode
bg: SIGN е команда за имейл режим, връзката изглежда е в режим на управление на файлове

en: START_CONFDIALOG does not take arguments
bg: START_CONFDIALOG не приема аргументи

en: START_KEYMANAGER does not take arguments
bg: START_KEYMANAGER не приема аргументи

en: Save As...
bg: Запис като...

en: Save backup of encryption key
bg: Запазване на архива на ключа за шифроване

en: Scanning directories...
bg: Сканиране на директории...

en: Search
bg: Търсене

en: Search for certificates in internal directory
bg: Търсене на сертификати във вътрешната директория

en: Search for certificates on %1
bg: Търсене на сертификат в %1

en: Searches for the certificates belonging the smartcard keys on the configured keyserver.
bg: Търси сертификатите, принадлежащи на ключовете на смарткартите, на зададения сървър за ключове.

en: Searches on keyservers regardless of the protocol for the smartcards key, regardless
            of the keyserver protocol. Default behavior is to only do this for LDAP keyservers.
bg: Търси в ключови сървъри, независимо от протокола за ключа на смарткартите, независимо
     от протокола на ключовия сървър. Поведението по подразбиране е това да се прави само за LDAP ключови сървъри.

en: Searching for updates...
bg: Търсене на актуализации...

en: Searching matching certificate in directory service...
bg: Търсене на съответстващ сертификат в справочна услуга...

en: SecOps for VS-NfD Approval
bg: Manual for VS-NfD approval (German)

en: Secret Key Deletion
bg: Изтриване на секретен ключ

en: Secret keys <em>not</em> imported:
bg: Тайните ключове <em> не </em> импортирани:

en: Secret keys imported:
bg: Импортирани тайни ключове:

en: Secret keys processed:
bg: Обработени секретни ключове:

en: Secret keys unchanged:
bg: Тайните ключове непроменени:

en: Select All
bg: Маркиране на всичко

en: Select CRL File to Import
bg: Изберете CRL файл за импортиране

en: Select Card
bg: Избиране на карта

en: Select Card Slot
bg: Избиране на слот за карта

en: Select Certificate File
bg: Изберете файл със удостоверението

en: Select Encryption Certificate
bg: Избор на сертификат за шифроване

en: Select File
bg: Избиране на файл

en: Select Folder to Sign and/or Encrypt
bg: Изберете папка за подписване и/или шифроване

en: Select One or More Checksum Files
bg: Изберете един или повече файлове с контролна сума

en: Select One or More Files to Create Checksums For
bg: Изберете един или повече файлове, за които да създадете контролни суми

en: Select One or More Files to Decrypt and/or Verify
bg: Изберете един или повече файлове за дешифриране и/или потвърждаване

en: Select One or More Files to Sign and/or Encrypt
bg: Изберете един или повече файлове за подписване и/или шифроване

en: Select Signing Certificate
bg: Изберете сертификат за подписване

en: Select input file
bg: Избор на входен файл

en: Selection
bg: Селекция

en: Set Initial PIN (NKS)
bg: Задаване на първоначален ПИН (NKS)

en: Set this option to avoid using the users temporary directory.
bg: Задайте тази опция, за да избегнете използването на временната директория на потребителите.

en: Set this option to disable password-based encryption.
bg: Задайте тази опция, за да забраните криптиране на публичен ключ.

en: Set this option to disable public key encryption.
bg: Задайте тази опция, за да забраните криптиране на публичен ключ.

en: Set this option to encode encrypted or signed files as base64 encoded text. So that they can be opened with an editor or sent in a mail body. This will increase file size by one third.
bg: Задайте тази опция за кодиране на криптирани или подписани файлове като текст, кодиран в base64.За да могат да бъдат отворени с редактор или изпратени в тялото на пощата. Това ще доведе до увеличаване на размера на файла с една трета.

en: Set this to make kleopatra default to pgp file extensions for OpenPGP files.
bg: Задайте това, за да направите kleopatra по подразбиране за разширения на pgp файлове за OpenPGP файлове.

en: Show Entries
bg: Показване на записи

[ctx: Show Errors]
en: Show
bg: Покажи

en: Show GnuPG system configuration
bg: Конфигурация на система GnuPG

en: Show S/MIME validation configuration
bg: Конфигурация на проверка на S/MIME

en: Show advanced options
bg: Показване на разширени настройки

en: Show all recipients
bg: Показване на всички получатели

en: Show appearance configuration
bg: Конфигурация на външния вид

en: Show certificate details
bg: Показване на подробности за сертификата

en: Show certificate list
bg: Списък със сертификати

en: Show certificate owner information
bg: Показване на информация за собственика на сертификат

en: Show certificate validity
bg: Показване на валидност на сертификата

en: Show crypto operations configuration
bg: Конфигурация на криптографски операции

en: Show directory services configuration
bg: Конфигурация на директорийни услуги

en: Show more certificate details, such as fingerprint, key length and expiration dates
bg: Показване на повече подробности за сертификата, като пръстов отпечатък, дължина на ключа и дата на изтичане

en: Show not certified certificates
bg: Показване на несертифицирани сертификати

en: Show owner information for certificates in tooltip, such as User IDs, subject and issuers.
bg: Показване на информация за собственика за сертификати в подсказка, като потребителски идентификатори,тема и емитенти.

en: Show pad for encrypting/decrypting and signing/verifying text
bg: Показване на подложка за шифроване/дешифроване и подписване/проверка на текст

en: Show results after encryption
bg: Показване на резултатите след криптиране

en: Show results after signing
bg: Показване на резултатите след подписване

en: Show results after signing and encrypting files
bg: Показване на резултатите след подписване и криптиране на файловете

en: Show smart cards configuration
bg: Конфигурация на смарт картите

en: Show smartcard management
bg: Показване на управлението на смарт карти

en: Show validity information for certificates in tooltip, such as whether the certificate is expired or revoked.
bg: Показване на информация за валидност за сертификати в подсказка, като например дали сертификатът е изтекъл или отнет.

en: Sign &as:
bg: Подпис &като:

en: Sign / Encrypt Notepad
bg: Подписване/шифроване на бележник

en: Sign Files
bg: Подписване на файлове

en: Sign and encrypt (OpenPGP only)
bg: Подписване и шифроване (само за OpenPGP)

en: Sign only
bg: Само подпис

en: Sign/Encrypt Files
bg: Подписване/шифроване на файлове

en: Sign/Encrypt Files Error
bg: Грешка при подписване/шифроване на файлове

en: Sign/Encrypt Folder...
bg: Подписване/шифроване на папка...

en: Sign/Encrypt...
bg: Подпис/шифроване...

en: Signature Key
bg: Ключ за подпис

en: Signature/signed data count mismatch
bg: Несъответствие на броя подписи/подписани данни

en: Signed data can only be given for detached signature verification
bg: Подписаните данни могат да се дават само за отделна проверка на подписа

en: Signer:
bg: Подписващ:

en: Signing
bg: Подписване

en: Signing Options
bg: Опции за подписване

en: Signing and encryption is not possible.
bg: Подписването и шифрирането не е възможно.

en: Signing canceled.
bg: Подписването е отменено.

en: Signing failed: %1
bg: Подписването се провали: %1

en: Signing succeeded.
bg: Подписването бе успешно.

en: Skipped
bg: Пропуснат

en: Smart Card Management
bg: Управление на смарт карти

en: Smart Cards
bg: Смарт карти

en: Smart card reader to use:
bg: Четец на смарт карти, който да използвате:

en: Some certificates are not yet certified. Click here to see a list of these certificates.<br/><br/>Certification is required to make sure that the certificates actually belong to the identity they claim to belong to.
bg: Някои сертификати все още не са сертифицирани. Кликнете тук, за да видите списък с тези сертификати. <br/><br/> Сертифицирането е необходимо, за да се уверите, че сертификатите всъщност принадлежат към самоличността, за която твърдят, че принадлежат.

en: Some of the selected certificates cannot be used for encryption. These will not be added to the group.
bg: Някои от избраните сертификати не могат да се използват за криптиране. Те няма да бъдат добавени към групата.

en: Some suggestions to do this are:
bg: Някои предложения за това са:

en: Sorry! No certificate to import from this card slot was found.
bg: Съжалявам! Не сертификат за импртиране от Установено е този слот за карта.

en: Sorry! No suitable certificate to write to this card slot was found.
bg: Съжалявам! Не подходящ сертификат, за да пишете на този слот за карта е намерен.

en: Sorry! Only encryption keys and signing keys can be transferred to a PIV card.
bg: Съжалявам! Само ключове за криптиране и подписване могат да бъдат прехвърлени на карти PIV.

en: Sorry! This key cannot be transferred to a PIV card.
bg: Съжалявам! Този ключ не може да се прехвърля на PIV карта.

en: Sorry! This key cannot be transferred to an OpenPGP card.
bg: Съжалявам! Този ключ не може да бъде прехвърлена на OpenPGP карта.

en: Specifies the default validity of certifications in days.
bg: Указва стандартния период на валидност на сертификата в дни.

en: Specifies the default validity period of new or extended OpenPGP keys in days.
bg: Указва стандартния период на валидност на новите или удължените ключове OpenPGP в дни.

en: Specifies the display order of the DN attributes of X.509 certificates.
bg: Указва подреждането на DN атрибутите на  X.509 сертификати.

en: Specifies the maximum allowed validity period of new or extended OpenPGP keys in days.
bg: Указва минималния период на валидност на новите или с удължена давност ключове OpenPGP в дни.

en: Specifies the minimum allowed validity period of new or extended OpenPGP keys in days.
bg: Указва минималния период на валидност на новите или с удължена давност ключове OpenPGP в дни.

en: Starting %1...
bg: Стартиране на %1...

en: State
bg: Щат

en: Status and progress of the crypto operations is shown here.
bg: Тук е показано състоянието и напредъка на крипто операциите.

en: Status:
bg: Състояние:

en: Step 1: Set the initial PIN for the first certificate ("NKS"):
bg: Стъпка 1: Задайте първоначалния ПИН за първия сертификат (" NKS "):

en: Step 2: Set the initial PIN for the qualified signature certificate ("SigG"):
bg: Стъпка 2: Задайте първоначалния ПИН за сертификат за квалифициран подпис (" SigG "):

en: Street
bg: Улица

en: Subkey added successfully.
bg: Подключът е добавен успешно.

en: Tags
bg: Етикети

en: Tags created by anyone with full certification trust are shown in the keylist and can be searched.
bg: Етикетите, създадени от всеки с пълно доверие в сертифицирането, се показват в списък с ключове и може да бъдат търсени.

en: Tags:
bg: Етикети:

en: Technical Details
bg: Технически подробности

en: Test Name
bg: Име на теста

en: Text output (ASCII armor)
bg: Извеждане на текст (ASCII броня)

[ctx: The Audit Log is a detailed error log from the gnupg backend]
en: Show Audit Log
bg: Показване на дневника на одита

en: The CMS backend does not support certificate deletion.
    Check your installation.
bg: Вътрешната среда на CMS не поддържа изтриване на сертификат. 
    Проверете вашата инсталация.

en: The CMS backend does not support certificate deletion.
    Check your installation.
    Only the selected OpenPGP certificates will be deleted.
bg: Вътрешната среда на CMS не поддържа изтриване на сертификат. 
    Проверете вашата инсталация. 
    Само избраните сертификати на OpenPGP ще бъдат изтрити.

en: The DirMngr process that tried to clear the CRL cache ended prematurely because of an unexpected error. Please check the output of %1 for details.
bg: Процесът DirMngr, който се опита да изчисти кеша на CRL, приключи преждевременно поради неочаквана грешка. Моля, проверете изходните данни на %1 за подробности.

en: The GpgSM process that tried to dump the CRL cache ended prematurely because of an unexpected error. Please check the output of gpgsm --call-dirmngr listcrls for details.
bg: Процесът GpgSM, който се опита да изхвърли кеша на CRL, приключи преждевременно поради неочаквана грешка. Моля, проверете изходните данни на gpgsm --call-dirmngr listcrls за подробности.

en: The GpgSM process that tried to dump the certificate ended prematurely because of an unexpected error. Please check the output of gpgsm --dump-cert %1 for details.
bg: Процесът GpgSM, който се опита да зареже сертификата, приключи преждевременно поради неочаквана грешка. Моля, проверете изходните данни на gpgsm --dump-cert %1 за подробности.

en: The GpgSM process that tried to import the CRL file ended prematurely because of an unexpected error. Please check the output of gpgsm --call-dirmngr loadcrl <filename> for details.
bg: Процесът GpgSM, който се опита да импортира CRL файла, приключи преждевременно поради неочаквана грешка. Моля, проверете изходните данни на gpgsm --call-dirmngr loadcrl <име на файл> за подробности.

en: The OpenPGP backend does not support certificate deletion.
    Check your installation.
bg: Вътрешната среда на OpenPGP не поддържа изтриване на сертификат. 
    Проверете вашата инсталация.

en: The OpenPGP backend does not support certificate deletion.
    Check your installation.
    Only the selected CMS certificates will be deleted.
bg: Вътрешната среда на OpenPGP не поддържа изтриване на сертификат. 
    Проверете вашата инсталация. 
    Ще бъдат изтрити само избраните CMS сертификати.

[ctx: The algorithm and strength of encryption key]
en: Key material
bg: Ключов материал

en: The certificate has been revoked.
bg: Сертификатът е анулиран.

en: The certificate has been updated.
bg: Сертификатът е актуализиран.

en: The certificate has not changed.
bg: Сертификатът е непроменен.

en: The certificate is part of a group. Deleting it may prevent this recipient from decrypting messages to: | The certificates are part of a group. Deleting them may prevent these recipients from decrypting messages to:
bg[0]: Тези сертификати са част от групи. Изтриването им може да доведе до това, че получателите да не могат да декриптират съобщенията:
bg[1]: Тези сертификати са част от групи. Изтриването им може да доведе до това, че получателите да не могат да декриптират съобщенията:

en: The certificate is part of several groups. Deleting it may prevent the recipient from decrypting messages to: | The certificates are part of several groups. Deleting them may prevent the recipients from decrypting messages to:
bg[0]: Тези сертификати са част от групи. Изтриването им може да доведе до това, че получателите да не могат да декриптират съобщенията:
bg[1]: Тези сертификати са част от групи. Изтриването им може да доведе до това, че получателите да не могат да декриптират съобщенията:

en: The certificate to be deleted is your own. It contains private key material, which is needed to decrypt past communication encrypted to the certificate, and should therefore not be deleted. | All of the certificates to be deleted are your own. They contain private key material, which is needed to decrypt past communication encrypted to the certificate, and should therefore not be deleted.
bg[0]: Сертификатът, който трябва да бъде изтрит, е ваш. Той съдържа материали с частен ключ,което е необходимо за дешифриране на минала комуникация, кодирана в сертификата,и следователно не трябва да се изтрива.
bg[1]: Всички сертификати, които трябва да бъдат изтрити, са ваши. Те съдържат частен ключ, който е необходим за дешифриране на минала комуникация, кодирана в сертификат и следователно не трябва да се изтрива.

en: The clipboard does not appear to contain signed or encrypted text.
bg: Изглежда, че клипбордът не съдържа подписан или шифрован текст.

en: The existing key has the ID:
bg: Съществуващата ключът има ID:

en: The existing key has the fingerprint:
bg: Съществуващият ключ има пръстов отпечатък:

en: The existing key has the key grip:
bg: Съществуващата ключът има ключова хватка:

en: The existing keys on this card will be <b>deleted</b> and replaced by new keys.
bg: Съществуващите ключове на тази карта ще бъдат <b> изтрити </b> и заменени с нови ключове.

en: The following certificate was selected for deletion: | The following certificates were selected for deletion:
bg[0]: Това са сертификатите, които сте избрали за изтриване:
bg[1]: Това са сертификатите, които сте избрали за изтриване:

en: The following certificate will be deleted even though you did <b>not</b> explicitly select it (<a href="whatsthis://">Why?</a>): | The following certificates will be deleted even though you did <b>not</b> explicitly select them (<a href="whatsthis://">Why?</a>):
bg[0]: Този сертификат ще бъде изтрит, въпреки че <b> не </b> сте го избрали изрично (<a href="whatsthis://"> Защо? </a>):
bg[1]: Тези сертификати ще бъдат изтрити, въпреки че <b> не </b> изричноизберете ги (<a href="whatsthis://"> Защо? </a>):

en: The following errors and warnings were recorded:
bg: Записани са следните грешки и предупреждения:

en: The issuer certificate could not be found locally.
bg: Сертификатът на издателя не е намерен локално.

en: The matching certificate was imported successfully.
bg: Съвпадащият сертификат бе импортиран успешно.

[ctx: The placeholder is a date]
en: Same validity as the primary key (%1)
bg: Същата валидност като първичния ключ (%1)

[ctx: The placeholders are dates]
en: Valid until (between %1 and %2):
bg: Валидно до (между %1 и %2):

en: The preview of colors is disabled because high-contrast mode is active.
bg: Визуализацията на цветовете е деактивирана, защото е активен режим на висок контраст.

en: The process of creating a key requires large amounts of random numbers. This may require several minutes...
bg: Процесът на създаване на ключ изисква големи количества случайни числа. Това може да изисква няколко минути ...

en: The public key can be used by others to verify your identity or encrypt to you.
bg: Публичният ключ може да се използва от други, за да потвърди вашата самоличност или да шифрова съобщения до Вас.

en: The secret key is needed to decrypt or sign.
bg: Необходим е секретен ключ за дешифриране или подписване.

en: The settings of the current module have changed.
    Do you want to apply the changes or discard them?
bg: Настройките на текущия модул са променени.
    Искате ли да приложите промените или да ги отхвърлите?

en: The type of this certificate (%1) is not supported by this Kleopatra installation.
bg: Типът на този сертификат (%1) не се поддържа от тази  инсталация на Клеопатра.

en: There are still some background operations ongoing. These will be terminated when closing the window. Proceed?
bg: Все още има някои текущи операции. Те ще бъдат прекратени при затваряне на прозореца. Продължавате ли?

en: There is a problem.
bg: Има проблем.

en: There was an error executing the GnuPG configuration self-check for %2:
      %1
    You might want to execute "gpgconf %3" on the command line.
bg: Възникна грешка при изпълнение на самопроверката на конфигурацията на GnuPG за %2: 
      %1
    Може да искате да изпълните "gpgconf %3" в командния ред.

en: This certificate is expired
bg: Сертификатът е изтекъл

en: This certificate is revoked
bg: Сертификатът е отменен

[ctx: This error message is only shown on Windows when the socket to communicate with Windows Explorer could not be created. This often times means that the whole installation is buggy. e.g. GnuPG is not installed at all.]
en: <qt>The Kleopatra Windows Explorer Module could not be initialized.<br/>The error given was: <b>%1</b><br/>This likely means that there is a problem with your installation. Try reinstalling or contact your Administrator for support.<br/>You can try to continue to use Kleopatra but there might be other problems.</qt>
bg: <qt>Модулът Windows Explorer на Kleopatra не може да бъде инициализиран. <br/> Дадената грешка е: <b>%1</b><br/> Това вероятно означава, че има проблемс вашата инсталация. Опитайте да преинсталирате или се свържете с вашия администратор заподдръжка.<br/> Можете да опитате да продължите да използвате Kleopatra, но може да имадруги проблеми.</qt>

en: This is a list of URL schemes that shall be blocked by the application.
             This can be used to prevent the application from opening external applications for certain URLs.
bg: Това е списък с URL схеми, които ще бъдат блокирани от приложението.
             Това може да се използва, за да се попречи на приложението да отваря външни приложения за определени URL адреси.

en: This is a revocation certificate for the OpenPGP key:
bg: Това е сертификат за отмяна на ключ OpenPGP:

en: This option enables interval checking of certificate validity. You can also choose the checking interval (in hours). Note that validation is performed implicitly whenever significant files in ~/.gnupg change. This option therefore only affects external factors of certificate validity.
bg: Тази опция дава възможност за периодична проверка на валидността на сертификата. Можете също така да изберете интервала за проверка (в часове). Имайте предвид, че се проверява имплицитно, когато се променят значителни файлове в ~/.gnupg. Тази опция следователно засяга само външни фактори за валидност на сертификата.

en: This option requires dirmngr >= 0.9.0
bg: Опцията изисква dirmngr >= 0.9.0

en: This setting specifies how many days a certification is valid by default, or, in other words, after how many days a new certification will expire. Set this to 0 for unlimited validity of certifications.
bg: Тази настройка определя колко дни е валиден даден сертификат по подразбиране, или, с други думи, след колко дни ще изтече валидността на нов сертификат. Задайте 0 за неограничена валидност на сертификатите.

en: This setting specifies how many days an OpenPGP key will be valid by default at creation or change of validity, or, in other words, after how many days the key will expire. Set this to 0 for unlimited validity. If this setting is not set or is set to a negative value, then new or extended OpenPGP keys will be valid for three years (possibly clamped to the allowed minimum or maximum validity period) by default.
bg: Тази настройка указва колко дни нов или с удължена давност ключ на OpenPGP е валиден по подразбиране или, с други думи, след колко дни ще изтече ключът. Задайте това на 0 за неограничена валидност. Ако тази настройка не е зададена или ако е зададена отрицателна стойност тогава новите или удължените ключове за OpenPGP ще бъдат валидни за три години (вероятно притиснат към разрешения минимален или максимален период на валидност) по подразбиране.

en: This setting specifies the maximum number of days a user can choose for the validity period of OpenPGP certificates. It applies at key creation and change of validity. If this setting is not set or is set to a negative value, then unlimited validity is allowed.
bg: Тази настройка определя колко дни най-много е валиден един нов с удължена давност OpenPGP ключ или, с други думи, след колко дни ще изтече валидността на ключа. Ако тази настройка не е зададена или ако е зададена отрицателна стойност, тогава е позволена неограничена валидност.

en: This setting specifies the minimum number of days a user can choose for the validity period of OpenPGP certificates. It applies at key creation and change of validity.
bg: Тази настройка определя колко дни най-много е валиден един нов или с удължена давност OpenPGP ключ или, с други думи, след колко дни ще изтече валидността на новия ключ. Ако тази настройка не е зададена или ако е зададена отрицателна стойност, тогава е позволена неограничена валидност.

en: This text will be shown above the email address field of OpenPGP certificates and as placeholder in that field for S/MIME certificates.
bg: Този текст ще бъде показан над полето за имейл адрес на OpenPGP и като заместител в това поле за S/MIME сертификати.

en: This text will be shown above the name field of OpenPGP certificates.
bg: Този текст ще бъде показан над полето за име на OpenPGP сертификатите.

en: This text will be used as placeholder text for the common name (CN) field of S/MIME certificates.
bg: Този текст ще се използва като заместител за полето за общо име  (CN) на S/MIME сертификати.

en: Thomas Moenicke
bg: Томас Моеник

en: To avoid an accidental use of this file, a colon has been inserted
    before the 5 dashes below.  Remove this colon with a text editor
    before importing and publishing this revocation certificate.
bg: За да се избегне случайно използване на този файл, е вмъкнато двоеточие 
    преди 5 тирета по-долу. Премахнете това двоеточие с текстов редактор 
    преди да импортирате и публикувате този сертификат за отмяна.

en: To:
bg: До:

[ctx: Tooltip information for symmetric encryption]
en: Additionally to the keys of the recipients you can encrypt your data with a password. Anyone who has the password can read the data without any secret key. Using a password is <b>less secure</b> then public key cryptography. Even if you pick a very strong password.
bg: Освен ключовете на получателите можете да шифровате данните си парола. Всеки, който има паролата, може да чете данните без таен ключ. Използването на парола е <b> по-малко сигурно </b> от криптографията с публичен ключ. Дори и да изберете много силна парола.

en: Total number processed:
bg: Общо обработени:

en: Transfer to smartcard
bg: Прехвърляне към смарт карта

en: Trust Level
bg: Ниво на доверие

en: Trust Root Certificate
bg: Доверяване на коренов сертификат

en: Trust level:
bg: Ниво на доверие:

en: Trusted introducer for:
bg: Доверен представител за:

en: Try to load S/MIME certificates from PKCS#15 smartcards
bg: Опитва се да зареди S/MIME сертификати от PKCS#15 смарткарти

en: UI Server commands and dialogs
bg: Команди и диалози на UI сървъра

en: URL schemes to block
bg: Адресни схеми за блокиране

en: Unable to start process %1. Please check your installation.
bg: Процесът не може да се стартира %1. Моля, проверете инсталацията си.

en: Unable to start process dirmngr. Please check your installation.
bg: Не може да се стартира dirmngr процеса. Моля, проверете вашата инсталация.

en: Unable to start process gpgsm. Please check your installation.
bg: Не може да стартира процес gpgsm. Моля, проверете вашата инсталация.

en: Unchanged:
bg: Непроменени:

en: Unknown exception in Task::start()
bg: Неизвестно изключение в Task :: start ()

en: Unknown value for WHAT
bg: Неизвестна стойност за WHAT

en: Update Certificates
bg: Актуализиране на сертификати

en: Update selected certificates
bg: Актуализиране на избраните сертификати

en: Updated groups:
bg: Актуализирани групи:

en: Updating...
bg: Актуализиране...

en: Usable for Encryption
bg: Използва се за криптиране

en: Usable for Signing
bg: Използва се за подписване

en: Usage:
bg: Употреба:

en: Use it to revoke this key in case of a compromise or loss of
    the secret key.
bg: Използване на го, за да отмените този ключ в случай на компрометиране или загуба на 
    тайният ключ.

en: Use pgp as the default extension for generated OpenPGP files
bg: Използване на pgp като разширение по подразбиране за генерирани OpenPGP файлове

en: Use public key encryption only.
bg: Използване само на симетрично шифроване.

en: Use symmetric encryption only.
bg: Използване само на симетрично шифроване.

en: Use system HTTP proxy:
bg: Използване на системния HTTP прокси:

en: Use this command to create file archives.
bg: Използване на тази команда, за да създадете файлови архиви.

en: Use this proxy for HTTP requests:
bg: Използване на това прокси за HTTP заявки:

en: User ID '%1' certified with key %2
bg: Потребител с идентификатор „%1“ е сертифициран с ключ %2

en: User ID:
bg: Потребителски ID:

en: User IDs
bg: Потребителски идентификатор

en: User IDs and certifications
bg: Потребителски идент. номер и сертификации

en: User cancel
bg: Потребителски отказ

en: User canceled
bg: Потребителят е анулиран

en: Using a business card.
bg: Използване на визитка.

en: Valid from:
bg: Валиден от:

[ctx: Valid until DATE]
en: Valid until %1
bg: Валидно до %1

en: Valid until:
bg: Валиден до:

[ctx: Valid until:]
en: unlimited
bg: неограничено

en: Validate certificates online (OCSP)
bg: Онлайн валидиране на сертификати (OCSP)

en: Value of EMAIL
bg: Стойност за имейл адрес

en: Value of NAME
bg: Стойност за име

[ctx: Verification of a detached signature in progress. The first file contains the data.The second file is the signature file.]
en: Verifying <filename>%1</filename> with <filename>%2</filename>...
bg: Проверка: <filename> %1 </filename> с <filename> %2 </filename>...

en: Verify Checksum Files Error
bg: Грешка при проверка на файловете с контролна сума

en: Verify Checksum Files...
bg: Проверка на файловете с контролна сума...

en: Verify the fingerprint, mark the user IDs you want to certify, and select the key you want to certify the user IDs with.<br><i>Note: Only the fingerprint clearly identifies the key and its owner.</i>
bg: Проверете пръстовия отпечатък, маркирайте потребителските идентификатори, които искате да сертифицирате, и изберете ключа, с който искате да сертифицирате потребителските идентификатори..<br><i>Забележка: Само пръстовият отпечатък ясно идентифицира ключа и неговия собственик.</i>

en: Verifying %1...
bg: Проверка: %1...

en: Verifying checksums (%2) in %1
bg: Проверка на контролни суми (%2) в %1

en: Verifying signature %1...
bg: Проверка на подписа: %1...

en: When encrypting multiple files or a folder Kleopatra creates an encrypted archive with this command.
bg: При шифроване на множество файлове или папка Kleopatra създава криптиран архив с тази команда.

en: When looking for the location of a CRL, the to-be-tested certificate usually contains what are known as "CRL Distribution Point" (DP) entries, which are URLs describing the way to access the CRL. The first found DP entry is used.  With this option, all entries using the LDAP scheme are ignored when looking for a suitable DP.
bg: Когато се търси местоположението на CRL, сертификатът, който трябва да бъде тестван, обикновено съдържа така наречените "точки за разпространение на CRL"(Distribution Point /DP), които са URL адреси, описващи начина за достъп до CRL. Първият намерен DP запис се използва. С тази опция всички записи, използващи LDAP схемата, се игнорират, когато се търси подходящ DP.

en: When looking for the location of a CRL, the to-be-tested certificate usually contains what are known as "CRL Distribution Point" (DP) entries, which are URLs describing the way to access the CRL. The first-found DP entry is used.  With this option, all entries using the HTTP scheme are ignored when looking for a suitable DP.
bg: Когато се търси местоположението на CRL, сертификатът, който трябва да бъде тестван, обикновено съдържа така наречените "точки за разпространение на CRL"(DP), които са URL адреси, описващи начина за достъп до CRL. Първият намерен DP запис се използва. С тази опция всички записи, използващи LDAP схемата, се игнорират, когато се търси подходящ DP.

[ctx: X.509 certificate DN (validity, created: date)]
en: %1 (%2, created: %3)
bg: %1 (%2, създаден на: %3)

en: You are about to revoke the following certification: | You are about to revoke the following %1 certifications:
bg[0]: Предстои отмяна на следното сертифициране:
bg[1]: Предстои отмяна на следните %1 сертифицирания:

en: You are not allowed to create S/MIME certificate signing requests.
bg: Нямате права за създаването на заявки за подписване на сертификат S/MIME.

en: You can use this to add additional info to a certification.
bg: Можете да използвате това, за да добавите допълнителна информация към сертификат.

en: You can use this to certify a trusted introducer for a domain.
bg: Можете да използвате това, за да сертифицирате доверен представител за домейн.

en: You can use this to set an expiration date for a certification.
bg: Можете да използвате това, за да добавите дата на валидност на сертификата.

en: You cannot revoke any certifications of this key.
bg: Не можете да отмените нито едно от сертифициранията на този ключ.

en: You cannot revoke any certifications of this user ID. | You cannot revoke any certifications of these user IDs.
bg[0]: Не можете да отмените нито едно от сертифициранията на този потребителски идентификатор.
bg[1]: Не можете да отмените това невалидно сертифициране.

en: You cannot revoke any of the certifications of this user ID. Select any of the certifications for details.
bg: Не можете да отмените нито едно от удостоверенията на този потребителски идент. номер. Изберете някой от сертификатите за подробности.

en: You cannot revoke this certification because it wasn't made with one of your keys (or the required secret key is missing).
bg: Не можете да отмените това сертификат, тъй като той не е направен с един от вашите ключове (или необходимия секретен ключ липсва).

en: You cannot revoke this certification.
bg: Не можете да отмените това сертифициране.

en: You have to select different filenames for different protocols.
bg: Трябва да изберете различни имена на файлове за различни протоколи.

en: You need to select a signing certificate to proceed.
bg: За да продължите, трябва да изберете сертификат за подписване.

en: You need to select an OpenPGP signing certificate and an S/MIME signing certificate to proceed.
bg: Трябва да изберете сертификат за подписване OpenPGP и сертификат за подписване S/MIME, за да продължите.

en: You need to select an OpenPGP signing certificate to proceed.
bg: Трябва да изберете сертификат за подписване на OpenPGP, за да продължите.

en: You need to select an S/MIME signing certificate to proceed.
bg: Трябва да изберете сертификат за подписване на S/MIME, за да продължите.

en: You need to set a PIN before you can use the certificates.
bg: Трябва да зададете ПИН, преди да можете да използвате сертификатите.

en: You will be asked for a passphrase to protect that file during key generation.
bg: Ще бъдете запитани за парола, за да защитите този файл по време на генерирането на ключа.

[ctx: as in: can be used for ...]
en: qualified signatures
bg: квалифицирани подписи

en: authenticate
bg: удостоверяване

en: authentication
bg: удостоверяване

[ctx: base name of an archive file, e.g. archive.zip or archive.tar.gz]
en: archive
bg: архив

en: cannot use argument passing on standard input for unpack-command
bg: не може да се използва аргумент, предаващ стандартния вход за unpack-command

en: certification
bg: сертифициране

en: certify
bg: удостоверяване

[ctx: default name for new group of keys]
en: New Group
bg: Нова група

[ctx: description of filename filter]
en: All Files
bg: Всички файлове

[ctx: description of filename filter]
en: Secret Key Backup Files
bg: Файлове с резервно копие на секретния ключ

[ctx: description of filename filter]
en: Secret Key Files
bg: Файлове с тайни ключове

[ctx: e.g. "Output of tar xf - file"]
en: Output of %1
bg: Изход от %1

[ctx: e.g. "Output of tar xf - file1 ..."]
en: Output of %1 ...
bg: Изход от %1...

en: encrypt
bg: шифроване

en: encryption
bg: криптиране

[ctx: file name (imported with gpg/gpgsm)]
en: %1 (imported with %2)
bg: %1 (импортиран с %2)

[ctx: filename filter like Certificate Groups (*.foo)]
en: Certificate Groups (*%1)
bg: Сертификатни групи (*%1)

[ctx: groups of keys]
en: groups
bg: групи

en: hour
bg: час

en: invalid mode: "%1"
bg: невалиден режим: „%1“

en: invalid protocol "%1"
bg: невалиден протокол „%1“

[ctx: key is 'offline key', i.e. secret key is not stored on this computer]
en: offline
bg: изключен

[ctx: label:checkbox]
en: Show only my own certifications
bg: Показване на само на собствените сертифицирания

en: multiple instances
bg: множество екземпляри

en: never
bg: никога

en: no proxy
bg: без прокси

[ctx: not applicable]
en: n/a
bg: не е налично

en: not properly installed
bg: не е инсталиран правилно

en: not reachable
bg: недостъпен

en: not set
bg: не е зададено

en: not supported
bg: не се поддържа

[ctx: number, operation description]
en: Operation %1: %2
bg: Операция %1: %2

en: on this computer
bg: на този компютър

[ctx: self-test did not pass]
en: Failed
bg: Неуспешно

en: sign
bg: подписване

en: signing
bg: подписване

en: smart card
bg: смарт карта

[ctx: smart card <serial number>]
en: smart card %1
bg: смарт карта %1

en: test results
bg: резултати от теста

[ctx: text for screen readers]
en: recipient key
bg: ключ на получател

[ctx: text for screen readers for an empty email address]
en: no email
bg: няма имейл

[ctx: text for screen readers for an unknown email]
en: unknown email
bg: неизвестен имейл

[ctx: text for screen readers for an unknown name]
en: unknown name
bg: неизвестно име

[ctx: text for screen readers to indicate that the associated object, such as a form field must be filled out]
en: required
bg: задължително

[ctx: text for screen readers to indicate that the associated object, such as a form field, has an error]
en: invalid entry
bg: невалиден запис

[ctx: title:window]
en: Add User ID
bg: Добавяне на идентификатор на потребител

[ctx: title:window]
en: Create S/MIME Certificate Signing Request
bg: Създаване на заявка за S/MIME подпис на сертификат

[ctx: title:window]
en: Revoke Certificate
bg: Отмяна на сертификат

en: too old
bg: твърде стар

en: unexpected error
bg: неочаквана грешка

en: unknown exception caught
bg: уловено неизвестно изключение

en: unknown problem
bg: неизвестен проблем

[ctx: unknown storage location]
en: unknown
bg: неизвестно
